exaile - en to af translation catalogue (604 entries)

en: Tags
af: Etikette

en: Local file
af: Lokale lêer

en: %d day,  | %d days,
af[0]: %d dag,
af[1]: %d dae,

en: %d hour,  | %d hours,
af[0]: %d uur,
af[1]: %d ure,

en: %d minute,  | %d minutes,
af[0]: %d minuut,
af[1]: %d minute,

en: %d second | %d seconds
af[0]: %d sekonde
af[1]: %d sekondes

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of hours
en: %dh,
af: %du,

en: Unknown
af: Onbekend

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
af: Nooit

en: Today
af: Vandag

en: Yesterday
af: Gister

en: Local
af: Plaaslik

en: Playback Options
af: Terugspeel-opsies

en: Play the next track
af: Speel die volgende snit

en: Play the previous track
af: Speel die vorige snit

en: Stop playback
af: Stop terugspeel

en: Play
af: Speel

en: Pause
af: Pouse

en: Pause or resume playback
af: Halt of hervat terugspeling

en: Stop playback after current track
af: Stop terugspeel na die huidige nommer

en: Collection Options
af: Versamelingsopsies

note: TRANSLATORS: Meta variable for --add and --export-playlist
en: LOCATION
af: LIGGING

en: Add tracks from LOCATION to the collection
af: Voeg nommers vanaf LIGGING tot die versameling by

en: Playlist Options
af: Speellys Opsies

en: Track Options
af: Snit-opsies

en: Query player
af: Queryspeler

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query
en: FORMAT
af: FORMAAT

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query-tags
en: TAGS
af: ETIKETTE

en: Show a popup with data of the current track
af: Vertoon 'n pop-op van die huidige nommer

en: Print the title of current track
af: Wys die titel van die huidige nommer

en: Print the album of current track
af: Wys die album van die huidige nommer

en: Print the artist of current track
af: Wys die huidige nommer se kunstenaar

en: Print the length of current track
af: Wys die tydsduur van die huidige nommer

en: Set rating for current track to N%
af: Stel die keuring vir die huidige nommer op N%

en: Get rating for current track
af: Kry die keuring vir die huidige nommer

en: Print the current playback position as time
af: Vertoon die huidige terugspeelposisie as tyd

en: Print the current playback progress as percentage
af: Vertoon die terugspeel vooruitgang as 'n persentasie

en: Volume Options
af: Volume-opsies

en: Print the current volume percentage
af: Vertoon die volumepersentasie van die huidige nommer

en: Other Options
af: Ander opsies

en: Start new instance
af: Begin 'n nuwe instansie

en: Show this help message and exit
af: Vertoon hierdie hulpboodskap en sluit af

en: Show program's version number and exit.
af: Vertoon die program se weergawenommer en sluit af

en: Start minimized (to tray, if possible)
af: Begin geminimaliseerd (in die stelselvak, indien moontlik)

en: Toggle visibility of the GUI (if possible)
af: Wissel die gebruikerskoppelvlak se sigbaarheid (indien moontlik)

en: Start in safe mode - sometimes useful when you're running into problems
af: Begin in velige modus - soms nuttig waneer probleme voorkom

en: Do not import old data from version 0.2.x
af: Moenie ou data van weergawe 0.2.x invoer nie

en: Make control options like --play start Exaile if it is not running
af: Laat beheeropsies soos --play Exaile aanskakel indien dit nog nie aan is nie.

en: Development/Debug Options
af: Ontwikkelings- en ontfoutingsopsies

en: DIRECTORY
af: GIDS

en: Set data directory
af: Stel die datagids

en: Set data and config directory
af: Stel data- en konfigurasiegids

en: Limit log output to MODULE
af: Beperk logresultate tot MODULE

en: LEVEL
af: VLAK

en: Limit log output to LEVEL
af: Beperk logresultate to VLAK

en: Show debugging output
af: Vertoon ontfoutingsuitvoer

en: Add thread name to logging messages.
af: Voeg thread-naam tot log boodskappe

en: TYPE
af: TIPE

en: Limit xl.event debug to output of TYPE
af: Beperk xl.event ontfoutings-resultate tot TIPE

en: Reduce level of output
af: Verminder die hoeveelheid uitvoer

en: Disable D-Bus support
af: D-Bus-ondersteuning uitskakel

en: Disable HAL support.
af: HAL-ondersteuning uitskakel

en: Entire Library
af: Hele biblioteek

en: Random %d
af: Willekeurig %d

en: Rating > %d
af: Keuring > %d

en: Exaile is not yet finished loading. Perhaps you should listen for the exaile_loaded signal?
af: Exaile het nog nie klaar gelaai nie. Miskien moet u eers vir die exaile_loaded signaal wag?

en: Arranger
af: Samesteller

en: Artist
af: Kunstenaar

en: Author
af: Skrywer

en: BPM
af: BPM (Slae per minuut)

en: Copyright
af: Kopiereg

en: Comment
af: Kommentaar

en: Composer
af: Komponis

en: Conductor
af: Dirigent

en: Cover
af: Omslag

en: Date
af: Datum

en: Disc
af: Skyf

en: Encoded by
af: Geënkodeer deur

en: Grouping
af: Groepering

en: Lyrics
af: Lirieke

en: Lyricist
af: Liedjieskrywer

en: Organization
af: Organisasie

en: Original album
af: Oorpsronklike album

en: Original artist
af: Oorspronklike kunstenaar

en: Original date
af: Oorspronklike datum

en: Performer
af: Uitvoerende kunstenaar

en: Title
af: Titel

en: Track
af: Snit

en: Version
af: Weergawe

en: Website
af: Webwerf

en: Bitrate
af: Bistempo

en: Date added
af: Datum toegevoegd

en: Last played
af: Laas gespeel

en: Length
af: Tydsduur

en: Location
af: Ligging

en: Modified
af: Aangepas

en: Times played
af: Kere gespeel

en: Automatic
af: Outomaties

en: Custom
af: Doelgemaak

en: Invalid playlist type.
af: Ongeldige speellystipe

en: Playlist
af: Speellys

en: M3U Playlist
af: M3U speellys

en: PLS Playlist
af: PLS-speellys

en: Invalid format for %s.
af: Ongeldige formaat vir %s.

en: Unsupported version %(version)s for %(type)s
af: Nie ondersteunde weergawe %(version)s vir %(type)s

en: ASX Playlist
af: ASX-speellys

en: XSPF Playlist
af: XSPF-speellys

en: Shuffle _Off
af: _Nie deurmekaar

en: Shuffle _Tracks
af: Sni_tte deurmekaar

en: Shuffle _Albums
af: _Albums deurmekaar

en: Repeat _Off
af: _Geen herhaling

en: Repeat _All
af: _Alles herhaal

en: Repeat O_ne
af: Herhaal Ee_n

en: Dynamic _Off
af: Dinamies a_f

en: Dynamic by Similar _Artists
af: Dinamies met soortgelyke _kunstenaars

en: Plugin archive is not in the correct format.
af: Uitbreidingsargief is nie in die korrekte formaat nie

en: A plugin with the name "%s" is already installed.
af: 'n Uitbreiding met de naam "%s" is reeds geïnstalleer.

en: Plugin archive contains an unsafe path.
af: Uitbreidingsargief bevat 'n onveilige pad

en: Settings version is newer than current.
af: Die instellingsweergawe is nuwe as die huidige

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
af: Vorbis is 'n oopbron, klankformaat, weliswaar met kwaliteitsverlies, maar 'n hoër kwaliteit en kleiner lêergrootte as MP3.

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
af: Die vrye klankformaat sonder kwaliteitsverlies (FLAC) is 'n oopbron formaat wat wel samepersing gebruik, maar sonder kwaliteitsverlies.

en: Apple's proprietary lossy audio format that achieves better sound quality than MP3 at lower bitrates.
af: Apple se eie nie-vrye klankformaat (met verlies) wat beter klankkwaliteit by laer bistempos as MP3 bereik.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. VBR gives higher quality than CBR, but may be incompatible with some players.
af: 'n Nie-vrye, oud maar populêre klankformaat (met verlies). VBR gee 'n hoër kwaliteit as CBR, maar werk nie goed met sommige spelers nie.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. CBR gives less quality than VBR, but is compatible with any player.
af: 'n Nie-vrye, ouer, maar populêre klankformaat (met verlies). CBR gee 'n laer kwaliteit as VBR, maar werk met alle spelers.

en: A very fast Free lossless audio format with good compression.
af: 'n Baie vinnige vry klankformaat (sonder verlies) met goeie kompressie.

en: Various Artists
af: Verskeie Kunstenaars

en: You did not specify a location to load the db from
af: Verskaf asseblief 'n ligging van waar die databasis gelaai moet word

en: You did not specify a location to save the db
af: Verskaf asseblief eers 'n ligging waar die databasis gestoor moet word

en: Not playing.
af: Speel nie

en: status: %(status)s, title: %(title)s, artist: %(artist)s, album: %(album)s, length: %(length)s, position: %(progress)s%% [%(position)s]
af: status: %(status)s, titel: %(title)s, kunstenaar: %(artist)s, album: %(album)s, tyd: %(length)s, posisie: %(progress)s%% [%(position)s]

en: Scanning collection...
af: Skandeer tans die versameling...

en: Scanning %s...
af: Skandeer %s...

en: Add a Directory
af: Voeg 'n gids by

en: Directory not added.
af: Gids nie bygevoeg nie

en: The directory is already in your collection or is a subdirectory of another directory in your collection.
af: Die gids is reeds in u versameling of is 'n subgids van 'n ander gids in die versameling.

en: All covers fetched
af: Alle omslae gekry

en: Collecting albums and covers...
af: Versamel albums en omslae

en: Show Cover
af: Vertoon omslag

en: Fetch Cover
af: Haal Omslag

en: Remove Cover
af: Verwyder omslag

en: Cover for %s
af: Omslag vir %s

en: Cover options for %(artist)s - %(album)s
af: Omslag voorkeure vir %(artist)s - %(album)s

en: No covers found.
af: Geen omslae gevind.

note: TRANSLATORS: do not translate 'width' and 'height'
en: {width}x{height} pixels
af: {width}x{height} beeldpunte

en: $title (by $artist)
af: $title (deur $artist)

en: Start, pause or resume the playback
af: Speel, pouse of hervat terugspeel

en: Toggle: Stop after Selected Track
af: Stop na gekose nommer

en: Playback error encountered!
af: Fout tydens terugspeel voorgekom!

en: Buffering: %d%%...
af: Buffer tans: %d%%...

en: Continue Playback
af: Speel voort

en: Pause Playback
af: Halt terugspeel

en: Playlist export failed!
af: Eksporteer van speellys het gefaal

en: Start Playback
af: Begin speel

en: _New Playlist
af: _Nuwe speellys

en: _Collection
af: Versameling

en: _Queue
af: _Wagtou

en: C_overs
af: _Omslae

en: _Show Playing Track
af: _Vertoon spelende snit

en: _Playlist Utilities Bar
af: S_peellys nutsbalk

en: _Device Manager
af: Toestelbeheerder

en: Genre - Artist
af: Genre - Kunstenaar

en: Date - Artist
af: Date - Kunstenaar

en: Date - Album
af: Datum - Album

en: Artist - (Date - Album)
af: Kunstenaar - (Datum - Album)

en: Collection
af: Versameling

en: Rescan Collection
af: Herlaai versameling

en: Transferring to %s...
af: Oorgeplaas na %s...

en: Files
af: Lêers

en: Filename
af: Lêernaam

note: TRANSLATORS: File size column in the file browser
en: Size
af: Grootte

en: No lyrics found.
af: Geen lirieke gevind

en: Enter the new name you want for your playlist
af: Verskaf die nuwe naam vir u speellys

en: Rename Playlist
af: Hernoem speellys

en: The playlist name you entered is already in use.
af: Die speellysnaam wat u verskaf het is reeds in gebruik

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with more than two values
en: %(first)s, %(second)s and others
af: %(first)s, %(second)s en andere

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with two values
en: %(first)s and %(second)s
af: %(first)s en %(second)s

en: Playlists
af: Speellyste

en: Smart Playlists
af: Slim speellyste

en: Custom Playlists
af: Aangepaste speellyste

en: Loading streams...
af: Laai strome

en: Add Radio Station
af: Voeg radiostasie by

en: Name:
af: Naam:

en: URL:
af: Web-adres:

en: Saved Stations
af: Gestoorde stasies

en: Radio Streams
af: Radio Strome

en: Refresh
af: Verfris

en: Enter the name you want for your new playlist
af: Verskaf 'n naam vir die nuwe speellys

en: New Playlist
af: Nuwe speellys

en: Drop here to create a new playlist
af: Sleep hierheen om 'n nuwe speellys te maak

en: Playlist %d
af: Speellys %d

en: Plugins
af: Uitbreidings

en: Appearance
af: Voorkoms

en: Covers
af: Omslae

en: Lyrics Viewer
af: Lirieke bekyker

en: Playback
af: Terugspeel

en: Uncategorized
af: Geen kategorie

en: Could not load plugin info!
af: Kon die uitbreiding nie laai nie!

en: Failed plugin: %s | Failed plugins: %s
af[0]: Vermisde uitbreiding: %s
af[1]: Vermisde uitbreidings: %s

en: Could not disable plugin!
af: Kon nie die uitbreiding uitskakel nie

en: Could not enable plugin!
af: Kon nie die uitbreiding inskakel nie

en: Choose a Plugin
af: Kies 'n uitbreiding

en: Plugin Archives
af: Uitbreidingsargiewe

en: All Files
af: Alle Leêrs

en: Plugin file installation failed!
af: Installasie van uitbreiding het misluk!

en: Restart Exaile?
af: Exaile oorbegin?

en: A restart is required for this change to take effect.
af: Exaile moet oorbegin word vir hierdie verandering om in effek te kom

en: Restart
af: Begin oor

en: Action
af: Aksie

en: Shortcut
af: Kortpad

en: Writing of tags failed
af: Die byvoeging van etikette het misluk

en: Tags could not be written to the following files:
    {files}
af: Etikette kon nie op die volgende lêers bygevoeg word nie:
    {files}

en: Editing track %(current)d of %(total)d
af: Wysig tans snit %(current)d van %(total)d

en: Apply changes before closing?
af: Pas wysigings toe voordat u afsluit?

en: Your changes will be lost if you do not apply them now.
af: U wysisings sal verlore gaan indien u hulle nie toepas nie.

note: TRANSLATORS: This is the 'of' between numbers in fields like tracknumber, discnumber, etc. in the tagger.
en: of:
af: van:

en: JPEG image
af: JPEG-beeld

en: PNG image
af: PNG-beeld

en: Image
af: Beeld

en: Linked image
af: Gekoppelde beeld

note: TRANSLATORS: do not translate 'format', 'width', and 'height'
en: {format} ({width}x{height} pixels)
af: {format} ({width}x{height} beeldpunte

en: Select image to set as cover
af: Kies 'n beeld om as omslag te dien

en: Supported image formats
af: Ondersteunde beeldformate

en: Open Directory
af: Open gids

en: Apply current value to all tracks
af: Pas die huidige waarde op alle snitte toe

en: Saved %(count)s of %(total)s.
af: %(count)s van %(total)s gestoor.

en: Exaile Music Player
af: Exaile Musiekspeler

en: Enter the URL to open
af: Voer die URL om te open in

en: Select File Type (by Extension)
af: Kies 'n lêer (volgens uitbreiding)

en: Choose Media to Open
af: Kies die media om oop te maak

en: Supported Files
af: Ondersteunde lêers

en: Music Files
af: Musieklêers

en: Playlist Files
af: Speellys lêers

en: Choose Directory to Open
af: Selekteer die gids om oop te maak

en: Import Playlist
af: Voer speellys in

en: Export Current Playlist
af: Eksporteer die huidige speellys

en: Use relative paths to tracks
af: Gebruik relatiewe paaie na snitte

en: Playlist saved as <b>%s</b>.
af: Speellys gestoor as <b>%s</b>.

en: Close %s
af: Sluit %s

en: <b>Save changes to %s before closing?</b>
af: <b>Wysigings aan %s stoor voor gesluit word?</b>

en: Your changes will be lost if you don't save them
af: Die wysigings sal verlore gaan as hulle nie gestoor word nie

en: Close Without Saving
af: Sluit sonder om te stoor

en: Yes to all
af: Ja op alles

en: No to all
af: Nee op alles

en: Error occurred while copying %s: %s
af: 'n Fout het voorgekym tydens die kopieering van %s: %s

en: File exists, overwrite %s ?
af: Lêer bestaan, oorskryf %s ?

en: Playlist name:
af: Speellys naam:

en: Add new playlist...
af: Voeg nuwe speellys by...

en: You did not enter a name for your playlist
af: U het nie 'n naam vir die nuwe speellys verskaf nie

en: Exporting %s
af: Eksporteer %s

en: Choose directory to export files to
af: Kies 'n gids om die lêers na te eksporteer

en: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    by $artist
    from $album
af: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    van $artist
    van $album

en: Not Playing
af: Speel nie tans nie

en: %d in collection
af: %d in versameling

en: The files cannot be moved to the Trash. Delete them permanently from the disk?
af: Die lêers kan nie na die asblik geskuif word nie. Moet hulle permanent vanaf die skyf uitgewis word?

en: _Edit
af: _Wysig

en: Close Tab
af: Sluit oortjie

en: Seeking: %s
af: Besig om te soek: %s

en: Move
af: Skuif

en: New Marker
af: Nuwe merker

en: Muted
af: Uitgedoof

en: Full Volume
af: Maksimum volume

en: Requires plugins providing dynamic playlists
af: Benodig uitbreidings vir dinamiese speellyste

en: Dynamically add similar tracks to the playlist
af: Voeg soortgelyke snitte dinamies tot die speellys toe

en: Track Number
af: Snitnommer

en: Disc Number
af: Skyfnommer

en: Rating
af: Keuring

en: Year
af: Jaar

en: Playcount
af: Speeltelling

en: Schedule
af: Skedule

en: _Resizable
af: He_rskaalbaar

en: _Autosize
af: _Outomaties skaleer

en: Queue
af: Wagtou

en: Queue (%d)
af: Wagtou (%d)

en: Rating:
af: Keuring:

en: seconds
af: sekondes

note: TRANSLATORS: Logical AND used for smart playlists
en: and
af: en

en: days
af: dae

en: minutes
af: minute

en: hours
af: ure

en: weeks
af: weke

note: TRANSLATORS: True if haystack is not equal to needle
en: is not
af: is nie

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is set
af: is gestel

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is not present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is not set
af: is nie gestel nie

note: TRANSLATORS: True if haystack contains needle
en: contains
af: bevat

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain needle
en: does not contain
af: bevat nie

note: TRANSLATORS: Example: rating >= 5
en: at least
af: ten minste

note: TRANSLATORS: Example: rating <= 3
en: at most
af: op die meeste

note: TRANSLATORS: Example: year < 1999
en: before
af: voor

note: TRANSLATORS: Example: year > 2002
en: after
af: ná

note: TRANSLATORS: Example: 1980 <= year <= 1987
en: between
af: tussen

en: greater than
af: meer as

en: less than
af: minder as

note: TRANSLATORS: Example: track has been added in the last 2 days
en: in the last
af: in die afgelope

note: TRANSLATORS: Example: track has not been added in the last 5 hours
en: not in the last
af: nie in die afgelope

en: Add Smart Playlist
af: Voeg slim speellys by

en: Edit Smart Playlist
af: Wysig Slim Speellys

en: Ascending
af: Stygend

en: Descending
af: Dalend

en: About Exaile
af: Aangaande

en: Collection Manager
af: Versamelingsbeheerder

en: Monitored
af: Gemonitor

en: Cover Finder
af: Omslagvinder

en: The origin of this cover
af: Die oorsprong van hierdie omslag

en: _Set as Cover
af: _Stel as omslag

en: Cover Manager
af: Omslag Bestuurder

en: _Fetch Covers
af: Gaan haal _omslae

en: Device Manager
af: Toestelbestuurder

en: Icon
af: Ikoon

en: Device
af: Toestel

en: Driver
af: Drywer

en: _File
af: _Lêer

en: _View
af: _Aansig

en: _Tools
af: _Gereedskap

en: _Help
af: _Hulp

en: Previous Track
af: Vorige snit

en: Stop Playback
    
    Right Click for Stop After Track Feature
af: Stop terugspeel
    
    Regskliek om na die huidige snit te stop

en: Next Track
af: Volgende snit

en: <b>Collection is empty.</b>
af: <b>Die versameling is leeg.</b>

en: Refresh collection view
    (Hold Shift key to rescan the collection)
af: Verfris die versamelingsaansig

en: Clear search field
af: Maak soekveld skoon

en: Search
af: Soek

en: Previous visited directory
af: Vorige besoekte gids

en: Next visited directory
af: Volgende besoekte gids

en: Up one directory
af: Een gids terug

en: Refresh directory listing
af: Verfris gidslys

en: Home directory
af: Tuisgids

en: Append All Tracks to Playlist
af: Voeg alle snitte by tot die speellys

en: Import CD
af: Importeer CD

en: Refresh Lyrics
af: Verfris lirieke

en: Shuffle playback order
af: Speel in willekeurige volgorde

en: Repeat playback
af: Herhaal terugspeel

en: Left
af: Linkerkant

en: Right
af: Regterkant

en: Top
af: Bo

en: Bottom
af: Onderkant

en: Show info area
af: Wys die infoskerm

en: The info area contains the cover art and track information
af: Die info-venster bevat album omslae en snit informasie

en: Always show tab bar
af: Vertoon altyd die oortjiebalk

en: Tab placement:
af: Oortjie posisionering

en: Playlist font:
af: Speellys lettertipe:

en: Display track counts in collection
af: Vertoon snitte se speeltal in versameling

note: TRANSLATORS: Remark at the alpha transparency option
en: Use alpha transparency:
af: Gebruik alfa-deursigbaarheid

en: Warning: this option can cause display errors if used with a window manager without compositing support.
af: Waarskuwing: hierdie opsie kan beeldfoute veroorsaak, indien dit met 'n vensterbeheerder sonder komposisie-ondersteuning gebruik word.

en: Show tray icon
af: Vertoon ikoon in stelselvak

en: Minimize to tray
af: Minimeer na stelselvak

en: Close to tray
af: Verskuil na stelselvak

note: TRANSLATORS: Keep the current track visible in playlist
en: Jump to current song on track change
af: Spring na die huidige liedjie by snitverandering

en: Show splash screen on startup
af: Vertoon openingsskerm aan die begin

en: Words to strip from the beginning of artist tags when sorting (space separated):
af: Woorde om weg te laat van die begin van kunstenaarsetikette tydens sortering (geskei deur 'n spasie):

en: (Right click to reset to defaults)
af: (Regskliek om terug te gaan na standaardwaardes)

en: Use covers from local files
af: Gebruik omslae vanuit lokale lêers

en: Preferred file names:
af: Gewenste lêername

en: Fetch covers automatically on playback start
af: Gaan haal omslae outomaties tydens terugspeel

en: Cover Search Order:
af: Albumomslag soekvolgorde:

en: (drag to reorder)
af: (sleep om te herorganiseer)

en: Use covers embedded in tags
af: Gebruik omslae wat in die etikette verberg is

en: Lyrics font:
af: Lirieke lettertipe:

en: Audio Sink:
af: Oudio stelsel:

en: Resume playback on start
af: Hervat terugspeel aan die begin

en: Resume playback in paused state
af: Hervat terugspeel in gepouseerde toestand

en: Crossfade duration (ms):
af: Oorvloei tydsduur (ms):

en: Use crossfading (EXPERIMENTAL)
af: Gebruik oorvloei (EKSPERIMENTEEL)

en: Fade duration (ms):
af: Uitvaag tydsduur (ms):

en: Use fade transitions on user actions
af: Gebruik klankoorvloei by aksies van die gebruiker

en: Playback engine:
af: Terugspeel-enjin

en: Open last playlists on startup
af: Open die laaste speellys by begin

en: Prompt for saving custom playlists on close
af: Vra of doelgemaakte speellyste gestoor moet word by afsluit

en: Replace content on side pane double click
af: Vervang inhoud in die speellys deur te dubbelkliek in die paneel

en: Instead of appending, tracks added via double click in the panes will replace the content of the current playlist.
af: In plaas van bygevoeg, sal snitte in die panele wat gedubbelkliek word, die inhoud van die huidige speellys vervang.

en: Plugin
af: Uitbreiding

en: Enabled
af: In Gebruik

en: No Plugin Selected
af: Geen uitbreiding gekies nie

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Track Properties
af: Snit eienskappe

en: A_dd tag
af: Voeg _etiket by

en: _Remove tag
af: _Verwyder etiket

en: Uppercase first letter of all tags
af: Maak eerste letter van alle etikette 'n hoofletter

en: _Previous
af: Vo_rige

en: _Next
af: _Volgende

en: Other
af: Ander

en: 32x32 pixels 'file icon' (PNG only)
af: 32x32 beeldpunte 'lêer ikoon' (slegs PNG)

en: Other file icon
af: Ander lêer-ikoon

en: Cover (front)
af: Omslag (voorkant)

en: Cover (back)
af: Omslag (agterkant)

en: Leaflet page
af: Insetsel

en: Artist/performer
af: Kunstenaar/Optreder

en: Band/Orchestra
af: Band/Orkes

en: Lyricist/text writer
af: Lirieke skrywer

en: Recording Location
af: Opname ligging

en: During recording
af: Gedurende opname

en: During performance
af: Gedurende optrede

en: A bright coloured fish
af: 'n Helder gekleurde vis

en: Illustration
af: Illustrasie

en: Description:
af: Beskrywing:

en: Type:
af: Tipe:

en: Match any of the criteria
af: Meet enige van die kriteria

en: Randomize results
af: Resultate in willekeurige volgorde

en: Add
af: Voeg by

en: Cancel
af: Kanselleer

en: Repeat Segment
af: Herhaal die segment

en: Repeat Beginning
af: Herhaal die begin

en: Repeat End
af: Herhaal die einde

en: Alarm Clock
af: Wekker

en: Amazon Covers
af: Amazon-albumomslae

en: Enable audioscrobbling
af: Skakel audioscrobbling aan

en: Verification successful
af: Verifikasie suksesvol

en: Verification failed
af: Verifikasie het misluk

en: Please make sure the entered data is correct.
af: Maak seker dat die data korrek ingevoer is

en: Set BPM of %d on %s?
af: BPM instel van %d na %s?

en: BPM Counter
af: BPM-teller

en: Audio Disc
af: Oudioskyf

en: Importing CD...
af: Besig om die CD te importeer...

en: Track number
af: Snitnommer

en: Disc number
af: Skyfnommer

en: Play count
af: Speeltelling

en: History
af: Geskiedenis

en: Manually...
af: Per hand...

en: Enter IP address and port for share
af: Verskaf die IP-adres en poort om te deel

en: Enter IP address and port.
af: Voer IP-adres en poort in.

en: Refresh Server List
af: Verfris die bedienerlys

en: Disconnect from Server
af: Ontkoppel van die bediener

en: Select a Location for Saving
af: Selekteer 'n ligging om in te stoor

en: Connect to DAAP...
af: Verbind met DAAP...

en: DAAP Client
af: DAAP-kliënt

en: DAAP Server
af: DAAP-bediener

en: Desktop Cover
af: Werksarea-omslag

en: Show tracks with all tags
af: Vertoon snitte met alle etikette

en: Show tracks with tags (custom)
af: Vertoon snitte met etikette (aangepas)

en: GroupTagger
af: GroepEtikeerder

en: Show tracks with selected
af: Vertoon snitte met geselekteerde

en: Show tracks tagged with "%s"
af: Vertoon snitte met etiket "%s"

en: Show tracks with all selected
af: Vertoon snitte met alle geselekteer

en: Add new category
af: Voeg nuwe kategorie by

en: Remove category
af: Verwyder kategorie

en: New tag value?
af: Nuwe etiket?

en: New Category?
af: Nuwe kategorie?

en: Group
af: Groepeer

en: Get all tags from collection
af: Kry alle etikette van 'n versameling

en: May have this tag [OR]
af: Mag hierdie etiket hê [OF]

en: Must not have this tag [NOT]
af: Moet nie hierdie etiket hê nie [NIE]

en: Ignored
af: Geïgnoreer

en: Selected Tracks
af: Gekose Snitte

en: Playback history
af: Speellysgeskiedenis

en: Save History
af: Stoor Geskiedenis

en: Enter the search keywords
af: Voer die soekwoorde in

en: IPython Console - Exaile
af: IPython konsole - Exaile

en: IPython Console
af: IPython-konsole

en: Ready
af: Gereed

en: Searching Jamendo catalogue...
af: Deursoek tans die Jamendo katalogus...

en: Retrieving song data...
af: Haal tans inligting oor die snit...

en: Append to Current
af: Voeg toe tot huidige

en: Loved
af: Gunstelinge

en: Last.fm Loved
af: Last.fm Gunstelinge

en: Unlove This Track
af: Verwyder van gunstelinge

en: Last.fm Loved Tracks
af: Gunsteling Last.fm snitte

en: The API key is invalid.
af: Die API-sleutel is ongeldig.

en: Could not start web browser
af: Kon nie die webblaaier laai nie

en: Main Menu
af: Hoofkieslys

en: Mini Mode
af: Mini-modus

en: Previous
af: Vorige

en: Go to the previous track
af: Gaan na vorige snit

en: Previous track
af: Vorige snit

en: Next
af: Volgende

en: Go to the next track
af: Gaan na volgende snit

en: Next track
af: Volgende snit

en: Play/Pause
af: Speel/Wag

en: Start playback
af: Begin speel

en: Continue playback
af: Gaan voort met terugspeel

en: Pause playback
af: Pouseer terugspeel

en: Stop the playback
af: Stop die terugspeel

en: Continue playback after current track
af: Gaan voort met terugspeel na die huidige snit

en: Change the volume
af: Verander die volume

en: Restore
af: Herstel

en: Restore the main window
af: Herstel die hoofvenster

en: Restore main window
af: Herstel die hoofvenster

en: Select rating of the current track
af: Kies die keuring vir die huidige snit

en: Track selector
af: Snitkeuse

en: Simple track list selector
af: Eenvoudige snitlyskeuse

en: Playlist button
af: Terugspeel knoppie

en: Access the current playlist
af: Toegang tot die huidige speellys

en: Progress button
af: Vooruitgangsknoppie

en: Playback progress and access to the current playlist
af: Terugspeelvoortuigang en toegang tot die huidige speellys

en: Progress bar
af: Vooruitgangsbalk

en: Playback progress and seeking
af: Terugspeelvooruitgang en soek

note: TRANSLATORS: Mini mode track selector title preset
en: $title by $artist
af: $title deur $artist

en: Moodbar
af: Gemoedsbalk

en: Multi-Alarm Clock
af: Multi-Alarm Klok

en: Notify
af: Melding

en: On Screen Display
af: Inligtingvenster

en: Podcasts
af: Potgooie

en: Podcast
af: Potgooi

en: Refresh Podcast
af: Verfris potgooi

en: Delete
af: Skrap

en: Open Podcast
af: Open potgooi

en: Loading %s...
af: Aan die laai %s...

en: Error loading podcast.
af: Fout tydens laai van die potgooi

en: Loading Podcasts...
af: Laai tans die potgooie...

en: Could not save podcast file
af: Kon nie die potgooi stoor nie

en: Preview
af: Voorskou

en: Preview Device
af: Toestel voorskou

en: Equalizer
af: Bandmenger

en: Pause on Screensaver
af: Pouse tydens sluimerskerm

en: Shutdown after Playback
af: Sluit af na terugspeel

en: Shutdown scheduled
af: Afsluitbeplanning

en: Computer will be shutdown at the end of playback.
af: Die rekenaar sal afgesluit word na die terugspeel

en: Imminent Shutdown
af: Afskakeling sal binnekort begin

en: The computer will be shut down in %d seconds.
af: Die rekenaar sal na %d sekondes afgeskakel word.

en: Shutdown failed
af: Afskakeling het misluk

en: Computer could not be shutdown using D-Bus.
af: Rekenaar kon nie deur middel van D-Bus afgesluit word nie

en: <b>Alarm Days</b>
af: <b>Alarm dae</b>

en: Monday
af: Maandag

en: Tuesday
af: Dinsdag

en: Wednesday
af: Woensdag

en: Thursday
af: Donderdag

en: Friday
af: Vrydag

en: Saturday
af: Saterdag

en: Sunday
af: Sondag

en: Use Fading
af: Gebruik uitdoof

en: Maximum volume:
af: Maksimum volume

en: Increment:
af: Verhoog:

en: API key:
af: API-sleutel:

en: Secret:
af: Geheim:

en: Username:
af: Gebruikersnaam:

en: Password:
af: Wagwoord:

en: Server name:
af: Bediener naam:

en: Port:
af: Poort:

en: Server enabled
af: Bediener aangeskakel

en: Top left
af: Bo links

en: Top right
af: Bo regs

en: Bottom left
af: Links onder

en: Bottom right
af: Regs onder

en: Anchor:
af: Anker:

en: X offset:
af: X-Verplasing

en: pixels
af: beeldpunte

en: Y offset:
af: Y-Verplasing

en: Override cover size
af: Oorskryf omslaggrootte

en: Size:
af: Grootte:

en: Use fading
af: Gebruik klankuitvaag

en: Fading duration:
af: Vervaagduur:

en: pre
af: voorkeuse

en: Font:
af: Lettertipe:

en: Text Color:
af: Tekskleur:

en: Background Color:
af: Agtergrondkleur:

en: Release date
af: Vrysteldatum

en: Rating this week
af: Keuring hierdie maand

en: Rating this month
af: Keuring hierdie maand

en: Number of playlist additions
af: Aantal kere toegevoeg tot die speellys

en: Number of downloads
af: Aantal aflaaie

en: Number of listens
af: Aantal kere geluister

en: Starred
af: Met sterretjies

en: Date of starring
af: Datum van keuring

en: Genre/Tags
af: Genre/etikette

en: Order by:
af: Sorteer volgens:

en: Order direction:
af: Volgorde:

en: Results:
af: Uitslae:

en: Advanced
af: Gevorderd

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Full
af: Volledig

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Simple
af: Eenvoudig

en: Controls
af: Kontrole

en: Always on top
af: Altyd op voorgrond

en: Show in tasklist
af: Vertoon in takelys

en: Show on all desktops
af: Vertoon op alle werksblaaie

en: Display window decorations:
af: Vertoon vensterdekorasies

en: Options
af: Opsies

en: <b>Playback</b>
af: <b>Terugspeel</b>

en: Restart playlist
af: Begin speellys oor

en: Enable volume fade-in
af: Aktiveer volume indoof

en: Fade start volume:
af: Doof beginvolume

en: Fade stop volume:
af: Eindvolume uitdoof

en: Fade Increment:
af: Verhogingstoename

en: Resize displayed covers
af: Herskaleer vertoonde omslae

en: Use album covers as icons
af: Gebruik albumomslae as ikone

en: Use media icons for pause, stop and resume
af: Gebruik media-ikone vir pouse, stop en hervat

en: When main window is focused
af: As die hoofvenster gefokus is

en: Background:
af: Agtergrond:

note: Prefer to use ReplayGain's album correction instead of track correction if possible. If unchecked, track correction will be preferred instead.
en: Prefer per-album correction
af: Verkies per-album korrigering

en: Protect against noise caused by over-amplification
af: Beskerm teen geraas as gevolg van oorversterking

en: Unpause when screensaver ends
af: Hervat afspeel wanneer sluimerskerm beëindig word

en: Save location:
af: Stoor ligging:

en: Delete incomplete files
af: Wis onvolledige lêers uit

en: Language:
af: Taal:

en: Shortcode of the Wikipedia language version (en, de, fr, ...)
af: Kortkode van die Wikipedia taalweergawe (af, en, de, fr, ...)

en: Home
af: Tuis

en: Back
af: Vorige

en: Forward
af: Volgende

en: A-B Repeat
af: A-B herhaal

en: Effect
af: Effek

en: Utility
af: Nutsprogram

en: Bookmarks
af: Boekmerke

en: CD Playback
af: CD terugspeel

en: Devices
af: Toestelle

en: Development
af: Ontwikkeling

en: Media Sources
af: Media Bronne

en: A 10-band equalizer
af: 'n 10-band equalizer

en: Group Tagger
af: Groep etikeerder

en: Tagging
af: Etikering

en: Hello World
af: Hallo Wêreld

en: Removes voice from audio
af: Verwyder stemme vanuit die oudio

en: Last.fm Covers
af: Last.fm omslae

en: Dynamic Playlists
af: Dinamiese Speellyste

en: Main Menu Button
af: Hoofkieslysknop

en: MusicBrainz Covers
af: MusicBrainz Omslae

en: Information
af: Informasie

en: Output
af: Afvoer
