Exim - en to et translation catalogue (17 entries)

note: Type: select Choices Translators beware! the following six strings form a single Choices menu. - Every one of these strings has to fit in a standard 80 characters console, as the fancy screen setup takes up some space try to keep below ~71 characters. DO NOT USE commas (,) in Choices translations ot
en: internet site; mail is sent and received directly using SMTP
et: interneti masin; kirjad saadetakse ja võetakse vastu läbi SMTP

note: Type: select Choices Translators beware! the following six strings form a single Choices menu. - Every one of these strings has to fit in a standard 80 characters console, as the fancy screen setup takes up some space try to keep below ~71 characters. DO NOT USE commas (,) in Choices translations ot
en: mail sent by smarthost; received via SMTP or fetchmail
et: kirjad saadetakse läbi relee; võetakse vastu SMTP või fetchmailiga

note: Type: select Choices Translators beware! the following six strings form a single Choices menu. - Every one of these strings has to fit in a standard 80 characters console, as the fancy screen setup takes up some space try to keep below ~71 characters. DO NOT USE commas (,) in Choices translations ot
en: mail sent by smarthost; no local mail
et: kirjad saadetakse läbi relee; kohalikke kirju pole

note: Type: select Choices Translators beware! the following six strings form a single Choices menu. - Every one of these strings has to fit in a standard 80 characters console, as the fancy screen setup takes up some space try to keep below ~71 characters. DO NOT USE commas (,) in Choices translations ot
en: local delivery only; not on a network
et: vaid kohalikud kirjad; pole võrgus

note: Type: select Choices Translators beware! the following six strings form a single Choices menu. - Every one of these strings has to fit in a standard 80 characters console, as the fancy screen setup takes up some space try to keep below ~71 characters. DO NOT USE commas (,) in Choices translations ot
en: no configuration at this time
et: hetkel ei seadista

note: Type: select Description
en: General type of mail configuration:
et: E-posti üldine seadistus:

note: Type: boolean Description
en: Really leave the mail system unconfigured?
et: Kas soovid tõesti postisüsteemi seadistamata jätta?

note: Type: string Description
en: System mail name:
et: Süsteemi postinimi:

note: Type: string Description
en: Other destinations for which mail is accepted:
et: Teised domeenid, mille kirjad tuleb vastu võtta:

note: Type: string Description
en: Domains to relay mail for:
et: Domeenid, millele kirju edastada (relee):

note: Type: string Description
en: Machines to relay mail for:
et: Masinad, mille kirju edastada (relee):

note: Type: string Description
en: Visible domain name for local users:
et: Kohalikele kasutajatele nähtav domeeninimi:

note: Type: string Description
en: Root and postmaster mail recipient:
et: Root ja postmaster kirjade vastuvõtja:

note: Type: string Description
en: IP-addresses to listen on for incoming SMTP connections:
et: IP-aadress, millel sisenevaid SMTP ühendusi oodata:

note: Type: boolean Description
en: Keep number of DNS-queries minimal (Dial-on-Demand)?
et: Minimiseerida DNS pärignute arv (nõudmisel sissehelistamine)?

note: Type: boolean Description
en: Split configuration into small files?
et: Jagada seadistus väikesteks failideks?

note: Type: boolean Description
en: Hide local mail name in outgoing mail?
et: Eemaldada väljaminevast postist kohalik postinimi?
