fcitx5 - en to ka translation catalogue (272 entries)

en: (Not available)
ka: (ხელმისაწვდომი არაა)

en: <Low Surrogate>
ka: <დაბალ რეგისტრში გადაყვანა>

en: <Non Private Use High Surrogate>
ka: <მაღალ რეგისტრში გადაყვანა>

en: <Private Use High Surrogate>
ka: <მომხმარებლის ტექსტის მაღალ რეგისტრში გადაყვანა>

en: <Private Use>
ka: <მომხმარებლის ტექსტი>

en: <not assigned>
ka: <მინიჭებული არაა>

en: Accent Colors
ka: აქცენტის ფერები

[ctx: Key name]
en: Add Favorite
ka: რჩეულის დამატება

[ctx: Key name]
en: Adjust Brightness
ka: სიკაშკაშის მორგება

en: All
ka: ყველა

[ctx: Key name]
en: Application Left
ka: აპლიკაცა მარცხნივ

[ctx: Key name]
en: Application Right
ka: აპლიკაცია მარჯვნივ

[ctx: Key name]
en: Audio Cycle Track
ka: აუდიო ტრეკების წრეზე დაკვრა

[ctx: Key name]
en: Audio Random Play
ka: აუდიოს შემთხვევით დაკვრა

[ctx: Key name]
en: Audio Repeat
ka: აუდიოს გამეორება

en: Author
ka: ავტორი

en: Auto
ka: ავტო

[ctx: Key name]
en: Away
ka: გასული

[ctx: Key name]
en: Back
ka: უკან

[ctx: Key name]
en: Back Forward
ka: წინ უკან

en: Backends
ka: უკანაბოლოები

en: Background
ka: ფონი

en: Background Image
ka: ფონის სურათი

[ctx: Key name]
en: Battery
ka: ელემენტი

en: Behavior
ka: ქცევა

[ctx: Key name]
en: Blue
ka: ლურჯი

[ctx: Key name]
en: Bluetooth
ka: ბლუთუზი

[ctx: Key name]
en: Book
ka: წიგნი

en: Border Color
ka: საზღვრის ფერი

en: Border width
ka: საზღვრის სიგანე

en: Bottom
ka: ქვემო

en: Bottom Center
ka: ქვემოთ ცენტრში

en: Bottom Left
ka: ქვედა მარცხენა

en: Bottom Right
ka: ქვედა მარჯვენა

[ctx: Key name]
en: Browser
ka: ბრაუზერი

[ctx: Key name]
en: Calculator
ka: კალკულატორი

[ctx: Key name]
en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Candidates
ka: კანდიდატები

en: Center
ka: ცენტრი

en: Center Left
ka: მარცხენა ცენტრი

en: Center Right
ka: მარჯვენა ცენტრი

en: Check box
ka: ჩასართავი

[ctx: Key name]
en: Clear
ka: გასუფთავება

en: Clipboard
ka: გაცვლის ბუფერი

[ctx: Key name]
en: Close
ka: დახურვა

[ctx: Key name]
en: Code input
ka: კოდის შეყვანა

en: Color
ka: ფერი

[ctx: Key name]
en: Community
ka: საზოგადოება

en: Completion
ka: დასრულება

en: Configuration:
ka: მორგება:

[ctx: Key name]
en: Copy
ka: კოპირება

en: Custom
ka: ხელით

[ctx: Key name]
en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

[ctx: Key name]
en: Delete
ka: წაშლა

en: Description
ka: აღწერა

en: Directories:
ka: უჯრები:

[ctx: Key name]
en: Display
ka: ჩვენება

en: Do not show again
ka: აღარ მაჩვენო

[ctx: Key name]
en: Documents
ka: დოკუმენტები

[ctx: Key name]
en: Down
ka: გამორთულია

en: Editor
ka: რედაქტორი

[ctx: Key name]
en: Eject
ka: გამოღება

en: Emoji
ka: ემოჯი

en: Enable
ka: ჩართვა

[ctx: Key name]
en: End
ka: დასასრული

en: Entries
ka: ჩანაწერები

en: Environment:
ka: გარემო:

[ctx: Key name]
en: Execute
ka: შესრულება

en: Exit
ka: გასვლა

[ctx: Key name]
en: Favorites
ka: რჩეულები

en: Fcitx 5 Configuration
ka: Fcitx 5-ის მორგება

[ctx: Key name]
en: Finance
ka: ფინანსები

[ctx: Key name]
en: Find
ka: ძებნა

en: Font
ka: ფონტი

[ctx: Key name]
en: Forward
ka: წინ

[ctx: Key name]
en: Game
ka: თამაში

[ctx: Key name]
en: Go
ka: წინ

[ctx: Key name]
en: Green
ka: მწვანე

en: Group
ka: ჯგუფი

[ctx: Key name]
en: Hangul
ka: ჰანგული

[ctx: Key name]
en: Hangul Banja
ka: ჰანგული ბანჯა

[ctx: Key name]
en: Hangul End
ka: ჰანგულის დასასრული

[ctx: Key name]
en: Hangul Hanja
ka: ჰანგული ჰანჯა

[ctx: Key name]
en: Hangul Jamo
ka: ჰანგული ჯამო

[ctx: Key name]
en: Hangul Jeonja
ka: ჰანგულ ჯეონჯა

[ctx: Key name]
en: Hangul PostHanja
ka: ჰანგული პოსტჰანჯა

[ctx: Key name]
en: Hangul PreHanja
ka: ჰანგული პრეჰანჯა

[ctx: Key name]
en: Hangul Romaja
ka: ჰანგული რომაჯა

[ctx: Key name]
en: Hangul Special
ka: ჰანგული სპეციალური

[ctx: Key name]
en: Hangul Start
ka: ჰანგულის დასაწყისი

[ctx: Key name]
en: Hankaku
ka: ჰანკაკუ

[ctx: Key name]
en: Help
ka: დახმარება

[ctx: Key name]
en: Henkan
ka: ჰენკანი

[ctx: Key name]
en: Hibernate
ka: პროგრამული ძილი

[ctx: Key name]
en: Hiragana
ka: ჰირაგანა

[ctx: Key name]
en: Hiragana Katakana
ka: ჰირაგანა კატაკანა

[ctx: Key name]
en: History
ka: ისტორია

[ctx: Key name]
en: Home
ka: საწყისი

[ctx: Key name]
en: Home Office
ka: სახლის ოფისი

[ctx: Key name]
en: Home Page
ka: საწყისი გვერდი

en: Home:
ka: საწყისი:

[ctx: Key name]
en: Hot Links
ka: ცხელი ბმულები

en: Hotkey
ka: მალსახმობი ღილაკი

en: Image
ka: გამოსახულება

en: Input Method
ka: შეტანის მეთოდი

en: Input Method Configuration
ka: შეტანის მეთოდის მორგება

en: Input Method Settings
ka: შეყვანის მეთოდის მორგება

[ctx: Key name]
en: Insert
ka: ჩასმა

[ctx: Key name]
en: Kana Lock
ka: კანა ჩაკეტვა

[ctx: Key name]
en: Kanji
ka: კანჯი

[ctx: Key name]
en: Katakana
ka: კატაკანა

en: Key
ka: გასაღები

en: Keyboard
ka: კლავიატურა

[ctx: Key name]
en: Keyboard Brightness Down
ka: კლავიატურის სიკაშკაშის დაწევა

[ctx: Key name]
en: Keyboard Brightness Up
ka: კლავიატურის სიკაშკაშის აწევა

en: Keyboard Layout:
ka: კლავიატურის განლაგება:

[ctx: Key name]
en: Keyboard Light On/Off
ka: კლავიატურის განათების ჩართ/გამორთ

[ctx: Key name]
en: Keyboard Menu
ka: კლავიატურის მენიუ

[ctx: Key name]
en: Launch (0)
ka: (0)-ის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Launch (1)
ka: (1)-ის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Launch (2)
ka: (2)-ის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Launch (3)
ka: (3)-ის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Launch (4)
ka: (4)-ის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Launch (5)
ka: (5)-ის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Launch (6)
ka: (6)-ის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Launch (7)
ka: (7)-ის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Launch (8)
ka: (8)-ის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Launch (9)
ka: (9)-ის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Launch (A)
ka: (A)-ის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Launch (B)
ka: (B)-ის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Launch (C)
ka: (C)-ის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Launch (D)
ka: (D)-ის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Launch (E)
ka: (E)-ის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Launch (F)
ka: (F)-ის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Launch Mail
ka: ელფოსტის გაშვება

[ctx: Key name]
en: Left
ka: მარცხენა

[ctx: Key name]
en: Left Alt
ka: მარცხენა Alt

[ctx: Key name]
en: Left Control
ka: მარცხენა Ctrl

[ctx: Key name]
en: Left Shift
ka: მარცხენა Shift

[ctx: Key name]
en: Left Super
ka: მარცხენა Super

[ctx: Key name]
en: LightBulb
ka: ნათურა

en: Locale:
ka: ენა:

en: Log:
ka: ჟურნალი:

[ctx: Key name]
en: Logoff
ka: გასვლა

[ctx: Key name]
en: Mail Forward
ka: ელფოსტის გადაგზავნა

en: Margin
ka: ზღვარი

en: Margin Bottom
ka: ქვედა საზღვარი

en: Margin Left
ka: საზღვარი მარცხნივ

en: Margin Right
ka: საზღვარი მარჯვნივ

en: Margin Top
ka: ზედა საზღვარი

[ctx: Key name]
en: Market
ka: მაღაზია

[ctx: Key name]
en: Massyo
ka: მასიო

[ctx: Key name]
en: Media Fast Forward
ka: მედიის სწრაფად გადახვევა

[ctx: Key name]
en: Media Next
ka: შემდეგი მედია

[ctx: Key name]
en: Media Pause
ka: მედიის გაჩერება

[ctx: Key name]
en: Media Play
ka: მედიის დაკვრა

[ctx: Key name]
en: Media Previous
ka: წინა მედია

[ctx: Key name]
en: Media Record
ka: მედიის ჩანაწერი

[ctx: Key name]
en: Media Rewind
ka: მედიის გადახვევა

[ctx: Key name]
en: Media Stop
ka: მედიის გაჩერება

[ctx: Key name]
en: Meeting
ka: შეხვედრა

en: Menu
ka: მენიუ

[ctx: Key name]
en: Menu
ka: მენიუ

en: Menu Background
ka: მენიუს ფონი

en: Menu Font
ka: მენიუს ფონტი

[ctx: Key name]
en: Menu PB
ka: PB-ის მენიუ

en: Menu Separator
ka: მენიუს გამყოფი

[ctx: Key name]
en: Messenger
ka: მესინჯერი

en: Metadata
ka: მეტამონაცემები

[ctx: Key name]
en: Microphone Mute
ka: მიკროფონის დადუმება

[ctx: Key name]
en: Monitor Brightness Down
ka: ეკრანის სიკაშკაშის დაწევა

[ctx: Key name]
en: Monitor Brightness Up
ka: ეკრანის სიკაშკაშის აწევა

[ctx: Key name]
en: Muhenkan
ka: მუჰენკანი

[ctx: Key name]
en: Multiple Candidate
ka: მრავალი კანდიდატი

[ctx: Key name]
en: Music
ka: მუსიკა

[ctx: Key name]
en: My Sites
ka: ჩემი საიტები

en: Name
ka: სახელი

[ctx: Key name]
en: New
ka: ახალი

[ctx: Key name]
en: News
ka: ახალი ამბები

en: Next Page Button
ka: შემდეგი გვერდის ღილაკი

en: None
ka: არცერთი

en: Not available
ka: ხელმისაწვდომი არაა

en: Notification
ka: შეტყობინება

[ctx: Key name]
en: Open
ka: გახსნა

[ctx: Key name]
en: Open URL
ka: URL-ის გახსნა

[ctx: Key name]
en: Option
ka: პარამეტრი

[ctx: Key name]
en: Page Down
ka: ღილაკი Page Down

[ctx: Key name]
en: Page Up
ka: ღილაკი Page Up

en: Page size
ka: გვერდის ზომა

[ctx: Key name]
en: Paste
ka: ჩასმა

[ctx: Key name]
en: Pause
ka: შეჩერება

[ctx: Key name]
en: Phone
ka: ტელეფონი

[ctx: Key name]
en: Pictures
ka: სურათები

[ctx: Key name]
en: Power Down
ka: გამორთვა

[ctx: Key name]
en: Power Off
ka: გამორთვა

[ctx: Key name]
en: Previous Candidate
ka: წინა კანდიდატი

[ctx: Key name]
en: Print Screen
ka: ეკრანის დაბეჭდვა

en: Program
ka: პროგრამა

[ctx: Key name]
en: Red
ka: წითელი

[ctx: Key name]
en: Redo
ka: გამეორება

[ctx: Key name]
en: Refresh
ka: განახლება

[ctx: Key name]
en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: Key name]
en: Reply
ka: პასუხი

en: Restart
ka: გადატვირთვა

[ctx: Key name]
en: Return
ka: Enter

[ctx: Key name]
en: Right
ka: მარჯვენა

[ctx: Key name]
en: Right Alt
ka: მარჯვენა Alt

[ctx: Key name]
en: Right Control
ka: მარჯვენა Ctrl

[ctx: Key name]
en: Right Shift
ka: მარჯვენა Shift

[ctx: Key name]
en: Right Super
ka: მარჯვენა Super

[ctx: Key name]
en: Romaji
ka: რომაჯი

[ctx: Key name]
en: Rotate Windows
ka: ფანჯრის შემობრუნება

[ctx: Key name]
en: Rotation KB
ka: KB-ის შემობრუნება

[ctx: Key name]
en: Rotation PB
ka: PB-ის შემობრუნება

[ctx: Key name]
en: Save
ka: შენახვა

[ctx: Key name]
en: Screensaver
ka: ეკრანის დამცველი

[ctx: Key name]
en: Search
ka: ძებნა

[ctx: Key name]
en: Select
ka: არჩევა

[ctx: Key name]
en: Send
ka: გაგზავნა

[ctx: Key name]
en: Shop
ka: მაღაზია

[ctx: Key name]
en: Sleep
ka: ძილი

[ctx: Key name]
en: Space
ka: ჰარე

en: Spacing
ka: გამოტოვება

en: Spell
ka: მართლწერა

[ctx: Key name]
en: Spellchecker
ka: სინტაქსის შემოწმება

[ctx: Key name]
en: Split Screen
ka: ეკრანის გაყოფა

[ctx: Key name]
en: Spreadsheet
ka: ელცხრილი

[ctx: Key name]
en: Standby
ka: უქმე

[ctx: Key name]
en: Stop
ka: გაჩერება

[ctx: Key name]
en: Subtitle
ka: სუბტიტრები

[ctx: Key name]
en: Support
ka: მხარდაჭერა

[ctx: Key name]
en: Suspend
ka: ძილი

en: Switch group
ka: ჯგუფის შეცვლა

[ctx: Key name]
en: System Request
ka: სისტემური მოთხოვნა

[ctx: Key name]
en: Tab
ka: ჩანართი

[ctx: Key name]
en: Task Panel
ka: დავალებების პანელი

[ctx: Key name]
en: Terminal
ka: ტერმინალი

en: Theme
ka: თემა

[ctx: Key name]
en: Time
ka: დრო

[ctx: Key name]
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: Top
ka: ზედა

en: Top Center
ka: ზედა ცენტრი

en: Top Left
ka: ზედა მარცხენა

[ctx: Key name]
en: Top Menu
ka: ზედა მენიუ

en: Top Right
ka: ზედა მარჯვენა

[ctx: Key name]
en: Touchpad Off
ka: თაჩპედის გამორთვა

[ctx: Key name]
en: Touchpad On
ka: თაჩპედის ჩართვა

[ctx: Key name]
en: Touchpad Toggle
ka: თაჩპედის ჩართ/გამორთ

[ctx: Key name]
en: Touroku
ka: ტუროკუ

[ctx: Key name]
en: Travel
ka: მოგზაურობა

[ctx: Key name]
en: Undo
ka: გაუქმება

en: Unicode
ka: უნიკოდი

[ctx: Key name]
en: Up
ka: მაღლა

en: User Interface:
ka: მომხმარებლის ინტერფეისი:

en: Version
ka: ვერსია

[ctx: Key name]
en: Video
ka: ვიდეო

[ctx: Key name]
en: View
ka: ხედი

[ctx: Key name]
en: Volume Down
ka: ხმის დაწევა

[ctx: Key name]
en: Volume Mute
ka: ხმის დადუმება

[ctx: Key name]
en: Volume Up
ka: ხმის აწევა

[ctx: Key name]
en: Wake Up
ka: გაღვიძება

[ctx: Key name]
en: WebCam
ka: ვებკამერა

[ctx: Key name]
en: Wireless
ka: უსადენო

[ctx: Key name]
en: Word Processor
ka: რედაქტორი

[ctx: Key name]
en: Yellow
ka: ყვითელი

en: Yes
ka: დიახ

[ctx: Key name]
en: Zenkaku
ka: ზენკაკუ

[ctx: Key name]
en: Zenkaku Hankaku
ka: ზენკაკუ ჰანკაკუ

[ctx: Key name]
en: Zoom In
ka: გადიდება

[ctx: Key name]
en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

en: here
ka: აქ
