fcitx - en to ca translation catalogue (684 entries)

en:  Ctrl+Delete To Delete
ca: Ctrl+Supr per esborrar

en: ${1} Environment Variables:
ca: ${1} variables d'entorn:

en: ${1} is not set.
ca: ${1} no s'ha establert.

en: ${1} is set to ${2}.
ca: ${1} s'ha establert a ${2}.

en: ${1} not found.
ca: No s'ha trobat ${1}.

en: ${1} works properly.
ca: ${1} funciona adequadament.

en: &Close
ca: Tan&ca

en: &Reset
ca: %Restableix

en: &Save
ca: De&sa

en: (Unavailable)
ca: (no disponible)

en: /Note_for_GNOME_Later_than_3.6
ca: /Nota_per_a_GNOME_posterior_a_3.6

en: /min  Time Used:
ca: Temps /min utilitzat:

en: 0 for commit immediately, -1 for keep all words
ca: 0 per a enviar immediatament, -1 per mantenir totes les paraules

en: <Low Surrogate>
ca: <Succedani baix>

en: <Non Private Use High Surrogate>
ca: <Succedani alt d'ús no privat>

en: <Private Use High Surrogate>
ca:  <Succedani alt d'ús privat>

en: <Private Use>
ca: <Ús privat>

en: <not assigned>
ca: <no assignat>

en: A different value from the global one may be useful when using horizontal candidate list
ca: Un valor diferent del global pot ser útil quan s'utilitza la llista de candidates horitzontals

en: ALT Both
ca: Ambdós ALT

en: ALT_L_SHIFT
ca: ALT esquerra Màj

en: ALT_R_SHIFT
ca: ALT dreta Màj

en: ALT_SHIFT
ca: ALT Màj

en: ALT_SUPER
ca: ALT Súper

en: Activate input method
ca: Activa el mètode d'entrada

en: Active
ca: Actiu

en: Active Menu Color
ca: Color del menú actiu

en: Active Menu Item Character Color
ca: Color del caràcter de l'element del menú actiu

en: Active Mode Icon
ca: Icona del mode actiu

en: Active Text Icon Color
ca: Color actiu de la icona de text

en: Active Tray Icon
ca: Icona de la safata activa

en: Add Extra space when selecting a candidate word
ca: Afegeix espai addicional quan s'estigui seleccionant una paraula candidata

en: Add Lua script support to Fcitx
ca: Afegeix l'script de compatibilitat amb Lua a fcitx

en: Add Phrase
ca: Afegeix una frase

en: Add Unicode Typing Support
ca: Afegeix la compatibilitat amb l'escriptura unicode

en: Add current input buffer to user dictionary
ca: Afegeix la memòria intermèdia actual d'entrada al diccionari d'usuari

en: Addon
ca: Complement

en: Addon Config %s is %s
ca: La configuració del complement %s és a %s

en: Addon Config Dir:
ca: Directori de configuració dels complements:

en: Addon Libraries:
ca: Llibreries de complements:

en: Addon List:
ca: Llista de complements:

en: Adjust Order
ca: Ajusta l'ordre

en: AdjustFast
ca: Ajust ràpid

en: AdjustFreq
ca: Freqüència d'ajust

en: AdjustNo
ca: Sense ajust

en: All
ca: Tot

en: All found Gtk ${1} immodule files exist.
ca: Tots els fitxers trobats del mòdul immodule ${1} del Gtk existeixen.

en: All libraries for all addons are found.
ca: Es troben totes les llibreries de tots els complements.

en: All locale:
ca: Totes les configuracions regionals:

en: Allow Pinyin Enhance to replace the first candidate word when the input string is very closed to English.
ca: Permet la millora de pinyin reemplaçar la primera paraula candidata quan la cadena de caràcters d'entrada és molt propera a l'anglès.

en: Allow replacing the first candidate
ca: Permet el reemplaçament de la primera candidata

en: Allow to Override System XKB Settings
ca: Permet ignorar la configuració de sistema del teclat X

en: Alternative Next Page Key
ca: Tecla alternativa d'Av Pàg

en: Alternative Prev Page Key
ca: Tecla alternativa de Re Pàg

en: Alternative Trigger Key for QuickPhrase
ca: Tecla alternativa d'activació de la frase ràpida

en: Appearance
ca: Aparença

en: Apply this custom xmodmap script after layout change
ca: Aplica aquest script personalitzat de xmodmap després del canvi de disposició

en: Argument for InputMethod Register
ca: Argument per al registre del mètode d'entrada

en: Auto Change to English Mode while Input Specific String
ca: Canvia automàticament a mode d'anglès mentre cadena de caràcters específica d'entrada

en: Auto Create Phrase
ca: Crea la frase automàticament

en: Auto English
ca: Anglès automàtic

en: Auto English Mode
ca: Mode automàtic d'anglès

en: Auto English Trigger Word
ca: Paraula activadora automàtica d'anglès

en: Auto Phrase
ca: Frase automàtica

en: Auto Phrase Length
ca: Longitud de la frase automàtica

en: Auto Phrase Phrase
ca: Frase de la frase automàtica

en: Auto Send Candidate Word
ca: Envia la paraula candidata automàticament

en: Available Value:
ca: Valors disponibles:

en: Background Image
ca: Imatge de fons

en: Bash Version:
ca: Versió de bash:

en: Beginner's Guide
ca: Manual d'introducció

en: BottomCenter
ca: Inferior centre

en: BottomLeft
ca: Inferior esquerre

en: BottomRight
ca: Inferior dret

en: CTRL Both
ca: Ambdós CTRL

en: CTRL_SHIFT
ca: CTRL Màj

en: CTRL_SUPER
ca: CTRL Súper

en: Can't Create imWindow
ca: No es pot crear imWindow

en: Can't open punc file.
ca: No es pot obrir el fitxer de puntuació

en: Can't open socket %s: %s
ca: No es pot obrir el sòcol %s: %s

en: Candidate Index Color
ca: Color de l'índex de candidates

en: Candidate Table Layout
ca: Disposició de la taula de candidates

en: Candidate Word Number
ca: Nombre de paraules candidates

en: Cannot Save Frequent word: %s
ca: No es pot desar la paraula freqüent: %s

en: Cannot Save Pinyin Index: %s
ca: No es pot desar l'índex del pinyin: %s

en: Cannot Save User Pinyin Database: %s
ca: No es pot desar la base de dades d'usuari del pinyin: %s

en: Cannot connect to fcitx correctly.
ca: No es pot connectar correctament a fcitx.

en: Cannot determine desktop environment.
ca: No s'ha pogut determinar l'entorn d'escriptori.

en: Cannot find ${2} for gtk ${1}
ca: No es pot trobar ${2} per a gtk ${1}

en: Cannot find DBus name ${1} owner.
ca: No es pot trobar el propietari del nom ${1} del DBus.

en: Cannot find System Database of Pinyin!
ca: No es pot trobar la base de dades de sistema del pinyin.

en: Cannot find a GUI config tool, please install one of ${1}, ${2}, or ${3}.
ca: No es pot trobar una eina de configuració amb interfície gràfica, si us plau instal·leu una de ${1}, ${2} o ${3}.

en: Cannot find enabled fcitx user interface!
ca: No es pot trobar la interfície d'usuari habilitada de fcitx.

en: Cannot find fcitx addon config directory.
ca: No es pot trobar el directori de configuració dels complements.

en: Cannot find fcitx executable!
ca: No es pot trobar l'executable de fcitx!

en: Cannot find fcitx im module for gtk ${1} in cache.
ca: No es pot trobar el mòdul im de fcitx per a gtk ${1} a la memòria cau.

en: Cannot find fcitx im module for gtk ${1}.
ca: No es pot trobar el mòdul im de fcitx per a gtk ${1}.

en: Cannot find fcitx input method module for ${1}.
ca: No es pot trobar el mòdul de mètode d'entrada de fcitx per a ${1}.

en: Cannot find fcitx-configtool executable!
ca: No es pot trobar l'executable fcitx-configtool!

en: Cannot find file ${1} of addon ${2}.
ca: No es pot trobar el fitxer ${1} del complement ${2}.

en: Cannot find following required libraries for ${1} of addon ${2}.
ca: No es poden trobar les següents llibreries requerides per a ${1} del complement ${2}.

en: Cannot find immodules cache for gtk ${1}
ca: No es pot trobar el cau dels mòduls immodules per al gtk ${1}

en: Cannot find kimpanel dbus interface or enabled non-kimpanel user interface.
ca: No es pot trobar la interfície dbus kimpanel o una interfície d'usuari habilitada per a no kimpanel.

en: Cannot find pid of DBus name ${1} owner.
ca: No es pot trobar el propietari de nom ${1} del Dbus.

en: Cannot find xim_server on root window.
ca: No es pot trobar xim_server a la finestra arrel.

en: Cannot found Pinyin
ca: No s'ha pogut trobar el pinyin

en: Cannot interpret XMODIFIERS: ${1}.
ca: No es pot interpretar XMODiFIERS: ${1}.

en: Cannot load default skin, is installation correct?
ca: No es pot carregar l'aparença predeterminada, és correcta la instal·lació?

en: Cannot load skin %s, return to default
ca: No es pot carregar l'aparença %s, torna a la predeterminada

en: Cannot read im list from fcitx profile.
ca: No es pot llegir la llista im a partir del perfil de fcitx.

en: Category
ca: Categoria

en: Center
ca: Centre

en: CenterLeft
ca: Centre esquerre

en: CenterRight
ca: Centre dret

en: Change Fcitx Configuration
ca: Canvieu la configuració de fcitx

en: Choose
ca: Escull

en: Choose Second and Third Candidate Word
ca: Tria la segona i tercera paraula candidata

en: Choose key modifier
ca: Escolliu el modificador de tecla

en: Choose the phrase to be deleted, Press Escape to Cancel
ca: Escolliu la frase a esborrar, premeu Esc per cancel·lar

en: Choose the phrase to be put in the front, Press Escape to Cancel
ca: Escolliu la frase per posar al frontal, premeu Escape per cancel·lar

en: Choose the phrase to clear typing history, Press Escape to Cancel
ca: Escolliu la frase per netejar l'historial d'escriptura, premeu Esc per cancel·lar

en: Classic
ca: Clàssic

en: Classic User Interface with Skin support
ca: Interfície clàssica d'usuari que admet aparences

en: ClassicUI
ca: Interfície d'usuari clàssica

en: Clear
ca: Neteja

en: Clear Frequency
ca: Neteja la freqüència

en: Clear local Input Method
ca: Neteja el mètode local d'entrada

en: Clear local input method
ca: Neteja el mètode local d'entrada

en: Clipboard
ca: Porta-retalls

en: Close virtual keyboard
ca: Tanca el teclat virtual

en: Code Table File
ca: Fitxer de la taula de codis

en: Code Table Name
ca: Nom de la taula de codis

en: Code is
ca: El codi és

en: CodeTable
ca: Taula de codis

en: Color of Cursor
ca: Color del cursor

en: Comment
ca: Comentari

en: Commit and pass when invalid key of this table pressed
ca: Envia i passa quan es prem la clau no vàlida d'aquesta taula

en: Commit key for select first candidate
ca: Envia la clau per a la primera candidata seleccionada

en: Commit string when there is no match
ca: Cadena de caràcters a enviar quan no hi ha cap concordança

en: Commit when toggle state
ca: Envia quan s'estigui en estat commutat

en: Commit with extra space when choose candidate word
ca: Envia amb espai addicional quan s'escull la paraula candidata

en: Config GUI for gtk${1} not found.
ca: No s'ha trobat la interfície gràfica de configuració per al gtk${1}.

en: Config GUI for gtk${1}:
ca: Configura la interfície gràfica per a gtk${1}:

en: Config GUI for kde:
ca: Interfície gràfica de configuració per al kde:

en: Config Tool Wrapper:
ca: Contenidor de l'eina de configuració:

en: ConfigFile
ca: Fitxer de configuració

en: Configuration:
ca: Configuració:

en: Configure
ca: Configura

en: Configure group name error: line %d
ca: Configura l'error de nom de grup: línia %d

en: Conveniently Input English or User-Defined Simple Table
ca: Entreu convenientment anglès o una taula simple definida per l'usuari

en: Convert Simplified Chinese To Traditional Chinese
ca: Converteix xinès simplificat a xinès tradicional

en: Copy
ca: Copia

en: Ctrl+Left Super
ca: CTRL esquerra Súper

en: Ctrl+Right Super
ca: CTRL dreta Súper

en: Current Enabled Input Method List
ca: Llista actual de mètodes d'entrada habilitats

en: Current Input Method Name
ca: Nom del mètode actual d'entrada

en: Current fcitx settings directory is ${1} (${2}).
ca: El directori actual dels paràmetres de fcitx és ${1}(${2}).

en: Current local input method is
ca: El mètode actual local d'entrada és

en: Current locale:
ca: Configuració regional actual:

en: Current user:
ca: Usuari actual:

en: Current value of ${1} is ${2} (${3}).
ca: El valor actual de ${1} és ${2} (${3}).

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom switch key
ca: Tecla personalitzada de commutació

en: DBus Support
ca: Compatibilitat amb DBus

en: DBus based new Freedesktop.org tray icon
ca: Nova icona d'indicador del freedesktop.org basat al DBus

en: DBus interface:
ca: Interfície DBus:

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Input Method State
ca: Estat predeterminat del mètode d'entrada

en: Default Shuangpin Schema
ca: Esquema Shuangpin predeterminat

en: Default Spell Hint Backends Order
ca: Ordre predeterminat dels dorsals dels suggeriments d'escriptura

en: Default input methods:
ca: Mètodes d'entrada predeterminats:

en: Delete Phrase
ca: Elimina una frase

en: Dependency
ca: Dependència

en: Description of Skin
ca: Descripció de l'aparença

en: Desktop Environment:
ca: Entorn d'escriptori:

en: Desktop environment is ${1}.
ca: L'entorn d'escriptori és ${1}.

en: Directories:
ca: Directoris:

en: Disable Paging in Remind Mode
ca: Inhabilita la paginació al mode de recordatori

en: Disable Pinyin Symbol
ca: Inhabilita el símbol de pinyin

en: Disable addon %s, dependency %s cannot be satisfied.
ca: Inhabilita el complement %s, no es pot satisfer la dependència %s.

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Do not commit preedit text when unfocus a window
ca: No enviïs el text de pre-edició d'enviament quan la finestra no està enfocada

en: Do not show again
ca: No ho mostris un altre cop

en: Do not show in GUI
ca: No ho mostris a la interfície gràfica d'usuari

en: Do not show input window if there is only one candidate and preedit
ca: No mostris la finestra d'entrada si sols hi ha una cadena de caràcters i pre-edició

en: Do not show input window if there is only preedit string
ca: No mostris la finestra d'entrada si sols hi ha una cadena de caràcters de pre-edició

en: Do not show spell hint
ca: No mostris suggeriments d'escriptura

en: Do not sort word with code less than this level
ca: No ordenis la paraula amb un codi inferior a aquest nivell

en: Duplicate entry %s in group %s,@ line %d, override previous one.
ca: Entrada %s duplicada al grup %s, @ line %d, anul·la l'anterior.

en: Duplicate group %s in a desktop file,@ line %d, merge with previous one.
ca: Grup %s duplicat a un fitxer d'escriptori, @ línia %d, fusiona'l amb l'anterior.

en: Duplicate group name, merge with the previous: %s :line %d
ca: Nom duplicat de grup, fusiona'l amb l'anterior: %s :línia %d

en: Duplicate option, overwrite: line %d
ca: Opció duplicada, overwrite: línia %d

en: Empty
ca: Buit

en: Enable
ca: Habilita

en: Enable Hotkey to scroll Between Input Method
ca: Habilita la drecera de teclat pel desplaçament entre mètodes d'entrada

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Enabled state for im
ca: Estat habilitat per al mètode d'entrada

en: Enchance pinyin input in Fcitx
ca: Millora l'entrada de pinyin a fcitx

en: End Key
ca: Clau final

en: English (US)
ca: Anglès (US)

en: English Mode Icon
ca: Icona del mode d'anglès

en: Enum Option is invalid, take it as string
ca: L'opció d'enumeració no és vàlida, agafa'l com a cadena de caràcters

en: Enum option duplicated.
ca: L'opció d'enumeració està duplicada

en: Enum option number must larger than 0
ca: El número d'opció d'enumeració ha de ser més gran que 0

en: Environment variable ${1} is "${2}" instead of "${3}". Please check if you have exported it incorrectly in any of your init files.
ca: La variable d'entorn ${1} és «${2}» en comptes de «${3}». Si us plau verifiqueu si l'heu exportada incorrectament a alguns dels vostres fitxers d'inici.

en: Environment variable ${1} is not set.
ca: No s'ha establert la variable d'entorn ${1}.

en: Environment variable ${1} is set to "${2}" correctly.
ca: S'ha establert correctament la variable d'entorn ${1} a ${2}.

en: Environment variable ${1} is set to ${2}.
ca: La variable d'entorn ${1} s'ha establert a ${2}.

en: Environment:
ca: Entorn:

en: Error occurs when running ${1}. Please check your locale settings.
ca: S'han produït error mentre s'executava ${1}. Si us plau, verifiqueu la vostra configuració regional.

en: Error: $HOME or $XDG_CONFIG_HOME is not set, cannot determine the install path
ca: Error: no s'ha establert $HOME or $XDG_CONFIG_HOME, no es pot determinar el camí d'instal·lació

en: Error: Load fontconfig failed
ca: Error: Ha fallat la càrrega de fontconfig

en: Error: skin failed to install
ca: Error: no s'ha pogut instal·lar l'aparença

en: Error: skin file doesn't contain skin config.
ca: Error: el fitxer d'aparença no conté la configuració d'aparença.

en: Error: skin file should only contain one directory.
ca: Error: el fitxer d'aparença hauria de contenir sols un directori.

en: Exact Match
ca: Concordança exacta

en: Exit
ca: Surt

en: Extra key for trigger input method
ca: Tecla addicional per activar el mètode d'entrada

en: Failed to find fcitx in immodule cache at ${1}
ca: No s'ha trobat fcitx al cau del mòdul immodule a ${1}

en: Failed to find fcitx in the output of ${1}
ca: No s'ha trobat fcitx a la sortida de ${1}

en: Fallback UI Addon
ca: Complement d'interfície d'usuari alternatiu

en: Fcitx Addons:
ca: Complements de fcitx:

en: Fcitx Clipboard access
ca: Accés al porta-retalls de fcitx

en: Fcitx Configuration
ca: Configuració de fcitx

en: Fcitx Configure UI:
ca: Interfície d'usuari de configuració de fcitx:

en: Fcitx DBus Frontend
ca: Frontal DBus de fcitx

en: Fcitx DBus Frontend (Portal version)
ca: Frontal DBus de fcitx (versió de portal)

en: Fcitx Lua Support
ca: Compatibilitat amb Lua de fcitx

en: Fcitx Settings Directory:
ca: Directori de configuració de Fcitx

en: Fcitx Skin Installer
ca: Instal·lador d'aparences de fcitx

en: Fcitx Spelling Hint/Completion Support
ca: Compatibilitat amb els suggeriments ortogràfics i la compleció de fcitx

en: Fcitx State:
ca: Estat de fcitx:

en: Fcitx Unicode Typing Support
ca: Compatibilitat amb l'escriptura unicode de fcitx

en: Fcitx XIM Frontend
ca: Frontal XIM de fcitx

en: Fcitx is not running.
ca: Fcitx no s'està executant.

en: Fcitx version: ${1}
ca: Versió de fcitx: ${1}

en: Fill Background Horizontal rule
ca: Regla horitzontal de fons d'emplenament

en: Fill Background Vertical rule
ca: Regla vertical de fons d'emplenament

en: First Candidate Color
ca: Color de la primera candidata

en: First Candidate Display as Preedit
ca: Primera visualització candidata com a pre-edició

en: Fix misstype gn/ng
ca: Corregeix l'error tipogràfic gn/ng

en: Fix misstype v/u like jv, qv, xv, yv
ca: Corregeix l'error tipogràfic v/u, com ara jv, qv, xv o yv

en: Fix preedit cursor at head
ca: Fixa el cursor de pre-edició al cap

en: Font
ca: Lletra

en: Font Locale to display
ca: Configuració regional de la lletra a mostrar

en: Font Size
ca: Mida de la lletra

en: Font sizes respect dpi setting
ca: Mides de les lletres en funció de l'establiment dels ppp

en: For example, if Keyboard - English (US) is the first input method in the list, then English (US) will be applied to all other non keyboard input method layout
ca: Per exemple, si Teclat - Anglès (US) és el primer mètode d'entrada a la llista, llavors Anglès (US) s'aplicarà a totes les altres disposicions no associades a mètodes d'entrada de teclat

en: Found ${1} at ${2}.
ca: S'ha trobat ${1} a ${2}.

en: Found ${1} disabled addons:
ca: S'han trobat ·${|} complements deshabilitats:

en: Found ${1} enabled addons:
ca: S'han trobat ${1} complements habilitats:

en: Found ${1} enabled input methods:
ca: S'han trobat ${1} mètodes d'entrada habilitats:

en: Found ${1} enabled user interface addons:
ca: S'han trobat ${1} complements habilitats d'interfície d'usuari:

en: Found ${1} fcitx process:
ca: S'ha trobat ${1} procés de fcitx:

en: Found ${1} fcitx processes:
ca: S'han trobat ${1} processos de fcitx:

en: Found ${2} for unknown gtk version at ${1}.
ca: S'ha trobat ${2} per a la versió desconeguda del gtk a ${1}.

en: Found ${3} for gtk ${1} at ${2}.
ca: S'ha trobat ${3} per a gtk ${1} a ${2}.

en: Found fcitx addon config directory: ${1}.
ca: S'ha trobat el directori de configuració dels complements: ${1}.

en: Found fcitx at ${1}.
ca: S'ha trobat fcitx a ${1}.

en: Found fcitx im module for ${2}: ${1}.
ca: S'ha trobat el mòdul im de fcitx per a ${2}: ${1}.

en: Found fcitx im modules for gtk ${1}.
ca: S'han trobat els mòduls im de fcitx per a gtk ${1}.

en: Found fcitx kcm module.
ca: S'ha trobat el mòdul kcm de fcitx.

en: Found fcitx qt module: ${1}.
ca: S'ha trobat el mòdul qt de fctix: ${1}.

en: Found fcitx-configtool at ${1}.
ca: S'ha trobat fcitx-configtool a ${1}.

en: Found immodule cache for unknown gtk version at ${1}.
ca: S'ha trobat el cau del mòdul immodule per a la versió desconeguda de gtk a ${1}.

en: Found immodules cache for gtk ${1} at ${2}.
ca: S'ha trobat el cau dels mòdules immodule per a gtk ${1} a ${2}.

en: Found unknown fcitx qt module: ${1}.
ca: S'ha trobat un mòdul qt desconegut de fcitx: ${1}.

en: Freedesktop.org Notification Support
ca: Compatibilitat amb les notificacions de freedesktop.org

en: Frontend
ca: Frontal

en: Frontend Used by IM Modules
ca: Frontal utilitzat pels mòduls dels mètodes d'entrada

en: Frontend: bad frontend
ca: Frontal: frontal incorrecte

en: Frontend: open %s fail %s
ca: Frontal: obre %s fallada %s

en: Frontends setup:
ca: Configuració del frontal:

en: Full width Character
ca: Caràcter d'amplada completa

en: Full width punct
ca: Puntuació d'amplada completa

en: Full width punctuations are used.
ca: S'usen les puntuacions d'amplada completa

en: Fullwidth
ca: Amplada completa

en: Fullwidth Character
ca: Caràcter d'amplada completa

en: Fuzzy an and ang
ca: An i ang difuses

en: Fuzzy c and ch
ca: C i ch difuses

en: Fuzzy en and eng
ca: En i eng difuses

en: Fuzzy f and h
ca: F i h difuses

en: Fuzzy ian and iang
ca: Ian i iang difuses

en: Fuzzy in and ing
ca: In i ing difuses

en: Fuzzy l and n
ca: I i n difuses

en: Fuzzy ou and u
ca: Ou i u difuses

en: Fuzzy s and sh
ca: S i sh difuses

en: Fuzzy uan and uang
ca: Uan i uang difuses

en: Fuzzy z and zh
ca: Z i sh difuses

en: Give the tips of Phrase
ca: Dona les pistes de la frase

en: Global Input Method SelectKey
ca: Tecla de selecció del mètode global d'entrada

en: GlobalSelector
ca: Selector global

en: Grave
ca: Greu

en: Greek
ca: Grec

en: Gtk ${1} immodule file ${2} does not exist.
ca: No existeix el fitxer ${2} del mòdul immodule ${1} del Gtk

en: Gtk IM module cache:
ca: Cau del mòdul IM de gtk:

en: Gtk IM module files:
ca: Fitxers del mòdul IM de gtk:

en: Half width Character
ca: Caràcter de mitja amplada

en: Hall of Shame for Linux IME Support
ca: Suport per al Hall of Shame for Linux IME

en: Hide
ca: Oculta

en: Hide when tray icon is available
ca: Oculta quan està disponible la icona de la safata

en: Home:
ca: Carpeta d'inici:

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Hotkey
ca: Drecera de teclat

en: Hotkey for Inputing Character From Phrase
ca: Drecera de teclat per entrar un caràcter des d'una frase

en: Hotkey for switching to Inputing Character From Phrase mode
ca: Drecera de teclat per a canviar al mode d'entrar caràcters des d'una frase

en: Hotkey of Adding Frequent Word
ca: Drecera de teclat per afegir la paraula freqüent

en: Hotkey of Delete User Phrase
ca: Drecera de teclat per eliminar la frase de l'usuari

en: Hotkey of Deleting Frequent Word
ca: Drecera de teclat per eliminar la paraula freqüent

en: IM: bad im %s
ca: IM: im %s incorrecte

en: IM: open %s fail %s
ca: IM: obre %s fallada %s

en: Icon Name
ca: Nom de la icona

en: IconName
ca: Nom d'icona

en: If you are using ${1}, you may want to uninstall ${2} or remove ${3} in order to use any input method other than ${2}. See ${link} for more detail as well as alternative solutions.
ca: Si esteu utilitzant ${1} potser voleu desinstal·lar ${2} o suprimir ${3} per utilitzar qualsevol mètode d'entrada diferent a ${2}. Vegeu ${link} per a més informació així com solucions alternatives.

en: If you are using ${1}, you may want to uninstall ${2}, remove ${3} or use the command ${g36_disable_ibus} to disable IBus integration in order to use any input method other than ${2}. See ${link} for more detail.
ca: Si esteu utilitzant ${1} potser voleu desinstal·lar ${2}, suprimir ${3} o utilitzar l'ordre ${g36_disable_ibus} per a inhabilitar la integració IBus per utilitzar qualsevol mètode d'entrada diferent a ${2}. Vegeu ${link} per a més informació.

en: Ignore Punctuation
ca: Ignora la puntuació

en: Ignore blank selections
ca: Ignora les seleccions buides

en: Ignore some Punctuation, if it is empty, then ignore all punctuation
ca: Ignora alguna puntuació, si està buida, després ignora tota la puntuació

en: Inactivate Input Method
ca: Desactiva el mètode d'entrada

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Inactive Menu Item Character Color
ca: Color del caràcter de l'element de menú inactiu

en: Inactive Text Icon Color
ca: Color inactiu de la icona de text

en: Include Inactivate when scrolling between Input Method
ca: Inclou la desactivació al desplaçament entre mètodes d'entrada

en: Include the text currently selected in clipboard history.
ca: Inclou el text seleccionat actualment a l'historial del porta-retalls.

en: Inctive Tray Icon
ca: Icona de la safata inactiva

en: Index
ca: Índex

en: Input Font Size
ca: Mida de la lletra d'entrada

en: Input Message Color
ca: Color del missatge d'entrada

en: Input Method
ca: Mètode d'entrada

en: Input Method Configuration
ca: Configuració del mètode d'entrada

en: Input Method Disabled
ca: Mètode d'entrada inhabilitat

en: Input Method Hint will be only shown when state is active
ca: Els suggerents del mètode d'entrada únicament es mostraran quan l'estat sigui actiu

en: Input Method Related Environment Variables:
ca: Variables d'entorn relacionades amb el mètode d'entrada:

en: Input Methods:
ca: Mètodes d'entrada:

en: Input Speed:
ca: Velocitat d'entrada:

en: Input method selector
ca: Selector de mètode d'entrada

en: InputMethod
ca: Mètode d'entrada

en: Installer Script for Fcitx Skin
ca: Script de l'instal·lador per a les aparences de fcitx

en: Interval of Two Key Input
ca: Interval d'entrada de dues tecles

en: Invalid Entry: line %d missing '='
ca: Entrada no vàlida: falten %d «=»

en: Invalid addon config file ${1}.
ca: Fitxer ${1} no vàlid de configuració de complements

en: Invalid entry line @ line %d %s
ca: Línia no vàlida d'entrada @ línia %d %s

en: Invalid group name line @ line %d %s
ca: Línia no vàlida de nom de grup @ línia %d %s

en: Invalid item ${1} in im list.
ca: Element ${1} no vàlida a la llista de l'im,

en: Keep current buffer when there is no match item and input length is equal code length
ca: Manté la memòria intermèdia actual quan no hi cap element que concordi i la longitud de l'entrada és igual a la longitud del codi

en: Key
ca: Tecla

en: Key Color On Virtual Keyboard
ca: Color de la tecla al teclat virtual

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Keyboard Layout
ca: Disposició del teclat

en: Keyboard Layout to be used
ca: Disposició de teclat que s'utilitzarà

en: Keyboard Layout:
ca: Disposició del teclat:

en: Kimpanel Support for Fcitx
ca: Compatibilitat de kimpanel per a fcitx

en: Kimpanel process:
ca: Procés kimpanel:

en: L_ALT
ca: ALT esquerra

en: L_CTRL
ca: CTRL esquerra

en: L_SHIFT
ca: Màj esquerra

en: LangCode
ca: Codi de llengua

en: Language Code for this table
ca: Codi de llengua per a aquesta taula

en: Latin
ca: Llatí

en: Latin punct
ca: Puntuació llatina

en: Latin punctuations are used.
ca: S'usen les puntuacions llatines

en: Left
ca: Esquerra

en: Left Super
ca: Súper esquerra

en: Left/Right to choose selected character, Press Enter to confirm, Press Escape to Cancel
ca: Esquerra/Dreta per escollir el caràcter seleccionat, premeu Retorn per confirmar, premeu Esc per cancel·lar

en: Length of Clipboard History to Save
ca: Longitud de l'historial del porta-retalls a desar

en: Level of simple code
ca: Nivell del codi simple

en: Library
ca: Llibreria

en: Load Addon Config File:%s
ca: Carrega el fitxer de configuració de complement: %s

en: Load Autophrase OK
ca: La frase automàtica s'ha carregat correctament

en: Load Table Dict OK
ca: La taula del diccionari s'ha carregat correctament

en: Loading Autophrase.
ca: S'està carregant la frase automàtica

en: Loading Table Dict
ca: S'està carregant la taula del diccionari

en: Local Input Method SelectKey
ca: Tecla de selecció del mètode local d'entrada

en: LocalSelector
ca: Selector local

en: Locale:
ca: Configuració regional:

en: Log:
ca: Registres:

en: Logo Icon
ca: Icona del logo

en: Lookup Pinyin
ca: Cerca pinyin

en: Margin Bottom for clickable region
ca: Marge inferior per a regió clicable

en: Margin Left for clickable region
ca: Marge esquerre per a regió clicable

en: Margin Right for clickable region
ca: Marge dret per a regió clicable

en: Margin Top for clickable region
ca: Marge superior per a regió clicable

en: Matching Key
ca: Clau concordant

en: Math
ca: Matemàtiques

en: Maximum hint length
ca: Nombre màxim de suggeriments

en: Maximum length of each candidate word
ca: Longitud màxima de cada paraula candidata

en: Maximum length of spell hint list
ca: Nombre màxim de suggeriments d'escriptura

en: Maximum length of spell hint list for Auto English
ca: Nombre màxim de suggeriments d'escriptura per a l'anglès automàtic

en: Maximum length of spell hint list for Pinyin Enhance
ca: Nombre màxim de suggeriments d'escriptura per a millora de pinyin

en: Maximum length of spell hint list for Quick Phrase
ca: Nombre màxim de suggeriments d'escriptura per a frases ràpides

en: Maximum results from stroke input.
ca: Resultats màxims de l'entrada per traços.

en: Maximum words number kept in preedit
ca: Número del màxim de paraules mantingut a la pre-edició

en: Menu Font
ca: Lletra del menú

en: Menu Font Size
ca: Mida de la lletra del menú

en: Migrate the old file path to the new one
ca: Migra el camí antic de fitxer al nou

en: Minimum input length to trigger stroke input (set to -1 to disable)
ca: Longitud mínima d'entrada per activar l'entrada per traços (establiu a -1 per desactivar)

en: Minimum length to trigger word hint
ca: Llargada mínima per activar el suggeriment de paraules

en: Minimum length trigger auto send candidate when there will be no candidate
ca: Longitud mínima d'activació de l'enviament automàtic de paraula candidata quan hi ha cap candidata

en: Minimum length trigger auto send candidate word when only one candidate
ca: Longitud mínima d'activació de l'enviament automàtic de paraula candidata quan hi ha una sola candidata

en: Missing type, take it as string
ca: Falta el tipus, considera'l una cadena de caràcters

en: Module
ca: Mòdul

en: Module: bad module
ca: Mòdul: mòdul incorrecte

en: Module: open %s fail %s
ca: Mòdul: obre %s fallada %s

en: Name
ca: Nom

en: Name that can be display in UI
ca: Nom que es pot mostrar a la interfície d'usuari

en: Native
ca: Natiu

en: Next Candidate Word
ca: Paraula candidata següent

en: Next Page
ca: Av Pàg

en: Next Page Icon
ca: Icona d'Av Pàg

en: No available Input Method
ca: No hi ha disponible cap mètode d'entrada

en: No available frontend
ca: No hi ha disponible cap frontal

en: No input window
ca: No hi ha cap finestra d'entrada

en: No local input method
ca: No hi ha cap mètode local d'entrada

en: No remind
ca: Sense recordatori

en: Non-comment doesn't belongs to any group @ %d %s
ca: El comentari nul no pertany a cap grup @ %d %s

en: None
ca: Cap

en: Not Set
ca: No està establert

en: Note for GNOME Later than 3.6
ca: Nota per al GNOME amb versió superior a 3.6

en: Number
ca: Nombre

en: Online Help
ca: Ajuda en línia

en: Option %s is Invalid, Use Default Value %s
ca: L'opció %s no és vàlida. Utilitzeu el valor predeterminat %s

en: Option %s is Invalid.
ca: L'opció %s no és vàlida.

en: Order of Code Table
ca: Ordre de la taula de codis

en: Other Color
ca: Altres colors

en: Output
ca: Sortida

en: Overlay X offset
ca: Desplaçament X de la superposició

en: Overlay Y offset
ca: Desplaçament Y de la superposició

en: Overlay dock position
ca: Posició de l'acoblador de superposició

en: Overlay image
ca: Imatge de superposició

en: Override the skin font size
ca: Redefineix la mida de la lletra de l'aparença

en: Owner of DBus name ${1} is ${2}.
ca: El propietari del nom ${1} del DBus és ${2}.

en: PID of DBus name ${1} owner is ${2}.
ca: El PID del propietari del nom ${1} és ${2}.

en: Parent
ca: Pare

en: Phrase is already in Dict
ca: La frase ja està al diccionari

en: Pinyin Enhance
ca: Millora de pinyin

en: Pinyin Index Magic Number Doesn't match
ca: No concorda el número màgic de l'índex del Pinyin

en: Pinyin Key
ca: Clau de pinyin

en: Please check ${1} for how to install fcitx.
ca: Mireu ${1} per veure com instal·lar fcitx.

en: Please check the Configure link of your distribution in ${1} for how to setup fcitx autostart.
ca: Mireu l'enllaç Configura de la vostra distribució a ${1} per veure com establir l'inici automàtic de fcitx.

en: Please set XMODIFIERS.
ca: Si us plau, establiu XMODIFIERS.

en: Please set environment variable ${env_name} to "${value}" using the tool your distribution provides or add ${1} to your ${2}. See ${link}.
ca: Establiu la variable d'entorn ${env_name} a «${value}» mitjançant l'eina que us proporciona la vostra distribució o afegiu ${1} al vostre ${2}. Vegeu ${link}.

en: Position or offset of LookupTable
ca: Posició o desplaçament de la taula de cerca

en: Position or offset of Preedit
ca: Posició o desplaçament de la pre-edició

en: Possible Providers: presage, custom, enchant (separate with comma)
ca: Proveïdors possibles: presage, personalitzat, enchant (separeu amb comes)

en: Preferred Enchant provider
ca: Proveïdor preferit d'enchant

en: Press 1 to delete %s in frequent list (ESC for cancel)
ca: Premeu 1 per esborrar %s a la llista de freqüents (ESC per cancel·lar)

en: Press 1-%d to delete %s in frequent list (ESC for cancel)
ca: Premeu 1-%d per esborrar %s a la llista de freqüents (ESC per cancel·lar)

en: Press Enter to input text
ca: Premeu Intro per entrar el text

en: Press index to delete user phrase (ESC for cancel)
ca: Premeu índex per esborrar la frase de l'usuari (ESC per cancel·lar)

en: Press number to make word in frequent list
ca: Premeu un número per fer una paraula a la llista de freqüents

en: Prev Page
ca: Re Pàg

en: Prev Page Icon
ca: Icona de Re Pàg

en: Previous Candidate Word
ca: Paraula candidata anterior

en: Priority
ca: Prioritat

en: Priority of addon
ca: Prioritat del complement

en: Profile
ca: Perfil

en: Program
ca: Programa

en: Prompt Table Code
ca: Demana la taula de codis

en: Prompt the phrases after input
ca: Demana les frases després de l'entrada

en: Provide extra feature for pinyin in Fcitx
ca: Proporciona una funcionalitat extra per al pinyin a fcitx

en: Provides DBus Support (Used by other Addon)
ca: Proporciona la compatibilitat amb DBus (s'utilitza amb altres complements)

en: Provides Freedesktop.org Notification Support (Used by other Addon)
ca: Proporciona la compatibilitat amb les notificacions de freedesktop.org (s'utilitza amb un altre complement)

en: Provides Fullwidth Character Input Support
ca: Proporciona la compatibilitat amb l'entrada de caràcters d'amplada completa

en: Provides XIM support
ca: Proporciona la compatibilitat amb XIM

en: Punctuation Conversion Support
ca: Suport per a la conversió de puntuació

en: Punctuation Support
ca: Compatibilitat amb la puntuació

en: Qt IM module files:
ca: Fitxers del mòdul Qt IM:

en: Quick Phrase List
ca: Llista de frases ràpides

en: Quick Phrase:
ca: Frase ràpida:

en: QuickPhrase
ca: Frase ràpida

en: Quickphrase
ca: Frase ràpida

en: Quwei Input Method for Fcitx
ca: Mètode d'entrada quwei per a fcitx

en: R_ALT
ca: ALT dreta

en: R_CTRL
ca: CTRL dret

en: R_SHIFT
ca: Màj dret

en: Register IM
ca: Registra el mètode d'entrada

en: Reload configuration
ca: Recarrega la configuració

en: Remind:
ca: Recorda:

en: Remind:
ca: Recorda:

en: Remote
ca: Remot

en: Rename OK
ca: S'ha reanomenat correctament

en: Resize
ca: Canvia la mida

en: Resize Margin Bottom
ca: Canvia la mida del marge inferior

en: Resize Margin Left
ca: Canvia la mida del marge esquerre

en: Resize Margin Right
ca: Canvia la mida del marge dret

en: Resize Margin Top
ca: Canvia la mida del marge superior

en: Restart
ca: Reinicia

en: Right
ca: Dreta

en: Right Super
ca: Súper dreta

en: Roughly the same length with this number of english letters, the actual length depends on the font and the content
ca: Aproximadament la mateixa longitud amb aquest nombre de lletres angleses, la longitud real depèn de la lletra i del contingut

en: Rule of Candidate Phrase Order
ca: Regla de l'ordre de frase candidata

en: Rule of Candidate Word Order
ca: Regla de l'ordre de paraula candidata

en: Rule of Frequent Word Order
ca: Regla d'ordre de paraula freqüent

en: Running as root:
ca: S'està executant com a root:

en: Russian
ca: Rus

en: SHIFT Both
ca: Ambdós Màj

en: Save Auto Created Phrase
ca: Desa la frase creada automàticament

en: Save Auto Phrase
ca: Desa la frase automàtica

en: Save Clipboard History To File
ca: Desa l'historial del porta-retalls a un fitxer

en: Save dict error
ca: Desa l'error del diccionari

en: Saving All Config and Input History
ca: Desament de tota la configuració i l'historial d'entrades

en: Scroll between Input Method
ca: Desplaça't entre mètodes d'entrada

en: Search unicode
ca: Cerca l'unicode

en: Seconds sleep before fcitx really start
ca: Segons d'espera abans que s'iniciï realment fcitx

en: Select global input method:
ca: Seleccioneu el mètode global d'entrada

en: Select local input method:
ca: Seleccioneu el mètode local d'entrada

en: Select specific input method via keyboard
ca: Seleccioneu el mètode específic d'entrada des del teclat

en: Select to paste
ca: Seleccioneu per enganxar

en: Self
ca: Auto

en: Semicolon
ca: Punt i coma

en: Send Raw Preedit
ca: Envia la pre-edició en brut

en: Send typed raw text if Switch to inactive Mode
ca: Envia el text en brut si Commuta a mode inactiu

en: Share State Among Window
ca: Comparteix l'estat entre finestres

en: SharedLibrary
ca: Llibreria compartida

en: Shift
ca: Majúscules

en: Show
ca: Mostra

en: Show Input Method Hint After Input method changed
ca: Mostra els suggerents del mètode d'entrada després que hagi canviat el mètode d'entrada

en: Show Input Method Hint After Input method changed and Focus in
ca: Mostra els suggerents del mètode d'entrada després que hagi canviat el mètode d'entrada i hagi rebut el focus

en: Show Input Speed
ca: Mostra la velocitat de l'entrada

en: Show Preedit String in Client Window
ca: Mostra la cadena de caràcters de pre-edició a la finestra del client

en: Show Version
ca: Mostra la versió

en: Shuang Pin Schema
ca: Esquema de pin shuang

en: Simple Pinyin support for Fcitx
ca: Compatibilitat amb pinyin simple per a fcitx

en: Simplified Chinese To Traditional Chinese
ca: Xinès simplificat a xinès tradicional

en: Simplified Chinese is enabled.
ca: El xinès simplificat està habilitat.

en: Skin
ca: Aparença

en: Skin Author
ca: Autor de l'aparença

en: Skin Name
ca: Nom de l'aparença

en: Skin Version
ca: Versió de l'aparença

en: SkinFont
ca: Lletra de l'aparença

en: SkinInfo
ca: Informació de l'aparença

en: SkinInputBar
ca: Barra d'entrada de l'aparença

en: SkinKeyboard
ca: Teclat de l'aparença

en: SkinMainBar
ca: Barra principal de l'aparença

en: SkinMenu
ca: Menú de l'aparença

en: SkinTrayIcon
ca: Icona de la safata de l'aparença

en: Space Line Color
ca: Color de la línia d'espai

en: Space for %s Enter for %s
ca: Espai per a %s Intro per a %s

en: Special
ca: Especial

en: Special Icon position
ca: Posició especial de la icona

en: Spell
ca: Ortografia

en: Spell Hint
ca: Suggeriment d'escriptura

en: Spell hint
ca: Suggeriment d'escriptura

en: Spell hint is disabled.
ca: El suggeriment d'escriptura està inhabilitat.

en: Spell hint is enabled.
ca: El suggeriment d'escriptura està habilitat.

en: Start Input Method
ca: Inicia el mètode d'entrada

en: Start XIM error. Another XIM daemon named %s is running?
ca: Error d'inici de XIM. Hi ha un altre dimoni de XIM anomenat %s en execució?

en: Status Panel Hide Mode
ca: Mode d'ocultació del tauler d'estat

en: Status Panel Position X
ca: Posició X del tauler d'estat

en: Status Panel Position Y
ca: Posició Y del tauler d'estat

en: Stroke input trigger length
ca: Longitud de l'activador d'entrada per traços

en: Sub Configuration for Module
ca: Subconfiguració per al mòdul

en: Successfully Installed skin
ca: S'ha instal·lat correctament l'aparença

en: Super Both
ca: Ambdós súper

en: Super+Left Ctrl
ca: Súper + CTRL esquerra

en: Super+Right Ctrl
ca: Súper + CTRL dreta

en: Switch Embedded Preedit
ca: Commuta la pre-edició incrustada

en: Switch Full Width Punc Mode
ca: Canvia a mode de puntuació d'amplada completa

en: Switch to the Eighth Input Method
ca: Canvia al vuitè mètode de entrada

en: Switch to the Fifth Input Method
ca: Canvia al cinquè mètode de entrada

en: Switch to the First Input Method
ca: Canvia al primer mètode d'entrada

en: Switch to the Fourth Input Method
ca: Canvia al quart mètode de entrada

en: Switch to the Ninth Input Method
ca: Canvia al novè mètode de entrada

en: Switch to the Second Input Method
ca: Canvia al segon mètode de entrada

en: Switch to the Seventh Input Method
ca: Canvia al setè mètode de entrada

en: Switch to the Sixth Input Method
ca: Canvia al sisè mètode de entrada

en: Switch to the Third Input Method
ca: Canvia al tercer mètode de entrada

en: Switching Full Width Character Mode
ca: Canvi de mode de caràcter d'amplada completa

en: Switching Remind Mode
ca: Canvi de mode de recordatori

en: Switching Virtual Keyboard
ca: Canvi de teclat virtual

en: Symbol
ca: Símbol

en: Symbol File
ca: Fitxer de símbols

en: System Info:
ca: Informació del sistema:

en: Table
ca: Taula

en: Table Code Color
ca: Color del codi de taula

en: Table Input Method for Fcitx
ca: Mètode d'entrada de taula per a fcitx

en: Table Symbol
ca: Símbol de taula

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
ca: La tecla que acabeu de prémer no té suport de Qt.

en: The script is run as ${1} (${2}).
ca: L'script s'executa com a ${1} (${2}).

en: This is only a soft limit, the actually number of candidate words may be larger than this when multiple characters have the same order of strokes.
ca: Això és sols un límit flexible, al nombre real de paraules candidates pot ser més gran que aquest límit quan múltiples caràcters tenen el mateix ordre de traços.

en: This is used in some modules and input methods to navigate to the next candidate word
ca: Això s'utilitza en alguns mòduls i mètodes d'entada per navegar a la paraula candidata següent

en: This is used in some modules and input methods to navigate to the previous candidate word
ca: Això s'utilitza en alguns mòduls i mètodes d'entrada per navegar a la paraula candidata anterior

en: Tip Message Color
ca: Color del missatge de pista

en: To see some application specific problems you may have when using xim, check ${link1}. For other more general problems of using XIM including application freezing, see ${link2}.
ca: Per veure alguns problemes específics a les aplicacions que podeu tenir quan utilitzeu xim, vegeu ${link1}. Per a altres problemes més generals quant a l'ús de XIM, incloent-hi els bloquejos de les aplicacions, vegeu ${link2}.

en: Toggle Full Width Punctuation
ca: Commuta la puntuació d'amplada completa

en: Toggle Half/Full width Character
ca: Commuta caràcter d'amplada mitja/completa

en: Toggle Input Method
ca: Commuta el mètode d'entrada

en: Toggle Remind
ca: Commuta el recordatori

en: Toggle Simp/Trad Chinese Conversion
ca: Commuta la conversió xinès simple/tradicional

en: Toggle Virtual Keyboard
ca: Commuta el teclat virtual

en: Toggle for enable or disable
ca: Commutació per habilitar o inhabilitar

en: Toggle the word hint
ca: Commuta el suggeriment de paraules

en: Too long item for AutoEng
ca: Element massa llarg per a AutoEng

en: TopCenter
ca: Superior centre

en: TopLeft
ca: Superior esquerre

en: TopRight
ca: Superior dret

en: Traditional Chinese Translate Engine
ca: Motor de traducció de xinès tradicional

en: Traditional Chinese is enabled.
ca: El xinès tradicional està habilitat.

en: TraditionalChinese
ca: Xinès tradicional

en: Treating abbreviated Pinyin as English
ca: Es tractarà el pinyin abreujat com a anglès

en: Trigger Input Method
ca: Activa el mètode d'entrada

en: Trigger Key for Clipboard History List
ca: Tecla d'activació per a la llista de l'historial del porta-retalls

en: Trigger Key for QuickPhrase
ca: Activa la tecla per a la frase ràpida

en: Type
ca: Tipus

en: Type half width Punc After a Number
ca: Escriu la puntuació d'amplada mitja després d'un número

en: UI
ca: Interfície d'usuari

en: UI: bad ui
ca: UI: ui incorrecte

en: UI: open %s fail %s
ca: UI: obre %s fallada %s

en: Unable to find a program to check dbus.
ca: No es pot trobar un programa per verificar el dbus.

en: Unique Name for Table
ca: Nom únic per a la taula

en: UniqueName
ca: Nom únic

en: Unknown type, take it as string: %s
ca: Tipus desconegut, agafa'l com a caràcter: %s

en: Unsupported Key
ca: Tecla sense suport

en: Use Alternative Candidate Word Number
ca: Utilitza el nombre alternatiu de paraula candidata

en: Use Alternative Key for paging
ca: Utilitza la tecla alternativa per a la paginació

en: Use Complete Pinyin
ca: Utilitza el pinyin complet

en: Use Custom Prompt String defined in table
ca: Utilitza la cadena personalitzada de caràcters de demanda definida a la taula

en: Use Custom text icon color
ca: Utilitza un color personalitzat de la icona de text

en: Use Full Width Character
ca: Utilitza el caràcter d'amplada completa

en: Use Keyboard Layout as Input Method
ca: Utilitza la disposició del teclat com a mètode d'entrada

en: Use Matching Key
ca: Utilitza la tecla concordant

en: Use On The Spot Style for XIM (Cannot change during running)
ca: Utilitza l'estil «en el lloc mateix» per a XIM (no es pot canviar durant l'execució)

en: Use Pinyin
ca: Utilitza el pinyin

en: Use RTLD_LOCAL to load library
ca: Utilitza RTLD_LOCAL per carregar la biblioteca

en: Use Selection Text
ca: Utilitza el text de selecció

en: Use System Tray Icon
ca: Utilitza la icona de la safata del sistema

en: Use V to trigger quickphrase
ca: Utilitza V per activar la frase ràpida

en: Use Wide Punctuation
ca: Utilitza puntuació àmplia

en: Use enter to commit the existing string
ca: Useu Intro per enviar la cadena de caràcters existent

en: Use extra trigger key only after using it to inactivate
ca: Utilitza la tecla addicional d'activació únicament després d'utilitzar-la per desactivar

en: Use remind
ca: Recordatori d'ús

en: Use the layout of first keyboard input method in list as default layout
ca: Utilitza la disposició del primer mètode d'entrada de teclat a la llista com a disposició predeterminada

en: Used by fcitx-remote to change Fcitx state from console
ca: S'utilitza amb fcitx-remote per canviar l'estat de fcitx des de la consola

en: Useful when you hardly ever use abbreviated pinyin.
ca: Útil quan useu molt poc el pinyin abreujat

en: User Defined
ca: Definit per l'usuari

en: User Interface:
ca: Interfície d'usuari:

en: User Phrase Color
ca: Color de la frase d'usuari

en: Using ${1} to check dbus.
ca: S'està utilitzant ${1} per comprovar dbus.

en: Version Line:
ca: Línia de versió:

en: Vertical Candidate Word List
ca: Llista vertical de paraules candidates

en: Virtual Key Board
ca: Teclat virtual

en: Virtual Key Board in order to input special character
ca: Teclat virtual per entrar caràcters especials

en: Virtual Keyboard
ca: Teclat virtual

en: Virtual Keyboard Image
ca: Imatge del teclat virtual

en: Virtual Keyboard State
ca: Estat del teclat virtual

en: Why is it bad to run as root
ca: Perquè és dolent executar com a root.

en: X Keyboard
ca: Teclat X

en: X Keyboard Integration
ca: Integració de teclat X

en: X Keyboard Integration export with DBus
ca: Exportació de la integració del teclat X amb el DBus

en: X error %i on opcode send
ca: Error X %i a l'opcode enviat

en: X11 Support
ca: Compatibilitat amb X11

en: X11 Utilitiy used by other Addon
ca: Utilitat de X11 que s'utilitza amb altres complements

en: X11 not initialized
ca: X11 no està inicialitzat

en: XIM encoding:
ca: Codificació de XIM:

en: XIM for Emacs:
ca: XIM per a Emacs:

en: XIM_SERVERS on root window:
ca: XIM_SERVERS a la finestra arrel:

en: XMODIFIERS Error.
ca: Error de XMODIFIERS.

en: XMODIFIERS is not set
ca: No s'ha establert XMODIFIERS

en: Xim Server Name from Environment variable is ${1}.
ca: El nom del servidor xim a partir de la variable d'entorn és ${1}.

en: Xim server name is the same with that set in the environment variable.
ca: El nom del servidor xim és el mateix que el que s'ha establert a la variable d'entorn

en: Xim server name: "${1}" is different from that set in the environment variable: "${2}".
ca: Nom del servidor xim: «${1}» és diferent del que s'ha establert a la variable d'entorn: «${2}».

en: You are probably logging in as ${1} or using ${2} to run this script. This either means you have security problems or the result of this script may not be accurate. See ${3} or ${4} for more information.
ca: Probablement esteu iniciant sessió com a ${1} o usant ${2} per executar aquest script. Això o bé significa que teniu problemes de seguretat o bé que el resultat d'aquest script potser no és correcte. Vegeu ${3} o ${4} per a més informació.

en: You are probably using ${1} to run this script. This means the result of this script may not be accurate. See ${2} for more information.
ca: Probablement esteu usant ${1} per executar aquest script. Això significa que el resultat d'aquest script potser no és correcte. Vegeu ${2} per a més informació.

en: You are using xim in ${1} programs.
ca: Esteu utilitzat xim en ${1} programes.

en: You don't have any input methods enabled.
ca: No teniu cap mètode d'entrada habilitat.

en: You have a keyboard input method "${1}" correctly added as your default input method.
ca: Teniu un mètode d'entrada de teclat «${1}» afegit correctament com al vostre mètode d'entrada predeterminat.

en: You may have trouble using fcitx in ${1} programs.
ca: Podreu tenir problemes amb l'ús de fcitx en ${1} programes.

en: You only have one input method enabled, please add a keyboard input method as the first one and your main input method as the second one.
ca: Sols teniu un mètode d'entrada habilitat, si us plau afegiu un mètode d'entrada de teclat com a primer i el vostre mètode d'entrada principal com a segon.

en: You only have one keyboard input method enabled. You may want to add another input method to input other languages.
ca: Sols teniu un mètode d'entrada de teclat habilitat. Potser voleu afegir un altre mètode d'entrada per entrar altres llengües.

en: You're currently running Fcitx with GUI, but fcitx-configtool couldn't be found, the package name is usually fcitx-config-gtk, fcitx-config-gtk3 or fcitx-configtool. Now it will open config file with default text editor.
ca: Actualment esteu executant fcitx amb l'entorn gràfic, però no s'ha pogut trobar fcitx-configtool, el nom del paquet és habitualment fcitx-config-gtk, fcitx-config-gtk3 o fcitx-configtool. Ara s'obrirà el fitxer de configuració amb l'editor de text predeterminat.

en: You're currently running KDE, but KCModule for fcitx couldn't be found, the package name of this KCModule is usually kcm-fcitx or kde-config-fcitx. Now it will open config file with default text editor.
ca: Actualment esteu executant el KDE, però no s'ha pogut trobar  el mòdul KCModule per al fcitx, el nom de paquet per al KCModule és habitualment kcm-fcitx o kde-config-fcitx. Ara obrirà el fitxer de configuració amb l'editor de text predeterminat.

en: Your LC_CTYPE is set to ${1} instead of one of zh, ja, ko. You may not be able to use input method in emacs because of an really old emacs bug that upstream refuse to fix for years.
ca: El vostre LC_CTYPE està establert a ${1} en comptes de zh, ja o ko. Potser no podreu utilitzar el mètode d'entrada a emacs per causa d'un error realment vell d'emacs que els desenvolupadors s'han negat a corregir durant anys.

en: Your LC_CTYPE is set to ${1} whose encoding is not UTF-8. You may have trouble committing strings using XIM.
ca: El vostre LC_TYPE està establert a ${1} la codificació del qual no és UTF-8. És possible que tingueu problemes amb l'enviament de cadenes mitjançant XIM.

en: Your first (default) input method is ${1} instead of a keyboard input method. You may have trouble deactivate fcitx.
ca: El vostre primer mètode d'entrada (predeterminat) és ${1} en comptes d'un mètode d'entrada de teclat. Podreu tenir problemes per desactivar fcitx.

en: here
ca: aquí

en: min Num of Characters:
ca: Num min de caràcters

en: no default option for %s/%s
ca: cap opció predeterminada per a %s/%s

en: no valid font.
ca: cap lletra vàlida.

en: process:
ca: procés:

en: pthread mutex init failed
ca: Ha fallat l'inici del pthread mutex

en: sudo environment variables
ca: variables d'entorn del sudo

en: version:
ca: versió:

en: xmodmap command
ca: ordre xmodmap

en: your current font is: %s
ca: la vostra lletra actual és: %s
