fcitx - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Clear font setting
da: Ryd skrifttypeindstilling

en: Other
da: Andet

en: Show Advanced Options
da: Vis avancerede valgmuligheder

en: _Cancel
da: _Annuller

en: Unspecified
da: Uspecificeret

en: Default keyboard layout
da: Standardtastaturlayout

en: Input Method Default
da: Inputmetode standard

en: Default
da: Standard

en: Keyboard layout:
da: Tastaturlayout:

en: Keyboard layout to use when no input window:
da: Tastaturlayout som skal bruges når der ikke er noget inputvindue:

en: Input method settings:
da: Indstillinger for inputmetode:

en: Add input method
da: Tilføj inputmetode

en: Search Input Method
da: Søg efter inputmetode

en: Unknown
da: Ukendt

en: Empty
da: Tom

en: Please press the new key combination
da: Tryk venligst den nye tastekombination

en: Input Method Configuration
da: Konfiguration af inputmetode

en: Global Config
da: Global konfiguration

en: Input Method
da: Inputmetode

en: Appearance
da: Udseende

en: Advanced
da: Avanceret

en: Search Addon
da: Søg efter tilføjelse

en: Configure
da: Konfigurer

en: Addon
da: Tilføjelse

en: Didn't install related component.
da: Installerede ikke relaterede komponent.

en: Cannot load currently used user interface info
da: Kan ikke indlæse brugergrænsefladeinfo som bruges i øjeblikket

en: No configuration option for %s.
da: Ingen konfigurationsvalgmulighed for %s.

en: Available Input Method
da: Tilgængelig inputmetode

en: Only Show Current Language
da: Vis kun nuværende sprog

en: Current Input Method
da: Nuværende inputmetode

en: The first input method will be inactive state. Usually you need to put <b>Keyboard</b> or <b>Keyboard - <i>layout name</i></b> in the first place.
da: Den første inputmetode vil være i inaktiv tilstand. Typisk skal der først stå <b>Tastatur</b> eller <b>Tastatur - <i>layoutnavn</i></b>.

en: Language
da: Sprog
