exaile - en to sl translation catalogue (983 entries)

en: Tags
sl: Oznake

en: Local file
sl: Krajevna datoteka

en: %d day,  | %d days,
sl[0]: %d dan,
sl[1]: %d dneva,
sl[2]: %d dni,
sl[3]: %d dni,

en: %d hour,  | %d hours,
sl[0]: %d ura,
sl[1]: %d uri,
sl[2]: %d ur,
sl[3]: %d ure,

en: %d minute,  | %d minutes,
sl[0]: %d minuta,
sl[1]: %d minuti,
sl[2]: %d minut,
sl[3]: %d minute,

en: %d second | %d seconds
sl[0]: %d sekunda
sl[1]: %d sekundi
sl[2]: %d sekund
sl[3]: %d sekunde

en: Unknown
sl: Neznan

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
sl: Nikoli

en: Today
sl: Danes

en: Yesterday
sl: Včeraj

en: Local
sl: Krajevno

en: Usage: exaile [OPTION...] [LOCATION...]
sl: Uporaba: exaile [MOŽNOST...] [MESTO]

en: Launch Exaile, optionally adding tracks specified by LOCATION to the active playlist. If Exaile is already running, this attempts to use the existing instance instead of creating a new one.
sl: Odpri Exaile in po želji dodaj skladbe s trenutnega mesta v aktivni seznam predvajanja. Če Exaile že teče, bo ta ukaz uporabil obstoječo instanco, namesto nove.

en: Playback Options
sl: Možnosti predvajanja

en: Play the next track
sl: Predvajaj naslednjo skladbo

en: Play the previous track
sl: Predvajaj predhodno skladbo

en: Stop playback
sl: Zaustavi predvajanje

en: Play
sl: Predvajaj

en: Pause
sl: Premor

en: Pause or resume playback
sl: Premor ali nadaljevanje predvajanja

en: Stop playback after current track
sl: Zaustavi predvajanje po koncu trenutne skladbe

en: Collection Options
sl: Možnosti zbirke

note: TRANSLATORS: Meta variable for --add and --export-playlist
en: LOCATION
sl: MESTO

en: Add tracks from LOCATION to the collection
sl: Dodaj skladbe iz MESTA v zbirko

en: Playlist Options
sl: Možnosti seznama predvajanja

en: Export the current playlist to LOCATION
sl: Izvoz trenutnega seznama predvajanja na MESTO

en: Track Options
sl: Možnosti skladbe

en: Query player
sl: Poizvedba predvajalnika

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query
en: FORMAT
sl: OBLIKA

en: Retrieve the current playback state and track information as FORMAT
sl: Izpis stanja in informacij trenutno predvajane skladbe kot OBLIKA

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query-tags
en: TAGS
sl: ZNAČKE

en: Tags to retrieve from the current track; use with --format-query
sl: ZNAČKE, ki jih pridobim iz trenutne skladbe; v uporabi z --format-query

en: Show a popup with data of the current track
sl: Pokaži pojavno okno s podatki trenutno predvajane skladbe

en: Print the title of current track
sl: Natisni naslov trenutne skladbe

en: Print the album of current track
sl: Natisni album trenutne skladbe

en: Print the artist of current track
sl: Natisni izvajalca trenutne skladbe

en: Print the length of current track
sl: Natisni dolžino trenutne skladbe

en: Set rating for current track to N%
sl: Nastavi oceno trenutno predvajanje skladbe na N%

en: Get rating for current track
sl: Pridobi oceno trenutne skladbe

en: Print the current playback position as time
sl: Izpiši napredek predvajanja trenutne skladbe kot čas

en: Print the current playback progress as percentage
sl: Izpiši napredek  predvajanja trenutne skladbe kot odstotek

en: Volume Options
sl: Možnosti glasnosti

en: Increase the volume by N%
sl: Zvišaj glasnost za N%

en: Decrease the volume by N%
sl: Znižaj glasnost za N%

en: Mute or unmute the volume
sl: Utišaj ali vklopi glasnost

en: Print the current volume percentage
sl: Natisni trenutno glasnost predvajanja

en: Other Options
sl: Druge možnosti

en: Start new instance
sl: Zaženi še eno okno programa

en: Show this help message and exit
sl: Pokaži to sporočilo pomoči in končaj

en: Show program's version number and exit.
sl: Pokaži različico nameščenega programa in končaj.

en: Start minimized (to tray, if possible)
sl: Zaženi pomanjšano (v opravilno vrstico)

en: Toggle visibility of the GUI (if possible)
sl: Preklop vidnosti grafičnega vmesnika (če je mogoče)

en: Start in safe mode - sometimes useful when you're running into problems
sl: Zaženi varni način - uporabno, kadar nastopijo težave

en: Force import of old data from version 0.2.x (overwrites current data)
sl: Vsili uvoz starih podatkov iz različice 0.2.x (trenutni podatki bodo prepisani)

en: Do not import old data from version 0.2.x
sl: Ne uvozi starih podatkov različice 0.2.x

en: Make control options like --play start Exaile if it is not running
sl: Omogoči možnosti kot je --play za začetek programa, v kolikor ta še ni začet

en: Development/Debug Options
sl: Možnosti razvoja/razhroščevanja

en: DIRECTORY
sl: MAPA

en: Set data directory
sl: Določi mapo podatkov

en: Set data and config directory
sl: Nastavi podatke in mapo konfiguracije

en: MODULE
sl: MODUL

en: Limit log output to MODULE
sl: Omeji odvod dnevnika na MODUL

en: LEVEL
sl: RAVEN

en: Limit log output to LEVEL
sl: Omeji odvod dnevnika na RAVEN

en: Show debugging output
sl: Pokaži izpis razhroščevanja

en: Enable debugging of xl.event. Generates lots of output
sl: Omogoči razhroščevanje xl.event. Ustvari veliko izpisa

en: Enable full debugging of xl.event. Generates LOTS of output
sl: Omogoči polno razhroščevanje xl.event. Ustvari VELIKO izpisa

en: Add thread name to logging messages.
sl: Dodaj ime niti za shranjevanje sporočil.

en: TYPE
sl: VRSTA

en: Limit xl.event debug to output of TYPE
sl: Določi omejitev razhroščevanja xl.event za odvod vrste

en: Reduce level of output
sl: Zmanjšaj raven odvoda

en: Disable D-Bus support
sl: Onemogoči D-Bus podporo

en: Disable HAL support.
sl: Onemogoči HAL podporo.

en: Entire Library
sl: Celotna zbirka

en: Random %d
sl: Naključno %d

en: Rating > %d
sl: Ocena > %d

en: Exaile is not yet finished loading. Perhaps you should listen for the exaile_loaded signal?
sl: Program Exaile še ni končal z nalaganjem. Ali je treba počakati na exaile_loaded signal?

en: Arranger
sl: Urejevalnik

en: Artist
sl: Izvajalec

en: Album artist
sl: Izvajalec

en: Author
sl: Avtor

en: BPM
sl: UNM

en: Copyright
sl: Avtorske pravice

en: Comment
sl: Komentar

en: Composer
sl: Skladatelj

en: Conductor
sl: Dirigent

en: Cover
sl: Ovitek

en: Date
sl: Datum

en: Disc
sl: Disk

en: Encoded by
sl: Kodirali

en: Genre
sl: Zvrst

en: Grouping
sl: Združevanje

en: Language
sl: Jezik

en: Lyrics
sl: Besedilo

en: Lyricist
sl: Pisec besedila

en: Organization
sl: Organizacija

en: Original album
sl: Izvirni album

en: Original artist
sl: Izvirni izvajalec

en: Original date
sl: Izvorni datum

en: Performer
sl: Izvajalec

en: Title
sl: Naslov

en: Track
sl: Sled

en: Version
sl: Različica

en: Website
sl: Spletišče

en: Bitrate
sl: Bitna hitrost

en: Date added
sl: Datum dodajanja

en: Last played
sl: Zadnjič predvajano

en: Length
sl: Dolžina

en: Location
sl: Mesto

en: Modified
sl: Spremenjeno

en: Play time
sl: Števec predvajanj

en: Times played
sl: Število predvajanj

en: Start offset
sl: Začetek zamika

en: Stop offset
sl: Konec zamika

en: : Possible audio device error, is it plugged in?
sl: : Napaka avdio naprave. Je sploh vključena?

en: A GStreamer 1.x plugin for %s is missing. Without this software installed, Exaile will not be able to play the current file. Please install the required software on your computer. See %s for details.
sl: GStreamer 1.x vtičnik za %s manjka. Brez te programske podpore Exaile ne bo mogel predvajati trenutne datoteke. Prosimo namestite zahtevano programsko podporo na računalnik. Poglejte %s za podrobnosti.

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Custom
sl: Po meri

en: Could not create audiosink (device: %s, type: %s)
sl: Ne morem ustvariti ponora (naprava: %s, vrsta: %s)

en: No custom pipeline specified!
sl: Ni določenih cevovodov!

en: Error creating custom audiosink '%s'
sl: Napaka pri ustvarjanju prilagojenega zvočnega ponora '%s'

en: Invalid sink type '%s' specified
sl: Določena je neveljavna vrsta ponora '%s'

en: Could not create sink type '%s'
sl: Ne morem ustvariti vrste ponora '%s'

en: Invalid playlist type.
sl: Neveljavna vrsta seznama predvajanja.

en: Playlist
sl: Seznam predvajanja

en: M3U Playlist
sl: M3U seznam predvajanja

en: PLS Playlist
sl: PLS seznam predvajanja

en: Invalid format for %s.
sl: Neveljavna vrsta za %s.

en: Unsupported version %(version)s for %(type)s
sl: Nepodprta različica %(version)s za %(type)s

en: ASX Playlist
sl: ASX seznam predvajanja

en: XSPF Playlist
sl: XSPF seznam predvajanja

en: Shuffle _Off
sl: Brez _mešanja

en: Shuffle _Tracks
sl: Mešanje _skladb

en: Shuffle _Albums
sl: Mešanje _albumov

en: _Random
sl: _Naključno

en: Repeat _Off
sl: _Brez ponavljanja

en: Repeat _All
sl: Ponovi _vse

en: Repeat O_ne
sl: Ponovi e_no

en: Dynamic _Off
sl: Dinamično _izključeno

en: Dynamic by Similar _Artists
sl: Dinamično s podobnimi i_zvajalci

en: Plugin archive is not in the correct format.
sl: Arhiv vtičnika ni v pravilnem zapisu.

en: A plugin with the name "%s" is already installed.
sl: Vtičnik z imenom "%s" je že nameščen.

en: Plugin archive contains an unsafe path.
sl: Arhiv vtičnika vsebuje pot, ki ni varna.

en: Settings version is newer than current.
sl: Različica nastavitev je novejša kot trenutna.

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
sl: Kodek Vorbis je odprtokodni kodek za kodiranje z izgubami, z visoko kakovostnim odvodom pri manjši velikosti datoteke kot MP3.

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
sl: Brezplačni kodek FLAC za kodiranje brez zvočnih izgub je odprtokodni kodek, ki zvok stisne, vendar ne poslabša njegove kakovosti.

en: Apple's proprietary lossy audio format that achieves better sound quality than MP3 at lower bitrates.
sl: Apple-ov lastniški zvočni zapis z izgubami, ki doseže boljo kvaliteto zvoka kot MP3 pri nižjih bitnih hitrostih.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. VBR gives higher quality than CBR, but may be incompatible with some players.
sl: Lastniški in starejši, a priljubljen zvočni zapis z izgubami. VBR ima slabšo kvaliteto kot CBR, toda morda ni združljiv z nekaterimi predvajalniki.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. CBR gives less quality than VBR, but is compatible with any player.
sl: Lastniški in starejši, a priljubljen zvočni zapis z izgubami. CBR ima slabšo kvaliteto kot VBR, toda je združljiv z vsemi predvajalniki.

en: A very fast Free lossless audio format with good compression.
sl: Zelo hiter brezplačen zvočni zapis brez izgub z dobrim stiskanjem.

en: Various Artists
sl: Različni izvajalci

en: You did not specify a location to load the db from
sl: Mesto db ni določeno

en: You did not specify a location to save the db
sl: Ni določenega mesta za shranjevanje db

en: Not playing.
sl: Ni predvajanja.

en: status: %(status)s, title: %(title)s, artist: %(artist)s, album: %(album)s, length: %(length)s, position: %(progress)s%% [%(position)s]
sl: stanje: %(status)s, naslov: %(title)s, izvajalec: %(artist)s, album: %(album)s, dolžina: %(length)s, položaj: %(progress)s%% [%(position)s]

en: Scanning collection...
sl: Preiskovanje zbirke ...

en: Scanning %s...
sl: Preiskovanje %s ...

en: Add a Directory
sl: Dodaj mapo

en: Directory not added.
sl: Mapa ni dodana.

en: The directory is already in your collection or is a subdirectory of another directory in your collection.
sl: Mapa je že določena v zbirki ali pa je del podrejene mape, ki je prav tako vključena.

en: {outstanding} covers left to fetch
sl: {outstanding} preostalih ovitkov za prenos

en: All covers fetched
sl: Vsi ovitki so preneseni

en: Collecting albums and covers...
sl: Zbiranje albumov in ovitkov...

en: Show Cover
sl: Pokaži ovitek

en: Fetch Cover
sl: Pridobi ovitek

en: Remove Cover
sl: Odstrani ovitek

en: Cover for %s
sl: Ovitek za %s

en: Save File
sl: Shrani datoteko

en: Cover options for %(artist)s - %(album)s
sl: Možnosti ovitkov za %(artist)s - %(album)s

en: No covers found.
sl: Ni mogoče najti ovitkov.

en: None of the enabled sources has a cover for this track, try enabling more sources.
sl: Nobeden od omogočenih virov nima ovitka za to skladbo. Omogočite več virov.

note: TRANSLATORS: do not translate 'width' and 'height'
en: {width}x{height} pixels
sl: {width}x{height} točk

en: $title (by $artist)
sl: $title ($artist)

en: Save currently selected playlist
sl: Shrani trenutni seznam predvajanja

en: Save currently selected playlist under a custom name
sl: Shrani trenutni seznam predvajanja z drugim imenom

en: Focus filter in currently focused panel
sl: Fokusiraj filter v trenutni plošči

en: Focus playlist search
sl: Fokusiraj iskalnik po seznamu predvajanja

en: Clear queue
sl: Počisti vrsto

en: Start, pause or resume the playback
sl: Začni, naredi premor ali pa nadaljuj s predvajanjem

en: Seek to the right
sl: Iskanje v desno

en: Seek to the left
sl: Išči v levo

en: Increase the volume
sl: Zvišaj glasnost

en: Decrease the volume
sl: Znižaj glasnost

en: Switch to previous tab
sl: Preklopi na predhodni zavihek

en: Switch to next tab
sl: Preklopi na naslednji zavihek

en: Focus the playlist container
sl: Fokusiraj vsebnik seznama predvajanja

en: Focus the files panel
sl: Fokusiraj ploščo datotek

en: Focus the radio panel
sl: Fokusiraj radijsko ploščo

en: Focus the playlists panel
sl: Fokusiraj ploščo seznama predvajanja

en: Focus the first tab
sl: Fokusiraj prvi zavihek

en: Focus the second tab
sl: Fokusiraj drugi zavihek

en: Focus the third tab
sl: Fokusiraj tretji zavihek

en: Focus the fourth tab
sl: Fokusiraj četrti zavihek

en: Focus the fifth tab
sl: Fokusiraj peti zavihek

en: Focus the sixth tab
sl: Fokusiraj šesti zavihek

en: Focus the seventh tab
sl: Fokusiraj sedmi zavihek

en: Focus the eighth tab
sl: Fokusiraj osmi zavihek

en: Focus the ninth tab
sl: Fokusiraj deveti zavihek

en: Focus the tenth tab
sl: Fokusiraj deseti zavihek

en: Toggle: Stop after Selected Track
sl: Preklop: zaustavi po izbrani skladbi

en: Playback error encountered!
sl: Napaka predvajanja zvoka!

en: Buffering: %d%%...
sl: polnjenje medpomnilnika: %d%% ...

en: Continue Playback
sl: Nadaljevanje predvajanja

en: Pause Playback
sl: Premor predvajanja

en: Playlist export failed!
sl: Izvoz seznama predvajanja ni uspel!

en: Start Playback
sl: Začni predvajanje

en: _New Playlist
sl: _Nov seznam predvajanja

en: _Open
sl: _Odpri

en: Open _URL
sl: Odpri _URL

en: Open _Directories
sl: Odpri _mape

en: _Import Playlist
sl: Uvoz_i seznam predvajanja

en: E_xport Current Playlist
sl: I_zvozi trenutni seznam predvajanja

en: Close _Tab
sl: Zapri zavihe_k

en: _Restart
sl: _Ponovni zagon

en: _Quit Exaile
sl: _Zapri Exaile

en: _Collection
sl: _Zbirka

en: _Queue
sl: _Daj v vrsto

en: C_overs
sl: _Ovitki

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: _Show Playing Track
sl: Prikaž_i predvajajočo skladbo

en: _Playlist Utilities Bar
sl: _Vrstica pripomočkov seznama predvajanja

en: C_olumns
sl: St_olpci

en: _Clear playlist
sl: P_očisti seznam predvajanja

en: _Device Manager
sl: _Upravljalnik naprav

en: _Rescan Collection
sl: Ponovno p_reišči zbirko

en: Rescan Collection (_slow)
sl: Ponovno preišči zbirko (poča_sno)

en: User's Guide (website)
sl: Uporabniški vodič (Spletna stran)

en: Shortcuts
sl: Bližnjice

en: Report an issue (GitHub)
sl: Sporoči težavo (GitHub)

en: Open error logs
sl: Odpri dnevnike napak

en: _About
sl: _O

en: Album Artist
sl: Izvajalec

en: Genre - Artist
sl: Zvrst - Izvajalec

en: Genre - Album Artist
sl: Zvrst - Izvajalec

en: Genre - Album
sl: Zvrst - Album

en: Date - Artist
sl: Datum - Izvajalec

en: Date - Album Artist
sl: Datum - Izvajalec

en: Date - Album
sl: Datum - Album

en: Artist - (Date - Album)
sl: Izvajalec - (Datum - Album)

en: Album Artist - (Date - Album)
sl: Izvajalec - (Datum - Album)

en: Collection
sl: Zbirka

en: Rescan Collection
sl: Ponovno preišči zbirko

en: Transferring to %s...
sl: Prenašanje na %s ...

en: Files
sl: Datoteke

en: Filename
sl: Ime datoteke

note: TRANSLATORS: File size column in the file browser
en: Size
sl: Velikost

en: No lyrics found.
sl: Ni mogoče najti besedil.

en: Source:
sl: Vir:

en: New _Smart Playlist
sl: Nov pametni _seznam predvajanja

en: _New Station
sl: _Nova postaja

en: Delete the playlist "%s"?
sl: Izbrišem seznam predvajanja "%s"?

en: Enter the new name you want for your playlist
sl: Vpišite ime za nov seznam predvajanja

en: Rename Playlist
sl: Preimenuj seznam predvajanja

en: The playlist name you entered is already in use.
sl: Ime seznama predvajanja, ki ste ga vnesli je že v uporabi.

en: Error loading smart playlist: %s
sl: Napaka pri nalaganju pametnega seznama predvajanja: %s

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with more than two values
en: %(first)s, %(second)s and others
sl: %(first)s, %(second)s in ostalo

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with two values
en: %(first)s and %(second)s
sl: %(first)s in %(second)s

en: Playlists
sl: Seznami predvajanja

en: Smart Playlists
sl: Pametni seznam predvajanja

en: Custom Playlists
sl: Seznam predvajanja po meri

en: Loading streams...
sl: Nalaganje pretokov ...

en: Add Radio Station
sl: Dodaj novo radijsko postajo

en: Name:
sl: Naziv:

en: Saved Stations
sl: Shranjene postaje

en: Radio Streams
sl: Radijske postaje

en: Refresh
sl: Osveži

en: Enter the name you want for your new playlist
sl: Vpišite ime za nov seznam predvajanja

en: New Playlist
sl: Nov seznam predvajanja

en: P_anels
sl: P_aneli

en: Drop here to create a new playlist
sl: Spust sem bo ustvaril nov predvajalni seznam

en: _Clear Tab History
sl: Poč_isti zgodovino zavihkov

en: Recently Closed _Tabs
sl: Nedavno zaprti _zavihki

en: Restore closed tab
sl: Ponovno odpri zaprt zavihek

en: Playlist %d
sl: Seznam predvajanja %d

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {minutes} min ago)
sl: {playlist_name} ({track_count} skladb, zaprtih pred {minutes} minutami)

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {seconds} sec ago)
sl: {playlist_name} ({track_count} skladb, zaprtih pred {seconds} sekundami)

en: _Move to Other View
sl: Pre_makni na drug pogled

en: Plugins
sl: Vtičniki

en: Appearance
sl: Videz

en: Tray icons are not supported on your platform
sl: Ikone v pladnju na tem sistemu niso podprte

note: TRANSLATORS: Grammatical articles that are ignored while sorting the collection panel. For example, in French locales this could be the space-separated list "l' la le les". If this practice is not common in your locale, simply translate this to string with single space.
en: the
sl: ""

en: Reset to _Defaults
sl: Ponastavi na pri_vzeto

en: Covers
sl: Ovitki

en: Lyrics Viewer
sl: Pregledovalnik besedil skladb

en: Playback
sl: Predvajanje

en: Uncategorized
sl: Nekategorizirano

en: Could not load plugin info!
sl: Ni mogoče naložiti podrobnosti vtičnika!

en: Failed plugin: %s | Failed plugins: %s
sl[0]: Spodleteli vtičnik: %s
sl[1]: Spodletela vtičnika: %s
sl[2]: Spodleteli vtičniki: %s
sl[3]: Spodletelih vtičnikov: %s

en: Could not disable plugin!
sl: Ni mogoče onemogočiti vtičnika!

en: Could not enable plugin!
sl: Ni mogoče omogočiti vtičnika!

en: Choose a Plugin
sl: Izbor vtičnika

en: Plugin Archives
sl: Arhivi vtičnikov

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: Plugin file installation failed!
sl: Namestitev vtičnika je spodletelo!

en: Restart Exaile?
sl: Ali naj se program Exaile ponovno začne?

en: A restart is required for this change to take effect.
sl: Program je treba ponovno zagnati, da se spremembe uveljavijo.

en: Restart
sl: Ponoven zagon

en: Action
sl: Dejanje

en: Shortcut
sl: Bližnjica

en: Writing of tags failed
sl: Napaka pri zapisu značk

en: Tags could not be written to the following files:
    {files}
sl: Značke niso bile zapisane v naslednje datoteke:
    {files}

en: Editing track %(current)d of %(total)d
sl: Urejanje skladbe %(current)d od %(total)d

en: Are you sure you want to apply the changes to all tracks?
sl: Ali ste prepričani, da želite potrditi spremembo v vseh skladbah?

en: Apply changes before closing?
sl: Zapiši spremembe pred zapiranjem?

en: Your changes will be lost if you do not apply them now.
sl: Nepotrjene spremembe bodo izgubljene.

note: TRANSLATORS: Remove tag value
en: Clear
sl: Počisti

note: TRANSLATORS: This is the 'of' between numbers in fields like tracknumber, discnumber, etc. in the tagger.
en: of:
sl: od:

en: JPEG image
sl: Slika JPEG

en: PNG image
sl: Slika PNG

en: Image
sl: Slika

en: Linked image
sl: Povezana slika

note: TRANSLATORS: do not translate 'format', 'width', and 'height'
en: {format} ({width}x{height} pixels)
sl: {format} ({width}x{height} točk)

en: Select image to set as cover
sl: Izbor slike za ovitek

en: Supported image formats
sl: Podprti slikovni zapisi

en: Open Directory
sl: Odpri mapo

en: Apply current value to all tracks
sl: Uporabi trenutno vrednost za vse skladbe

en: Saved %(count)s of %(total)s.
sl: Shranjenih %(count)s od skupaj %(total)s.

en: Exaile Music Player
sl: Predvajalnik glasbe Exaile

en: Enter the URL to open
sl: Vnos naslova URL za odpiranje

en: Open URL
sl: Odpri naslov URL

en: Select File Type (by Extension)
sl: Izberi vrsto datoteke (po priponi)

en: Choose Media to Open
sl: Izberite večpredstavnostno datoteko za odpiranje

en: Supported Files
sl: Podprte datoteke

en: Music Files
sl: Glasbene datoteke

en: Playlist Files
sl: Datoteke seznamov predvajanja

en: Choose Directory to Open
sl: Izberite mapo za odpiranje

en: Import Playlist
sl: Uvozi seznam predvajanja

en: Export Current Playlist
sl: Izvozi trenutni seznama predvajanja

en: Use relative paths to tracks
sl: Uporabi relativne poti posnetkov

en: Playlist saved as <b>%s</b>.
sl: Seznam predvajanja je bil shranjen kot <b>%s</b>.

en: Close %s
sl: Zapri %s

en: <b>Save changes to %s before closing?</b>
sl: <b>Ali naj se shranijo spremembe slike %s pred zapiranjem?</b>

en: Your changes will be lost if you don't save them
sl: V primeru, da sprememb na shranite, bodo te trajno izgubljene

en: Close Without Saving
sl: Zapri brez shranjevanja

en: Yes to all
sl: Da za vse

en: No to all
sl: Ne za vse

en: Error occurred while copying %s: %s
sl: Napaka pri kopiranju %s: %s

en: File exists, overwrite %s ?
sl: Datoteka obstaja. Prepišem %s ?

en: Playlist name:
sl: Ime predvajalnega seznama:

en: Add new playlist...
sl: Dodaj nov predvajalni seznam...

en: You did not enter a name for your playlist
sl: Ni določeno ime seznama predvajanja

en: Save As
sl: Shrani kot

en: Exporting %s
sl: Izvoz %s

en: Choose directory to export files to
sl: Izbor mape za izvoz

en: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    by $artist
    from $album
sl: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    od $artist
    iz $album

en: Not Playing
sl: Ni predvajanja

en: %d in collection
sl: %d v zbirki

en: En_queue
sl: _Dodaj v vrsto

en: _Replace Current
sl: Zamenjaj t_renutno

en: _Append to Current
sl: _Pripni k trenutnemu

en: _Track Properties
sl: _Lastnosti skladbe

en: _Open Directory
sl: _Odpri mapo

en: The files cannot be moved to the Trash. Delete them permanently from the disk?
sl: Datoteke ne morejo biti premaknjene v smeti. Ali naj bodo trajno izbrisane z diska?

en: _Move to Trash
sl: Pre_makni v smeti

en: _Rename
sl: P_reimenuj

en: _Edit
sl: _Uredi

en: E_xport Playlist
sl: I_zvoz seznama predvajanja

en: Export _Files
sl: Izvoz da_totek

en: _Delete Playlist
sl: Izbriši seznam pred_vajanja

en: Close Tab
sl: Zapri zavihek

en: Seeking: %s
sl: Iskanje: %s

en: Move
sl: Premakni

en: New Marker
sl: Nov označevalnik

en: _Jump to
sl: _Skoči na

en: _Remove Marker
sl: Odst_rani oznako

en: Muted
sl: Nemo

en: Full Volume
sl: Polna glasnost

en: _Pause
sl: _Premor

en: P_lay
sl: P_redvajaj

en: _Next Track
sl: _Naslednja skladba

en: _Previous Track
sl: _Predhodna skladba

en: _Stop
sl: Zau_stavi

en: S_huffle
sl: Pr_emešaj

en: R_epeat
sl: Ponavljanj_e

en: _Dynamic
sl: _Dinamično

en: Remove _Current Track From Playlist
sl: Odstrani _trenutno skladbo s seznama predvajanja

en: R_andomize Playlist
sl: N_aključno porazdeli seznam predvajanja

en: R_andomize Selection
sl: N_aključno predvajanje izbora

en: _Save
sl: _Shrani

en: Save _As
sl: Shr_ani kot

en: _Clear
sl: _Počisti

en: _Stop Playback After This Track
sl: Zau_stavi predvajanje po tem posnetku

en: _Continue Playback After This Track
sl: N_adaljuj predvajanje po tem posnetku

en: _Remove from Playlist
sl: Odst_rani s seznama predvajanja

en: Requires plugins providing dynamic playlists
sl: Zahteva vtičnike, ki zagotovijo dinamične sezname predvajanja

en: Dynamically add similar tracks to the playlist
sl: Dodaj podobne skladbe na seznam predvajanja

en: Loading
sl: Nalaganje

en: Track Number
sl: Številka skladbe

en: Disc Number
sl: Številka nosilca

en: Rating
sl: Ocena

en: Year
sl: Leto

en: Playcount
sl: Števec predvajanj

en: Schedule
sl: Urnik

en: Start Offset
sl: Začetek zamika

en: Stop Offset
sl: Konec zamika

en: _Resizable
sl: Spremenljive velikosti

en: _Autosize
sl: _Samodejna velikost

en: Queue
sl: Vrsta

en: Queue (%d)
sl: Vrsta (%d)

en: Rating:
sl: Ocena:

en: seconds
sl: sekund

note: TRANSLATORS: Logical AND used for smart playlists
en: and
sl: in

en: days
sl: dni

en: minutes
sl: minut

en: hours
sl: ur

en: weeks
sl: tednov

note: TRANSLATORS: True if haystack is equal to needle
en: is
sl: je

note: TRANSLATORS: True if haystack is not equal to needle
en: is not
sl: ni

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is set
sl: je določeno

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is not present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is not set
sl: ni določeno

note: TRANSLATORS: True if haystack contains needle
en: contains
sl: vsebuje

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain needle
en: does not contain
sl: ne vsebuje

note: TRANSLATORS: True if haystack contains whole word
en: contains word
sl: vsebuje

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain whole word
en: does not contain word
sl: ne vsebuje

note: TRANSLATORS: True if haystack matches regular expression
en: regex
sl: regularni izraz

note: TRANSLATORS: True if haystack does not match regular expression
en: not regex
sl: ni regularni izraz

note: TRANSLATORS: Example: rating >= 5
en: at least
sl: vsaj

note: TRANSLATORS: Example: rating <= 3
en: at most
sl: v glavnem

note: TRANSLATORS: Example: year < 1999
en: before
sl: pred

note: TRANSLATORS: Example: year > 2002
en: after
sl: po

note: TRANSLATORS: Example: 1980 <= year <= 1987
en: between
sl: med

en: greater than
sl: je večje

en: less than
sl: manj kot

note: TRANSLATORS: Example: track has been added in the last 2 days
en: in the last
sl: v zadnjih

note: TRANSLATORS: Example: track has not been added in the last 5 hours
en: not in the last
sl: ne v zadnjih

note: TRANSLATORS: True if a track is contained in the specified playlist
en: Track is in
sl: Skladba je vključena

note: TRANSLATORS: True if a track is not contained in the specified playlist
en: Track not in
sl: Skladba ni vključena

en: Add Smart Playlist
sl: Dodaj pametni seznam predvajanja

en: Edit Smart Playlist
sl: Uredi pametni seznam predvajanja

en: Sort by:
sl: Razvrsti po:

en: Ascending
sl: Naraščujoče

en: Descending
sl: Padajoče

en: About Exaile
sl: O programu

en: © 2009–2020 Various Contributors
sl: © 2009–2020 Različni soavtorji

en: Collection Manager
sl: Upravljalnik zbirke

en: Monitored
sl: Nadzorovano

en: Scan At Startup
sl: Preišči ob zagonu

en: Rescan _Collection
sl: Ponovno preišči z_birko

en: Cover Finder
sl: Iskalnik ovitkov

en: The origin of this cover
sl: Izvor ovitka

en: _Set as Cover
sl: _Nastavi kot ovitek

en: Cover Manager
sl: Upravljalnik ovitkov

note: Closes the preferences dialog
en: _Close
sl: _Zapri

en: _Fetch Covers
sl: _Pridobi ovitke

en: Zoom _In
sl: Poveča_j

en: Zoom _Out
sl: P_omanjšaj

en: _Original Size
sl: Izv_orna velikost

en: _Best Fit
sl: _Najboljše ujemanje

en: Device Manager
sl: Upravljalnik naprav

en: Icon
sl: Ikona

en: Device
sl: Naprava

en: Driver
sl: Gonilnik

en: _File
sl: _Datoteka

en: _View
sl: P_ogled

en: _Tools
sl: _Orodja

en: _Help
sl: Pomo_č

en: Previous Track
sl: Predhodna skladba

en: Stop Playback
    
    Right Click for Stop After Track Feature
sl: Zaustavitev predvajanja
    
    Desni klik za zaustavitev po zmožnosti skladbe

en: Next Track
sl: Naslednja skladba

en: _Add Music
sl: Dod_aj glasbo

en: <b>Collection is empty.</b>
sl: <b>Zbirka je prazna.</b>

en: Refresh collection view
    (Hold Shift key to rescan the collection)
sl: Osvežitev pogleda zbirke
    (Držanje dvigalke ponovno pregleda zbirko)

en: Clear search field
sl: Počisti iskalno polje

en: Search
sl: Poišči

en: Previous visited directory
sl: Predhodna obiskana mapa

en: Next visited directory
sl: Naslednja obiskana mapa

en: Up one directory
sl: Mapo višje

en: Refresh directory listing
sl: Osveži seznama map

en: Home directory
sl: Domača mapa

en: Append All Tracks to Playlist
sl: Pripni vse skadbe na seznam predvajanja

en: Import CD
sl: Uvozi CD

en: Refresh Lyrics
sl: Osveži besedilo

en: _Add Station
sl: Dod_aj postajo

en: Shuffle playback order
sl: Premešaj vrstni red predvajanja

en: Repeat playback
sl: Ponavljanja predvajanja

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

en: Top
sl: Zgoraj

en: Bottom
sl: Spodaj

en: Show info area
sl: Pokaži podatkovno področje

en: The info area contains the cover art and track information
sl: Polje informacij vsebuje naslovnico in informacije posnetka

en: Show cover art in info area
sl: Prikaz naslovnic v info območju

en: Always show tab bar
sl: Vedno prikaži vrstico zavihkov

en: Tab placement:
sl: Postavitev zavihkov:

en: Playlist font:
sl: Pisava predvajalnega seznama:

en: Reset to the system font
sl: Ponastavi na sistemsko pisavo

en: Display track counts in collection
sl: Prikaži števec skladb v zbirki

note: TRANSLATORS: Remark at the alpha transparency option
en: Use alpha transparency:
sl: Uporabi alfa prozornost:

en: Warning: this option can cause display errors if used with a window manager without compositing support.
sl: Opozorilo: možnost lahko vpliva na napake prikazovanja, v kolikor je uporabljena z upravljalnikom oken brez podpore skladanja.

en: Show tray icon
sl: Pokaži ikono v pladnju

en: Minimize to tray
sl: Pomanjšaj v sistemsko vrstico

en: Close to tray
sl: Zapri v sistemsko vrstico

note: TRANSLATORS: Keep the current track visible in playlist
en: Jump to current song on track change
sl: Skoči na trenutno skladbo, ko se le ta spremeni

en: Show splash screen on startup
sl: Ob zagonu pokaži pozdravni zaslon

en: Tray icons are not supported on some platforms, most notably on Wayland. On GNOME Shell 3.26+ on Xorg, tray icons only work if you have the <a href="https://extensions.gnome.org/extension/495/topicons/">"TopIcons" extension</a> (or a similar one) installed.
sl: Ikone v pladnju na nekaterih sistemih niso podprte. Eden takih je Wayland. V okolju GNOME Shell 3.26+ na Xorg, pa bodo ikone v pladnju delovale le, če namestite <a href="https://extensions.gnome.org/extension/495/topicons/">Dodatek "TopIcons"</a> (ali podobnega).

en: Note:
sl: Opomba:

en: Prefer dark theme
sl: Prednost temni temi

note: TRANSLATORS: "Checked" here refers to checkbox state.
en: If not checked, will not specify a preference to GTK. May not work on some platforms.
sl: Če ni označeno, ne bo izbire po GTK. Ne deluje na vseh platformah.

en: Words to strip from the beginning of artist tags when sorting (space separated):
sl: Besede za odstranitev iz začetka oznak izvajalca za razvrščanje (ločeno s presledki):

en: (Right click to reset to defaults)
sl: (Desni klik za povrnitev na privzete vrednosti)

en: Use file-based compilation detection
sl: Uporaba zaznave prevajanja osnovanega na datoteki

en: Use covers from local files
sl: Uporabi naslovnice iz krajevnih datotek

en: This option will search for cover image files in 
    the same folder as the music file.
sl: Možnost omogoča iskanje slikovnih datotek ovitkov v
    isti mapi kot je datoteka glasbe.

en: Preferred file names:
sl: Želena imena datotek:

en: A comma-separated list of file names without file extensions
sl: Seznam imen datotek brez končnice, ločenih z vejico

en: Fetch covers automatically on playback start
sl: Samodejno pridobi naslovnice ob začetku predvajanja

en: Cover Search Order:
sl: Iskalni red naslovnic:

en: (drag to reorder)
sl: (razvrsti s potegom)

en: Use covers embedded in tags
sl: Uporabi naslovnice iz oznak v datoteki

en: Lyrics font:
sl: Pisava besedil:

en: Audio Sink:
sl: Zvočni odtok:

en: Audio Device:
sl: Zvočna naprava:

en: Custom sink pipeline:
sl: Cevovod ponora po meri:

en: Resume playback on start
sl: Samodejno predvajaj ob zgonu

en: Resume playback in paused state
sl: Ob premoru nadaljuj s predvajanjem

en: Adding an item to an empty queue begins playback
sl: Dodajanje skladbe v prazno vrsto začne predvajanje

en: Remove track from queue upon playback
sl: Po predvajanju odstrani skladbo iz vrste

en: Disallow playing new tracks when another track is playing
sl: Ne dovoli predvajanja nove skladbe dokler se predvaja druga

en: If a track is currently playing, do not allow new tracks to be started, except when clicking the playback controls
sl: Če se že predvaja kakšna skladba, ne dovoli predvajanja novih skladb razen s klikom na upravljalnik predvajanja

en: Automatically advance to the next track
sl: Samodejno napreduj na naslednjo skladbo

en: Delay between tracks (ms):
sl: Zakasnitev med skladbami (ms):

en: Only works when crossfading not enabled
sl: Deluje le, ko prehajanje ni omogočeno

en: Crossfade duration (ms):
sl: Trajanje postopnega prehoda (ms):

en: Use crossfading (EXPERIMENTAL)
sl: Uporabi postopni prehod (POSKUSNO)

en: Forces automatically advancing to the next track
sl: Vsili samodejni skok na naslednjo skladbo

en: Fade duration (ms):
sl: Trajanje pojemanja (ms):

en: Use fade transitions on user actions
sl: Uporaba prehodov pojemanja ob dejanjih uporabnika

en: Playback engine:
sl: Programnik predvanjanja

en: Enable gapless playback
sl: Omogoči predvajanje brez premorov

en: Gapless playback means to play tracks without inserting silence between them.
sl: Gapless določa predvajanje skladb brez vstavljanja tišine med njimi.

en: Open last playlists on startup
sl: Ob zagonu odpri zadnji seznam predvajanja

en: Prompt for saving custom playlists on close
sl: Vprašaj za shranjevanje seznama predvajanja ob končanju

en: Replace content on side pane double click
sl: Zamenjaj vsebino z dvojnim klikom na bočno okno

en: Instead of appending, tracks added via double click in the panes will replace the content of the current playlist.
sl: Za razliko od pripenjanja, skladbe dodane z dvojnim klikom na bočno okno, zamenjajo vsebino trenutnega seznama predvajanja.

en: Appending/replacing via menu item triggers playback
sl: Dodajanje/menjava preko menija sproži predvajanje

en: When using a menu item to add/replace tracks on the playlist, start playback if there is track currently playing. This option was the default behavior before Exaile 0.3.3
sl: Ob uporabi menija z dodajanje/zamenjavo skladb na predvajalnem seznamu prični predvajanje, če se skladba že predvaja. To je bila privzeta možnost Exaila pred različico 0.3.3

en: Queue tracks by default instead of playing them
sl: Privzeto dodajanje skladb namesto predvajanja

en: When you double click or press enter to play a track in a playlist, queue the track instead of playing it
sl: Z dvojnim klikom ali pritiskom tipke enter na skladbo v predvajalnem seznamu, postavi skladbo v vrsto namesto takojšnjega predvajanja

en: Plugin
sl: Vtičnik

en: Status
sl: Stanje

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Show incompatible plugins
sl: Prikaži nekompatibilne vtičnike

en: No Plugin Selected
sl: Ni izbranih vtičnikov

en: Add _Plugin File
sl: Dodaj datoteko _vtičnika

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Description
sl: Opis

en: Track Properties
sl: Lastnosti skladbe

en: A_dd tag
sl: Dodaj oznako

en: _Remove tag
sl: _Odstrani oznako

en: Uppercase first letter of all tags
sl: Velike prve črke vseh oznak

en: File Properties
sl: Lastnosti datoteke

en: _Previous
sl: _Predhodna

en: _Next
sl: _Naslednja

en: Other
sl: Ostali

en: 32x32 pixels 'file icon' (PNG only)
sl: 32x32 pikslov 'ikona datoteke' (samo PNG)

en: Other file icon
sl: Druga ikona datoteke

en: Cover (front)
sl: Ovitek (prednja stran)

en: Cover (back)
sl: Ovitek (zadnja stran)

en: Leaflet page
sl: Vstavljena stran

en: Media (e.g. label side of CD)
sl: Medij (npr. stranica CD plošče)

en: Lead artist/lead performer/soloist
sl: Glavni avtor/izvajalec/pevec

en: Artist/performer
sl: Izvajalec

en: Band/Orchestra
sl: Skupina/Orkester

en: Lyricist/text writer
sl: Besedilo/tekstopisec

en: Recording Location
sl: Mesto snemanja

en: During recording
sl: Med snemanjem

en: During performance
sl: Med izvajanjem

en: Movie/video screen capture
sl: Film/video posnetek zaslona

en: A bright coloured fish
sl: Svetlo pobarvana riba

en: Illustration
sl: Ilustracija

en: Band/artist logotype
sl: Logotip skupine/izvajalca

en: Publisher/Studio logotype
sl: Logotip založnika/studia

en: Click or drag files here to change the cover image
sl: Klikni in potegni datoteke na to mesto za spremembo naslovnice

en: Description:
sl: Opis:

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Match any of the criteria
sl: Ustreza kateremukoli kriteriju

en: Randomize results
sl: Naključno razvrsti zadetke

en: Add
sl: Dodaj

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Volume
sl: Glasnost

en: Repeat Segment
sl: Ponovi odsek

en: Repeat Beginning
sl: Ponovi začetek

en: Repeat End
sl: Ponovi konec

en: Alarm Clock
sl: Budilka

en: Amazon Covers
sl: Amazon naslovnice

en: Toggle AudioScrobbler submit
sl: Vklop oddajanja AudioScrobbler

en: Enable audioscrobbling
sl: Omogoči audioscrobbling

en: Verification successful
sl: Uspešno overjanje

en: Verification failed
sl: Neuspešno overjanje

en: Please make sure the entered data is correct.
sl: Prepričajte se, da so vneseni podatki pravilni.

en: _Bookmark This Track
sl: Ustvari zaznamek sklad_be

en: _Delete Bookmark
sl: Iz_briši zaznamek

en: _Clear Bookmarks
sl: P_očisti zaznamke

en: _Bookmarks
sl: _Zaznamki

en: Autodetect BPM
sl: Zaznaj BPM

en: Set BPM of %d on %s?
sl: Določi BPM %d na %s?

en: BPM Counter
sl: BPM števec

en: Update
sl: Posodobi

en: Audio Disc
sl: Zvočni disk

en: Importing CD...
sl: Uvažanje CD nosilca ...

en: Error transcoding files from CD.
sl: Napaka pri kodiranju datotek s CD-ja.

en: Track number
sl: Številka sledi

en: Disc number
sl: Številka diska

en: Play count
sl: Števec predvajanj

en: History
sl: Zgodovina

en: Manually...
sl: Ročno ...

en: Enter IP address and port for share
sl: Vnos IP naslova in vrat za souporabo

en: Enter IP address and port.
sl: Vnos IP naslova in vrat.

en: This server does not support multiple connections.
    You must stop playback before downloading songs.
sl: Ta strežnik ne podpira več povezav.
    Pred prejemanjem skladb morate zaustaviti predvajanje.

en: Refresh Server List
sl: Osveži seznam strežnikov

en: Disconnect from Server
sl: Prekinitev povezave s strežnikom

en: Select a Location for Saving
sl: Izbor mesta za shranjevanje

en: Connect to DAAP...
sl: Povezava z DAAP ...

en: DAAP Client
sl: DAAP odjemalec

en: DAAP Server
sl: Strežnik DAAP

en: Desktop Cover
sl: Naslovnica namizja

en: Developer Tools
sl: Razvojna orodja

en: _Equalizer
sl: Izenač_evalnik zvoka

en: _Get all tags from collection
sl: _Pridobi vse značke iz zbirke

en: _Import tags from directory
sl: _Uvozi značke iz mape

en: _Mass rename/delete tags
sl: _Masovno preimenovanje/brisanje značk

en: _GroupTagger
sl: _ZnačkeSkupine

en: Show tracks with all tags
sl: Prikaz skladb z vsemi značkami

en: Show tracks with tags (custom)
sl: Prikaz skladb z značkami (prilagojeno)

en: Add tags to all
sl: Dodaj značke vsem

en: Remove tags from all
sl: Odstrani značke vsem

en: No categorization tags found in selected tracks
sl: Med izbranimi ni skladb s kategoriziranimi značkami

en: Export tags to JSON
sl: Izvoz značk v JSON datoteko

en: Importing tracks
sl: Uvoz skladb

en: Importing groups
sl: Uvoz skupin

en: Updating groups
sl: Posodobitev skupin

en: Select directory to import grouping tags from
sl: Izbor mape za izvoz skupinskih značk

en: You should rescan your collection before using mass tag rename to ensure that all tags are up to date. Rescan now?
sl: Pred masovnih preimenovanjem značk priporočamo osveževanje zbirke. Osvežim sedaj?

en: Show tracks with selected
sl: Prikaz skladb z izbranim

en: Show tracks tagged with "%s"
sl: Prikaz skladb označenih z "%s"

en: Show tracks with all selected
sl: Prikaz skladb s celotnim izborom

en: Tag
sl: Značka

en: Add new tag
sl: Dodaj novo značko

en: Delete tag
sl: Izbriši značko

en: Add new category
sl: Dodaj kategorijo

en: Remove category
sl: Odstrani kategorijo

en: Show tracks with selected (custom)
sl: Prikaz skladb z izborom (prilagojeno)

en: New tag value?
sl: Nova vrednost značke?

en: Enter new tag value
sl: Nova vrednost značke

en: New Category?
sl: Nova kategorija?

en: Enter new category name
sl: Vpiši novo ime kategorije

en: Add Tag
sl: Dodaj značko

en: Group
sl: Skupina

en: Get all tags from collection
sl: Pridobi vse značke iz zbirke

en: Add selected to choices
sl: Dodaj izbrane med možnosti

en: Show tracks with groups
sl: Prikaz skladb s skupinami

en: Must have this tag [AND]
sl: Mora vsebovati značko [AND]

en: May have this tag [OR]
sl: Lahko vsebuje značko [OR]

en: Must not have this tag [NOT]
sl: Ne sme vsebovati značke [NOT]

en: Ignored
sl: Prezrto

en: Selected Tracks
sl: Izbrane skladbe

en: Playback history
sl: Zgodovina predvajanja

en: Erase stored history?
sl: Izbriši shranjeno zgodovino?

en: Save History
sl: Shrani zgodovino

en: _Clear History
sl: _Počisti zgodovino

en: Contacting Icecast server...
sl: Vzpostavljanje povezave z Icecast strežnikom...

en: Error connecting to Icecast server.
sl: Napaka med povezovanjem z Icecast strežnikom.

en: Enter the search keywords
sl: Vnesite iskalne ključne besede

en: Icecast Search
sl: Iskanje po Icecast

en: No Stations Found
sl: Ne najdem postaje

en: Icecast Search Results
sl: Rezultati Icecast iskanja

en: Name
sl: Naziv

en: Format
sl: Zapis

en: IPython Console - Exaile
sl: IPython konzola - Exaile

en: Show _IPython Console
sl: Pokaži _IPython konzolo

en: IPython Console
sl: IPython konzola

en: Opacity cannot be set on Windows due to a bug in Gtk+
sl: Prosojnosti oken ni mogoče nastaviti zaradi hrošča v Gtk+

en: Ready
sl: Pripravljeno

en: Searching Jamendo catalogue...
sl: Iskanje po Jamendo katalogu ...

en: Retrieving song data...
sl: Pridobivanje podrobnosti skladbe ...

en: Append to Current
sl: Pripni k seznamu

en: Keybinder is not supported on this platform! It is only supported on X servers.
sl: Tipkovne bližnjice niso podprte na tem sistemu. Delujejo le na X strežniku.

en: Loved
sl: Priljubljena

en: Last.fm Loved
sl: Priljubljena Last.fm

en: _Love This Track
sl: _Všeč mi je ta skladba

en: Unlove This Track
sl: Označi kot nepriljubljeno glasbo

en: Last.fm Loved Tracks
sl: Priljubljena skladba Last.fm

en: The API key is invalid.
sl: Ključ API ni veljaven.

en: Could not start web browser
sl: Ni mogoče začeti spletnega brskalnika

en: Please copy the following URL and open it with your web browser:
    <b><a href="{url}">{url}</a></b>
sl: Kopirajte naveden naslov URL in ga odprite v spletnem brskalniku:
    <b><a href="{url}">{url}</a></b>

en: This plugin needs at least one visible panel
sl: Ta vtičnik potrebuje vsaj eno vidno ploščo

en: Main Menu
sl: Glavni menu

en: Mini Mode
sl: Enostavni način

en: Previous
sl: Predhodna

en: Go to the previous track
sl: Skoči na predhodno skladbo

en: Previous track
sl: Predhodna skladba

en: Next
sl: Naslednja

en: Go to the next track
sl: Skoči na naslednjo skladbo

en: Next track
sl: Naslednja skladba

en: Play/Pause
sl: Predvajanje/Premor

en: Start playback
sl: Začni predvajanje

en: Continue playback
sl: Nadaljuj predvajanje

en: Pause playback
sl: Premor predvajanja

en: Stop
sl: Zaustavi

en: Stop the playback
sl: Zaustavi predvajanje

en: Continue playback after current track
sl: Nadaljuj predvajanje za trenutno skladbo

en: Change the volume
sl: Spremeni glasnost

en: Restore
sl: Povrni

en: Restore the main window
sl: Obnovi glavno okno

en: Restore main window
sl: Obnovi glavno okno

en: Select rating of the current track
sl: Izbor ocene trenutne skladbe

en: Track selector
sl: Izbirnik skladb

en: Simple track list selector
sl: Enostavni izbirnik seznama skladb

en: Playlist button
sl: Gumb seznama predvajanj

en: Access the current playlist
sl: Dostop do trenutnega seznama predvajanja

en: Progress button
sl: Gumb napredka

en: Playback progress and access to the current playlist
sl: Napredek predvajanja in dostop do trenutnega seznama predvajanja

en: Progress bar
sl: Vrstica napredka

en: Playback progress and seeking
sl: Napredek predvajanja in iskanje

note: TRANSLATORS: Mini mode track selector title preset
en: $title by $artist
sl: $title od $artist

en: Moodbar
sl: Vrstica razpoloženja

en: Multi-Alarm Clock
sl: Več alarmna ura

en: from {album} by {artist}
sl: album {album} izvajalca {artist}

en: by {artist}
sl: izvajalca {artist}

en: Notify
sl: Obveščanje

en: No track played yet
sl: Nobene skladbe še nismo predvajali

en: Move or resize OSD
sl: Premakni ali raztegni OSD

en: On Screen Display
sl: Prikaz na zaslonu (OSD)

en: <span font_desc="Sans 11" foreground="#fff">$title</span>
    by $artist
    from $album
sl: <span font_desc="Sans 11" foreground="#fff">$title</span>
    izvajalca $artist
    z albuma $album

en: Analyze playlists
sl: Analiziraj predvajalni seznam

en: Analyze playlist
sl: Analiziraj predvajalni seznam

en: Modulus this number
sl: Moduliraj to številko

en: Tag %s
sl: Značka %s

en: Save analysis
sl: Shrani analizo

en: Podcasts
sl: Podcasti

en: Refresh Podcast
sl: Osveži podcast

en: Delete
sl: Izbriši

en: Enter the URL of the podcast to add
sl: Vnesite URL podcasta za dodajanje

en: Open Podcast
sl: Odpri podcast

en: Loading %s...
sl: Nalaganje %s ...

en: Error loading podcast.
sl: Napaka med nalaganjem podcasta.

en: Loading Podcasts...
sl: Nalaganje podcastov ...

en: No configuration present yet
sl: Ni določene konfiguracije

en: Could not save podcast file
sl: Datoteke podcast ni mogoče shraniti

en: Preview Player
sl: Predvajalnik za predogled

en: Preview
sl: Predogled

en: Pause Playback (double click to stop)
sl: Pavza (dvojni klik za zaustavitev)

en: Preview Device
sl: Naprava za predogled

en: Equalizer
sl: Uravnalnik zvoka

en: Pause on Screensaver
sl: Naredi premor ob zagonu ohranjevalnika zaslona

en: Shutdown after Playback
sl: Izklopi računalnik po predvajanju

en: Shutdown scheduled
sl: Izklop po urniku

en: Computer will be shutdown at the end of playback.
sl: Računalnik se bo izklopil po koncu predvajanja.

en: Imminent Shutdown
sl: Takojšnji izklop

en: The computer will be shut down in %d seconds.
sl: Računalnik bo izklopljen v %d sekundah.

en: Shutdown failed
sl: Izklop je spodletel

en: Computer could not be shutdown using D-Bus.
sl: Računalnika z vodilom D-Bus ni mogoče izklopiti.

en: Contacting SomaFM server...
sl: Vzpostavljanje povezave s SomaFM strežnikom...

en: Error connecting to SomaFM server.
sl: Napaka med povezovanjem s Soma FM strežnikom.

en: Error importing playlist
sl: Napaka pri uvozu seznama predvajanja

en: Error executing streamripper
sl: Napaka med izvajanje streamripper-ja

en: <b>Alarm Time</b>
sl: <b>Čas alarma</b>

en: <b>Alarm Days</b>
sl: <b>Dnevi budilke</b>

en: Monday
sl: Ponedeljek

en: Tuesday
sl: Torek

en: Wednesday
sl: Sreda

en: Thursday
sl: Četrtek

en: Friday
sl: Petek

en: Saturday
sl: Sobota

en: Sunday
sl: Nedelja

en: Use Fading
sl: Uporabi pojemanje

en: <b>Audio Preferences</b>
sl: <b>Nastavitev zvoka</b>

en: Minimum volume:
sl: Najnižja glasnost:

en: Maximum volume:
sl: Najvišja glasnost:

en: Increment:
sl: Povečevanje:

en: Time step:
sl: Časovni korak:

en: API key:
sl: Ključ API:

en: Secret:
sl: Tajno:

en: <i>To sign up for an Amazon AWS account and get this information
    visit <a href="https://aws.amazon.com/">https://aws.amazon.com/</a>.
    
    You may also need to <a href="https://affiliate-program.amazon.com/gp/flex/advertising/api/sign-in.html">activate the Product Advertising API</a></i>.
sl: <i>Za vpis v Amazon AWS račun in za pridobivanje podrobnosti,
     obiščite <a href="http://aws.amazon.com/">http://aws.amazon.com/</a>
    
    Morda boste potrebovali še <a href="https://affiliate-program.amazon.com/gp/flex/advertising/api/sign-in.html">aktivacijo Product Advertising API</a></i>.

en: Submit tracks using Audioscrobbler
sl: Pošiljanje skladb z Audioscrobbler

en: Show menuitem to toggle submission
sl: Pokaži predmet menija za preklop pošiljanja

en: Submit streamed tracks (e.g. DAAP, Shoutcast radio etc.)
sl: Predloži pretočne skladbe (npr. DAAP, Shoutcast radio, itd.)

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Password:
sl: Geslo:

en: _Verify Login Data
sl: _Preverjanje prijavnih podatkov

en: Apply BPM
sl: Nastavi BPM

en: Set BPM?
sl: Nastavim BPM?

en: Set autodetected BPM on %s?
sl: Nastavim samodejni BPM na %s?

en: Every tag can be used with <b>$tag</b> or <b>${tag}</b>. Internal tags like <b>$__length</b> need to be specified with two leading underscores.
sl: Vsaka oznaka je lahko uporabljena z <b>$tag</b> ali <b>${tag}</b>. Notranje oznake kot je <b>$__length</b> morajo biti določene z dvema podčrtajema.

note: Window title
en: Simple Console
sl: Enostavna konzola

en: Remember recent DAAP servers
sl: Zapomni si DAAP strežnike

en: Server name:
sl: Ime strežnika:

en: Server host:
sl: Gostitelj strežnika:

en: Port:
sl: Vrata:

en: Server enabled
sl: Strežnik je omogočen

en: Top left
sl: Levo zgoraj

en: Top right
sl: Desno zgoraj

en: Bottom left
sl: Levo spodaj

en: Bottom right
sl: Desno spodaj

en: Anchor:
sl: Sidro:

en: X offset:
sl: Zamik X:

en: pixels
sl: točk

en: Y offset:
sl: Zamik Y:

en: Override cover size
sl: Prepiši velikost ovitka

en: Size:
sl: Velikost:

en: Use fading
sl: Uporabi pojemanje

en: Fading duration:
sl: Trajanje pojemanja:

en: Exaile Developer Tools
sl: Razvojna orodja Exaile

en: Count
sl: Število

en: Filter event types
sl: Filtriraj vrste dogodkov

en: Events
sl: Dogodki

en: _Add
sl: _Dodaj

en: _Remove
sl: Odst_rani

en: pre
sl: pred

en: Import Tags
sl: Uvoz značk

en: Import
sl: Uvoz

en: Current Groups
sl: Trenutne skupine

en: New Groups
sl: Nove skupine

en: Import Type:
sl: Vrsta uvoza:

en: Merge
sl: Združi

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Mass Rename/Delete Tags
sl: Masovno preimenovanje/brisanje značk

en: If empty, matches all tracks
sl: Če je prazno se ujema z vsemi skladbami

en: Search Tag
sl: Poišči značko

en: Use the empty string to delete the tag
sl: Uporabi prazen niz za brisanje značke

en: Replace Tag
sl: Zamenjaj značko

en: 0 tracks found
sl: 0 najdenih skladb

en: Group/categories font:
sl: Pisava skupine/kategorije:

en: Categorization tag name
sl: Ime kategorizacijske značke

en: 'grouping' and 'comment' are probably the best supported choices. Other choices may only work with certain file formats.
sl: 'grupiranje' in 'komentiranje' sta verjetno najbolj podprti izbiri. Ostale možnosti lahko delujejo le z nekaterimi vrstami zapisa.

en: Persist history after player exits
sl: Ohrani zgodovino po izhodu iz predvajalnika

en: History length:
sl: Dolžina zgodovine:

en: Terminal opacity:
sl: Prosojnost terminala:

en: Font:
sl: Pisava:

en: Text Color:
sl: Barva besedila:

en: Background Color:
sl: Barva ozadja:

en: Launch IPython console when Exaile starts
sl: Poženi IPython konzolo ob zagonu Exaila

en: Release date
sl: Datum izida

en: Rating this week
sl: Ocena na teden

en: Rating this month
sl: Ocena ta mesec

en: Number of playlist additions
sl: Število dodatkov seznama predvajanj

en: Number of downloads
sl: Število prejemanj

en: Number of listens
sl: Število poslušanj

en: Starred
sl: Zvezdica

en: Date of starring
sl: Datum ocenjevanja

en: Genre/Tags
sl: Zvrst/oznake

en: Order by:
sl: Razvrsti po:

en: Order direction:
sl: Smer razvrščevanja:

en: Results:
sl: Rezultati:

en: Advanced
sl: Napredno

en: _Request Access Permission
sl: _Dovoljenje za dostop

note: TRANSLATORS: Get the link title from the Last.fm page title
en: Go to <b><a href="http://www.last.fm/api/account">Your API Account</a></b> page to get an <b>API key</b> and <b>secret</b> and enter them here. After you have entered these, <b>request access permission</b> and confirm to complete the setup.
sl: Pojdite na stran <b><a href="http://www.last.fm/api/account">svojega računa API</a></b>, da dobite <b>ključ API</b> in <b>Tajno</b> in jih vpišite tukaj. Ko set jih vnesli, pritisnite <b>Dovoljenje za dostop</b> in potrdite za zaključitev nastavitev.

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Full
sl: Polno

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Simple
sl: Enostavno

en: The order of controls can be changed by simply dragging them up or down. (Or press Alt+Up/Down.)
sl: Gradnike lahko urejate s premikanjem gor in dol. (Ali pritisnite Alt+Gor/Dol.)

en: Controls
sl: Tipke

en: Track Title Format
sl: Oblika naslova skladbe

en: Always on top
sl: Vedno na vrhu

en: Show in tasklist
sl: Pokaži v seznamu nalog

en: Show on all desktops
sl: Pokaži na vseh delovnih površinah

en: Display window decorations:
sl: Prikaži okraske oken:

en: Show button in main window
sl: Pokaži gumb v glavnem oknu

en: Options
sl: Možnosti

en: Waveform view (experimental)
sl: Pogled Waveform (Poskusno)

en: Color tint (experimental)
sl: Barva tinte (poskusno)

en: <b>Alarms</b>
sl: <b>Opozorila</b>

en: <b>Playback</b>
sl: <b>Predvajanje</b>

en: Restart playlist
sl: Ponovno začni seznam predvajanja

en: Enable volume fade-in
sl: Omogoči učinek naraščanja zvoka

note: Audio settings for alarm
en: <b>Audio</b>
sl: <b>Zvok</b>

en: Fade start volume:
sl: Glasnost glasbe ob začetku postopnega spreminjanja glasnosti:

en: Fade stop volume:
sl: Glasnost glasbe ob koncu postopnega spreminjanja glasnosti:

en: Fade Increment:
sl: Povečevanje pojemanja:

en: Fade Time:
sl: Čas pojemanja:

en: Resize displayed covers
sl: Spremeni velikost prikazanih naslovnic

en: Display
sl: Prikaži

en: Icons
sl: Ikone

en: Use album covers as icons
sl: Uporabi ovitek albuma kot ikono

en: Use media icons for pause, stop and resume
sl: Uporabi večpredstavne ikone za premor, zaustavitev in ponovno predvajanje

en: On playback pause, resume and stop
sl: Ob začetku, premoru ali zaustavitvi predvajanja

en: On tray icon hover
sl: Ob prehodu miške preko ikone na pladnju

en: When main window is focused
sl: Ob postavitvi glavnega okna v žarišče

en: Every tag can be used with <b>$tag</b> or <b>${tag}</b>. Internal tags like <b>$__length</b> need to be specified with two leading underscores.
    <a href="https://developer.gnome.org/pango/stable/PangoMarkupFormat.html">Pango Text Attribute Markup</a> is supported.
sl: Vsaka značka je lahko uporabljena z <b>$tag</b> ali <b>${tag}</b>. Interne značke, kot je <b>$__length</b>, morajo biti določene z dvema začetnima podčrtajema. 
    <a href="http://developer.gnome.org/pango/stable/PangoMarkupFormat.html">Pango Text Attribute Markup</a> je podprt.

en: Display Format
sl: Prikaz zapisa

en: Display duration:
sl: Prikaz trajanja:

en: Background:
sl: Ozadje:

en: Border radius:
sl: Radij okvirja:

en: Show progress bar
sl: Prikaz vrstice napredka

en: As long as this preferences page is open, you can move and resize the OSD.
sl: Dokler je stran z nastavitvami odprta, lahko premikate ali raztegnete OSD.

en: Presets
sl: Prednastavljeni

en: <none selected>
sl: <ni izbora>

en: Select analysis
sl: Izbor analize

en: Playlist(s) to analyze
sl: Analiziraj predvajalni seznam

en: Output Title
sl: Izhodni naslov

en: Defaults to the playlist name
sl: Privzemi ime predvajalnega seznama

en: _Generate!
sl: _Generiraj!

en: Generate
sl: Generiraj

en: _Add Podcast
sl: Dod_aj podcast

en: Fade duration:
sl: Trajanje pojemanja:

en: Crossfade duration:
sl: Trajanje navzkrižnega pojemanja:

en: Audio Device:
sl: Zvočna naprava:

note: Prefer to use ReplayGain's album correction instead of track correction if possible. If unchecked, track correction will be preferred instead.
en: Prefer per-album correction
sl: Prednost popravkov na ravni albuma

en: Prefer ReplayGain's per-album correction over per-track correction.
sl: Prednost popravka ReplayGain-a na ravni albuma namesto na ravni skladb.

note: Prevents clipping of audio due to amplification.
en: Use clipping protection
sl: Uporabi zaščito odrezanosti

en: Protect against noise caused by over-amplification
sl: Zaščita pred šumom, ki je posledica premočnega ojačanja zvoka

note: This is an additional amplification applied to all files prior to correction.
en: Additional amplification:
sl: Dodatno ojačanje:

note: This is the fallback correction for files that don't contain ReplayGain information.
en: Fallback correction level:
sl: Zasilna raven popravljanja:

en: Unpause when screensaver ends
sl: Ob izhodu ohranjevalnika zaslona nadaljuj predvajanje

en: Save location:
sl: Shrani mesto:

en: Relay port:
sl: Relejska vrata:

en: Rip to single file
sl: Zajemi v eno datoteko

en: Delete incomplete files
sl: Izbriši nepopolne datoteke

en: Language:
sl: Jezik:

en: Shortcode of the Wikipedia language version (en, de, fr, ...)
sl: Kratka koda jezikovne različice Wikipedije (sl, en, de, ...)

en: Home
sl: Domov

en: Back
sl: Nazaj

en: Forward
sl: Naprej

en: A-B Repeat
sl: A-B Ponovitev

en: Continuously repeats a segment of a track.
sl: Neprenehno ponavljanje odseka skladbe.

en: Effect
sl: Učinek

en: Plays music at a specific time.
    
    Note that when the specified time arrives, Exaile will play the songs in the queue.
sl: Predvaja glasbo ob določenem času.
    
    Ob izbranem času, bo Exaile predvajal skladbe, ki so v vrsti.

en: Utility
sl: Pripomoček

en: Searches Amazon for covers
    
    To be able to use this plugin, an AWS API key and secret key are required.
sl: Išče Amazon za naslovnice
    
    Za uporabo tega vtičnika sta zahtevana ključ AWS API in skrivni ključ.

en: Submits listening information to Last.fm and similar services supporting AudioScrobbler
sl: Pošlje podatke poslušanja na Last.fm in podobne storitve, ki podpirajo AudioScrobbler

en: Notifications
sl: Obvestila

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Allows saving/resuming bookmark positions in audio files.
sl: Dovoli shranjevanje/nadaljevanje položajev v zvočnih datotekah.

en: Provides a manual BPM counter, and BPM autodetection when the bpmdetect plugin from gst-plugins-bad is installed
sl: Pridobi ročni števec BPM in samodejni BPM, ko sta nameščena gst-plugins-bad in vtičnik bpmdetect

en: CD Playback
sl: CD predvajanje

en: Devices
sl: Naprave

en: Simple console
sl: Enostavna konzola

en: Simple console to interact with the Exaile API
sl: Osnovna konzola, ki sodeluje z Exaile API

en: Development
sl: Razvoj

en: Current Song in Pidgin
sl: Trenutna skladba v Pidginu

en: Media Sources
sl: Medijski viri

en: This plugin integrates Spydaap (%s) into Exaile, so that a collection can be shared over DAAP.
sl: Vtičnik vključi možnost Spydaap (%s) v program Exaile in omogoča deljenje zbirke preko protokola DAAP.

en: Displays the current album cover on the desktop
sl: Prikaz naslovnice trenutnega albuma na namizju

en: GUI
sl: Grafični vmesnik

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Provides diagnostic information for Exaile developers
sl: Pridobi diagnostične informacije za razvijalce Exaila

en: A 10-band equalizer
sl: Uravnalnik z 10 trakovi

en: Group Tagger
sl: Skupinski označevalnik

en: Facilitates categorizing your music by managing the grouping/category tag in audio files
sl: Olajša kategorizacijo glasbe z upravljanjem značk skupin/kategorij avdio datotek

en: Tagging
sl: Označevanje

en: Hello World
sl: Pozdravljen svet

en: A simple plugin for testing the basic plugin system
sl: Enostaven vtičnik za preizkus osnovnega sistema vtičnikov

en: Inhibit Suspend
sl: Prepreči mirovanje

en: Prevents User Session from suspending while music is playing
sl: Prepreči, da bi šel med predvajanjem računalnik v mirovanje

en: Provides an IPython console that can be used to manipulate Exaile.
sl: Zagotovi konzolo IPython, s katero je mogoče upravljati z Exaile.

en: Enables access to the Jamendo music catalogue.
sl: Omogoči dostop do Jamendo kataloga glasbe.

en: Removes voice from audio
sl: Odstrani vokal

en: Keybinder-based multimedia keys
sl: Keybinder večpredstavne tipke

en: Adds support for multimedia keys using libkeybinder3.
    
    Requires: libkeybinder3 and its typelib file
sl: Vključi podporo večpredstavnih tipk z uporabi libkeybinder3
    
    Zahteva: libkeybinder3 in typelib datoteko

en: External Control
sl: Zunanji nadzor

en: Last.fm Covers
sl: Last.fm naslovnice

en: Searches Last.fm for covers
sl: Iskanje Last.fm za naslovnicami

en: Last.fm Dynamic Playlists
sl: Last.fm dejavni seznam predvajanja

en: The Last.fm backend for dynamic playlists
sl: Ozadnji program Last.fm za dinamični seznam predvajanja

en: Dynamic Playlists
sl: Dinamični predvajalni seznam

en: Shows which tracks have been loved and allows for loving tracks.
    
    Make sure to enter a valid API key and secret in the plugin preferences.
    
    Depends on the plugin "AudioScrobbler" for username and password.
sl: Prikaz priljubljenih skladb in dovoljenj za priljubljene skladbe.
    
    V nastavitvah vtičnika vpišite veljaven API ključ.
    
    Uporabniško ime in geslo sta odvisna od "AudioScrobbler" vtičnika.

en: Browse and listen to audiobooks from Librivox.org.
sl: Brskanje in poslušanje zvočnih knjig z Librivox.org.

en: Plugin to fetch lyrics from lyricsmania.com
    Requires: lxml
sl: Vtičnik za pridobivanje besedila z www.lyricsmania.com↵
    Zahteva: lxml

en: Main Menu Button
sl: Gumb glavnega menija

en: Moves the main menu into a button on top of the panels.
sl: Premakne glavni meni pod gumb v vrhnjem panelu.

en: USB Mass Storage Media Player Support
sl: Podpora napravam preko USB protokol

en: Support for accessing portable media players using the USB Mass Storage protocol
sl: Podpora za dostop do prenosnih medijskih predvajalnikov z uporabo podpore napravam preko USB protokola

en: Compact mode for Exaile with a configurable interface
sl: Skrčen način za Exaile z nastavljivim vmesnikom

en: Downmixes audio to one channel.
sl: Pretvori zvok v en sam kanal.

en: Show visual representation of the music timeline.
    
    Requires: moodbar
sl: Prikazuje vidno predstavitev glasbene časovnice.
    
    Zahteva: moodbar

en: Partial support for MPRIS (Media Player Remote Interfacing Specification) 2.2, allowing you to control Exaile from supporting clients, for example GNOME Shell
sl: Delna podpora za MPRIS (Media Player Remote Interface Specification) 2.2 omogoča upravljanje Exaila s podprtimi odjemalci

en: Plays music at specific times and days.
    
    Note that when the specified time arrives, Exaile will just act like you pressed the play button, so be sure you have the music you want to hear in your playlist
sl: Predvaja glasbo ob določenih urah in dnevih.
    
    Ob izbranem času se bo Exaile obnašal kot da je bil pritisnjen gumb predvajanja, zato mora biti glasba za predvajanje na sezamu predvajanja

en: MusicBrainz Covers
sl: Ovitki MusicBrainz

en: Integrates MusicBrainz for cover search.
    
    Requires: musicbrainzngs
sl: Vključi MusicBrainz za iskanje ovitkov.
    
    Zahteva: muscibrainzngs

en: Pops up a notification when playback of a track starts or (optionally) if it is paused/resumed/stopped. Requires libnotify and its typelib file
sl: Pojav obvestila ob začetku predvajanja skladbe oziroma izpis stanja premora/nadaljevanja/zaustavitve. Zahteva libnotify in typelib datoteko

en: A popup window showing information of the currently playing track.
    This plugin is not available on Wayland.
sl: Pojavno okno, ki prikazuje informacije trenutno predvajane skladbe.
    Ta vtičnik ni na voljo v okolju Wayland.

en: Playlist Analyzer
sl: Analizator predvajalnega seznama

en: Tool to help generate HTML5 visualizations of your playlists using d3.js. Optimized for Chrome.
sl: Orodje za generiranje HTML5 vizualizacij predvajalnega seznama z uporabo d3.js. Optimizirano za brskalnik Chrome.

en: Information
sl: Informacija

en: Adds Simple Podcast Support
sl: Doda enostavno podporo za podcast

en: Allows playing audio over a secondary device (right click on playlist and select 'preview'). Useful for DJs.
sl: Omogoča predvajanje zvoka preko druge naprave (desni klik na predvajalni seznam in izbira 'predogled'). Uporabno za DJe.

en: Output
sl: Izhodni podatki

en: Enables ReplayGain support
sl: Omogoči podporo ReplayGain

en: Allows for shutdown of the computer at the end of playback.
sl: Dovoli izklop računalnika po koncu predvajanja.

en: SomaFM Radio
sl: SomaFM radio

en: SomaFM Radio list%s%s
sl: Seznam SomaFM Radio%s%s

en: Allows you to record streams with streamripper.
    Depends: streamripper
sl: Omogoča snemanje pretokov s streamripper-jem.
    Zahteva: streamripper

en: Provides Wikipedia information about the current artist.
    Requires: webkit2gtk and its typelib file
sl: Priskrbi informacije Wikipedije o trenutnem izvajalcu.
    Zahteva: webkit2gtk in typelib datoteko

en: Multimedia keys for Windows
sl: Večpredstavne tipke za Windows
