fcitx5 - en to ca translation catalogue (132 entries)

en: (Not available)
ca: (no disponible)

en: <Low Surrogate>
ca: <Succedani baix>

en: <Non Private Use High Surrogate>
ca: <Succedani alt d'ús no privat>

en: <Private Use High Surrogate>
ca:  <Succedani alt d'ús privat>

en: <Private Use>
ca: <Ús privat>

en: <not assigned>
ca: <no assignat>

en: Activate Input Method
ca: Activa el mètode d'entrada

en: Active By Default
ca: Activa per defecte

[ctx: Key name]
en: Add Favorite
ca: Afegeix un preferit

en: Add Unicode Typing Support
ca: Afegeix la compatibilitat amb l'escriptura unicode

[ctx: Key name]
en: Adjust Brightness
ca: Ajusta la brillantor

[ctx: Key name]
en: Audio Repeat
ca: Repetició de l'àudio

[ctx: Key name]
en: Backspace
ca: Retrocés

[ctx: Key name]
en: Battery
ca: Bateria

en: Behavior
ca: Comportament

[ctx: Key name]
en: Blue
ca: Blau

[ctx: Key name]
en: Book
ca: Llibre

[ctx: Key name]
en: Browser
ca: Navegador

[ctx: Key name]
en: Calculator
ca: Calculadora

[ctx: Key name]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: Key name]
en: CapsLock
ca: Bloq Maj

en: Choose key modifier
ca: Escolliu el modificador de tecla

[ctx: Key name]
en: Clear
ca: Neteja

en: Clipboard
ca: Porta-retalls

[ctx: Key name]
en: Close
ca: Tanca

[ctx: Key name]
en: Community
ca: Comunitat

en: Configure
ca: Configura

[ctx: Key name]
en: Copy
ca: Copia

en: Custom
ca: Personalitzat

[ctx: Key name]
en: Cut
ca: Retalla

en: DBus Frontend
ca: Frontal DBus

en: Deactivate Input Method
ca: Desactiva el mètode d'entrada

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Next page
ca: Av Pàg predeterminat

en: Default Previous page
ca: Re Pàg predeterminat

en: Default page size
ca: Mida de pàgina predeterminada

en: Do not show again
ca: No ho mostris un altre cop

[ctx: Key name]
en: Down
ca: Avall

[ctx: Key name]
en: Eject
ca: Expulsa

[ctx: Key name]
en: End
ca: Fi

[ctx: Key name]
en: Escape
ca: Esc

[ctx: Key name]
en: Execute
ca: Executa

en: Exit
ca: Surt

[ctx: Key name]
en: Favorites
ca: Preferits

en: Fcitx 5 Configuration
ca: Configuració de fcitx 5

[ctx: Key name]
en: Finance
ca: Finances

[ctx: Key name]
en: Find
ca: Troba

[ctx: Key name]
en: Game
ca: Joc

[ctx: Key name]
en: Green
ca: Verd

en: Group
ca: Grup

en: Group {0}: {1}
ca: Grup {0}: {1}

[ctx: Key name]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: Key name]
en: History
ca: Historial

en: Hotkey
ca: Drecera de teclat

en: IBus Frontend
ca: Frontal DBus

en: Input Method
ca: Mètode d'entrada

en: KDE Input Method Panel
ca: Tauler del mètode d'entrada de KDE

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Keyboard - {0}
ca: Teclat - {0}

en: Keyboard - {0} - {1}
ca: Teclat - {0} - {1}

[ctx: Key name]
en: Left Alt
ca: Alt esquerre

[ctx: Key name]
en: Left Control
ca: Control esquerre

[ctx: Key name]
en: Left Shift
ca: Majúscules esquerre

[ctx: Key name]
en: Market
ca: Mercat

[ctx: Key name]
en: Menu
ca: Menú

[ctx: Key name]
en: Microphone Mute
ca: Silencia el micròfon

[ctx: Key name]
en: Multiple Candidate
ca: Diversos candidats

[ctx: Key name]
en: Music
ca: Música

[ctx: Key name]
en: My Sites
ca: Els meus llocs

en: Next Candidate
ca: Següent candidat

en: None
ca: Cap

en: Not available
ca: No disponible

en: Notification
ca: Notificació

[ctx: Key name]
en: NumLock
ca: Bloq Núm

[ctx: Key name]
en: Open
ca: Obre

[ctx: Key name]
en: Open URL
ca: Obre l'URL

[ctx: Key name]
en: Option
ca: Opció

en: Page size
ca: Mida de pàgina

[ctx: Key name]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: Key name]
en: Pause
ca: Pausa

[ctx: Key name]
en: Phone
ca: Telèfon

[ctx: Key name]
en: Pictures
ca: Imatges

[ctx: Key name]
en: Power Off
ca: Apaga

[ctx: Key name]
en: Previous Candidate
ca: Candidat anterior

[ctx: Key name]
en: Print Screen
ca: Impr Pant

en: Quick Phrase
ca: Frase ràpida

en: Quick Phrase:
ca: Frase ràpida:

[ctx: Key name]
en: Red
ca: Roig

[ctx: Key name]
en: Redo
ca: Refés

[ctx: Key name]
en: Refresh
ca: Refresca

[ctx: Key name]
en: Reload
ca: Recarrega

[ctx: Key name]
en: Reply
ca: Respon

en: Restart
ca: Reinicia

[ctx: Key name]
en: Return
ca: Retorn

[ctx: Key name]
en: Right Alt
ca: Alt dret

[ctx: Key name]
en: Right Control
ca: Control dret

[ctx: Key name]
en: Right Shift
ca: Majúscules dret

[ctx: Key name]
en: Rotate Windows
ca: Gira les finestres

[ctx: Key name]
en: Save
ca: Desa

[ctx: Key name]
en: Screensaver
ca: Estalvi de pantalla

[ctx: Key name]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: Key name]
en: Select
ca: Selecciona

[ctx: Key name]
en: Send
ca: Envia

[ctx: Key name]
en: Shift
ca: Majúscules

[ctx: Key name]
en: Space
ca: Espai

en: Spell
ca: Ortografia

[ctx: Key name]
en: Spreadsheet
ca: Full de càlcul

en: Start Input Method
ca: Mètode d'entrada estàndard

en: Status Notifier
ca: Notificador d'estat

[ctx: Key name]
en: Stop
ca: Atura

[ctx: Key name]
en: Subtitle
ca: Subtítol

[ctx: Key name]
en: Suspend
ca: Suspèn

[ctx: Key name]
en: System Request
ca: Petició del sistema

[ctx: Key name]
en: Task Panel
ca: Tauler de tasques

[ctx: Key name]
en: Time
ca: Hora

[ctx: Key name]
en: Tools
ca: Eines

en: Trigger Input Method
ca: Activa el mètode d'entrada

[ctx: Key name]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: Key name]
en: Up
ca: Amunt

[ctx: Key name]
en: Video
ca: Vídeo

[ctx: Key name]
en: View
ca: Visualitza

[ctx: Key name]
en: Volume Down
ca: Abaixa el volum

[ctx: Key name]
en: Volume Mute
ca: Silencia el volum

[ctx: Key name]
en: Volume Up
ca: Apuja el volum

[ctx: Key name]
en: Wake Up
ca: Desperta

[ctx: Key name]
en: WebCam
ca: Webcam

[ctx: Key name]
en: Wireless
ca: Sense fil

[ctx: Key name]
en: Word Processor
ca: Processador de text

[ctx: Key name]
en: Yellow
ca: Groc

[ctx: Key name]
en: Zoom In
ca: Amplia el zoom

[ctx: Key name]
en: Zoom Out
ca: Redueix el zoom

en: {0} (Not available)
ca: {0} (no disponible)
