exaile - en to nb translation catalogue (941 entries)

en: Tags
nb: Knagger

en: Local file
nb: Lokal fil

en: %d day,  | %d days,
nb[0]: %d dag,
nb[1]: %d dager,

en: %d hour,  | %d hours,
nb[0]: %d time,
nb[1]: %d timer,

en: %d minute,  | %d minutes,
nb[0]: %d minutt,
nb[1]: %d minutter,

en: %d second | %d seconds
nb[0]: %d sekund
nb[1]: %d sekunder

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of hours
en: %dh,
nb: %dt,

en: Unknown
nb: Ukjent

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
nb: Aldri

en: Today
nb: I dag

en: Yesterday
nb: I går

en: Local
nb: Lokal

en: Launch Exaile, optionally adding tracks specified by LOCATION to the active playlist. If Exaile is already running, this attempts to use the existing instance instead of creating a new one.
nb: Kjøre Exaile, alternativt ved å legge til spor angitt av PLASSERING i den aktive spillelisten. Hvis Exaile allerede kjører, vil dette forsøksvist bli gjort i eksisterende instans, istedenfor å opprette en ny.

en: Playback Options
nb: Avspillings valg

en: Play the next track
nb: Spill neste spor

en: Play the previous track
nb: Spill forrige spor

en: Stop playback
nb: Stopp avspilling

en: Play
nb: Spill

en: Pause or resume playback
nb: Pause eller fortsett avspilling

en: Stop playback after current track
nb: Stopp avspilling etter gjeldende spor

en: Collection Options
nb: Samlingsinnstillinger

note: TRANSLATORS: Meta variable for --add and --export-playlist
en: LOCATION
nb: PLASERING

en: Add tracks from LOCATION to the collection
nb: Legg til spor fra PLASSERING til samlingen

en: Playlist Options
nb: Spillelistevalg

en: Export the current playlist to LOCATION
nb: Eksporter den gjeldende spillelisten til PLASSERING

en: Track Options
nb: Sporinnstillinger

en: Query player
nb: Spør spiller

en: Retrieve the current playback state and track information as FORMAT
nb: Hent inn gjeldende avspillingsstatus og sporinformasjon som FORMAT

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query-tags
en: TAGS
nb: ETIKETTER

en: Tags to retrieve from the current track; use with --format-query
nb: Etiketter å hente inn fra gjeldende spor, bruk med --format-query

en: Show a popup with data of the current track
nb: Vis oppsprett med info om gjeldende spor

en: Print the title of current track
nb: Skriv tittelen på gjeldende spor

en: Print the album of current track
nb: Skriv albumet fra gjeldende spor

en: Print the artist of current track
nb: Skriv artist fra gjeldende spor

en: Print the length of current track
nb: Skriv lengden på gjeldenende spor

en: Set rating for current track to N%
nb: Sett rangering for gjeldende spor til N%

en: Get rating for current track
nb: Få rangering for gjeldende spor

en: Print the current playback position as time
nb: Vis aktuell avspillingsposisjon som tid

en: Print the current playback progress as percentage
nb: Vis nåværende avspillingsframdrift som prosent

en: Volume Options
nb: Voluminnstillinger

en: Increase the volume by N%
nb: Øk lydstyrken med N%

en: Decrease the volume by N%
nb: Senk lydstyrken med N%

en: Mute or unmute the volume
nb: Demp eller slå på lyden

en: Print the current volume percentage
nb: Skriv ut nåværende volumprosent

en: Other Options
nb: Andre valg

en: Start new instance
nb: Start ny instans

en: Show this help message and exit
nb: Vis denne hjelpemeldingen og avslutt

en: Show program's version number and exit.
nb: Vis programmets versjonnummer og avslutt.

en: Start minimized (to tray, if possible)
nb: Start minimert (i systemkurven, hvis mulig)

en: Toggle visibility of the GUI (if possible)
nb: Skift synlighet av vindu (hvis mulig)

en: Start in safe mode - sometimes useful when you're running into problems
nb: Start i sikkermodus - kan være nyttig når du støter på problemer

en: Force import of old data from version 0.2.x (overwrites current data)
nb: Tving import av gammel data fra versjon 0.2.x (overskriver nåværende data)

en: Do not import old data from version 0.2.x
nb: Ikke importer gammel data fra version 0.2.x

en: Make control options like --play start Exaile if it is not running
nb: Få styringsvalg som --play til å starte Exaile hvis det ikke kjører

en: Development/Debug Options
nb: Utvikler/Debug Valg

en: DIRECTORY
nb: KATALOG

en: Set data directory
nb: Sett datakatalog

en: Set data and config directory
nb: Velg mappe for data og konfigurasjon

en: MODULE
nb: MODUL

en: Limit log output to MODULE
nb: Begrens loggutdata til MODUL

en: LEVEL
nb: NIVÅ

en: Limit log output to LEVEL
nb: Begrens loggutdata til NIVÅ

en: Show debugging output
nb: Vis feilsøkingsresultater

en: Enable debugging of xl.event. Generates lots of output
nb: Aktiver avlusing av xl.event. Genererer mye utdata

en: Enable full debugging of xl.event. Generates LOTS of output
nb: Aktiver full avlusing av xl.event. Genererer MYE utdata

en: Add thread name to logging messages.
nb: Legg til trådnavn til loggføringsmeldinger.

en: Limit xl.event debug to output of TYPE
nb: Begrens feilsøkingsutdata av xl-event til TYPE

en: Reduce level of output
nb: Reduser utdatanivået

en: Disable D-Bus support
nb: Deaktiver D-Bus-støtte

en: Disable HAL support.
nb: Deaktiver HAL-støtte.

en: Entire Library
nb: Hele biblioteket

en: Random %d
nb: Tilfeldig %d

en: Rating > %d
nb: Rangering > %d

en: Exaile is not yet finished loading. Perhaps you should listen for the exaile_loaded signal?
nb: Exaile er ikke ferdig med å laste. Kanskje du burde se etter exaile_loaded signalet?

en: Arranger
nb: Arrangør

en: Author
nb: Forfatter

en: Copyright
nb: Opphavsrett

en: Comment
nb: Kommentar

en: Composer
nb: Komponist

en: Conductor
nb: Dirigent

en: Cover
nb: Omslag

en: Date
nb: Dato

en: Disc
nb: Plate

en: Encoded by
nb: Kodet av

en: Genre
nb: Sjanger

en: Grouping
nb: Gruppering

en: Language
nb: Språk

en: Lyrics
nb: Sangtekst

en: Lyricist
nb: Lyriker

en: Organization
nb: Organisasjon

en: Original album
nb: Originalt album

en: Original artist
nb: Opprinnelig artist

en: Original date
nb: Original dato

en: Performer
nb: Artist

en: Title
nb: Tittel

en: Track
nb: Spor

en: Version
nb: Versjon

en: Website
nb: Nettsted

en: Date added
nb: Dato lagt til

en: Last played
nb: Sist spilt

en: Length
nb: Lengde

en: Location
nb: Plassering

en: Modified
nb: Endret

en: Play time
nb: Avspillingstid

en: Times played
nb: Ganger spilt av

en: : Possible audio device error, is it plugged in?
nb: : Mulig lydenhetsfeil, er den plugget inn?

en: A GStreamer 1.x plugin for %s is missing. Without this software installed, Exaile will not be able to play the current file. Please install the required software on your computer. See %s for details.
nb: Et GStreamer 1.x-programtillegg for %s mangler. Uten denne programvaren installert, vil ikke Exaile kunne spille nåværende fil. Installert påkrevd programvare på din datamaskin. Se %s for detaljer.

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Custom
nb: Egendefinert

en: Could not create sink type '%s'
nb: Kunne ikke opprette sink-type "%s"

en: Invalid playlist type.
nb: Ugyldig spillelistetype.

en: Playlist
nb: Spilleliste

en: M3U Playlist
nb: M3U Spilleliste

en: PLS Playlist
nb: PLS Spilleliste

en: Invalid format for %s.
nb: Ugyldig format for %s.

en: Unsupported version %(version)s for %(type)s
nb: Ustøttet version %(version)s for %(type)s

en: ASX Playlist
nb: ASX Spilleliste

en: XSPF Playlist
nb: XSPF Spilleliste

en: Shuffle _Off
nb: Omstokk A_v

en: Shuffle _Tracks
nb: Omstokk _Spor

en: Shuffle _Albums
nb: Omstokk _Album

en: _Random
nb: _Tilfeldig

en: Repeat _Off
nb: Gjenta _Av

en: Repeat _All
nb: Gjenta _Alle

en: Repeat O_ne
nb: Gjenta _Enkelt

en: Dynamic _Off
nb: Dynamisk _Av

en: Dynamic by Similar _Artists
nb: Dynamisk av Lignende _Artister

en: Plugin is already loaded or has a conflicting name.
nb: Programtillegg allerede innlastet, eller med et navn som er i konflikt.

en: Plugin archive is not in the correct format.
nb: Programtilleggsarkivet har ikke rett format.

en: A plugin with the name "%s" is already installed.
nb: En utvidelse med navn "%s" er allerede installert.

en: Plugin archive contains an unsafe path.
nb: Utvidelse arkiv inneholder en usikker sti.

en: Settings version is newer than current.
nb: Innstillingsversjon er nyere enn eksisterende.

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
nb: Vorbis er en lydkodek med åpen kildekode og kvalitetsreduksjon, men gir vesentlig bedre lydkvalitet til en mindre filstørrelse enn MP3.

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
nb: Free Lossless Audio Codec (FLAC) er en åpen kodek som komprimerer uten å degradere lydkvaliteten.

en: Apple's proprietary lossy audio format that achieves better sound quality than MP3 at lower bitrates.
nb: Apples proprietære, kvalitetstapende lydformat som oppnår bedre lydkvalitet enn MP3 ved lavere bitrater.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. VBR gives higher quality than CBR, but may be incompatible with some players.
nb: Et proprietært og eldre, men også populært, kvalitetstapende lydformat. VBR gir høyere kvalitet enn CBR, men kan være ukompatible med noen avspillere.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. CBR gives less quality than VBR, but is compatible with any player.
nb: Et proprietært og eldre, men også populært, kvalitetstapsbasert lydformat. CBR gir lavere kvalitet enn VBR, men er kompatibel med alle avspillere.

en: A very fast Free lossless audio format with good compression.
nb: Et veldig raskt Fritt tapsfritt lydformat med god kompresjon.

en: Various Artists
nb: Diverse artister

en: You did not specify a location to load the db from
nb: Du har ikke spesifisert hvor db skal hentes fra

en: You did not specify a location to save the db
nb: Du har ikke spesifisert plassering for å lagre db

en: Not playing.
nb: Spiller ikke.

en: status: %(status)s, title: %(title)s, artist: %(artist)s, album: %(album)s, length: %(length)s, position: %(progress)s%% [%(position)s]
nb: status: %(status)s, tittel: %(title)s, artist: %(artist)s, album: %(album)s, lengde: %(length)s, posisjon: %(progress)s%% [%(position)s]

en: Scanning collection...
nb: Skanner samlingen...

en: Scanning %s...
nb: Søker %s...

en: Add a Directory
nb: Legg til en katalog

en: Directory not added.
nb: Mappe ikke lagt til.

en: The directory is already in your collection or is a subdirectory of another directory in your collection.
nb: Mappen er allerede i din samling, eller en undermappe av en annen mappe i din samling.

en: {outstanding} covers left to fetch
nb: {outstanding} omslag igjen å hente

en: All covers fetched
nb: Alle omslag innhentet

en: Collecting albums and covers...
nb: Henter album og omslag…

en: Show Cover
nb: Vis omslag

en: Fetch Cover
nb: Hent omslag

en: Remove Cover
nb: Fjern omslag

en: Cover for %s
nb: Omslag for %s

en: {width}x{height} pixels ({zoom}%)
nb: {width}x{height} piksler ({zoom}%)

en: Save File
nb: Lagre fil

en: Cover options for %(artist)s - %(album)s
nb: Omslagsinnstillinger for %(artist)s - %(album)s

en: No covers found.
nb: Fant ingen omslag.

en: None of the enabled sources has a cover for this track, try enabling more sources.
nb: Ingen av de påskrudde kildene har et omslag for dette sporet, prøv å skru på flere kilder.

note: TRANSLATORS: do not translate 'width' and 'height'
en: {width}x{height} pixels
nb: {width}x{height} piksler

en: $title (by $artist)
nb: $title (av $artist)

en: Save currently selected playlist under a custom name
nb: Lagre den spillelisten som nå er valgt under et egendefinert navn

en: Focus filter in currently focused panel
nb: Fokuser filter i nåværende fokusert panel

en: Focus playlist search
nb: Fokuser på spillelistesøk

en: Clear queue
nb: Tøm kø

en: Start, pause or resume the playback
nb: Start, pause eller gjenoppta avspillingen

en: Seek to the right
nb: Blafre til høyre

en: Seek to the left
nb: Blafre til venstre

en: Increase the volume
nb: Øk lydstyrken

en: Decrease the volume
nb: Senk lydstyrken

en: Switch to previous tab
nb: Bytt til forrige fane

en: Switch to next tab
nb: Bytt til neste fane

en: Focus the files panel
nb: Fokuser på filpanelet

en: Focus the radio panel
nb: Fokuser på radiopanelet

en: Focus the first tab
nb: Fokuser på første fane

en: Focus the second tab
nb: Fokuser på andre fane

en: Focus the third tab
nb: Fokuser på tredje fane

en: Focus the fourth tab
nb: Fokuser på fjerde fane

en: Focus the fifth tab
nb: Fokuser på femte fane

en: Focus the sixth tab
nb: Fokuser på sjette fane

en: Focus the seventh tab
nb: Fokuser på syvende fane

en: Focus the ninth tab
nb: Fokuser på niende fane

en: Focus the tenth tab
nb: Fokuser på tiende fane

en: Toggle: Stop after Selected Track
nb: Veksle: Stopp etter valgt spor

en: Playback error encountered!
nb: Avspillingsfeil har oppstått!

en: Buffering: %d%%...
nb: Bufrer: %d%%...

en: Continue Playback
nb: Fortsett Avspilling

en: Pause Playback
nb: Pause Avspilling

en: Playlist export failed!
nb: Eksportering av spilleliste mislyktes.

en: Start Playback
nb: Start Avspilling

en: _New Playlist
nb: _Ny spilleliste

en: _Open
nb: _Åpne

en: Open _URL
nb: Åpne _URL

en: _Import Playlist
nb: _Importer spilleliste

en: E_xport Current Playlist
nb: E_ksporter gjeldende spilleliste

en: Close _Tab
nb: Lukk _fane

en: _Restart
nb: _Omstart

en: _Quit Exaile
nb: _Avslutt Exaile

en: _Collection
nb: _Samling

en: _Queue
nb: _Kø

en: C_overs
nb: _Omslag

en: _Preferences
nb: _Innstillinger

en: _Show Playing Track
nb: _Vis Spillende Spor

en: _Playlist Utilities Bar
nb: Verktøyslinje for _spilleliste

en: C_olumns
nb: K_olonner

en: _Clear playlist
nb: _Tøm spilleliste

en: _Device Manager
nb: _Enhetsbehandler

en: _Rescan Collection
nb: _Søk igjennom samlingen igjen

en: Rescan Collection (_slow)
nb: Søk igjennom samlingen (_sakte)

en: User's Guide (website)
nb: Brukerveiledning (nettside)

en: Shortcuts
nb: Snarveier

en: Report an issue (GitHub)
nb: Innrapporter feil (GitHub)

en: Open error logs
nb: Åpne feillogger

en: _About
nb: _Om

en: Genre - Artist
nb: Sjanger - Artist

en: Genre - Album
nb: Sjanger - Album

en: Date - Artist
nb: Dato - Artist

en: Date - Album
nb: Dato - Album

en: Artist - (Date - Album)
nb: Artist - (Dato - Album)

en: Collection
nb: Samling

en: Rescan Collection
nb: Søk igjennom samlingen igjen

en: Transferring to %s...
nb: Overfører til %s...

en: Files
nb: Filer

en: Filename
nb: Filnavn

note: TRANSLATORS: File size column in the file browser
en: Size
nb: Størrelse

en: No lyrics found.
nb: Ingen sangtekster funnet.

en: Source:
nb: KIlde:

en: Any source
nb: Vilkårlig kilde

en: New _Smart Playlist
nb: Ny _smart spilleliste

en: _New Station
nb: _Ny stasjon

en: Delete the playlist "%s"?
nb: Slett spillelisten "%s"?

en: Enter the new name you want for your playlist
nb: Oppgi det nye navnet du ønsker for spillelisten din

en: Rename Playlist
nb: Gi nytt navn til spilleliste

en: The playlist name you entered is already in use.
nb: Spillelistenavnet du oppgav er allerede i bruk.

en: Error loading smart playlist: %s
nb: Feil ved innlasting av smart spilleliste: %s

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with more than two values
en: %(first)s, %(second)s and others
nb: %(first)s, %(second)s og øvrige

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with two values
en: %(first)s and %(second)s
nb: %(first)s og %(second)s

en: Playlists
nb: Spillelister

en: Smart Playlists
nb: Smarte spillelister

en: Custom Playlists
nb: Egne spillelister

en: Loading streams...
nb: Laster inn strømmer...

en: Add Radio Station
nb: Legg til Radiostasjon

en: Name:
nb: Navn:

en: URL:
nb: STI:

en: Saved Stations
nb: Lagrede stasjoner

en: Radio Streams
nb: Radiostrømmer

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Enter the name you want for your new playlist
nb: Skriv inn navnet til den nye spillelisten

en: New Playlist
nb: Ny spilleliste

en: P_anels
nb: P_anel

en: Drop here to create a new playlist
nb: Slipp her for å opprette ny spilleliste.

en: _Clear Tab History
nb: _Tøm fanehistorikk

en: Recently Closed _Tabs
nb: Nylig lukkede _faner

en: Restore closed tab
nb: Gjenopprett lukket fane

en: Playlist %d
nb: Spilleliste %d

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {minutes} min ago)
nb: {playlist_name} ({track_count} spor, lukket for {minutes} min siden)

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {seconds} sec ago)
nb: {playlist_name} ({track_count} spor, lukket for {seconds} sek siden)

en: _Move to Other View
nb: _Flytt til annen visning

en: Plugins
nb: Programtillegg

en: Appearance
nb: Utseende

en: Tray icons are not supported on your platform
nb: Spillelisteikoner støttes ikke på din plattform

en: Reset to _Defaults
nb: Gjenopprett _forvalg

en: Covers
nb: Omslag

en: Lyrics Viewer
nb: Sangtekstviser

en: Playback
nb: Avspilling

en: Uncategorized
nb: Ukategorisert

en: Could not load plugin info!
nb: Kunne ikke laste programtilleggsinfo.

en: Failed plugin: %s | Failed plugins: %s
nb[0]: Mislykket programtillegg: %s
nb[1]: Mislykkede programtillegg: %s

en: Could not disable plugin!
nb: Kunne ikke deaktivere programtillegg.

en: Could not enable plugin!
nb: Kunne ikke aktivere programtillegg.

en: Choose a Plugin
nb: Velg et programtillegg

en: Plugin Archives
nb: Programtilleggsarkiv

en: All Files
nb: Alle Filer

en: Plugin file installation failed!
nb: Installasjon av programtillegsfil mislyktes.

en: Restart Exaile?
nb: Start Exaile på nytt?

en: A restart is required for this change to take effect.
nb: En omstart kreves for at endringene skal tre i effekt.

en: Restart
nb: Omstart

en: Action
nb: Handling

en: Shortcut
nb: Snarvei

en: Writing of tags failed
nb: Skriving av etiketter mislyktes

en: Editing track %(current)d of %(total)d
nb: Redigerer spor %(current)d av %(total)d

en: Are you sure you want to apply the changes to all tracks?
nb: Er du sikker på at du vil bruke endringene på alle spor?

en: Apply changes before closing?
nb: Legg til endringer før lukking?

en: Your changes will be lost if you do not apply them now.
nb: Endringene dine vil gå tapt hvis du ikke legger dem til nå.

note: TRANSLATORS: Remove tag value
en: Clear
nb: Tøm

note: TRANSLATORS: This is the 'of' between numbers in fields like tracknumber, discnumber, etc. in the tagger.
en: of:
nb: av:

en: JPEG image
nb: JPEG-bilde

en: PNG image
nb: PNG-bilde

en: Image
nb: Bilde

en: Linked image
nb: Lenket bilde

note: TRANSLATORS: do not translate 'format', 'width', and 'height'
en: {format} ({width}x{height} pixels)
nb: {format} ({width}x{height} piksler)

en: Select image to set as cover
nb: Velg bilde å bruke som omslag

en: Supported image formats
nb: Støttede bildeformater

en: Open Directory
nb: Åpne mappe

en: Apply current value to all tracks
nb: Gi alle spor denne verdien

en: Saved %(count)s of %(total)s.
nb: Lagret %(count)s av %(total)s.

en: Exaile Music Player
nb: Exaile Musikkavspiller

en: Enter the URL to open
nb: Tast inn URL som skal åpnes

en: Open URL
nb: Åpne nettadresse

en: Select File Type (by Extension)
nb: Velg Fil Fra Type

en: Choose Media to Open
nb: Velg Media som skal Åpnes

en: Supported Files
nb: Støttede filer

en: Music Files
nb: Musikkfiler

en: Playlist Files
nb: Spillelistefiler

en: Choose Directory to Open
nb: Velg Mappe som skal Åpnes

en: Import Playlist
nb: Importer spilleliste

en: Export Current Playlist
nb: Eksporter Gjeldende Spilleliste

en: Use relative paths to tracks
nb: Bruk relative søkestier til spor

en: Playlist saved as <b>%s</b>.
nb: Spilleliste lagret som <b>%s</b>.

en: Close %s
nb: Lukk %s

en: <b>Save changes to %s before closing?</b>
nb: <b>Lagre endringer i %s før lukking?</b>

en: Your changes will be lost if you don't save them
nb: Endringene dine vil gå tapt hvis du ikke lagrer dem

en: Close Without Saving
nb: Lukk uten a lagre

en: Yes to all
nb: Ja til alle

en: No to all
nb: Nei til alle

en: Error occurred while copying %s: %s
nb: Feil oppstod under kopiering %s: %s

en: File exists, overwrite %s ?
nb: Fil finnes, vil du overskrive %s ?

en: Playlist name:
nb: Navn på spilleliste:

en: Add new playlist...
nb: Legg til ny spilleliste...

en: You did not enter a name for your playlist
nb: Du oppgav ikke noe navn for spillelisten din

en: Save As
nb: Lagre som

en: Exporting %s
nb: Eksporterer %s

en: Choose directory to export files to
nb: Velg mappe å eksportere filer til

en: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    by $artist
    from $album
nb: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    av $artist
    fra $album

en: Not Playing
nb: Spiller ikke

en: %d in collection
nb: %d i samlingen

en: En_queue
nb: Legg i _kø

en: _Replace Current
nb: _Erstatt gjeldende

en: _Append to Current
nb: _Føy til nåværende

en: _Track Properties
nb: _Sporegenskaper

en: _Open Directory
nb: _Åpne mappe

en: The files cannot be moved to the Trash. Delete them permanently from the disk?
nb: Filene kan ikke flyttes til papirkurv. Vil du slette de permanent fra disken?

en: _Move to Trash
nb: _Flytt til papirkurv

en: _Rename
nb: _Gi nytt navn

en: _Edit
nb: _Rediger

en: E_xport Playlist
nb: _Eksporter spilleliste

en: Export _Files
nb: Eksporter _filer

en: _Delete Playlist
nb: _Slett spilleliste

en: Close Tab
nb: Lukk fane

en: Seeking: %s
nb: Sanntidsspoler: %s

en: Move
nb: Flytt

en: New Marker
nb: Ny Markør

en: _Jump to
nb: _Hopp til

en: _Remove Marker
nb: _Fjern markør

en: Muted
nb: Dempet

en: Full Volume
nb: Fullt Volum

en: P_lay
nb: S_pill

en: _Next Track
nb: _Neste spor

en: _Previous Track
nb: _Forrige spor

en: _Stop
nb: _Stopp

en: S_huffle
nb: _Tilfeldig

en: R_epeat
nb: R_epeter

en: _Dynamic
nb: _Dynamisk

en: Remove _Current Track From Playlist
nb: Fjern _gjeldende spor fra spilleliste

en: R_andomize Playlist
nb: Tilfeldig_gjør Spilleliste

en: _Save
nb: _Lagre

en: Save _As
nb: Lagre _som

en: _Clear
nb: _Tøm

en: _Stop Playback After This Track
nb: _Stans avspilling etter dette sporet

en: _Continue Playback After This Track
nb: _Fortsett avspillingen etter dette Sporet

en: _Remove from Playlist
nb: _Fjern fra spilleliste

en: Requires plugins providing dynamic playlists
nb: Krever programtillegg som tilbyr dynamiske spillelister

en: Dynamically add similar tracks to the playlist
nb: Legg til lignende spor i spillelisten dynamisk

en: Loading
nb: Laster

en: Track Number
nb: Spornummer

en: Disc Number
nb: Platenummer

en: Rating
nb: Rangering

en: Year
nb: År

en: Playcount
nb: Ganger spilt

en: Schedule
nb: Planlagt

en: Start Offset
nb: Start forskyvning

en: _Resizable
nb: _Skalerbar

en: _Autosize
nb: _Autostørrelse

en: Queue
nb: Legg til i kø

en: Queue (%d)
nb: Kø (%d)

en: Rating:
nb: Rangering:

en: seconds
nb: sekunder

note: TRANSLATORS: Logical AND used for smart playlists
en: and
nb: og

en: days
nb: dager

en: minutes
nb: minutter

en: hours
nb: timer

en: weeks
nb: uker

note: TRANSLATORS: True if haystack is equal to needle
en: is
nb: er

note: TRANSLATORS: True if haystack is not equal to needle
en: is not
nb: er ikke

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is set
nb: er satt

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is not present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is not set
nb: er ikke satt

note: TRANSLATORS: True if haystack contains needle
en: contains
nb: inneholder

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain needle
en: does not contain
nb: inneholder ikke

note: TRANSLATORS: True if haystack contains whole word
en: contains word
nb: inneholder ordet

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain whole word
en: does not contain word
nb: inneholder ikke ordet

note: TRANSLATORS: True if haystack matches regular expression
en: regex
nb: regulært uttrykk

note: TRANSLATORS: True if haystack does not match regular expression
en: not regex
nb: ikke et regulært uttrykk

note: TRANSLATORS: Example: rating >= 5
en: at least
nb: minst

note: TRANSLATORS: Example: rating <= 3
en: at most
nb: høyst

note: TRANSLATORS: Example: year < 1999
en: before
nb: før

note: TRANSLATORS: Example: year > 2002
en: after
nb: etter

note: TRANSLATORS: Example: 1980 <= year <= 1987
en: between
nb: mellom

en: greater than
nb: større enn

en: less than
nb: mindre enn

note: TRANSLATORS: Example: track has been added in the last 2 days
en: in the last
nb: de siste

note: TRANSLATORS: Example: track has not been added in the last 5 hours
en: not in the last
nb: ikke de siste

note: TRANSLATORS: True if a track is contained in the specified playlist
en: Track is in
nb: Spor er i

note: TRANSLATORS: True if a track is not contained in the specified playlist
en: Track not in
nb: Spor er ikke i

en: Add Smart Playlist
nb: Ny smart spilleliste

en: Edit Smart Playlist
nb: Rediger smart spilleliste

en: Sort by:
nb: Sorter etter:

en: Ascending
nb: Stigende

en: Descending
nb: Synkende

en: About Exaile
nb: Om Exaile

en: © 2009–2020 Various Contributors
nb: © 2009–2020 Forskjellige bidragsytere

en: Collection Manager
nb: Samlingshåndterer

en: Monitored
nb: Overvåket

en: Scan At Startup
nb: Skann ved oppstart

en: Rescan _Collection
nb: Søk igjennom _samlingen igjen

en: Cover Finder
nb: Omslagsfinner

en: The origin of this cover
nb: Opphavet for dette omslaget

en: _Set as Cover
nb: _Bruk som omslag

en: Cover Manager
nb: Omslagsbehandler

note: Closes the preferences dialog
en: _Close
nb: _Lukk

en: _Fetch Covers
nb: _Hent omslag

en: Zoom _In
nb: For_størr

en: Zoom _Out
nb: For_minsk

en: _Original Size
nb: _Opprinnelig størrelse

en: _Best Fit
nb: _Beste tilpasning

en: Device Manager
nb: Enhetsbehandler

en: Icon
nb: Ikon

en: Device
nb: Enhet

en: _File
nb: _Fil

en: _View
nb: _Visning

en: _Tools
nb: _Verktøy

en: _Help
nb: _Hjelp

en: Previous Track
nb: Forrige spor

en: Next Track
nb: Neste spor

en: _Add Music
nb: _Legg til musikk

en: <b>Collection is empty.</b>
nb: <b>Tom samling.</b>

en: Refresh collection view
    (Hold Shift key to rescan the collection)
nb: Oppfrisk samlingslisten
    (Hold inne skifttasten for å søke gjennom samlingen)

en: Clear search field
nb: Tøm søkefeltet

en: Search
nb: Søk

en: Previous visited directory
nb: Forrige besøkte katalog

en: Next visited directory
nb: Neste besøkte katalog

en: Up one directory
nb: Opp en katalog

en: Refresh directory listing
nb: Oppdater katalogliste

en: Home directory
nb: Hjemmekatalog

en: Append All Tracks to Playlist
nb: Legg alle spor til på Spillelisten

en: Import CD
nb: Importer CD

en: Refresh Lyrics
nb: Oppdater sangtekster

en: _Add Station
nb: _Legg til stasjon

en: Shuffle playback order
nb: Stokk om avspillingsrekkefølgen

en: Repeat playback
nb: Gjenta avspilling

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Top
nb: Øverst

en: Bottom
nb: Nederst

en: Show info area
nb: Vis infoområde

en: The info area contains the cover art and track information
nb: Infoområdet inneholder omslagskunst og sporinformasjon

en: Show cover art in info area
nb: Vis omslagskunst i infoområde

en: Always show tab bar
nb: Vis alltid fanelinja

en: Tab placement:
nb: Faneplassering:

en: Playlist font:
nb: Spillelisteskrift:

en: Reset to the system font
nb: Tilbakestill til systemskrift

en: Display track counts in collection
nb: Vis sporantall i samling

note: TRANSLATORS: Remark at the alpha transparency option
en: Use alpha transparency:
nb: Bruk alfagjennomsiktighet:

en: Alpha transparency
nb: Alfagjennomsiktighet:

en: Show tray icon
nb: Vis systemkurvikon

en: Minimize to tray
nb: Minimer til systemkurv

en: Close to tray
nb: Lukk til systemkurv

note: TRANSLATORS: Keep the current track visible in playlist
en: Jump to current song on track change
nb: Hopp til gjeldene sang ved sporbytte

en: Show splash screen on startup
nb: Vis oppstartsskjermbilde ved oppstart

en: Tray icons are not supported on some platforms, most notably on Wayland. On GNOME Shell 3.26+ on Xorg, tray icons only work if you have the <a href="https://extensions.gnome.org/extension/495/topicons/">"TopIcons" extension</a> (or a similar one) installed.
nb: Systemkurvsikoner støttes ikke på noen plattformer, ikke minst på Wayland. I GNOME-skall 3.26+ på Xorg, fungerer bare systemkurvsikoner hvis du har <a href="https://extensions.gnome.org/extension/495/topicons/">"TopIcons"-utvidelsen</a> (eller en lignende utvidelse) installert.

en: Prefer dark theme
nb: Foretrekk mørkt drakt

note: TRANSLATORS: "Checked" here refers to checkbox state.
en: If not checked, will not specify a preference to GTK. May not work on some platforms.
nb: Hvis ikke valgt, vil ingen foretrukket verdi bli sendt til GTK. Det kan hende det ikke fungerer på alle plattformer.

en: (Right click to reset to defaults)
nb: (Høyreklikk for å gjenopprette standardinnstillinger)

en: Use file-based compilation detection
nb: Bruk filbasert gjenkjenning av samlealbum

en: Use covers from local files
nb: Bruk omslag fra lokale filer

en: This option will search for cover image files in 
    the same folder as the music file.
nb: Dette valget søker etter omslagsfiler i
    samme mappe som musikkfila.

en: Preferred file names:
nb: Foretrukkede filnavn:

en: A comma-separated list of file names without file extensions
nb: Kommainndelt liste over filnavn uten filendelser

en: Fetch covers automatically on playback start
nb: Hent omslag automatisk ved avspillingsstart

en: Cover Search Order:
nb: Søkerekkefølge på omslag:

en: (drag to reorder)
nb: (Dra for å bytte posisjon)

en: Use covers embedded in tags
nb: Bruk omslag som er å finne i etiketter

en: Lyrics font:
nb: Sangtekstskrift:

en: Audio Device:
nb: Lydenhet:

en: Resume playback on start
nb: Fortsett avspilling ved start

en: Resume playback in paused state
nb: Fortsett avspilling i pausemodus

en: Adding an item to an empty queue begins playback
nb: Tillegg av element til tom kø begynner avspilling

en: Remove track from queue upon playback
nb: Fjern spor fra kø ved avspilling

en: If a track is currently playing, do not allow new tracks to be started, except when clicking the playback controls
nb: Hvis et spor spilles, ikke tillat nye spor å starte, bortsett fra med avspillingskontrollene

en: Automatically advance to the next track
nb: Gå til neste spor automatisk

en: Delay between tracks (ms):
nb: Forsinkelse mellom spor (ms):

en: Only works when crossfading not enabled
nb: Fungerer kun når kryssoverganger ikke er påslått

en: Crossfade duration (ms):
nb: Kryssovergangsvarighet (ms):

en: Use crossfading (EXPERIMENTAL)
nb: Bruk kryssoverganger (EKSPERIMENTELT)

en: Forces automatically advancing to the next track
nb: Tvinger avansering til neste spor automatisk

en: Fade duration (ms):
nb: Overgangslengde (ms):

en: Use fade transitions on user actions
nb: Bruk gradvise overganger ved brukerhandlinger

en: Playback engine:
nb: Avspillingsmotor:

en: Enable gapless playback
nb: Skru på sømløs avspilling

en: Gapless playback means to play tracks without inserting silence between them.
nb: Sømløs avspilling betyr å spille spor uten å ha noen pause mellom dem.

en: Open last playlists on startup
nb: Åpne siste spilleliste ved oppstart

en: Prompt for saving custom playlists on close
nb: Spør om endret spilleliste skal lagres ved lukking

en: Replace content on side pane double click
nb: Erstatt innhold i sidepanelet med dobbeltklikk

en: Instead of appending, tracks added via double click in the panes will replace the content of the current playlist.
nb: Istedenfor å bli lagt til, vil spor lagt til med dobbeltklikk erstatte innholdet i den nåværende spillelisten.

en: Appending/replacing via menu item triggers playback
nb: Tillegg/erstatting via menyelement utløser avspilling

en: When using a menu item to add/replace tracks on the playlist, start playback if there is track currently playing. This option was the default behavior before Exaile 0.3.3
nb: Når et menyelement brukes til å legge til/erstatte spor på spillelisten, start avspilling hvis et annet spor spilles. Dette valget var forvalgt oppførsel før Exaile 0.3.3

en: Queue tracks by default instead of playing them
nb: Legg spor i avspillingskø i steden for å spille dem som forvalg

en: When you double click or press enter to play a track in a playlist, queue the track instead of playing it
nb: Sett spor i kø i steden for avspilling ved dobbelklikk eller trykking av Enter i avspillingsliste

en: Plugin
nb: Tillegg

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Show incompatible plugins
nb: Vis ukompatible programtillegg

en: No Plugin Selected
nb: Ingen programtillegg valgt

en: Add _Plugin File
nb: Installer _programtilleggsfil

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Track Properties
nb: Sporegenskaper

en: A_dd tag
nb: L_egg til knagg

en: _Remove tag
nb: _Fjern knagg

en: ab → A_b
nb: ab ➜ A_b

en: Uppercase first letter of all tags
nb: Stor forbokstav på alle knagger

en: File Properties
nb: Filegenskaper

en: _Previous
nb: _Forrige

en: _Next
nb: _Neste

en: 32x32 pixels 'file icon' (PNG only)
nb: 32x32-pikslers filikon (PNG only)

en: Other file icon
nb: Annet filikon

en: Cover (front)
nb: Omslag (front)

en: Cover (back)
nb: Omslag (bak)

en: Leaflet page
nb: Folder

en: Media (e.g. label side of CD)
nb: Media (f.eks. billedsiden på en CD)

en: Lead artist/lead performer/soloist
nb: Hovedartist/hovedutdøver/soloist

en: Artist/performer
nb: Artist/utdøver

en: Band/Orchestra
nb: Band/orkester

en: Lyricist/text writer
nb: Lyriker/tekstforfatter

en: Recording Location
nb: Opptakssted

en: During recording
nb: Under opptaket

en: During performance
nb: Under utdøvelse

en: Movie/video screen capture
nb: Vide/videostrømsopptak

en: A bright coloured fish
nb: En fisk i lyse farger

en: Illustration
nb: Illustrasjon

en: Publisher/Studio logotype
nb: Utgiver/studiologo

en: Click or drag files here to change the cover image
nb: Klikk og dra filer hit for å endre omslagsbildet

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Match any of the criteria
nb: Oppfyll ett av disse kriteriene

en: Randomize results
nb: Tilfeldiggjør resultater

en: Add
nb: Legg til

note: This is a check box in the Add Smart Playlist dialog. If checked, a numeric text entry becomes active and it specifies a limit on the number of tracks the resulting playlist contains.
en: Maximum number of tracks:
nb: Maksimalt antall spor:

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Toggle mute
nb: Veksle forstumming

en: Volume
nb: Volum

en: Repeat Segment
nb: Gjenta segment

en: Repeat Beginning
nb: Gjenta begynnelsen

en: Repeat End
nb: Gjenta slutten

en: Alarm Clock
nb: Alarmklokke

en: Amazon Covers
nb: Omslag fra Amazon

en: Toggle AudioScrobbler submit
nb: Veksle AudioScrobbler-innsendelse

en: Enable audioscrobbling
nb: Aktiver audioscrobbling

en: AudioScrobbler
nb: Audioscrobbler

en: Verification successful
nb: Bekreftet

en: Verification failed
nb: Bekreftelse mislyktes

en: Please make sure the entered data is correct.
nb: Forsikre deg om at innskrevet data er riktig.

en: _Bookmark This Track
nb: _Bokmerk dette sporet

en: _Delete Bookmark
nb: _Slett bokmerke

en: _Clear Bookmarks
nb: _Tøm bokmerker

en: _Bookmarks
nb: _Bokmerker

en: Autodetect BPM
nb: Oppdag tempo automatisk

en: Set BPM of %d on %s?
nb: Sett takten til %d på %s?

en: BPM Counter
nb: Taktteller

en: Update
nb: Oppdater

en: Audio Disc
nb: CD-plate

en: Importing CD...
nb: Importerer CD...

en: Error transcoding files from CD.
nb: Feil under transkoding av filer fra CD.

en: Track number
nb: Spornummer

en: Disc number
nb: Plate nummer

en: Play count
nb: Avspillingsteller

en: History
nb: Historikk

en: Manually...
nb: Manuelt...

en: Enter IP address and port for share
nb: Skriv inn IP-adresse og port for deling

en: Enter IP address and port.
nb: Oppgi IP-adresse og port.

en: This server does not support multiple connections.
    You must stop playback before downloading songs.
nb: Denne serveren støtter ikke flere tilkoblinger.
    Du må stoppe avspillingen før du laster ned sanger.

en: Refresh Server List
nb: Gjenoppfrisk tjenerliste

en: Disconnect from Server
nb: Koble fra tjener

en: Select a Location for Saving
nb: Velg lagringssted

en: Connect to DAAP...
nb: Koble til DAAP...

en: DAAP Client
nb: DAAP-Klient

en: DAAP Server
nb: DAAP-tjener

en: Desktop Cover
nb: Skrivebordsomslag

en: Developer Tools
nb: Utviklerverktøy

en: _Equalizer
nb: _Tonekontroll

en: _Get all tags from collection
nb: _Hent alle etiketter fra samlingen

en: _Import tags from directory
nb: _Importer etiketter fra mappe

en: _Mass rename/delete tags
nb: _Massenavneendring/sletting av etiketter

en: _GroupTagger
nb: _Grupperingsetikettmaskin

en: Show tracks with tags (custom)
nb: Vis spor med etiketter (egendefinert)

en: Add tags to all
nb: Legg til etiketter for alle

en: Remove tags from all
nb: Fjern etiketter fra alle

en: GroupTagger
nb: Grupperingsetikettmaskin

en: No categorization tags found in selected tracks
nb: Ingen kategoriseringsetiketter funnet i valgte spor

en: Export tags to JSON
nb: Eksporter samlingsetiketter til JSON

en: Importing tracks
nb: Importerer spor

en: Importing groups
nb: Importerer grupper

en: Updating groups
nb: Oppdaterer grupper

en: Select directory to import grouping tags from
nb: Velg mappe å importere grupperingsetiketter fra

en: {amount} track found | {amount} tracks found
nb[0]: Fant ett spor
nb[1]: Fant {amount} spor

en: Replace '{old_tag}' with '{new_tag}' on {amount} track? | Replace '{old_tag}' with '{new_tag}' on {amount} tracks?
nb[0]: Erstatt «{old_tag}» med «{new_tag}» på {amount}-spor?
nb[1]: Erstatt «{old_tag}» med «{new_tag}» på {amount}-spor?

en: Delete '{tag}' from {amount} track? | Delete '{tag}' from {amount} tracks?
nb[0]: Slett «{tag}» fra {amount} spor?
nb[1]: Slett «{tag}» fra {amount} spor?

en: You should rescan your collection before using mass tag rename to ensure that all tags are up to date. Rescan now?
nb: Du burde skanne samlingen din før du bruker massenavneendring for å forsikre deg om at alle etiketter er oppdaterte. Skann på nytt nå?

en: Show tracks with selected
nb: Vis spor med valgte

en: Show tracks tagged with "%s"
nb: Vis spor merket med "%s"

en: Show tracks with all selected
nb: Vis spor med alle valgte

en: Tag
nb: Etikett

en: Add new tag
nb: Legg til ny etikett

en: Delete tag
nb: Slett etikett

en: Add new category
nb: Legg til ny kategori

en: Remove category
nb: Fjern kategori

en: Show tracks with selected (custom)
nb: Vis spor med valgt (egendefinert)

en: New tag value?
nb: Ny etikettverdi?

en: Enter new tag value
nb: Skriv inn ny etikettverdi

en: New Category?
nb: Ny kategori?

en: Enter new category name
nb: Skriv inn nytt kategorinavn

en: Add Tag
nb: Legg til etikett

en: Group
nb: Gruppe

en: Get all tags from collection
nb: Vis alle etiketter fra samlingen

en: Add selected to choices
nb: Legg til valgte til valg

en: Show tracks with groups
nb: Vis spor med grupper

en: Must have this tag [AND]
nb: Må ha denne etiketten og [OG]

en: May have this tag [OR]
nb: Kan ha denne etiketten [ELLER]

en: Must not have this tag [NOT]
nb: Kan ikke ha denne etiketten [NOT]

en: Ignored
nb: Ignorert

en: Selected Tracks
nb: Valgte spor

en: Playback history
nb: Avspillingshistorikk

en: Erase stored history?
nb: Slett lagret historikk?

en: Save History
nb: Lagre historikk

en: _Clear History
nb: _Tøm historikk

en: Contacting Icecast server...
nb: Kontakter Icecast-tjener…

en: Error connecting to Icecast server.
nb: Feil ved tilkobling til Icecast-tjener.

en: Enter the search keywords
nb: Skriv inn nøkkelord for søk

en: Icecast Search
nb: Icecast-søk

en: No Stations Found
nb: Fant ingen stasjoner

en: Icecast Search Results
nb: Icecast-søkeresultater

en: Name
nb: Navn

en: IPython Console - Exaile
nb: IPythin-konsoll - Exaile

en: Show _IPython Console
nb: Vis _IPython-konsoll

en: IPython Console
nb: IPython-konsoll

en: Ready
nb: Klar

en: Searching Jamendo catalogue...
nb: Søker i Jamendo-katalogen...

en: Retrieving song data...
nb: Henter inn spordata…

en: Append to Current
nb: Føy til nåverende

en: Keybinder is not supported on this platform! It is only supported on X servers.
nb: Hurtigtasttilknytter ikke støttet på denne plattformen. Den er kun støttet på X-tjenere.

en: Loved
nb: Elsked

en: Last.fm Loved
nb: Last.fm-elsket

en: _Love This Track
nb: _Elsk dette sporet

en: Unlove This Track
nb: Ikke elsk dette sporet

en: Last.fm Loved Tracks
nb: Last.fm elskede spor

en: The API key is invalid.
nb: API-nøkkelen er ugyldig.

en: Could not start web browser
nb: Kunne ikke starte nettleser

en: Please copy the following URL and open it with your web browser:
    <b><a href="{url}">{url}</a></b>
nb: Kopier følgende nettadresse og åpne den med din nettleser:
    <b><a href="{url}">{url}</a></b>

en: This plugin needs at least one visible panel
nb: Dette programtillegget trenger minst ett synlig panel

en: Main Menu
nb: Hovedmeny

en: Mini Mode
nb: Minimodus

en: Previous
nb: Forrige

en: Go to the previous track
nb: Gå til forrige spor

en: Previous track
nb: Forrige spor

en: Next
nb: Neste

en: Go to the next track
nb: Gå til neste spor

en: Next track
nb: Neste spor

en: Play/Pause
nb: Spill/Pause

en: Start playback
nb: Start avspilling

en: Continue playback
nb: Fortsett avspilling

en: Pause playback
nb: Sett avspilling på pause

en: Stop
nb: Stopp

en: Stop the playback
nb: Stopp avspillingen

en: Continue playback after current track
nb: Fortsett avspillingen etter gjeldende spor

en: Change the volume
nb: Endre lydstyrken

en: Restore
nb: Gjenopprett

en: Restore the main window
nb: Gjenopprett hovedvinduet

en: Restore main window
nb: Gjenopprett hovedvindu

en: Select rating of the current track
nb: Angi vurdering av gjeldende spor

en: Track selector
nb: Sporvelger

en: Simple track list selector
nb: Enkel sporlistevelger

en: Playlist button
nb: Spillelisteknapp

en: Access the current playlist
nb: Få tilgang til gjeldende spilleliste

en: Progress button
nb: Framdriftsknapp

en: Playback progress and access to the current playlist
nb: Spillelisteframdrift og tilgang til gjeldende spilleliste

en: Progress bar
nb: Fremgangslinje

en: Playback progress and seeking
nb: Avspillingsfremdrift og sanntidsspoling

note: TRANSLATORS: Mini mode track selector title preset
en: $title by $artist
nb: $title etter $artist

en: Moodbar
nb: Stemningslinje

en: Multi-Alarm Clock
nb: Multialarmklokke

en: from {album} by {artist}
nb: fra {album} av {artist}

en: by {artist}
nb: av {artist}

en: Notify
nb: Varsle

en: No track played yet
nb: Inget spor avspilt enda

en: Move or resize OSD
nb: Flytt eller endre størrelse på OSD

en: On Screen Display
nb: Skjermvisning

en: <span font_desc="Sans 11" foreground="#fff">$title</span>
    by $artist
    from $album
nb: <span font_desc="Sans 11" foreground="#fff">$title</span>
    av $artist
    fra $album

en: Analyze playlists
nb: Analyser spillelister

en: Analyze playlist
nb: Analyser spilleliste

en: Modulus this number
nb: Modulus dette nummeret

en: Tag %s
nb: Etikett %s

en: Save analysis
nb: Lagre analyse

en: Podcasts
nb: Podkaster

en: Podcast
nb: Podkast

en: Refresh Podcast
nb: Oppdater Podkast

en: Delete
nb: Slett

en: Enter the URL of the podcast to add
nb: Skriv inn nettadressen for podcasten som skal legges til

en: Open Podcast
nb: Åpne Podkast

en: Loading %s...
nb: Laster %s...

en: Error loading podcast.
nb: Feil ved lasting av podcast.

en: Loading Podcasts...
nb: Laster Podkaster...

en: No configuration present yet
nb: Inget oppsett tilgjengelig enda

en: Could not save podcast file
nb: Kunne ikke lagre podkastfil

en: Preview Player
nb: Forhåndsvis avspiller

en: Preview
nb: Forhåndsvis

en: Pause Playback (double click to stop)
nb: Sett avspilling på pause (dobbeltklikk for å stoppe)

en: Preview Device
nb: Forhåndsvisningsenhet

en: Equalizer
nb: Lydbalanse

en: Pause on Screensaver
nb: Pause ved skjermsparer

en: Shutdown after Playback
nb: Avslutt etter avspilling

en: Shutdown scheduled
nb: Avstengning planlagt

en: Computer will be shutdown at the end of playback.
nb: Datamaskinen vil slås av at avspillingen er ferdig.

en: Imminent Shutdown
nb: Umiddelbar avstengning

en: The computer will be shut down in %d seconds.
nb: Maskinen vil skru seg av om %d sekunder.

en: Shutdown failed
nb: Avstengning mislyktes

en: Computer could not be shutdown using D-Bus.
nb: Datamaskinen kunne ikke skrus av ved hjelp av D-Bus.

en: Contacting SomaFM server...
nb: Kontakter SomaFM-tjener…

en: Error connecting to SomaFM server.
nb: Feil ved tilkobling til SomaFM-tjener.

en: Error importing playlist
nb: Feil ved importering av spilleliste

en: <b>Alarm Time</b>
nb: <b>Alarmtid</b>

en: <b>Alarm Days</b>
nb: <b>Alarmdager</b>

en: Monday
nb: Mandag

en: Tuesday
nb: Tirsdag

en: Wednesday
nb: Onsdag

en: Thursday
nb: Torsdag

en: Friday
nb: Fredag

en: Saturday
nb: Lørdag

en: Sunday
nb: Søndag

en: Use Fading
nb: Bruk overganger

en: <b>Audio Preferences</b>
nb: <b>Lydinnstillinger</b>

en: Minimum volume:
nb: Minste lydstyrke:

en: Maximum volume:
nb: Høyeste lydstyrke:

en: Increment:
nb: Økningsintervall:

en: Time step:
nb: Tidssteg:

en: API key:
nb: API-nøkkel:

en: Secret:
nb: Hemmelighet:

en: Submit tracks using Audioscrobbler
nb: Send inn spor ved bruk av Audioscrobbler

en: Show menuitem to toggle submission
nb: Vis menyelement for å veksle innsendelse

en: Submit streamed tracks (e.g. DAAP, Shoutcast radio etc.)
nb: Send inn strømmede spor (f.eks. DAAP, Shoutcast radio osv.)

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Password:
nb: Passord:

en: _Verify Login Data
nb: _Bekreft innloggingsdata

en: Apply BPM
nb: Legg til takt

en: Set BPM?
nb: Sett tempo?

en: Set autodetected BPM on %s?
nb: Sett automatisk oppdaget tempo på %s?

en: Every tag can be used with <b>$tag</b> or <b>${tag}</b>. Internal tags like <b>$__length</b> need to be specified with two leading underscores.
nb: Hver etikett kan brukes med <b>$tag</b> eller <b>${tag}</b>. Interne etiketter som <b>$__length</b> må angis med to innledende understreker.

note: Window title
en: Simple Console
nb: Enkel konsoll

en: Remember recent DAAP servers
nb: Husk nylige DAAP-tjenere

en: Server name:
nb: Navn på tjener:

en: Server host:
nb: Tjenervert:

en: Server enabled
nb: Tjener påskrudd

en: Top left
nb: Øverst til venstre

en: Top right
nb: Øverst til høyre

en: Bottom left
nb: Nede til venstre

en: Bottom right
nb: Nede til høyre

en: Anchor:
nb: Anker:

en: X offset:
nb: X-forskyvning:

en: pixels
nb: piksler

en: Y offset:
nb: Y-forskyvning:

en: Override cover size
nb: Overstyr omslagsstørrelse

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Use fading
nb: Bruk overganger

en: Fading duration:
nb: Overgangsvarighet:

en: Exaile Developer Tools
nb: Exaile-utviklerverktøy

en: Count
nb: Teller

en: Filter event types
nb: Filtrer hendesestyper

en: Events
nb: Hendelser

en: _Add
nb: _Legg til

en: _Remove
nb: _Fjern

en: pre
nb: før

en: Import Tags
nb: Importer etiketter

en: Import
nb: Importer

en: Current Groups
nb: Nåværende grupper

en: New Groups
nb: Nye grupper

en: Import Type:
nb: Importtype:

en: Merge
nb: Flett

en: Replace
nb: Erstatt

en: Mass Rename/Delete Tags
nb: Massenavneendring-/sletting -av etiketter

en: If empty, matches all tracks
nb: Hvis tom, stemmer med alle spor

en: Search Tag
nb: Søk etter etikett

en: Use the empty string to delete the tag
nb: Bruk den tomme strengen til å slette etiketten

en: Replace Tag
nb: Erstatt etikett

en: 0 tracks found
nb: Fant ingen spor

en: Group/categories font:
nb: Grupper/kategori-skrift:

en: Categorization tag name
nb: Navn på kategoriseringsetikett

en: History length:
nb: Historikklengde:

en: Terminal opacity:
nb: Terminaldekkevne:

en: Font:
nb: Skrifttype:

en: Text Color:
nb: Tekstfarge:

en: Background Color:
nb: Bakgrunnsfarge:

en: Launch IPython console when Exaile starts
nb: Start IPython-konsoll når Exaile starter

en: Release date
nb: Utgivelsesdato

en: Rating this week
nb: Rangering denne uken

en: Rating this month
nb: Rangering denne måneden

en: Number of playlist additions
nb: Antall spillelistetillegg

en: Number of downloads
nb: Antall nedlastinger

en: Number of listens
nb: Antall avspillinger

en: Starred
nb: Stjernemerket

en: Date of starring
nb: Dato for stjernemerkning

en: Genre/Tags
nb: Sjanger/Knagger

en: Order by:
nb: Sorter etter:

en: Order direction:
nb: Sorteringsretning:

en: Results:
nb: Resultater:

en: Advanced
nb: Avansert

en: _Request Access Permission
nb: _Forespør lesetilgang

note: TRANSLATORS: Get the link title from the Last.fm page title
en: Go to <b><a href="http://www.last.fm/api/account">Your API Account</a></b> page to get an <b>API key</b> and <b>secret</b> and enter them here. After you have entered these, <b>request access permission</b> and confirm to complete the setup.
nb: Gå til <b><a href="http://www.last.fm/api/account">Din API-konto</a></b>-siden for å få en <b>API-nøkkel</b> og <b>hemmelighet</b> og skriv dem inn her. Etter at du har skrevet inn disse, <b>forespør tilgang</b> og bekreft for å fullføre oppsettet.

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Simple
nb: Enkelt

en: Controls
nb: Kontroller

en: Track Title Format
nb: Sportittelformat

en: Always on top
nb: Alltid øverst

en: Show in tasklist
nb: Vis i oppgavelinje

en: Show on all desktops
nb: Vis på alle skrivebord

en: Display window decorations:
nb: Vis vindusdekorasjoner:

en: Show button in main window
nb: Vis knapp i hovedvinduet

en: Options
nb: Innstillinger

en: <b>Alarms</b>
nb: <b>Alarmer</b>

en: <b>Playback</b>
nb: <b>Avspilling</b>

en: Restart playlist
nb: Restart spillelisten

en: Enable volume fade-in
nb: Skru på lydstyrkeinntoning

note: Audio settings for alarm
en: <b>Audio</b>
nb: <b>Lyd</b>

en: Fade start volume:
nb: Startinntoningslydstyrke:

en: Fade stop volume:
nb: Stopputtoningslydstyrke:

en: Fade Increment:
nb: Toningshelling:

en: Fade Time:
nb: Toningstid:

en: Resize displayed covers
nb: Skaler viste omslag

en: Display
nb: Vis

en: Icons
nb: Ikoner

en: Use album covers as icons
nb: Bruk albumomslag som ikoner

en: Use media icons for pause, stop and resume
nb: Bruk mediaikoner for pause, stopp og gjenopptakelse

en: On playback pause, resume and stop
nb: Ved avspillings-pause, -gjenopptakelse og -stopp

en: On tray icon hover
nb: Når pekeren svever over ikonet

en: When main window is focused
nb: Når hovedvinduet er fokusert

en: Display Format
nb: VIsningsformat

en: Display duration:
nb: Visningsvarighet:

en: Background:
nb: Bakgrunn:

en: Border radius:
nb: Kantradius:

en: Show progress bar
nb: Vis framdriftsindikator

en: As long as this preferences page is open, you can move and resize the OSD.
nb: Så lenge denne innstillingssiden er åpen, kan du flytte og endre størrelse på skjermmeldingene.

en: Presets
nb: Forhåndsinnstillinger

en: <none selected>
nb: <ingen valgt>

en: Select analysis
nb: Velg analyse

en: Playlist(s) to analyze
nb: Spilleliste(r) å analysere

en: Output Title
nb: Utdatatittel

en: _Generate!
nb: _Generer!

en: Generate
nb: Generer

en: _Add Podcast
nb: _Legg til nettradioopptak

en: Fade duration:
nb: Uttoningsvarighet:

en: Audio Device:
nb: Lydenhet:

note: Prefer to use ReplayGain's album correction instead of track correction if possible. If unchecked, track correction will be preferred instead.
en: Prefer per-album correction
nb: Foretrekk korrigering på albumnivå

en: Prefer ReplayGain's per-album correction over per-track correction.
nb: Foretrekk ReplayGain-korrigering på albumnivå snarere enn per spor.

note: Prevents clipping of audio due to amplification.
en: Use clipping protection
nb: Bruk klippingsbeskyttelse

en: Protect against noise caused by over-amplification
nb: Beskytt mot støy forårsaket av overforsterkning

note: This is an additional amplification applied to all files prior to correction.
en: Additional amplification:
nb: Ytterligere forsterkning:

note: This is the fallback correction for files that don't contain ReplayGain information.
en: Fallback correction level:
nb: Tilbakefallskorringeringsnivå:

en: Save location:
nb: Lagre til:

en: Rip to single file
nb: Ripp til enkeltfil

en: Delete incomplete files
nb: Slett ufullstendige filer

en: Language:
nb: Språk:

en: Home
nb: Hjem

en: Back
nb: Tilbake

en: Forward
nb: Frem

en: A-B Repeat
nb: A-B-gjentagelse

en: Continuously repeats a segment of a track.
nb: Gjentar en bit av et spor kontinuerlig.

en: Effect
nb: Effekt

en: Plays music at a specific time.
    
    Note that when the specified time arrives, Exaile will play the songs in the queue.
nb: Spiller musikk på et angitt tidspunkt.
    
    Merk at når angitt tidspunkt inntreffer, vil Exaile spille sangene i køen.

en: Utility
nb: Verktøy

en: Searches Amazon for covers
    
    To be able to use this plugin, an AWS API key and secret key are required.
nb: Søker på Amazon etter omslag
    
    For å kunne bruke dette programtillegget, kreves AWS -API- og hemmelig -nøkkel.

en: Submits listening information to Last.fm and similar services supporting AudioScrobbler
nb: Sender inn lytteinformasjon til Last.fm og lignende tjenester som har støtte for AudioScrobbler

en: Notifications
nb: Merknader

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Allows saving/resuming bookmark positions in audio files.
nb: Tillater lagring/gjenopptakelse av bokmerkede posisjoner i lydfiler.

en: Provides a manual BPM counter, and BPM autodetection when the bpmdetect plugin from gst-plugins-bad is installed
nb: Tilbyr manuell tempomåler, og automatisk tempooppdaging, når bpmdetect-programtillegget fra gst-plugins-bad er installert

en: CD Playback
nb: CD-Avspilling

en: Devices
nb: Enheter

en: Simple console
nb: Enkel konsoll

en: Simple console to interact with the Exaile API
nb: Enkel konsoll for interaksjon med Exaile-API-et

en: Development
nb: Utvikling

en: Current Song in Pidgin
nb: Nåværende spor i Pidgin

en: Enables access to DAAP music shares via the spydaap library. Share auto-discovery is optionally available via python-zeroconf.
    Requires: spydaap
    Optional: python-zeroconf
nb: Skrur på tilgang til DAAP-musikkdelinger via spydaap-biblioteket. Automatisk oppdagelse av delinger kan alternativt skrus på via python-zeroconf.
    Krever: spydaap
    Valgfritt: python-zeroconf

en: Media Sources
nb: Mediakilder

en: This plugin integrates Spydaap (%s) into Exaile, so that a collection can be shared over DAAP.
nb: Dette programtillegget integrerer Spydaap (%s) i Exaile, slik at samlingen kan deles over DAAP.

en: Displays the current album cover on the desktop
nb: Viser nåværende albumomslag på skrivebordet

en: GUI
nb: Grafisk brukergrensesnitt

en: Developer
nb: Utvikler

en: Provides diagnostic information for Exaile developers
nb: Tilbyr diagnostikkinfo for Exaile-utviklere

en: A 10-band equalizer
nb: 10-bånds tonekontroll

en: Facilitates categorizing your music by managing the grouping/category tag in audio files
nb: Muliggjør kategorisering av din musikk ved å behandle gruppering-/kategori-etikett i lydfiler

en: Tagging
nb: Merking

en: Hello World
nb: Hallo Verden

en: A simple plugin for testing the basic plugin system
nb: Et enkelt programtillegg for testing av det grunnleggende programtilleggssystemet

en: Inhibit Suspend
nb: Forhindre hvilemodus

en: Prevents User Session from suspending while music is playing
nb: Forhindrer brukerøkta fra å gå i hvilemodus mens musikk spilles

en: Provides an IPython console that can be used to manipulate Exaile.
nb: Tilbyr en IPython-konsoll, som kan brukes for å manipulere Exaile.

en: Enables access to the Jamendo music catalogue.
nb: Tillater tilgang til Jamendo-katalogen.

en: Removes voice from audio
nb: Fjerner vokal fra lyd

en: Keybinder-based multimedia keys
nb: Tastatursnarveisoppsettbaserte multimediataster

en: Adds support for multimedia keys using libkeybinder3.
    
    Requires: libkeybinder3 and its typelib file
nb: Legger til støtte for multimediataster ved bruk av libkeybinder3.
    
    Krever: libkeybinder3 og dens typelib-fil

en: External Control
nb: Ekstern kontroll

en: Last.fm Covers
nb: Last.fm-omslag

en: Searches Last.fm for covers
nb: Søker på Last.fm etter omslag

en: Last.fm Dynamic Playlists
nb: Dynamiske Last-fm-spillelister

en: The Last.fm backend for dynamic playlists
nb: Last-fm -bakende for dynamiske spillelister

en: Dynamic Playlists
nb: Dynamiske spillelister

en: Shows which tracks have been loved and allows for loving tracks.
    
    Make sure to enter a valid API key and secret in the plugin preferences.
    
    Depends on the plugin "AudioScrobbler" for username and password.
nb: Viser hvilke spor som har blitt elsket og tillater elsking av spor.
    
    Skriv inn en gyldig API-nøkkel og hemmelighet i programtilleggsinnstillignene.
    
    Avhenger av programtillegget "AudioScrobbler" for brukernavn og passord.

en: Librivox
nb: LibriVox

en: Browse and listen to audiobooks from Librivox.org.
nb: Utforsk og lytt til lydbøker fra Librivox.org.

en: Plugin to fetch lyrics from lyricsmania.com
    Requires: lxml
nb: Programtillegg for å hente sangtekster fra lyricsmania.com
    Krever: lxml

en: Main Menu Button
nb: Hovedmenyknapp

en: Moves the main menu into a button on top of the panels.
nb: Flytter hovedmenyen inn i en knapp på toppen av panelene.

en: USB Mass Storage Media Player Support
nb: Støtte for USB-masselagringsavspillere

en: Support for accessing portable media players using the USB Mass Storage protocol
nb: Støtte for tilgang til portable mediaavspillere som bruker USB-masselagringsprotokollen.

en: Compact mode for Exaile with a configurable interface
nb: Kompakt modus for Exaile med et oppsettbart grensesnitt

en: Downmixes audio to one channel.
nb: Mikser ned lyd til én kanal

en: Show visual representation of the music timeline.
    
    Requires: moodbar
nb: Vis visuell representasjon av musikktidslinjen.
    
    Krever: moodbar

en: Partial support for MPRIS (Media Player Remote Interfacing Specification) 2.2, allowing you to control Exaile from supporting clients, for example GNOME Shell
nb: Delvis støtte for MPRIS (Mediaspiller-fjernkontrollspesifikasjon) 2.2, noe som lar deg kontrollere Exaile fra støttede klienter, for eksempel GNOME-skall

en: MusicBrainz Covers
nb: MusicBrainz-omslag

en: Integrates MusicBrainz for cover search.
    
    Requires: musicbrainzngs
nb: Integrerer MusicBrainz for omslagssøk
    
    Krever: musicbrainzngs

en: Pops up a notification when playback of a track starts or (optionally) if it is paused/resumed/stopped. Requires libnotify and its typelib file
nb: Oppsprettsmerknad når avspilling av et spor starter eller (alternativt) hvis det pauses/gjenopptas/stoppes. Krever libnotify og dens typelib-fil

en: A popup window showing information of the currently playing track.
    This plugin is not available on Wayland.
nb: Ett oppsprettsvindu som viser informasjon om nåværende spor.
    Dette programtillegget er ikke tilgjengelig på Wayland.

en: Playlist Analyzer
nb: Spillelisteanalysator

en: Tool to help generate HTML5 visualizations of your playlists using d3.js. Optimized for Chrome.
nb: Verktøy for generering av HTML5-visualiseringer for dine spillelister ved bruk av d3.js. Optimisert for Chrome.

en: Information
nb: Informasjon

en: Adds Simple Podcast Support
nb: Legger til enkel nettradioopptaks-støtte

en: Output
nb: Utgang

en: Enables ReplayGain support
nb: Skrur på ReplayGain-støtte

en: Pauses (and optionally resumes) playback based on screensaver status.
    
    Requires: GNOME, MATE, Cinnamon, XFCE, or KDE Screensaver (does not support XScreenSaver nor XLockMore)
nb: Utsetter (og alternativt fortsetter) avspilling, basert på skjermsparerstatus.
    
    Krever: GNOME-, MATE, Cinnamon-, XFCE-, eller KDE-skjermsparer (støtter ikke XScreenSaver eller XLockMore)

en: Allows for shutdown of the computer at the end of playback.
nb: Tillater avstengning av maskinen når avspillingen er ferdig.

en: SomaFM Radio
nb: SomaFM-radio

en: SomaFM Radio list%s%s
nb: SomaFM-radioliste%s%s

en: Allows you to record streams with streamripper.
    Depends: streamripper
nb: Lar deg ta opp strømmer med steamripper.
    Avhengigheter: steamripper

en: Provides Wikipedia information about the current artist.
    Requires: webkit2gtk and its typelib file
nb: Tilbyr Wikipedia-informasjon om gjeldende artist.
    Krever: webkit2gtk og dens typelib-fil

en: Multimedia keys for Windows
nb: Multimediataster i WIndows

en: Listen to, explore, or manage your audio collection
nb: Høyr på, utforsk og handsam musikksamlinga di
