fcitx5-kkc - en to da translation catalogue (42 entries)

note: i18n: file: gui/addshortcutdialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel_)
en: &Command:
da: &Kommando:

note: i18n: file: gui/addshortcutdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputModeLabel_)
en: &Input Mode:
da: &Inputtilstand:

note: i18n: file: gui/addshortcutdialog.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyLabel_)
en: &Key:
da: &Nøgle:

note: i18n: file: gui/adddictdialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel_)
en: &Path:
da: &Sti:

en: Auto Correct
da: Automatisk rettelse

en: Candidate Layout
da: Layout for kandidat

en: Candidates Page Down
da: Page Down for kandidater

en: Candidates Page Up
da: Page Up for kandidater

en: Cursor Down
da: Markør ned

en: Cursor Up
da: Markør op

en: Dictionary
da: Ordbog

en: Dictionary Manager
da: Ordbogshåndtering

en: Direct input
da: Direkte input

note: i18n: file: gui/dictwidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KkcDictWidget) i18n: file: gui/shortcutwidget.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KkcShortcutWidget)
en: Form
da: Formular

en: Function
da: Funktion

en: Half width Katakana
da: Katakana med halv bredde

en: Horizontal
da: Vandret

en: Initial Input Mode
da: Indledende inputtilstand

en: Input Mode
da: Inputtilstand

en: Japanese
da: Japansk

en: Japanese input method
da: Japansk-inputmetode

en: Key
da: Tast

en: Key Conflict
da: Tastkonflikt

en: Key to add is conflict with existing shortcut.
da: Tasten der skal tilføjes er i konflikt med en eksisterende genvej.

en: Latin
da: Latinsk

en: Not set
da: Ikke sat

en: Number candidate of Triggers To Show Candidate Window
da: Antal kandidater af udløsere før kandidatvindue vises

en: Page size
da: Sidestørrelse

en: Punctuation Style
da: Tegnsætningsstil

note: i18n: file: gui/shortcutwidget.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ruleLabel_)
en: R&ule:
da: &Regel:

en: Rule
da: Regel

en: Rule Editor
da: Regelredigering

en: Save Changes
da: Gem ændringer

en: Select Dictionary Directory
da: Vælg ordbogsmappe

en: Select Dictionary File
da: Vælg ordbogsfil

en: Shortcut Manager
da: Genvejshåndtering

en: Show Annotation
da: Vis annotering

en: The content has changed.
    Do you want to save the changes or discard them?
da: Indholdet er blevet ændret.
    Vil du gemme ændringerne eller forkaste dem?

en: User
da: Bruger

en: Vertical
da: Lodret

en: Wide latin
da: Bred latinsk

en: Wide latin Japanese
da: Bred latinsk japansk
