fcitx5-chewing - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Add Phrase Forward
de: Phrase nach vorne hinzufügen

en: Automatically shift cursor
de: Cursor automatisch anheben

en: Backward phrase choice
de: Phrase rückwärts auswählen

en: Carpalx Keyboard
de: Carpalx Tastatur

en: Chewing Wrapper For Fcitx
de: Chewing Wrapper für Fcitx

en: DACHEN_CP26 Keyboard
de: DACHEN_CP26 Tastatur

en: Default Keyboard
de: Standardtastatur

en: Dvorak Keyboard
de: Dvorak Tastatur

en: Dvorak Keyboard with Hsu's support
de: Dvorak Keyboard mit Hsu's Unterstützung

en: ETen Keyboard
de: ETen Tastatur

en: ETen26 Keyboard
de: ETen26 Tastatur

en: Gin-Yieh Keyboard
de: Gin-Yieh Tastatur

en: Han-Yu PinYin Keyboard
de: Han-Yu PinYin Tastatur

en: Hsu's Keyboard
de: Hsu's Tastatur

en: IBM Keyboard
de: IBM Tastatur

en: Keyboard Layout
de: Tastaturlayout

en: Page Size
de: Seitengröße

en: Selection Key
de: Auswahltaste

en: Space as selection key
de: SPACE als Auswahltaste

en: Vertical
de: Vertikal
