fcitx - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: &Type:
tr: &Tip:

en: &Path:
tr: &Yol:

en: System
tr: Sistem

en: User
tr: Kullanıcı

en: Server
tr: Sunucu

en: Select Dictionary File
tr: Sözlük Dosyasını Seçin

en: &Rule:
tr: &Kural:

en: Dictionary Manager
tr: Sözlük Yönetimi

en: Half width Katakana
tr: Yarı geniş Katakana

en: Wide latin
tr: Geniş latin

en: Input Mode
tr: Giriş Yöntemi

en: Skk Input Method For Fcitx
tr: Fcitx için Skk Giriş Yöntemi

en: Dictionary and Rule
tr: Sözlük ve Kural

en: General
tr: Genel

en: Punctuation Style
tr: Noktalama İşareti Stili

en: Japanese
tr: Japonca

en: Wide latin Japanese
tr: Geniş latin Japonca

en: Initial Input Mode
tr: Başlangıç Giriş Modu

en: Direct input
tr: Doğrudan giriş

en: Page size
tr: Sayfa boyutu

en: Return-key does not insert new line on commit
tr: Dönüş anahtarı, tamamlandığında yeni satır eklemez

en: Candidate List Layout
tr: Aday Liste Düzeni

en: Global
tr: Küresel

en: Vertical
tr: Dikey

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Number candidate of Triggers To Show Candidate Window
tr: Aday Penceresini Gösteren Tetikleyicilerin Aday Sayısı

en: Show Annotation
tr: Açıklamayı Göster

en: Keys to Select from Candidate Window
tr: Aday Pencereden Seçilecek Tuşlar

en: Digit (0,1,2,...)
tr: Sayısal (0,1,2,...)

en: Qwerty Center Row (a,s,d,...)
tr: Qwerty Orta Dizi (a,s,d,...)
