fcitx5-zhuyin - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Commit current preedit when switching to other input method
da: Udfør nuværende preedit når der skiftes til en anden inputmetode

en: Fuzzy
da: Uafklarede

en: Next Candidate
da: Næste kandidat

en: Next Page
da: Næste side

en: Page size
da: Sidestørrelse

en: Press {} for {}
da: Tryk på {} for {}

en: Press {} for {} and Return for {}
da: Tryk på {} for {} og Retur for {}

en: Prev Candidate
da: Forrige kandidat

en: Prev Page
da: Forrige side

en: QuickPhrase Trigger Key
da: Udløsertast til hurtigfrase

en: QuickPhrase Trigger Key Symbol
da: Symbol for udløsertast til hurtigfrase

en: Require tone in zhuyin
da: Kræv tone i zhuyin

en: Secondary Zhuyin
da: Sekundær Zhuyin

en: Selection Key
da: Tast til at vælge

en: Use easy symbol
da: Brug easy-symbol

en: Zhuyin For Fcitx 5
da: Zhuyin til Fcitx 5

en: Zhuyin Input Method
da: Zhuyin-inputmetode

en: Zhuyin input method based on libpinyin
da: Zhuyin-inputmetode baseret på libpinyin
