exaile - en to hr translation catalogue (1061 entries)

en: Tags
hr: Oznake

en: Local file
hr: Lokalna datoteka

en: %d day,  | %d days,
hr[0]: %d dan,
hr[1]: %d dana,
hr[2]: %d dana,

en: %d hour,  | %d hours,
hr[0]: %d sat,
hr[1]: %d sata,
hr[2]: %d sati,

en: %d minute,  | %d minutes,
hr[0]: %d minuta,
hr[1]: %d minute,
hr[2]: %d minuta,

en: %d second | %d seconds
hr[0]: %d sekunda
hr[1]: %d sekunde
hr[2]: %d sekunda

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of days
en: %dd,
hr: %d d,

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of hours
en: %dh,
hr: %d h,

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of minutes
en: %dm,
hr: %d min,

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of seconds
en: %ds
hr: %d s

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of days
en: %dd
hr: %d d

en: Unknown
hr: Nepoznato

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
hr: Nikad

en: Today
hr: Danas

en: Yesterday
hr: Jučer

en: Local
hr: Lokalno

en: Usage: exaile [OPTION...] [LOCATION...]
hr: Upotreba: exaile [OPCIJA …] [LOKACIJA …]

en: Launch Exaile, optionally adding tracks specified by LOCATION to the active playlist. If Exaile is already running, this attempts to use the existing instance instead of creating a new one.
hr: Pokreni Exaile i opcionalno dodaj pjesme koje su određene LOKACIJOM, u aktivnu playlistu. Ako se Exaile već pokreće, ovime se pokušava koristiti postojeća instanca, umjesto stvaranja nove.

en: Playback Options
hr: Opcije za sviranje

en: Play the next track
hr: Sviraj sljedeću pjesmu

en: Play the previous track
hr: Sviraj prethodnu pjesmu

en: Stop playback
hr: Prekini sviranje

en: Play
hr: Sviraj

en: Pause
hr: Zaustavi

en: Pause or resume playback
hr: Zaustavi ili nastavi sviranje

en: Stop playback after current track
hr: Prekini sviranje nakon trenutačne pjesme

en: Collection Options
hr: Opcije za zbirke

note: TRANSLATORS: Meta variable for --add and --export-playlist
en: LOCATION
hr: LOKACIJA

en: Add tracks from LOCATION to the collection
hr: Dodaj pjesme iz LOKACIJE u zbirku

en: Playlist Options
hr: Opcije za playlistu

en: Export the current playlist to LOCATION
hr: Izvezi trenutačnu playlistu na LOKACIJU

en: Track Options
hr: Opcije za pjesme

en: Query player
hr: Ispitaj player

en: Retrieve the current playback state and track information as FORMAT
hr: Preuzmi stanje trenutačne playliste i podatke pjesme kao FORMAT

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query-tags
en: TAGS
hr: OZNAKE

en: Tags to retrieve from the current track; use with --format-query
hr: Oznake koje se preuzimaju iz trenutačne pjesme; koristi zajedno s --format-query

en: Show a popup with data of the current track
hr: Prikaži skočni prozor s podacima trenutačne pjesme

en: Print the title of current track
hr: Ispiši naslov trenutačne pjesme

en: Print the album of current track
hr: Ispiši album trenutačne pjesme

en: Print the artist of current track
hr: Ispiši izvođača trenutačne pjesme

en: Print the length of current track
hr: Ispiši dužinu trenutačne pjesme

en: Set rating for current track to N%
hr: Postavi ocjenu za trenutačnu pjesmu na N%

en: Get rating for current track
hr: Nabavi ocjenu za trenutačnu pjesmu

en: Print the current playback position as time
hr: Ispis trenutne pozicije reprodukcije, kao vrijeme

en: Print the current playback progress as percentage
hr: Ispis trenutne pozicije reprodukcije, u obliku postotka

en: Volume Options
hr: Postavke glasnoće

en: Increase the volume by N%
hr: Povećaj glasnoću za N%

en: Decrease the volume by N%
hr: Smanji glasnoću za N%

en: Mute or unmute the volume
hr: Isključi ili uključi glasnoću

en: Print the current volume percentage
hr: Ispiši postotak trenutne glasnoće

en: Other Options
hr: Ostale postavke

en: Start new instance
hr: Pokreni novu instancu

en: Show this help message and exit
hr: Prikaži ovu poruku pomoći i izađi

en: Show program's version number and exit.
hr: Prikaži verziju programa i izađi.

en: Start minimized (to tray, if possible)
hr: Pokreni smanjeno (u programskoj traci, ako je moguće)

en: Toggle visibility of the GUI (if possible)
hr: Preklopi vidljivost GUI-a (ako je moguće)

en: Start in safe mode - sometimes useful when you're running into problems
hr: Pokreni u sigurnom načinu rada - ponekad korisno ako naiđete na probleme

en: Force import of old data from version 0.2.x (overwrites current data)
hr: Prisilno uvezi stare podatke iz verzije 0.2.x (prepisat će trenutačne podatke)

en: Do not import old data from version 0.2.x
hr: Ne uvodi stare podatke iz inačice 0.2.x

en: Make control options like --play start Exaile if it is not running
hr: Učini da opcije kao --sviraj pokrenu Exaile ukoliko nije pokrenut

en: Locale to use for Exaile
hr: Korišteni jezik za Exaile

en: Development/Debug Options
hr: Opcije za razvoj/pronalaženje grešaka

en: DIRECTORY
hr: DIREKTORIJ

en: Set data directory
hr: Postavi direktorij podataka

en: Set data and config directory
hr: Postavlja podatke i konfiguracijski direktorij

en: MODULE
hr: MODUL

en: Limit log output to MODULE
hr: Ograniči izlaz informacija na MODUL

en: LEVEL
hr: RAZINA

en: Limit log output to LEVEL
hr: Ograniči izlaz informacija na RAZINA

en: Show debugging output
hr: Prikaži izlaz otklanjanja grešaka

en: Enable debugging of xl.event. Generates lots of output
hr: Uključi ispravljanje grešaka za xl.event. Generira puno rezultata

en: Enable full debugging of xl.event. Generates LOTS of output
hr: Uključi potpuno ispravljanje grešaka za xl.event. Generira PUNO rezultata

en: Add thread name to logging messages.
hr: Dodaj ime razgovora u poruke log zapisa.

en: TYPE
hr: VRSTA

en: Limit xl.event debug to output of TYPE
hr: Ograniči xl.event otklanjanje grešaka na izlaz informacija za VRSTA

en: Reduce level of output
hr: Smanji razinu izlaza

en: Disable D-Bus support
hr: Isključi D-Bus podršku

en: Disable HAL support.
hr: Isključi HAL podršku.

en: Entire Library
hr: Cijela biblioteka

en: Random %d
hr: Slučajno %d

en: Rating > %d
hr: Ocjena > %d

en: Exaile is not yet finished loading. Perhaps you should listen for the exaile_loaded signal?
hr: Exaile još nije završio učitavanje. Možda bi trebali slušati čuje li se 'exaile_loaded' signal?

en: Arranger
hr: Aranžer

en: Artist
hr: Izvođač

en: Album artist
hr: Izvođač albuma

en: Author
hr: Autor

en: Copyright
hr: Autorsko pravo

en: Comment
hr: Komentar

en: Composer
hr: Skladatelj

en: Conductor
hr: Dirigent

en: Cover
hr: Omot

en: Date
hr: Datum

en: Disc
hr: Disk

en: Encoded by
hr: Kodirano od

en: Genre
hr: Žanr

en: Grouping
hr: Grupiranje

en: Language
hr: Jezik

en: Lyrics
hr: Tekstovi pjesama

en: Lyricist
hr: Autor tekstova pjesama

en: Organization
hr: Organizacija

en: Original album
hr: Izvorni album

en: Original artist
hr: Izvorni izvođač

en: Original date
hr: Izvorni datum

en: Performer
hr: Izvođač

en: Title
hr: Naslov

en: Track
hr: Pjesma

en: Version
hr: Verzija

en: Website
hr: Web stranica

en: Bitrate
hr: Protok bitova

en: Date added
hr: Datum dodavanja

en: Last played
hr: Zadnje svirano

en: Length
hr: Duljina

en: Location
hr: Lokacija

en: Modified
hr: Promijenjeno

en: Play time
hr: Trajanje

en: Times played
hr: Broj reprodukcija

en: Start offset
hr: Početni odmak

en: Stop offset
hr: Završni odmak

en: : Possible audio device error, is it plugged in?
hr: : Moguća greška audio uređaja, je li je priključen?

en: A GStreamer 1.x plugin for %s is missing. Without this software installed, Exaile will not be able to play the current file. Please install the required software on your computer. See %s for details.
hr: Nedostaje dodatak GStreamer 1.x za %s. Bez tog softvera, Exaile neće moći svirati trenutačnu datoteku. Instaliraj potreban softver na računalo. Pojedinosti potraži u %s.

en: Automatic
hr: Automatski

en: Custom
hr: Prilagođeni

en: Could not create audiosink (device: %s, type: %s)
hr: Nije bilo moguće stvoriti audio odredište (uređaj: %s, vrsta: %s)

en: No custom pipeline specified!
hr: Nijedan prilagođeni proces nije određen!

en: Error creating custom audiosink '%s'
hr: Greška pri stvaranju prilagođenog audio odredišta „%s”

en: Invalid sink type '%s' specified
hr: Određena je neispravna vrsta odredišta „%s”

en: Could not create sink type '%s'
hr: Nije bilo moguće stvoriti vrstu odredišta „%s”

en: Invalid playlist type.
hr: Neispravna vrsta playliste.

en: Playlist
hr: Playlista

en: M3U Playlist
hr: M3U playlista

en: PLS Playlist
hr: PLS playlista

en: Invalid format for %s.
hr: Neispravni format za %s.

en: Unsupported version %(version)s for %(type)s
hr: Nepodržana verzija %(version)s za %(type)s

en: ASX Playlist
hr: ASX playlista

en: XSPF Playlist
hr: XSPF playlista

en: Shuffle _Off
hr: Miješanje isključen_o

en: Shuffle _Tracks
hr: Miješaj pj_esme

en: Shuffle _Albums
hr: Miješaj _albume

en: _Random
hr: _Slučajno

en: Repeat _Off
hr: Ponavljaj _isključeno

en: Repeat _All
hr: Ponavljaj _sve

en: Repeat O_ne
hr: Ponavljaj jed_nu

en: Dynamic _Off
hr: Dinimično _isključeno

en: Dynamic by Similar _Artists
hr: Dinimično prema sličnim _izvođačima

en: Plugin is already loaded or has a conflicting name.
hr: Dodatak je već učitan ili nema jedinstveno ime.

en: Plugin archive is not in the correct format.
hr: Arhiva dodataka nije u ispravnom formatu.

en: A plugin with the name "%s" is already installed.
hr: Dodatak s imenom „%s” je već instaliran.

en: Plugin archive contains an unsafe path.
hr: Arhiva dodataka sadrži nesigurnu putanju.

en: Settings version is newer than current.
hr: Verzija postavke je novija od aktivne.

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
hr: Vorbis je audio kodek otvorenog koda s visokom izlaznom kvalitetom i manjom veličinom datoteke od MP3 formata.

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
hr: Free Lossless Audio Codec (FLAC) je kodek otvorenog koda, koji komprimira zvuk bez gubitka kvalitete.

en: Apple's proprietary lossy audio format that achieves better sound quality than MP3 at lower bitrates.
hr: Appleov audio format s degradacijom kvalitete koji pri većoj kompresiji (manji protok bitova) postiže bolju kvalitetu od MP3 formata.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. VBR gives higher quality than CBR, but may be incompatible with some players.
hr: Vlasnički i stariji, ali također popularan, audio format s degradacijom kvalitete. VBR nudi višu kvalitetu nego CBR, ali možda nije kompatibilan s nekim playerima.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. CBR gives less quality than VBR, but is compatible with any player.
hr: Vlasnički i stariji, ali također popularan, audio format s degradacijom kvalitete. CBR nudi manju kvalitetu nego VBR, ali je kompatibilan sa svim playerima.

en: A very fast Free lossless audio format with good compression.
hr: Vrlo brz, besplatan audio format bez degradacije kvalitete, s dobrom kompresijom.

en: Various Artists
hr: Razni izvođači

note: TRANSLATORS: Bitrate (k here is short for kbps).
en: %dk
hr: %d k

en: You did not specify a location to load the db from
hr: Moraš odrediti lokaciju za učitavanje baze podataka

en: You did not specify a location to save the db
hr: Moraš odrediti lokaciju za spremanje baze podataka

en: Not playing.
hr: Ne svira.

en: status: %(status)s, title: %(title)s, artist: %(artist)s, album: %(album)s, length: %(length)s, position: %(progress)s%% [%(position)s]
hr: status: %(status)s, naslov: %(title)s, izvođač: %(artist)s, album: %(album)s, dužina: %(length)s, pozicija: %(progress)s%% [%(position)s]

en: Scanning collection...
hr: Pretraživanje zbirke …

en: Scanning %s...
hr: Pretražuje se %s …

en: Add a Directory
hr: Dodaj direktorij

en: Directory not added.
hr: Direktorij nije dodan.

en: The directory is already in your collection or is a subdirectory of another directory in your collection.
hr: Direktorij se već nalazi u tvojoj zbirci ili je poddirektorij jednog drugog direktorija u tvojoj zbirci.

en: {outstanding} covers left to fetch
hr: broj preostalih omota za preuzimanje: {outstanding}

en: All covers fetched
hr: Svi omoti su preuzeti

en: Collecting albums and covers...
hr: Prikupljanje albuma i omota …

en: Show Cover
hr: Prikaži omot

en: Fetch Cover
hr: Nabavi omot

en: Remove Cover
hr: Ukloni omot

en: Cover for %s
hr: Omot za %s

en: {width}x{height} pixels ({zoom}%)
hr: {width} × {height} piksela ({zoom} %)

en: Save File
hr: Spremi datoteku

en: Cover options for %(artist)s - %(album)s
hr: Opcije za omot, za %(artist)s – %(album)s

en: No covers found.
hr: Nema omota.

en: None of the enabled sources has a cover for this track, try enabling more sources.
hr: Nijedan uključeni izvor nema omot za ovu pjesmu. Pokušaj uključiti daljnje izvore.

note: TRANSLATORS: do not translate 'width' and 'height'
en: {width}x{height} pixels
hr: {width} × {height} piksela

en: $title (by $artist)
hr: $title ($artist)

en: Save currently selected playlist
hr: Spremi trenutačnu playlistu

en: Save currently selected playlist under a custom name
hr: Spremi trenutačno odabranu playlistu pod prilagođenim imenom

en: Focus filter in currently focused panel
hr: Fokusiraj filtar u trenutačno fokusiranoj ploči

en: Focus playlist search
hr: Fokusiraj pretragu playlista

en: Clear queue
hr: Isprazni red za sviranje

en: Start, pause or resume the playback
hr: Pokreni, pauziraj ili nastavi sviranje

en: Seek to the right
hr: Traži desno

en: Seek to the left
hr: Traži lijevo

en: Increase the volume
hr: Povećaj glasnoću

en: Decrease the volume
hr: Smanji glasnoću

en: Switch to previous tab
hr: Prebaci na prethodnu karticu

en: Switch to next tab
hr: Prebaci na sljedeću karticu

en: Focus the playlist container
hr: Fokusiraj spremnik playlista

en: Focus the files panel
hr: Fokusiraj ploču datoteka

en: Focus the radio panel
hr: Fokusiraj ploču radija

en: Focus the playlists panel
hr: Fokusiraj ploču playlista

en: Focus the first tab
hr: Fokusiraj prvu karticu

en: Focus the second tab
hr: Fokusiraj drugu karticu

en: Focus the third tab
hr: Fokusiraj treću karticu

en: Focus the fourth tab
hr: Fokusiraj četvtru karticu

en: Focus the fifth tab
hr: Fokusiraj petu karticu

en: Focus the sixth tab
hr: Fokusiraj šestu karticu

en: Focus the seventh tab
hr: Fokusiraj sedmu karticu

en: Focus the eighth tab
hr: Fokusiraj osmu karticu

en: Focus the ninth tab
hr: Fokusiraj devetu karticu

en: Focus the tenth tab
hr: Fokusiraj desetu karticu

en: Toggle: Stop after Selected Track
hr: Prekidač: Prekini nakon odabrane pjesme

en: Playback error encountered!
hr: Greška pri sviranju!

en: Buffering: %d%%...
hr: Međuspremanje: %d %% …

en: Continue Playback
hr: Nastavi Reprodukciju

en: Pause Playback
hr: Pauziraj Reprodukciju

en: Playlist export failed!
hr: Neuspio izvoz playliste!

en: Start Playback
hr: Počni Reprodukciju

en: _New Playlist
hr: _Nova playlista

en: _Open
hr: _Otvori

en: Open _URL
hr: Otvori _URL

en: Open _Directories
hr: Otvori _direktorije

en: _Import Playlist
hr: _Uvezi playlistu

en: E_xport Current Playlist
hr: I_zvezi trenutačnu playlistu

en: Close _Tab
hr: Za_tvori karticu

en: _Restart
hr: Pok_reni ponovo

en: _Quit Exaile
hr: _Zatvori Exaile

en: _Collection
hr: _Zbirka

en: _Queue
hr: _Red za sviranje

en: C_overs
hr: O_moti

en: _Preferences
hr: _Postavke

en: _Show Playing Track
hr: Prikaži pje_smu koja svira

en: _Playlist Utilities Bar
hr: _Alatna traka za playliste

en: C_olumns
hr: _Stupci

en: _Clear playlist
hr: _Isprazni playlistu

en: _Device Manager
hr: Upravljanje _uređajima

en: _Rescan Collection
hr: Ponovo p_retraži zbirku

en: Rescan Collection (_slow)
hr: Ponovo pretraži zbirku (_sporo)

en: User's Guide (website)
hr: Korisnički priručnik (we stranica)

en: Shortcuts
hr: Prečaci

en: Report an issue (GitHub)
hr: Prijavi problem (GitHub)

en: Open error logs
hr: Otvori log-zapise grešaka

en: _About
hr: _O programu

en: Album Artist
hr: Izvođač albuma

en: Genre - Artist
hr: Žanr – izvođač

en: Genre - Album Artist
hr: Žanr – izvođač albuma

en: Genre - Album
hr: Žanr – album

en: Date - Artist
hr: Datum – izvođač

en: Date - Album Artist
hr: Datum – izvođač albuma

en: Date - Album
hr: Datum – album

en: Artist - (Date - Album)
hr: Izvođač – (datum – album)

en: Album Artist - (Date - Album)
hr: Izvođač albuma – (datum – album)

en: Collection
hr: Zbirka

en: Rescan Collection
hr: Ponovno pretraži zbirku

en: Transferring to %s...
hr: Prijenos u %s …

en: Files
hr: Datoteke

en: Filename
hr: Ime datoteke

note: TRANSLATORS: File size column in the file browser
en: Size
hr: Veličina

note: TRANSLATORS: Title of the track number column
en: #
hr: Broj

en: No lyrics found.
hr: Nema tekstova pjesama.

en: Source:
hr: Izvor:

en: Any source
hr: Bilo koji izvor

en: New _Smart Playlist
hr: Nova _pametna playlista

en: _New Station
hr: _Nova stanica

en: Delete the playlist "%s"?
hr: Izbrisati playlistu „%s”?

en: Enter the new name you want for your playlist
hr: Upiši novo ime za tvoju playlistu

en: Rename Playlist
hr: Preimenuj playlistu

en: The playlist name you entered is already in use.
hr: Upisano ime playliste već postoji.

en: Error loading smart playlist: %s
hr: Greška pri učitavanju pametne playliste: %s

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with more than two values
en: %(first)s, %(second)s and others
hr: %(first)s, %(second)s i ostali

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with two values
en: %(first)s and %(second)s
hr: %(first)s i %(second)s

en: Playlists
hr: Playliste

en: Smart Playlists
hr: Pametne playliste

en: Custom Playlists
hr: Prilagođene playliste

en: Loading streams...
hr: Učitavanje streamova …

en: Add Radio Station
hr: Dodaj Radio Stanicu

en: Name:
hr: Ime:

en: Saved Stations
hr: Spremljene stanice

en: Radio Streams
hr: Radiostanice

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Enter the name you want for your new playlist
hr: Upiši ime za tvoju novu playlistu

en: New Playlist
hr: Nova playlista

en: P_anels
hr: Pl_oče

en: Drop here to create a new playlist
hr: Ispusti ovdje za dodavanje nove playliste

en: _Clear Tab History
hr: _Isprazni kronologiju kartica

en: Recently Closed _Tabs
hr: Nedavno zatvorene _kartice

en: Restore closed tab
hr: Obnovi zatvorene kartice

en: Playlist %d
hr: Playlista %d

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {minutes} min ago)
hr: {playlist_name} (broj pjesama: {track_count}, zatvoreno prije {minutes} min)

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {seconds} sec ago)
hr: {playlist_name} (broj pjesama: {track_count}, zatvoreno prije {seconds} s)

en: _Move to Other View
hr: _Premjesti na drugi prikaz

en: Plugins
hr: Dodaci

en: Appearance
hr: Izgled

en: Tray icons are not supported on your platform
hr: Tvoja platforma ne podržava ikone u programskoj traci

en: Reset to _Defaults
hr: Vrati na _standardno

en: Migrating ratings to audio file metadata
hr: Migriranje ocjena u metapodatke audio datoteke

en: Migrating metadata
hr: Migriranje metapodataka

en: Covers
hr: Omoti

en: Lyrics Viewer
hr: Preglednik tekstova pjesama

en: Playback
hr: Sviranje

en: Uncategorized
hr: Nekategorizirano

en: Could not load plugin info!
hr: Nije bilo moguće učitati informacije o dodatku!

en: Failed plugin: %s | Failed plugins: %s
hr[0]: Neuspio dodatak: %s
hr[1]: Neuspjeli dodaci: %s
hr[2]: Neuspjeli dodaci: %s

en: Do you really want to remove this plugin?
hr: Stvarno želiš ukloniti ovaj dodatak?

en: Could not remove plugin!
hr: Nije bilo moguće ukloniti dodatak!

en: Could not disable plugin!
hr: Nije bilo moguće isključiti dodatak!

en: Could not enable plugin!
hr: Nije bilo moguće uključiti dodatak!

en: Choose a Plugin
hr: Odaberi dodatak

en: Plugin Archives
hr: Arhiva dodataka

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: Plugin already exists!
hr: Dodatak već postoji!

en: Do you want to override it?
hr: Žeiliš i ga prepisati?

en: Plugin file installation failed!
hr: Neuspjela instalacija datoteke priključka!

en: Restart Exaile?
hr: Ponovo pokrenuti Exaile?

en: A restart is required for this change to take effect.
hr: Potrebno je ponovo pokrenuti program, kako bi se primijenile promjene.

en: Restart
hr: Pokreni ponovo

en: Action
hr: Radnja

en: Shortcut
hr: Prečac

en: Writing of tags failed
hr: Neuspjelo zapisivanje oznaka

en: Tags could not be written to the following files:
    {files}
hr: Nije bilo moguće zapisati oznake u sljedeće datoteke:
    {files}

en: Editing track %(current)d of %(total)d
hr: Uređivanje pjesme %(current)d od %(total)d

en: Are you sure you want to apply the changes to all tracks?
hr: Zaista želiš primijeniti promjene na sve pjesme?

en: Apply changes before closing?
hr: Primjenito promjene prije zatvaranja?

en: Your changes will be lost if you do not apply them now.
hr: Izgubit ćeš promjene, ako ih sada ne primijeniš.

note: TRANSLATORS: Remove tag value
en: Clear
hr: Isprazni

note: TRANSLATORS: This is the 'of' between numbers in fields like tracknumber, discnumber, etc. in the tagger.
en: of:
hr: od:

en: JPEG image
hr: JPEG slika

en: PNG image
hr: PNG slika

en: Image
hr: Slika

en: Linked image
hr: Povezana slika

note: TRANSLATORS: do not translate 'format', 'width', and 'height'
en: {format} ({width}x{height} pixels)
hr: {format} ({width} × {height} piksela)

en: Select image to set as cover
hr: Odaberi sliku za omot

en: Supported image formats
hr: Podržani formati slika

en: Open Directory
hr: Otvori direktorij

en: Apply current value to all tracks
hr: Primijeni trenutačnu vrijednost na sve pjesme

en: Saved %(count)s of %(total)s.
hr: Spremljeno %(count)s od %(total)s.

en: Exaile Music Player
hr: Exaile player muzike

en: Enter the URL to open
hr: Upiši URL za otvaranje

en: Open URL
hr: Otvori URL

en: Select File Type (by Extension)
hr: Odaberi vrstu datoteke (prema nastavku)

en: Choose Media to Open
hr: Odaberi medij za otvaranje

en: Supported Files
hr: Podržane datoteke

en: Music Files
hr: Muzičke datoteke

en: Playlist Files
hr: Datoteke playlista

en: Choose Directory to Open
hr: Odaberi direktorij za otvaranje

en: Import Playlist
hr: Uvezi playlistu

en: Export Current Playlist
hr: Izvezi trenutačnu playlistu

en: Use relative paths to tracks
hr: Koristi relativne staze do pjesme

en: Playlist saved as <b>%s</b>.
hr: Playlista spremljena kao <b>%s</b>.

en: Close %s
hr: Zatvori %s

en: <b>Save changes to %s before closing?</b>
hr: <b>Da spremim promjene prije zatvaranja? (%s)</b>

en: Your changes will be lost if you don't save them
hr: Izgubit ćeš promjene, ako ih ne spremiš

en: Close Without Saving
hr: Zatvori bez spremanja

en: Yes to all
hr: Da za sve

en: No to all
hr: Ne za sve

en: Error occurred while copying %s: %s
hr: Došlo je do greške prilikom kopiranja %s: %s

en: File exists, overwrite %s ?
hr: Datoteka postoji, prepisati %s ?

en: Playlist name:
hr: Ime playliste:

en: Add new playlist...
hr: Dodaj novu playlistu …

en: You did not enter a name for your playlist
hr: Moraš upisati ime za tvoju playlistu

en: Save As
hr: Spremi kao

en: Exporting %s
hr: Izvozi se %s

en: Choose directory to export files to
hr: Odaberi direktorij za izvoz datoteka

en: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    by $artist
    from $album
hr: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    izvođač: $artist
    album: $album

en: Not Playing
hr: Ništa ne svira

en: %d in collection
hr: %d u zbirci

en: %d showing | %d showing
hr[0]: %d prikazano
hr[1]: %d prikazano
hr[2]: %d prikazano

en: %d selected | %d selected
hr[0]: %d odabrano
hr[1]: %d odabrano
hr[2]: %d odabrano

en: En_queue
hr: Dodaj u _red za sviranje

en: _Replace Current
hr: _Zamijeni trenutačnu

en: _Append to Current
hr: _Dodaj u trenutačnu

en: _Track Properties
hr: _Svojstva pjesme

en: _Open Directory
hr: _Otvori direktorij

en: The files cannot be moved to the Trash. Delete them permanently from the disk?
hr: Odabrane datoteke nije moguće premjestiti u smeće. Želiš li ih trajno ukloniti s diska?

en: _Move to Trash
hr: Pre_mjesti u smeće

en: _Rename
hr: P_reimenuj

en: _Edit
hr: _Uredi

en: E_xport Playlist
hr: I_zvezi playlistu

en: Export _Files
hr: Izvezi _datoteke

en: _Delete Playlist
hr: Iz_briši playlistu

en: Close Tab
hr: Zatvori karticu

en: Seeking: %s
hr: Traženje: %s

en: Move
hr: Premjesti

en: New Marker
hr: Nova oznaka

en: _Jump to
hr: _Skoči na

en: _Remove Marker
hr: _Ukloni oznaku

en: Muted
hr: Isključen zvuk

note: TRANSLATORS: Volume percentage
en: %d%%
hr: %d %%

en: Full Volume
hr: Puna glasnoća

en: _Pause
hr: _Zaustavi

en: P_lay
hr: S_viraj

en: _Next Track
hr: _Sljedeća pjesma

en: _Previous Track
hr: _Prethodna pjesma

en: _Stop
hr: Pre_kini

en: S_huffle
hr: _Miješaj

en: R_epeat
hr: Po_navljaj

en: _Dynamic
hr: _Dinamično

en: Remove _Current Track From Playlist
hr: _Ukloni trenutačnu pjesmu iz playliste

en: R_andomize Playlist
hr: Sluč_ajni redoslijed playliste

en: R_andomize Selection
hr: Sluč_ajni redoslijed odabira

en: _Save
hr: _Spremi

en: Save _As
hr: Spremi _kao

en: _Clear
hr: _Isprazni

en: _Stop Playback After This Track
hr: _Prekini sviranje nakon ove pjesme

en: _Continue Playback After This Track
hr: _Nastavi sviranje nakon ove pjesme

en: _Remove from Playlist
hr: _Ukloni iz playliste

en: Requires plugins providing dynamic playlists
hr: Zahtijeva dodatak koji omogućuje dinamičnu playlistu

en: Dynamically add similar tracks to the playlist
hr: Dinamično dodaj slične pjesme u playlistu

en: Loading
hr: Učitavanje

en: Track Number
hr: Broj pjesme

en: Disc Number
hr: Broj diska

en: Rating
hr: Ocjena

en: Year
hr: Godina

en: Playcount
hr: Broj sviranja

en: Schedule
hr: Vremenski plan

en: Start Offset
hr: Početni odmak

en: Stop Offset
hr: Završni odmak

en: _Resizable
hr: _Promjenljive veličine

en: _Autosize
hr: _Automatska veličina

en: Queue
hr: Red za sviranje

en: Queue (%d)
hr: Red za sviranje (%d)

en: Rating:
hr: Ocjena:

en: seconds
hr: sekunde

note: TRANSLATORS: Logical AND used for smart playlists
en: and
hr: i

en: days
hr: dani

en: minutes
hr: minute

en: hours
hr: sati

en: weeks
hr: tjedni

note: TRANSLATORS: True if haystack is equal to needle
en: is
hr: je

note: TRANSLATORS: True if haystack is not equal to needle
en: is not
hr: nije

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is set
hr: je postavljena

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is not present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is not set
hr: nije postavljena

note: TRANSLATORS: True if haystack contains needle
en: contains
hr: sadrži

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain needle
en: does not contain
hr: ne sadrži

note: TRANSLATORS: True if haystack contains whole word
en: contains word
hr: sadrži riječ

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain whole word
en: does not contain word
hr: ne sadrži riječ

note: TRANSLATORS: True if haystack matches regular expression
en: regex
hr: regularni izraz

note: TRANSLATORS: True if haystack does not match regular expression
en: not regex
hr: nije regularni izraz

note: TRANSLATORS: Example: rating >= 5
en: at least
hr: najmanje

note: TRANSLATORS: Example: rating <= 3
en: at most
hr: najviše

note: TRANSLATORS: Example: year < 1999
en: before
hr: prije

note: TRANSLATORS: Example: year > 2002
en: after
hr: nakon

note: TRANSLATORS: Example: 1980 <= year <= 1987
en: between
hr: između

en: greater than
hr: veće od

en: less than
hr: manje od

note: TRANSLATORS: Example: track has been added in the last 2 days
en: in the last
hr: u zadnjih

note: TRANSLATORS: Example: track has not been added in the last 5 hours
en: not in the last
hr: ne u zadnjih

note: TRANSLATORS: True if a track is contained in the specified playlist
en: Track is in
hr: Pjesma je u

note: TRANSLATORS: True if a track is not contained in the specified playlist
en: Track not in
hr: Pjesma nije u

en: Add Smart Playlist
hr: Dodaj pametnu playlistu

en: Edit Smart Playlist
hr: Uredi pametnu playlistu

en: Sort by:
hr: Razvrstaj prema:

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: About Exaile
hr: O Exaileu

en: © 2009–2020 Various Contributors
hr: © 2009. – 2020. Razni doprinositelji

en: Collection Manager
hr: Upravljanje zbirkama

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Apply
hr: _Primijeni

en: Monitored
hr: Praćeno

en: Scan At Startup
hr: Pretraži pri pokretanju

en: Add _Folder
hr: Dodaj _mapu

en: _Remove Folder
hr: _Ukloni mapu

en: Rescan _Collection
hr: Ponovo pretraži _zbirku

en: Cover Finder
hr: Pronalaženje omota

en: The origin of this cover
hr: Izvor ovog omota

en: _Abort
hr: _Prekini

en: _Set as Cover
hr: Po_stavi kao omot

en: Cover Manager
hr: Upravljanje omotima

note: Closes the preferences dialog
en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Fetch Covers
hr: Pre_uzmi omote

en: Zoom _In
hr: _Uvećaj prikaz

en: Zoom _Out
hr: _Smanji prikaz

en: _Original Size
hr: _Izvorna veličina

en: _Best Fit
hr: _Najbolja prilagodba

en: Device Manager
hr: Upravljanje uređajima

en: Icon
hr: Ikona

en: Device
hr: Uređaj

en: Driver
hr: Upravljački program

en: _Connect
hr: Po_veži

en: _Disconnect
hr: Pre_kini vezu

en: _File
hr: _Datoteka

en: _View
hr: _Prikaz

en: _Tools
hr: _Alati

en: _Help
hr: _Pomoć

en: Previous Track
hr: Prethodna pjesma

en: Stop Playback
    
    Right Click for Stop After Track Feature
hr: Prekini sviranje
    
    Pritisni desnu tipku miša za „Prekini nakon pjesme”

en: Next Track
hr: Sljedeća pjesma

en: _Add Music
hr: _Dodaj muziku

en: <b>Collection is empty.</b>
hr: <b>Zbirka je prazna.</b>

en: Refresh collection view
    (Hold Shift key to rescan the collection)
hr: Osvježi prikaz zbirke
    (Drži Shift tipku pritisnutom, za ponovno pretraživanje zbirke)

en: Clear search field
hr: Isprazni polje pretrage

en: Search
hr: Traži

en: Previous visited directory
hr: Prethodni posjećen direktorij

en: Next visited directory
hr: Sljedeći posjećen direktorij

en: Up one directory
hr: Jedan direktorij prema gore

en: Refresh directory listing
hr: Osvježi popis direktorija

en: Home directory
hr: Početni direktorij

en: Append All Tracks to Playlist
hr: Dodaj sve pjesme u playlistu

en: Import CD
hr: Uvezi CD

en: Refresh Lyrics
hr: Osvježi tekstove pjesama

en: _Add Station
hr: _Dodaj stanicu

en: Shuffle playback order
hr: Miješaj redoslijed sviranja

en: Repeat playback
hr: Ponovi sviranje

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desno

en: Top
hr: Gore

en: Bottom
hr: Dolje

en: Show info area
hr: Pokaži područje s podacima

en: The info area contains the cover art and track information
hr: Područje podataka sadrži sliku omota i podatke o pjesmi

en: Show cover art in info area
hr: Pokaži sliku omota u području podataka

en: Always show tab bar
hr: Uvijek prikaži traku s karticama

en: Tab placement:
hr: Smještaj kartica:

en: Playlist font:
hr: Font za playlistu:

en: _Revert
hr: _Obnovi

en: Reset to the system font
hr: Vrati na font sustava

en: Display track counts in collection
hr: Prikaži broj pjesama zbirke

note: TRANSLATORS: Remark at the alpha transparency option
en: Use alpha transparency:
hr: Koristi alfa prozirnost:

en: Warning: this option can cause display errors if used with a window manager without compositing support.
hr: Upozorenje: ova opcija može prouzročiti greške na ekranu, ako se koristi s upravljačem prozora bez podrške za sastavljanje.

en: Alpha transparency
hr: Alfa prozirnost

en: Show tray icon
hr: Prikaži ikonu za programsku traku

en: Minimize to tray
hr: Smanji u programsku traku

en: Close to tray
hr: Zatvori u programsku traku

note: TRANSLATORS: Keep the current track visible in playlist
en: Jump to current song on track change
hr: Skoči na trenutačnu pjesmu pri promjeni pjesme

en: Show splash screen on startup
hr: Prikaži pozdravni ekran pri pokretanju

en: Tray icons are not supported on some platforms, most notably on Wayland. On GNOME Shell 3.26+ on Xorg, tray icons only work if you have the <a href="https://extensions.gnome.org/extension/495/topicons/">"TopIcons" extension</a> (or a similar one) installed.
hr: Neke platforme ne podržavaju ikone u programskoj traci, npr. Wayland. Na GNOME Shell 3.26+ na Xorg-u, ikone u programskoj traci rade samo, ako imaš instalirano <a href="https://extensions.gnome.org/extension/495/topicons/">„TopIcons” proširenje</a> (ili slično tomu).

en: Note:
hr: Bilješka:

en: Prefer dark theme
hr: Preferiraj tamni dizajn

note: TRANSLATORS: "Checked" here refers to checkbox state.
en: If not checked, will not specify a preference to GTK. May not work on some platforms.
hr: Ako nije označeno, neće odrediti postavku GTK-u. Na nekim platformama možda neće raditi.

en: Show Status Bar
hr: Prikaži traku stanja

en: Show or hide the status bar. The status bar will always be shown if a plugin requests it.
hr: Prikaži ili sakrij traku stanja. Traka stanja će se uvijek prikazati ako dodatak to zatraži.

en: Show playlist track count
hr: Prikaži broj pjesme playliste

en: Show playlist duration
hr: Prikaži trajanje playliste

en: Words to strip from the beginning of artist tags when sorting (space separated):
hr: Riječi koje će se odrezati u prednjem dijelu oznake izvođača prilikom razvrstavanja (rastavljene razmakom):

en: (Right click to reset to defaults)
hr: (Pritisni desnu tipku miša za ponovno postavljanje na standardne postavke)

en: Use file-based compilation detection
hr: Koristi otkrivanje kompilacija na temelju datoteka

en: Read and write ratings additionally in audio file metadata
hr: Dodatno čitaj i piši ocjene u metapodatke audio datoteke

en: Use this experimental feature to read and write ratings in audio file metadata additionally to database, if possible.
    This feature should work for MP3, MP4, FLAC and OGG.
hr: Koristi ovu eksperimentalnu funkciju za čitanje i pisanje ocjena u metapodacima audio datoteke dodatno u bazu podataka, ako je moguće.
    Ova bi funkcija trebala raditi za MP3, MP4, FLAC i OGG.

en: Use e-mail for Popularimeter (MP3 only):
hr: Koristi e-mail za Popularimeter (samo MP3):

en: Write existing ratings to track files now
hr: Zapiši postojeće ocjene za praćenje datoteka

en: Use legacy tag mapping
hr: Koristi zastarjelo mapiranje oznaka

en: Migrate existing tempo and comment tags now
hr: Migriraj postojeće oznake tempa i komentara sada

en: Use covers from local files
hr: Koristi omote iz lokalnih datoteka

en: This option will search for cover image files in 
    the same folder as the music file.
hr: Ova će opcija pretražiti datoteke sa slikama omota
    u istoj mapi u kojoj se nalazi i muzička datoteka.

en: Preferred file names:
hr: Preferirana imena datoteka:

en: A comma-separated list of file names without file extensions
hr: Popis imena datoteka odvojen zarezom, bez datotečnih nastavaka

en: Fetch covers automatically on playback start
hr: Automatski preuzmi omote pri pokretanju sviranja

en: Cover Search Order:
hr: Redoslijed pretraživanja omota:

en: (drag to reorder)
hr: (povuci za mijenjanje redoslijeda)

en: Use covers embedded in tags
hr: Koristi omote koji su ugrađeni u oznakama

en: Lyrics font:
hr: Font za tekstove pjesama:

en: Audio Sink:
hr: Audio odredište:

en: Audio Device:
hr: Audio uređaj:

en: Custom sink pipeline:
hr: Prilagođeni proces odredišta:

en: Resume playback on start
hr: Nastavi reprodukciju na početku

en: Resume playback in paused state
hr: Nastavi reprodukciju u pauziranom stanju

en: Adding an item to an empty queue begins playback
hr: Dodavanjem pjesme u prazni red za sviranje, započinje sviranje

en: Remove track from queue upon playback
hr: Ukloni pjesmu iz reda za sviranje nakon sviranja

en: Remove after playback
hr: Ukloni nakon sviranja

en: Disallow playing new tracks when another track is playing
hr: Zabrani svirati nove pjesme dok jedna druga pjesma svira

en: If a track is currently playing, do not allow new tracks to be started, except when clicking the playback controls
hr: Ako pjesma trenutačno svira, nemoj dopustiti pokretanje novih pjesama, osim kad pritisneš kontrole za sviranje

en: Automatically advance to the next track
hr: Automatski prijeđi na sljedeću pjesmu

en: Delay between tracks (ms):
hr: Stanka između pjesama (ms):

en: Only works when crossfading not enabled
hr: Radi samo, kad unakrsni prijelaz nije uključen

en: Crossfade duration (ms):
hr: Trajanje unakrsnog prijelaza (ms):

en: Use crossfading (EXPERIMENTAL)
hr: Koristi unakrsni prijelaz (EKSPERIMENTALNO)

en: Forces automatically advancing to the next track
hr: Prisiljava automatsko prelaženje na sljedeću pjesmu

en: Fade duration (ms):
hr: Trajanje prijelaza (ms):

en: Use fade transitions on user actions
hr: Koristi prijelaze pri korisničkim radnjama

en: Playback engine:
hr: Uređaj za sviranje:

en: Enable gapless playback
hr: Uključi sviranje bez stanke

en: Gapless playback means to play tracks without inserting silence between them.
hr: Sviranje bez stanke znači, da nema tišine između dviju pjesama.

en: Open last playlists on startup
hr: Prilikom pokretanja programa otvori zadnju playlistu

en: Prompt for saving custom playlists on close
hr: Prilikom zatvaranja programa pitaj, trebaju li se spremiti prilagođene playliste

en: Replace content on side pane double click
hr: Zamijeni sadržaj u bočnoj traci dvostrukim pritiskom

en: Instead of appending, tracks added via double click in the panes will replace the content of the current playlist.
hr: Umjesto dodavanja na kraj, pjesme koje se dodaju dvostrukim pritiskom će zamijeniti sadržaj trenutačne playliste.

en: Appending/replacing via menu item triggers playback
hr: Dodavanje/zamijenjivanje putem izbornika, pokreće se sviranje

en: When using a menu item to add/replace tracks on the playlist, start playback if there is track currently playing. This option was the default behavior before Exaile 0.3.3
hr: Kad koristiš izbornik za dodavanje/zamjenu pjesme na playlisti, pokreni sviranje, ako trenutačno svira jedna pjesma. Ova je opcija bila standardno ponašanje prije Exailea 0.3.3

en: Queue tracks by default instead of playing them
hr: Standardno stavi pjesme u red za sviranje, umjesto da ih sviraš

en: When you double click or press enter to play a track in a playlist, queue the track instead of playing it
hr: Kad pritisneš dvaput ili kad pritisneš tipku enter za sviranje pjesme u playlisti, postavi pjesmu u red za sviranje umjesto da je sviraš

en: Plugin
hr: Dodatak

en: Status
hr: Stanje

en: Enabled
hr: Uključeno

en: Show incompatible plugins
hr: Pokaži nekompatibilne dodatke

en: No Plugin Selected
hr: Nijedan dodatak nije odabran

en: Add _Plugin File
hr: Dodaj datoteku _dodatka

en: Preferences
hr: Postavke

en: Description
hr: Opis

en: Track Properties
hr: Svojstva pjesme

en: A_dd tag
hr: D_odaj oznaku

en: _Remove tag
hr: _Ukloni oznaku

en: Uppercase first letter of all tags
hr: Početno veliko slovo svih oznaka

en: File Properties
hr: Svojstva datoteke

en: _Previous
hr: _Prethodno

en: _Next
hr: _Sljedeće

en: Other
hr: Ostalo

en: 32x32 pixels 'file icon' (PNG only)
hr: 32 × 32 piksela „ikona datoteka” (samo PNG)

en: Other file icon
hr: Ostale ikone datoteka

en: Cover (front)
hr: Omot (prednja strana)

en: Cover (back)
hr: Omot (stražnja strana)

en: Leaflet page
hr: Stranica brošure

en: Media (e.g. label side of CD)
hr: Medij (npr. oznaka na koricama CD-a)

en: Lead artist/lead performer/soloist
hr: Glavni izvođač/solist

en: Artist/performer
hr: Izvođač

en: Band/Orchestra
hr: Grupa/Orkestar

en: Lyricist/text writer
hr: Autor tekstova pjesama

en: Recording Location
hr: Mjesto snimanja

en: During recording
hr: Za vrijeme snimanja

en: During performance
hr: Za vrijeme izvođenja

en: Movie/video screen capture
hr: Ekranska snimka filma/videa

en: A bright coloured fish
hr: Riba svjetle boje

en: Illustration
hr: Ilustracija

en: Band/artist logotype
hr: Logotip grupe/izvođača

en: Publisher/Studio logotype
hr: Logotip izdavača/studija

en: Click or drag files here to change the cover image
hr: Za mijenjanje slike omota pritisni ili povuci datoteke ovamo

en: Description:
hr: Opis:

en: Type:
hr: Vrsta:

en: Match any of the criteria
hr: Poklopi barem jedan kriterij

en: Randomize results
hr: Odaberi rezultate slučajno

en: Add
hr: Dodaj

note: This is a check box in the Add Smart Playlist dialog. If checked, a numeric text entry becomes active and it specifies a limit on the number of tracks the resulting playlist contains.
en: Maximum number of tracks:
hr: Maksimalni broj pjesama:

en: Don't show this message again
hr: Ovu poruku više nemoj prikazivati

en: Cancel
hr: Odustani

en: Toggle mute
hr: Uklj/Isklj zvuk

en: Volume
hr: Jačina zvuka

en: Repeat Segment
hr: Ponovi dio

en: Repeat Beginning
hr: Ponovi početak

en: Repeat End
hr: Ponovi kraj

en: Alarm Clock
hr: Vekerica

en: Amazon Covers
hr: Amazon omoti

en: Toggle AudioScrobbler submit
hr: Uklj./isklj. AudioScrobbler slanje

en: Enable audioscrobbling
hr: Uključi audioscrobbling

en: Verification successful
hr: Provjera uspjela

en: Verification failed
hr: Provjera neuspjela

en: Please make sure the entered data is correct.
hr: Pazi na ispravnost upisanih podataka.

en: _Bookmark This Track
hr: _Zabilježi ovu pjesmu

en: _Delete Bookmark
hr: Iz_briši zabilješku

en: _Clear Bookmarks
hr: _Isprazni zabilješke

en: _Bookmarks
hr: _Zabilješke

en: Autodetect BPM
hr: Automatski otkrij BPM

en: Set BPM of %d on %s?
hr: BPM od %d postaviti na %s?

en: BPM Counter
hr: Brojač BPM-a

en: Update
hr: Aktualiziraj

en: Audio Disc
hr: Audio disk

en: Unknown disc
hr: Nepoznat disk

en: Importing CD...
hr: Uvoz CD-a …

en: Finished transcoding files
hr: Transkodiranje datoteka završeno

en: Error transcoding files from CD.
hr: Greška pri transkodiranju datoteka sa CD-a.

en: Track number
hr: Broj trake

en: Disc number
hr: Broj diska

en: Play count
hr: Broj sviranja

en: History
hr: Kronologija

en: Manually...
hr: Ručno …

en: Enter IP address and port for share
hr: Upiši IP adresu i priključak za dijeljenje

en: Enter IP address and port.
hr: Upiši IP adresu i priključak.

en: This server does not support multiple connections.
    You must stop playback before downloading songs.
hr: Ovaj poslužitelj ne podržava višestruka spajanja.
    Moraš zaustaviti sviranje prije preuzimanja pjesama.

en: Refresh Server List
hr: Osvježi popis poslužitelja

en: Disconnect from Server
hr: Prekini vezu s poslužiteljem

en: Select a Location for Saving
hr: Odaberi mjesto za spremanje

en: Connect to DAAP...
hr: Spoji se s DAAP-om …

en: DAAP Client
hr: DAAP klijent

en: DAAP Server
hr: DAAP poslužitelj

en: Desktop Cover
hr: Omot za radnu površinu

en: Developer Tools
hr: Alati za programere

en: _Equalizer
hr: _Ekvilajzer

en: _Get all tags from collection
hr: _Nabavi sve oznake iz zbirke

en: _Import tags from directory
hr: _Uvezi oznake iz direktorija

en: _Mass rename/delete tags
hr: _Masovno preimenovanje/uklanjanje oznaka

en: E_xport collection tags to JSON
hr: I_zvezi oznake zbirke u JSON

en: _GroupTagger
hr: _Grupno označavanje

en: Show tracks with all tags
hr: Prikaži pjesme sa svim oznakama

en: Show tracks with tags (custom)
hr: Prikaži pjesme s oznakama (prilagođeno)

en: Add tags to all
hr: Dodaj oznake svim

en: Remove tags from all
hr: Ukloni oznake za sve

en: GroupTagger
hr: Grupno označavanje

en: No categorization tags found in selected tracks
hr: Nema oznaka kategorizacije u odabranim pjesmama

en: Export tags to JSON
hr: Izvezi oznake u JSON

en: Importing tracks
hr: Uvoz pjesama

en: Importing groups
hr: Uvoz grupa

en: Updating groups
hr: Aktualiziranje grupa

en: Select directory to import grouping tags from
hr: Odaberi direktorij za uvoz grupnih oznaka

en: {amount} track found | {amount} tracks found
hr[0]: Pronađena je {amount} pjesma
hr[1]: Pronađene su {amount} pjesme
hr[2]: Pronađeno je {amount} pjesama

en: Replace '{old_tag}' with '{new_tag}' on {amount} track? | Replace '{old_tag}' with '{new_tag}' on {amount} tracks?
hr[0]: Zamijeniti „{old_tag}” s „{new_tag}” u {amount} pjesmi?
hr[1]: Zamijeniti „{old_tag}” s „{new_tag}” u {amount} pjesme?
hr[2]: Zamijeniti „{old_tag}” s „{new_tag}” u {amount} pjesama?

en: Delete '{tag}' from {amount} track? | Delete '{tag}' from {amount} tracks?
hr[0]: Izbrisati „{tag}” iz {amount} pjesme?
hr[1]: Izbrisati „{tag}” iz {amount} pjesme?
hr[2]: Izbrisati „{tag}” iz {amount} pjesama?

en: You should rescan your collection before using mass tag rename to ensure that all tags are up to date. Rescan now?
hr: Ponovo pretraži zbirku prije masovnog preimenovanja oznaka, kako bi sve oznake bile aktualne. Sada pretražiti?

en: Show tracks with selected
hr: Prikaži pjesme s odabranim

en: Show tracks tagged with "%s"
hr: Prikaži pjesme označene s „%s”

en: Show tracks with all selected
hr: Prikaži pjesme sa svim odabranim

en: Tag
hr: Oznaka

en: Add new tag
hr: Dodaj novu oznaku

en: Delete tag
hr: Izbriši oznaku

en: Add new category
hr: Dodaj novu kategoriju

en: Remove category
hr: Ukloni kategoriju

en: Show tracks with selected (custom)
hr: Prikaži pjesme s odabranim (prilagođeno)

en: New tag value?
hr: Nova vrijednost za oznake?

en: Enter new tag value
hr: Upiši novu vrijednost za oznake

en: New Category?
hr: Nova kategorija?

en: Enter new category name
hr: Dodaj ime nove kategorije

en: Add Tag
hr: Dodaj oznaku

en: Group
hr: Grupa

en: Get all tags from collection
hr: Nabavi sve oznake iz zbirke

en: Add selected to choices
hr: Dodaj odabrano u izbor

en: Show tracks with groups
hr: Prikaži pjesme s grupama

en: Must have this tag [AND]
hr: Mora sadržati ovu oznaku [I]

en: May have this tag [OR]
hr: Može sadržati ovu oznaku [ILI]

en: Must not have this tag [NOT]
hr: Ne smije sadržati ovu oznaku [NIJE]

en: Ignored
hr: Zanemareno

en: Selected Tracks
hr: Odabrane pjesme

en: Playback history
hr: Kronologija sviranja

en: Erase stored history?
hr: Izbrisati spremljenu kronologiju?

en: Save History
hr: Spremi kronologiju

en: _Clear History
hr: _Isprazni kronologiju

en: Contacting Icecast server...
hr: Kontaktiranje Shoutcast poslužitelja …

en: Error connecting to Icecast server.
hr: Greška pri povezivanju sa Shoutcast poslužiteljem.

en: Parsing stations XML...
hr: Obrada XML-a stanica …

en: Retrieving stations...
hr: Preuzimanje stanica …

en: Enter the search keywords
hr: Upiši ključne riječi za pretragu

en: Icecast Search
hr: Icecast pretraga

en: No Stations Found
hr: Nema stanica

en: Icecast Search Results
hr: Rezultati Icecast pretrage

en: Parsing genre list...
hr: Obrada popisa žanra …

en: Name
hr: Ime

en: IPython Console - Exaile
hr: IPython konzola – Exaile

en: Show _IPython Console
hr: Prikaži _IPython konzolu

en: IPython Console
hr: IPython konzola

en: Opacity cannot be set on Windows due to a bug in Gtk+
hr: Neprozirnost se ne može postaviti u Windowsu zbog greške u Gtk+

en: Ready
hr: Spremno

en: Searching Jamendo catalogue...
hr: Pretraživanje Jamendo kataloga …

en: Retrieving song data...
hr: Preuzimanje podataka pjesme …

en: Append to Current
hr: Dodaj trenutnoj

en: Keybinder is not supported on this platform! It is only supported on X servers.
hr: Keybinder nije podržan na ovoj platformi! Podržava se samo na X poslužiteljima.

en: Loved
hr: Favoriti

en: Last.fm Loved
hr: Last.fm favoriti

en: _Love This Track
hr: _Dodaj pjesmu u favorite

en: Unlove This Track
hr: Ukloni pjesmu iz favorita

en: Last.fm Loved Tracks
hr: Last.fm pjesme favoriti

en: The API key is invalid.
hr: API ključ je neispravan.

en: Could not start web browser
hr: Nije bilo moguće pokrenuti web preglednik

en: Please copy the following URL and open it with your web browser:
    <b><a href="{url}">{url}</a></b>
hr: Kopiraj sljedeći URL i otvori ga u web pregledniku:
    <b><a href="{url}">{url}</a></b>

en: This plugin needs at least one visible panel
hr: Ovaj dodatak treba barem jednu vidljivu ploču

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

en: Mini Mode
hr: Mali modus

en: Previous
hr: Prethodna

en: Go to the previous track
hr: Idi na prethodnu pjesmu

en: Previous track
hr: Prethodna pjesma

en: Next
hr: Sljedeća

en: Go to the next track
hr: Idi na sljedeću pjesmu

en: Next track
hr: Sljedeća pjesma

en: Play/Pause
hr: Sviraj/Zaustavi

en: Start playback
hr: Pokreni izvođenje

en: Continue playback
hr: Nastavi izvođenje

en: Pause playback
hr: Pauziraj izvođenje

en: Stop
hr: Prekini

en: Stop the playback
hr: Prekini sviranje

en: Continue playback after current track
hr: Nastavi sviranje nakon trenutačne pjesme

en: Change the volume
hr: Promijeni glasnoću

en: Restore
hr: Vrati

en: Restore the main window
hr: Vrati glavni prozor

en: Restore main window
hr: Vrati glavni prozor

en: Select rating of the current track
hr: Odaberi ocjenu trenutačne pjesme

en: Track selector
hr: Odabirač pjesama

en: Simple track list selector
hr: Jednostavan odabirač liste pjesama

note: TRANSLATORS: Mini mode track selector title preset
en: $tracknumber - $title
hr: $tracknumber – $title

en: Playlist button
hr: Gumb playliste

en: Access the current playlist
hr: Pristupi trenutačnoj playlisti

en: Progress button
hr: Gumb napredovanja

en: Playback progress and access to the current playlist
hr: Napredovanje sviranja i pristup trenutačnoj playlisti

en: Progress bar
hr: Traka napredovanja

en: Playback progress and seeking
hr: Napredovanje sviranja i traženje

note: TRANSLATORS: Mini mode track selector title preset
en: $title by $artist
hr: $title, $artist

en: Multi-Alarm Clock
hr: Višestruka vekerica

en: from {album} by {artist}
hr: iz {album} od {artist}

en: by {artist}
hr: od {artist}

en: from {album}
hr: iz {album}

en: Notify
hr: Obavijesti

en: No track played yet
hr: Nijedna pjesma još nije svirana

en: Move or resize OSD
hr: Premjesti ili promijeni veličinu prikaza na ekranu

en: On Screen Display
hr: Prikaz na ekranu

en: <span font_desc="Sans 11" foreground="#fff">$title</span>
    by $artist
    from $album
hr: <span font_desc="Sans 11" foreground="#fff">$title</span>
    $artist
    album $album

en: Analyze playlists
hr: Analiziraj playliste

en: Analyze playlist
hr: Analiziraj playlistu

en: Modulus this number
hr: Upotrijebi ovaj broj kao faktor

en: Tag %s
hr: Oznaka %s

en: Save analysis
hr: Spremi analizu

en: Podcasts
hr: Podcastovi

en: Refresh Podcast
hr: Osvježi podcast

en: Delete
hr: Izbriši

en: Enter the URL of the podcast to add
hr: Upiši URL podcasta za dodavanje

en: Open Podcast
hr: Otvori podcast

en: Loading %s...
hr: Učitavanje %s …

en: Error loading podcast.
hr: Greška pri učitavanju podcaasta.

en: Loading Podcasts...
hr: Učitavanje podcasta …

en: No configuration present yet
hr: Još nema konfiguracije

en: Could not save podcast file
hr: Nije bilo moguće spremiti podcast datoteku

en: Preview Player
hr: Player za pregled

en: Preview
hr: Pregled

en: Pause Playback (double click to stop)
hr: Zaustavi sviranje (pritisni dvaput za prekid)

en: Preview Device
hr: Uređaj za pregled

en: Enqueue
hr: Dodaj u red za sviranje

en: Keep playing
hr: Nastavi svirati

en: Auto-Remove
hr: Automatsko uklanjanje

en: Auto-Advance
hr: Automatsko napredovanje

en: Delay between tracks (in seconds):
hr: Stanka između pjesama (u sekundama):

en: Equalizer
hr: Ekvilajzer

en: Main Device
hr: Glavni uređaj

en: Select main audio device
hr: Odaberi glavni audio uređaj

en: Select preview audio device
hr: Odaberi pregled audio uređaja

en: Quickbuttons
hr: Brzi gumbi

en: Pause on Screensaver
hr: Zaustavi pri aktiviranju čuvara ekrana

en: Shutdown after Playback
hr: Ugasi nakon sviranja

en: Shutdown scheduled
hr: Planirano gašenje

en: Computer will be shutdown at the end of playback.
hr: Računalo će se ugasiti nakon sviranja.

en: Imminent Shutdown
hr: Skorašnje gašenje

en: The computer will be shut down in %d seconds.
hr: Računalo će se ugasiti za %d s.

en: Shutdown failed
hr: Gašenje neuspjelo

en: Computer could not be shutdown using D-Bus.
hr: Računalo se ne može isključiti upotrebom D-busa.

en: Contacting SomaFM server...
hr: Kontaktiranje SomaFM poslužitelja …

en: Error connecting to SomaFM server.
hr: Greška pri povezivanju sa SomaFM poslužiteljem.

en: Error importing playlist
hr: Greška pri uvozu playliste

en: Error executing streamripper
hr: Greška pri pokretanju streamrippera

en: <b>Alarm Time</b>
hr: <b>Vrijeme alarma</b>

en: <b>Alarm Days</b>
hr: <b>Dani alarma</b>

en: Monday
hr: Ponedjeljak

en: Tuesday
hr: Utorak

en: Wednesday
hr: Srijeda

en: Thursday
hr: Četvrtak

en: Friday
hr: Petak

en: Saturday
hr: Subota

en: Sunday
hr: Nedjelja

en: Use Fading
hr: Koristi Izbljeđivanje

en: <b>Audio Preferences</b>
hr: <b>Audio postavke</b>

en: Minimum volume:
hr: Minimalna glasnoća:

en: Maximum volume:
hr: Maksimalna glasnoća:

en: Increment:
hr: Povećanje:

en: Time step:
hr: Vremenski korak:

en: API key:
hr: API ključ:

en: Secret:
hr: Tajna:

en: <i>To sign up for an Amazon AWS account and get this information
    visit <a href="https://aws.amazon.com/">https://aws.amazon.com/</a>.
    
    You may also need to <a href="https://affiliate-program.amazon.com/gp/flex/advertising/api/sign-in.html">activate the Product Advertising API</a></i>.
hr: <i>Za prijavljivanje na Amazon AWS račun i dobivanje ovih podataka
    posjeti <a href="https://aws.amazon.com/">https://aws.amazon.com/</a>.
    
    Možda češ morati i <a href="https://affiliate-program.amazon.com/gp/flex/advertising/api/sign-in.html">aktivirati Product Advertising API</a></i>.

en: Submit tracks using Audioscrobbler
hr: Pošalji pjesme koristeći Audioscrobbler

en: Show menuitem to toggle submission
hr: Prikaži stavku izbornika za uklj./isklj. slanja

en: Submit streamed tracks (e.g. DAAP, Shoutcast radio etc.)
hr: Pošalji streamane pjesme (npr. DAAP, Shoutcast radio, itd.)

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Password:
hr: Lozinka:

en: _Verify Login Data
hr: Pro_vjeri podatke prijave

en: Apply BPM
hr: Primijeni BPM

en: Enable confirmation dialog after manually setting bpm
hr: Aktiviraj dijaloški okvir za potvrdu nakon ručnog postavljanja bpm-a

en: Set BPM?
hr: Postaviti BPM?

en: Set autodetected BPM on %s?
hr: Postaviti samootkrivanje BPM-a za %s?

en: Fetch metadata from internet servers
hr: Dohvati metapodatake s internetskih poslužitelja

en: Disc metadata
hr: Metapodaci diska

en: Quality:
hr: Kvaliteta:

en: Path:
hr: Staza:

en: Every tag can be used with <b>$tag</b> or <b>${tag}</b>. Internal tags like <b>$__length</b> need to be specified with two leading underscores.
hr: Svaka oznaka može se koristiti s <b>$tag</b> ili <b>${tag}</b>. Interne oznake poput <b>$__length</b> moraju se odrediti s dvije podvlake.

en: Import tracks to disk
hr: Uvezi pjesme na disk

note: Window title
en: Simple Console
hr: Jednostavna konzola

en: Show IPv6 servers
hr: Prikaži ipv6 poslužitelje

en: Remember recent DAAP servers
hr: Zapamti nedavne DAAP poslužitelje

en: Server name:
hr: Ime poslužitelja:

en: Server host:
hr: Računalo poslužitelja:

en: Port:
hr: Priključak:

en: Server enabled
hr: Poslužitelj uključen

en: Top left
hr: Gore lijevo

en: Top right
hr: Gore desno

en: Bottom left
hr: Dolje lijevo

en: Bottom right
hr: Dolje desno

en: Anchor:
hr: Sidro:

en: X offset:
hr: X odmak:

en: pixels
hr: piksela

en: Y offset:
hr: Y odmak:

en: Override cover size
hr: Nadjačaj veličinu omota

en: Size:
hr: Veličina:

en: Use fading
hr: Koristi prijelaze

en: Fading duration:
hr: Trajanje prijelaza:

en: Exaile Developer Tools
hr: Programerski alati za Exaile

en: Count
hr: Broj

en: Filter event types
hr: Filtriraj vrste događaja

en: Events
hr: Događaji

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: pre
hr: pred

en: Import Tags
hr: Uvezi oznake

en: Import
hr: Uvezi

en: Current Groups
hr: Trenutačne grupe

en: New Groups
hr: Nove grupe

en: Import Type:
hr: Vrsta uvoza:

en: Merge
hr: Spoji

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Mass Rename/Delete Tags
hr: Masovno preimenovanje/uklanjanje oznaka

en: If empty, matches all tracks
hr: Ako je prazno, poklapa se sa svim pjesmama

en: Search Tag
hr: Traži oznaku

en: Use the empty string to delete the tag
hr: Koristi prazni niz za brisanje oznake

en: Replace Tag
hr: Zamijeni oznaku

en: 0 tracks found
hr: 0 pjesama pronađeno

en: Group/categories font:
hr: Font za grupe/kategorije:

en: Categorization tag name
hr: Ime oznake kategorizacije

en: 'grouping' and 'comment' are probably the best supported choices. Other choices may only work with certain file formats.
hr: „Grupiranje” i „komentar” vjerojatno su najbolje podržani izbori. Ostali izbori rade samo s određenim datotečnim formatima.

en: Persist history after player exits
hr: Sačuvaj kronologiju nakon što se player zatvori

en: History length:
hr: Duljina kronologije:

en: Terminal opacity:
hr: Prozirnost terminala:

en: Text Color:
hr: Boja teksta:

en: Background Color:
hr: Boja pozadine:

en: Launch IPython console when Exaile starts
hr: Pokreni IPython konzola pri pokretanju programa Exaile

en: Release date
hr: Datum objave

en: Rating this week
hr: Ocjena u ovom tjednu

en: Rating this month
hr: Ocjena u ovom mjesecu

en: Number of playlist additions
hr: Broj dodavanja playlisti

en: Number of downloads
hr: Broj preuzimanja

en: Number of listens
hr: Broj preslušavanja

en: Starred
hr: Sa zvjezdicom

en: Date of starring
hr: Datum označavanja sa zvjezdicom

en: Genre/Tags
hr: Žanr/oznake

en: Order by:
hr: Poredaj po:

en: Order direction:
hr: Smjer redoslijeda:

en: Results:
hr: Rezultati:

en: Advanced
hr: Napredan

en: _Request Access Permission
hr: _Zatraži dozvolu za pristup

note: TRANSLATORS: Get the link title from the Last.fm page title
en: Go to <b><a href="http://www.last.fm/api/account">Your API Account</a></b> page to get an <b>API key</b> and <b>secret</b> and enter them here. After you have entered these, <b>request access permission</b> and confirm to complete the setup.
hr: Idi na stranicu <b><a href="http://www.last.fm/api/account">Tvoj API račun</a></b> za dobivanje <b>API ključa</b> i <b>tajne</b> te ih ovdje upiši. Nakon toga, <b>zatraži dozvolu za pristup</b> i potvrdi, kako bi se postavljanje završilo.

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Full
hr: Puni

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Simple
hr: Jednostavno

en: The order of controls can be changed by simply dragging them up or down. (Or press Alt+Up/Down.)
hr: Redoslijed kontrola može se promijeniti jednostavnim povlačenjem prema gore ili dolje. (Ili pritisni Alt+Gore/Dolje.)

en: Controls
hr: Kontrole

en: Track Title Format
hr: Oblik naslova pjesme

en: Always on top
hr: Uvijek na vrhu

en: Show in tasklist
hr: Prikaži u listi zadataka

en: Show on all desktops
hr: Prikaži na svim radnim površinama

en: Display window decorations:
hr: Prikaži ukrase prozora:

en: Show button in main window
hr: Prikaži gumb u glavnom prozoru

en: Options
hr: Opcije

en: Waveform view (experimental)
hr: Prikaz valova (eksperimentalno)

en: Color tint (experimental)
hr: Nijansa boje (eksperimentalno)

en: <b>Alarms</b>
hr: <b>Alarmi</b>

en: <b>Playback</b>
hr: <b>Sviranje</b>

en: Restart playlist
hr: Ponovo pokreni playlistu

en: Enable volume fade-in
hr: Uključi uvodni prijelaz glasnoće

en: Fade start volume:
hr: Glasnoća početka prijelaza:

en: Fade stop volume:
hr: Glasnoća kraja prijelaza:

en: Fade Increment:
hr: Povećanje prijelaza:

en: Fade Time:
hr: Trajanje prijelaza:

en: Resize displayed covers
hr: Promijeni veličinu prikazanih omota

en: Display
hr: Prikaz

en: Icons
hr: Ikone

en: Use album covers as icons
hr: Koristi omote albuma kao ikone

en: Use media icons for pause, stop and resume
hr: Koristi ikone medija za zaustavljanje, prekidanje i nastavljanje

en: On playback pause, resume and stop
hr: Pri zaustavljanju, nastavljanju i prekidanju sviranja

en: On tray icon hover
hr: Pri prelaženju preko ikone u programskoj traci

en: When main window is focused
hr: Kad je glavni prozor fokusiran

en: Every tag can be used with <b>$tag</b> or <b>${tag}</b>. Internal tags like <b>$__length</b> need to be specified with two leading underscores.
    <a href="https://developer.gnome.org/pango/stable/PangoMarkupFormat.html">Pango Text Attribute Markup</a> is supported.
hr: Svaka oznaka može se koristiti s <b>$tag</b> ili <b>${tag}</b>. Interne oznake poput <b>$__length</b> moraju se odrediti pomoću dviju početnih podvlaka.
    <a href="https://developer.gnome.org/pango/stable/PangoMarkupFormat.html">Pango Text Attribute Markup</a> je podržan.

en: Display Format
hr: Prikaži format

en: Display duration:
hr: Prikaži trajanje:

en: Background:
hr: Pozadina:

en: Border radius:
hr: Polumjer ruba:

en: Show progress bar
hr: Prikaži traku napredovanja

en: As long as this preferences page is open, you can move and resize the OSD.
hr: Sve dok je ova stranica postavke otvorena, možeš premjestiti i promijeniti prikaz na ekranu.

en: Presets
hr: Predodređeno

en: <none selected>
hr: <ništa odabrano>

en: Select analysis
hr: Odaberi analizu

en: Playlist(s) to analyze
hr: Playliste za analiziranje

en: Output Title
hr: Naslov za rezultat

en: Defaults to the playlist name
hr: Standardno se koristi ime playliste

en: _Generate!
hr: _Generiraj!

en: Generate
hr: Generiraj

en: _Add Podcast
hr: _Dodaj podcast

en: Fade duration:
hr: Trajanje prijelaza:

en: Crossfade duration:
hr: Trajanje unakrsnog prijelaza:

en: Audio Device:
hr: Audio uređaj:

en: Delay between tracks (in seconds)
hr: Stanka između pjesama (u sekundama)

en: Equalizer (depends on Equalizer Plugin)
hr: Ekvilajzer (ovisi o dodatku za ekvilajzer)

en: Select preview audio device (depends on previewdevice plugin)
hr: Odaberi pregled audio uređaja (ovisi o dodatku uređaja za pregled)

note: Prefer to use ReplayGain's album correction instead of track correction if possible. If unchecked, track correction will be preferred instead.
en: Prefer per-album correction
hr: Preferiraj ispravljanje po albumu

en: Prefer ReplayGain's per-album correction over per-track correction.
hr: Preferiraj ReplayGain ispravljanje po albumu umjesto po pjesmi.

note: Prevents clipping of audio due to amplification.
en: Use clipping protection
hr: Koristi zaštitu od odrezivanja

en: Protect against noise caused by over-amplification
hr: Zaštiti od šumova uzrokovanih prepojačavanjem

note: This is an additional amplification applied to all files prior to correction.
en: Additional amplification:
hr: Dodatno pojačavanje:

note: This is the fallback correction for files that don't contain ReplayGain information.
en: Fallback correction level:
hr: Rezervna razina ispravljanja:

en: Unpause when screensaver ends
hr: Nastavi svirati kad čuvar ekrana prekine

en: Save location:
hr: Mjesto spremanja:

en: Relay port:
hr: Priključak releja:

en: Rip to single file
hr: Prekopiraj u jednu datoteku

en: Delete incomplete files
hr: Izbriši nedovršene datoteke

en: Language:
hr: Jezik:

en: Shortcode of the Wikipedia language version (en, de, fr, ...)
hr: Kratki kod Wikipedijine jezične verzije (en, de, hr, …)

en: Home
hr: Početna

en: Back
hr: Natrag

en: Forward
hr: Naprijed

en: A-B Repeat
hr: A-B ponavljanje

en: Continuously repeats a segment of a track.
hr: Neprekidno ponavlja dio pjesme.

en: Effect
hr: Efekt

en: Plays music at a specific time.
    
    Note that when the specified time arrives, Exaile will play the songs in the queue.
hr: Svira muziku u određeno vrijeme.
    
    Kad dođe određeno vrijeme, Exaile će svirati pjesme koje se nalaze u redu za sviranje.

en: Utility
hr: Uslužni program

en: Searches Amazon for covers
    
    To be able to use this plugin, an AWS API key and secret key are required.
hr: Traži omote kod Amazona
    
    Za korištenje ovog dodatka, potrebni su AWS API ključ i tajna.

en: Submits listening information to Last.fm and similar services supporting AudioScrobbler
hr: Šalje podatke o slušanju Last.fm-u i sličnim uslugama koje podržavaju AudioScrobbler

en: Notifications
hr: Obavijesti

en: Bookmarks
hr: Zabilješke

en: Allows saving/resuming bookmark positions in audio files.
hr: Omogućuje spremanje/vraćanje pozicija zabilješki u audio datotekama.

en: Provides a manual BPM counter, and BPM autodetection when the bpmdetect plugin from gst-plugins-bad is installed
hr: Omogućuje ručni brojač BPM-a i automatsko otkrivanje BPM-a, kad je instaliran dodatak bpmdetect iz gst-plugins-bad

en: CD Playback
hr: Sviranje CD-a

en: Adds support for playing audio CDs.
    
    Requires UDisks2 to autodetect CDs
    Requires python-libdiscid (%s) and python-musicbrainzngs (%s) to look up tags.
hr: Dodaje podršku za sviranje audio CD-a.
    
    Zahtijeva UDisks2 za automatsko otkrivanje CD-a
    Zahtijeva python-libdiscid (%s) i python-musicbrainzngs (%s) za traženje oznaka.

en: Devices
hr: Uređaji

en: Simple console
hr: Jednostavna konzola

en: Simple console to interact with the Exaile API
hr: Jednostavna konzola za interakciju s Exaile sučeljem

en: Development
hr: Razvoj

en: Current Song in Pidgin
hr: Trenutačna pjesma u Pidgin

en: Sets the currently playing status in Pidgin. Check the Pidgin FAQ to find out the supported services.
hr: Postavlja trenutačno stanje sviranja u Pidgin. Pregledaj ČPP Pidgin stranicu za pronalaženje podržanih usluga.

en: Enables access to DAAP music shares via the spydaap library. Share auto-discovery is optionally available via python-zeroconf.
    Requires: spydaap
    Optional: python-zeroconf
hr: Omogućuje pristup DAAP dijeljenju muzike putem biblioteke spydaap. Automatsko otkrivanje dijeljenja opcionalno je dostupno putem python-zeroconf.
    Zahtijeva: spydaap
    Opcionalno: python-zeroconf

en: Media Sources
hr: Izvori medija

en: This plugin integrates Spydaap (%s) into Exaile, so that a collection can be shared over DAAP.
hr: Dodatak integrira Spydaap (%s) u Exaile, kako bi bilo moguće dijeliti zbirku preko DAAP-a.

en: Displays the current album cover on the desktop
hr: Prikazuje omot trenutnog albuma na radnoj površini

en: GUI
hr: Grafičko korisničko sučelje

en: Developer
hr: Programer

en: Provides diagnostic information for Exaile developers
hr: Pruža dijagnostičke podatke programerima Exaile-a

en: A 10-band equalizer
hr: 10-stazni ekvilajzer

en: Group Tagger
hr: Označavanje grupa

en: Facilitates categorizing your music by managing the grouping/category tag in audio files
hr: Olakšava kategoriziranje muzike upravljanjem oznakama grupiranja/kategorija u audio datotekama

en: Tagging
hr: Označavanje

en: Hello World
hr: Halo svijete

en: A simple plugin for testing the basic plugin system
hr: Jednostavni dodatak za testiranje osnovnog sustava dodataka

en: Inhibit Suspend
hr: Spriječi mirovanje

en: Prevents User Session from suspending while music is playing
hr: Sprečava mirovanje računala tijekom sviranja muzike

en: Provides an IPython console that can be used to manipulate Exaile.
hr: Pruža IPython konzolu koja se može koristiti za manipuliranje Exaileom.

en: Enables access to the Jamendo music catalogue.
hr: Uključuje pristup Jamendo katalogu muzike.

en: Removes voice from audio
hr: Uklanja glas iz audio snimke

en: Keybinder-based multimedia keys
hr: Multimedijske tipke na temelju keybinder

en: Adds support for multimedia keys using libkeybinder3.
    
    Requires: libkeybinder3 and its typelib file
hr: Dodaje podršku za multimedijske tipke, koristeći libkeybinder3.
    
    Zahtijeva: libkeybinder3 i typelib datoteku

en: External Control
hr: Vanjska kontrola

en: Last.fm Covers
hr: Last.fm omoti

en: Searches Last.fm for covers
hr: Pretraga omota na Last.fm

en: Last.fm Dynamic Playlists
hr: Last.fm dinamična playlista

en: The Last.fm backend for dynamic playlists
hr: Last.fm pozadinski sustav za dinamične playliste

en: Dynamic Playlists
hr: Dinamične playliste

en: Shows which tracks have been loved and allows for loving tracks.
    
    Make sure to enter a valid API key and secret in the plugin preferences.
    
    Depends on the plugin "AudioScrobbler" for username and password.
hr: Prikazuje favorite i omogućuje biranje favorita.
    
    Moraš upisati ispravni API ključ i tajnu u postavkama dodatka.
    
    Ovisi o dodatku „AudioScrobbler” za korisničko ime i lozinku.

en: Browse and listen to audiobooks from Librivox.org.
hr: Pregledaj i slušaj to audio-knjige s Librivox.org.

en: Plugin to fetch lyrics from lyricsmania.com
    Requires: lxml
hr: Dodatak za preuzimanje tekstova pjesama s lyricsmania.com
    Zahtijeva: lxml

en: Main Menu Button
hr: Gumb za glavni izbornik

en: Moves the main menu into a button on top of the panels.
hr: Premješta glavni izbornik u gumb iznad ploča.

en: USB Mass Storage Media Player Support
hr: USB Mass Storage podrška za medijske uređaje

en: Support for accessing portable media players using the USB Mass Storage protocol
hr: Podrška za pristup prijenosnim medijskim uređajima putem USB Mass Storage protokola

en: Compact mode for Exaile with a configurable interface
hr: Kompaktni mode za Exaile sa konfiguracionim sučeljem

en: Downmixes audio to one channel.
hr: Svira audio snimku na jednom kanalu.

en: Show visual representation of the music timeline.
    
    Requires: moodbar
hr: Vizualiziraj vremensku crtu muzike.
    
    Zahtijeva: moodbar

en: Partial support for MPRIS (Media Player Remote Interfacing Specification) 2.2, allowing you to control Exaile from supporting clients, for example GNOME Shell
hr: Djelomična podrška za MPRIS (Media Player Remote Interfacing Specification) 2.2, omogućuje kontrolu nad Exaile-om s podržanih klijenata, npr. GNOME Shell

en: Plays music at specific times and days.
    
    Note that when the specified time arrives, Exaile will just act like you pressed the play button, so be sure you have the music you want to hear in your playlist
hr: Svira muziku u određeno vrijeme i određene dane.
    
    Imaj na umu da kad dođe određeno vrijeme, Exaile će se jednostavno ponašati kao da si pritisnuo/la tipku za reprodukciju, stoga pazi da se muzika koju želiš slušati nalazi u tvojoj playlisti

en: MusicBrainz Covers
hr: MusicBrainz omoti

en: Integrates MusicBrainz for cover search.
    
    Requires: musicbrainzngs
hr: Integrira MusicBrainz za traženje omota.
    
    Zahtijeva: musicbrainzngs

en: Pops up a notification when playback of a track starts or (optionally) if it is paused/resumed/stopped. Requires libnotify and its typelib file
hr: Pojavit će se obavijest kad započne sviranje pjesama ili (po želji) ako se zaustavi/nastavi/prekine. Zahtijeva libnotify i typelib datoteku

en: A popup window showing information of the currently playing track.
    This plugin is not available on Wayland.
hr: Skočni prozor koji prikazuje informacije o trenutačno sviranoj pjesmi.
    Ovaj dodatak nije dostupan u Waylandu.

en: Playlist Analyzer
hr: Analizator playlista

en: Tool to help generate HTML5 visualizations of your playlists using d3.js. Optimized for Chrome.
hr: Alat za pomoć pri stvaranju HTML5 vizualizacija playlista pomoću d3.js. Optimiziran za Chrome.

en: Information
hr: Informacije

en: Adds Simple Podcast Support
hr: Dodaje Jednostavnu Podcast Podršku

en: Allows playing audio over a secondary device (right click on playlist and select 'preview'). Useful for DJs.
hr: Omogućuje sviranje audio snimaka putem sekundarnog uređaja (desnom tipkom miša pritisni na playlistu i odaberi „pregled”). Korisno za DJ-eve.

en: Output
hr: Izlaz

en: Quick Settings Buttons
hr: Gumbi brzih postavki

en: Provides buttons on bottom of the playlist to quickly change some settings
hr: Omogućuje gumbe na dnu popisa playliste za brzo mijenjanje nekih postavki

en: Enables ReplayGain support
hr: Uključuje ReplayGain podršku

en: Pauses (and optionally resumes) playback based on screensaver status.
    
    Requires: GNOME, MATE, Cinnamon, XFCE, or KDE Screensaver (does not support XScreenSaver nor XLockMore)
hr: Zaustavlja (i opcionalno nastavlja) sviranje, ovisno o stanju zaštitnog ekrana.
    
    Zahtijeva: GNOME, MATE, Cinnamon, XFCE ili KDE Screensaver (ne podržava XScreenSaver niti XLockMore)

en: Allows for shutdown of the computer at the end of playback.
hr: Omogućuje isključivanje računala na kraju sviranja.

en: SomaFM Radio list%s%s
hr: SomaFM Radio lista%s%s

en: Allows you to record streams with streamripper.
    Depends: streamripper
hr: Omogućuje snimanje streamova pomoću streamripper.
    Zahtijeva: streamripper

en: Provides Wikipedia information about the current artist.
    Requires: webkit2gtk and its typelib file
hr: Pruža podatke Wikipedije o trenutačnom izvođaču.
    Zahtijeva: webkit2gtk i datoteku typelib

en: Multimedia keys for Windows
hr: Multimedijske tipke u Windowsu

en: Adds support for keyboard multimedia keys on Windows.
    
    Requires: pynput (%s) (included in the Exaile installer)
    
    Warning: When this plugin is enabled, Exaile will process every key event in the Windows session, which may cause some security software to detect Exaile as a keylogger.
hr: Dodaje podršku za multimedijske tipke na tipkovnici u sustavu Windows.
    
    Zahtijeva: pynput (%s) (uključeno u instalacijskom programu za Exaile)
    
    Upozorenje: kad je ovaj dodatak aktiviran, Exaile će obraditi svaki tipkovni događaj u Windows sesiji, što može uzrokovati da neki sigurnosni softver otkrije Exaile kao zapisivač tipkanja.

en: Music Player
hr: Player muzike

en: Listen to, explore, or manage your audio collection
hr: Slušaj, istraži ili upravljaj tvojom audio zbirkom

en: Music;Player;Library;Collection;MP3;OGG;FLAC;MP4
hr: Glazba;Player;Biblioteka;Zbirka;MP3;OGG;FLAC;MP4

en: Exaile is a music player with a simple interface and powerful music management capabilities. Features include automatic fetching of album art, lyrics fetching, streaming internet radio, tabbed playlists, smart playlists with extensive filtering/search capabilities, and much more.
hr: Exaile je glazbeni player s jednostavnim sučeljem i moćnim mogućnostima upravljanja glazbom. Uključuje automatsko dohvaćanje omota albuma, dohvaćanje tektsova pjesama, prijenos internetskog radija, playliste u karticama, pametne playliste s opsežnim mogućnostima filtriranja/pretraživanja i još mnogo toga.

en: Exaile is written using python and GTK+ and is easily extensible via plugins. There are over 50 plugins distributed with Exaile that include advanced track tagging, last.fm scrobbling, support for portable media players, podcasts, internet radio such as icecast and Soma.FM, ReplayGain, output via a secondary output device (great for DJs!), and much more.
hr: Exaile je napisan pomoću pythona i GTK+ te se može lako proširiti pomoću dodataka. Postoji više od 50 dodataka koji se distribuiraju s Exaileom koji uključuju napredno označavanje pjesama, praćenje i zapisivanje pjesama s last.fm, podršku za prijenosne media playere, podcaste, internetski radio kao što su icecast i Soma.FM, ReplayGain, slušanje putem sekundarnog izlaznog uređaja (odlično za DJ-e! ) i još puno više.
