exaile - en to pl translation catalogue (1045 entries)

en: Tags
pl: Znaczniki

en: Local file
pl: Plik lokalny

en: %d day,  | %d days,
pl[0]: %d dzień,
pl[1]: %d dni,
pl[2]: %d dni,

en: %d hour,  | %d hours,
pl[0]: %d godzina,
pl[1]: %d godziny,
pl[2]: %d godzin,

en: %d minute,  | %d minutes,
pl[0]: %d minuta,
pl[1]: %d minuty,
pl[2]: %d minut,

en: %d second | %d seconds
pl[0]: %d sekunda
pl[1]: %d sekundy
pl[2]: %d sekund

en: Unknown
pl: Nieznany

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
pl: Nigdy

en: Today
pl: Dziś

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: Local
pl: Lokalny

en: Usage: exaile [OPTION...] [LOCATION...]
pl: Użycie: exaile [OPCJA...] [POŁOŻENIE...]

en: Launch Exaile, optionally adding tracks specified by LOCATION to the active playlist. If Exaile is already running, this attempts to use the existing instance instead of creating a new one.
pl: Uruchom Exaile, opcjonalnie dodając utwory określone przez LOCATION do aktywnej listy odtwarzania. Jeśli program Exaile jest już uruchomiony, spróbuje użyć istniejącej instancji zamiast tworzyć nową.

en: Playback Options
pl: Opcje odtwarzania

en: Play the next track
pl: Odtwórz następny utwór

en: Play the previous track
pl: Odtwórz poprzedni utwór

en: Stop playback
pl: Zatrzymaj odtwarzanie

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Pause or resume playback
pl: Wstrzymaj lub wznów odtwarzanie

en: Stop playback after current track
pl: Zatrzymaj odtwarzanie po bieżącym utworze

en: Collection Options
pl: Opcje kolekcji

en: Add tracks from LOCATION to the collection
pl: Dodaj utwory z LOCATION do kolekcji

en: Playlist Options
pl: Opcje listy odtwarzania

en: Export the current playlist to LOCATION
pl: Eksportuj aktualną listę odtwarzania do KATALOGU

en: Track Options
pl: Opcje utworu

en: Query player
pl: Kolejka odtwarzacza

en: Retrieve the current playback state and track information as FORMAT
pl: Pozyskaj bieżący stan odtwarzania i informacje o utworze jako FORMAT

en: Tags to retrieve from the current track; use with --format-query
pl: Znaczniki do pozyskania z bieżącego utworu, użyj z --format-query

en: Show a popup with data of the current track
pl: Pokaż wiadomość o aktualnie odtwarzanym utworze

en: Print the title of current track
pl: Wyświetl tytuł aktualnego utworu

en: Print the album of current track
pl: Wyświetl album aktualnego utworu

en: Print the artist of current track
pl: Wyświetl artystę aktualnego utworu

en: Print the length of current track
pl: Wyświetl długość aktualnego utworu

en: Set rating for current track to N%
pl: Ustaw ocenę odtwarzanego utworu: N%

en: Get rating for current track
pl: Pobierz ocenę obecnego utworu

en: Print the current playback position as time
pl: Pokaż bieżący postęp odtwarzania jako czas

en: Print the current playback progress as percentage
pl: Pokaż bieżący postęp odtwarzania w procentach

en: Volume Options
pl: Opcje głośności

en: Increase the volume by N%
pl: Zwiększ poziom głośności o N%

en: Decrease the volume by N%
pl: Zmniejsz poziom głośności o N%

en: Mute or unmute the volume
pl: Włącz/wyłącz wyciszenie

en: Print the current volume percentage
pl: Wyświetl aktualną głośność w procentach

en: Other Options
pl: Inne opcje

en: Start new instance
pl: Rozpocznij nową instancję

en: Show this help message and exit
pl: Pokaż ten komunikat pomocy i wyjdź

en: Show program's version number and exit.
pl: Pokaż numer wersji programu i wyjdź.

en: Start minimized (to tray, if possible)
pl: Uruchom zminimalizowany (do zasobnika, jeśli to możliwe)

en: Toggle visibility of the GUI (if possible)
pl: Ustaw widoczność GUI (jeśli to możliwe)

en: Start in safe mode - sometimes useful when you're running into problems
pl: Uruchom w trybie awaryjnym - użyteczne kiedy występują problemy z programem

en: Force import of old data from version 0.2.x (overwrites current data)
pl: Wymuś importowanie starych danych z wersji 0.2.x (nadpisze obecne dane)

en: Do not import old data from version 0.2.x
pl: Nie importuj starych danych z wersji 0.2.x

en: Make control options like --play start Exaile if it is not running
pl: Spraw, by opcje takie jak --play uruchamiały Exaile, jeśli jeszcze nie zostało uruchomione

en: Locale to use for Exaile
pl: Ustawienia regionalne do użycia w Exaile

en: Development/Debug Options
pl: Opcje rozwojowe/debugowanie

en: Set data directory
pl: Ustaw katalog danych

en: Set data and config directory
pl: Ustaw katalog danych i konfiguracji

en: Limit log output to MODULE
pl: Ogranicz długość dziennika do MODULE

en: Limit log output to LEVEL
pl: Ogranicz długość dziennika do LEVEL

en: Show debugging output
pl: Pokaż komunikaty debugowania

en: Enable debugging of xl.event. Generates lots of output
pl: Włącz debugowanie xl.event. Generuje wiele wyników

en: Enable full debugging of xl.event. Generates LOTS of output
pl: Włącz pełne debugowanie xl.event. Generuje wiele wyników

en: Add thread name to logging messages.
pl: Dodaj nazwę wątku do komunikatów dziennika.

en: Limit xl.event debug to output of TYPE
pl: Ogranicz długość dziennika xl.event do TYPE

en: Reduce level of output
pl: Zredukuj poziom na wyjściu

en: Disable D-Bus support
pl: Wyłącz obsługę D-Bus

en: Disable HAL support.
pl: Wyłącz obsługę HAL.

en: Entire Library
pl: Cała biblioteka

en: Random %d
pl: Losowy %d

en: Rating > %d
pl: Ocena > %d

en: Exaile is not yet finished loading. Perhaps you should listen for the exaile_loaded signal?
pl: Exaile jeszcze nie zakończył się wczytywać. Może powinieneś czekać na sygnał exaile_loaded?

en: Arranger
pl: Aranżer

en: Artist
pl: Wykonawca

en: Album artist
pl: Album artysty

en: Author
pl: Autor

en: BPM
pl: Uderzenia na minutę

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Comment
pl: Komentarz

en: Composer
pl: Kompozytor

en: Conductor
pl: Dyrygent

en: Cover
pl: Okładka

en: Date
pl: Data

en: Disc
pl: Płyta

en: Encoded by
pl: Zakodowane przez

en: Genre
pl: Gatunek

en: Grouping
pl: Grupowanie

en: Language
pl: Język

en: Lyrics
pl: Tekst utworu

en: Lyricist
pl: Autor tekstu

en: Organization
pl: Organizacja

en: Original album
pl: Oryginalny album

en: Original artist
pl: Oryginalny artysta

en: Original date
pl: Oryginalna data

en: Performer
pl: Wykonawca

en: Title
pl: Tytuł

en: Track
pl: Utwór

en: Version
pl: Wersja

en: Website
pl: Strona WWW

en: Bitrate
pl: Tempo bitowe

en: Date added
pl: Data dodania

en: Last played
pl: Ostatnio odtwarzane

en: Length
pl: Długość

en: Location
pl: Położenie

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: Play time
pl: Czas odtwarzania

en: Times played
pl: Odtwarzano razy

en: Start offset
pl: Początek wyrównania

en: Stop offset
pl: Koniec wyrównania

en: : Possible audio device error, is it plugged in?
pl: : Możliwy błąd urządzenia dźwiękowego, czy jest ono podłączone?

en: A GStreamer 1.x plugin for %s is missing. Without this software installed, Exaile will not be able to play the current file. Please install the required software on your computer. See %s for details.
pl: Brak wtyczki GStreamer 1.x dla %s. Bez tego oprogramowania Exaile nie będzie w stanie odtworzyć bieżącego pliku. Zainstaluj wymagane oprogramowanie na swoim komputerze. Zobacz %s, aby uzyskać szczegółowe informacje.

en: Automatic
pl: Automatyczny

en: Custom
pl: Własny

en: Could not create audiosink (device: %s, type: %s)
pl: Nie można utworzyć audiosink (urządzenie: %s, typ: %s)

en: No custom pipeline specified!
pl: Nie określono niestandardowego pipeline!

en: Error creating custom audiosink '%s'
pl: Błąd podczas tworzenia niestandardowego audiosink „%s”

en: Invalid sink type '%s' specified
pl: Podano niepoprawny typ sink „%s”

en: Could not create sink type '%s'
pl: Nie można utworzyć typu sink „%s”

en: Invalid playlist type.
pl: Nieprawidłowy rodzaj listy odtwarzania.

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: M3U Playlist
pl: Lista odtwarzania M3U

en: PLS Playlist
pl: Lista odtwarzania PLS

en: Invalid format for %s.
pl: Nieprawidłowy format dla %s.

en: Unsupported version %(version)s for %(type)s
pl: Brak wsparcia %(type)s w wersji %(version)s

en: ASX Playlist
pl: Lista odtwarzania ASX

en: XSPF Playlist
pl: Lista odtwarzania XSPF

en: Shuffle _Off
pl: Wyłącz l_osowanie

en: Shuffle _Tracks
pl: Losowa kolejność u_tworów

en: Shuffle _Albums
pl: Losowa kolejność albumów

en: _Random
pl: _Losowy

en: Repeat _Off
pl: Powtarzanie _wyłączone

en: Repeat _All
pl: Powtarzaj _całość

en: Repeat O_ne
pl: Powtórz jede_n

en: Dynamic _Off
pl: Dynamiczne dodawanie wyłączone

en: Dynamic by Similar _Artists
pl: Dynamiczne dodawanie podobnych wykonawców

en: Plugin is already loaded or has a conflicting name.
pl: Wtyczka jest już załadowana lub ma sprzeczną nazwę.

en: Plugin archive is not in the correct format.
pl: Niewłaściwy format archiwum wtyczki.

en: A plugin with the name "%s" is already installed.
pl: Wtyczka o nazwie „%s” jest już zainstalowana.

en: Plugin archive contains an unsafe path.
pl: Archiwum wtyczki zawiera niebezpieczną ścieżkę.

en: Settings version is newer than current.
pl: Wersja ustawień jest nowsza niż obecna.

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
pl: Vorbis jest stratnym kodekiem dźwięku na licencji open source o wysokiej jakości dźwięku przy mniejszej wielkości pliku niż MP3.

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
pl: Free Lossless Audio Codec (FLAC) jest kodekiem na licencji open source, który podczas kompresji nie obniża jakości dźwięku.

en: Apple's proprietary lossy audio format that achieves better sound quality than MP3 at lower bitrates.
pl: Własnościowy, stratny format audio od Apple, który osiąga lepszą jakość dźwięku niż MP3 przy niższym próbkowaniu.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. VBR gives higher quality than CBR, but may be incompatible with some players.
pl: Własnościowy i starszy, lecz nadal popularny, stratny format audio. VBR daje wyższą jakość niż CBR, lecz może być niekompatybilny z niektórymi odtwarzaczami.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. CBR gives less quality than VBR, but is compatible with any player.
pl: Własnościowy i starszy, lecz nadal popularny, stratny format audio. CBR daje mniejszą jakość niż VBR, lecz jest kompatybilny z każdym odtwarzaczem.

en: A very fast Free lossless audio format with good compression.
pl: Bardzo szybki, wolny i bezstratny format audio z dobrą kompresją.

en: Various Artists
pl: Różni wykonawcy

en: You did not specify a location to load the db from
pl: Nie wskazano lokalizacji skąd wczytać bazę danych

en: You did not specify a location to save the db
pl: Nie wskazano miejsca zapisu bazy danych

en: Not playing.
pl: Nie odtwarza.

en: status: %(status)s, title: %(title)s, artist: %(artist)s, album: %(album)s, length: %(length)s, position: %(progress)s%% [%(position)s]
pl: stan: %(status)s, tytuł: %(title)s, wykonawca: %(artist)s, album: %(album)s, długość: %(length)s, pozycja: %(progress)s%% [%(position)s]

en: Scanning collection...
pl: Przeszukiwanie kolekcji...

en: Scanning %s...
pl: Skanowanie %s...

en: Add a Directory
pl: Dodaj katalog

en: Directory not added.
pl: Katalog nie został dodany.

en: The directory is already in your collection or is a subdirectory of another directory in your collection.
pl: Ten katalog znajduje się już w Twojej kolekcji lub jest podkatalogiem któregoś ze znajdujących się już w kolekcji.

en: {outstanding} covers left to fetch
pl: {outstanding} okładki pozostałe do pozyskania

en: All covers fetched
pl: Pobrano wszystkie okładki

en: Collecting albums and covers...
pl: Zbieranie albumów i okładek...

en: Show Cover
pl: Pokaż okładkę

en: Fetch Cover
pl: Pobierz okładkę

en: Remove Cover
pl: Usuń okładkę

en: Cover for %s
pl: Okladka dla %s

en: {width}x{height} pixels ({zoom}%)
pl: {width}x{height} w pikselach ({zoom}%)

en: Save File
pl: Zapisz plik

en: Cover options for %(artist)s - %(album)s
pl: Opcje okładki dla %(artist)s - %(album)s

en: No covers found.
pl: Nie znaleziono okładek.

en: None of the enabled sources has a cover for this track, try enabling more sources.
pl: Żadne z włączonych źródeł nie posiada okładki dla tego utworu, spróbuj włączyć więcej źródeł.

note: TRANSLATORS: do not translate 'width' and 'height'
en: {width}x{height} pixels
pl: {width}x{height} pikseli

en: $title (by $artist)
pl: $title ($artist)

en: Save currently selected playlist
pl: Zapisz aktualnie wybraną playlistę

en: Save currently selected playlist under a custom name
pl: Zapisz aktualnie wybraną playlistę pod niestandardową nazwą

en: Focus filter in currently focused panel
pl: Filtr ostrości w aktualnie aktywnym panelu

en: Focus playlist search
pl: Skoncentruj wyszukiwanie listy odtwarzania

en: Clear queue
pl: Wyczyść kolejkę

en: Start, pause or resume the playback
pl: Odtwórz, wstrzymaj lub wznów odtwarzanie

en: Seek to the right
pl: Szukaj w prawo

en: Seek to the left
pl: Szukaj w lewo

en: Increase the volume
pl: Zwiększ głośność

en: Decrease the volume
pl: Zmniejsz głośność

en: Switch to previous tab
pl: Przejdź do poprzedniej karty

en: Switch to next tab
pl: Przejdź do następnej karty

en: Focus the playlist container
pl: Zaznacz kontener listy odtwarzania

en: Focus the files panel
pl: Zaznacz panel plików

en: Focus the radio panel
pl: Zaznacz panel radia

en: Focus the playlists panel
pl: Zaznacz panel list odtwarzania

en: Focus the first tab
pl: Zaznacz pierwszą kartę

en: Focus the second tab
pl: Zaznacz drugą kartę

en: Focus the third tab
pl: Zaznacz trzecią kartę

en: Focus the fourth tab
pl: Zaznacz czwartą kartę

en: Focus the fifth tab
pl: Zaznacz piątą kartę

en: Focus the sixth tab
pl: Zaznacz szóstą kartę

en: Focus the seventh tab
pl: Zaznacz siódmą kartę

en: Focus the eighth tab
pl: Zaznacz ósmą kartę

en: Focus the ninth tab
pl: Zaznacz dziewiątą kartę

en: Focus the tenth tab
pl: Zaznacz dziesiątą kartę

en: Toggle: Stop after Selected Track
pl: Przełącznik: Zatrzymaj odtwarzanie po zaznaczonym utworze

en: Playback error encountered!
pl: Błąd odtwarzania!

en: Buffering: %d%%...
pl: Buforowanie: %d%%...

en: Continue Playback
pl: Kontynuuj odtwarzanie

en: Pause Playback
pl: Wstrzymaj odtwarzanie

en: Playlist export failed!
pl: Eksport listy odtwarzania nie powiódł się!

en: Start Playback
pl: Rozpocznij odtwarzanie

en: _New Playlist
pl: _Nowa lista odtwarzania

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Open _URL
pl: Otwórz adres _URL

en: Open _Directories
pl: Otwórz _katalogi

en: _Import Playlist
pl: _Importuj playlistę

en: E_xport Current Playlist
pl: E_xportuj aktualną playlistę

en: Close _Tab
pl: Zamknij _kartę

en: _Quit Exaile
pl: _Zakończ Exaile

en: _Collection
pl: _Kolekcja

en: _Queue
pl: _Kolejka

en: C_overs
pl: O_kładki

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Show Playing Track
pl: _Pokaż odtwarzany utwór

en: _Playlist Utilities Bar
pl: _Pasek narzędzi listy odtwarzania

en: C_olumns
pl: K_olumny

en: _Clear playlist
pl: _Wyczyść playlistę

en: _Device Manager
pl: _Menedżer urządzeń

en: _Rescan Collection
pl: _Przeskanuj kolekcję

en: Rescan Collection (_slow)
pl: Przeskanuj ponownie kolekcję (_wolno)

en: User's Guide (website)
pl: Przewodnik użytkownika (strona internetowa)

en: Shortcuts
pl: Skróty

en: Report an issue (GitHub)
pl: Zgłoś błąd (GitHub)

en: Open error logs
pl: Otwórz dzienniki błędów

en: _About
pl: _O programie

en: Album Artist
pl: Album artysty

en: Genre - Artist
pl: Gatunek - Artysta

en: Genre - Album Artist
pl: Gatunek - Album Artysty

en: Genre - Album
pl: Gatunek - Album

en: Date - Artist
pl: Data - Artysta

en: Date - Album Artist
pl: Data - Album Artysty

en: Date - Album
pl: Data - Album

en: Artist - (Date - Album)
pl: Artysta - (Data - Album)

en: Album Artist - (Date - Album)
pl: Album Artysty - (Data - Album)

en: Collection
pl: Kolekcja

en: Rescan Collection
pl: Przeskanuj ponownie kolekcję

en: Transferring to %s...
pl: Przesyłanie do %s...

en: Files
pl: Pliki

en: Filename
pl: Nazwa pliku

note: TRANSLATORS: File size column in the file browser
en: Size
pl: Rozmiar

en: No lyrics found.
pl: Nie znaleziono słów.

en: Source:
pl: Źródło:

en: Any source
pl: Dowolne źródło

en: New _Smart Playlist
pl: Nowa _inteligentna lista odtwarzania

en: _New Station
pl: _Nowa stacja

en: Delete the playlist "%s"?
pl: Usunąć listę odtwarzania „%s”?

en: Enter the new name you want for your playlist
pl: Wprowadź nową nazwę dla swojej listy odtwarzania

en: Rename Playlist
pl: Zmień nazwę listy odtwarzania

en: The playlist name you entered is already in use.
pl: Podana nazwa listy odtwarzania jest już w użyciu.

en: Error loading smart playlist: %s
pl: Błąd wczytywania inteligentnej listy odtwarzania: %s

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with more than two values
en: %(first)s, %(second)s and others
pl: %(first)s, %(second)s i inne

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with two values
en: %(first)s and %(second)s
pl: %(first)s i %(second)s

en: Playlists
pl: Listy odtwarzania

en: Smart Playlists
pl: Inteligentne listy odtwarzania

en: Custom Playlists
pl: Własne listy odtwarzania

en: Radio
pl: Stacje radiowe

en: Loading streams...
pl: Wczytywanie strumieni...

en: Add Radio Station
pl: Dodaj stację radiową

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Saved Stations
pl: Zapisane stacje

en: Radio Streams
pl: Strumienie radiowe

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Enter the name you want for your new playlist
pl: Wprowadź nazwę nowej listy odtwarzania

en: New Playlist
pl: Nowa lista odtwarzania

en: P_anels
pl: P_anele

en: Drop here to create a new playlist
pl: Upuść tutaj, aby utworzyć nową listę odtwarzania

en: _Clear Tab History
pl: _Wyczyść historię kart

en: Recently Closed _Tabs
pl: Ostatnio zamknięte _ karty

en: Restore closed tab
pl: Przywróć zamkniętą kartę

en: Playlist %d
pl: Lista odtwarzania %d

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {minutes} min ago)
pl: {playlist_name} ({track_count} utworów, zamkniętych {minutes} min. temu)

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {seconds} sec ago)
pl: {playlist_name} ({track_count} utworów, zamkniętych {seconds} sek. temu)

en: _Move to Other View
pl: _Przenieś do innego widoku

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Tray icons are not supported on your platform
pl: Ikony w zasobniku nie są obsługiwane na Twojej platformie

en: Reset to _Defaults
pl: Przywróć _domyślne

en: Migrating ratings to audio file metadata
pl: Migrowanie ocen do metadanych pliku dźwiękowego

en: Covers
pl: Okładki

en: Lyrics Viewer
pl: Przeglądarka tekstów

en: Playback
pl: Odtwarzanie

en: Uncategorized
pl: Niesklasyfikowane

en: Could not load plugin info!
pl: Nie można wczytać informacji o wtyczce!

en: Failed plugin: %s | Failed plugins: %s
pl[0]: Błąd wtyczki: %s
pl[1]: Błąd wtyczek: %s
pl[2]: Błąd wtyczek: %s

en: Do you really want to remove this plugin?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę wtyczkę?

en: Could not remove plugin!
pl: Nie można usunąć wtyczki!

en: Could not disable plugin!
pl: Nie można wyłączyć wtyczki!

en: Could not enable plugin!
pl: Nie można włączyć wtyczki!

en: Choose a Plugin
pl: Wybierz wtyczkę

en: Plugin Archives
pl: Archiwa wtyczki

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Plugin already exists!
pl: Ta wtyczka już istnieje!

en: Do you want to override it?
pl: Czy chcesz to nadpisać?

en: Plugin file installation failed!
pl: Błąd podczas instalacji wtyczki!

en: Restart Exaile?
pl: Uruchomić ponownie Exaile?

en: A restart is required for this change to take effect.
pl: Ponowne uruchomienie jest wymagane dla wprowadzenia zmian.

en: Restart
pl: Uruchom ponownie

en: Action
pl: Działanie

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Writing of tags failed
pl: Zapisywanie znaczników nie powiodło się

en: Tags could not be written to the following files:
    {files}
pl: Znaczniki nie mogły zostać zapisane do następujących plików:
    {files}

en: Editing track %(current)d of %(total)d
pl: Edycja utworu %(current)d z %(total)d

en: Are you sure you want to apply the changes to all tracks?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz zastosować zmiany do wszystkich utworów?

en: Apply changes before closing?
pl: Zastosować zmiany przed zamknięciem?

en: Your changes will be lost if you do not apply them now.
pl: Twoje zmiany zostaną odrzucone, jeśli ich teraz nie zastosujesz.

note: TRANSLATORS: Remove tag value
en: Clear
pl: Wyczyść

note: TRANSLATORS: This is the 'of' between numbers in fields like tracknumber, discnumber, etc. in the tagger.
en: of:
pl: z:

en: JPEG image
pl: Obraz JPEG

en: PNG image
pl: Obraz PNG

en: Image
pl: Obraz

en: Linked image
pl: Załączony obraz

note: TRANSLATORS: do not translate 'format', 'width', and 'height'
en: {format} ({width}x{height} pixels)
pl: {format} ({width}x{height} pikseli)

en: Select image to set as cover
pl: Wybierz obraz na okładkę

en: Supported image formats
pl: Obsługiwane formaty obrazów

en: Open Directory
pl: Otwórz katalog

en: Apply current value to all tracks
pl: Zastosuj tę wartość dla wszystkich utworów

en: Saved %(count)s of %(total)s.
pl: Zapisano %(count)s z %(total)s.

en: Exaile Music Player
pl: Odtwarzacz muzyki Exaile

en: Enter the URL to open
pl: Wprowadź URL do otworzenia

en: Open URL
pl: Otwórz adres URL

en: Select File Type (by Extension)
pl: Wybierz typ pliku (według rozszerzenia)

en: Choose Media to Open
pl: Wybierz media do otworzenia

en: Supported Files
pl: Obsługiwane pliki

en: Music Files
pl: Pliki muzyczne

en: Playlist Files
pl: Pliki list odtwarzania

en: Choose Directory to Open
pl: Wybierz katalog do otworzenia

en: Import Playlist
pl: Import listy odtwarzania

en: Export Current Playlist
pl: Eksport bieżącej listy odtwarzania

en: Use relative paths to tracks
pl: Użyj względnej ścieżki do utworów

en: Playlist saved as <b>%s</b>.
pl: Lista odtwarzania zapisana jako <b>%s</b>.

en: Close %s
pl: Zamknij %s

en: <b>Save changes to %s before closing?</b>
pl: <b>Zapisać zmiany w %s przed zamknięciem?</b>

en: Your changes will be lost if you don't save them
pl: Twoje zmiany zostaną utracone, jeśli ich nie zapiszesz

en: Close Without Saving
pl: Zamknij bez zapisywania

en: Yes to all
pl: Tak dla wszystkich

en: No to all
pl: Nie dla wszystkich

en: Error occurred while copying %s: %s
pl: Błąd podczas kopiowania %s: %s

en: File exists, overwrite %s ?
pl: Plik %s już istnieje. Nadpisać?

en: Playlist name:
pl: Nazwa listy odtwarzania:

en: Add new playlist...
pl: Dodaj nową listę odtwarzania...

en: You did not enter a name for your playlist
pl: Nie wprowadziłeś nazwy listy odtwarzania

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Exporting %s
pl: Eksportowanie %s

en: Choose directory to export files to
pl: Wybierz katalog, do którego pliki zostaną wyeksportowane

en: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    by $artist
    from $album
pl: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    wykonywany przez $artist
    z albumu $album

en: Not Playing
pl: Nie odtwarza

en: %d in collection
pl: %d w kolekcji

en: %d showing | %d showing
pl[0]: %d wyświetlony
pl[1]: %d wyświetlone
pl[2]: %d wyświetlonych

en: %d selected | %d selected
pl[0]: %d zaznaczony
pl[1]: %d zaznaczone
pl[2]: %d zaznaczonych

en: En_queue
pl: W_kolejce

en: _Replace Current
pl: _Zastąp obecny

en: _Append to Current
pl: _Dodaj do bieżącego

en: _Track Properties
pl: _Właściwości utworu

en: _Open Directory
pl: _Otwórz katalog

en: The files cannot be moved to the Trash. Delete them permanently from the disk?
pl: Te pliki nie mogą zostać przeniesione do kosza. Usunąć je trwale z dysku?

en: _Move to Trash
pl: _Przenieś do kosza

en: _Rename
pl: _Zmień nazwę

en: _Edit
pl: _Edycja

en: E_xport Playlist
pl: E_ksport listy odtwarzania

en: Export _Files
pl: Eksport _plików

en: _Delete Playlist
pl: _Usuń listę odtwarzania

en: Close Tab
pl: Zamknij kartę

en: Seeking: %s
pl: Szukanie: %s

en: Move
pl: Przenieś

en: New Marker
pl: Nowy znacznik

en: _Jump to
pl: _Skocz do

en: _Remove Marker
pl: _Usuń znacznik

en: Muted
pl: Wyciszony

en: Full Volume
pl: Pełna głośność

en: _Pause
pl: _Wstrzymaj

en: P_lay
pl: O_dtwórz

en: _Next Track
pl: _Następny utwór

en: _Previous Track
pl: _Poprzedni utwór

en: _Stop
pl: _Zatrzymaj

en: S_huffle
pl: L_osowe

en: R_epeat
pl: P_owtarzanie

en: _Dynamic
pl: _Dynamiczne

en: Remove _Current Track From Playlist
pl: Usuń _bieżący utwór z listy odtwarzania

en: R_andomize Playlist
pl: R_andomizuj listę odtwarzania

en: R_andomize Selection
pl: R_andomizuj wybór

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Save _As
pl: Zapisz _jako

en: _Clear
pl: _Wyczyść

en: _Stop Playback After This Track
pl: _Zatrzymaj odtwarzanie po tym utworze

en: _Continue Playback After This Track
pl: _Kontynuuj odtwarzanie po tym utworze

en: _Remove from Playlist
pl: _Usuń z listy odtwarzania

en: Requires plugins providing dynamic playlists
pl: Wymaga wtyczek wprowadzających obsługę dynamicznych list odtwarzania

en: Dynamically add similar tracks to the playlist
pl: Dynamicznie dodaj podobne utwory do listy odtwarzania

en: Loading
pl: Wczytywanie

en: Track Number
pl: Numer utworu

en: Disc Number
pl: Numer płyty

en: Rating
pl: Ocena

en: Year
pl: Rok

en: Playcount
pl: Liczba odtworzeń

en: Schedule
pl: Harmonogram

en: Start Offset
pl: Przesunięcie początku

en: Stop Offset
pl: Koniec wyrównania

en: _Resizable
pl: _Skalowalny

en: _Autosize
pl: Rozmiar automatyczny

en: Queue
pl: Kolejka odtwarzania

en: Queue (%d)
pl: Kolejka (%d)

en: Rating:
pl: Ocena:

en: seconds
pl: sekundy

note: TRANSLATORS: Logical AND used for smart playlists
en: and
pl: oraz

en: days
pl: dni

en: minutes
pl: minuty

en: hours
pl: godziny

en: weeks
pl: tygodnie

note: TRANSLATORS: True if haystack is equal to needle
en: is
pl: jest

note: TRANSLATORS: True if haystack is not equal to needle
en: is not
pl: nie jest

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is set
pl: jest ustawiony

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is not present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is not set
pl: nie jest ustawiony

note: TRANSLATORS: True if haystack contains needle
en: contains
pl: zawiera

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain needle
en: does not contain
pl: nie zawiera

note: TRANSLATORS: True if haystack contains whole word
en: contains word
pl: zawiera słowo

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain whole word
en: does not contain word
pl: nie zawiera słowa

note: TRANSLATORS: True if haystack matches regular expression
en: regex
pl: wyrażenie regularne

note: TRANSLATORS: True if haystack does not match regular expression
en: not regex
pl: wyrażenie nieregularne

note: TRANSLATORS: Example: rating >= 5
en: at least
pl: co najmniej

note: TRANSLATORS: Example: rating <= 3
en: at most
pl: co najwyżej

note: TRANSLATORS: Example: year < 1999
en: before
pl: przed

note: TRANSLATORS: Example: year > 2002
en: after
pl: po

note: TRANSLATORS: Example: 1980 <= year <= 1987
en: between
pl: pomiędzy

en: greater than
pl: większy od

en: less than
pl: mniejszy od

note: TRANSLATORS: Example: track has been added in the last 2 days
en: in the last
pl: w ostatnich

note: TRANSLATORS: Example: track has not been added in the last 5 hours
en: not in the last
pl: oprócz ostatnich

note: TRANSLATORS: True if a track is contained in the specified playlist
en: Track is in
pl: Utwór jest w

note: TRANSLATORS: True if a track is not contained in the specified playlist
en: Track not in
pl: Utwór nie jest w

en: Add Smart Playlist
pl: Dodaj inteligentną listę odtwarzania

en: Edit Smart Playlist
pl: Edycja inteligentnej listy odtwarzania

en: Sort by:
pl: Sortuj po:

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: About Exaile
pl: O Exaile

en: © 2009–2020 Various Contributors
pl: © 2009–2020 Różni współautorzy

en: Collection Manager
pl: Menedżer kolekcji

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Apply
pl: _Zastosuj

en: Monitored
pl: Monitorowany

en: Scan At Startup
pl: Skanuj przy uruchomieniu

en: Add _Folder
pl: Dodaj _katalog

en: _Remove Folder
pl: _Usuń katalog

en: Rescan _Collection
pl: Przeskanuj ponownie _kolekcję

en: Cover Finder
pl: Wyszukiwarka okładek

en: The origin of this cover
pl: Pochodzenie tej okładki

en: _Abort
pl: _Przerwij

en: _Set as Cover
pl: _Ustaw jako okładkę

en: Cover Manager
pl: Menedżer okładek

note: Closes the preferences dialog
en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Fetch Covers
pl: _Pobierz okładki

en: Zoom _In
pl: Przybliż

en: Zoom _Out
pl: Oddal

en: _Original Size
pl: _Oryginalny rozmiar

en: _Best Fit
pl: _Najlepsze dopasowanie

en: Device Manager
pl: Menedżer urządzeń

en: Icon
pl: Ikona

en: Device
pl: Urządzenie

en: Driver
pl: Sterownik

en: _Connect
pl: P_ołącz

en: _Disconnect
pl: _Zerwij połączenie

en: _File
pl: _Plik

en: _View
pl: _Widok

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Help
pl: _Pomoc

en: Previous Track
pl: Poprzedni utwór

en: Stop Playback
    
    Right Click for Stop After Track Feature
pl: Zatrzymaj odtwarzanie
    
    Kliknij prawym przyciskiem, aby zatrzymać po zakończeniu utworu

en: Next Track
pl: Następny utwór

en: _Add Music
pl: _Dodaj muzykę

en: <b>Collection is empty.</b>
pl: <b>Kolekcja jest pusta.</b>

en: Refresh collection view
    (Hold Shift key to rescan the collection)
pl: Odśwież widok kolekcji
    (przytrzymaj klawisz Shift, aby przeskanować ponownie kolekcję)

en: Clear search field
pl: Wyczyść pole wyszukiwania

en: Search
pl: Znajdź

en: Previous visited directory
pl: Poprzedni odwiedzony katalog

en: Next visited directory
pl: Następny odwiedzony katalog

en: Up one directory
pl: Wyżej o jeden katalog

en: Refresh directory listing
pl: Odśwież listę katalogów

en: Home directory
pl: Katalog domowy

en: Append All Tracks to Playlist
pl: Dołącz wszystkie utwory do listy odtwarzania

en: Import CD
pl: Importuj CD

en: Refresh Lyrics
pl: Odśwież tekst

en: _Add Station
pl: _Dodaj stację

en: Shuffle playback order
pl: Losowa kolejność odtwarzania

en: Repeat playback
pl: Powtórz odtwarzanie

en: Left
pl: Po lewej

en: Right
pl: Po prawej

en: Top
pl: Góra

en: Bottom
pl: Dół

en: Show info area
pl: Pokaż pole informacji

en: The info area contains the cover art and track information
pl: Pole szczegółów wyświetla okładkę i informacje o utworze

en: Show cover art in info area
pl: Pokaż okładkę w polu informacji

en: Always show tab bar
pl: Zawsze pokazuj pasek kart

en: Tab placement:
pl: Położenie kart:

en: Playlist font:
pl: Czcionka listy odtwarzania:

en: _Revert
pl: Przy_wróć

en: Reset to the system font
pl: Przywróć do czcionki systemowej

en: Display track counts in collection
pl: Wyświetl liczbę utworów w kolekcji

note: TRANSLATORS: Remark at the alpha transparency option
en: Use alpha transparency:
pl: Użyj przezroczystości alpha:

en: Warning: this option can cause display errors if used with a window manager without compositing support.
pl: Uwaga: Ta opcja może spowodować błędy w wyświetlaniu, jeżeli menedżer okien nie obsługuje kompozycji.

en: Alpha transparency
pl: Przezroczystość alfa

en: Show tray icon
pl: Pokaż ikonę w zasobniku

en: Minimize to tray
pl: Minimalizuj do zasobnika

en: Close to tray
pl: Zamykaj do zasobnika

note: TRANSLATORS: Keep the current track visible in playlist
en: Jump to current song on track change
pl: Przejdź do bieżącego utworu po zmianie utworu

en: Show splash screen on startup
pl: Pokaż ekran powitalny przy starcie

en: Tray icons are not supported on some platforms, most notably on Wayland. On GNOME Shell 3.26+ on Xorg, tray icons only work if you have the <a href="https://extensions.gnome.org/extension/495/topicons/">"TopIcons" extension</a> (or a similar one) installed.
pl: Ikony w zasobniku nie są obsługiwane na niektórych platformach, w szczególności na Wayland. W GNOME Shell 3.26+ na Xorg ikony w zasobniku działają tylko wtedy, gdy masz <a href="https://extensions.gnome.org/extension/495/topicons/"> rozszerzenie„TopIcons”</a> (lub podobny) zainstalowane.

en: Note:
pl: Notatka:

en: Prefer dark theme
pl: Wolę ciemny motyw

note: TRANSLATORS: "Checked" here refers to checkbox state.
en: If not checked, will not specify a preference to GTK. May not work on some platforms.
pl: Jeśli nie zaznaczone, nie określi preferencji dla GTK. Może nie działać na niektórych platformach.

en: Show Status Bar
pl: Pokaż pasek stanu

en: Show or hide the status bar. The status bar will always be shown if a plugin requests it.
pl: Pokaż lub ukryj pasek stanu. Pasek stanu będzie zawsze wyświetlany, jeśli zażąda tego wtyczka.

en: Show playlist track count
pl: Pokaż liczbę utworów na liście odtwarzania

en: Show playlist duration
pl: Pokaż długość listy odtwarzania

en: Words to strip from the beginning of artist tags when sorting (space separated):
pl: Słowa do usunięcia z początku nazwy artysty podczas sortowania (oddzielone spacją):

en: (Right click to reset to defaults)
pl: (Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby zresetować ustawienia)

en: Use file-based compilation detection
pl: Użyj detekcji na podstawie nazwy pliku

en: Read and write ratings additionally in audio file metadata
pl: Oceny odczytu i zapisu dodatkowo w metadanych pliku dźwiękowego

en: Use e-mail for Popularimeter (MP3 only):
pl: Użyj e-maila do Popularimeter (tylko MP3):

en: Write existing ratings to track files now
pl: Zapisz teraz istniejące oceny, aby śledzić pliki

en: Use covers from local files
pl: Użyj okładek z plików lokalnych

en: This option will search for cover image files in 
    the same folder as the music file.
pl: Ta opcja wyszuka pliki okładek w
    tym samym folderze co plik muzyczny.

en: Preferred file names:
pl: Preferowane nazwy plików:

en: A comma-separated list of file names without file extensions
pl: Lista nazw plików (bez rozszerzeń) oddzielonych przecinkami

en: Fetch covers automatically on playback start
pl: Znajdź okładki automatycznie po starcie odtwarzania

en: Cover Search Order:
pl: Kolejność szukania okładek:

en: (drag to reorder)
pl: (przeciągnij, aby zmienić kolejność)

en: Use covers embedded in tags
pl: Użyj okładki umieszczonej w znacznikach

en: Lyrics font:
pl: Czcionka tekstu:

en: Audio Sink:
pl: Wyjście dźwiękowe:

en: Audio Device:
pl: Urządzenie audio:

en: Custom sink pipeline:
pl: Niestandardowe sink pipeline:

en: Resume playback on start
pl: Wznów odtwarzanie po uruchomieniu

en: Resume playback in paused state
pl: Wznów odtwarzanie w stanie wstrzymania

en: Adding an item to an empty queue begins playback
pl: Dodanie elementu do pustej kolejki rozpocznie jego odtwarzanie

en: Remove track from queue upon playback
pl: Usuń utwór z kolejki po odtworzeniu

en: Remove after playback
pl: Usuń po odtwarzaniu

en: Disallow playing new tracks when another track is playing
pl: Nie pozwalaj na odtwarzanie nowego utworu gdy inny utwór jest już odtwarzany

en: If a track is currently playing, do not allow new tracks to be started, except when clicking the playback controls
pl: Jeśli aktualnie jest odtwarzany utwór, nie zezwalaj na uruchamianie nowych utworów, z wyjątkiem klikania elementów sterujących odtwarzaniem

en: Automatically advance to the next track
pl: Automatycznie przejdź do następnego utworu

en: Delay between tracks (ms):
pl: Opóźnienie pomiędzy utworami (ms):

en: Only works when crossfading not enabled
pl: Działa tylko wtedy, gdy nie włączono przenikania

en: Crossfade duration (ms):
pl: Czas przenikania (ms):

en: Use crossfading (EXPERIMENTAL)
pl: Użyj przenikania (EXPERIMENTAL)

en: Forces automatically advancing to the next track
pl: Wymusza automatyczne przejście do następnego utworu

en: Fade duration (ms):
pl: Czas powolnego wyciszania (ms):

en: Use fade transitions on user actions
pl: Użyj przenikania/wyciszania w działaniach użytkownika

en: Playback engine:
pl: Silnik odtwarzania:

en: Enable gapless playback
pl: Włącz odtwarzanie bez przerw

en: Gapless playback means to play tracks without inserting silence between them.
pl: Odtwarzanie bez przerw oznacza odtwarzanie ścieżek bez wprowadzania ciszy między nimi.

en: Open last playlists on startup
pl: Otwórz ostatnie listy odtwarzania przy uruchomieniu

en: Prompt for saving custom playlists on close
pl: Pytaj o zapis własnych list odtwarzania przy zamknięciu

en: Replace content on side pane double click
pl: Zmień zawartość po podwójnym kliknięciu na panel boczny

en: Instead of appending, tracks added via double click in the panes will replace the content of the current playlist.
pl: Zamiast dopisywania, utwory dodane poprzez podwójne kliknięcie w panelu zastąpią zawartość bieżącej listy odtwarzania.

en: Appending/replacing via menu item triggers playback
pl: Dołączanie/wymienianie poprzez element menu uruchamia odtwarzanie

en: When using a menu item to add/replace tracks on the playlist, start playback if there is track currently playing. This option was the default behavior before Exaile 0.3.3
pl: Używając elementu menu, aby dodać/zastąpić utwory na liście odtwarzania, rozpocznij ich odtwarzanie, jeśli aktualnie odtwarzany jest utwór. Ta opcja była domyślnym zachowaniem Exaile przed wersją 0.3.3

en: Queue tracks by default instead of playing them
pl: Dodaj utwory do kolejki zamiast je odtwarzać

en: When you double click or press enter to play a track in a playlist, queue the track instead of playing it
pl: Gdy dwukrotnie klikniesz lub naciśniesz klawisz enter, aby odtworzyć utwór z listy odtwarzania, dodaj ten utwór do kolejki zamiast go odtwarzać

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Status
pl: Stan

en: Enabled
pl: Włączony

en: Show incompatible plugins
pl: Pokazuj niepasujące wtyczki

en: No Plugin Selected
pl: Nie zaznaczono wtyczki

en: Add _Plugin File
pl: Dodaj plik wtyczki

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Description
pl: Opis

en: Track Properties
pl: Właściwości utworu

en: A_dd tag
pl: Do_daj znacznik

en: _Remove tag
pl: _Usuń znacznik

en: Uppercase first letter of all tags
pl: Użyj dużej litery na początku każdego znacznika

en: File Properties
pl: Właściwości pliku

en: _Previous
pl: _Poprzedni

en: _Next
pl: _Następny

en: Other
pl: Inny

en: 32x32 pixels 'file icon' (PNG only)
pl: 32x32 pikselowa 'ikona pliku' (tylko PNG)

en: Other file icon
pl: Inna ikona pliku

en: Cover (front)
pl: Okładka (przód)

en: Cover (back)
pl: Okładka (tył)

en: Leaflet page
pl: Strona broszurki

en: Media (e.g. label side of CD)
pl: Nośnik (np. oklejona strona CD)

en: Lead artist/lead performer/soloist
pl: Główny artysta/główny wykonawca/solista

en: Artist/performer
pl: Artysta/Wykonawca

en: Band/Orchestra
pl: Zespół/Orkiestra

en: Lyricist/text writer
pl: Autor słów/tekstu

en: Recording Location
pl: Miejsce nagrania

en: During recording
pl: Podczas nagrywania

en: During performance
pl: Podczas wykonywania

en: Movie/video screen capture
pl: Przechwytywanie ekranu filmu/wideo

en: A bright coloured fish
pl: Jasnokolorowa ryba

en: Illustration
pl: Ilustracja

en: Band/artist logotype
pl: Logotyp zespołu/artysty

en: Publisher/Studio logotype
pl: Logotyp wydawcy/studia

en: Click or drag files here to change the cover image
pl: Kliknij lub przeciągnij tutaj pliki, aby zmienić okładkę

en: Description:
pl: Opis:

en: Type:
pl: Typ:

en: Match any of the criteria
pl: Dopasuj do dowolnego z powyższych kryteriów

en: Randomize results
pl: Losuj wyniki

en: Add
pl: Dodaj

note: This is a check box in the Add Smart Playlist dialog. If checked, a numeric text entry becomes active and it specifies a limit on the number of tracks the resulting playlist contains.
en: Maximum number of tracks:
pl: Maksymalna liczba utworów:

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Toggle mute
pl: Przełącz wyciszenie

en: Volume
pl: Głośność

en: Repeat Segment
pl: Powtórz wycinek utworu

en: Repeat Beginning
pl: Powtórz początek

en: Repeat End
pl: Powtórz koniec

en: Alarm Clock
pl: Budzik

en: Amazon Covers
pl: Okładki z Amazon

en: Toggle AudioScrobbler submit
pl: Przełącz przesyłanie AudioScrobbler

en: Enable audioscrobbling
pl: Włącz audioscrobbling

en: Verification successful
pl: Weryfikacja powiodła się

en: Verification failed
pl: Weryfikacja nie powiodła się

en: Please make sure the entered data is correct.
pl: Upewnij się czy wpisane dane są poprawne.

en: _Bookmark This Track
pl: _Dodaj utwór do zakładki

en: _Delete Bookmark
pl: _Usuń zakładkę

en: _Clear Bookmarks
pl: _Wyczyść zakładki

en: _Bookmarks
pl: _Zakładki

en: Autodetect BPM
pl: Automatycznie wykryj BPM

en: Set BPM of %d on %s?
pl: Ustawić tempo %d na %s?

en: BPM Counter
pl: Licznik uderzeń na minutę

en: Update
pl: Aktualizacja

en: Audio Disc
pl: Płyta CD-Audio

en: Unknown disc
pl: Nieznany nośnik

en: Importing CD...
pl: Importowanie CD...

en: Error transcoding files from CD.
pl: Błąd transkodowania plików z dysku CD.

en: Track number
pl: Numer utworu

en: Disc number
pl: Numer płyty

en: Play count
pl: Licznik odtworzeń

en: History
pl: Historia

en: Manually...
pl: Ręcznie...

en: Enter IP address and port for share
pl: Wprowadź adres IP i port, aby udostępnić

en: Enter IP address and port.
pl: Wpisz adres IP i port.

en: This server does not support multiple connections.
    You must stop playback before downloading songs.
pl: Ten serwer nie obsługuje wielu połączeń.
    Musisz zatrzymać odtwarzanie, zanim zaczniesz pobierać utwory.

en: Refresh Server List
pl: Odśwież listę serwerów

en: Disconnect from Server
pl: Zakończ połączenie z serwerem

en: Select a Location for Saving
pl: Wybierz miejsce do zapisania

en: Connect to DAAP...
pl: Połącz z DAAP...

en: DAAP Client
pl: Klient DAAP

en: DAAP Server
pl: Serwer DAAP

en: Desktop Cover
pl: Okładka na pulpicie

en: Developer Tools
pl: Narzędzia deweloperskie

en: _Equalizer
pl: _Korektor

en: _Get all tags from collection
pl: _Pozyskaj wszystkie znaczniki z kolekcji

en: _Import tags from directory
pl: _Importuj znaczniki z katalogu

en: _Mass rename/delete tags
pl: _Masowo przemianuj/usuń znaczniki

en: E_xport collection tags to JSON
pl: Eksportuj znaczniki kolekcji do pliku JSON (_x)

en: _GroupTagger
pl: _Oznakowanie grup

en: Show tracks with all tags
pl: Pokaż utwory ze wszystkimi znacznikami

en: Show tracks with tags (custom)
pl: Pokaż utwory ze znacznikami (własne)

en: Add tags to all
pl: Dodaj znaczniki do wszystkich

en: Remove tags from all
pl: Usuń znaczniki ze wszystkich

en: GroupTagger
pl: Oznakowanie grup

en: No categorization tags found in selected tracks
pl: W zaznaczonych utworach nie odnaleziono znaczników kategoryzacji

en: Export tags to JSON
pl: Eksportuj znaczniki do JSON

en: Importing tracks
pl: Importowanie utworów

en: Importing groups
pl: Importowanie grup

en: Updating groups
pl: Aktualizacja grup

en: Select directory to import grouping tags from
pl: Wybierz katalog, z którego zostaną importowane znaczniki grupowania

en: {amount} track found | {amount} tracks found
pl[0]: {amount} utwór znaleziono
pl[1]: {amount} utwory znaleziono
pl[2]: {amount} utworów znaleziono

en: Replace '{old_tag}' with '{new_tag}' on {amount} track? | Replace '{old_tag}' with '{new_tag}' on {amount} tracks?
pl[0]: Zastąpić {old_tag} przez {new_tag} w {amount} utworze?
pl[1]: Zastąpić {old_tag} przez {new_tag} w {amount} utworach?
pl[2]: Zastąpić {old_tag} przez {new_tag} w {amount} utworach?

en: Delete '{tag}' from {amount} track? | Delete '{tag}' from {amount} tracks?
pl[0]: Usunąć {tag} z {amount} utworu?
pl[1]: Usunąć{tag} z {amount} utworów?
pl[2]: Usunąć {tag} z {amount} utworów?

en: You should rescan your collection before using mass tag rename to ensure that all tags are up to date. Rescan now?
pl: Powinieneś ponownie przeskanować swoją kolekcję zanim użyjesz masowej zmiany nazw znaczników, aby mieć pewność, że wszystkie znaczniki są aktualne. Czy chcesz teraz to zrobić?

en: Show tracks with selected
pl: Pokaż utwory z zaznaczonymi

en: Show tracks tagged with "%s"
pl: Pokaż utwory oznaczone „%s”

en: Show tracks with all selected
pl: Pokaż utwory ze wszystkimi zaznaczonymi

en: Tag
pl: Znacznik

en: Add new tag
pl: Dodaj nowy znacznik

en: Delete tag
pl: Usuń znacznik

en: Add new category
pl: Dodaj nową kategorię

en: Remove category
pl: Usuń kategorię

en: Show tracks with selected (custom)
pl: Pokaż utwory z zaznaczonymi (własne)

en: New tag value?
pl: Nowa wartość znacznika?

en: Enter new tag value
pl: Wpisz nową wartość znacznika

en: New Category?
pl: Nowa kategoria?

en: Enter new category name
pl: Podaj nową nazwę kategorii

en: Add Tag
pl: Dodaj znacznik

en: Group
pl: Grupa

en: Get all tags from collection
pl: Pozyskaj wszystkie znaczniki z kolekcji

en: Add selected to choices
pl: Dodaj zaznaczone do wybranych

en: Show tracks with groups
pl: Pokaż utwory z grupami

en: Must have this tag [AND]
pl: Musi mieć ten znacznik [AND]

en: May have this tag [OR]
pl: Musi mieć ten znacznik [OR]

en: Must not have this tag [NOT]
pl: Nie może zawierać tego znacznika [NOT]

en: Ignored
pl: Zignorowano

en: Selected Tracks
pl: Wybrane utwory

en: Playback history
pl: Historia odtwarzania

en: Erase stored history?
pl: Usunąć zachowaną historię?

en: Save History
pl: Zapisz historię

en: _Clear History
pl: _Wyczyść historię

en: Contacting Icecast server...
pl: Łączenie z serwerem Icecast...

en: Error connecting to Icecast server.
pl: Błąd połączenia z serwerem Icecast.

en: Parsing stations XML...
pl: Pobieranie stacji XML...

en: Retrieving stations...
pl: Znajdowanie stacji...

en: Enter the search keywords
pl: Wpisz szukanę frazę

en: Icecast Search
pl: Szukaj w Icecast

en: No Stations Found
pl: Nie odnaleziono stacji

en: Icecast Search Results
pl: Wyniki wyszukiwania w Icecast

en: Parsing genre list...
pl: Pobieranie listy gatunków...

en: Name
pl: Nazwa

en: IPython Console - Exaile
pl: Konsola IPython - Exaile

en: Show _IPython Console
pl: Pokaż _konsolę IPython

en: IPython Console
pl: Konsola IPython

en: Opacity cannot be set on Windows due to a bug in Gtk+
pl: Nie można ustawić nieprzezroczystości w systemie Windows z powodu błędu w Gtk+

en: Ready
pl: Gotowe

en: Searching Jamendo catalogue...
pl: Przeszukiwanie katalogu Jamendo...

en: Retrieving song data...
pl: Pobieranie danych utworu...

en: Append to Current
pl: Dodaj do aktualnej

en: Keybinder is not supported on this platform! It is only supported on X servers.
pl: Keybinder nie jest obsługiwany na tej platformie! Jest obsługiwany tylko na serwerach X.

en: Loved
pl: Ulubione

en: Last.fm Loved
pl: Ulubione z Last.fm

en: _Love This Track
pl: _Dodaj do ulubionych

en: Unlove This Track
pl: Usuń z ulubionych

en: Last.fm Loved Tracks
pl: Ulubione utwory Last.fm

en: The API key is invalid.
pl: Nieprawidłowy klucz API.

en: Could not start web browser
pl: Nie można otworzyć przeglądarki

en: Please copy the following URL and open it with your web browser:
    <b><a href="{url}">{url}</a></b>
pl: Skopiuj podany odnośnik i otwórz go w przeglądarce:
    <b><a href="{url}">{url}</a></b>

en: This plugin needs at least one visible panel
pl: Ta wtyczka wymaga co najmniej jednego widocznego panelu

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Mini Mode
pl: Tryb mini

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Go to the previous track
pl: Idź do poprzedniego utworu

en: Previous track
pl: Poprzedni utwór

en: Next
pl: Następny

en: Go to the next track
pl: Idź do następnego utworu

en: Next track
pl: Następny utwór

en: Play/Pause
pl: Odtwarzaj/Wstrzymaj

en: Start playback
pl: Rozpocznij odtwarzanie

en: Continue playback
pl: Kontynuuj odtwarzanie

en: Pause playback
pl: Wstrzymaj odtwarzanie

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop the playback
pl: Zatrzymaj odtwarzanie

en: Continue playback after current track
pl: Kontynuuj odtwarzanie po następnym utworze

en: Change the volume
pl: Zmień głośność

en: Restore
pl: Przywróć

en: Restore the main window
pl: Pokaż główne okno

en: Restore main window
pl: Przywrócić główne okno

en: Select rating of the current track
pl: Oceń bieżący utwór

en: Track selector
pl: Wybieracz utworu

en: Simple track list selector
pl: Prosty wybór list utworów

en: Playlist button
pl: Przycisk listy odtwarzania

en: Access the current playlist
pl: Otwórz aktualną listę odtwarzania

en: Progress button
pl: Przycisk postępu

en: Playback progress and access to the current playlist
pl: Postęp odtwarzania i dostęp do bieżącej listy odtwarzania

en: Progress bar
pl: Pasek postępu

en: Playback progress and seeking
pl: Postęp odtwarzania i wyszukiwania

note: TRANSLATORS: Mini mode track selector title preset
en: $title by $artist
pl: $title przez $artist

en: Moodbar
pl: Pasek nastroju

en: Multi-Alarm Clock
pl: Zegar kilku alarmów

en: from {album} by {artist}
pl: z {album} autorstwa {artist}

en: by {artist}
pl: autorstwa {artist}

en: from {album}
pl: z {album}

en: Notify
pl: Powiadom

en: No track played yet
pl: Nie odtworzono jeszcze utworu

en: Move or resize OSD
pl: Przenieś lub zmień rozmiar OSD

en: On Screen Display
pl: Wyświetlanie na ekranie (OSD)

en: <span font_desc="Sans 11" foreground="#fff">$title</span>
    by $artist
    from $album
pl: <span font_desc="Sans 11" foreground="#fff">$title</span>
    autorstwa $artist
    z albumu $album

en: Analyze playlists
pl: Analiza list odtwarzania

en: Analyze playlist
pl: Analiza list odtwarzania

en: Modulus this number
pl: Moduł tej liczby

en: Tag %s
pl: Znacznik %s

en: Save analysis
pl: Zapisz analizę

en: Podcasts
pl: Podcasty

en: Refresh Podcast
pl: Odśwież podcast

en: Delete
pl: Usuń

en: Enter the URL of the podcast to add
pl: Wprowadź URL do podcasta, aby dodać

en: Open Podcast
pl: Otwórz podcast

en: Loading %s...
pl: Wczytywanie %s...

en: Error loading podcast.
pl: Błąd wczytywania podcastu.

en: Loading Podcasts...
pl: Wczytywanie podcastów...

en: No configuration present yet
pl: Nie ma jeszcze konfiguracji

en: Could not save podcast file
pl: Nie można zapisać pliku podcastu

en: Preview Player
pl: Podgląd odtwarzacza

en: Preview
pl: Podgląd

en: Pause Playback (double click to stop)
pl: Wstrzymaj odtwarzanie (podwójne kliknięcie, aby zatrzymać)

en: Preview Device
pl: Podgląd urządzenia

en: Enqueue
pl: Ustaw w kolejce

en: Keep playing
pl: Nie przestawaj grać

en: Auto-Remove
pl: Usuń automatycznie

en: Auto-Advance
pl: Automatyczne przewijanie

en: Delay between tracks (in seconds):
pl: Opóźnienie między utworami (w sekundach):

en: EQ
pl: Korektor

en: Equalizer
pl: Korektor

en: Main Device
pl: Główne urządzenie

en: Select main audio device
pl: Wybierz główne urządzenie audio

en: Select preview audio device
pl: Wybierz urządzenie audio podglądu

en: Quickbuttons
pl: Szybkie klawisze

en: ReplayGain
pl: Korekcja ReplayGain

en: Pause on Screensaver
pl: Wstrzymaj przy wygaszaczu ekranu

en: Shutdown after Playback
pl: Wyłącz po zakończeniu odtwarzania

en: Shutdown scheduled
pl: Zamknięcie dodane do harmonogramu

en: Computer will be shutdown at the end of playback.
pl: Komputer zostanie wyłączony po zakończeniu odtwarzania.

en: Imminent Shutdown
pl: Natychmiastowe zamknięcie

en: The computer will be shut down in %d seconds.
pl: Komputer zostanie wyłączony za %d sekund.

en: Shutdown failed
pl: Zamykanie nie powiodło się

en: Computer could not be shutdown using D-Bus.
pl: Komputer nie można zamknąć używając D-Bus.

en: Contacting SomaFM server...
pl: Łączenie z serwerem SomaFM...

en: Error connecting to SomaFM server.
pl: Błąd połączenia z serwerem SomaFM.

en: Error importing playlist
pl: Błąd importowania listy odtwarzania

en: Error executing streamripper
pl: Błąd uruchamiania zgrywania strumieni

en: Streamripper
pl: Zgrywanie strumieni

en: <b>Alarm Time</b>
pl: <b>Czas alarmu</b>

en: <b>Alarm Days</b>
pl: <b>Dni alarmowe</b>

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Tuesday
pl: Wtorek

en: Wednesday
pl: Środa

en: Thursday
pl: Czwartek

en: Friday
pl: Piątek

en: Saturday
pl: Sobota

en: Sunday
pl: Niedziela

en: Use Fading
pl: Użyj przenikania

en: <b>Audio Preferences</b>
pl: <b>Preferencje dźwiękowe</b>

en: Minimum volume:
pl: Minimalna głośność:

en: Maximum volume:
pl: Maksymalna głośność:

en: Increment:
pl: Zwiększenie:

en: Time step:
pl: Krok czasowy:

en: API key:
pl: Klucz API:

en: Secret:
pl: Hasło:

en: <i>To sign up for an Amazon AWS account and get this information
    visit <a href="https://aws.amazon.com/">https://aws.amazon.com/</a>.
    
    You may also need to <a href="https://affiliate-program.amazon.com/gp/flex/advertising/api/sign-in.html">activate the Product Advertising API</a></i>.
pl: <i>By zarejestrować konto na AWS Amazon i otrzymać tę informację
    odwiedź <a href="http://aws.amazon.com/">http://aws.amazon.com/</a>.
    
    Może być również konieczne <a href="https://affiliate-program.amazon.com/gp/flex/advertising/api/sign-in.html">aktywowanie API Reklamowania Produktów</a></i>.

en: Submit tracks using Audioscrobbler
pl: Prześlij informacje o utworach używając Audioscrobblera

en: Show menuitem to toggle submission
pl: Pokaż w menu opcję włączenia/wyłączenia wysyłania

en: Submit streamed tracks (e.g. DAAP, Shoutcast radio etc.)
pl: Prześlij strumieniowane utwory (np. DAAP, radio Shoutcast itd.)

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Password:
pl: Hasło:

en: _Verify Login Data
pl: _Zweryfikuj dane logowania

en: Apply BPM
pl: Zastosuj tempo uderzeń na minutę

en: Set BPM?
pl: Ustawić tempo uderzeń na minutę?

en: Set autodetected BPM on %s?
pl: Czy ustawić automatyczne wykrywanie BPM na %s?

en: Fetch metadata from internet servers
pl: Pobierz metadane z serwera internetowego

en: Disc metadata
pl: Metadane nośnika

en: Quality:
pl: Jakość:

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Every tag can be used with <b>$tag</b> or <b>${tag}</b>. Internal tags like <b>$__length</b> need to be specified with two leading underscores.
pl: Każdy znacznik może być użyty ze <b>$tag</b> lub <b>${tag}</b>. Znaczniki wewnętrzne, takie jak <b>$__length</b> muszą być poprzedzone dwoma podkreśleniami.

en: Import tracks to disk
pl: Importowanie utworów na nośnik

note: Window title
en: Simple Console
pl: Prosta Konsola

en: Show IPv6 servers
pl: Pokaż serwery IPv6

en: Remember recent DAAP servers
pl: Zapamiętaj ostatnie serwery DAAP

en: Server name:
pl: Nazwa serwera:

en: Server host:
pl: Host serwera:

en: Server enabled
pl: Serwer aktywny

en: Top left
pl: Góra lewo

en: Top right
pl: Góra prawo

en: Bottom left
pl: Dół lewo

en: Bottom right
pl: Dół prawo

en: Anchor:
pl: Kotwica:

en: X offset:
pl: Przesunięcie X:

en: pixels
pl: pikseli

en: Y offset:
pl: Przesunięcie Y:

en: Override cover size
pl: Zastąp rozmiar okładki

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Use fading
pl: Użyj przenikania

en: Fading duration:
pl: Czas przenikania:

en: Exaile Developer Tools
pl: Deweloperskie narzędzia Exaile

en: Count
pl: Liczba

en: Filter event types
pl: Filtruj typy zdarzeń

en: Events
pl: Zdarzenia

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Remove
pl: _Usuń

en: pre
pl: Przedwzmacniacz

en: Import Tags
pl: Importuj znaczniki

en: Import
pl: Importuj

en: Current Groups
pl: Bieżące grupy

en: New Groups
pl: Nowe grupy

en: Import Type:
pl: Rodzaj importu:

en: Merge
pl: Połącz

en: Replace
pl: Zastąp

en: Mass Rename/Delete Tags
pl: Masowi przemianuj/usuń znaczniki

en: If empty, matches all tracks
pl: Jeśli pusty, dopasowuje wszystkie utwory

en: Search Tag
pl: Szukaj znacznika

en: Use the empty string to delete the tag
pl: Użyj pustego ciągu aby usunąć znacznik

en: Replace Tag
pl: Zastąp znacznik

en: 0 tracks found
pl: Nie znaleziono utworów

en: Group/categories font:
pl: Czcionka grupy/kategorii:

en: Categorization tag name
pl: Kategoryzacja nazwy znacznika

en: 'grouping' and 'comment' are probably the best supported choices. Other choices may only work with certain file formats.
pl: 'grupowanie' i 'komentarz' to prawdopodobnie najlepiej obsługiwane wybory. Inne wybory mogą współdziałać tylko z określonymi formatami plików.

en: Persist history after player exits
pl: Zachowaj historię po wyjściu z odtwarzacza

en: History length:
pl: Długość historii:

en: Terminal opacity:
pl: Nieprzezroczystość terminala:

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Text Color:
pl: Kolor tekstu:

en: Background Color:
pl: Kolor tła:

en: Launch IPython console when Exaile starts
pl: Uruchom konsolę IPython przy uruchamianiu Exaile

en: Release date
pl: Data wydania

en: Rating this week
pl: Ocena w tym tygodniu

en: Rating this month
pl: Ocena w tym miesiącu

en: Number of playlist additions
pl: Liczba dodanych list odtwarzania

en: Number of downloads
pl: Liczba pobrań

en: Number of listens
pl: Liczba odsłuchań

en: Starred
pl: Oznaczone gwiazdką

en: Date of starring
pl: Data oznaczenia gwiazdką

en: Genre/Tags
pl: Gatunek/Znaczniki

en: Order by:
pl: Sortuj według:

en: Order direction:
pl: Kierunek kolejki:

en: Results:
pl: Wyniki:

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: _Request Access Permission
pl: _Wyślij żądanie dostępu

note: TRANSLATORS: Get the link title from the Last.fm page title
en: Go to <b><a href="http://www.last.fm/api/account">Your API Account</a></b> page to get an <b>API key</b> and <b>secret</b> and enter them here. After you have entered these, <b>request access permission</b> and confirm to complete the setup.
pl: Aby ukończyć instalację wejdź na swoje <b><a href="http://www.last.fm/api/account">konto API</a></b>, gdzie otrzymasz <b>klucz API</b> oraz <b>sekret</b>. Po wpisaniu ich tutaj <b>wyślij żądanie dostępu</b> i potwierdź je.

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Full
pl: Pełny

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Simple
pl: Prosty

en: The order of controls can be changed by simply dragging them up or down. (Or press Alt+Up/Down.)
pl: Kolejność kontrolek może zostać zmieniona przez przeciąganie ich w górę lub w dół. (Lub wciśnięcie Alt+Góra/Dół.)

en: Controls
pl: Kontrolki

en: Track Title Format
pl: Format tytułu utworu

en: Always on top
pl: Zawsze na wierzchu

en: Show in tasklist
pl: Pokaż na liście zadań

en: Show on all desktops
pl: Pokaż na wszystkich pulpitach

en: Display window decorations:
pl: Wyświetlaj dekoracje okna:

en: Show button in main window
pl: Pokaż przycisk w głównym oknie

en: Options
pl: Opcje

en: Waveform view (experimental)
pl: Widok kształtu fali (eksperymentalny)

en: Color tint (experimental)
pl: Odcień koloru (eksperymentalny)

en: <b>Alarms</b>
pl: <b>Alarmy</b>

en: <b>Playback</b>
pl: <b>Odtwarzanie</b>

en: Restart playlist
pl: Restart listy odtwarzania

en: Enable volume fade-in
pl: Włącz nasilenie dźwięku

note: Audio settings for alarm
en: <b>Audio</b>
pl: <b>Dźwięk</b>

en: Fade start volume:
pl: Głośność początkowa przenikania:

en: Fade stop volume:
pl: Głośność końcowa przenikania:

en: Fade Increment:
pl: Wzrost nasilenia przenikania:

en: Fade Time:
pl: Czas nasilenia przenikania:

en: Resize displayed covers
pl: Zmień rozmiar wyświetlanych okładek

en: Display
pl: Wyświetl

en: Icons
pl: Ikony

en: Use album covers as icons
pl: Użyj okładek albumów jako ikon

en: Use media icons for pause, stop and resume
pl: Użyj ikon mediów by wstrzymać, zatrzymać bądź wznowić

en: On playback pause, resume and stop
pl: Podczas odtwarzania wstrzymaj, wznów lub zatrzymaj

en: On tray icon hover
pl: Najedź na ikonę w zasobniku

en: When main window is focused
pl: Gdy główne okno jest aktywne

en: Every tag can be used with <b>$tag</b> or <b>${tag}</b>. Internal tags like <b>$__length</b> need to be specified with two leading underscores.
    <a href="https://developer.gnome.org/pango/stable/PangoMarkupFormat.html">Pango Text Attribute Markup</a> is supported.
pl: Każdy znacznik może być użyty z <b>$tag</b> lub <b>${tag}</b>. Wewnętrzne znaczniki, takie jak <b>$__length</b> muszą być określone poprzez poprzedzające dwa podkreślenia.
    Obsługiwane są <a href="http://developer.gnome.org/pango/stable/PangoMarkupFormat.html">znaczniki atrybutów tekstu Pango</a>.

en: Display Format
pl: Format wyświetlania

en: Display duration:
pl: Czas wyświetlania:

en: Background:
pl: Tło:

en: Border radius:
pl: Promień obramowania:

en: Show progress bar
pl: Pokaż pasek postępu

en: As long as this preferences page is open, you can move and resize the OSD.
pl: Dopóki ta strona preferencji jest otwarta, możesz przesuwać i zmieniać rozmiar OSD.

en: Presets
pl: Zapisane ustawienia

en: <none selected>
pl: <nie zaznaczono>

en: Select analysis
pl: Wybór analizy

en: Playlist(s) to analyze
pl: Lista(y) odtwarzania do analizy

en: Output Title
pl: Tytuł wyjściowy

en: Defaults to the playlist name
pl: Domyślne dla nazwy listy odtwarzania

en: _Generate!
pl: _Wygeneruj!

en: Generate
pl: Wygeneruj

en: _Add Podcast
pl: _Dodaj podcast

en: Fade duration:
pl: Czas zanikania:

en: Crossfade duration:
pl: Czas przenikania:

en: Audio Device:
pl: Urządzenie audio:

en: Delay between tracks (in seconds)
pl: Opóźnienie między utworami (w sekundach)

en: Equalizer (depends on Equalizer Plugin)
pl: Korektor (zależy od wtyczki korektora)

en: Select preview audio device (depends on previewdevice plugin)
pl: Wybierz urządzenie audio podglądu (zależy od wtyczki previewdevice)

note: Prefer to use ReplayGain's album correction instead of track correction if possible. If unchecked, track correction will be preferred instead.
en: Prefer per-album correction
pl: Preferuj korekcję na album

en: Prefer ReplayGain's per-album correction over per-track correction.
pl: Przedkładaj korekcję ReplayGain na cały album nad korekcję na każdy utwór osobno.

note: Prevents clipping of audio due to amplification.
en: Use clipping protection
pl: Chroń przed sprzężeniami

en: Protect against noise caused by over-amplification
pl: Ochrona przed szumem spowodowanym nadmiernym wzmocnieniem

note: This is an additional amplification applied to all files prior to correction.
en: Additional amplification:
pl: Dodatkowe wzmocnienie:

note: This is the fallback correction for files that don't contain ReplayGain information.
en: Fallback correction level:
pl: Przywróć poziom korekcji:

en: Unpause when screensaver ends
pl: Wznów po zakończeniu wygaszacza ekranu

en: Save location:
pl: Położenie zapisu:

en: Relay port:
pl: Port przekazywania:

en: Rip to single file
pl: Zakoduj do jednego pliku

en: Delete incomplete files
pl: Usuń niekompletne pliki

en: Language:
pl: Język:

en: Shortcode of the Wikipedia language version (en, de, fr, ...)
pl: Skrót wersji językowej Wikipedii (pl, en, de ...)

en: Home
pl: Strona główna

en: Back
pl: Wstecz

en: Forward
pl: Naprzód

en: A-B Repeat
pl: Powtarzanie A-B

en: Continuously repeats a segment of a track.
pl: Powtarza w pętli wycinek utworu.

en: Effect
pl: Efekt

en: Plays music at a specific time.
    
    Note that when the specified time arrives, Exaile will play the songs in the queue.
pl: Odtwarza muzykę o określonej godzinie.
    
    Pamiętaj, że kiedy nadejdzie określony czas, Exaile odtworzy utwory w kolejce.

en: Utility
pl: Narzędzie

en: Searches Amazon for covers
    
    To be able to use this plugin, an AWS API key and secret key are required.
pl: Wyszukuje okładki na Amazon
    
    Aby włączyć tę wtyczkę potrzebny jest klucz AWS API i sekretny klucz do niego.

en: Submits listening information to Last.fm and similar services supporting AudioScrobbler
pl: Wysyła informacje o odsłuchanej muzyce do Last.fm i podobnych serwisów korzystających z AudioScrobbler

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Allows saving/resuming bookmark positions in audio files.
pl: Umożliwia zapisywanie/wznawianie zakładki pozycji w plikach dźwiękowych.

en: Provides a manual BPM counter, and BPM autodetection when the bpmdetect plugin from gst-plugins-bad is installed
pl: Zapewnia ręczny licznik BPM i automatyczne wykrywanie BPM po zainstalowaniu wtyczki bpmdetect od gst-plugins-bad

en: CD Playback
pl: Odtwarzanie CD

en: Adds support for playing audio CDs.
    
    Requires UDisks2 to autodetect CDs
    Requires python-libdiscid (%s) and python-musicbrainzngs (%s) to look up tags.
pl: Dodaje obsługę odtwarzania płyt audio CD.
    
    Wymaga UDisks2 do automatycznego wykrywania CD
    Wymaga python-libdiscid (%s) oraz python-musicbrainzngs (%s) do sprawdzania znaczników.

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Simple console
pl: Prosta konsola

en: Simple console to interact with the Exaile API
pl: Prosta konsola do komunikacji z API Exaile

en: Development
pl: Rozwój

en: Current Song in Pidgin
pl: Obecny utwór w Pidgin

en: Sets the currently playing status in Pidgin. Check the Pidgin FAQ to find out the supported services.
pl: Ustaw tytuł obecnie odtwarzanego utworu jako status w Pidginie. Sprawdź FAQ Pidgina, aby dowiedzieć się o obsługiwanych usługach.

en: Enables access to DAAP music shares via the spydaap library. Share auto-discovery is optionally available via python-zeroconf.
    Requires: spydaap
    Optional: python-zeroconf
pl: Umożliwia dostęp do udziałów muzycznych DAAP za pośrednictwem biblioteki spydaap. Udostępnianie automatycznego wykrywania jest opcjonalnie dostępne za pośrednictwem python-zeroconf.
    Wymaga: spydaap
    Opcjonalnie: python-zeroconf

en: Media Sources
pl: Źródła mediów

en: This plugin integrates Spydaap (%s) into Exaile, so that a collection can be shared over DAAP.
pl: Ta wtyczka integruje Spydaap (%s) z Exalie, umożliwiając udostępnienie kolekcji przez DAAP.

en: Displays the current album cover on the desktop
pl: Wyświetla okładkę odtwarzanego albumu na pulpicie

en: GUI
pl: Interfejs graficzny

en: Developer
pl: Deweloper

en: Provides diagnostic information for Exaile developers
pl: Dostarcza informacje diagnostyczne deweloperom Exaile

en: A 10-band equalizer
pl: 10-cio pasmowy korektor graficzny

en: Group Tagger
pl: Oznaczanie grup

en: Facilitates categorizing your music by managing the grouping/category tag in audio files
pl: Ułatwia kategoryzację muzyki poprzez zarządzanie znacznikami grupowania/kategorii w plikach dźwiękowych

en: Tagging
pl: Oznaczanie

en: Hello World
pl: Witaj Świecie

en: A simple plugin for testing the basic plugin system
pl: Prosta wtyczka do testowania podstawowego systemu wtyczek

en: Inhibit Suspend
pl: Wstrzymanie usypiania

en: Prevents User Session from suspending while music is playing
pl: Powstrzymuje sesję użytkownika przed uśpieniem podczas odtwarzania muzyki

en: Provides an IPython console that can be used to manipulate Exaile.
pl: Dostarcza konsolę IPython, która może być użyta do kontrolowania Exaile.

en: Enables access to the Jamendo music catalogue.
pl: Włącza dostęp do katalogu muzyki Jamendo.

en: Removes voice from audio
pl: Usuwa głos z nagrania

en: Keybinder-based multimedia keys
pl: Klawisze multimedialne oparte na keybinderze

en: Adds support for multimedia keys using libkeybinder3.
    
    Requires: libkeybinder3 and its typelib file
pl: Dodaje wsparcie dla klawiszy multimedialnych używających libkeybinder3.
    
    Wymaga: libkeybinder3 i jego pliku typelib

en: External Control
pl: Kontrola zewnętrzna

en: Last.fm Covers
pl: Okładki z Last.fm

en: Searches Last.fm for covers
pl: Wyszukuje okładki na Last.fm

en: Last.fm Dynamic Playlists
pl: Dynamiczne listy odtwarzania Last.fm

en: The Last.fm backend for dynamic playlists
pl: Silnik z Last.fm do dynamicznych list odtwarzania

en: Dynamic Playlists
pl: Dynamiczne listy odtwarzania

en: Shows which tracks have been loved and allows for loving tracks.
    
    Make sure to enter a valid API key and secret in the plugin preferences.
    
    Depends on the plugin "AudioScrobbler" for username and password.
pl: Pokazuje, które utwory zostały polubione i pozwala na dodawanie utworów do ulubionych.
    
    W ustawieniach wtyczki wpisz prawidłowy klucz API.
    
    Nazwa użytkownika i hasło są zależne od wtyczki "AudioScrobbler".

en: Browse and listen to audiobooks from Librivox.org.
pl: Przeglądanie i słuchanie książek mówionych z Librivox.org.

en: Plugin to fetch lyrics from lyricsmania.com
    Requires: lxml
pl: Wtyczka do pozyskiwania tekstów z www.lyricsmania.com
    Wymaga: lxml

en: Main Menu Button
pl: Przycisk głównego menu

en: Moves the main menu into a button on top of the panels.
pl: Przenosi główne menu do przycisku na górze paneli.

en: USB Mass Storage Media Player Support
pl: Obsługa odtwarzaczy multimediów opartych na pamięci masowej USB

en: Support for accessing portable media players using the USB Mass Storage protocol
pl: Obsługa przenośnych odtwarzaczy multimediów przez protokół pamięci masowej USB

en: Compact mode for Exaile with a configurable interface
pl: Kompaktowy tryb dla Exalie z konfigurowalnym interfejsem

en: Mono
pl: Monofonia

en: Downmixes audio to one channel.
pl: Redukuje dźwięk do jednego kanału.

en: Show visual representation of the music timeline.
    
    Requires: moodbar
pl: Pokaż wizualną reprezentację osi czasu muzyki.
    
    Wymaga: moodbar

en: Partial support for MPRIS (Media Player Remote Interfacing Specification) 2.2, allowing you to control Exaile from supporting clients, for example GNOME Shell
pl: Częściowa obsługa MPRIS (specyfikacja zdalnego interfejsu Media Player) 2.2, pozwalająca kontrolować Exaile przed obsługą klientów, na przykład GNOME Shell

en: Plays music at specific times and days.
    
    Note that when the specified time arrives, Exaile will just act like you pressed the play button, so be sure you have the music you want to hear in your playlist
pl: Odtwarza muzykę w określonych dniach i godzinach.
    
    Zauważ, że w określonym czasie Exaile zadziała tak, jakbyś przycisnął przycisk odtwarzania, więc upewnij się, że będziesz miał wtedy na liście odtwarzania odpowiednią muzykę

en: MusicBrainz Covers
pl: Okładki z MusicBrainz

en: Integrates MusicBrainz for cover search.
    
    Requires: musicbrainzngs
pl: Integruje się z MusicBrainz celem wyszukiwania okładek.
    
    Wymaga: musicbrainzngs

en: Pops up a notification when playback of a track starts or (optionally) if it is paused/resumed/stopped. Requires libnotify and its typelib file
pl: Wyskakuje powiadomienie, gdy rozpoczyna się odtwarzanie ścieżki lub (opcjonalnie), jeśli jest ona wstrzymana/wznowiona/zatrzymana. Wymaga libnotify i pliku typelib

en: A popup window showing information of the currently playing track.
    This plugin is not available on Wayland.
pl: Wyskakujące okno pokazujące informacje o aktualnie odtwarzanym utworze.
    Ta wtyczka nie jest dostępna w Wayland.

en: Playlist Analyzer
pl: Analizator list odtwarzania

en: Tool to help generate HTML5 visualizations of your playlists using d3.js. Optimized for Chrome.
pl: Narzędzie pomagające wygenerować wizualizacje HTML5 dla Twoich list odtwarzania, przy użyciu d3.js. Zoptymalizowane dla Chrome.

en: Information
pl: Informacje

en: Adds Simple Podcast Support
pl: Dodaje prostą obsługę podcastów

en: Allows playing audio over a secondary device (right click on playlist and select 'preview'). Useful for DJs.
pl: Pozwala na odtwarzanie dźwięku na drugim urządzeniu (kliknięcie prawym przyciskiem myszy na liście odtwarzania i wybór "podglądu"). Użyteczne dla DJ-ów.

en: Output
pl: Wyjście

en: Quick Settings Buttons
pl: Przyciski szybkich ustawień

en: Provides buttons on bottom of the playlist to quickly change some settings
pl: Udostępnia przyciski na dole listy odtwarzania, aby szybko zmienić niektóre ustawienia

en: Enables ReplayGain support
pl: Włącz wsparcie dla ReplayGain

en: Pauses (and optionally resumes) playback based on screensaver status.
    
    Requires: GNOME, MATE, Cinnamon, XFCE, or KDE Screensaver (does not support XScreenSaver nor XLockMore)
pl: Wstrzymuje (i opcjonalnie wznawia) odtwarzanie w oparciu o stan wygaszacza ekranu.
    
    Wymaga: Wygaszacz ekranu GNOME, MATE, Cinnamon, XFCE, lub Wygaszacz ekranu KDE (nie obsługuje XScreenSaver i XLockMore)

en: Allows for shutdown of the computer at the end of playback.
pl: Pozwala na wyłączenie komputera po zakończeniu odtwarzania.

en: SomaFM Radio list%s%s
pl: Lista stacji radiowych SomaFM%s%s

en: Allows you to record streams with streamripper.
    Depends: streamripper
pl: Pozwala na nagrywanie transmisji strumieniowych wykorzystując streamripper.
    Zależy od: streamripper

en: Provides Wikipedia information about the current artist.
    Requires: webkit2gtk and its typelib file
pl: Zapewnia informacje z Wikipedii na temat aktualnego artysty.
    Wymaga: webkit2gtk i pliku typelib

en: Multimedia keys for Windows
pl: Przyciski multimedialne Windows

en: Adds support for keyboard multimedia keys on Windows.
    
    Requires: pynput (%s) (included in the Exaile installer)
    
    Warning: When this plugin is enabled, Exaile will process every key event in the Windows session, which may cause some security software to detect Exaile as a keylogger.
pl: Dodaje obsługę klawiszy multimedialnych klawiatury w systemie Windows.
    
    Wymaga: pynput (%s) (dołączony do instalatora Exaile)
    
    Ostrzeżenie: Gdy ta wtyczka jest włączona, Exaile będzie przetwarzać każde kluczowe zdarzenie w sesji Windows, co może spowodować, że niektóre programy zabezpieczające wykryją Exaile jako keylogger.

en: Music Player
pl: Odtwarzacz muzyki

en: Listen to, explore, or manage your audio collection
pl: Słuchanie, przeglądanie i modyfikowanie twojej kolekcji muzyczynej

en: Exaile is a music player with a simple interface and powerful music management capabilities. Features include automatic fetching of album art, lyrics fetching, streaming internet radio, tabbed playlists, smart playlists with extensive filtering/search capabilities, and much more.
pl: Exaile to odtwarzacz muzyki z prostym interfejsem i potężnymi możliwościami zarządzania muzyką. Funkcje obejmują automatyczne pobieranie okładek albumów, pobieranie tekstów piosenek, strumieniowe przesyłanie radia internetowego, listy odtwarzania z zakładkami, inteligentne listy odtwarzania z rozbudowanymi możliwościami filtrowania/wyszukiwania i wiele więcej.

en: Exaile is written using python and GTK+ and is easily extensible via plugins. There are over 50 plugins distributed with Exaile that include advanced track tagging, last.fm scrobbling, support for portable media players, podcasts, internet radio such as icecast and Soma.FM, ReplayGain, output via a secondary output device (great for DJs!), and much more.
pl: Exaile jest napisany przy użyciu Pythona i GTK+ i można go łatwo rozszerzyć za pomocą wtyczek. Istnieje ponad 50 wtyczek dystrybuowanych z Exaile, które obejmują zaawansowane tagowanie utworów, scrobbling last.fm, obsługę przenośnych odtwarzaczy multimedialnych, podcasty, radio internetowe, takie jak icecast i Soma.FM, ReplayGain, wyjście przez dodatkowe urządzenie wyjściowe (świetne dla DJ-ów! ), i wiele więcej.
