fcitx5-anthy - en to da translation catalogue (121 entries)

en: (%d / %d)
da: (%d/%d)

en: Add Word
da: Tilføj ord

en: Add word
da: Tilføj ord

en: Allow split
da: Tillad opdeling

en: Anthy for Fcitx 5
da: Anthy til Fcitx 5

en: Cancel
da: Annuller

en: Cancel all
da: Annuller alt

en: Cancel pseudo ascii mode
da: Annuller pseudo ascii-tilstand

en: Candidate List Layout
da: Layout for kandidatliste

en: Candidates Page Down
da: Page Down for kandidater

en: Candidates Page Up
da: Page Up for kandidater

en: Circle input mode
da: Cirkel inputtilstand

en: Circle kana mode
da: Cirkel kana-tilstand

en: Circle latin and hiragana mode
da: Cirkel latinsk- og hiragana-tilstand

en: Circle typing method
da: Cirkel skrivemetode

en: Command
da: Kommando

en: Commit
da: Udfør

en: Commit Reverse Learn
da: Udfør omvendt lær

en: Commit first segement reverse learn
da: Udfør første segment omvendt lær

en: Commit first segment
da: Udfør første segment

en: Commit selected segement reverse learn
da: Udfør valgte segment omvendt lær

en: Commit selected segment
da: Udfør valgte segment

en: Conversion mode
da: Konverteringstilstand

en: Convert
da: Konverter

en: Convert To Half
da: Konverter til halv

en: Convert To Half Katakana
da: Konverter til halv Katakana

en: Convert To Hiragana
da: Konverter til Hiragana

en: Convert To Katakana
da: Konverter til Katakana

en: Convert To Latin
da: Konverter til latinsk

en: Convert To Wide Latin
da: Konverter til bred latinsk

en: Convert as you type (Multi segment)
da: Konverter efterhånden som du skriver (multisegment)

en: Convert as you type (Single segment)
da: Konverter efterhånden som du skriver (ét segment)

en: Convert char type backward
da: Konverter tegntype baglæns

en: Convert char type forward
da: Konverter tegntype fremad

en: Corner bracket and Middle Dot
da: Hjørneparentes og bred midterprik

en: Corner bracket and wide slash
da: Hjørneparentes og bred skråstreg

en: Custom
da: Tilpasset

en: Custom Kana Table
da: Tilpasset Kana-tabel

en: Custom Key Binding
da: Tilpasset tastebinding

en: Custom Nicola Table
da: Tilpasset Nicola-tabel

en: Custom Romaji Table
da: Tilpasset Romaji-tabel

en: Default
da: Standard

en: Delete
da: Slet

en: Dict admin
da: Ordsbogsadministration

en: Direct input
da: Direkte input

en: Entering the pseudo ASCII input mode with capital letters
da: Indtaster pseudo-ASCII-inputtilstanden med store bogstaver

en: Expand segment
da: Forstør segment

en: Follow mode
da: Følg tilstand

en: General
da: Generelt

en: Half
da: Halv

en: Half Katakana
da: Halv Katakana

en: Half Katakana mode
da: Halv Katakana-tilstand

en: Half width katakana
da: Katakana med halv bredde

en: Hiragana mode
da: Hiragana-tilstand

en: Horizontal
da: Vandret

en: Insert Alternative space
da: Indsæt alternativt mellemrum

en: Insert Half Space
da: Indsæt halvt mellemrum

en: Insert a blank with a blank key
da: Indsæt en tom med en tom tast

en: Insert space
da: Indsæt mellemrum

en: Insert wide space
da: Indsæt bredt mellemrum

en: Interface
da: Grænseflade

en: Japanese
da: Japansk

en: Japanese input method based on Anthy
da: Japansk-inputmetode baseret på Anthy

en: Kana Table
da: Kana-tabel

en: Katakana mode
da: Katakana-tilstand

en: Key
da: Tast

en: Key Profile
da: Nøgleprofil

en: Key binding profile
da: Tastebindingsprofil

en: Latin
da: Latinsk

en: Latin mode
da: Latinsk tilstand

en: Learn on auto commit
da: Lær ved automatisk udfør

en: Learn on manual commit
da: Lær ved manuel udfør

en: Left thumb key
da: Tast til venstre tommelfinger

en: Move caret backward
da: Flyt markør baglæns

en: Move caret first
da: Flyt markør forrest

en: Move caret forward
da: Flyt markør fremad

en: Move caret last
da: Flyt markør sidst

en: Multi segment
da: Multisegment

en: Multi segment immediate
da: Multisegment immediate

en: Nicola Table
da: Nicola-tabel

en: Nicola time
da: Nicola-tid

en: Not Set
da: Ikke sat

en: Page size
da: Sidestørrelse

en: Period style
da: Punktumstil

en: Predict
da: Forudse

en: Predict on input
da: Forudse ved input

en: Quick Kana
da: Hurtig Kana

en: Reconvert
da: Konverter igen

en: Right thumb key
da: Tast til højre tommelfinger

en: Ro key for kana layout
da: Ro-tast til kana-layout

en: Romaji Table
da: Romaji-tabel

en: Select first candidate
da: Vælg første kandidat

en: Select first segment
da: Vælg første segment

en: Select last candidate
da: Vælg sidste kandidat

en: Select last segment
da: Vælg sidste segment

en: Select next candidate
da: Vælg næste kandidat

en: Select next segment
da: Vælg næste segment

en: Select prev candidate
da: Vælg forrige kandidat

en: Select prev segment
da: Vælg forrige segment

en: Show candidates label
da: Vis kandidatetiket

en: Show conversion mode
da: Vis konverteringstilstand

en: Show input mode
da: Vis inputtilstand

en: Show period style
da: Vis punktumstil

en: Show typing method
da: Vis skrivemetode

en: Shrink segment
da: Sammentræk segment

en: Single segment
da: Ét segment

en: Single segment immediate
da: Ét segment immediate

en: Space type
da: Mellemrumstype

en: Symbol style
da: Symbolstil

en: Ten key type
da: Ten-tastetype

en: Thumb shift
da: Skift til tommelfinger

en: Typing method
da: Skrivemetode

en: Use direct key on predict
da: Brug direkte tast ved forudse

en: Use half-width characters for numbers
da: Brug tegn med halv bredde til tal

en: Use half-width characters for symbols
da: Brug tegn med halv bredde til symboler

en: Wide
da: Bred

en: Wide Latin
da: Bred latinsk

en: Wide bracket and wide slash
da: Bred parentes og bred skråstreg

en: Wide latin
da: Bred latinsk

en: Wide latin Japanese
da: Bred latinsk japansk

en: Wide latin mode
da: Bred latinsk tilstand
