fcitx5-rime - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Commit current text when deactivating
tr: Devre dışı bırakırken geçerli metni taahhüt et

en: Deploy
tr: Dağıt

en: Latin Mode
tr: Latin Modu

en: Load available plugins automatically
tr: Kullanılabilir eklentileri otomatikmen yükle

en: Modules
tr: Modüller

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Rime Wrapper For Fcitx
tr: Fcitx için Rime Wrapper

en: Rime for Fcitx 5
tr: Fcitx 5 için Rime

en: Rime input method
tr: Rime giriş yöntemi

en: Rime is ready.
tr: Rime hazır.

en: Rime is under maintenance. It may take a few seconds. Please wait until it is finished...
tr: Rime bakımda. Birkaç saniye sürebilir. Lütfen bitene kadar bekleyin...

en: Synchronize
tr: Eşitleme
