exaile - en to ast translation catalogue (132 entries)

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Local file
ast: Ficheru llocal

en: %d day,  | %d days,
ast[0]: %d día,
ast[1]: %d díes,

en: %d hour,  | %d hours,
ast[0]: %d hora,
ast[1]: %d hores,

en: %d minute,  | %d minutes,
ast[0]: %d minutu,
ast[1]: %d minutos,

en: %d second | %d seconds
ast[0]: %d segundu
ast[1]: %d segundos

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of days
en: %dd,
ast: %d d,

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of hours
en: %dh,
ast: %d h,

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of minutes
en: %dm,
ast: %d min,

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of seconds
en: %ds
ast: %d s

en: Unknown
ast: Desconocíu

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
ast: Enxamás

en: Today
ast: Güei

en: Yesterday
ast: Ayeri

en: Local
ast: Llocal

en: Play the next track
ast: Reproducir la pista viniente

en: Play the previous track
ast: Reproducir la pista anterior

en: Stop playback
ast: Parar reproducción

en: Play
ast: Reproducir

en: Stop playback after current track
ast: Parar la reproducción dempués de la pista actual

en: Query player
ast: Consultar reproductor

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query-tags
en: TAGS
ast: ETIQUETES

en: Print the title of current track
ast: Amosar el títulu de la pista actual

en: Print the album of current track
ast: Amosar l'álbum de la pista actual

en: Print the artist of current track
ast: Amosar l'artista de la pista actual

en: Print the length of current track
ast: Amosar la duración de la pista actual

en: Print the current volume percentage
ast: Amosar el porcentax actual de volume

en: Start new instance
ast: Aniciar una nueva instancia

en: Start minimized (to tray, if possible)
ast: Aniciar amenorgao (si ye dable, na bandexa)

en: Toggle visibility of the GUI (if possible)
ast: Alternar la visibilidá de la interfaz gráfica

en: Start in safe mode - sometimes useful when you're running into problems
ast: Aniciar de mou seguru: alcuando, ye útil pa cuando t'enguedeyes

en: DIRECTORY
ast: DIREUTORIU

en: Set data directory
ast: Afitar el direutoriu de datos

en: MODULE
ast: MÓDULU

en: LEVEL
ast: NIVEL

en: Show debugging output
ast: Amosar la salida de la depuración

en: Enable debugging of xl.event. Generates lots of output
ast: Activar la depuración de xl.event. Surde salida abondo

en: Enable full debugging of xl.event. Generates LOTS of output
ast: Activar la depuración completa de xl.event. Surde salida ABONDO

en: TYPE
ast: TRIBA

en: Reduce level of output
ast: Amenorgar el nivel de la salida

en: Disable D-Bus support
ast: Desactivar el sofitu pa D-BUS

en: Disable HAL support.
ast: Desactivar el sofitu pa HAL.

en: Entire Library
ast: Tola biblioteca

en: Random %d
ast: %d al debalu

en: Rating > %d
ast: Puntuación > %d

en: Exaile is not yet finished loading. Perhaps you should listen for the exaile_loaded signal?
ast: Exaile entá nun remató de cargar. Seique deberíes escuchar la señal exaile_loaded...

en: Album
ast: Álbum

en: Artist
ast: Artista

en: Author
ast: Autor

en: Composer
ast: Compositor

en: Date
ast: Data

en: Disc
ast: Discu

en: Genre
ast: Xéneru

en: Lyrics
ast: Lletres

en: Lyricist
ast: Lletrista

en: Organization
ast: Organización

en: Original album
ast: Álbum orixinal

en: Original artist
ast: Artista orixinal

en: Original date
ast: Data orixinal

en: Performer
ast: Intérprete

en: Title
ast: Títulu

en: Track
ast: Pista

en: Version
ast: Versión

en: Website
ast: Sitiu web

en: Bitrate
ast: Tasa de bits

en: Date added
ast: Data d'amiestu

en: Length
ast: Llargor

en: Location
ast: Allugamientu

en: Modified
ast: Camudáu

en: Automatic
ast: Automáticu

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Invalid playlist type.
ast: La triba de la llista de reproducción nun ye válida.

en: Playlist
ast: Llista de reproducción

en: M3U Playlist
ast: Llista de reproducción M3U

en: PLS Playlist
ast: Llista de reproducción PLS

en: ASX Playlist
ast: Llista de reproducción ASX

en: XSPF Playlist
ast: Llista de reproducción XSPF

en: _Random
ast: Al _debalu

en: Settings version is newer than current.
ast: La configuración de la versión ye más reciente que l'actual.

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
ast: Vorbis ye un codec open source d'audio con perda, con salida d'alta calidá pa un tamañu de ficheru menor que MP3.

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
ast: Free Lossless Audio Codec (FLAC) ye un codec open source que comprime ensin rebaxar la calidá d'audio.

en: Apple's proprietary lossy audio format that achieves better sound quality than MP3 at lower bitrates.
ast: Formatu propietariu d'Apple d'audio con perda que algama meyor calidá de son que MP3 a menores tases de bits.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. VBR gives higher quality than CBR, but may be incompatible with some players.
ast: Un formatu propietariu d'audio con perda, más antiguu pero tamién popular. VBR ufre una mayor calidá que CBR pero puede ser incompatible con dellos reproductores.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. CBR gives less quality than VBR, but is compatible with any player.
ast: Un formatu propietariu d'audio con perda, más antiguu pero tamién popular. CBR ufre menos calidá que VBR pero ye compatible con cualesquier reproductor.

en: A very fast Free lossless audio format with good compression.
ast: Un formatu d'audio, ensin perda, mui rápidu y Llibre, con una bona compresión.

en: Various Artists
ast: Dellos artistes

en: You did not specify a location to load the db from
ast: Nun s'especificó un allugamientu d'au cargar la base de datos

en: You did not specify a location to save the db
ast: Nun indicasti un sitiu au guardar la bd

en: Focus the first tab
ast: Enfocar la 1ᵉʳ llingüeta

en: Focus the second tab
ast: Enfocar la 2ª llingüeta

en: Focus the third tab
ast: Enfocar la 3ᵉʳ llingüeta

en: Focus the fourth tab
ast: Enfocar la 4ª llingüeta

en: Focus the fifth tab
ast: Enfocar la 5ª llingüeta

en: Focus the sixth tab
ast: Enfocar la 6ª llingüeta

en: Focus the seventh tab
ast: Enfocar la 7ª llingüeta

en: Focus the eighth tab
ast: Enfocar la 8ª llingüeta

en: Focus the ninth tab
ast: Enfocar la 9ª llingüeta

en: Focus the tenth tab
ast: Enfocar la 10ª llingüeta

en: _Restart
ast: _Reaniciar

en: _Quit Exaile
ast: _Colar d'Exaile

en: _Collection
ast: _Coleición

en: _Queue
ast: _Cola

en: _Device Manager
ast: Xestor de _preseos

en: Shortcuts
ast: Atayos

en: Files
ast: Ficheros

note: TRANSLATORS: File size column in the file browser
en: Size
ast: Tamañu

note: TRANSLATORS: File size (1 kB = 1000 bytes)
en: %s kB
ast: %s kB

note: TRANSLATORS: Title of the track number column
en: #
ast: Nᵘ

en: Playlist %d
ast: Llista de reproducción %d

en: Editing track %(current)d of %(total)d
ast: Editando Pista %(current)d de %(total)d

en: About Exaile
ast: Tocante a Exaile

en: Collection Manager
ast: Xestor de la coleición

note: Closes the preferences dialog
en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Original Size
ast: Tamañu _orixinal

en: Device Manager
ast: Xestor de preseos

en: Icon
ast: Iconu

en: Device
ast: Preséu

en: Driver
ast: Controlador

en: _File
ast: _Ficheru

en: _View
ast: _Ver

en: _Tools
ast: F_erramientes

en: _Help
ast: _Ayuda

en: Previous Track
ast: Pista anterior

en: Next Track
ast: Pista siguiente

en: Search
ast: Guetar

en: Audio Device:
ast: Preséu d'audiu:

en: Status
ast: Estáu

en: Track Properties
ast: Propiedaes de la pista

en: File Properties
ast: Propiedaes del ficheru

en: Type:
ast: Triba:

en: Add
ast: Amestar

en: Cancel
ast: Encaboxar
