fcitx5-chewing - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Add Phrase Forward
ja: 前にフレーズを追加

en: Automatically shift cursor
ja: カーソルを自動的にシフト

en: Backward phrase choice
ja: 後方フレーズを選択

en: Candidate List Layout
ja: 候補リストのレイアウト

en: Carpalx Keyboard
ja: Carpalx キーボード

en: Chewing Wrapper For Fcitx
ja: Fcitx 用 Chewing ラッパー

en: Chewing input method
ja: Chewing入力メソッド

en: DACHEN_CP26 Keyboard
ja: DACHEN_CP26 キーボード

en: Default Keyboard
ja: デフォルトのキーボード

en: Dvorak Keyboard
ja: Dvorak キーボード

en: Dvorak Keyboard with Hsu's support
ja: Hsu サポートの Dvorak キーボード

en: ETen Keyboard
ja: Eten キーボード

en: ETen26 Keyboard
ja: Eten26 キーボード

en: Gin-Yieh Keyboard
ja: Gin-Yieh キーボード

en: Han-Yu PinYin Keyboard
ja: Han-Yu PinYin キーボード

en: Horizontal
ja: 水平

en: Hsu's Keyboard
ja: Hsu キーボード

en: IBM Keyboard
ja: IBM キーボード

en: Keyboard Layout
ja: キーボードレイアウト

en: Page Size
ja: ページサイズ

en: Selection Key
ja: 選択キー

en: Space as selection key
ja: スペースを選択キーとして使う

en: Use Keypad as Selection key
ja: 選択キーとしてキーパッドを使用する

en: Vertical
ja: 垂直
