fcitx - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: Clear font setting
tr: Yazı tipi ayarını temizle

en: Other
tr: Diğer

en: _Cancel
tr: _İptal

en: Unspecified
tr: Belirtilmemiş

en: Default keyboard layout
tr: Varsayılan klavye düzeni

en: Input Method Default
tr: Giriş Yöntemi Varsayılanı

en: Default
tr: Varsayılan

en: Keyboard layout:
tr: Klavye düzeni:

en: Keyboard layout to use when no input window:
tr: Giriş penceresi olmadığında kullanılacak klavye düzeni:

en: Input method settings:
tr: Giriş Yöntemi Ayarları:

en: Add input method
tr: Giriş yöntemi ekle

en: Search Input Method
tr: Giriş Yöntemi Ara

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Empty
tr: Boş

en: Please press the new key combination
tr: ütfen yeni tuş kombinasyonuna basınız

en: Input Method Configuration
tr: Giriş Yöntemi Yapılandırması

en: Global Config
tr: Küresel Yapılandırma

en: Input Method
tr: Giriş Yöntemi

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Search Addon
tr: Arama Eklentisi

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Addon
tr: Eklenti

en: Didn't install related component.
tr: İlgili bileşen yüklemedi.

en: Cannot load currently used user interface info
tr: Şu anda kullanılan kullanıcı arabirimi bilgileri yüklenemiyor

en: No configuration option for %s.
tr: %s için yapılandırma seçeneği yok.

en: Available Input Method
tr: Kullanılabilir Giriş Yöntemi

en: Only Show Current Language
tr: Sadece Geçerli Dili Göster

en: Current Input Method
tr: Geçerli Giriş Yöntemi

en: The first input method will be inactive state. Usually you need to put <b>Keyboard</b> or <b>Keyboard - <i>layout name</i></b> in the first place.
tr: İlk giriş yöntemi aktif değildirr. Genellikle <b> Klavye </ b> veya <b> Klavye - <i> düzen adı </ i> </ b> koymanız gerekir.

en: Language
tr: Dil
