fcitx - en to da translation catalogue (65 entries)

en: %1% Downloaded.
da: %1% downloadet.

en: &Browse Sogou Cell Dictionary Online
da: &Gennemse Sogou Cell-ordbog online

en: &Clear Dict
da: &Ryd ordbog

en: &Clear User Data
da: &Ryd brugerdata

en: &Import
da: &Importér

en: &Remove
da: &Fjern

en: Ambiguity
da: Flertydighed

en: Are you sure to delete %1?
da: Er du sikker på, at du vil slette %1?

en: Art
da: Kunst

en: Browse Sogou Cell Dict repository
da: Gennemse Sogou Cell-ordbogsarkiv

en: By Phrase Length and Frequency
da: Efter fraselængde og populær

en: By Phrase Length and Pinyin Length and Frequency
da: Efter fraselængde og Pinyin-længde og populær

en: Cannot connect to Fcitx by DBus, is Fcitx running?
da: Kan ikke oprette forbindelse til Fcitx med DBus - kører Fcitx?

en: Clear &All Data
da: Ryd &al data

en: Confirm deletion
da: Bekræft sletning

en: Convert failed.
da: Konvertering mislykkedes.

en: Converter crashed.
da: Konverter holdt op med at virke.

en: Copy file failed
da: Filkopiering mislykkedes

en: Copy file failed. Please check you have permission or disk is not full.
da: Kopiering af fil mislykkedes. Tjek venligst at du har rettighed eller at disken ikke er fuld.

en: Correction
da: Rettelse

en: Create temporary file failed.
da: Oprettelse af midlertidig fil mislykkedes.

en: Culture
da: Kultur

en: Dictionary
da: Ordbog

en: Dictionary Zhuyin
da: Ordbog Zhuyin

en: Download Finished
da: Download færdig

en: Download started.
da: Download startet.

en: Economy
da: Økonomi

en: Error while deleting %1.
da: Fejl under sletning af %1.

en: Failed to create request.
da: Kunne ikke oprette anmodning.

en: File Operation Failed
da: Filhandlingen mislykkedes

en: From &File
da: Fra &fil

en: From &Sogou Cell Dictionary File
da: Fra &Sogou Cell-ordbogsfil

en: Geology
da: Geologi

en: History
da: Historik

en: Input Dictionary Name
da: Input ordbogsnavn

en: LibPinyin Wrapper For Fcitx
da: LibPinyin-wrapper til Fcitx

en: Life
da: Livet

en: Manage Pinyin Dictionary
da: Håndter Pinyin-ordbog

en: Nature
da: Natur

en: New Dictionary Name:
da: Nyt ordbogsnavn:

en: No browsing outside pinyin.sogou.com, now redirect to home page.
da: Ingen gennemsøgning udenfor pinyin.sogou.com, viderestiller nu til startsiden.

en: People
da: Mennesker

en: Remove &All
da: Fjern &alle

en: Rename failed.
da: Omdøbning mislykkedes.

en: Scel file (*.scel)
da: Scel-fil (*.scel)

en: Science
da: Videnskab

en: Science & Technology
da: Videnskab og teknologi

en: Select Dictionary File
da: Vælg ordbogsfil

en: Select scel file
da: Vælg scel-fil

en: Shift
da: Skift

en: Shuangpin Scheme
da: Shuangpin-skema

en: Society
da: Samfund

en: Sort method
da: Sorteringsmetode

en: Technology
da: Teknologi

en: Temporary file created.
da: Midlertidig fil oprettet.

en: Use Incomplete Zhuyin
da: Brug ukomplet Zhuyin

en: Use Incomplete pinyin
da: Brug ukomplet pinyin

en: Use Simplified Chinese Data for Zhuyin (Need Restart)
da: Brug forenklet kinesisk data til Zhuyin (kræver genstart)

en: Use Tone
da: Brug tone

en: Use Traditional Chinese Data for Pinyin and Shuangpin (Need Restart)
da: Brug traditionel kinesisk data til Pinyin og Shuangpin (kræver genstart)

en: Wrong Link
da: Forkert link

en: Zhuyin Layout
da: Zhuyin-layout

en: Zhuyin Next Page
da: Zhuyin næste side

en: Zhuyin Prev Page
da: Zhuyin forrige side

en: Zhuyin candidate choosing modifiers
da: Modifere til Zhuyin-kandidatvælger
