Exo - en to ast translation catalogue (82 entries)

en: Icon
ast: Iconu

en: The icon to render.
ast: L'iconu a renderizar.

en: The GIcon to render.
ast: El GIcon a renderizar.

en: size
ast: tamañu

en: The size of the icon to render in pixels.
ast: El tamañu del iconu a renderizar en píxeles.

en: Failed to open file "%s": %s
ast: Fallu al abrir el ficheru «%s»: %s

en: Failed to read file "%s": %s
ast: Fallu al lleer el ficheru «%s»: %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
ast: Fallu al cargar la imaxe «%s»: Desconozse'l motivu, quiciabes el ficheru tea toyíu

en: Failed to open "%s".
ast: Fallu al abrir «%s».

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_ACTIONS
en: Action Icons
ast: Iconos d'aiciones

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_ANIMATIONS
en: Animations
ast: Animaciones

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_APPLICATIONS
en: Application Icons
ast: Iconos d'aplicaciones

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_CATEGORIES
en: Menu Icons
ast: Iconos de menús

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_DEVICES
en: Device Icons
ast: Iconos de preseos

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_EMBLEMS
en: Emblems
ast: Emblemes

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_EMOTES
en: Emoticons
ast: Fustaxes

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_MIME_TYPES
en: File Type Icons
ast: Iconos de tribes de ficheros

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_PLACES
en: Location Icons
ast: Iconos d'allugamientos

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_STATUS
en: Status Icons
ast: Iconos d'estaos

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_OTHER
en: Uncategorized Icons
ast: Iconos ensin estaya

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_ALL
en: All Icons
ast: Tolos iconos

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_FILE
en: Image Files
ast: Ficheros d'imaxe

en: Clear search field
ast: Llimpia'l campu de gueta

en: Number of columns
ast: Númberu de columnes

en: Number of columns to display
ast: El númberu de columnes a amosar

en: Margin
ast: Marxe

en: Orientation
ast: Orientación

en: Selection mode
ast: Mou d'esbilla

en: The selection mode
ast: El mou d'esbilla

en: Single Click
ast: Un calcu

en: Spacing
ast: Esparu

en: Preview
ast: Vista previa

en: Socket
ast: Ralura

note: allocate the file chooser
en: Select an Application
ast: Esbilla d'una aplicación

note: add the "Cancel" button
en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Open
ast: _Abrir

en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: Executable Files
ast: Ficheros executables

en: Perl Scripts
ast: Scripts de Perl

en: Python Scripts
ast: Scripts en Python

en: Ruby Scripts
ast: Scripts en Ruby

en: Shell Scripts
ast: Scripts de shell

note: TRANSLATORS: Label in "Create Launcher"/"Create Link" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: _Name:
ast: _Nome:

note: TRANSLATORS: Label in "Create Launcher"/"Create Link" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: C_omment:
ast: C_omentariu:

note: TRANSLATORS: Label in "Create Launcher" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: Comm_and:
ast: Com_andu:

note: TRANSLATORS: Label in "Create Launcher" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: Working _Directory:
ast: _Direutoriu de trabayu:

note: TRANSLATORS: Label in "Create Launcher"/"Create Link" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: _Icon:
ast: _Iconu:

note: TRANSLATORS: Label for the icon button in "Create Launcher"/"Create Link" dialog if no icon selected setup a label to tell that no icon was selected
en: No icon
ast: Ensin iconu

en: Options:
ast: Opciones:

note: TRANSLATORS: Check button label in "Create Launcher" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts *              and sync your translations with the translations in Thunar and xfce4-panel.
en: Use _startup notification
ast: Usar l'avisu d'arrinque

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
ast: Esbilla esta opción p'activar l'avisu del arrinque cuando'l comandu s'execute dende'l xestor de ficheros o'l menú. Non toles aplicaciones sofiten esta carauterística.

note: TRANSLATORS: Check button label in "Create Launcher" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts *              and sync your translations with the translations in Thunar and xfce4-panel.
en: Run in _terminal
ast: Executar na _terminal

en: Select this option to run the command in a terminal window.
ast: Escueyi esta opción pa executar el comandu nuna ventana de terminal

en: _OK
ast: _Aceutar

note: allocate the file chooser dialog
en: Select a working directory
ast: Esbilla d'un direutoriu de trabayu

en: Edit Launcher
ast: Edición d'un llanzador

en: Create a new desktop file in the given directory
ast: Crea un ficheru d'escritoriu nel direutoriu apurríu

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
ast: Triba del ficheru d'escritoriu a crear (aplicación o enllaz)

en: Preset name when creating a desktop file
ast: El nome preafitáu al crear un ficheru d'escritoriu

en: Preset comment when creating a desktop file
ast: El comentariu preafitáu al crear un ficheru d'escritoriu

en: Preset command when creating a launcher
ast: El comandu preafitáu al crear un llanzador

en: Preset URL when creating a link
ast: La URL preafitada al crear un enllaz

en: Preset icon when creating a desktop file
ast: L'iconu preafitáu al crear un ficheru d'escritoriu

en: Print version information and exit
ast: Amuesa la información de la versión y cola

note: initialize Gtk+
en: [FILE|FOLDER]
ast: [FICHERU|CARPETA]

en: Please report bugs to <%s>.
ast: Informa de fallos a <%s>.

en: No file/folder specified
ast: Nun s'especificó nengún ficheru nin nenguna carpeta

en: Failed to load contents from "%s": %s
ast: Fallu al cargar el conteníu de «%s»: %s

en: The file "%s" contains no data
ast: El ficheru «%s» nun contién datos

note: failed to parse the file
en: Failed to parse contents of "%s": %s
ast: Fallu al analizar el conteníu de «%s»: %s

note: add the "Help" button
en: _Help
ast: _Ayuda

note: add the "Create"/"Save" button (as default)
en: C_reate
ast: C_rear

en: _Save
ast: _Guardar

en: Failed to create "%s".
ast: Fallu al crear «%s».

en: Failed to save "%s".
ast: Fallu al guarda «%s».

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
ast:        exo-open --launch TRIBA [PARÁMETROS...]

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
ast:   -?, --help                          Amuesa esti mensaxe d'ayuda y cola

en:   -V, --version                       Print version information and exit
ast:   -V, --version                       Amuesa la información de la versión y cola

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
ast:   --launch TRIBA [PARÁMETROS...]      Llanza l'aplicación preferida de TRIBA
                                          col PARÁMETROS opcional, onde TRIBA ye
                                          unu de los valores de darréu.

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
ast:   --working-directory DIREUTORIU       El direutoriu predetermináu de trabayu
                                          al usar la opción --launch.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
ast: Los TRIBA de darréu tán sofitaos pola opción --launch:

note: Note to Translators: Do not translate the TYPEs (WebBrowser, MailReader, TerminalEmulator), * since the xfce4-mime-helper utility will not accept localized TYPEs.
en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
ast:   WebBrowser       - El restolador web preferíu.
      MailReader          - El llector de correos preferíu.
      FileManager        - El xestor de ficheros preferíu.
      TerminalEmulator - L'emulador de la terminal preferíu.
