exaile - en to sk translation catalogue (525 entries)

en: Tags
sk: Značky

en: Local file
sk: Lokálny súbor

en: %d day,  | %d days,
sk[0]: %d dní,
sk[1]: %d deň,
sk[2]: %d dni,

en: %d hour,  | %d hours,
sk[0]: %d hodín,
sk[1]: %d hodina,
sk[2]: %d hodiny,

en: %d minute,  | %d minutes,
sk[0]: %d minút,
sk[1]: %d minúta,
sk[2]: %d minúty,

en: %d second | %d seconds
sk[0]: %d sekunda
sk[1]: %d sekundy
sk[2]: %d sekúnd

en: Unknown
sk: Neznámy

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
sk: Nikdy

en: Today
sk: Dnes

en: Yesterday
sk: Včera

en: Local
sk: Lokálne

en: Playback Options
sk: Možnosti prehrávania

en: Play the next track
sk: Prehrať ďaľšiu skladbu

en: Play the previous track
sk: Prehrať predchádzajúcu skladbu

en: Stop playback
sk: Zastaviť prehrávanie

en: Play
sk: Prehrať

en: Pause
sk: Pauza

en: Pause or resume playback
sk: Zastaviť alebo pokračovať v prehrávaní

en: Stop playback after current track
sk: Zastaviť prehrávanie po tejto skladbe

en: Collection Options
sk: Možnosti kolekcie

note: TRANSLATORS: Meta variable for --add and --export-playlist
en: LOCATION
sk: Umiestnenie

en: Add tracks from LOCATION to the collection
sk: Pridať stopy z umiestnenia do zbierky

en: Playlist Options
sk: Možnosti zoznamu skladieb

en: Track Options
sk: Možnosti skladby

en: Query player
sk: Preveriť prehrávač

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query-tags
en: TAGS
sk: Označenia

en: Show a popup with data of the current track
sk: Zobrazí popup s dátami aktuálnej skladby

en: Print the title of current track
sk: Zobraziť názov prehrávanej skladby

en: Print the album of current track
sk: Zobraziť album prehrávanej skladby

en: Print the artist of current track
sk: Zobraziť interpréta prehrávanej skladby

en: Print the length of current track
sk: Zobraziť dĺžku prehrávanej skladby

en: Set rating for current track to N%
sk: Nastaví ohodnotenie aktuálnej skladby na N%

en: Get rating for current track
sk: Získa ohodnotenie aktuálnej skladby

en: Print the current playback position as time
sk: Vypíše aktuálnu pozíciu prehrávania ako čas

en: Print the current playback progress as percentage
sk: Vypíše aktuálny priebeh prehrávania v percentách

en: Volume Options
sk: Možnosti hlasitosti

en: Print the current volume percentage
sk: Získať momentálnu hlasitosť v percentách

en: Other Options
sk: Ďalšie možnosti

en: Start new instance
sk: Spustiť novú inštanciu

en: Show this help message and exit
sk: Zobrazí pomocnú hlášku a skončí

en: Show program's version number and exit.
sk: Zobrazí verziu programu a skončí.

en: Start minimized (to tray, if possible)
sk: Spustiť minimalizované (do lišty, ak je možné)

en: Toggle visibility of the GUI (if possible)
sk: Zmeniť viditeľnosť GUI (ak je to možné)

en: Start in safe mode - sometimes useful when you're running into problems
sk: Spusti v bezpečnom režime - vhodné ak máte pretrvávajúce problémy

en: Do not import old data from version 0.2.x
sk: Neimportovať staré dáta z verzie 0.2.x

en: Make control options like --play start Exaile if it is not running
sk: Vykonajte kontrolu možností, ako je - zapnutie Exaile, pokiaľ nie je spustený

en: Development/Debug Options
sk: Možnosti Vývoja/Ladenia

en: DIRECTORY
sk: PRIEČINOK

en: Set data directory
sk: Nastaviť priečinok pre dáta

en: Set data and config directory
sk: Nastaviť zložku pre dáta a konfiguráciu

en: MODULE
sk: MODUL

en: Limit log output to MODULE
sk: Obmedz výstup logu do MODULE

en: LEVEL
sk: ÚROVEŇ

en: Limit log output to LEVEL
sk: Obmedz výstup logu do LEVEL

en: Show debugging output
sk: Zobraziť ladiaci výstup

en: TYPE
sk: TYP

en: Limit xl.event debug to output of TYPE
sk: Limit xl. udalostí pri ladení na výstupe TYPE

en: Reduce level of output
sk: Znížiť úroveň výstupu

en: Disable D-Bus support
sk: Zakázať D-Bus podporu

en: Disable HAL support.
sk: Zakázať HAL podporu.

en: Entire Library
sk: Celá knižnica

en: Random %d
sk: Náhodné %d

en: Rating > %d
sk: Hodnotenie > %d

en: Exaile is not yet finished loading. Perhaps you should listen for the exaile_loaded signal?
sk: Exaile ešte nedokončil nahrávanie. Chceli by ste si vypočuť exaile_loaded signál?

en: Arranger
sk: Tvorca

en: Artist
sk: Interprét

en: Author
sk: Autor

en: BPM
sk: úderov/min

en: Copyright
sk: Autorské práva

en: Composer
sk: Skladateľ

en: Conductor
sk: Vedúci

en: Cover
sk: Obal

en: Date
sk: Dátum

en: Disc
sk: Disk

en: Encoded by
sk: Kódovanie

en: Genre
sk: Žáner

en: Lyrics
sk: Text skladby

en: Lyricist
sk: Textár

en: Organization
sk: Organizácia

en: Original album
sk: Pôvodný album

en: Original artist
sk: Pôvodný interprét

en: Original date
sk: Pôvodný dátum

en: Performer
sk: Umelec

en: Title
sk: Názov

en: Track
sk: Stopa

en: Version
sk: Verzia

en: Website
sk: Webstránka

en: Bitrate
sk: Dátový tok

en: Date added
sk: Dátum pridania

en: Last played
sk: Naposledy prehrávané

en: Length
sk: Dĺžka

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Modified
sk: Zmenené

en: Times played
sk: Krát prehrávané

en: Automatic
sk: Automaticky

en: Custom
sk: Voliteľné

en: Invalid playlist type.
sk: Neplatný typ zoznamu skladieb.

en: Playlist
sk: Zoznam skladieb

en: M3U Playlist
sk: M3U zoznam skladieb

en: PLS Playlist
sk: PLS zoznam skladieb

en: Invalid format for %s.
sk: Neplatný formát pre %s.

en: Unsupported version %(version)s for %(type)s
sk: Nepodporovaná verzia %(version)s pre %(type)s

en: ASX Playlist
sk: ASX zoznam skladieb

en: XSPF Playlist
sk: XSPF zoznam skladieb

en: Shuffle _Off
sk: Náhodné _vypnuté

en: Shuffle _Tracks
sk: Náhodné _skladby

en: Shuffle _Albums
sk: Náhodné _albumy

en: Repeat _Off
sk: Opakovať _vypnuté

en: Repeat _All
sk: Opakovať _všetko

en: Repeat O_ne
sk: Opakovať j_ednu

en: Dynamic _Off
sk: Dynamika _vypnúť

en: Dynamic by Similar _Artists
sk: Dynamika podľa Similar _Artists

en: Plugin archive is not in the correct format.
sk: Archív pluginov nie je v správnom formáte.

en: A plugin with the name "%s" is already installed.
sk: Plugin s názvom "%s" je už nainštalovaný.

en: Plugin archive contains an unsafe path.
sk: Archív pluginov obsahuje nebezpečnú cestu.

en: Settings version is newer than current.
sk: verzia nastavení je novšia ko súčasná.

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
sk: Vorbis je open source stratový zvukový kodek s vysokou kvalitou výstupu pri menšej veľkosti ako mp3.

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
sk: Free Lossless Audio Codec (FLAC) je open source kódek, ktorý komprimuje, ale neznižuje kvalitu zvuku.

en: Apple's proprietary lossy audio format that achieves better sound quality than MP3 at lower bitrates.
sk: Proprietárny stratový zvukový formát od Apple, ktorý  dosahuje lepšiu kvalitu zvuku ako MP3 pri nižších bitratoch.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. VBR gives higher quality than CBR, but may be incompatible with some players.
sk: Proprietárny starší ale populárny stratový zvukový formát. VBR má lepšiu kvalitu ako CBR, ale môže byť nekompatibilný s niektorými prehrávačmi.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. CBR gives less quality than VBR, but is compatible with any player.
sk: Proprietárny starší ale populárny stratový zvukový formát. CBR má horšiu kvalitu ako VBR, ale je kompatibilný s každým prehrávačom.

en: A very fast Free lossless audio format with good compression.
sk: Veľmi rýchly bezplatný bezstratový zvukový formát s dobrou kompresiou.

en: Various Artists
sk: Rôzni interpréti

en: You did not specify a location to load the db from
sk: Nenastavili ste miesto, odkiaľ sa má načítať databáza

en: You did not specify a location to save the db
sk: Nenastavili ste miesto, kde sa má uložiť databáza

en: Not playing.
sk: Neprehráva sa.

en: status: %(status)s, title: %(title)s, artist: %(artist)s, album: %(album)s, length: %(length)s, position: %(progress)s%% [%(position)s]
sk: stav: %(status)s, titul: %(title)s, interprét: %(artist)s, album: %(album)s, dĺžka: %(length)s, pozícia: %(progress)s%% [%(position)s]

en: Scanning collection...
sk: Skenuje sa kolekcia...

en: Scanning %s...
sk: Skenuje sa %s...

en: Add a Directory
sk: Pridať priečinok

en: Directory not added.
sk: Priečinok nebol pridaný.

en: The directory is already in your collection or is a subdirectory of another directory in your collection.
sk: Priečinok je už súčasťou vašej kolekcie alebo je súčasťou iného priečinka vo vašej kolekcii.

en: Show Cover
sk: Zobraziť obal

en: Fetch Cover
sk: Pripojiť obal

en: Remove Cover
sk: Odstrániť obal

en: Cover for %s
sk: Obal pre %s

en: Cover options for %(artist)s - %(album)s
sk: Nastavenia obalu pre %(artist)s - %(album)s

en: No covers found.
sk: Neboli nájdené žiadne obaly.

en: $title (by $artist)
sk: $title (od $artist)

en: Start, pause or resume the playback
sk: Spustiť, pozastaviť alebo pokračovať v prehrávaní

en: Toggle: Stop after Selected Track
sk: Prepnúť: Zastaviť po vybranej skladbe

en: Playback error encountered!
sk: Nastala chyba v prehrávaní!

en: Buffering: %d%%...
sk: Ukladanie do vyrovnávacej pamäte: %d%%...

en: Continue Playback
sk: Pokračovať v prehrávaní

en: Pause Playback
sk: Pozastaviť prehrávanie

en: Playlist export failed!
sk: Export zoznamu skladieb zlyhal!

en: Start Playback
sk: Spustiť prehrávanie

en: _New Playlist
sk: _Nový zoznam skladieb

en: Open _URL
sk: Otvoriť _URL

en: _Collection
sk: _Kolekcia

en: _Queue
sk: _Fronta

en: C_overs
sk: _Obaly

en: _Show Playing Track
sk: _Zobraziť hrajúcu stopu

en: _Playlist Utilities Bar
sk: _Ponuka utilít zoznamu skladieb

en: _Device Manager
sk: Správca _zariadení

en: Genre - Artist
sk: Žáner - Interprét

en: Genre - Album
sk: Žáner - Album

en: Collection
sk: Kolekcia

en: Rescan Collection
sk: Preskenovať kolekciu

en: Transferring to %s...
sk: Prenos do %s...

en: Files
sk: Súbory

en: Filename
sk: Názov súboru

note: TRANSLATORS: File size column in the file browser
en: Size
sk: Veľkosť

note: TRANSLATORS: Title of the track number column
en: #
sk: č

en: No lyrics found.
sk: Text piesne nenájdený.

en: Enter the new name you want for your playlist
sk: Zadajte nový názov pre váš  zoznam skladieb

en: Rename Playlist
sk: Premenovať  zoznam skladieb

en: The playlist name you entered is already in use.
sk: Zadaný názov zoznamu skladieb je už použitý.

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with more than two values
en: %(first)s, %(second)s and others
sk: %(first)s, %(second)s a ostatné

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with two values
en: %(first)s and %(second)s
sk: %(first)s a %(second)s

en: Playlists
sk: Zoznamy skladieb

en: Smart Playlists
sk: Inteligentné zoznamy skladieb

en: Custom Playlists
sk: Vlastné zoznamy skladieb

en: Radio
sk: Rádio

en: Loading streams...
sk: Načítavajú sa streamy...

en: Add Radio Station
sk: Pridať rádio stanicu

en: Name:
sk: Názov:

en: Saved Stations
sk: Uložené stanice

en: Radio Streams
sk: Stremy rádií

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Enter the name you want for your new playlist
sk: Zadajte názov pre váš nový zoznam skladieb

en: New Playlist
sk: Nový zoznam skladieb

en: Playlist %d
sk: Zoznam skladieb %d

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Covers
sk: Obaly

en: Lyrics Viewer
sk: Prezerač textov skladieb

en: Playback
sk: Prehrávanie

en: Could not load plugin info!
sk: Nepodarilo sa nahrať informácie o zásuvnom module!

en: Failed plugin: %s | Failed plugins: %s
sk[0]: Zlyhal rozširujúci modul: %s
sk[1]: Zlyhali rozširujúce moduly: %s
sk[2]: Zlyhalo rozširujúcich modulov: %s

en: Could not disable plugin!
sk: Nie je možné deaktivovať zásuvný modul!

en: Could not enable plugin!
sk: Nie je možné aktivovať zásuvný modul!

en: Choose a Plugin
sk: Vyberte plugin

en: Plugin Archives
sk: Archív pluginov

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Plugin file installation failed!
sk: Inštalácia pluginu zlyhala!

en: Restart Exaile?
sk: Reštartovať Exaile?

en: A restart is required for this change to take effect.
sk: Pre aplikáciu týchto zmien je povinný reštart.

en: Restart
sk: Reštartovať

en: Action
sk: Operácia

en: Shortcut
sk: Skratka

en: Editing track %(current)d of %(total)d
sk: Úprava skladby %(current)d z %(total)d

note: TRANSLATORS: This is the 'of' between numbers in fields like tracknumber, discnumber, etc. in the tagger.
en: of:
sk: z:

en: Open Directory
sk: Otvoriť priečinok

en: Apply current value to all tracks
sk: Použiť túto hodnotu do všetkých skladieb

en: Saved %(count)s of %(total)s.
sk: Uložených %(count)s z %(total)s.

en: Exaile Music Player
sk: Hudobný prehrávač Exaile

en: Enter the URL to open
sk: Zadaj URL pre otvorenie

en: Open URL
sk: Otvoriť URL

en: Select File Type (by Extension)
sk: Vyberte typ súboru (by Extension)

en: Choose Media to Open
sk: Vyberte médium na otvorenie

en: Supported Files
sk: Podporované súbory

en: Music Files
sk: Hudobné súbory

en: Playlist Files
sk: Súbory zoznamu skladieb

en: Choose Directory to Open
sk: Vyberte zložku na otvorenie

en: Export Current Playlist
sk: Exportuj aktuálny zoznam skladieb

en: Playlist saved as <b>%s</b>.
sk: Zoznam skladieb uložený ako <b>%s</b>.

en: Close %s
sk: Zavrieť %s

en: <b>Save changes to %s before closing?</b>
sk: <b>Uložiť zmeny do %s pred zavretím?</b>

en: Your changes will be lost if you don't save them
sk: Vaše zmeny budú stratené ak ich neuložíte

en: Close Without Saving
sk: Zavrieť bez uloženia

en: You did not enter a name for your playlist
sk: Nezadali ste názov vášho zoznamu skladieb

en: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    by $artist
    from $album
sk: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    od $artist
    z $album

en: Not Playing
sk: Neprehráva sa

en: %d in collection
sk: %d v kolekcii

en: The files cannot be moved to the Trash. Delete them permanently from the disk?
sk: Súbory nie je možné premiestniť do koša. Zmazať ich natrvalo z disku?

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: Close Tab
sk: Zavrieť kartu

en: Seeking: %s
sk: Hľadanie: %s

en: Move
sk: Presunúť

en: New Marker
sk: Nový popisovač

en: Muted
sk: Stlmený

en: Full Volume
sk: Hlasitosť naplno

en: Requires plugins providing dynamic playlists
sk: Vyžaduje modul poskytujúcí dynamické zoznamy skladieb

en: Dynamically add similar tracks to the playlist
sk: Dynamicky pridávať podobné skladby do zoznamu skladieb

en: Track Number
sk: Číslo stopy

en: Disc Number
sk: Číslo disku

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: Year
sk: Rok

en: Playcount
sk: Počet prehraní

en: _Resizable
sk: _Meniť veľkosť

en: _Autosize
sk: _Automatická veľkosť

en: Queue
sk: Fronta

en: Queue (%d)
sk: Front (%d)

en: Rating:
sk: Hodnotenie:

en: seconds
sk: sekúnd

note: TRANSLATORS: Logical AND used for smart playlists
en: and
sk: a

en: days
sk: dní

en: minutes
sk: minút

en: hours
sk: hodín

en: weeks
sk: týždňov

note: TRANSLATORS: True if haystack is equal to needle
en: is
sk: je

note: TRANSLATORS: True if haystack is not equal to needle
en: is not
sk: nie je

note: TRANSLATORS: True if haystack contains needle
en: contains
sk: obsahuje

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain needle
en: does not contain
sk: neobsahuje

note: TRANSLATORS: Example: rating >= 5
en: at least
sk: aspoň

note: TRANSLATORS: Example: rating <= 3
en: at most
sk: najviac

note: TRANSLATORS: Example: year < 1999
en: before
sk: pred

note: TRANSLATORS: Example: year > 2002
en: after
sk: po

note: TRANSLATORS: Example: 1980 <= year <= 1987
en: between
sk: medzi

en: greater than
sk: väčšie ako

en: less than
sk: menšie ako

note: TRANSLATORS: Example: track has been added in the last 2 days
en: in the last
sk: za posledné

note: TRANSLATORS: Example: track has not been added in the last 5 hours
en: not in the last
sk: nebolo za posledné

en: Add Smart Playlist
sk: Pridať inteligentný zoznam skladieb

en: Edit Smart Playlist
sk: Upraviť inteligetný zoznam skladieb

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: About Exaile
sk: O Exaile

en: Collection Manager
sk: Správca kolekcie

en: Monitored
sk: Monitorované

en: Cover Finder
sk: Vyhľadávač balov

en: _Set as Cover
sk: _Nastav ako obal

en: Cover Manager
sk: Správca obalov

en: Device Manager
sk: Správca zariadení

en: Icon
sk: Ikona

en: Device
sk: Zariadenie

en: Driver
sk: Ovládač

en: _File
sk: _Súbor

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: _Help
sk: _Nápoveda

en: Previous Track
sk: Predchádzajúca skladba

en: Stop Playback
    
    Right Click for Stop After Track Feature
sk: Zastaviť prehrávanie
    
    Kliknutie pravým tlačidlom pre zastavenie po prehraní vybranej skladby

en: Next Track
sk: Ďalšia skladba

en: <b>Collection is empty.</b>
sk: <b>Kolekcia je prázdna.</b>

en: Refresh collection view
    (Hold Shift key to rescan the collection)
sk: Odnoviť kolekciu
    (Podržať Shift klávesu na znovunačítanie kolekcie)

en: Clear search field
sk: Vyčistiť políčko vyhľadávania

en: Search
sk: Hľadať

en: Previous visited directory
sk: Predchádzajúci navštívený priečinok

en: Next visited directory
sk: Následujúci navštívený priečinok

en: Up one directory
sk: Na priečinok o úroveň vyššie

en: Refresh directory listing
sk: Obnoviť obsah priečinku

en: Home directory
sk: Domovský priečinok

en: Append All Tracks to Playlist
sk: Vlož všetky skladby do zoznamu skladieb

en: Import CD
sk: Importovať CD

en: Refresh Lyrics
sk: Obnoviť text skladby

en: Shuffle playback order
sk: Poprehadzovať poradie hrania

en: Repeat playback
sk: Opakované prehrávanie

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Top
sk: Navrchu

en: Bottom
sk: Spodok

en: Show info area
sk: Zobraziť oblasť informácií

en: The info area contains the cover art and track information
sk: Oblasť informácií obsahuje obal a informácie o skladbe

en: Always show tab bar
sk: Vždy ukázať panel kariet

en: Tab placement:
sk: Umiestnenie záložiek:

en: Display track counts in collection
sk: Zobraz počet skladieb v kolekcii

note: TRANSLATORS: Remark at the alpha transparency option
en: Use alpha transparency:
sk: Použiť Alpha priehladnosť:

en: Warning: this option can cause display errors if used with a window manager without compositing support.
sk: Upozornenie: táto možnosť môže zobraziť chyby ak je použitá s rozhraním bez kompozitnej podpory.

en: Show tray icon
sk: Zobraziť tray ikonu

en: Minimize to tray
sk: Minimalizovať do tray oblasti

en: Close to tray
sk: Skryť do oznamovacej oblasti

note: TRANSLATORS: Keep the current track visible in playlist
en: Jump to current song on track change
sk: Preskočiť na aktuálnu pieseň pri zmene skladby

en: Show splash screen on startup
sk: Zobraziť úvodný obrázok pri štarte

en: Words to strip from the beginning of artist tags when sorting (space separated):
sk: Slová v prúžku pred tagom interpréta pri zotriedení (oddeliť medzerou):

en: (Right click to reset to defaults)
sk: (Pravý klik pre predvolené nastavenia)

en: Use covers from local files
sk: Použiť obal z lokálnych súborov

en: This option will search for cover image files in 
    the same folder as the music file.
sk: Táto možnosť bude vyhľadávať súbory s obrázkom obalu v 
    rovnakom adresári, ako sú hudobné súbory.

en: Fetch covers automatically on playback start
sk: Získať obaly albumov automaticky pri spustení prehrávania

en: Cover Search Order:
sk: Poradie hľadania obalov:

en: (drag to reorder)
sk: (Presunutím zmeniť poradie)

en: Use covers embedded in tags
sk: Použiť obaly zahrnuté v tagoch

en: Audio Sink:
sk: Audio kanál:

en: Resume playback on start
sk: Pokračovať v prehrávaní pri spustení

en: Resume playback in paused state
sk: Pokračovať v prehrávaní s pozastavením

en: Crossfade duration (ms):
sk: Doba prelínania skladieb (ms):

en: Use crossfading (EXPERIMENTAL)
sk: Použiť prelínanie (EXPERIMENTAL)

en: Fade duration (ms):
sk: Doba stišovania skladby (ms):

en: Use fade transitions on user actions
sk: Použiť prechod stíšenia pri činnosti užívateľa

en: Open last playlists on startup
sk: Pri spustení otvoriť posledné zoznamy skladieb

en: Prompt for saving custom playlists on close
sk: Vyzvať na uloženie vlastného zoznamu skladieb pri uzatváraní

en: Replace content on side pane double click
sk: Nahradiť obsah pri dvojkliku v bočnom paneli

en: Instead of appending, tracks added via double click in the panes will replace the content of the current playlist.
sk: Dvoj kliknutím na skladbu v paneli ju pridáme do aktuálne prehrávaného zoznamu skladieb.

en: Enabled
sk: Povolené

en: No Plugin Selected
sk: Nebol vybraný modul

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Track Properties
sk: Vlastnosti skladby

en: A_dd tag
sk: P_pridať tag

en: _Remove tag
sk: _Odstrániť tag

en: Uppercase first letter of all tags
sk: Prvé písmeno všetkých tagov veľkým

en: _Previous
sk: _Predchádzajúca

en: _Next
sk: Ď_alšia

en: Description:
sk: Popis:

en: Match any of the criteria
sk: Spĺňa aspoň jedno kritérium

en: Randomize results
sk: Náhodný výsledok

en: Add
sk: Pridať

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Repeat Segment
sk: Opakovať časť

en: Repeat Beginning
sk: Opakovať začiatok

en: Repeat End
sk: Opakovať koniec

en: Alarm Clock
sk: Budík

en: Amazon Covers
sk: Obaly z Amazonu

en: Enable audioscrobbling
sk: Zapnúť audioscrobbling

en: Audio Disc
sk: Zvukové CD

en: Importing CD...
sk: Importovanie CD...

en: Track number
sk: Číslo skladby

en: Disc number
sk: Číslo disku

en: Play count
sk: Počet prehraní

en: Manually...
sk: Manuálne...

en: Enter IP address and port for share
sk: Zadajte IP adresu a port pre zdieľanie

en: Enter IP address and port.
sk: Zadajte IP adresu a port.

en: This server does not support multiple connections.
    You must stop playback before downloading songs.
sk: Tento server nepodporuje viacero pripojení.
    Pred sťahovaním skladieb zastavte prehrávanie.

en: Refresh Server List
sk: Obnoviť zoznam serverov

en: Disconnect from Server
sk: Odpojiť zo servera

en: Select a Location for Saving
sk: Vyberte umiestnenie pre uloženie

en: Connect to DAAP...
sk: Pripojiť k DAAP...

en: DAAP Client
sk: Klient DAAP

en: DAAP Server
sk: DAAP server

en: Desktop Cover
sk: Obal na ploche

en: Group
sk: Skupina

en: Enter the search keywords
sk: Vlož kľúčové slová vyhľadávania

en: IPython Console - Exaile
sk: IPython konzola - Exaile

en: IPython Console
sk: IPython konzola

en: Ready
sk: Pripravený

en: Searching Jamendo catalogue...
sk: Vyhľadávam Jamendo katalóg...

en: Retrieving song data...
sk: Získavam údaje o piesni...

en: Append to Current
sk: Pripoj k súčasnému

en: The API key is invalid.
sk: Kľúč API je neplatný.

en: Mini Mode
sk: Mini mód

en: Previous
sk: Predchádzajúca

en: Go to the previous track
sk: Ísť na predchádzajúcu stopu

en: Previous track
sk: Predchádzajúca stopa

en: Next
sk: Ďalšia

en: Go to the next track
sk: Ísť na nasledujúcu stopu

en: Next track
sk: Nasledujúca stopa

en: Play/Pause
sk: Prehrať/Pauza

en: Start playback
sk: Spustiť prehrávanie

en: Continue playback
sk: Pokračovať v prehrávaní

en: Pause playback
sk: Pozastaviť prehrávanie

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Stop the playback
sk: Zastaviť prehrávanie

en: Continue playback after current track
sk: Pokračovať v prehrávaní po tejto stope

en: Change the volume
sk: Zmeniť hlasitosť

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Restore the main window
sk: Obnoviť hlavné okno

en: Restore main window
sk: Obnoviť hlavné okno

en: Select rating of the current track
sk: Vyber hodnotenie tejto skladby

en: Track selector
sk: Označovač skladieb

en: Simple track list selector
sk: Jednoduchý výber zoznamu skladieb

en: Playlist button
sk: Tlačítko zoznamu skladieb

en: Access the current playlist
sk: Prístup k aktuálnemu zoznamu skladieb

en: Progress button
sk: Tlačidlo priebehu

en: Playback progress and access to the current playlist
sk: Priebeh prehrávania a prístup k aktuálnemu zoznamu skladieb

en: Progress bar
sk: Ukazateľ priebehu

en: Playback progress and seeking
sk: Priebežne prehrávať a vyhľadávať

note: TRANSLATORS: Mini mode track selector title preset
en: $title by $artist
sk: $title od $artist

en: Moodbar
sk: Ukazovateľ nálady

en: Multi-Alarm Clock
sk: Multibudík

en: Notify
sk: Oznámiť

en: On Screen Display
sk: OSD

en: Podcasts
sk: Podcasty

en: Refresh Podcast
sk: Obnoviť podcast

en: Delete
sk: Vymazať

en: Enter the URL of the podcast to add
sk: Zadajte URL adresu podcastu

en: Open Podcast
sk: Otvoriť podcast

en: Loading %s...
sk: Načítava sa %s...

en: Error loading podcast.
sk: Chyba pri nahrávaní podcastu.

en: Loading Podcasts...
sk: Nahrávanie podcastov...

en: Could not save podcast file
sk: Nemožno uložiť podcast

en: Equalizer
sk: Ekvalizér

en: Pause on Screensaver
sk: Pozastaviť pri šetriči obrazovky

en: Shutdown after Playback
sk: Vypnúť PC po prehraní

en: Computer will be shutdown at the end of playback.
sk: Počítač bude vypnutý po skončení prehrávania.

en: Computer could not be shutdown using D-Bus.
sk: Počítač nemohol byť vypnutý pomocou D-Bus.

en: Error executing streamripper
sk: Chyba pri spúšťaní Streamripper

en: <b>Alarm Days</b>
sk: <b>Budenie v dňoch</b>

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Use Fading
sk: Použiť vytrácanie

en: Increment:
sk: Prírastok:

en: API key:
sk: API kľúč:

en: Submit tracks using Audioscrobbler
sk: Odoslať skladby pomocou Audioscrobbler

en: Show menuitem to toggle submission
sk: Zobraziť položku ponuky pri prechode na podskupinu

en: Username:
sk: Meno používateľa:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Server name:
sk: Názov servra:

en: Server host:
sk: Hostiteľský server:

en: Server enabled
sk: Server je spustený

en: Top left
sk: Vľavo hore

en: Top right
sk: Vpravo hore

en: Bottom left
sk: Vľavo dolu

en: Bottom right
sk: Vpravo dolu

en: Anchor:
sk: Kotva:

en: X offset:
sk: Posun X:

en: pixels
sk: pixelov

en: Y offset:
sk: Posun Y:

en: Override cover size
sk: Potlačiť veľkosť obalu

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Use fading
sk: Použiť stíšenie

en: Fading duration:
sk: Trvanie slabnutia:

en: pre
sk: pred

en: Terminal opacity:
sk: Nepriehľadnosť terminálu:

en: Font:
sk: Písmo:

en: Background Color:
sk: Farba pozadia:

en: Release date
sk: Dátum vydania

en: Rating this week
sk: Hodnotenie tohto týždňa

en: Rating this month
sk: Hodnotenie tohto mesiaca

en: Number of playlist additions
sk: Počet položiek zoznamu skladieb

en: Number of downloads
sk: Počet stiahnutí

en: Number of listens
sk: Počet vypočutí

en: Starred
sk: S hviezdičkou

en: Date of starring
sk: Dátum prehrávania

en: Genre/Tags
sk: Žáner/Tagy

en: Order by:
sk: Zoradiť podľa:

en: Results:
sk: Výsledky:

en: Advanced
sk: Rozšírené

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Full
sk: Plné

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Simple
sk: Jednoduché

en: Always on top
sk: Vždy navrchu

en: Show in tasklist
sk: Zobraziť v zozname úloh

en: Show on all desktops
sk: Zobraziť na všetkých plochách

en: Display window decorations:
sk: Zobraziť dekorácie okna:

en: Options
sk: Možnosti

en: <b>Alarms</b>
sk: <b>Alarmy</b>

en: <b>Playback</b>
sk: <b>Prehrávanie</b>

en: Restart playlist
sk: Reštartovať zoznam skladieb

en: Resize displayed covers
sk: Zmeniť veľkosť zobrazeného obalu

en: Use album covers as icons
sk: Použiť obaly albumov ako ikony

en: Use media icons for pause, stop and resume
sk: Použiť multimediálne ikony pre pozastavenie, zastavenie a pokračovanie

en: On tray icon hover
sk: Pri postátí na lište ikon

en: When main window is focused
sk: Keď je vybraté hlavné okno

note: Prefer to use ReplayGain's album correction instead of track correction if possible. If unchecked, track correction will be preferred instead.
en: Prefer per-album correction
sk: Preferovať korekciu celého albumu

en: Prefer ReplayGain's per-album correction over per-track correction.
sk: Preferovať ReplayGain korekciu celého albumu pred korekciou jednej skladby.

note: Prevents clipping of audio due to amplification.
en: Use clipping protection
sk: Použiť ochranu orezaním

en: Protect against noise caused by over-amplification
sk: Chrániť pred nadmerným zosilnením

en: Save location:
sk: Umiestnenie uloženia:

en: Relay port:
sk: Port prenosu:

en: Rip to single file
sk: Spoj do jediného súboru

en: Delete incomplete files
sk: Zmazať nekompletné súbory

en: A-B Repeat
sk: A-B Opakovať

en: Continuously repeats a segment of a track.
sk: Neustále opakovať časť skladby.

en: Searches Amazon for covers
    
    To be able to use this plugin, an AWS API key and secret key are required.
sk: Vyhľadať obaly na Amazon
    
    Aby ste mohli používať tento plugin, je potrebný AWS API kľúč a tajný kľúč.

en: Submits listening information to Last.fm and similar services supporting AudioScrobbler
sk: Odosielať profil hudobného vkusu do Last.fm a podobných služieb pomocou Audioscrobbler rozšírenia

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Allows saving/resuming bookmark positions in audio files.
sk: Umožňuje ukladanie / obnovenie pozície zo záložiek v hudobných súboroch.

en: CD Playback
sk: Prehrávanie CD

en: Devices
sk: Zariadenia

en: Displays the current album cover on the desktop
sk: Zobrazuje aktuálny obal albumu na vašej ploche

en: A 10-band equalizer
sk: 10-pásmový ekvalizér

en: Hello World
sk: Ahoj svet

en: A simple plugin for testing the basic plugin system
sk: Jednoduchý plugin pre testovanie základných rozšírení systému

en: Provides an IPython console that can be used to manipulate Exaile.
sk: Poskytuje IPython konzolu, cez ktorú je možné ovládať Exaile.

en: Enables access to the Jamendo music catalogue.
sk: Umožňuje prístup do katalógu hudby Jamendo.

en: Removes voice from audio
sk: Odstrániť hlas z audia

en: Last.fm Covers
sk: Obaly Last.fm

en: Searches Last.fm for covers
sk: Vyhľadať obaly na Last.fm

en: Last.fm Dynamic Playlists
sk: Last.fm dynamický zoznam skladieb

en: The Last.fm backend for dynamic playlists
sk: Backend Last.fm pre dynamické zoznamy skladieb

en: Browse and listen to audiobooks from Librivox.org.
sk: Prehľadať a vypočuť si audioknihy z Librivox.org.

en: USB Mass Storage Media Player Support
sk: Podpora USB Mass storage media player

en: Support for accessing portable media players using the USB Mass Storage protocol
sk: Podpora pre prístup prenosných multimediálnych prehrávačov využívajúcich USB Mass Storage protokol

en: Compact mode for Exaile with a configurable interface
sk: Kompaktný mód pre Exaile s konfigurovateľným rozhraním

en: Plays music at specific times and days.
    
    Note that when the specified time arrives, Exaile will just act like you pressed the play button, so be sure you have the music you want to hear in your playlist
sk: Prehráva hudbu v určitý čas a deň.
    
    Upozornenie, v určenom čase sa bude Exaile správať akoby ste stlačili tlačítko prehrávania, uistite sa, že máte vybraný zoznam skladieb na prehranie.

en: Information
sk: Informácia

en: Adds Simple Podcast Support
sk: Pridať jednoduchú podporu podcastov

en: Enables ReplayGain support
sk: Umožňuje ReplayGain

en: Allows for shutdown of the computer at the end of playback.
sk: Poskytuje možnosť vypnutia počítača na konci prehrávánia.

en: Allows you to record streams with streamripper.
    Depends: streamripper
sk: Umožňuje nahrávanie streamov pomocou streamripper.
    Závislosti: streamripper
