fcitx5-qt - en to da translation catalogue (44 entries)

en: %1 is a system file, do you want to delete all phrases instead?
da: %1 er en systemfil. Vil du slette alle fraser i stedet?

note: i18n: file: qt5/quickphrase-editor/editor.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
da: &Tilføj

en: &Apply
da: &Anvend

note: i18n: file: qt5/quickphrase-editor/editor.ui:63 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, batchEditButton)
en: &Batch Edit
da: &Batchredigering

en: &Close
da: &Luk

note: i18n: file: qt5/quickphrase-editor/editor.ui:74 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
da: &Slet

note: i18n: file: qt5/quickphrase-editor/editor.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: &Import
da: &Importér

en: &Ok
da: &OK

note: i18n: file: qt5/quickphrase-editor/editor.ui:45 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, operationButton)
en: &Operation
da: &Handling

en: &Reset
da: &Nulstil

en: A launcher for Fcitx Gui plugin.
da: En starter til Fcitx grafisk brugerflade-plugin.

en: Add File
da: Tilføj fil

en: Are you sure to delete %1?
da: Er du sikker på, at du vil slette %1?

note: i18n: file: qt5/quickphrase-editor/batchdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, BatchDialog)
en: Batch editing
da: Batchredigering

en: Cannot create file %1.
da: Kan ikke oprette filen %1.

en: Cannot remove system file
da: Kan ikke fjerne systemfil

en: Config path
da: Konfigurationssti

en: Confirm deletion
da: Bekræft sletning

en: Create new file
da: Opret ny fil

note: i18n: file: qt5/quickphrase-editor/editor.ui:85 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: De&lete All
da: Slet &alle

en: Default
da: Standard

note: i18n: file: qt5/quickphrase-editor/editor.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: E&xport
da: &Eksportér

en: Empty
da: Tøm

en: Error while deleting %1.
da: Fejl ved sletning af %1.

en: Failed to notify Fcitx
da: Kunne ikke underrette Fcitx

en: Failed to notify Fcitx about the configuration change.
da: Kunne ikke underrette Fcitx om ændringen i konfigurationen.

en: File Operation Failed
da: Filhandling mislykkedes

en: File name should not contain '/'.
da: Filnavn må ikke indeholde '/'.

en: Invalid filename
da: Ugyldigt filnavn

en: Key code mode
da: Tastekode-tilstand

en: Keyword
da: Nøgleord

en: Parent window ID
da: Forælder vinduets id

en: Phrase
da: Frase

en: Please input a filename for newfile
da: Skriv venligst et filnavn til den nye fil

en: Quick Phrase Editor
da: Hurtig fraseredigering

en: Refresh List
da: Genopfrisk liste

en: Remove File
da: Fjern fil

en: Save Changes
da: Gem ændringer

en: Test if config exists
da: Test om konfiguration findes

en: The content has changed.
    Do you want to save the changes or discard them?
da: Indholdet er blevet ændret.
    Vil du gemme ændringerne eller forkaste dem?

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
da: Tasten du lige har trykket på understøttes ikke af Qt.

en: Unsupported Key
da: Ikkeunderstøttet tast

note: i18n: file: qt5/quickphrase-editor/batchdialog.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, infoLabel)
en: Use <Keyword> <Phrase> format on every line.
da: Brug <Keyword> <Phrase>-format på hver linje.

en: path
da: sti
