Exo - en to az translation catalogue (145 entries)

en: Follow state
az: Durumu izlə

en: Render differently based on the selection state.
az: Seçilmiş durumdan asılı olaraq dəyişik göstər.

en: Icon
az: İmgə

en: The icon to render.
az: Görsənəcək imgə.

en: GIcon
az: İmgə (GIcon)

en: The GIcon to render.
az: Görsənəcək imgə (GIcon).

en: size
az: ölçüsü

en: The size of the icon to render in pixels.
az: Görsənəcək imgənin piksel ölçüsü.

en: Failed to open file "%s": %s
az: "%s" düzümünü açmaq alınmadı: %s

en: Failed to read file "%s": %s
az: "%s" düzümünü oxumaq alınmadı: %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
az: "%s" görsəli yüklənə bilmədi: Nədəni bilinmir, görsəl düzümü yararsız ola bilər

en: Failed to open "%s".
az: "%s" düzümünü açmaq alınmadı.

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_ACTIONS
en: Action Icons
az: Eyləm İmgələri

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_ANIMATIONS
en: Animations
az: Oynanışlar

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_APPLICATIONS
en: Application Icons
az: Uyğulama İmgələri

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_CATEGORIES
en: Menu Icons
az: Seçki İmgələri

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_DEVICES
en: Device Icons
az: Qurğu İmgələri

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_EMBLEMS
en: Emblems
az: Bəzəklər

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_EMOTES
en: Emoticons
az: Duyğu imgələri

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_MIME_TYPES
en: File Type Icons
az: Düzüm Biçimi İmgələri

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_PLACES
en: Location Icons
az: Yerləşim İmgələri

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_STATUS
en: Status Icons
az: Durum İmgələri

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_STOCK
en: Stock Icons
az: Dəyişilməz İmgələr

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_OTHER
en: Uncategorized Icons
az: Bölgülənməmiş İmgələri

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_ALL
en: All Icons
az: Bütün İmgələr

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_FILE
en: Image Files
az: Görsəl Düzümləri

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_NO_ICON
en: No Icon
az: İmgəsiz

note: setup the context combo box
en: Select _icon from:
az: _İmgəni buradan seç:

note: search filter
en: _Search icon:
az: _Axtarış imgəsi:

en: Clear search field
az: Axtarış alanını təmizlə

en: Column Spacing
az: Dirək Araqoyması

en: Space which is inserted between grid column
az: Dirəklər arasında yerləşən aralıq

en: Number of columns
az: Dirəklərin Sayı

en: Number of columns to display
az: Görsənəcək dirəklərin sayı

en: Enable Search
az: Axtarışı İşlət

en: View allows user to search through columns interactively
az: Baxış, işlədənə dirəklər arasında qarşılıqlı axtarışa yol verir

en: Width for each item
az: Bütün ögələrin eni

en: The width used for each item
az: Bütün ögələr üçün işlənən enlik

en: Layout mode
az: Görünüş durumu

en: The layout mode
az: Görünüş durumu

en: Margin
az: Alan

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
az: İmgə görüntüsünün qıraqları arasında yerləşən ara

en: Markup column
az: Bildirim dirəyi

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
az: Panqo bildirimi ilə alınan yazı üçün işlənən dirək alınağı

en: Icon View Model
az: İmgə Görünüşü Duruşu

en: The model for the icon view
az: İmgə görünüşü üçün duruş

en: Orientation
az: Yönəliş

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
az: Yazı ilə imgələrin bir-biriləri ilə yan-yana yerləşim biçimi

en: Pixbuf column
az: Piksbaf dirəyi

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
az: İmgə "pixbux"unu almaq üçün işlənən alınaq dirəyi

en: Icon column
az: İmgə dirəyi

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
az: Görsəl düzümünün ən doğru yolunu almaq üçün işlənən duruş dirəyi

en: Reorderable
az: Sıralana bilər

en: View is reorderable
az: Görünüşün sırası dəyişə bilər

en: Row Spacing
az: Sətir Araqoyması

en: Space which is inserted between grid rows
az: Sətirlər arasında yerləşən aralıq

en: Search Column
az: Axtarış Dirəyi

en: Model column to search through when searching through item
az: Ögələr arası axtarışda ögə axtarışı üçün işlənən duruş dirəyi

en: Selection mode
az: Seçim durumu

en: The selection mode
az: Seçim durumu

en: Single Click
az: Tək Tık

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
az: Görünən ögələrin tək tıkla işə salına bilməsi

en: Single Click Timeout
az: Tək Tıkın Bitiş Vaxtı

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
az: Tək tık durumunda siçan ögə altında olan ögənin bu sürədən sonra özü seçməsi

en: Spacing
az: Araqoyma

en: Space which is inserted between cells of an item
az: Ögə gözlərinin arasına yerləşdirilən aralıq

en: Text column
az: Yazı dirəyi

en: Model column used to retrieve the text from
az: Yazını almaq üçün işlənən alınaq dirəyi

en: Preview
az: Önizləm

en: No file selected
az: Düzüm seçilməyib

en: Block Device
az: Əngəl Qurğusu

en: Character Device
az: Simgə Qurğusu

en: Folder
az: Qovluq

en: FIFO
az: FİFO

en: Socket
az: Yuva

note: allocate the file chooser
en: Select an Application
az: Uyğulama Seç

note: add the "Cancel" button
en: _Cancel
az: _Dayandır

en: _Open
az: _Aç

en: All Files
az: Bütün Düzümlər

en: Executable Files
az: Çalışdırılabilən Düzümlər

en: Perl Scripts
az: Perl Betikləri

en: Python Scripts
az: Payton Betikləri

en: Ruby Scripts
az: Rubi Betikləri

en: Shell Scripts
az: Şell Betikləri

en: Create Launcher <b>%s</b>
az: Başladıcı Yarat <b>%s</b>

note: TRANSLATORS: Label in "Create Launcher"/"Create Link" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: _Name:
az: _Ad:

note: TRANSLATORS: Label in "Create Launcher"/"Create Link" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: C_omment:
az: _Yozum:

note: TRANSLATORS: Label in "Create Launcher" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: Comm_and:
az: _Göstəriş:

note: TRANSLATORS: Label in "Create Link" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: _URL:
az: _UQG (URL):

note: TRANSLATORS: Label in "Create Launcher" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: Working _Directory:
az: Çalışma _Dizini:

note: TRANSLATORS: Label in "Create Launcher"/"Create Link" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: _Icon:
az: _İmgə:

note: TRANSLATORS: Label for the icon button in "Create Launcher"/"Create Link" dialog if no icon selected setup a label to tell that no icon was selected
en: No icon
az: İmgə yoxdur

en: Options:
az: Seçimlər:

note: TRANSLATORS: Check button label in "Create Launcher" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts *              and sync your translations with the translations in Thunar and xfce4-panel.
en: Use _startup notification
az: _Başlanış bildirişini işlət

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
az: Göstəriş, düzüm yönətməni ya da seçmədən çalışarkən, başlanış bildirişini işə salmaq üçün bu seçimi seçin. Uyğulamaların hamısı başlanış bildirişini dəstəkləmir.

note: TRANSLATORS: Check button label in "Create Launcher" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts *              and sync your translations with the translations in Thunar and xfce4-panel.
en: Run in _terminal
az: _Terminalda çalışdır

en: Select this option to run the command in a terminal window.
az: Göstərişi terminal pəncərəsində çalışdırmaq üçün bu seçimi seçin.

note: allocate the icon chooser dialog
en: Select an icon
az: İmgə seç

en: _OK
az: _Oldu

note: allocate the file chooser dialog
en: Select a working directory
az: Çalışma dizinini seç

en: File location is not a regular file or directory
az: Düzümün yerləşimi düzənli düzüm ya da dizin deyil

note: --- constants ---
en: Create Launcher
az: Başladıcı Yarat

en: Create Link
az: Keçid Yarat

en: Create Directory
az: Dizin Yarat

en: Edit Launcher
az: Başladıcı Düzəlt

en: Edit Link
az: Keçid Düzəlt

en: Edit Directory
az: Dizin Düzəlt

en: Create a new desktop file in the given directory
az: Verilmiş dizinində yeni iş qoyuluğu yarat

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
az: Yaradılacaq iş qoyuluğu üçün düzüm biçimi (Uyğulama ya da Keçid)

en: Preset name when creating a desktop file
az: İş qoyuluğu düzümü yaradarkən adını öncədən qoy

en: Preset comment when creating a desktop file
az: İş qoyuluğu düzümü yaradarkən yozumunu öncədən qoy

en: Preset command when creating a launcher
az: Başladıcı yaradarkən göstərişini öncədən qoy

en: Preset URL when creating a link
az: Keçid yaradarkən UQG'sini öncədən qoy

en: Preset icon when creating a desktop file
az: İş qoyuluğu düzümü yaradarkən imgəsini öncədən qoy

en: Print version information and exit
az: Sürüm bilgisini yazdır, çıx

note: initialize Gtk+
en: [FILE|FOLDER]
az: [DÜZÜM|QOVLUQ]

note: no error message, the GUI initialization failed
en: Failed to open display
az: Göstəricini açmaq alınmadı

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
az: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. Bütün özgülər qorunur.
    
    Benedikt Meurer yazıb, <benny@xfce.org>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
az: %s BÜTÜNLÜKLƏ GÜVƏNİŞSİZDİR,
     %s  köçürümünü "GNU Lesser General Public License" qoşulları
    altında yenidən yaya bilərsiniz, daha dolğun bilgini
    %s qaynaq qablamasında tapa bilərsiniz.

en: Please report bugs to <%s>.
az: Böcəkləri <%s> yerinə bildirmənizi istərdik.

en: No file/folder specified
az: Bəlirlənmiş düzüm/qovluq yoxdur

en: Failed to load contents from "%s": %s
az: "%s" içindən içərikləri yükləmək alınmadı: %s

en: The file "%s" contains no data
az: "%s" düzümü verilən içərmir

note: failed to parse the file
en: Failed to parse contents of "%s": %s
az: "%s" içəriklərini ayırd etmək alınmadı: %s

note: we cannot continue without a type
en: File "%s" has no type key
az: File "%s" düzümünün biçim açarı yoxdur

note: tell the user that we don't support the type
en: Unsupported desktop file type "%s"
az: Dəstəklənməyən "%s" iş qoyuluğu düzüm biçimi

note: add the "Help" button
en: _Help
az: Ya_rdım

note: add the "Create"/"Save" button (as default)
en: C_reate
az: _Yarat

en: _Save
az: _Qoru

note: create failed, ask the user to specify a file name
en: Choose filename
az: Düzüm adı seç

en: Failed to create "%s".
az: "%s" yaratmaq alınmadı

en: Failed to save "%s".
az: "%s" qorumaq alınmadı.

en: Usage: exo-open [URLs...]
az: İşləniş: exo-open [URLs...]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
az:        exo-open --launch BİÇİM [GÖSTƏRİCİləri...]

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
az:   -?, --help                          Bu yardım göndərişini yaz, çıx

en:   -V, --version                       Print version information and exit
az:   -V, --version                       Sürüm bilgisini yaz, çıx

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
az:   --launch BİÇİM [GÖSTƏRİCİlər...]       Üstün görülmüş BİÇİM uyğulamasını seçimə
                                          uyğun GÖSTƏRİCİləri ilə başlat.
                                          BİÇİM sıradakı dəyərlərdən biridir.

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
az:   --working-directory DİZİN       --launch seçimi işlədərkən
                                          uyğulamalar üçün varsayılmış çalışma dizini.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
az: Sıradakı BİÇİMlər --launch göstərişini dəstəkləyir:

note: Note to Translators: Do not translate the TYPEs (WebBrowser, MailReader, TerminalEmulator), * since the xfce4-mime-helper utility will not accept localized TYPEs.
en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
az:   WebBrowser       - Üstün görülmüş Tor Darayıcısı.
      MailReader       - Üstün görülmüş Poçt Oxuyucusu.
      FileManager      - Üstün görülmüş Düzüm Yönətməni.
      TerminalEmulator - Üstün görülmüş Terminal Yamsılayıcısı.

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
az: --launch seçimini bəlirtməsəniz, exo-open bütün bəlirtilmiş UQG'ləri (URL)
    onların üstün görülmüş UQG işləyicilərini açacaq. --launch seçimini 
    bəlirtsəniz, hansı üstün görülmüş uyğulamanı çalışdırmaq istədiyinizi seçə,
    uyğulamaya artıq göstəricilər ötürə bilərsiniz (götürək, TerminalEmulator 
    üçün terminalda çalışası olacaq göstəriş ötürə bilərsiniz).

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
az: %s GIO-Unix özəllikləri ilə yığılmayıbsa, iş qoyuluğu düzümlərinin başlanışı dəstəklənmir.

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
az: "%s" ayırımı üçün üstün görülmüş uyğulamanı başlatmaq alınmadı.

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
az: "%s" üçün UQA (URİ) planını sezmək olanaqsızdır.

en: Failed to open URI.
az: UQA'nı (URI) açmaq alınmadı.
