fcitx - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: &Add
tr: &Ekle

en: &Delete
tr: &Sil

en: De&lete All
tr: &Tümünü Sil

en: &Import
tr: &İçeri Aktar

en: &Export
tr: &Dışarı Aktar

en: Unikey Macro Editor
tr: Unikey Makro Editör

en: Macro
tr: Makro

en: Word
tr: Kelime

en: Choose input method
tr: Giriş yöntemi seçin

en: Choose output charset
tr: Çıktı karakter setini seçin

en: Spell Check
tr: Yazım Denetimi

en: Enable Spell Check
tr: Yazım Denetimini Etkinleştir

en: Enable Macro
tr: Makroyu Etkinleştir

en: Unikey Input Method
tr: Unikey Giriş Yöntemi

en: Output Charset
tr: Çıktı Karakter Seti

en: No Spell Check
tr: Yazım Denetimi Yok

en: Toggle Spell Check
tr: Yazım Denetimi'ni Aç / Kapat

en: No Macro
tr: Makro Yok

en: Toggle Macro
tr: Makro Aç/Kapat

en: Unikey Wrapper For Fcitx
tr: Fcitx için Unikey Wrapper

en: Input Method
tr: Giriş Yöntemi

en: Telex
tr: Teleks

en: Microsoft Vietnamese
tr: Microsoft Vietnamca

en: UserIM
tr: Kullanıcı IM

en: Simple Telex
tr: Basik Teleks

en: Simple Telex2
tr: Basit Teleks2

en: Enable spell check
tr: Yazım denetimini etkinleştir

en: Enable macro
tr: Makroyu etkinleştir

en: Allow type with more freedom
tr: Daha fazla özgürlük ile türe izin ver

en: Auto restore keys with invalid words
tr: Geçersiz kelimeleri olan anahtarları otomatik olarak geri yükle

en: Process W at word begin
tr: Kelime başlangıcında W işleci
