fcitx5-unikey - en to de translation catalogue (7 entries)

note: i18n: file: macro-editor/editor.ui:36 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
de: &Hinzufügen

note: i18n: file: keymap-editor/editor.ui:161 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton) i18n: file: macro-editor/editor.ui:47
en: &Delete
de: &Löschen

note: i18n: file: macro-editor/dialog.ui:32 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Macro:
de: Makro:

note: i18n: file: macro-editor/editor.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Editor)
en: Unikey Macro Editor
de: Unikey Makro Editor

en: Unikey Wrapper For Fcitx
de: Unikey Wrapper für Fcitx

en: Vietnamese input method
de: Vietnamesische Eingabemethode

note: i18n: file: macro-editor/dialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Word:
de: Wort:
