fcitx - en to ja translation catalogue (13 entries)

en:  (via cloud)
ja: (クラウド使用)

en: Add Cloud Pinyin Support to Pinyin Input Method
ja: Pinyin 入力メソッドにクラウド Pinyin サポートを追加

en: Cloud Pinyin
ja: クラウド Pinyin

en: Cloud Pinyin Candidate Word Order
ja: クラウド Pinyin 候補順序

en: Cloud Pinyin Source
ja: クラウド Pinyin 提供元

en: Cloud Pinyin is Disabled.
ja: クラウド Pinyinが無効になりました。

en: Cloud Pinyin is Enabled.
ja: クラウド Pinyinが有効になりました。

en: CloudPinyin
ja: クラウド Pinyin

en: Disable Cloud Pinyin When you are using mobile can save your network
ja: モバイル端末の時にネットワークを消費しないために、クラウド Pinyinを無効化する

en: Don't Show the 'via cloud' hint
ja: 'クラウドで' のヒントを表示しない

en: Enabled
ja: 有効

en: Minimum Length of Pinyin To Trigger Cloud Pinyin
ja: クラウド Pinyin を開始する最低 Pinyin 数

en: Toggle Cloud Pinyin enabled status
ja: クラウド Pinyin が有効/無効を切り替え
