exaile - en to si translation catalogue (160 entries)

en: %d day,  | %d days,
si[0]: දින %d,
si[1]: දින %d,

en: %d hour,  | %d hours,
si[0]: පැය %d,
si[1]: පැය %d,

en: %d minute,  | %d minutes,
si[0]: මිනිත්තු %d,
si[1]: මිනිත්තු %d,

en: %d second | %d seconds
si[0]: තත්පර %d
si[1]: තත්පර %d

en: Unknown
si: නොදනී

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
si: කිසිදා නැත

en: Today
si: අද දිනය

en: Yesterday
si: ඊයේ

en: Playback Options
si: පිළිවැයිම් විකල්පයන්

en: Play the next track
si: මීළඟ පථය වයන්න

en: Play the previous track
si: පෙර පථය වයන්න

en: Stop playback
si: පිළිවැයිම නවත්වන්න

en: Play
si: වයන්න

note: TRANSLATORS: Meta variable for --add and --export-playlist
en: LOCATION
si: ස්ථානය

en: Playlist Options
si: වාදන ලැයිස්තු විකල්පයන්

en: Track Options
si: පථ විකල්පයන්

en: Volume Options
si: ශබ්ද විකල්පයන්

en: Other Options
si: වෙනත් විකල්ප

en: DIRECTORY
si: නාමාවලිය

en: MODULE
si: මොඩියුලය

en: LEVEL
si: මට්ටම

en: TYPE
si: වර්ගය

en: Disable D-Bus support
si: D-Bus සහාය අක්‍රීය කරන්න

en: Disable HAL support.
si: HAL සහාය අක්‍රීය කරන්න.

en: Entire Library
si: සම්පූර්ණ පුස්තකාලය

en: Random %d
si: අහඹු %d

en: Album
si: ඇල්බමය

en: Artist
si: ශිල්පියා

en: Author
si: කර්තෘ

en: Copyright
si: හිමිකම්

en: Date
si: දිනය

en: Disc
si: තැටිය

en: Genre
si: ශෛලිය

en: Lyrics
si: පද රචනය

en: Lyricist
si: ගීත රචකයා

en: Organization
si: සංවිධානය

en: Title
si: මාතෘකාව

en: Version
si: අනුවාදය

en: Website
si: වෙබ් අඩවිය

en: Date added
si: එක්කල දිනය

en: Automatic
si: ස්වයංක්‍රීය

en: Custom
si: ව්‍යවහාර

en: Playlist
si: වාදන ලැයිස්තුව

en: M3U Playlist
si: M3U වාදන ලැයිස්තුව

en: PLS Playlist
si: PLS වාදන ලැයිස්තුව

en: ASX Playlist
si: ASX වාදන ලැයිස්තුව

en: XSPF Playlist
si: XSPF වාදන ලැයිස්තුව

en: A plugin with the name "%s" is already installed.
si: "%s" නම සහිත ප්ලගිනයක් දැනටමත් ස්ථාපනය කර ඇත.

en: Various Artists
si: විවිධ ශිල්පීන්

en: Not playing.
si: වාදනය නොවේ.

en: Playlist export failed!
si: වාදන ලැයිස්තුව අපනයනය අසාර්ථකයි!

en: _New Playlist
si: නව වාදන ලැයිස්තුව (_N)

en: Open _URL
si: URL විවෘත කරන්න (_U)

en: _Collection
si: එකතුව (_C)

en: _Queue
si: පෝලිම (_Q)

en: _Device Manager
si: උපාංග කලමණාකරු (_D)

en: Collection
si: එකතුව

en: Files
si: ගොනු

en: Filename
si: ගොනු නම

note: TRANSLATORS: File size column in the file browser
en: Size
si: විශාලත්වය

en: Enter the new name you want for your playlist
si: ඔබගේ වාදන ලැයිස්තුවට නව නමක් ඇතුලත් කරන්න

en: Rename Playlist
si: වාදන ලැයිස්තුවේ නම වෙනස් කරන්න

en: Playlists
si: වාදන ලැයිස්තු

en: Radio
si: ගුවන්විදුලිය

en: Name:
si: නම:

en: Enter the name you want for your new playlist
si: ඔබගේ නව වාදන ලැයිස්තුව සදහා නමක් ඇතුලත් කරන්න

en: New Playlist
si: නව වාදන ලැයිස්තුව

en: Playlist %d
si: %d වාදන ලැයිස්තුව

en: Plugins
si: ප්ලගින

en: Appearance
si: මුහුණුවර

en: Could not disable plugin!
si: ප්ලගිනය අක්‍රීය කල නොහැක!

en: Could not enable plugin!
si: ප්ලගිනය ක්‍රියාත්මක කල නොහැක!

en: Choose a Plugin
si: ප්ලගිනයක් තෝරන්න

en: All Files
si: සියලු ගොනු

en: Plugin file installation failed!
si: ප්ලගින ගොනුව ස්ථාපනය අසාර්ථකයි!

en: Restart Exaile?
si: Exaile නැවත ආරම්භ කරන්න?

en: Restart
si: නැවත අරඹන්න

en: Action
si: ක්‍රියාව

en: Enter the URL to open
si: විවෘත කලයුතු URL ඇතුලත් කරන්න

en: Open URL
si: URL විවෘත කරන්න

en: Supported Files
si: සහය දක්වන ගොනු

en: Music Files
si: ගීත ගොනු

en: Playlist Files
si: වාදන ලැයිස්තු ගොනු

en: Close %s
si: %s වසන්න

en: You did not enter a name for your playlist
si: ඔබගේ වාදන ලැයිස්තුව සදහා නමක් ඇතුලත් කර නැත

en: _Edit
si: සංස්කරණය

en: Move
si: ගෙනයන්න

en: Muted
si: නිහඬ

en: Full Volume
si: උපරිම හඬ

en: Disc Number
si: තැටි අංකය

en: Year
si: වසර

en: seconds
si: තත්පර

note: TRANSLATORS: Logical AND used for smart playlists
en: and
si: සහ

en: days
si: දින

en: minutes
si: විනාඩි

en: hours
si: පැය

en: weeks
si: සති

note: TRANSLATORS: True if haystack is equal to needle
en: is
si: වනුයේ

note: TRANSLATORS: True if haystack is not equal to needle
en: is not
si: නොවනුයේ

note: TRANSLATORS: True if haystack contains needle
en: contains
si: අඩංගු

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain needle
en: does not contain
si: අඩංගු නැත

note: TRANSLATORS: Example: year < 1999
en: before
si: පෙර

note: TRANSLATORS: Example: year > 2002
en: after
si: පසු

note: TRANSLATORS: Example: 1980 <= year <= 1987
en: between
si: අතර

en: greater than
si: වඩා වැඩි

en: less than
si: වඩා අඩු

en: Ascending
si: ආරෝහණ

en: Descending
si: අවරෝහණ

en: About Exaile
si: Exaile ගැන

en: Cover Manager
si: කවර කළමණාකරු

en: Device Manager
si: උපාංග කලමණාකරු

en: Device
si: උපාංගය

en: Driver
si: ධාවකය

en: _File
si: ගොනුව (_F)

en: _View
si: දර්ශනය (_V)

en: _Tools
si: මෙවලම් (_T)

en: _Help
si: උදව් (_H)

en: Search
si: සොයන්න

en: Left
si: වම

en: Right
si: දකුණ

en: Top
si: ඉහළ

en: Bottom
si: පහළ

en: Plugin
si: ප්ලගිනය

en: Enabled
si: සක්‍රිය කර ඇත

en: _Previous
si: පෙර (_P)

en: _Next
si: මීළඟ (_N)

en: Description:
si: විස්තරය:

en: Add
si: එක් කරන්න

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Volume
si: ශබ්දය

en: Alarm Clock
si: සංඳාකිරීමේ ඔරලෝසුව

en: Disc number
si: තැටි අංකය

en: Connect to DAAP...
si: DAAP වෙත සම්බන්ධවන්න...

en: Ready
si: සූදානම්

en: Previous
si: පෙර

en: Next
si: මීළඟ

en: Play/Pause
si: වාදනය/විරාමය

en: Stop
si: නවත්වන්න

en: Change the volume
si: ශබ්දය වෙනස්කරන්න

en: Notify
si: දැනුම්දීම්

en: Podcasts
si: පොඩ්කාස්ට්ස්

en: Podcast
si: පොඩ්කාස්ට්

en: Delete
si: මකන්න

en: Open Podcast
si: පොඩ්කාස්ට් විවෘත කරන්න

en: API key:
si: API යතුර:

en: Username:
si: පරිශීලක නාමය:

en: Password:
si: මුරපදය:

en: pixels
si: පික්සල

en: Size:
si: විශාලත්වය:

en: Background Color:
si: පසුබිම් වර්ණය:

en: Number of downloads
si: බාගතකිරීම් ගණන

en: Order by:
si: පිළිවෙල:

en: Results:
si: ප්රතිඵල:

en: Advanced
si: සංකීර්ණ‍

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Simple
si: සරල

en: Always on top
si: සැමවිටම ඉහලින්ම පෙන්වන්න

en: Show on all desktops
si: සියලු වැඩතල මත පෙන්වන්න

en: Options
si: විකල්ප

en: Delete incomplete files
si: අසම්පූර්ණ ගොනු මකා දමන්න

en: Karaoke
si: කැරොකේ
