exif 0.6.21 - en to tr translation catalogue (64 entries)

en: Not enough memory.
tr: Yetersiz bellek.

en: Setting a value for this tag is unsupported!
tr: Bu etiket için bir değer atamak desteklenmiyor!

en: Too few components specified (need %d, found %d)
tr: Çok az bileşen belirtildi (gereken %d, verilen %d)

en: Numeric value expected
tr: Sayısal değer gerekli

en: Internal error. Please contact <%s>.
tr: Dahili hata. Lütfen iletişime geçin: <%s>.

en: Not yet implemented!
tr: Henüz geliştirilmedi!

en: Warning; Too many components specified!
tr: Uyarı; çok fazla bileşen belirtildi!

en: Too much EXIF data (%i bytes). Only %i bytes are allowed.
tr: Çok fazla EXIF ​​verileri (% i bayt). Sadece %i bayta izin verilir.

en: Wrote file '%s'.
tr: '%s' dosyası yazıldı.

en: EXIF entry '%s'
tr: EXIF girdisi '%s'

en: exists in IFD '%s':
tr: IFD '%s' içinde mevcut:

en: Adding entry...
tr: Girdi ekleniyor...

en: IFD '%s' does not contain a tag '%s'!
tr: IFD '%s', '%s' etiketini içermiyor!

en: Could not open '%s' (%s)!
tr: '%s' açılamadı (%s)!

en: Could not read '%s' (%s).
tr: '%s' okunamadı (%s).

en: IFD '%s' does not contain tag '%s'.
tr: IFD '%s', '%s' etiketini içermiyor.

en: '%s' does not contain tag '%s'.
tr: '%s', '%s' etiketini içermiyor.

en: '%s' does not contain a thumbnail!
tr: '%s' bir küçük resim içermiyor!

en: Could not open '%s' for writing (%s)!
tr: '%s' yazmak için açılamadı (%s)!

en: EXIF tags in '%s':
tr: '%s' içindeki EXIF etiketleri:

en: Unknown format or nonexistent MakerNote.
tr: Bilinmeyen biçim veya mevcut olmayan MakerNote.

en: MakerNote does not contain any value.
tr: MakerNote bir değer içermiyor.

en: MakerNote contains %i value:
     | MakerNote contains %i values:
tr[0]: MakerNote %i değer içeriyor:

en: Unknown Tag
tr: Bilinmeyen Etiket

en: Unknown value
tr: Bilinmeyen değer

en: EXIF tags in '%s' ('%s' byte order):
tr: '%s' içindeki EXIF etiketleri  ('%s' bayt sırası):

en: Tag
tr: Etiket

en: Value
tr: Değer

en: EXIF data contains a thumbnail (%i bytes).
tr: EXIF verisi bir küçük resim içeriyor (%i bayt).

en: Display software version
tr: Yazılım sürümünü görüntüle

en: Show IDs instead of tag names
tr: Etiket isimleri yerine kimlikleri göster

en: Select tag
tr: Etiket seç

en: tag
tr: etiket

en: Select IFD
tr: IFD seç

en: List all EXIF tags
tr: Tüm EXIF etiketlerini listele

en: Show contents of tag MakerNote
tr: MakerNote etiketi içeriklerini göster

en: Remove tag or ifd
tr: Etiket veya ifd'yi kaldır

en: Show description of tag
tr: Etiket açıklamasını göster

en: Extract thumbnail
tr: Küçük resmi çıkart

en: Remove thumbnail
tr: Küçük resmi kaldır

en: Insert FILE as thumbnail
tr: Küçük resim olarak DOSYA ekle

en: FILE
tr: DOSYA

en: Do not fix existing tags in files
tr: Dosyalardaki mevcut etiketleri düzeltme

en: Write data to FILE
tr: Veriyi DOSYAya yaz

en: Value of tag
tr: Etiket değeri

en: STRING
tr: DİZGE

en: Create EXIF data if not existing
tr: Mevcut değilse EXIF verisi oluştur

en: Output in a machine-readable (tab delimited) format
tr: Bir makinede okunabilir (sekmeyle ayrılmış) biçimde göster

en: Width of output
tr: Çıktı genişliği

en: WIDTH
tr: GENİŞLİK

en: Output in a XML format
tr: Bir XML biçiminde göster

en: Show debugging messages
tr: Hata ayıklama iletilerini göster

en: Help options:
tr: Yardım seçenekleri:

en: Show this help message
tr: Bu yardım iletisini göster

en: Display brief usage message
tr: Özet kullanım iletisini göster

en: [OPTION...] file
tr: [SEÇENEK...] dosya

en: Invalid IFD '%s'. Valid IFDs are '0', '1', 'EXIF', 'GPS', and 'Interoperability'.
tr: Geçersiz IFD '%s'. Geçerli IFD'ler '0', '1', 'EXIF', 'GPS' ve'Interoperability'.

en: Invalid tag '%s'!
tr: Geçersiz etiket '%s'!

en: You need to specify a tag!
tr: Bir etiket belirtmeniz gerekir!

en: You need to specify an IFD!
tr: Bir IFD belirtmeniz gerekir!

en: Tag '%s'
tr: '%s' etiketi

en: Specify input file or --create-exif
tr: Girdi dosyasını belirtin veya  --create-exif

en: '%s' is not readable or does not contain EXIF data!
tr: '%s' okunamıyor veya EXIF verisi içermiyor!

en: XML format is not available for Maker Notes
tr: Üretici Notları XML biçiminde kullanılamaz
