fcitx5-rime - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Commit current text when deactivating
ja: 非アクティブ化するときに現在のテキストをコミットします

en: Deploy
ja: デプロイ

en: Fix embedded preedit cursor at the beginning of the preedit
ja: プリエディットカーソルをプリエディットの先頭に固定する

en: Full Shape is enabled.
ja: 全角は有効です。

en: Half Shape is enabled.
ja: 半角は有効です。

en: Latin Mode
ja: ラテンモード

en: Load available plugins automatically
ja: 利用可能なプラグインを自動的にロードする

en: Modules
ja: モジュール

en: Plugins
ja: プラグイン

en: Rime Wrapper For Fcitx
ja: Fcitx 用 Rime ラッパー

en: Rime input method
ja: Rime 入力メソッド

en: Rime is ready.
ja: Rimeの準備ができました。

en: Rime is under maintenance. It may take a few seconds. Please wait until it is finished...
ja: Rime はメンテナンス中です。数秒かかる場合があります。終了するまでお待ちください...

en: Simplified Chinese is enabled.
ja: 簡体字は有効です。

en: Synchronize
ja: 同期

en: Traditional Chinese is enabled.
ja: 繁體字は有効です。

en: User data dir
ja: ユーザーデータディレクトリ
