exaile - en to ms translation catalogue (685 entries)

en: Tags
ms: Tag

en: Local file
ms: Fail setempat

en: %d day,  | %d days,
ms[0]: %d hari,
ms[1]: %d hari,

en: %d hour,  | %d hours,
ms[0]: %d jam,
ms[1]: %d jam,

en: %d minute,  | %d minutes,
ms[0]: %d minit,
ms[1]: %d minit,

en: %d second | %d seconds
ms[0]: %d saat
ms[1]: %d saat

en: Unknown
ms: Tidak Ketahui

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
ms: Tidak pernah

en: Today
ms: Hari ini

en: Yesterday
ms: Semalam

en: Local
ms: lokal

en: Playback Options
ms: Pilihan Main Balik

en: Play the next track
ms: Main trek berikut

en: Play the previous track
ms: Main trek sebelum

en: Stop playback
ms: Henti main balik

en: Play
ms: Main

en: Pause
ms: Jeda

en: Pause or resume playback
ms: Jeda atau sambung semula main balik

en: Stop playback after current track
ms: Henti main balik selepas trek semasa

en: Collection Options
ms: Pilihan Koleksi

note: TRANSLATORS: Meta variable for --add and --export-playlist
en: LOCATION
ms: LOKASI

en: Add tracks from LOCATION to the collection
ms: Tambah trek dari LOCATION ke dalam koleksi

en: Playlist Options
ms: Pilihan Senarai Main

en: Track Options
ms: Pilihan Trek

en: Query player
ms: Tanya pemain

en: Show a popup with data of the current track
ms: Papar dialog timbul dengan data trek semasa

en: Print the title of current track
ms: Cetak judul trek semasa

en: Print the album of current track
ms: Cetak album trek semasa

en: Print the artist of current track
ms: Cetak artis trek semasa

en: Print the length of current track
ms: Cetak panjang trek semasa

en: Set rating for current track to N%
ms: Tetapkan penarafan untuk trek semasa ke N%

en: Get rating for current track
ms: Dapatkan penarafan untuk trek semasa

en: Print the current playback position as time
ms: Cetak kedudukan main balik semasa sebagai masa

en: Print the current playback progress as percentage
ms: Cetak kemajuan main balik semasa dalam peratus

en: Volume Options
ms: Pilihan Volum

en: Print the current volume percentage
ms: Cetak peratusan volum semasa

en: Other Options
ms: Pilihan Lain

en: Start new instance
ms: Mulakan tika baru

en: Show this help message and exit
ms: Papar mesej bantuan ini dan keluar

en: Show program's version number and exit.
ms: Papar versi perisian dan keluar.

en: Start minimized (to tray, if possible)
ms: Mula diminimumkan (ke talam, sekiranya boleh)

en: Toggle visibility of the GUI (if possible)
ms: Togol kebolehlihatan GUI (jika boleh)

en: Start in safe mode - sometimes useful when you're running into problems
ms: Mula dalam mod selamat - kadang-kala berguna apabila anda hadapi masalah

en: Do not import old data from version 0.2.x
ms: Jangan import data lama dari versi 0.2.x

en: Make control options like --play start Exaile if it is not running
ms: Jadikan pilihan kawalan seperti --play mulakan Exaile jika ia tidak dijalankan

en: Development/Debug Options
ms: Pilihan Nyahpepijat/Pembangunan

en: DIRECTORY
ms: DIREKTORI

en: Set data directory
ms: Tetapkan direktori data

en: Set data and config directory
ms: Tetapkan direktori data dan konfig

en: MODULE
ms: MODUL

en: Limit log output to MODULE
ms: Hadkan output log ke MODUL

en: LEVEL
ms: ARAS

en: Limit log output to LEVEL
ms: Hadkan output log ke ARAS

en: Show debugging output
ms: Papar output penyahpepijat

en: Add thread name to logging messages.
ms: Tambah nama bebenang ke mesej daftar masuk.

en: TYPE
ms: JENIS

en: Limit xl.event debug to output of TYPE
ms: Hadkan nyahpepijat xl.event ke output bagi JENIS

en: Reduce level of output
ms: Kurangkan aras output

en: Disable D-Bus support
ms: Lumpuhkan sokongan D-Bus

en: Disable HAL support.
ms: Lumpuhkan sokongan Hal

en: Entire Library
ms: Keseluruhan Pustaka

en: Random %d
ms: Rawak %d

en: Rating > %d
ms: Penarafan > %d

en: Exaile is not yet finished loading. Perhaps you should listen for the exaile_loaded signal?
ms: Exaile belum selesai dimuatkan. Mungkin anda patut dengari isyarat exaile dimuatkan?

en: Arranger
ms: Penyusun

en: Artist
ms: Artis

en: Author
ms: Pengarang

en: Copyright
ms: Hakcipta

en: Comment
ms: Ulasan

en: Composer
ms: Penggubah

en: Conductor
ms: Penggubah

en: Cover
ms: Kulit Album

en: Date
ms: Tarikh

en: Disc
ms: Cakera

en: Encoded by
ms: Dienkod oleh

en: Grouping
ms: Pengumpulan

en: Lyrics
ms: Lirik

en: Lyricist
ms: Penulis lirik

en: Organization
ms: Organisasi

en: Original album
ms: Album asal

en: Original artist
ms: Artis asal

en: Original date
ms: Tarikh asal

en: Performer
ms: Penghibur

en: Title
ms: Judul

en: Track
ms: Trek

en: Version
ms: Versi

en: Website
ms: Laman sesawang

en: Bitrate
ms: Kadar Bit

en: Date added
ms: Tarikh ditambah

en: Last played
ms: Terakhir dimainkan

en: Length
ms: Panjang

en: Location
ms: Lokasi

en: Modified
ms: Diubahsuai

en: Times played
ms: Bilangan kali dimainkan

en: Automatic
ms: Automatik

en: Custom
ms: Suai

en: Invalid playlist type.
ms: jenis senarai main tidak sah.

en: Playlist
ms: Senarai Main

en: M3U Playlist
ms: Senarai Main M3U

en: PLS Playlist
ms: Senarai Main PLS

en: Invalid format for %s.
ms: Format tidak sah untuk %s

en: Unsupported version %(version)s for %(type)s
ms: Versi tidak disokong %(version)s untuk %(type)s

en: ASX Playlist
ms: Senarai Main ASX

en: XSPF Playlist
ms: Senarai Main XSPF

en: Shuffle _Off
ms: Kocok _Mati

en: Shuffle _Tracks
ms: Kocok _Trek

en: Shuffle _Albums
ms: Kocok _Album

en: Repeat _Off
ms: Ulang _Mati

en: Repeat _All
ms: Ulang _Semua

en: Repeat O_ne
ms: Ulang _Sekali

en: Dynamic _Off
ms: Dinamik _Mati

en: Dynamic by Similar _Artists
ms: Dinamik berdasarkan _Artis yang Serupa

en: Plugin archive is not in the correct format.
ms: Arkib pemalam bukan dalam format yang betul.

en: A plugin with the name "%s" is already installed.
ms: Pemalam bernama "%s" sudah pun dipasang.

en: Plugin archive contains an unsafe path.
ms: Arkib pemalam mengandungi laluan tidak selamat.

en: Settings version is newer than current.
ms: Versi tetapan lebih baru dari semasa.

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
ms: Vorbis merupakan kodeks sumber terbuka, audio hilang dengan kualiti output tinggi pada saiz fail yang rendah dari MP3.

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
ms: Kodeks Audio Tidak Hilang Percuma (FLAC) merupakan kodeks sumber terbuka yang dimampatkan tidak menjejaskan kualiti audio.

en: Apple's proprietary lossy audio format that achieves better sound quality than MP3 at lower bitrates.
ms: Format hilang  proprietari Apple yang mempunyai kualiti bunyi yang lebih baik dari  MP3 berkadar bit rendah.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. VBR gives higher quality than CBR, but may be incompatible with some players.
ms: Proprietari dan lebih berusia, tetapi format audio hilang yang popular. VBR berikan kualiti lebih rendah dari CBR tetapi tidak serasi dengan beberapa pemain.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. CBR gives less quality than VBR, but is compatible with any player.
ms: Proprietari dan lebih berusia, tetapi format audio hilang yang popular. CBR berikan kualiti lebih rendah dari VBR, tetapi serasi dengan mana-mana pemain.

en: A very fast Free lossless audio format with good compression.
ms: Format audio tidak hilang Percuma yang sangat pantas dengan pemampatan yang baik.

en: Various Artists
ms: Pelbagai Artis

en: You did not specify a location to load the db from
ms: Anda tidak tentukan lokasi untuk muatkan db

en: You did not specify a location to save the db
ms: Anda tidak tetapkan lokasi untuk simpan db

en: Not playing.
ms: Tidak dimainkan

en: status: %(status)s, title: %(title)s, artist: %(artist)s, album: %(album)s, length: %(length)s, position: %(progress)s%% [%(position)s]
ms: status: %(status)s, tajuk: %(title)s, artis: %(artist)s, album: %(album)s, panjang: %(length)s, kedudukan: %(progress)s%% [%(position)s]

en: Scanning collection...
ms: Mengimbas koleksi...

en: Scanning %s...
ms: Mengimbas %s...

en: Add a Directory
ms: Tambah Direktori

en: Directory not added.
ms: Direktori tidak ditambah.

en: The directory is already in your collection or is a subdirectory of another directory in your collection.
ms: Direktori sudah berada didalam koleksi anda atau merupakan sub-direktori dari direktori lain dalam koleksi anda.

en: {outstanding} covers left to fetch
ms: {outstanding} kulit album berbaki untuk diperoleh

en: All covers fetched
ms: Semua kulit album diperoleh

en: Collecting albums and covers...
ms: Mengutip album dan kulit album...

en: Show Cover
ms: Papar Kulit Album

en: Fetch Cover
ms: Ambil Kulit Album

en: Remove Cover
ms: Buang Kulit Album

en: Cover for %s
ms: Kulit album untuk %s

en: Cover options for %(artist)s - %(album)s
ms: Pilihan kulit album untuk %(artist)s - %(album)s

en: No covers found.
ms: Tiada kulit album ditemui.

en: None of the enabled sources has a cover for this track, try enabling more sources.
ms: Tiada sumber yang dibenarkan mempunyai kulit album untuk trek ini, cuba benarkan sumber lain.

note: TRANSLATORS: do not translate 'width' and 'height'
en: {width}x{height} pixels
ms: {width}x{height} piksel

en: $title (by $artist)
ms: $title (oleh $artist)

en: Start, pause or resume the playback
ms: Mula, jeda atau sambung main balik

en: Toggle: Stop after Selected Track
ms: Togol: henti selepas Trek Pilihan

en: Playback error encountered!
ms: Ralat main balik dihadapi!

en: Buffering: %d%%...
ms: Menimbal: %d%%...

en: Continue Playback
ms: Teruskan Main Balik

en: Pause Playback
ms: Jeda Main Balik

en: Playlist export failed!
ms: Eksport senarai main gagal!

en: Start Playback
ms: Mula Main Balik

en: _New Playlist
ms: _Senarai Main Baru

en: Open _URL
ms: Buka _URL

en: _Collection
ms: _Koleksi

en: _Queue
ms: Baris _Gilir

en: C_overs
ms: K_ulit Album

en: _Show Playing Track
ms: _Papar Trek yang Dimainkan

en: _Playlist Utilities Bar
ms: Palang Utiliti Senarai _Main

en: _Device Manager
ms: _Pengurus Peranti

en: Genre - Artist
ms: Genre - Artis

en: Date - Artist
ms: Tarikh - Artis

en: Date - Album
ms: Tarikh - Album

en: Artist - (Date - Album)
ms: Artis - (Tarikh - Album)

en: Collection
ms: Koleksi

en: Rescan Collection
ms: Imbas Semula Koleksi

en: Transferring to %s...
ms: Memindahkan ke %s...

en: Files
ms: Fail

en: Filename
ms: Nama Fail

note: TRANSLATORS: File size column in the file browser
en: Size
ms: Saiz

en: No lyrics found.
ms: Tiada lirik ditemui.

en: Enter the new name you want for your playlist
ms: Masukkan nama baru untuk senarai main anda

en: Rename Playlist
ms: Namakan Semula Senarai Main

en: The playlist name you entered is already in use.
ms: Nama senarai main yang anda masukkan telah gunakan.

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with more than two values
en: %(first)s, %(second)s and others
ms: %(first)s, %(second)s dan lain-lain

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with two values
en: %(first)s and %(second)s
ms: %(first)s dan %(second)s

en: Playlists
ms: Senarai main

en: Smart Playlists
ms: Senarai Main Pintar

en: Custom Playlists
ms: Senarai Main Suai

en: Loading streams...
ms: Memuatkan strim...

en: Add Radio Station
ms: Tambah Stesen Radio

en: Name:
ms: Nama:

en: Saved Stations
ms: Stesen yang Disimpan

en: Radio Streams
ms: Strim Radio

en: Refresh
ms: Segar Semula

en: Enter the name you want for your new playlist
ms: Masukkan nama yang anda mahu untuk senarai main baru anda

en: New Playlist
ms: Senarai Main Baru

en: Drop here to create a new playlist
ms: Lepas disini untuk cipta senarai main baru

en: Playlist %d
ms: Senarai Main %d

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {minutes} min ago)
ms: {playlist_name} ({track_count} trek, ditutup {minutes} min yang lalu)

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {seconds} sec ago)
ms: {playlist_name} ({track_count} trek, ditutup {seconds} saat yang lalu)

en: Plugins
ms: Pemalam

en: Appearance
ms: Penampilan

note: TRANSLATORS: Grammatical articles that are ignored while sorting the collection panel. For example, in French locales this could be the space-separated list "l' la le les". If this practice is not common in your locale, simply translate this to string with single space.
en: the
ms: '

en: Covers
ms: Kulit Album

en: Lyrics Viewer
ms: Pelihat Lirik

en: Playback
ms: Main Balik

en: Uncategorized
ms: Tidak Dikategorikan

en: Could not load plugin info!
ms: Tidak dapat muatkan maklumat pemalam!

en: Failed plugin: %s | Failed plugins: %s
ms[0]: Pemalam gagal: %s
ms[1]: Pemalam gagal: %s

en: Could not disable plugin!
ms: Tidak dapat lumpuhkan pemalam!

en: Could not enable plugin!
ms: Tidak dapat membenarkan pemalam!

en: Choose a Plugin
ms: Pilih Pemalam

en: Plugin Archives
ms: Arkib Pemalam

en: All Files
ms: Semua Fail

en: Plugin file installation failed!
ms: Pemasangan fail pemalam telah gagal!

en: Restart Exaile?
ms: Mula Semula Exaile?

en: A restart is required for this change to take effect.
ms: Mula semula diperlukan supaya perubahan ini berkesan.

en: Restart
ms: Mula Semula

en: Action
ms: Tindakan

en: Shortcut
ms: Pintasan

en: Writing of tags failed
ms: Penulisan tag gagal

en: Tags could not be written to the following files:
    {files}
ms: Tag tidak dapat ditulis ke fail berikut:
    {files}

en: Editing track %(current)d of %(total)d
ms: Menyunting trek %(current)d dari %(total)d

en: Apply changes before closing?
ms: Laksana perubahan sebelum menutup?

en: Your changes will be lost if you do not apply them now.
ms: Perubahan akan hilang jika anda tidak laksana ia sekarang.

note: TRANSLATORS: This is the 'of' between numbers in fields like tracknumber, discnumber, etc. in the tagger.
en: of:
ms: dari:

en: JPEG image
ms: Imej JPEG

en: PNG image
ms: Imej PNG

en: Image
ms: Imej

en: Linked image
ms: Imej terpaut

note: TRANSLATORS: do not translate 'format', 'width', and 'height'
en: {format} ({width}x{height} pixels)
ms: {format} ({width}x{height} piksel)

en: Select image to set as cover
ms: Pilih imej untuk ditetapkan sebagai kulit album

en: Supported image formats
ms: Format imej disokong

en: Open Directory
ms: Buka Direktori

en: Apply current value to all tracks
ms: Laksana nilai semasa ke semua trek

en: Saved %(count)s of %(total)s.
ms: %(count)s disimpan dari %(total)s.

en: Exaile Music Player
ms: Pemain Muzik Exaile

en: Enter the URL to open
ms: Masukkan URL untuk dibuka

en: Open URL
ms: Buka URL

en: Select File Type (by Extension)
ms: Pilih Jenis Fail (mengikut Sambungan)

en: Choose Media to Open
ms: Pilih Media untuk Buka

en: Supported Files
ms: Fail yang Disokong

en: Music Files
ms: Fail Muzik

en: Playlist Files
ms: Fail Senarai Main

en: Choose Directory to Open
ms: Pilih Direktori untuk Buka

en: Import Playlist
ms: Import Senarai Main

en: Export Current Playlist
ms: Eksport Senarai Main Semasa

en: Use relative paths to tracks
ms: Guna laluan relatif ke trek

en: Playlist saved as <b>%s</b>.
ms: Simpan senarai main sebagai <b>%s</b>.

en: Close %s
ms: Tutup %s

en: <b>Save changes to %s before closing?</b>
ms: <b>Simpan perubahan ke %s sebelum tutup?</b>

en: Your changes will be lost if you don't save them
ms: Perubahan anda akan hilang jika anda tidak simpankannya

en: Close Without Saving
ms: Tutup Tanpa Simpan

en: Yes to all
ms: Ya untuk semua

en: No to all
ms: Bukan untuk semua

en: Error occurred while copying %s: %s
ms: Ralat berlaku semasa menyalin %s: %s

en: File exists, overwrite %s ?
ms: Fail wujud, tulis ganti %s ?

en: Playlist name:
ms: Nama senarai main:

en: Add new playlist...
ms: Tambah senarai main baru...

en: You did not enter a name for your playlist
ms: Anda tidak masukkan nama untuk senarai main anda

en: Exporting %s
ms: Mengeksport %s

en: Choose directory to export files to
ms: Pilih direktori untuk mengeksport fail

en: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    by $artist
    from $album
ms: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    oleh $artist
    dari $album

en: Not Playing
ms: Tidak Dimainkan

en: %d in collection
ms: %d dalam koleksi

en: The files cannot be moved to the Trash. Delete them permanently from the disk?
ms: Fail tidak dapat dialih ke Tong Sampah. Padamnya secara kekal dari cakera?

en: _Edit
ms: _Sunting

en: Close Tab
ms: Tutup Tab

en: Seeking: %s
ms: Menjangkau: %s

en: Move
ms: Alih

en: New Marker
ms: Penanda Baru

en: Muted
ms: Dibisukan

en: Full Volume
ms: Volum Penuh

en: Requires plugins providing dynamic playlists
ms: Perlukan pemalam yang menyediakan senarai main dinamik

en: Dynamically add similar tracks to the playlist
ms: Tambah trek seumpama ke senarai main secara dinamik

en: Track Number
ms: Nombor Trek

en: Disc Number
ms: Nombor Cakera

en: Rating
ms: Penarafan

en: Year
ms: Tahun

en: Playcount
ms: Kiraan Main

en: Schedule
ms: Jadual

en: _Resizable
ms: Boleh Disai_z Semula

en: _Autosize
ms: S_aiz-sendiri

en: Queue
ms: Baris Gilir

en: Queue (%d)
ms: Baris Gilir (%d)

en: Rating:
ms: Penarafan:

en: seconds
ms: saat

note: TRANSLATORS: Logical AND used for smart playlists
en: and
ms: dan

en: days
ms: hari

en: minutes
ms: minit

en: hours
ms: jam

en: weeks
ms: minggu

note: TRANSLATORS: True if haystack is equal to needle
en: is
ms: adalah

note: TRANSLATORS: True if haystack is not equal to needle
en: is not
ms: bukan

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is set
ms: ditetapkan

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is not present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is not set
ms: tidak ditetapkan

note: TRANSLATORS: True if haystack contains needle
en: contains
ms: mengandungi

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain needle
en: does not contain
ms: tidak mengandungi

note: TRANSLATORS: True if haystack matches regular expression
en: regex
ms: ungkapan nalar

note: TRANSLATORS: True if haystack does not match regular expression
en: not regex
ms: bukan ungkapan nalar

note: TRANSLATORS: Example: rating >= 5
en: at least
ms: sekurang-kurangnya

note: TRANSLATORS: Example: rating <= 3
en: at most
ms: selebih-lebihnya

note: TRANSLATORS: Example: year < 1999
en: before
ms: sebelum

note: TRANSLATORS: Example: year > 2002
en: after
ms: selepas

note: TRANSLATORS: Example: 1980 <= year <= 1987
en: between
ms: antara

en: greater than
ms: lebih dari

en: less than
ms: kurang dari

note: TRANSLATORS: Example: track has been added in the last 2 days
en: in the last
ms: paling akhir

note: TRANSLATORS: Example: track has not been added in the last 5 hours
en: not in the last
ms: bukan yang terakhir

en: Add Smart Playlist
ms: Tambah Senarai Main Pintar

en: Edit Smart Playlist
ms: Sunting Senarai Main Pintar

en: Ascending
ms: Menaik

en: Descending
ms: Menurun

en: About Exaile
ms: Perihal Exaile

en: Collection Manager
ms: Pengurus Koleksi

en: Monitored
ms: Dipantau

en: Cover Finder
ms: Pencari Kulit Album

en: The origin of this cover
ms: Asal kulit album ini

en: _Set as Cover
ms: _Tetapkan sebagai Kulit Album

en: Cover Manager
ms: Pengurus Kulit Album

en: _Fetch Covers
ms: _Dapatkan Kulit Album

en: Device Manager
ms: Pengurus Peranti

en: Icon
ms: Ikon

en: Device
ms: Peranti

en: Driver
ms: Pemacu

en: _File
ms: _Fail

en: _View
ms: _Lihat

en: _Tools
ms: _Alat

en: _Help
ms: _Bantuan

en: Previous Track
ms: Trek terdahulu

en: Stop Playback
    
    Right Click for Stop After Track Feature
ms: Henti Main Balik
    
    Klik Kanan untuk Hentikan Selepas Fitur Trek

en: Next Track
ms: Trek Seterusnya

en: <b>Collection is empty.</b>
ms: <b>Koleksi kosong.</b>

en: Refresh collection view
    (Hold Shift key to rescan the collection)
ms: Segar semula paparan koleksi
    (Tekan kekunci Shift untuk imbas semula koleksi)

en: Clear search field
ms: Kosongkan medan gelintar

en: Search
ms: Gelintar

en: Previous visited directory
ms: Direktori yang dilawati sebelum

en: Next visited directory
ms: Direktori yang dilawati berikutnya

en: Up one directory
ms: Keatas satu direktori

en: Refresh directory listing
ms: Segar semula senarai direktori

en: Home directory
ms: Direktori rumah

en: Append All Tracks to Playlist
ms: Tambah Semua Trek ke Senarai Main

en: Refresh Lyrics
ms: Segar Semula Lirik

en: Shuffle playback order
ms: Kocok tertib main balik

en: Repeat playback
ms: Ulang main balik

en: Left
ms: Kiri

en: Right
ms: Kanan

en: Top
ms: Atas

en: Bottom
ms: Bawah

en: Show info area
ms: Papar kawasan maklumat

en: The info area contains the cover art and track information
ms: Kawasan maklumat yang mengandungi seni kulit album dan maklumat trek

en: Show cover art in info area
ms: Papar seni kulit album dalam kawasan maklumat

en: Always show tab bar
ms: Sentiasa papar palang tab

en: Tab placement:
ms: Penempatan tab:

en: Playlist font:
ms: Fon senarai main:

en: Reset to the system font
ms: Tetap semula fon sistem

en: Display track counts in collection
ms: Papar kiraan trek dalam koleksi

note: TRANSLATORS: Remark at the alpha transparency option
en: Use alpha transparency:
ms: Guna kelutsinaran alfa:

en: Warning: this option can cause display errors if used with a window manager without compositing support.
ms: Amaran: pilihan ini boleh menyebabkan ralat paparan jika digunakan dengan pengurus tetingkap tanpa sokongan komposisi.

en: Show tray icon
ms: Papar talam ikon

en: Minimize to tray
ms: Minimakan ke talam

en: Close to tray
ms: Tutup ke talam

note: TRANSLATORS: Keep the current track visible in playlist
en: Jump to current song on track change
ms: Lompat ke lagu semasa perubahan trek

en: Show splash screen on startup
ms: Papar percikan skrin ketika permulaan

en: Words to strip from the beginning of artist tags when sorting (space separated):
ms: Perkataan untuk dijalurkan pada permulaan tag artis semasa mengisih:

en: (Right click to reset to defaults)
ms: (Klik kanan untuk tetap semula ke lalai)

en: Use covers from local files
ms: Guna kulit album dari fail setempat

en: This option will search for cover image files in 
    the same folder as the music file.
ms: Pilihan ini akan menggelintar fail imej kulit album
    dalam folder yang sama dengan fail muzik.

en: Preferred file names:
ms: Nama fail digemari:

en: A comma-separated list of file names without file extensions
ms: Senarai dipisah-tanda-koma bagi nama fail tanpa sambungan fail

en: Fetch covers automatically on playback start
ms: Dapatkan kulit album secara automatik bila mula main balik

en: Cover Search Order:
ms: Tertib Gelintar Kulit Album:

en: (drag to reorder)
ms: (seret untuk tertibkan semula)

en: Use covers embedded in tags
ms: Guna kulit album yang dibenamkan didalam tag

en: Lyrics font:
ms: Fon lirik:

en: Audio Sink:
ms: Sinki Audio:

en: Custom sink pipeline:
ms: Garis paip sinki suai:

en: Resume playback on start
ms: Sambung main balik semasa permulaan

en: Resume playback in paused state
ms: Sambung main balik dalam keadaan jeda

en: Adding an item to an empty queue begins playback
ms: Menambah item pada baris gilir kosong akan mulakan main balik

en: Remove track from queue upon playback
ms: Buang trek dari baris gilir semasa main balik

en: Automatically advance to the next track
ms: Lanjut ke trek berikut secara automatik

en: Crossfade duration (ms):
ms: Jangkamasa resap-silang (ms):

en: Use crossfading (EXPERIMENTAL)
ms: Guna resap-silang (PERCUBAAN)

en: Fade duration (ms):
ms: Jangkamasa resap (ms):

en: Use fade transitions on user actions
ms: Use peralihan resap pada tindakan pengguna

en: Playback engine:
ms: Enjin main balik:

en: Open last playlists on startup
ms: Buka senarai main terakhir semasa permulaan

en: Prompt for saving custom playlists on close
ms: Maklum untuk penyimpanan senarai main suai ketika tutup

en: Replace content on side pane double click
ms: Ganti kandungan dengan dwi-klikkan anak tetingkap sisi

en: Instead of appending, tracks added via double click in the panes will replace the content of the current playlist.
ms: Selain dari menambah, trek ditambah melalui dwi-klik didalam anak tetingkap akan gantikan kandugan senarai main semasa.

en: When using a menu item to add/replace tracks on the playlist, start playback if there is track currently playing. This option was the default behavior before Exaile 0.3.3
ms: Bila menggunakan item menu untuk tambah/ganti trek dalam senarai main, mula main balik jika terdapat trek yang sedang bermain. Pilihan ini adalah kelakuan lalai sebelum Exaile 0.3.3

en: Queue tracks by default instead of playing them
ms: Baris gilir trek secara lalai selain dari memainkannya

en: When you double click or press enter to play a track in a playlist, queue the track instead of playing it
ms: Bila anda dwi-klik atau tekan enter untuk main trek dalam senarai main, baris gilirkan trek selain dari memainkannya

en: Plugin
ms: Pemalam

en: Enabled
ms: Dibenarkan

en: No Plugin Selected
ms: Tiada Pemalam Dipilih

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Track Properties
ms: Ciri-ciri Trek

en: A_dd tag
ms: Tam_bah tag

en: _Remove tag
ms: B_uang tag

en: Uppercase first letter of all tags
ms: Besarkan huruf pertama bagi setiap tag

en: _Previous
ms: _Undur

en: _Next
ms: _Maju

en: Other
ms: Lain-lain

en: 32x32 pixels 'file icon' (PNG only)
ms: 'ikon fail' 32x32 piksel  (PNG sahaja)

en: Other file icon
ms: Lain-lain ikon fail

en: Cover (front)
ms: Kulit Album (hadapan)

en: Cover (back)
ms: Kulit Album (belakang)

en: Leaflet page
ms: Halaman risalah

en: Media (e.g. label side of CD)
ms: Media (iaitu sisi label CD)

en: Lead artist/lead performer/soloist
ms: Artis utama/penghibur utama/penyanyi solo

en: Artist/performer
ms: Artis/penghibur

en: Band/Orchestra
ms: Kumpulan/Orkestra

en: Lyricist/text writer
ms: Penulis lirik/penulis teks

en: Recording Location
ms: Lokasi Rakaman

en: During recording
ms: Semasa rakaman

en: During performance
ms: Semasa persembahan

en: Movie/video screen capture
ms: Tangkapan skrin cereka/video

en: A bright coloured fish
ms: Ikan yang berwarna terang

en: Illustration
ms: Ilustrasi

en: Band/artist logotype
ms: Logotip kumpulan/artis

en: Publisher/Studio logotype
ms: Logotip penerbit/studio

en: Click or drag files here to change the cover image
ms: Klik atau seret fail disini untuk menukar imej kulit album

en: Description:
ms: Keterangan:

en: Type:
ms: Jenis:

en: Match any of the criteria
ms: Padan sebarang kriteria

en: Randomize results
ms: Rawakkan hasil

en: Add
ms: Tambah

en: Cancel
ms: Batal

en: Volume
ms: Volum

en: Repeat Segment
ms: Ulang Segmen

en: Repeat Beginning
ms: Ulang Permulaan

en: Repeat End
ms: Ulang Penghujung

en: Alarm Clock
ms: Jam Penggera

en: Amazon Covers
ms: Kulit Depan Amazon

en: Enable audioscrobbling
ms: Benarkan audioscrobbling

en: Verification successful
ms: Pengesahan berjaya

en: Verification failed
ms: Pengesahan gagal

en: Please make sure the entered data is correct.
ms: Sila pastikan data yang dimasukkan adalah tepat.

en: Set BPM of %d on %s?
ms: Tetapkan BPM %d pada %s?

en: BPM Counter
ms: Kiraan BPM

en: Audio Disc
ms: Cakera Audio

en: Importing CD...
ms: Mengimport CD...

en: Track number
ms: Nombor trek

en: Disc number
ms: Nombor cakera

en: Play count
ms: Kiraan main

en: History
ms: Sejarah

en: Manually...
ms: Secara Manual...

en: Enter IP address and port for share
ms: Masukkan alamat dan port alamat untuk dikongsikan

en: Enter IP address and port.
ms: Masukkan alamat dan port IP.

en: This server does not support multiple connections.
    You must stop playback before downloading songs.
ms: Pelayan ini tidak menyokong sambungan berbilang.
    Anda mesti hentikan main balik sebelum memuat turun
    lagu.

en: Refresh Server List
ms: Segar Semula Senarai Pelayan

en: Disconnect from Server
ms: Diputuskan daripada pelayan

en: Select a Location for Saving
ms: Pilih Lokasi untuk Menyimpan

en: Connect to DAAP...
ms: Sambung ke DAAP...

en: DAAP Client
ms: Klien DAAP

en: DAAP Server
ms: Pelayan DAAP

en: Desktop Cover
ms: Kulit Depan Desktop

en: Show tracks with all tags
ms: Papar trek dengan semua tag

en: Show tracks with tags (custom)
ms: Papar trek dengan tag (suai)

en: GroupTagger
ms: Pengetag Kumpulan

en: Show tracks with selected
ms: Papar trek yang terpilih

en: Show tracks tagged with "%s"
ms: Papar trek bertag dengan "%s"

en: Show tracks with all selected
ms: Papar trek dengan semua terpilih

en: Add new category
ms: Tambah kategori baru

en: Remove category
ms: Buang kategori

en: Show tracks with selected (custom)
ms: Papar trek dengan terpilih (suai)

en: New tag value?
ms: Nilai tag baru?

en: Enter new tag value
ms: Masukkan nilai tag baru

en: New Category?
ms: Kategori Baru?

en: Group
ms: Kumpulan

en: Get all tags from collection
ms: Dapatkan semua tag dari koleksi

en: Add selected to choices
ms: Tambah terpilih ke pilihan

en: Show tracks with groups
ms: Papar trek dengan kumpulan

en: Must have this tag [AND]
ms: Mesti mempunyai tag ini [AND]

en: May have this tag [OR]
ms: Mungkin mempunyai tag ini [OR]

en: Must not have this tag [NOT]
ms: Mesti tidak mempunyai tag ini [NOT]

en: Ignored
ms: Diabaikan

en: Selected Tracks
ms: Trek Terpilih

en: Playback history
ms: Sejarah main balik

en: Erase stored history?
ms: Padam sejarah tersimpan?

en: Save History
ms: Simpan Sejarah

en: Enter the search keywords
ms: Masukkan kata kunci gelintar

en: IPython Console - Exaile
ms: Konsol IPython - Exaile

en: IPython Console
ms: Konsol IPython

en: Ready
ms: Sedia

en: Searching Jamendo catalogue...
ms: Menggelintar katalog Jamendo...

en: Retrieving song data...
ms: Memperoleh data lagu

en: Append to Current
ms: Tambah ke Semasa

en: Loved
ms: Kesayangan

en: Last.fm Loved
ms: Last.fm Disayang

en: Unlove This Track
ms: Benci Trek Ini

en: Last.fm Loved Tracks
ms: Trek Diminati dari Last.fm

en: The API key is invalid.
ms: Kunci API tidak sah.

en: Could not start web browser
ms: Tidak boleh mulakan pelayar sesawang

en: Please copy the following URL and open it with your web browser:
    <b><a href="{url}">{url}</a></b>
ms: Sila salin URL berikut dan bukakannya didalam pelayar sesawang anda:
    <b><a href="{url}">{url}</a></b>

en: Main Menu
ms: Menu Utama

en: Mini Mode
ms: Mod Mini

en: Previous
ms: Sebelum

en: Go to the previous track
ms: Pergi ke trek sebelumnya

en: Previous track
ms: Trek terdahulu

en: Next
ms: Seterusnya

en: Go to the next track
ms: Pergi ke trek berikutnya

en: Next track
ms: Trek berikutnya

en: Play/Pause
ms: Main/Jeda

en: Start playback
ms: Mulakan main balik

en: Continue playback
ms: Teruskan main balik

en: Pause playback
ms: Jeda main balik

en: Stop
ms: Henti

en: Stop the playback
ms: Henti main balik

en: Continue playback after current track
ms: Teruskan main balik selepas trek semasa

en: Change the volume
ms: Ubah volum

en: Restore
ms: Pulih

en: Restore the main window
ms: Pulihkan tetingkap utama

en: Restore main window
ms: Pulihkan tetingkap utama

en: Select rating of the current track
ms: Pilih penarafan trek semasa

en: Track selector
ms: Pemilih trek

en: Simple track list selector
ms: Pemilih senarai trek mudah

en: Playlist button
ms: Butang senarai main

en: Access the current playlist
ms: Capai senarai main semasa

en: Progress button
ms: Butang kemajuan

en: Playback progress and access to the current playlist
ms: Kemajuan dan capaian main balik ke senarai main semasa

en: Progress bar
ms: Palang kemajuan

en: Playback progress and seeking
ms: Kemasjuan dan jangkauan main balik

note: TRANSLATORS: Mini mode track selector title preset
en: $title by $artist
ms: $title oleh $artist

en: Multi-Alarm Clock
ms: Jam Berbilang-Penggera

en: Notify
ms: Maklumkan

en: On Screen Display
ms: Paparan Atas Skrin

en: <span font_desc="Sans 11" foreground="#fff">$title</span>
    by $artist
    from $album
ms: <span font_desc="Sans 11" foreground="#fff">$title</span>
    oleh $artist
    dari $album

en: Refresh Podcast
ms: Segar Semula Podcast

en: Delete
ms: Padam

en: Enter the URL of the podcast to add
ms: Masuk URL podcast untuk ditambahkan

en: Open Podcast
ms: Buka Podcast

en: Loading %s...
ms: Memuatkan %s...

en: Error loading podcast.
ms: Ralat memuatkan podcast.

en: Loading Podcasts...
ms: Memuatkan Podcasts...

en: Could not save podcast file
ms: Tidak dapat simpan fail podcast

en: Preview Player
ms: Pratonton Pemain

en: Preview
ms: Pratonton

en: Preview Device
ms: Pratonton Peranti

en: Equalizer
ms: Penyama

en: ReplayGain
ms: Gandaan Main Semula

en: Pause on Screensaver
ms: Jeda bila Penyelamat Skrin Aktif

en: Shutdown after Playback
ms: Matikan selepas Main balik

en: Shutdown scheduled
ms: Matikan terjadual

en: Computer will be shutdown at the end of playback.
ms: Komputer akan dimatikan pada akhir main balik.

en: Imminent Shutdown
ms: Matikan Serta Merta

en: The computer will be shut down in %d seconds.
ms: Komputer akan dimatikan dalam tempoh %d saat.

en: Shutdown failed
ms: Matikan gagal

en: Computer could not be shutdown using D-Bus.
ms: Komputer tidak dapat dimatikan menggunakan D-Bus.

en: Error executing streamripper
ms: Ralat melakukan streamripper

en: <b>Alarm Days</b>
ms: <b>Hari penggera</b>

en: Monday
ms: Isnin

en: Tuesday
ms: Selasa

en: Wednesday
ms: Rabu

en: Thursday
ms: Khamis

en: Friday
ms: Jumaat

en: Saturday
ms: Sabtu

en: Sunday
ms: Ahad

en: Minimum volume:
ms: Volum minimum:

en: Maximum volume:
ms: Volum maksimum:

en: Increment:
ms: Kenaikan:

en: API key:
ms: Kunci API:

en: Secret:
ms: Rahsia:

en: Submit tracks using Audioscrobbler
ms: Serah trek menggunakan Audioscrobbler

en: Show menuitem to toggle submission
ms: Papar item menu untuk togolkan penyerahan

en: Username:
ms: Nama pengguna:

en: Password:
ms: Kata laluan:

en: Every tag can be used with <b>$tag</b> or <b>${tag}</b>. Internal tags like <b>$__length</b> need to be specified with two leading underscores.
ms: Setiap tag boleh digunakan degan <b>$tag</b> atau <b>${tag}</b>. Tag dalaman seperti <b>$__length</b> perlu ditentukan dengan dua tanda underscore.

en: Remember recent DAAP servers
ms: Ingat pelayan DAAP terkini

en: Server name:
ms: Nama pelayan:

en: Server host:
ms: Hos pelayan :

en: Server enabled
ms: Pelayan dibenarkan

en: Top left
ms: Atas kiri

en: Top right
ms: Atas kanan

en: Bottom left
ms: Bawah kiri

en: Bottom right
ms: Bawah kanan

en: Anchor:
ms: Sauh:

en: X offset:
ms: Ofset X:

en: pixels
ms: piksel

en: Y offset:
ms: Ofset Y:

en: Override cover size
ms: Batalkan saiz kulit album

en: Size:
ms: Saiz:

en: Use fading
ms: Guna peresapan

en: Fading duration:
ms: Tempoh peresapan:

en: pre
ms: pra

en: Group/categories font:
ms: Fon kumpulan/kategori:

en: Persist history after player exits
ms: Teruskan sejarah selepas pemain ditutup

en: History length:
ms: Panjang sejarah:

en: Terminal opacity:
ms: Kelegapan terminal:

en: Font:
ms: Fon:

en: Text Color:
ms: Warna Teks

en: Background Color:
ms: Warna Latar Belakang:

en: Release date
ms: Tarikh pelepasan

en: Rating this week
ms: Penarafan minggu Ini

en: Rating this month
ms: Penarafan bulan ini

en: Number of playlist additions
ms: Bilangan tambahan senarai main

en: Number of downloads
ms: Bilangan muat turun

en: Number of listens
ms: Bilangan diddengari

en: Starred
ms: Dibintang

en: Date of starring
ms: Tarikh dibintang

en: Genre/Tags
ms: Genre/Tag

en: Order by:
ms: Tertib berdasarkan:

en: Order direction:
ms: Arah tertib:

en: Results:
ms: Keputusan:

en: Advanced
ms: Lanjutan

note: TRANSLATORS: Get the link title from the Last.fm page title
en: Go to <b><a href="http://www.last.fm/api/account">Your API Account</a></b> page to get an <b>API key</b> and <b>secret</b> and enter them here. After you have entered these, <b>request access permission</b> and confirm to complete the setup.
ms: Pergi ke halaman <b><a href="http://www.last.fm/api/account">Akaun API Anda</a></b> untuk dapatkan <b>Kunci API</b> dan <b>secara rahsia</b> serta masukkannya disini. Selepas anda masukkannya, <b>pohon keizinan capaian</b> dan sahkan untuk selesaikan persediaan.

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Full
ms: Penuh

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Simple
ms: Ringkas

en: The order of controls can be changed by simply dragging them up or down. (Or press Alt+Up/Down.)
ms: Tertib kawalan boleh diubah hanya dengan menyeretnya keatas atau kebawah. (Atau tekan Alt+Atas/Bawah)

en: Controls
ms: Kawalan

en: Track Title Format
ms: Formal Tajuk Trek

en: Always on top
ms: Sentiasa di atas

en: Show in tasklist
ms: Papar dalam senarai task

en: Show on all desktops
ms: Papar atas semua desktop

en: Display window decorations:
ms: Papar hiasan tetingkap:

en: Show button in main window
ms: Papar butang di tetingkap utama

en: Options
ms: Pilihan

en: <b>Alarms</b>
ms: <b>Penggera</b>

en: <b>Playback</b>
ms: <b>Main Balik</b>

en: Restart playlist
ms: Mula semula senarai main

en: Enable volume fade-in
ms: Benarkan resap-masuk volum

en: Fade start volume:
ms: Volum mula resap:

en: Fade stop volume:
ms: Volum henti resap:

en: Fade Increment:
ms: Tokokan Resap:

en: Resize displayed covers
ms: Saiz semula kulit album yang dipapar

en: Use album covers as icons
ms: Guna kulit album sebagai ikon

en: Use media icons for pause, stop and resume
ms: Guna ikon media untuk jeda, henti dan sambung

en: On tray icon hover
ms: Bila ikon talam diapungkan

en: When main window is focused
ms: Bila tetingkap utama difokus

en: Display Format
ms: Format Paparan

en: Display duration:
ms: Jangkamasa paparan:

en: Background:
ms: Latar Belakang:

en: Border radius:
ms: Jejari sempadan:

en: Show progress bar
ms: Papar palang kemajuan

note: Prefer to use ReplayGain's album correction instead of track correction if possible. If unchecked, track correction will be preferred instead.
en: Prefer per-album correction
ms: Utamakan pembetulan per-album

en: Prefer ReplayGain's per-album correction over per-track correction.
ms: Utamakan pembetulan Gandaan Main Semula per-album terhadap pembetul per-trek.

note: Prevents clipping of audio due to amplification.
en: Use clipping protection
ms: Guna perlindungan keratan

en: Protect against noise caused by over-amplification
ms: Lindungi terhadap hingar yang disebabkan oleh terlebih-amplifikasi

en: Unpause when screensaver ends
ms: Jangan jeda bila penyelamat skrin tamat

en: Save location:
ms: Simpan lokasi:

en: Relay port:
ms: Port relay:

en: Rip to single file
ms: Rip ke fail tunggal

en: Delete incomplete files
ms: Padam fail tidak selesai

en: Language:
ms: Bahasa:

en: Shortcode of the Wikipedia language version (en, de, fr, ...)
ms: Kod ringkas versi bahasa Wikipedia (ms, en, id, ...)

en: Home
ms: Rumah

en: Back
ms: Undur

en: Forward
ms: Maju

en: A-B Repeat
ms: Ulang A-B

en: Continuously repeats a segment of a track.
ms: Ulang segmen trek secara berterusan.

en: Effect
ms: Kesan

en: Utility
ms: Utiliti

en: Searches Amazon for covers
    
    To be able to use this plugin, an AWS API key and secret key are required.
ms: Gelintar Amazon untuk kulit album
    
    Untuk gunakan pemalam ini, kunci AWS API dan kunci rahsia diperlukan.

en: Submits listening information to Last.fm and similar services supporting AudioScrobbler
ms: Serah maklumat dengar ke Last.fm dan perkhidmatan seumpama yang menyokong AudioSrobbler

en: Notifications
ms: Pemberitahuan

en: Bookmarks
ms: Tanda Buku

en: Allows saving/resuming bookmark positions in audio files.
ms: Benarkan simpan/sambung kedudukan tanda buku dalam fail audio.

en: CD Playback
ms: Main Balik CD

en: Devices
ms: Peranti

en: Development
ms: Pembangunan

en: Media Sources
ms: Sumber Media

en: Displays the current album cover on the desktop
ms: Papar kulit album semasa atas desktop

en: A 10-band equalizer
ms: Penyama 10-jalur

en: Group Tagger
ms: Pengetag Kumpulan

en: Facilitates categorizing your music by managing the grouping/category tag in audio files
ms: Pemudah kategorikan muzik anda dengan mengurus tag pengelumpukan/kategori dalam fail audio

en: Tagging
ms: Pengetagan

en: A simple plugin for testing the basic plugin system
ms: Pemalam mudah untuk menguji sistem pemalam asas

en: Inhibit Suspend
ms: Rencat Tangguh

en: Prevents User Session from suspending while music is playing
ms: Halang Sesi Pengguna daripada menangguh semasa muzik dimainkan

en: Provides an IPython console that can be used to manipulate Exaile.
ms: Menyediakan konsol IPython yang boleh memanipulasi Exaile.

en: Enables access to the Jamendo music catalogue.
ms: Benarkan capaian ke katalog muzik Jamendo.

en: Removes voice from audio
ms: Buang suara dari audio

en: Last.fm Covers
ms: Kulit Album Last.fm

en: Searches Last.fm for covers
ms: Gelintar Last.fm untuk kulit album

en: Last.fm Dynamic Playlists
ms: Senarai Main Dinamik Last.fm

en: The Last.fm backend for dynamic playlists
ms: Bahagian belakang Last.fm untuk senarai main dinamik

en: Dynamic Playlists
ms: Senarai Main Dinamik

en: Shows which tracks have been loved and allows for loving tracks.
    
    Make sure to enter a valid API key and secret in the plugin preferences.
    
    Depends on the plugin "AudioScrobbler" for username and password.
ms: Papar trek yang disukai dan benarkan trek untuk trek kegemaran.
    
    Pastikan kunci API yang sah dan rahsia didalam keutamaan pemalam.
    
    Perlukan pemalam "AudioScrobbler" untuk nama pengguna dan kata laluan.

en: Browse and listen to audiobooks from Librivox.org.
ms: Layari dan dengar buku-audio dari Librivox.org.

en: Main Menu Button
ms: Butang Menu Utama

en: USB Mass Storage Media Player Support
ms: Sokongan Pemain Media Storan USB

en: Support for accessing portable media players using the USB Mass Storage protocol
ms: Sokongan untuk mencapai pemain media mudah alih menggunakan protokol Storan USB

en: Compact mode for Exaile with a configurable interface
ms: Mod padat Exaile dengan antaramuka boleh konfigur

en: Plays music at specific times and days.
    
    Note that when the specified time arrives, Exaile will just act like you pressed the play button, so be sure you have the music you want to hear in your playlist
ms: Main muzik pada masa dan hari tertentu.
    
    Perhatian, bila masa yang ditentukan tiba, Exaile akan bertindak sebagaimana anda menekan butang main, oleh itu pastikan anda mempunyai muzik yang anda mahu dengar dalam senarai main anda

en: MusicBrainz Covers
ms: Kulit Album MusicBrainz

en: Information
ms: Maklumat

en: Adds Simple Podcast Support
ms: Tambah Sokongan Podcast Mudah

en: Allows playing audio over a secondary device (right click on playlist and select 'preview'). Useful for DJs.
ms: Benarkan memainkan audio melalui peranti sekunder (klik kanan pada senarai main dan pilih 'pratonton'). Berguna untuk DJ.

en: Enables ReplayGain support
ms: Enable sokongan Gandaan Main Semula

en: Allows for shutdown of the computer at the end of playback.
ms: Benarkan komputer dimatikan pada akhir main balik.

en: Allows you to record streams with streamripper.
    Depends: streamripper
ms: Membenarkan anda rekod stream dengan streamripper.
    Memerlukan: streamripper

en: Multimedia keys for Windows
ms: Kekunci multimedia untuk Windows
