fcitx - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Chewing
tr: Çiğneme

en: Chewing Wrapper For Fcitx
tr: Fcitx için Çiğneme  Wrapperı

en: Selection Key
tr: Seçim Tuşu

en: Add Phrase Forward
tr: İfazı İleriye Ekle

en: Backward phrase choice
tr: Geriye doğru ifade seçimi

en: Automatically shift cursor
tr: İmleci otomatik olarak kaydır

en: Space as selection key
tr: Seçim tuşu olarak boşluk tuşu

en: Keyboard Layout
tr: Klavye Düzeni

en: Default Keyboard
tr: Varsayılan Klavye

en: Hsu's Keyboard
tr: Hsu Klavyesi

en: IBM Keyboard
tr: IBM Klavyesi

en: Gin-Yieh Keyboard
tr: Gin-Yieh Klavyesi

en: ETen Keyboard
tr: ETen Klavyesi

en: ETen26 Keyboard
tr: ETen26 Klavyesi

en: Dvorak Keyboard
tr: Dvorak Klavyesi

en: Dvorak Keyboard with Hsu's support
tr: Hsu destekli Dvorak Klavyesi

en: DACHEN_CP26 Keyboard
tr: DACHEN_CP26 Klavyesi

en: Han-Yu PinYin Keyboard
tr: Han-Yu PinYin Klavyesi

en: Carpalx Keyboard
tr: Carpalx Klavyesi
