fcitx5 - en to he translation catalogue (36 entries)

en: <Private Use>
he: <שימוש פרטי>

[ctx: Key name]
en: Battery
he: סוללה

[ctx: Key name]
en: CD
he: תקליטור

[ctx: Key name]
en: Calculator
he: מחשבון

[ctx: Key name]
en: Cancel
he: ביטול

[ctx: Key name]
en: Clear
he: ניקוי

en: Clipboard
he: לוח הגזירים

[ctx: Key name]
en: Close
he: סגירה

en: Configure
he: הגדרה

[ctx: Key name]
en: Cut
he: גזירה

[ctx: Key name]
en: Delete
he: מחיקה

en: Do not show again
he: לא להציג שוב

en: Exit
he: יציאה

[ctx: Key name]
en: Favorites
he: מועדפים

[ctx: Key name]
en: Game
he: משחק

[ctx: Key name]
en: Hangul
he: הנגול

[ctx: Key name]
en: Help
he: עזרה

[ctx: Key name]
en: Hibernate
he: תרדמת

[ctx: Key name]
en: Music
he: מוזיקה

[ctx: Key name]
en: New
he: חדש

[ctx: Key name]
en: Open
he: פתיחה

[ctx: Key name]
en: Pictures
he: תמונות

[ctx: Key name]
en: Power Off
he: כיבוי

[ctx: Key name]
en: Red
he: אדום

[ctx: Key name]
en: Reload
he: טעינה מחדש

[ctx: Key name]
en: Screensaver
he: שומר מסך

[ctx: Key name]
en: Search
he: חיפוש

[ctx: Key name]
en: Select
he: בחירה

[ctx: Key name]
en: Send
he: שליחה

[ctx: Key name]
en: Suspend
he: השהיה

[ctx: Key name]
en: Terminal
he: מסוף

[ctx: Key name]
en: Tools
he: כלים

[ctx: Key name]
en: Travel
he: מסע

[ctx: Key name]
en: Video
he: וידאו

[ctx: Key name]
en: Word Processor
he: מעבד תמלילים

[ctx: Key name]
en: Yellow
he: צהוב
