fcitx - en to tr translation catalogue (13 entries)

en:  (via cloud)
tr: (bulut ile)

en: Add Cloud Pinyin Support to Pinyin Input Method
tr: Pinyin Giriş Yöntemine Bulut Pinyin Desteği Ekle

en: Cloud Pinyin
tr: Bulut Pinyin

en: Cloud Pinyin Candidate Word Order
tr: Bulut Pinyin Aday Sözcük Sırası

en: Cloud Pinyin Source
tr: Cloud Pinyin Kaynağı

en: Cloud Pinyin is Disabled.
tr: Bulut Pinyin Etkin değil

en: Cloud Pinyin is Enabled.
tr: Bulut Pinyin Etkin

en: CloudPinyin
tr: BulutPinyin

en: Disable Cloud Pinyin When you are using mobile can save your network
tr: Bulut Pinyin'i Devre Dışı Bırakarak Mobil veri kullanırken tasarruf yapabilirsiniz.

en: Don't Show the 'via cloud' hint
tr: 'bulut ile' ipucunu gösterme

en: Enabled
tr: Etkin

en: Minimum Length of Pinyin To Trigger Cloud Pinyin
tr: Bulut Pinyinini tetiklemek için Pinyin'in Minimum Uzunluğu

en: Toggle Cloud Pinyin enabled status
tr: Bulut Pinyininin etkin durumunu Aç / Kapat
