fcitx5-chewing - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Add Phrase Forward
da: Tilføj frase fremad

en: Automatically shift cursor
da: Skift automatisk markør

en: Backward phrase choice
da: Valg af baglæns frase

en: Carpalx Keyboard
da: Carpalx-tastatur

en: Chewing Wrapper For Fcitx
da: Chewing-wrapper til Fcitx

en: Chewing for Fcitx 5
da: Chewing til Fcitx 5

en: Chewing input method
da: Chewing-inputmetode

en: DACHEN_CP26 Keyboard
da: DACHEN_CP26-tastatur

en: Default Keyboard
da: Standardtastatur

en: Dvorak Keyboard
da: Dvorak-tastatur

en: Dvorak Keyboard with Hsu's support
da: Dvorak-tastatur med understøttelse af Hsu's

en: ETen Keyboard
da: ETen-tastatur

en: ETen26 Keyboard
da: ETen26-tastatur

en: Gin-Yieh Keyboard
da: Gin-Yieh-tastatur

en: Han-Yu PinYin Keyboard
da: Han-Yu PinYin-tastatur

en: Hsu's Keyboard
da: Hsu's tastatur

en: IBM Keyboard
da: IBM-tastatur

en: Keyboard Layout
da: Tastaturlayout

en: Selection Key
da: Valgtast

en: Space as selection key
da: Mellemrum som valgtast

en: Use Keypad as Selection key
da: Brug numerisk tastatur som valgtast
