fcitx - en to ru translation catalogue (11 entries)

en:  (via cloud)
ru: (через облако)

en: Add Cloud Pinyin Support to Pinyin Input Method
ru: Добавить поддержку Cloud Pinyin для метода ввода пиньинь

en: Cloud Pinyin Candidate Word Order
ru: Порядок слов-кандидатов Cloud Pinyin

en: Cloud Pinyin Source
ru: Источник облака пиньинь

en: Cloud Pinyin is Disabled.
ru: Cloud Pinyin отключен.

en: Cloud Pinyin is Enabled.
ru: Cloud Pinyin включен.

en: Disable Cloud Pinyin When you are using mobile can save your network
ru: Отключить облако пиньинь при использовании мобильного устройства для экономии трафика

en: Don't Show the 'via cloud' hint
ru: Не подсказывать подсказку "через облако"

en: Enabled
ru: Включено

en: Minimum Length of Pinyin To Trigger Cloud Pinyin
ru: Минимальная длина пиньинь для включения облака пиньинь

en: Toggle Cloud Pinyin enabled status
ru: Переключать статус включения облака пиньинь
