exif 0.6.20 - en to fi translation catalogue (67 entries)

en: Not enough memory.
fi: Ei kylliksi muistia.

en: Setting a value for this tag is unsupported!
fi: Arvon asettamista tähän tunnisteeseen ei tueta!

en: Too few components specified (need %d, found %d)
fi: Liian harvoja komponentteja määritelty (tarvitsee %d, löytyi %d)

en: Numeric value expected
fi: Numeerista arvoa odotettiin

en: Internal error. Please contact <%s>.
fi: Sisäinen virhe: Ota yhteys osoitteeseen <%s>.

en: Not yet implemented!
fi: Ei vielä toteutettu!

en: Warning; Too many components specified!
fi: Varoitus: Liian monia komponentteja määritelty!

en: Too much EXIF data (%i bytes). Only %i bytes are allowed.
fi: Liian paljon EXIF-dataa (%i tavua). Vain %i tavua sallitaan.

en: Wrote file '%s'.
fi: Kirjoitettiin tiedosto ’%s’.

en: EXIF entry '%s'
fi: EXIF-tulokohta '%s'

en: (0x%x, '%s')
fi: (0x%x, ’%s’)

en: exists in IFD '%s':
fi: on olemassa IFD:ssä ’%s’:

en: Adding entry...
fi: Lisätään tulokohta...

en: IFD '%s' does not contain a tag '%s'!
fi: IFD ’%s’ ei sisällä tunnistetta ’%s’!

en: Could not open '%s' (%s)!
fi: Ei voitu avata pienoiskuvaa ’%s’ (%s)!

en: Could not read '%s' (%s).
fi: Ei voitu lukea pienoiskuvaa ’%s’ (%s).

en: IFD '%s' does not contain tag '%s'.
fi: IFD ’%s’ ei sisällä tunnistetta ’%s’.

en: '%s' does not contain tag '%s'.
fi: ’%s’-parametri ei sisällä tunnistetta ’%s’.

en: '%s' does not contain a thumbnail!
fi: ’%s’-parametri ei sisällä pienoiskuvaa!

en: Could not open '%s' for writing (%s)!
fi: Ei voitu avata tiedostoa ’%s’ virheilmoituksen (%s) kirjoittamista varten!

en: EXIF tags in '%s':
fi: EXIF-tunnisteet parametrissa ’%s’:

en: Unknown format or nonexistent MakerNote.
fi: Tuntematon muoto tai ei-olemassaoleva MakerNote.

en: MakerNote does not contain any value.
fi: MakerNote ei sisällä mitään arvoa.

en: MakerNote contains %i value:
     | MakerNote contains %i values:
fi[0]: MakerNote sisältää %i arvon:
fi[1]: MakerNote sisältää %i arvoa:

en: Unknown Tag
fi: Tuntematon tunniste

en: Unknown value
fi: Tuntematon arvo

en: EXIF tags in '%s' ('%s' byte order):
fi: EXIF-tunnisteet parametrissa ’%s’ (’%s’ tavujärjestys):

en: Tag
fi: Tunniste

en: Value
fi: Arvo

en: EXIF data contains a thumbnail (%i bytes).
fi: EXIF-data sisältää pienoiskuvan (%i tavua).

en: ThumbnailSize	%i
fi: PienoiskuvaKoko	%i

en: Display software version
fi: Näytä ohjelmiston versio

en: Show IDs instead of tag names
fi: Näytä tunnisteet tunnistenimien sijasta

en: Select tag
fi: Valitse tunniste

en: tag
fi: tunniste

en: Select IFD
fi: Valitse IFD

en: List all EXIF tags
fi: Luettele kaikki EXIF-tunnisteet

en: Show contents of tag MakerNote
fi: Näytä MakerNote-tunnisteen sisältö

en: Remove tag or ifd
fi: Poista tunniste tai ifd

en: Show description of tag
fi: Näytä tunnisteen kuvaus

en: Extract thumbnail
fi: Poimi pienoiskuva

en: Remove thumbnail
fi: Poista pienoiskuva

en: Insert FILE as thumbnail
fi: Lisää TIEDOSTO pienoiskuvana

en: FILE
fi: TIEDOSTO

en: Do not fix existing tags in files
fi: Älä korjaa olemassa olevia tunnisteita tiedostoissa

en: Write data to FILE
fi: Kirjoita data TIEDOSTOon

en: Value of tag
fi: Tunnisteen arvo

en: STRING
fi: MERKKIJONO

en: Create EXIF data if not existing
fi: Luo EXIF-dataa, jos sitä ei ole olemassa

en: Output in a machine-readable (tab delimited) format
fi: Tulosta koneluettavassa (sarkaimella rajoitetussa) muodossa

en: Width of output
fi: Tulosteen leveys

en: WIDTH
fi: LEVEYS

en: Output in a XML format
fi: Tulosta XML-muodossa

en: Show debugging messages
fi: Näytä vianjäljitystiedot

en: Help options:
fi: Opastevalitsimet:

en: Show this help message
fi: Näytä tämä opastesanoma

en: Display brief usage message
fi: Näytä lyhyt käyttösanoma

en: [OPTION...] file
fi: [VALITSIN...] tiedosto

en: Invalid IFD '%s'. Valid IFDs are '0', '1', 'EXIF', 'GPS', and 'Interoperability'.
fi: Virheellinen IFD ’%s’. Lailliset IFD-arvot ovat ’0’, ’1’, ’EXIF’, ’GPS’, ja ’Interoperability’.

en: Invalid tag '%s'!
fi: Virheellinen tunniste ’%s’!

en: You need to specify a tag!
fi: Sinun tarvitsee määritellä tunniste!

en: You need to specify an IFD!
fi: Sinun tarvitsee määritellä IFD!

en: Tag '%s'
fi: Tunniste ’%s’

en: (0x%04x, '%s'):
fi: (0x%04x, ’%s’):

en: Specify input file or --create-exif
fi: Määritä syötetiedosto tai valitsin --create-exif

en: '%s' is not readable or does not contain EXIF data!
fi: ’%s’ ei ole luettava tai ei sisällä EXIF-dataa!

en: XML format is not available for Maker Notes
fi: XML-muoto ei ole saatavissa MakerNote-tunnisteille
