fcitx - en to da translation catalogue (26 entries)

note: i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:423 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <b>Select Input Schema:</b>
da: <b>Vælg inputskema:</b>

note: i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:358 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Active Input Schemas:
da: Aktive inputskemaer:

note: i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:296 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available Input Schemas:
da: Tilgængelige inputskemaer:

note: i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:33 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, toggle_label)
en: Call-out Menu
da: Udkaldsmenu

note: i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:177 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, candidate_word_number_label)
en: Candidate Word Number
da: Kandidatord-nummer

note: i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:220 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, shift_l_combo) i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:259 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, shift_r_combo)
en: Clear
da: Ryd

note: i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:215 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, shift_l_combo) i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:254 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, shift_r_combo)
en: Commit Code
da: Udfør kode

note: i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:210 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, shift_l_combo) i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:249 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, shift_r_combo)
en: Commit Text
da: Udfør tekst

en: Deploy
da: Udsend

en: English
da: Engelsk

en: Fcitx Rime Config
da: Fcitx Rime-konfiguration

en: Fcitx Rime Config GUI Tool
da: Fcitx Rime-konfigurationsværktøj med grafisk brugerflade

note: i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:113 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, toggle_hfshape)
en: Half/Full Shape
da: Halv/fuld form

note: i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:193 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shift_l_label)
en: Left Shift Key
da: Venstre Skift-tast

note: i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MainUI)
en: MainWindow
da: Hovedvindue

note: i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:232 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shift_r_label)
en: Right Shift Key
da: Højre Skift-tast

en: Rime Wrapper For Fcitx
da: Rime-wrapper til Fcitx

en: Rime has encountered an error. See /tmp/rime.fcitx.ERROR for details.
da: Rime stødte på en fejl. Se /tmp/rime.fcitx.ERROR for detaljer.

en: Rime is ready.
da: Rime er klar.

en: Rime is under maintenance ...
da: Rime er ved at blive vedligeholdt ...

note: i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:270 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, schemas_tab)
en: Schema
da: Skema

en: Schema List
da: Skemaliste

note: i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:26 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, general_tab)
en: Shortcut
da: Genvej

en: Synchronize
da: Synkroniser

note: i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, toggle_trasim)
en: Traditional/Simplified
da: Traditionel/forenklet

note: i18n: file: gui/src/ConfigMain.ui:137 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, toggle_ascii)
en: Western/Eastern
da: Vestlig/østlig
