exif 0.6.18 - en to ro translation catalogue (50 entries)

en: Not enough memory.
ro: Nu există memorie suficientă.

en: Setting a value for this tag is unsupported!
ro: Stabilirea unei valori pentru acest marcaj nu este susținută!

en: Too few components specified!
ro: Prea puține componente specificate!

en: Internal error. Please contact <%s>.
ro: Eroare internă. Contactați <%s>.

en: Not yet implemented!
ro: Nu este implementat încă!

en: Warning; Too many components specified!
ro: Atenție: Prea multe componente specificate!

en: Too much EXIF data (%i bytes). Only %i bytes are allowed.
ro: Prea multe date EXIF (%i octeți). Sînt permiși numai %i octeți.

en: Wrote file '%s'.
ro: S-a scris fișierul „%s”.

en: EXIF entry '%s'
ro: Înregistrare EXIF „%s”

en: (0x%x, '%s')
ro: (0x%x, „%s”)

en: Could not open '%s' (%s)!
ro: Nu s-a putut deschide „%s” (%s)!

en: Could not read '%s' (%s).
ro: Nu s-a putut citi „%s” (%s).

en: '%s' does not contain tag '%s'.
ro: „%s” nu conține marcajul „%s”.

en: '%s' does not contain a thumbnail!
ro: „%s” nu conține o miniatură!

en: Could not open '%s' for writing (%s)!
ro: Nu s-a putut deschide „%s” pentru citire (%s)!

en: EXIF tags in '%s':
ro: Marcaje EXIF în „%s”:

en: Unknown tag
ro: Marcaj necunoscut

en: Unknown value
ro: Valoare necunoscută

en: Tag
ro: Marcaj

en: Value
ro: Valoare

en: EXIF data contains a thumbnail (%i bytes).
ro: Datele EXIF conțin o miniatură (%i octeți).

en: ThumbnailSize	%i
ro: DimensiuneMiniatură	%i

en: Display software version
ro: Afișează versiunea programului

en: Show IDs instead of tag names
ro: Arată ID-uri în locul denumirii marcajelor

en: Select tag
ro: Alege marcajul

en: tag
ro: marcaj

en: List all EXIF tags
ro: Enumeră toate marcajele EXIF

en: Show description of tag
ro: Arată descrierea marcajului

en: Extract thumbnail
ro: Extrage miniatura

en: Remove thumbnail
ro: Elimină miniatura

en: Insert FILE as thumbnail
ro: Inserează FIȘIER ca miniatură

en: FILE
ro: FIȘIER

en: Do not fix existing tags in files
ro: Nu repara marcajele existente în fișiere

en: Write data to FILE
ro: Scrie date în FIȘIER

en: Value of tag
ro: Valoarea marcajului

en: Create EXIF data if not existing
ro: Creează date EXIF dacă nu există

en: Output in a machine-readable (tab delimited) format
ro: Scoate în format optimizat pentru mașină (delimitat de tabulatori)

en: Width of output
ro: Lățimea rezultatului

en: WIDTH
ro: LĂȚIME

en: Output in a XML format
ro: Scoate în format XML

en: Show debugging messages
ro: Arată mesaje de depanare

en: Help options:
ro: Opțiuni de ajutor:

en: Show this help message
ro: Arată acest mesaj de ajutor

en: Display brief usage message
ro: Afișează mesaj de utilizare succint

en: [OPTION...] file
ro: [OPȚIUNE...] fișier

en: Invalid tag '%s'!
ro: Marcaj nevalid „%s”!

en: You need to specify a tag!
ro: Trebuie să specificați un marcaj!

en: Tag '%s'
ro: Marcaj „%s”

en: (0x%04x, '%s'):
ro: (0x%04x, „%s”):

en: '%s' is not readable or does not contain EXIF data!
ro: „%s” nu poate fi citit sau nu conține date EXIF!
