fcitx5-zhuyin - en to ru translation catalogue (24 entries)

en: Bopomofo
ru: Бопомофо

en: Commit current preedit when switching to other input method
ru: Зафиксировать текущее предварительное редактирование при переключении на другой метод ввода

en: Fuzzy
ru: Нечеткий

en: Hsu Dvorak
ru: Дворак Hsu

en: Layout
ru: Раскладка

en: Next Candidate
ru: Следующий кандидат

en: Next Page
ru: Следующая Страница

en: Page size
ru: Размер страницы

en: Press {} for {}
ru: Нажмите {} для {}

en: Press {} for {} and Return for {}
ru: Нажать {} для {} и вернуться для {}

en: Prev Candidate
ru: Предыдущий кандидат

en: Prev Page
ru: Предыдущая страница

en: QuickPhrase Trigger Key
ru: Клавиша-триггер QuickPhrase

en: QuickPhrase Trigger Key Symbol
ru: Символ клавиши-триггера QuickPhrase

en: Require tone in zhuyin
ru: Требовать указывание тона в Чжуинь

en: Secondary Zhuyin
ru: Двойной Чжуинь

en: Selection Key
ru: Клавиша выбора

en: Standard
ru: Стандартный

en: Standard Dvorak
ru: Дворак стандартный

en: Use easy symbol
ru: Использовать простой символ

en: Zhuyin
ru: Чжуинь

en: Zhuyin For Fcitx 5
ru: Чжуинь для Fcitx 5

en: Zhuyin Input Method
ru: Метод Ввода Чжуинь

en: Zhuyin input method based on libpinyin
ru: Метод ввода Чжуинь на основе libpinyin
