kcm_fcitx5 - en to da translation catalogue (48 entries)

en: - Disable %1
da: - Deaktivér %1

en: - Disable some features in %1
da: - Deaktivér nogle funktionaliteter i %1

en: Add
da: Tilføj

en: Add Group
da: Tilføj gruppe

en: Add Input Method
da: Tilføj inputmetode

en: Add Input Method...
da: Tilføj inputmetode ...

en: Addons
da: Tilføjelser

en: Author
da: Forfatter

en: Cannot connect to Fcitx by DBus, is Fcitx running?
da: Kan ikke oprette forbindelse til Fcitx med DBus. Kører Fcitx?

en: Clear
da: Ryd

en: Configure
da: Konfigurer

en: Configure Fcitx 5
da: Konfigurer Fcitx 5

en: Configure Input Method
da: Konfigurer inputmetode

en: Configure addons...
da: Konfigurer tilføjelser ...

en: Configure global options...
da: Konfigurer globale valgmuligheder ...

en: Copyright 2017 Xuetian Weng
da: Ophavsret 2017 Xuetian Weng

en: Current group changed
da: Nuværende gruppe ændret

en: Current page is not yet saved. Please save the config first.
da: Den nuværende side er ikke gemt endnu. Gem venligst konfigurationen først.

en: Disabling %1 will also:
    %2
    Are you sure you want to disable it?
da: Deaktivering af %1 vil også:
    %2
    Er du sikker på, at du vil deaktivere den?

en: Do you want to change group? Changes to current group will be lost!
da: Vil du ændre gruppe? Ændringerne til den nuværende gruppe vil gå tabt!

en: Empty
da: Tøm

en: Fix
da: Ret

en: Global Options
da: Globale valgmuligheder

en: Group Name
da: Gruppenavn

en: Group:
da: Gruppe:

en: Input Method
da: Inputmetode

en: Key code mode
da: Tastekode-tilstand

en: Language:
da: Sprog:

en: Name:
da: Navn:

en: No
da: Nej

en: Ok
da: OK

en: Only &Show Current Language
da: &Vis kun nuværende sprog

en: Re-Enable
da: Genaktivér

en: Remove
da: Fjern

en: Run Fcitx
da: Kør Fcitx

en: Search...
da: Søg ...

[ctx: @title:window]
en: Select Color
da: Vælg farve

[ctx: @title:window]
en: Select Font
da: Vælg skrifttype

en: Select Layout
da: Vælg layout

en: Select layout for %1
da: Vælg layout til %1

en: Select system keyboard layout...
da: Vælg systemets tastaturlayout ...

en: Select system layout for group %1
da: Vælg systemets layout til gruppen %1

en: Select system layout...
da: Vælg systemets layout ...

en: Some config is not saved
da: Noget af konfigurationen er ikke blevet gemt

en: Yes
da: Ja

en: Your currently configured input method does not match your layout, do you want to change the layout setting?
da: Din nuværende konfigurerede inputmetode matcher ikke dit layout. Vil du skifte layoutindstillingen?

en: Your currently configured input method does not match your selected layout, do you want to add the corresponding input method for the layout?
da: Din nuværende konfigurerede inputmetode matcher ikke dit layout. Vil du tilføje layoutets tilhørende inputmetode?

en: edit
da: rediger
