exaile - en to oc translation catalogue (450 entries)

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Local file
oc: Fichièr local

en: %d day,  | %d days,
oc[0]: %d jorn,
oc[1]: %d jorns,

en: %d hour,  | %d hours,
oc[0]: %d ora,
oc[1]: %d oras,

en: %d minute,  | %d minutes,
oc[0]: %d minuta,
oc[1]: %d minutas,

en: %d second | %d seconds
oc[0]: %d segonda
oc[1]: %d segondas

en: Unknown
oc: Desconegut

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
oc: Pas jamai

en: Today
oc: Uèi

en: Yesterday
oc: Ièr

en: Playback Options
oc: Opcions de lectura

en: Play the next track
oc: Passar a la lista seguenta

en: Play the previous track
oc: Tornar a la pista precedenta

en: Stop playback
oc: Arrestar la lectura

en: Play
oc: Legir

en: Pause
oc: Pausa

en: Pause or resume playback
oc: Metre en pausa o reprene la lectura

en: Stop playback after current track
oc: Arrestar la lectura aprèp la pista actuala

en: Collection Options
oc: Opcions de la mediatèca

note: TRANSLATORS: Meta variable for --add and --export-playlist
en: LOCATION
oc: EMPLAÇAMENT

en: Add tracks from LOCATION to the collection
oc: Apond las pistas a la mediatèca dempuèi EMPLAÇAMENT

en: Playlist Options
oc: Opcions de la lista de lectura

en: Track Options
oc: Opcions de la pista

en: Query player
oc: Verificar se lo lector es aviat

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query-tags
en: TAGS
oc: ETIQUETAS

en: Show a popup with data of the current track
oc: Afichar una fenèstra amb las informacions de la pista correnta

en: Print the title of current track
oc: Afichar lo títol de la pista en cors de lectura

en: Print the album of current track
oc: Afichar l'album de la cançon en cors

en: Print the artist of current track
oc: Afichar l'artista de la cançon en cors

en: Print the length of current track
oc: Afichar la durada de la pista en cors

en: Set rating for current track to N%
oc: Definir la nòta per la pista actuala a N%

en: Get rating for current track
oc: Obténer la nòta de la pista actuala

en: Print the current playback position as time
oc: Afichar la posicion de lectura en temps

en: Print the current playback progress as percentage
oc: Afichar la progression de lectura en percentatge

en: Volume Options
oc: Opcions del volum

en: Print the current volume percentage
oc: Afichar lo volum actual en percentatge

en: Other Options
oc: Autras opcions

en: Start new instance
oc: Aviar una instància novèla

en: Show this help message and exit
oc: Afichar aqueste messatge d'ajuda e quitar

en: Show program's version number and exit.
oc: Afichar lo numèro de version de l'aplicacion e quitar.

en: Start minimized (to tray, if possible)
oc: Aviar en minimizat (se possible dins la zòna de notificacion)

en: Toggle visibility of the GUI (if possible)
oc: Afichar o amagar l'interfàcia grafica (se possible)

en: Start in safe mode - sometimes useful when you're running into problems
oc: Aviar en mòde sens fracàs - util quand rencontratz de problèmas

en: Do not import old data from version 0.2.x
oc: Importar pas las donadas de las versions 0.2.x

en: Make control options like --play start Exaile if it is not running
oc: Far que las opcions de contraròtle talas coma --play avien Exaile se l'es pas

en: Development/Debug Options
oc: Opcions de Desvolopament/Desbugatge

en: DIRECTORY
oc: DORSIÈR

en: Set data directory
oc: Definir lo dorsièr de donadas

en: MODULE
oc: MODUL

en: Limit log output to MODULE
oc: Limitar los logs a MODUL

en: LEVEL
oc: NIVÈL

en: Limit log output to LEVEL
oc: Limitar los logs a NIVÈL

en: Show debugging output
oc: Aficha la sortida de debugatge

en: Add thread name to logging messages.
oc: Apondre lo nom del thread als messatges de jornalizacion.

en: TYPE
oc: TIPE

en: Limit xl.event debug to output of TYPE
oc: Limitar la sortida de desbugatge de xl . event al TYPE

en: Reduce level of output
oc: Demesir la quantitat de sortidas ecran

en: Disable D-Bus support
oc: Desactivar la presa en carga de D-Bus

en: Disable HAL support.
oc: Desactivar la presa en carga de HAL

en: Entire Library
oc: Bibliotèca entièra

en: Random %d
oc: %d aleatòriament

en: Rating > %d
oc: Nòta > %d

en: Exaile is not yet finished loading. Perhaps you should listen for the exaile_loaded signal?
oc: Exaile a pas encara acabat de se cargar. Benlèu que vos caldriá  vos connectar al senhal exaile_loaded ?

en: Album
oc: Albom

en: Arranger
oc: Arrengaire

en: Artist
oc: Artista

en: Author
oc: Autor

en: Copyright
oc: Dreches d'autor

en: Comment
oc: Comentari

en: Composer
oc: Compositor

en: Conductor
oc: Cap d'orquestra

en: Cover
oc: Pocheta

en: Date
oc: Data

en: Encoded by
oc: Encodat per

en: Genre
oc: Mena

en: Grouping
oc: Gropament

en: Lyrics
oc: Paraulas

en: Lyricist
oc: Paraulièr

en: Organization
oc: Organizacion

en: Original album
oc: Album original

en: Original artist
oc: Artista original

en: Original date
oc: data originala

en: Performer
oc: Interprèt

en: Title
oc: Títol

en: Track
oc: Pista

en: Website
oc: Site web

en: Bitrate
oc: Debit

en: Date added
oc: Apondut lo

en: Last played
oc: Darrièra escota

en: Length
oc: Longor

en: Location
oc: Emplaçament

en: Modified
oc: Modificat lo

en: Play time
oc: Temps de lecturas

en: Times played
oc: còps legit

en: Start offset
oc: Decalatge del punt de lectura

en: Stop offset
oc: Decalatge del punt d'arrèst

en: Custom
oc: Personalizat

en: Invalid playlist type.
oc: Tipe de lista de lectura invalid .

en: Playlist
oc: Lista de lectura

en: M3U Playlist
oc: Lista de lectura M3U

en: PLS Playlist
oc: Lista de lectura PLS

en: Invalid format for %s.
oc: Format invalid per %s.

en: Unsupported version %(version)s for %(type)s
oc: Version %(version)s pas presa en carga per %(type)s

en: ASX Playlist
oc: Lista de lectura ASX

en: XSPF Playlist
oc: Lista de lectura XSPF

en: Shuffle _Off
oc: Mòde aleatòri _desactivat

en: Shuffle _Tracks
oc: Aleatòri per _Pista

en: Shuffle _Albums
oc: Aleatòri per _Album

en: Repeat _Off
oc: Repeticion _desactivada

en: Repeat _All
oc: Repetir _tot

en: Repeat O_ne
oc: Repetar U_na

en: Dynamic _Off
oc: Lectura dinamica _desactivada

en: Dynamic by Similar _Artists
oc: Lectura dinamica per _artistas similars

en: Plugin archive is not in the correct format.
oc: L'archiu del plugin es pas dins lo bon format.

en: A plugin with the name "%s" is already installed.
oc: Un plugin del nom de « %s » es ja installat.

en: Plugin archive contains an unsafe path.
oc: L'archiu del plugin conten un camin pas segur.

en: Settings version is newer than current.
oc: La version dels paramètres es mai recenta que la version actuala d'Exaile.

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
oc: Vorbis es un codec Open Source amb pèrda, que rpovesís una nauta qualitat sonòra per una talha de fichièr inferiora al MP3.

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
oc: Lo codec FLAC (Free Lossless Audio Codec) es un codec Open Source que compressa sens degradar la qualitat àudio.

en: Apple's proprietary lossy audio format that achieves better sound quality than MP3 at lower bitrates.
oc: Format àudio proprietari d'Apple amb pèrda de donadas, que provesís una melhora qualitat de son que lo MP3 amb de debits inferiors.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. VBR gives higher quality than CBR, but may be incompatible with some players.
oc: Un format àudio amb pèrda mai ancian, proprietari mas totjorn popular. Un debit variable (VBR) dona una melhora qualitat qu'un debit constant (CBR) mas pòt èsser incompatible amb d'unes lectors.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. CBR gives less quality than VBR, but is compatible with any player.
oc: Un format àudio amb pèrda mai ancian, proprietari mas totjorn popular. Un debit constant (CBR) dona una mens bona qualitat qu'un debit variable (VBR) mas es incompatible amb totes los lectors.

en: A very fast Free lossless audio format with good compression.
oc: Un format àudio liure sens pèrda fòrça rapid amb un bon taus de compression.

en: Various Artists
oc: Artistas divèrses

en: You did not specify a location to load the db from
oc: Avètz pas especificat cap d'emplaçament dempuèi lo qual cal cargar la banca de donadas

en: You did not specify a location to save the db
oc: Avètz pas precisat cap d'emplaçament per salvar la banca de donadas

en: Not playing.
oc: Pas de lectura en cors.

en: status: %(status)s, title: %(title)s, artist: %(artist)s, album: %(album)s, length: %(length)s, position: %(progress)s%% [%(position)s]
oc: estatut : %(status)s, títol : %(title)s, artista : %(artist)s, album : %(album)s, durada : %(length)s, posicion : %(progress)s%% [%(position)s]

en: Scanning collection...
oc: Analisi de la bibliotèca...

en: Scanning %s...
oc: Analisi en cors de %s...

en: Add a Directory
oc: Apondre un repertòri

en: Directory not added.
oc: Repertòri pas apondut.

en: The directory is already in your collection or is a subdirectory of another directory in your collection.
oc: Aqueste repertòri es ja dins vòstra colleccion o es un sosrepertòri d'un autre repertòri dins vòstra colleccion.

en: Show Cover
oc: Far veire la pocheta

en: Fetch Cover
oc: Telecargar la pocheta

en: Remove Cover
oc: Levar la pocheta

en: Cover for %s
oc: Pocheta per %s

en: Cover options for %(artist)s - %(album)s
oc: Opcions de la pocheta per for %(artist)s - %(album)s

en: No covers found.
oc: Cap de pocheta pas trobada.

en: $title (by $artist)
oc: $titre (per $artiste)

en: Toggle: Stop after Selected Track
oc: Accion : arrestar aprèp la pista seleccionada.

en: Playback error encountered!
oc: Una error de lectura es estada rencontrada !

en: Buffering: %d%%...
oc: Mesa en tampon : %d%%...

en: Continue Playback
oc: Contunhar la Lectura

en: Pause Playback
oc: Metre En Pausa

en: Playlist export failed!
oc: L'expòrt de la lista de lectura a fracassat !

en: Start Playback
oc: Aviar la lectura

en: _New Playlist
oc: Lista de lectura _novèla

en: Open _URL
oc: Dobrir una _URL

en: _Collection
oc: _Bibliotèca

en: _Queue
oc: _Fila d'espèra

en: C_overs
oc: _Pochetas

en: _Show Playing Track
oc: Far veire la pista en cor_s de lectura

en: _Playlist Utilities Bar
oc: Barra d'utilitari de la _lista de lectura

en: _Device Manager
oc: _Gestionari de Periferics

en: Genre - Artist
oc: Genre - Artista

en: Date - Artist
oc: Data - Artista

en: Date - Album
oc: Data - Album

en: Artist - (Date - Album)
oc: Artista - (Data - Album)

en: Collection
oc: Colleccion

en: Rescan Collection
oc: Analisar la colleccion tornamai

en: Transferring to %s...
oc: Transferiment en cors cap a %s...

en: Files
oc: Fichièrs

en: Filename
oc: Nom de fichièr

note: TRANSLATORS: File size column in the file browser
en: Size
oc: Talha

en: Enter the new name you want for your playlist
oc: Picatz lo novèl nom de vòstra lista de lectura

en: Rename Playlist
oc: Tornar nomenar la lista de lectura

en: The playlist name you entered is already in use.
oc: Lo nom de lista de lectura qu'avètz entrat es ja utilizat.

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with more than two values
en: %(first)s, %(second)s and others
oc: %(first)s, %(second)s e autres

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with two values
en: %(first)s and %(second)s
oc: %(first)s e %(second)s

en: Playlists
oc: Listas de lectura

en: Smart Playlists
oc: Listas de lectura intelligentas

en: Custom Playlists
oc: Listas de lectura personalizadas

en: Loading streams...
oc: Cargament dels fluxes...

en: Add Radio Station
oc: Apondre una Estacion de Ràdio

en: Name:
oc: Nom :

en: URL:
oc: URL :

en: Saved Stations
oc: Estacions enregistradas

en: Radio Streams
oc: Fluxes ràdio

en: Refresh
oc: Actualizar

en: Enter the name you want for your new playlist
oc: Entratz lo nom de vòstra novèla lista de lectura

en: New Playlist
oc: Novèla lista de lecturas

en: Playlist %d
oc: Lista de lectura %d

en: Plugins
oc: Ajustons

en: Appearance
oc: Aparéncia

note: TRANSLATORS: Grammatical articles that are ignored while sorting the collection panel. For example, in French locales this could be the space-separated list "l' la le les". If this practice is not common in your locale, simply translate this to string with single space.
en: the
oc: l' la lo los

en: Covers
oc: Pochetas

en: Playback
oc: Lectura

en: Uncategorized
oc: Sens categoria

en: Could not load plugin info!
oc: Impossible de cargar las informacions del plugin !

en: Failed plugin: %s | Failed plugins: %s
oc[0]: Fracàs plugin: %s
oc[1]: Fracàs plugins: %s

en: Could not disable plugin!
oc: Impossible de desactivar lo plugin !

en: Could not enable plugin!
oc: Impossible d'activar lo plugin !

en: Choose a Plugin
oc: Causissètz un modul d'extension

en: Plugin Archives
oc: Archius de plugins

en: All Files
oc: Totes los fichièrs

en: Plugin file installation failed!
oc: L'installacion del fichièr del plugin a fracassat !

en: Restart Exaile?
oc: Reaviar Exaile ?

en: A restart is required for this change to take effect.
oc: Una reaviada es necessària per qu'aqueles cambiaments prengan efièch.

en: Restart
oc: Reaviar

en: Action
oc: Accion

en: Shortcut
oc: Acorchi

en: Editing track %(current)d of %(total)d
oc: Edicion de la pista %(current)d sus %(total)d

note: TRANSLATORS: Label for a tag on the Track Properties dialog
en: %s:
oc: %s :

note: TRANSLATORS: Remove tag value
en: Clear
oc: Escafar

note: TRANSLATORS: This is the 'of' between numbers in fields like tracknumber, discnumber, etc. in the tagger.
en: of:
oc: sus :

en: JPEG image
oc: Imatge JPEG

en: PNG image
oc: Imatge PNG

en: Image
oc: Imatge

en: Open Directory
oc: Dobrir un repertòri

en: Apply current value to all tracks
oc: Aplicar la valor correnta a totas las pistas

en: Saved %(count)s of %(total)s.
oc: %(count)s salvada(s) sus %(total)s.

en: Exaile Music Player
oc: Lector àudio Exaile

en: Enter the URL to open
oc: Picatz l'URL de dobrir

en: Open URL
oc: Dobrir una URL

en: Select File Type (by Extension)
oc: Seleccionatz lo tipe de fichièr (per son extension)

en: Choose Media to Open
oc: Causissètz un fichièr de dobrir

en: Supported Files
oc: Formats preses en carga

en: Music Files
oc: Fichièrs musicals

en: Playlist Files
oc: Fichièrs de lista de lecturas

en: Choose Directory to Open
oc: Causissètz un repertòri de dobrir

en: Import Playlist
oc: Importar una lista de lectura

en: Export Current Playlist
oc: Exportar la lista de lectura correnta

en: Playlist saved as <b>%s</b>.
oc: Lista de lectura enregistrada en tant que <b>%s</b>.

en: Close %s
oc: Tampar %s

en: <b>Save changes to %s before closing?</b>
oc: <b>Enregistrar las modificacions aportadas a %s abans de tampar ?</b>

en: Your changes will be lost if you don't save them
oc: Las modificacions pas salvadas seràn perdudas

en: Close Without Saving
oc: Tampar sens enregistrar

en: Yes to all
oc: Òc per totes

en: No to all
oc: Non per totes

en: Playlist name:
oc: Nom de la lista de lectura :

en: You did not enter a name for your playlist
oc: Avètz pas entrat cap de nom per vòstra lista de lectura

en: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    by $artist
    from $album
oc: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    per $artist
    de $album

en: Not Playing
oc: Pas de lectura en cors

en: %d in collection
oc: %d dins la colleccion

en: The files cannot be moved to the Trash. Delete them permanently from the disk?
oc: Aqueles fichièrs pòdon pas èsser meses a l'escobilhièr. Los volètz suprimir definitivament ?

en: _Edit
oc: _Edicion

en: Close Tab
oc: Tampar l'onglet

en: Seeking: %s
oc: Recèrca de : %s

en: Move
oc: Desplaçar

en: New Marker
oc: Marcador novèl

en: Muted
oc: Mut

note: TRANSLATORS: Volume percentage
en: %d%%
oc: %d %%

en: Full Volume
oc: Volum maximum

en: Requires plugins providing dynamic playlists
oc: Necessita de plugins que provesisson de listas de lectura dinamicas

en: Dynamically add similar tracks to the playlist
oc: Apondre dinamicament de pistas similaras a la lista de lectura

en: Track Number
oc: Numèro de la pista

en: Disc Number
oc: Numèro de disc

en: Rating
oc: Nòta

en: Year
oc: Annada

en: Playcount
oc: Nombre de lecturas

en: Schedule
oc: Calendièr

en: Stop Offset
oc: Decalatge del punt d'arrèst

en: _Resizable
oc: _Redimensionable

en: _Autosize
oc: Talha _automatica

en: Queue
oc: Metre en fila d'espèra

en: Queue (%d)
oc: Fila d'espèra (%d)

en: Rating:
oc: Avaloracion :

en: seconds
oc: segondas

note: TRANSLATORS: Logical AND used for smart playlists
en: and
oc: e

en: days
oc: jorns

en: minutes
oc: minutas

en: hours
oc: oras

en: weeks
oc: setmanas

note: TRANSLATORS: True if haystack is equal to needle
en: is
oc: es

note: TRANSLATORS: True if haystack is not equal to needle
en: is not
oc: es pas

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is set
oc: es definit

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is not present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is not set
oc: es pas definit

note: TRANSLATORS: True if haystack contains needle
en: contains
oc: conten

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain needle
en: does not contain
oc: conten pas

note: TRANSLATORS: Example: rating >= 5
en: at least
oc: al mens

note: TRANSLATORS: Example: rating <= 3
en: at most
oc: al mai

note: TRANSLATORS: Example: year < 1999
en: before
oc: abans

note: TRANSLATORS: Example: year > 2002
en: after
oc: aprèp

note: TRANSLATORS: Example: 1980 <= year <= 1987
en: between
oc: entre

en: greater than
oc: superiora a

en: less than
oc: inferiora a

note: TRANSLATORS: Example: track has been added in the last 2 days
en: in the last
oc: dins los darrièrs

note: TRANSLATORS: Example: track has not been added in the last 5 hours
en: not in the last
oc: pas dins los darrièrs

en: Add Smart Playlist
oc: Apondre una lista de lectura intelligenta

en: Edit Smart Playlist
oc: Edicion de la lista de lectura intelligenta

en: Ascending
oc: Creissent

en: Descending
oc: Descreissent

en: About Exaile
oc: A prepaus d'Exaile

en: Collection Manager
oc: Gestionari de bibliotèca

en: Monitored
oc: Susvelhat

en: Cover Finder
oc: Recèrca de pochetas

en: _Set as Cover
oc: _Definir coma pocheta

en: Cover Manager
oc: Gestionari de pochetas

en: Device Manager
oc: Gestionari de periferics

en: Icon
oc: Icòna

en: Device
oc: Periferic

en: Driver
oc: Pilòt

en: _File
oc: _Fichièr

en: _View
oc: _Visualizacion

en: _Tools
oc: _Espleches

en: _Help
oc: _Ajuda

en: Previous Track
oc: Pista precedenta

en: Stop Playback
    
    Right Click for Stop After Track Feature
oc: Arrestar la lectura
    
    Clic drech per la foncionalitat "Arrestar aprèp aquesta pista"

en: Next Track
oc: Cançon seguenta

en: <b>Collection is empty.</b>
oc: <b>La bibliotèca es voida.</b>

en: Refresh collection view
    (Hold Shift key to rescan the collection)
oc: Refrescar lo panèl de la bibliotèca
    (Manténer la tòca Shift quichada per reanalisar la bibliotèca)

en: Clear search field
oc: Escafar lo camp de recèrca

en: Search
oc: Recercar

en: Previous visited directory
oc: Darrièr repertòri visitat

en: Next visited directory
oc: Repertòri visitat que ven

en: Up one directory
oc: Montar d'un repertòri

en: Refresh directory listing
oc: Refrescar la lista dels repertòris

en: Home directory
oc: Dorsièr personal

en: Append All Tracks to Playlist
oc: Apondre Totas las Pistas a la Lista de Lectura

en: Import CD
oc: Importar un CD

en: Shuffle playback order
oc: Mesclar l'òrdre de lectura de las pistas

en: Repeat playback
oc: Repetir la lectura

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Drecha

en: Top
oc: Naut

en: Bottom
oc: Aval

en: Show info area
oc: Afichar la zòna d'informacion

en: Show tray icon
oc: Afichar l'icòna dins la bóstia de miniaturas

en: Close to tray
oc: Minimisar

en: Use covers from local files
oc: Utilizar las pochetas dels fichièrs locals

en: This option will search for cover image files in 
    the same folder as the music file.
oc: Aquesta opcion va recercar las pochetas dins
    lo meteis dorsièr que lo fichièr de musica.

en: Fetch covers automatically on playback start
oc: Recuperar automaticament la pocheta al començament de la lectura

en: Cover Search Order:
oc: Òrdre de recèrca de las pochetas :

en: (drag to reorder)
oc: (lisar per reorganizar)

en: Use covers embedded in tags
oc: Utilizar las pochetas inclusidas dins los tags

en: Audio Sink:
oc: Flux àudio :

en: Custom sink pipeline:
oc: Pipeline personalizada :

en: Resume playback on start
oc: Reprene la lectura a l'aviada

en: Resume playback in paused state
oc: Reprene la lectura en mòde pausa

en: Crossfade duration (ms):
oc: Durada del fondut encadenat (en ms) :

en: Use crossfading (EXPERIMENTAL)
oc: Utilizar lo fondut encadenat (experimental)

en: Fade duration (ms):
oc: Durada del fondut (en ms) :

en: Use fade transitions on user actions
oc: Utilizar de transicions fondudas per las accions de l'utilizaire

en: Playback engine:
oc: Motor de rendut àudio :

en: Open last playlists on startup
oc: Dobrir las darrièras listas de lectura a l'aviada

en: Prompt for saving custom playlists on close
oc: Demandra se las listas de lectura personnalizadas devon èsser enregistradas a la tampadura

en: Replace content on side pane double click
oc: Remplaçar lo contengut al moment d'un clic doble sul panèl lateral.

en: Instead of appending, tracks added via double click in the panes will replace the content of the current playlist.
oc: Las pistas apondudas amb un clic doble dins lo panèl van remplaçar lo contengut de la lista de lectura .

en: Plugin
oc: Ajuston

en: Enabled
oc: Activat

en: No Plugin Selected
oc: <b>Cap de modul enfichable pas seleccionat</b>

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Track Properties
oc: Proprietats de la Pista

en: A_dd tag
oc: A_pondre un tag

en: _Remove tag
oc: _Suprimir lo tag

en: Uppercase first letter of all tags
oc: Metre en majuscula la primièra letra de totes los tags

en: _Previous
oc: _Precedent

en: _Next
oc: _Seguent

en: Other
oc: Autre

en: Illustration
oc: Illustracion

en: Description:
oc: Descripcion :

en: Type:
oc: Tipe :

en: Match any of the criteria
oc: Correspondéncia amb quin que siá d'aquestes critèris

en: Randomize results
oc: Triar los resultats aleatòriament

en: Add
oc: Apondre

en: Cancel
oc: Anullar

en: Volume
oc: Volum

en: Alarm Clock
oc: Revelh

en: Enable audioscrobbling
oc: Activar Audioscrobbler

en: Verification failed
oc: La verificacion a fracassat

en: Audio Disc
oc: Disc àudio

en: Importing CD...
oc: CD en cors d'importacion...

en: Track number
oc: Numèro de pista

en: Disc number
oc: Numèro de disc

en: Play count
oc: Nombre de lecturas

en: Manually...
oc: Manualament...

en: Connect to DAAP...
oc: Connexion al servidor DAAP...

en: DAAP Client
oc: Client DAAP

en: Group
oc: Grop

en: Ignored
oc: Ignorat

en: Selected Tracks
oc: Pistas seleccionadas

en: IPython Console - Exaile
oc: Terminal iPython - Exaile

en: IPython Console
oc: Consòla IPython

en: Ready
oc: Prèst

en: Append to Current
oc: Apondre a la lista de lectura en cors

en: Unlove This Track
oc: M'agrada pas pus aquesta pista

en: Main Menu
oc: Menú principal

en: Mini Mode
oc: Mòde Mini

en: Previous
oc: Precedent

en: Previous track
oc: Pista precedenta

en: Next
oc: Seguent

en: Next track
oc: Pista seguenta

en: Play/Pause
oc: Lectura / pausa

en: Start playback
oc: Aviar la lectura

en: Pause playback
oc: Metre en pausa

en: Stop
oc: Arrèst

en: Stop the playback
oc: Arrestar la lectura

en: Change the volume
oc: Modificar lo volum

en: Restore
oc: Restablir

en: Track selector
oc: Selector de pista

en: Progress bar
oc: Barra de progression

note: TRANSLATORS: Mini mode track selector title preset
en: $title by $artist
oc: $title per $artist

en: Moodbar
oc: Barra d'umor

en: Notify
oc: Notificacion

en: On Screen Display
oc: Fenèstra OSD

en: Delete
oc: Suprimir

en: Loading %s...
oc: Cargament de %s...

en: Preview
oc: Apercebut

en: Equalizer
oc: Egalizador

en: Error executing streamripper
oc: Error d'execucion de Streamripper

en: Streamripper
oc: Enregistrador de flux

en: Wikipedia
oc: Wikipèdia

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Increment:
oc: Incrementar :

en: API key:
oc: Clau de l'API :

en: Username:
oc: Nom d'utilizaire :

en: Password:
oc: Senhal :

en: MP3 (VBR)
oc: MP3 de debit variable (VBR)

en: MP3 (CBR)
oc: MP3 de debit constant (CBR)

en: Server name:
oc: Nom del servidor :

en: Port:
oc: Pòrt :

en: Top left
oc: Amont a esquèrra

en: Top right
oc: Amont a drecha

en: Bottom left
oc: Aval a esquèrra

en: Bottom right
oc: Aval a drecha

en: Anchor:
oc: Ancòra :

en: X offset:
oc: Decalatge sus X :

en: pixels
oc: pixèls

en: Y offset:
oc: Decalatge en Y :

en: Size:
oc: Talha :

en: Font:
oc: Poliça :

en: Background Color:
oc: Color del fons :

en: Release date
oc: Data de sortida

en: Rating this week
oc: Nòta sus la setmana

en: Rating this month
oc: Nòta sul mes

en: Number of downloads
oc: Nombre de telecargaments

en: Number of listens
oc: Nombre de lecturas

en: Date of starring
oc: Data de notacion

en: Order by:
oc: Triar per :

en: Results:
oc: Resultats :

en: Advanced
oc: Avançat

en: Always on top
oc: Totjorn visible

en: Options
oc: Opcions

en: A-B Repeat
oc: Repeticion A-B

en: Bookmarks
oc: Marcapaginas

en: CD Playback
oc: Lectura de CD

en: Devices
oc: Periferics

en: Development
oc: Desvolopament

en: Hello World
oc: Adissiatz brave monde

en: Dynamic Playlists
oc: Listas de lectura dinamicas

en: Compact mode for Exaile with a configurable interface
oc: Mòde compacte per Exaile amb una interfàcia configurabla

en: Information
oc: Informacion

en: Enables ReplayGain support
oc: Permet la presa en carga de ReplayGain
