fcitx - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Add Cloud Pinyin Support to Pinyin Input Method
de: Füge Cloud Pinyin Unterstützung zur Pinyin Eingabemethode hinzu

en: Cloud Pinyin Candidate Word Order
de: Cloud Pinyin - Reihenfolge der Kandidaten

en: Cloud Pinyin Source
de: Cloudpinyin Quelle

en: Cloud Pinyin is Disabled.
de: Cloudpinyin ist ausgeschaltet

en: Cloud Pinyin is Enabled.
de: Cloud Pinyin ist eingeschaltet

en: Disable Cloud Pinyin When you are using mobile can save your network
de: Das Deaktivieren von Cloudpinyin kann in mobilen Netzwerken Traffic verringern.

en: Don't Show the 'via cloud' hint
de: Den Hinweis 'via cloud' nicht zeigen

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Minimum Length of Pinyin To Trigger Cloud Pinyin
de: Minimale Länge von Pinyin, um Cloud Pinyin zu aktivieren

en: Toggle Cloud Pinyin enabled status
de: Verberge den "Cloud Pinyin aktiviert" Status
