fcitx - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Add input method
ja: 入力メソッドの追加

en: Addon
ja: アドオン

en: Appearance
ja: 外観

en: Available Input Method
ja: 存在する入力メソッド

en: Cannot load currently used user interface info
ja: 現在のユーザーインターフェース設定が読み込めません

en: Clear font setting
ja: 設定をクリア

en: Configure
ja: 設定

en: Current Input Method
ja: 現在の入力メソッド

en: Default
ja: 既定

en: Default keyboard layout
ja: 既定のキーボードレイアウト

en: Didn't install related component.
ja: 関連コンポーネントがインストールされていません

en: Empty
ja: 空

en: Global Config
ja: 全体の設定

en: Input Method
ja: 入力メソッド

en: Input Method Configuration
ja: 入力メソッドの設定

en: Input Method Default
ja: 既定の入力メソッド

en: Input method settings:
ja: 入力メソッドの設定:

en: Keyboard layout to use when no input window:
ja: 入力ウィンドウがない場合のキーボードレイアウト

en: Keyboard layout:
ja: キーボードレイアウト:

en: Language
ja: 言語

en: No configuration option for %s.
ja: %s に設定オプションはありません

en: Only Show Current Language
ja: 現在の言語のみ表示

en: Other
ja: その他

en: Please press the new key combination
ja: 設定したいキーの組み合わせを押してください

en: Search Addon
ja: アドオンの検索

en: Search Input Method
ja: 入力メソッドの検索

en: The first input method will be inactive state. Usually you need to put <b>Keyboard</b> or <b>Keyboard - <i>layout name</i></b> in the first place.
ja: 最初の入力メソッドは [直接入力] のときに使用されます。通常は <b>キーボード</b> または <b>キーボード-<i>レイアウト名</i></b> を最上段に指定してください。

en: Unknown
ja: 不明

en: Unspecified
ja: 特定しない

en: _Cancel
ja: キャンセル(_C)

en: _OK
ja: OK(_O)
