fdroidserver 2.1-273-g54e84d87 - en to ca translation catalogue (605 entries)

en: 
    SSH public key to be used as deploy key:
ca: 
    Clau pública SSH que s'utilitzarà com a clau de desplegament:

en: 
    {path} encoded for the DEBUG_KEYSTORE secret variable:
ca: 
    {path} codificat per a la variable secreta DEBUG_KEYSTORE:

en: "%s/" has no matching metadata file!
ca: "%s/" no té cap fitxer de metadades coincidents!

en: "local_copy_dir" {path} does not exist!
ca: "local_copy_dir" {path} no existeix!

en: "{apkfilename}" is already installed on {dev}.
ca: "{apkfilename}" ja està instal·lat en {dev}.

en: "{path}" contains outdated {name} ({version})
ca: "{path}" conté {name} ({version}) obsoleta

en: "{path}" contains recent {name} ({version})
ca: "{path}" conté {name} ({version}) recent

en: "{path}" exists but s3cmd is not installed!
ca: "{path}" existeix, però s3cmd no està instal·lada!

en: "{path}" is not a supported file format (use: metadata/*.yml)
ca: "{path}" no és un format de fitxer compatible (utilitza: metadata/*.yml)

en: "{path}" is signed by a key that is not allowed:
ca: "{path}" està signat per una clau que no està permesa:

en: "{url}" is not a valid URL!
ca: "{url}" no és un URL vàlid!

en: %(option)s option requires %(number)d argument | %(option)s option requires %(number)d arguments
ca[0]: l'opció %(option)s requereix l'argument %(number)d
ca[1]: les opcions %(option)s requereixen els arguments %(number)d

en: %(prog)s: error: %(message)s
ca: %(prog)s: errada: %(message)s

en: %d APKs failed to be signed or verified!
ca: %d APKs no han pogut ser signats o verificats.

en: %d problems found
ca: %d problemes trobats

en: %r is not callable
ca: no es pot cridar a %r

en: %s did not produce a dict!
ca: %s no ha produït cap dictat!

en: %s has bad SHA-256: %s
ca: %s té un SHA-256 dolent: %s

en: %s is not an accepted build field
ca: %s no és un camp de compilació acceptat

en: %s option does not take a value
ca: L'opció %s no pren cap valor

en: 'keypass' not found in config.yml!
ca: 'keypass' no s'ha trobat a config.yml!

en: 'keystore' is NONE and 'smartcardoptions' is blank!
ca: 'keystore' és NONE i 'smartcardoptions' està en blanc!

en: 'keystore' not found in config.yml!
ca: 'keystore' no s'ha trobat a config.yml!

en: 'keystorepass' not found in config.yml!
ca: 'keystorepass' no s'ha trobat a config.yml!

en: 'repo_keyalias' not found in config.yml!
ca: 'repo_keyalias' no s'ha trobat a config.yml!

en: 'required' is an invalid argument for positionals
ca: "obligatori" és un argument no vàlid per a posicionals

en: 'sdk_path' not set in config.yml!
ca: 'sdk_path' no establert a config.yml!

en: '{aapt}' is too old, fdroid requires build-tools-{version} or newer!
ca: '{aapt}' és massa antic, fdroid requereix build-tools-{version} o superior.

en: '{field}' will be in random order! Use () or [] brackets if order is important!
ca: '{field}' serà en ordre aleatori. Utilitzeu parèntesis () o [] si l'ordre és important.

en: '{path}' failed to execute!
ca: Error en l'execució de '{path}'.

en: '{path}' has invalid format, it should be a dictionary!
ca: '{path}' té un format invàlid; hauria de ser un diccionari!

en: '{value}' is not a valid {field} in {appid}. Regex pattern: {pattern}
ca: '{value}' no és un {field} vàlid a {appid}. Expressió regular: {pattern}

en: '{value}' is not a valid {field}, should be {pattern}
ca: '{value}' no és un {field} vàlid; hauria de ser {pattern}

en: --merge-request only runs on a single appid!
ca: --merge-request només funciona amb un sol ID d'aplicació!

en: ...checkupdate failed for {appid} : {error}
ca: ...ha fallat la comprovació de {appid} : {error}

en: .__call__() not defined
ca: .__call__() no definida

en: /issues is missing
ca: Falta /issues

en: A URL is required as an argument!
ca: Cal que l'argument sigui un URL!

en: APK signatures have different certificates in {path}:
ca: Les signatures APK tenen certificats diferents a {path}:

en: Add PGP signatures using GnuPG for packages in repo
ca: Afegiu signatures PGP mitjançant GnuPG per a paquets en un dipòsit

en: Add a repo signing key to an unsigned repo
ca: Afegiu una clau de firma a un dipòsit sense signar

en: Add skeleton metadata files for APKs that are missing them
ca: Afegiu els fitxers d'esquelet per a APKs que no en tinguin

en: Adding new repo for only {name}
ca: S'està afegint un dipòsit nou només per a {name}

en: Alias of the repo signing key in the keystore
ca: Àlies de la clau de signatura del dipòsit al magatzem de claus

en: AllowedAPKSigningKeys missing but reference binary supplied
ca: Manca AllowedAPKSigningKeys però s'ha subministrat el binari de referència

en: Allows a different revision (or git branch) to be specified for the initial import
ca: Permet especificar una revisió diferent (o branca git) per a la importació inicial

en: Also mirror the full archive section
ca: Replica també la secció completa de l'arxiu

en: Also warn about formatting issues, like rewritemeta -l
ca: També avisa sobre els problemes de formatació, com ara rewritemeta -l

en: Android AAR library
ca: Biblioteca Android AAR

en: Android APK file
ca: Fitxer APK de l'Android

en: Android DEX code
ca: Codi DEX Android

en: Android SDK not found at {path}!
ca: No s'ha trobat l'SDK d'Android a {path}!

en: Android SDK path '{path}' does not exist!
ca: El camí SDK d'Android '{path}' no existeix!

en: Android SDK path '{path}' is not a directory!
ca: El camí SDK d'Android '{path}' no és un directori!

en: Android SDK tool {cmd} not found!
ca: No s'ha trobat l'eina Android SDK {cmd}!

en: App has Binaries but does not have corresponding AllowedAPKSigningKeys to pin certificate.
ca: L'aplicació té binaris però no té el corresponent certificat AllowedAPKSigningKeys per fixar.

en: App has NoSourceSince or ArchivePolicy "0 versions" but AutoUpdateMode or UpdateCheckMode are not None
ca: L'aplicació té NoSourceSince o ArchivePolicy "0 versions", però AutoUpdateMode o UpdateCheckMode no són None

en: App has NoSourceSince or ArchivePolicy "0 versions" or 0 but AutoUpdateMode or UpdateCheckMode are not None
ca: L'aplicació té NoSourceSince o ArchivePolicy "0 versions" o 0 però AutoUpdateMode o UpdateCheckMode no són None

en: App is in '{repo}' but has a link to {url}
ca: L'aplicació és a '{repo}', però té un enllaç a {url}

en: App version has binary but does not have corresponding AllowedAPKSigningKeys to pin certificate.
ca: La versió de l'aplicació té binari, però no té el corresponent certificat AllowedAPKSigningKeys per fixar.

en: Appending .git is not necessary
ca: No és necessari afegir .git

en: Archiving {apkfilename} with invalid signature!
ca: S'està arxivant {apkfilename} amb una signatura no vàlida!

en: AutoUpdateMode with UpdateCheckMode: HTTP must have a pattern.
ca: AutoUpdateMode amb UpdateCheckMode: HTTP ha de tenir un patró.

en: Automatic no to all prompts.
ca: No automàtic a totes les demandes.

en: Automatic yes to all prompts.
ca: Sí automàtic a totes les demandes.

en: Bad entry type "{mirrortype}" in mirrors config: {mirror}
ca: Tipus d'entrada incorrecta "{mirrortype}" a la configuració de miralls: {mirror}

en: Base URL to mirror, can include the index signing key using the query string: ?fingerprint=
ca: URL base a la rèplica, podeu incloure la clau de signatura de l'índex utilitzant la cadena de consulta: ?fingerprint=

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: Branch '{branch}' used as commit in build '{versionName}'
ca: La branca '{branch}' utilitzada com a publicació en la construcció '{versionName}'

en: Branch '{branch}' used as commit in srclib '{srclib}'
ca: La branca '{branch}' s'utilitza com a entrega al srclib '{srclib}'

en: Broken symlink: {path}
ca: Enllaç simbòlic trencat: {path}

en: Build a package from source
ca: Construeix un paquet des de l'origen

en: Build all applications available
ca: Construeix totes les aplicacions disponibles

en: Build generated by `fdroid import` - remove disable line once ready
ca: Construcció generada per `fdroid import` -elimina la línia de desactivació una vegada llesta

en: Build metadata git repo has uncommited changes!
ca: El dipòsit git de metadades de construcció té canvis sense publicar!

en: Build only the latest version of each package
ca: Construeix només la versió més recent de cada paquet

en: Built repo based in "%s" with this config:
ca: S'ha construït el dipòsit basat en "%s" amb aquesta configuració:

en: Can't auto-update app with no CurrentVersionCode
ca: No es pot actualitzar automàticament l'aplicació sense el CurrentVersionCode

en: Can't build due to {} error while scanning | Can't build due to {} errors while scanning
ca[0]: No es pot construir a causa d'un error {} en escanejar
ca[1]: No es pot construir a causa d'errors {} en escanejar

en: Cannot rewrite "{path}"
ca: No es pot reescriure "{path}"

en: Categories '%s' is not valid
ca: Les categories '%s' no són vàlides

en: Categories are not set
ca: No s'han definit categories

en: Category "{category}" defined but not used for any apps!
ca: Categoria "{category}" definida però no utilitzada per a cap aplicació!

en: Check for updates to applications
ca: Cerca actualitzacions a les aplicacions

en: Checking archiving for {appid} - apks:{integer}, keepversions:{keep}, archapks:{arch}
ca: S'està comprovant l'arxivat per a {appid} - apks:{integer}, keepversions:{keep}, archapks:{arch}

en: Clean update - don't uses caches, reprocess all APKs
ca: Actualització neta - no utilitza la memòria cau, reprocessa tots els APK

en: Color the log output
ca: Color de l'egressió del registre

en: Comma separated list of categories.
ca: Llista de categories separades per comes.

en: Command '%s' not recognised.
ca: Ordre '%s' no reconeguda.

en: Commit changes
ca: Publicar els canvis

en: Commit changes, push, then make a merge request
ca: Sancioneu els canvis, publiqueu-los i després feu una sol·licitud de fusió

en: Conflicting "{field}" definitions between .yml and localized files:
ca: Definicions conflictives de "{field}" entre .yml i fitxers localitzats:

en: Conflicting arguments: '--verbose' and '--quiet' can not be specified at the same time.
ca: Arguments conflictius: no es poden especificar al mateix temps '--verbose' i '--quiet'.

en: Conflicting config files! Using {newfile}, ignoring {oldfile}!
ca: Fitxers de configuració en conflicte! Utilitzant {newfile}, s'ignorarà {oldfile}!

en: Could not find '{command}' on your system
ca: No s'ha pogut trobar '{command}' al vostre sistema

en: Could not find latest version code
ca: No s'ha pogut trobar el codi de versió més recent

en: Could not find latest version name
ca: No s'ha pogut trobar el codi de versió més recent

en: Could not find {path} to remove it
ca: No s'ha pogut trobar {path} per eliminar-lo

en: Could not open APK {path} for analysis:
ca: No s'ha pogut obrir APK {path} per a l'anàlisi:

en: Could not parse size "{size}", wrong type "{type}"
ca: No s'ha pogut analitzar la mida "{size}", tipus incorrecte "{type}"

en: Couldn't find Application ID
ca: No s'ha pogut trobar l'identificador de l'aplicació

en: Couldn't find any version information
ca: No s'ha pogut trobar cap informació de versió

en: Couldn't find package ID
ca: No s'ha pogut trobar l'identificador del paquet

en: Cowardily refusing to overwrite existing signing key setup!
ca: Rebutjant covardament sobreescriure la configuració de la clau de signatura existent!

en: Created new container "{name}"
ca: S'ha creat el contenidor nou "{name}"

en: Creating "{path}" for configuring s3cmd.
ca: S'està creant "{path}" per configurar s3cmd.

en: Creating log directory
ca: S'està creant el directori de registre

en: Creating new S3 bucket: {url}
ca: S'està creant un contenidor S3 nou: {url}

en: Creating output directory
ca: S'està creant el directori de sortida

en: Creating signed index with this key (SHA256):
ca: S'està creant l'índex signat amb aquesta clau (SHA256):

en: Creating temporary directory
ca: S'està creant el directori temporal

en: Creating unsigned index in preparation for signing
ca: S'està creant un índex sense signar en preparació per a la signatura

en: CurrentVersionCode {cv} is less than oldest build entry {versionCode}
ca: CurrentVersionCode {cv} és menys que l'entrada de construcció més antiga {versionCode}

en: DEBUG_KEYSTORE is not set or the value is incomplete
ca: DEBUG theKEYSTORE no està definit o el valor és incomplet

en: Delete APKs and/or OBBs without metadata from the repo
ca: Esborra els APK o els OBB sense metadades del dipòsit

en: Deleting archive, repo is too big ({size} max {limit})
ca: S'està suprimint l'arxiu, el dipòsit és massa gran ({size} màxim {limit})

en: Deleting git-mirror history, repo is too big ({size} max {limit})
ca: S'està suprimint l'historial del mirall de git, el dipòsit és massa gran ({size} màxim {limit})

en: Deleting unknown file: {path}
ca: S'està suprimint el fitxer desconegut: {path}

en: Description '%s' is just the app's summary
ca: La descripció '%s' és només el resum de l'aplicació

en: Description has a duplicate line
ca: La descripció té una línia duplicada

en: Description has a list (%s) but it isn't bulleted (*) nor numbered (#)
ca: La descripció té una llista (%s) però no té pics (*) ni numerats (#)

en: Description of length {length} is over the {limit} char limit
ca: La descripció de la longitud {length} és superior al límit de {limit} caràcters

en: Did you mean config/{name}.yml?
ca: Volíeu dir config/{name}.yml?

en: Did you mean {code}?
ca: Volíeu dir {code}?

en: Do not add 'disable:' to the generated build entries
ca: No afegeixis 'disable:' a les entrades generades de construcció

en: Do not deploy the new files to the repo
ca: No despleguis els fitxers nous al dipòsit

en: Do not include "{path}" in URL!
ca: No incloeu "{path}" a l'URL!

en: Do not prompt for Android SDK path, just fail
ca: No preguntis pel camí de l'SDK de l'Android, simplement falla

en: Do not remove the private keys generated from the keystore
ca: No eliminis les claus privades generades de l'espai de claus

en: Don't create a source tarball, useful when testing a build
ca: No crea un arxiu tar d'origen, útil quan es prova una construcció

en: Don't refresh the repository, useful when testing a build with no internet connection
ca: No actualitzar el dipòsit, útil quan es prova una construcció sense connexió a Internet

en: Don't use rsync checksums
ca: No usis les sumes de verificació "rsync"

en: Download F-Droid.apk using mirrors that leak less to the network
ca: Baixeu l'F-Droid.apk amb els miralls que filtren menys dades a la xarxa

en: Download complete mirrors of small repos
ca: Baixa les rèpliques completes dels petits dipòsits

en: Downloading %s
ca: S'està baixant %s

en: Downloading the repository already failed once, not trying again.
ca: La baixada del repositori ja ha fallat una vegada, no s'ha tornat a provar.

en: Downloading {url} failed. {error}
ca: Ha fallat la baixada de {url}. {error}

en: Duplicate Anti-Feature declaration at {path} was ignored!
ca: S'ha ignorat la declaració de característiques no adients per duplicada a {path}!

en: Duplicate entry "%s" in mirrors config!
ca: Entrada duplicada "%s" a la configuració de les rèpliques!

en: Duplicate link in '{field}': {url}
ca: Enllaç duplicat a '{field}': {url}

en: ERROR: The "server" subcommand has been removed, use "deploy"!
ca: ERROR: S'ha eliminat la subordre "servidor", useu "deploy"!

en: ERROR: this command should never be used to mirror f-droid.org!
    A full mirror of f-droid.org requires more than 200GB.
ca: ERROR: aquesta ordre no s'ha d'utilitzar mai per a replicar f-droid.org!
    Una rèplica completa de f-droid.org requereix més de 200 GB.

en: ERROR: unsupported CI type, patches welcome!
ca: ERROR: tipus CI no suportat, pedaços benvinguts!

en: ERROR: unsupported git host "%s", patches welcome!
ca: ERROR: no s'admet l'amfitrió git "%s", els pedaços són benvinguts!

en: ERROR: {key} in {path} is not "archive" or "repo"!
ca: ERROR: {key} a {path} no és "arxiu" o "dipòsit"!

en: ERROR: {key}:{subkey} in {path} is not in allowed keys: {allowed_keys}!
ca: ERROR: {key}:{subkey} a {path} no està a les claus permeses: {allowed_keys}!

en: Encoding is set to '{enc}' fdroid might run into encoding issues. Please set it to 'UTF-8' for best results.
ca: La codificació està establerta a '{enc}' fdroid podria tenir problemes de codificació. Si us plau, establiu-lo a 'UTF-8' per obtenir els millors resultats.

en: Enter the path to the Android SDK (%s) here:
    >
ca: Introduïu aquí el camí cap a l'SDK d'Android (%s):
    >

en: Environment variable {var} from {configname} is not set!
ca: La variable d'entorn {var} de {configname} no està establerta!

en: Error deploying 'github_releases', {} not present. (You might need to run `fdroid update` first.)
ca: S'ha produït un error en desplegar 'github_releases', no hi ha {}. (Pot ser necessari executar `fdroid update` primer.)

en: Error while getting repo address
ca: S'ha produït un error en obtenir l'adreça del dipòsit

en: Exit with a non-zero code if problems were found
ca: Sortiu amb un codi non-zero si s'han trobat problemes

en: Extract application metadata from a source repository
ca: Extreu les metadades de l'aplicació des d'un dipòsit de codi font

en: Extract signatures from APKs
ca: Extreu les signatures dels APKs

en: F-Droid.apk could not be downloaded from any known source!
ca: No s'ha pogut baixar l'F-Droid.apk des de cap font coneguda!

en: Failed copying {path}: {error}
ca: No s'ha pogut copiar {path}: {error}

en: Failed fetching signatures for '{apkfilename}': {error}
ca: No s'han pogut recuperar les signatures per a '{apkfilename}': {error}

en: Failed reading {path}: {error}
ca: No s'ha pogut llegir {path}: {error}

en: Failed resizing {path}: {error}
ca: No s'ha pogut canviar la mida de {path}: {error}

en: Failed to create S3 bucket: {url}
ca: No s'ha pogut crear el contenidor S3: {url}

en: Failed to get APK information, deleting {path}
ca: No s'ha pogut obtenir la informació APK, s'està suprimint {path}

en: Failed to get APK information, skipping {path}
ca: No s'ha pogut obtenir la informació de l'APK, s'ometrà {path}

en: Failed to get APK signing key fingerprint
ca: No s'ha pogut obtenir l'empremta digital de la clau de signatura APK

en: Failed to install '{apkfilename}' on {dev}: {error}
ca: No s'ha pogut instal·lar '{apkfilename}' a {dev}: {error}

en: Failed to sign application
ca: No s'ha pogut signar l'aplicació

en: Fetched buildserverid from VM: {buildserverid}
ca: S'ha establert buildserverid des de la MV: {buildserverid}

en: Fetched signatures for '{apkfilename}' -> '{sigdir}'
ca: Signatures fixades per a '{apkfilename}' -> '{sigdir}'

en: File disappeared while processing it: {path}
ca: El fitxer ha desaparegut en processar-lo: {path}

en: Finished
ca: Finalitzat

en: Flattr donation methods belong in the FlattrID: field
ca: Els mètodes de donació de Flattr pertanyen a FlattrID: camp

en: Forbidden HTML tags
ca: Etiquetes HTML prohibida

en: Force build of disabled apps, and carries on regardless of scan problems. Only allowed in test mode.
ca: Força la construcció d'aplicacions desactivades i continua sense tenir en compte els problemes d'escaneig. Només es permet en mode de prova.

en: Force halting build after {0} sec timeout!
ca: Força aturar la construcció després de {0} segons de temps d'espera!

en: Force scan of disabled apps and builds.
ca: Força l'escaneig de les aplicacions i construccions desactivades.

en: Found "{path}" graphic without metadata for app "{name}"!
ca: S'ha trobat el gràfic "{path}" sense metadades per a l'aplicació «{name}»!

en: Found bad funding file "{path}" for "{name}":
ca: S'ha trobat un fitxer de finançament incorrecte "{path}" per a "{name}":

en: Found invalid appids in arguments
ca: S'han trobat aplicacions no vàlides als arguments

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: Found invalid versionCodes for some apps
ca: S'han trobat versionsCodes no vàlides per a algunes aplicacions

en: Found multiple JAR Signature Block Files in {path}
ca: S'han trobat múltiples fitxers de bloc de signatura JAR a {path}

en: Found multiple Signer Certificates!
ca: S'han trobat múltiples certificats de signatura!

en: Found multiple metadata files for {appid}
ca: S'han trobat múltiples fitxers de metadades per a {appid}

en: Found multiple signing certificates for repository.
ca: S'han trobat múltiples certificats de signatura per al dipòsit.

en: Found no signing certificates for repository.
ca: No s'ha trobat cap certificat de signatura per al dipòsit.

en: Found non-file at %s
ca: S'ha trobat un no-fitxer a %s

en: Found {apkfilename} at {url}
ca: S'ha trobat {apkfilename} al {url}

en: Found {count} problems in {filename}
ca: S'han trobat {count} problemes al {filename}

en: Found {count} warnings in {filename}
ca: S'han trobat {count} avisos al {filename}

en: Generated skeleton metadata for {appid}
ca: S'han generat metadades d'esquelet per a {appid}

en: Git checkout of '%s' failed
ca: Ha fallat la comprovació del Git de «%s»

en: Git clean failed
ca: Ha fallat la neteja del Git

en: Git fetch failed
ca: Ha fallat l'obtenció del Git

en: Git prune failed
ca: Ha fallat la poda del Git

en: Git remote set-head failed: "%s"
ca: Ha fallat el set-head remot del Git: «%s»

en: Git reset failed
ca: Ha fallat el restabliment del Git

en: Git submodule deinit failed
ca: Ha fallat l'inici del submòdul Git

en: Git submodule sync failed
ca: Ha fallat la sincronització del submòdul Git

en: Git submodule update failed
ca: Ha fallat l'actualització del submòdul del Git

en: HTTPS must be used with Subversion URLs!
ca: HTTPS s'ha d'utilitzar amb URL de Subversion!

en: If a git mirror gets to big, allow the archive to be deleted
ca: Si una rèplica de git es fa gran, permet que l'arxiu se suprimeixi

en: If this upload fails, try manually uploading to {url}
ca: Si aquesta pujada falla, proveu de pujar manualment a {url}

en: Ignoring '{field}' in '{metapath}' metadata because it is deprecated.
ca: S'ignorarà '{field}' a les metadades '{metapath}' perquè està obsolet.

en: Ignoring FUNDING.yml entry longer than 2048: %s
ca: S'ignorarà l'entrada FUNDING.yml més llarga de 2048: %s

en: Ignoring bad element in manifest: %s
ca: S'ignorarà l'element incorrecte al manifest: %s

en: Ignoring package without metadata:
ca: S'ignorarà el paquet sense metadades:

en: Ignoring stale cache data for {apkfilename}
ca: S'estan ignorant les dades de la memòria cau obsoleta per a {apkfilename}

en: Include APKs that are signed with disabled algorithms like MD5
ca: Inclou els APK que estan signats amb algorismes desactivats com MD5

en: Include the PGP signature .asc files in the mirror
ca: Inclou els fitxers .asc de signatura PGP a la rèplica

en: Include the build logs in the mirror
ca: Inclou els registres de construcció al mirall

en: Include the source tarballs in the mirror
ca: Inclou els arxius tar d'origen al mirall

en: Including metadata from %s@%s
ca: S'inclouen les metadades de %s@%s

en: Including metadata from {path}
ca: S'inclouen les metadades de {path}

en: Initialising submodules
ca: S'estan inicialitzant els submòduls

en: Install all signed applications available
ca: Instal·la totes les aplicacions signades disponibles

en: Install built packages on devices
ca: Instal·la els paquets integrats en dispositius

en: Installing %s...
ca: S'està instal·lant %s...

en: Installing '{apkfilename}' on {dev}...
ca: S'està instal·lant '{apkfilename}' a {dev}...

en: Interact with the repo HTTP server
ca: Interactua amb el servidor HTTP del dipòsit

en: Invalid APK
ca: APK no vàlid

en: Invalid AutoUpdateMode: {mode}
ca: AutoUpdateMode no vàlid: {mode}

en: Invalid UpdateCheckMode: {mode}
ca: UpdateCheckMode no vàlid: {mode}

en: Invalid VercodeOperation: {field}
ca: VercodeOperation no vàlid: {field}

en: Invalid VercodeOperation: {invalid_ops}
ca: VercodeOperation no vàlid: {invalid_ops}

en: Invalid application ID {appid}
ca: ID d'aplicació {appid} invàlid

en: Invalid boolean '%s'
ca: El booleà '%s' no és vàlid

en: Invalid bulleted list
ca: Llista de pics no vàlida

en: Invalid name for published file: %s
ca: Nom no vàlid per al fitxer publicat: %s

en: Invalid ndk: entry in build: "{ndk}"
ca: ndk no vàlid: entrada a la construcció: "{ndk}"

en: Invalid redirect to non-HTTPS: {before} -> {after}
ca: Redireccions no vàlides a no HTTPS: {before} -> {after}

en: Invalid scrlib metadata: '{file}' does not exist
ca: Metadades scrlib no vàlides: '{file}' no existeix

en: Invalid srclib metadata: could not parse '{file}'
ca: Metadades srclib no vàlides: no s'ha pogut analitzar '{file}'

en: Invalid srclib metadata: unknown key '{key}' in '{file}'
ca: Metadades srclib no vàlides: clau desconeguda '{key}' a '{file}'

en: JAR signature failed to verify: {path}
ca: No s'ha pogut verificar la signatura JAR: {path}

en: JAR signature verified: {path}
ca: S'ha verificat la signatura JAR: {path}

en: Java JAR file
ca: Fitxer JAR del Java

en: Java JDK not found! Install in standard location or set java_paths!
ca: No s'ha trobat el Java JDK! Instal·leu-lo en una ubicació estàndard o establiu java_paths!

en: Java compiled class
ca: Classe compilada de Java

en: Java jarsigner not found! Install in standard location or set java_paths!
ca: No s'ha trobat el jarsigner de Java! Instal·leu-lo en una ubicació estàndard o establiu java_paths!

en: Javascript in HTML src attributes
ca: Javascript en els atributs HTML src

en: Keeping failed build "{apkfilename}"
ca: Ha fallat el manteniment de la construcció "{apkfilename}"

en: Keystore for signing key:
ca: Keystore per a la clau de signatura:

en: Known debug key is used in AllowedAPKSigningKeys:
ca: La clau de depuració coneguda s'utilitza a AllowedAPKSigningKeys:

en: Last used commit '{commit}' looks like a tag, but UpdateCheckMode is '{ucm}'
ca: L'última publicació utilitzada '{commit}' sembla una etiqueta, però UpdateCheckMode és '{ucm}'

en: Liberapay donation methods belong in the Liberapay: field
ca: Els mètodes de donació de Liberapay pertanyen al camp Liberapay: field

en: List files that would be reformatted (dry run)
ca: Llista els fitxers que es reformatitzaran (execució seca)

en: Locale included in f-droid.org URL
ca: Configuració regional inclosa a l'URL de f-droid.org

en: Make the build stop on exceptions
ca: Fes que la construcció s'aturi amb excepcions

en: Malformed repository mirrors.
ca: Espills de dipòsit mal formats.

en: Malformed serverwebroot line:
ca: Línia mal formada de serverwebroot:

en: Max recursion depth in ZIP file reached: %s
ca: S'ha arribat a la profunditat màxima de recursivitat en el fitxer ZIP: %s

en: Mirror the full repo and archive, all file types.
ca: Reflecteix el dipòsit complet i l'arxiu, tots els tipus de fitxers.

en: Missing output directory
ca: Falta el directori de sortida

en: Moving Anti-Features declarations to localized files:
ca: S'estan movent les declaracions de característiques no adients als fitxers localitzats:

en: Neither "repo_pubkey" nor "keystorepass" set in config.yml
ca: Ni "repo_pubkey" ni "keystorepass" estan establerts a config.yml

en: No APK for package: %s
ca: No hi ha APK per al paquet: %s

en: No Android SDK found!
ca: No s'ha trobat cap SDK d'Android!

en: No attached devices found
ca: No s'ha trobat cap dispositiu adjunt

en: No devices found for `adb install`! Please plug one in.
ca: No s'han trobat dispositius per a `adb install`! Connecteu-ne algun.

en: No fingerprint in URL.
ca: No hi ha cap empremta digital a l'URL.

en: No git submodules available
ca: No hi ha submòduls git disponibles

en: No gradle project could be found. Specify --subdir?
ca: No s'ha pogut trobar cap projecte de gradle. Voleu especificar --subdir?

en: No information found.
ca: No s'ha trobat informació.

en: No matching tags found
ca: No s'ha trobat cap etiqueta coincident

en: No minimum SDK version found in {0}, using default (3).
ca: No s'ha trobat cap versió SDK mínima a {0}, s'usarà el valor per defecte (3).

en: No need to specify that the app is Free Software
ca: No cal especificar que l'aplicació és programari lliure

en: No need to specify that the app is for Android
ca: No cal especificar que l'aplicació és per a Android

en: No option set! Edit your config.yml to set at least one of these:
ca: No s'ha establert cap opció! Editeu el vostre config.yml per establir almenys un d'aquests:

en: No packages specified
ca: No s'ha especificat cap paquet

en: No signed APK available for %s
ca: No hi ha disponible APK signat per a %s

en: No signed output directory - nothing to do
ca: No hi ha cap directori de sortida signat - res a fer

en: No signing certificates found in {path}
ca: No s'ha trobat cap certificat de signatura a {path}

en: No such package: %s
ca: No existeix el paquet: %s

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: No such versionCode {versionCode} for app {appid}
ca: No existeix el codi de versió {versionCode} per a l'aplicació {appid}

en: No tags found
ca: No s'ha trobat cap etiqueta

en: No unsigned directory - nothing to do
ca: No hi ha cap directori sense signar - res a fer

en: No version information could be found.
ca: No s'ha pogut trobar cap informació de versió.

en: Not a valid size definition: "{}"
ca: Definició de mida no vàlida: "{}"

en: Nothing to do
ca: No hi ha res a fer

en: Nothing to do for {appid}.
ca: No hi ha res a fer per {appid}.

en: Now set these in config.yml:
ca: Ara establiu-los a config.yml:

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: OBB file has newer versionCode({integer}) than any APK:
ca: El fitxer OBB té una versionCode({integer}) més nova que qualsevol APK:

en: OBB filename must start with "main." or "patch.":
ca: El nom de fitxer OBB ha de començar amb "main." o "patch.":

en: OBB's packagename does not match a supported APK:
ca: El nom del paquet de l'OBB no coincideix amb un APK compatible:

en: Offline machine, skipping git mirror generation until `fdroid deploy`
ca: Màquina fora de línia, s'ometrà la generació del mirall git fins al `fdroid deploy`

en: One of the 'github_releases' config items is missing the 'packageNames' value. skipping ...
ca: Un dels elements de configuració 'github_releases' manca el valor 'packageNames'. s'està ometent...

en: One of the 'github_releases' config items is missing the 'projectUrl' value. skipping ...
ca: Un dels elements de configuració 'github_releases' manca el valor 'projectUrl'. s'està ometent...

en: One of the 'github_releases' config items is missing the 'token' value. skipping ...
ca: Un dels elements de configuració 'github_releases' manca el valor 'token'. s'està ometent...

en: Only PNG and JPEG are supported for graphics, found: {path}
ca: Només s'admeten PNG i JPEG per als gràfics, s'ha trobat: {path}

en: Only print differences with the Play Store
ca: Imprimeix només les diferències amb la Play Store

en: Only process apps with auto-updates
ca: Només processa aplicacions amb actualitzacions automàtiques

en: OpenCollective donation methods belong in the OpenCollective: field
ca: Els mètodes de donació OpenCollective pertanyen al camp OpenCollective: field

en: Options
ca: Opcions

en: Output JSON report to file named after APK.
ca: Informe de sortida JSON a un fitxer anomenat segons l'APK.

en: Output JSON to stdout.
ca: Sortida JSON a stdout.

en: Outputting JSON
ca: JSON de sortida

en: Overall license of the project.
ca: Llicència general del projecte.

en: Overriding blank versionName in {apkfilename} from metadata: {version}
ca: S'està reemplaçant el versionName en blanc a {apkfilename} des de les metadades: {version}

en: Package "{appid}" already exists
ca: El paquet "{appid}" ja existeix

en: Parsing manifest at '{path}'
ca: S'està analitzant el manifest a '{path}'

en: Password required with username
ca: Cal una contrasenya amb el nom d'usuari

en: Path to main Android project subdirectory, if not in root.
ca: Camí al subdirectori principal del projecte Android, si no és a l'arrel.

en: Path to the Android SDK (sometimes set in ANDROID_HOME)
ca: Camí al SDK d'Android (de vegades establert a ANDROID_HOME)

en: Path to the git repo to use as the log
ca: Camí al dipòsit git a usar com a registre

en: Path to the keystore for the repo signing key
ca: Camí al magatzem de claus per a la clau de signatura del dipòsit

en: Print the secret variable to the terminal for easy copy/paste
ca: Imprimeix la variable secreta al terminal per a copiar/enganxar fàcilment

en: Privacy mode was enabled based on your locale ({country_code}).
ca: El mode privat s'ha habilitat d'acord amb el vostre codi regional ({country_code}).

en: Problem with ZIP file: %s, error %s
ca: Problema amb el fitxer ZIP: %s, error %s

en: Problem with xml at '{path}'
ca: Problema amb xml a '{path}'

en: Process auto-updates
ca: Processa les actualitzacions automàtiques

en: Processing {apkfilename}
ca: S'està processant {apkfilename}

en: Processing {appid}
ca: S'està processant {appid}

en: Produce human-readable XML/JSON for index files
ca: Produeix XML/JSON llegible per humans per a fitxers d'índex

en: Project URL to import from.
ca: URL del projecte des del qual importar.

en: Punctuation should be avoided
ca: S'ha d'evitar la puntuació

en: Push the log to this git remote repository
ca: Empeny el registre a aquest repositori remot git

en: Pushing binary transparency log to {url}
ca: S'està enviant el registre de transparència binària a {url}

en: Pushing to remote server failed!
ca: Ha fallat l'enviament al servidor remot!

en: Pushing to {url}
ca: S'està pujant a {url}

en: Quickly start a new repository
ca: Crea ràpidament un dipòsit nou

en: Read all the metadata files and exit
ca: Llegeix tots els fitxers de metadades i surt

en: Reading '{config_file}'
ca: S'està llegint '{config_file}'

en: Reading packageName/versionCode/versionName failed, APK invalid: '{apkfilename}'
ca: Ha fallat la lectura del nompaquet/versioCodi/versioNom, l'APK no és vàlid: '{apkfilename}'

en: Reading packageName/versionCode/versionName failed,APK invalid: '{apkfilename}'
ca: Ha fallat la lectura del nompaquet/versioCodi/versioNom, l'APK no és vàlid: '{apkfilename}'

en: Reading {apkfilename} from cache
ca: S'està llegint {apkfilename} des de la memòria cau

en: Refresh and cache scanner rules and signatures from the network
ca: Actualitza i cau les regles de l'escàner i les signatures de la xarxa

en: Removing specified files
ca: S'estan suprimint els fitxers especificats

en: Removing {path}"
ca: S'està suprimint {path}"

en: Rename APK files that do not match package.name_123.apk
ca: Canvia el nom dels fitxers APK que no coincideixin amb package.name_123.apk

en: RepoTrunk update mode only makes sense in git-svn repositories
ca: El mode d'actualització del RepoTrunk només té sentit en els dipòsits git-svn

en: Reset and create a brand new build server, even if the existing one appears to be ok.
ca: Restableix i crea un servidor de construcció nou, fins i tot si l'existent sembla estar bé.

en: Resigning {apkfilename} with provided debug.keystore
ca: S'està resignant {apkfilename} amb la depuració proporcionada per debug.keystore

en: Resize all the icons exceeding the max pixel size and exit
ca: Canvia la mida de totes les icones que excedeixen la mida màxima del píxel i surt

en: Restrict output to warnings and errors
ca: Restringeix la sortida a avisos i errors

en: Retrying failed download: %s
ca: S'està tornant a baixar: %s

en: Rewrite all the metadata files
ca: Reescriu tots els fitxers de metadades

en: Rewriting '{appid}'
ca: S'està reescrivint '{appid}'

en: Run on git repo that has uncommitted changes
ca: Executa en el diposit git que té canvis no publicats

en: Run over {cibase} to find -debug.apk. and skip repo_basedir {repo_basedir}
ca: Executeu {cibase} per trobar -debug.apk. i omet repo_basedir {repo_basedir}

en: Run rewritemeta to fix formatting
ca: Executa rewritemeta per esmenar el format

en: Running first pass with MD5 checking disabled
ca: S'està executant la primera passada amb la comprovació MD5 desactivada

en: Running wget in {path}
ca: S'està executant wget a {path}

en: SHA-256 of {url} does not match entry!
ca: El SHA-256 de {url} no coincideix amb l'entrada!

en: Scan the resulting APK(s) for known non-free classes.
ca: Escaneja els APK(s) resultants per a les classes conegudes no lliures.

en: Scan the source code of a package
ca: Escaneja el codi font d'un paquet

en: Scanner found {count} problems in {apk}
ca: L'escàner ha trobat {count} problemes a {apk}

en: Scanner found {count} problems in {appid}:
ca: L'escàner ha trobat {count} problemes a {appid}:

en: Scanner found {count} problems in {appid}:{versionCode}:
ca: S'han trobat {count} problemes a {appid}:{versionCode}:

en: Scanner found {} problem | Scanner found {} problems
ca[0]: L'escàner ha trobat {} problema
ca[1]: L'escàner ha trobat {} problemes

en: Scanning APK for extra signing blocks.
ca: S'està escanejant l'APK en cerca de blocs signants addicionals.

en: Scanning APK with dexdump for known non-free classes.
ca: S'està escanejant l'APK amb dexdump per a les classes no lliures conegudes.

en: Set NDK {release} ({version}) up
ca: Estableix NDK {release} ({version}) cap amunt

en: Set clock to that time using:
ca: Estableix el rellotge a aquest temps utilitzant:

en: Set maximum releases in repo before older ones are archived
ca: Estableix el nombre màxim de llançaments al dipòsit abans que s'arxivin els més antics

en: Set open file limit to {integer}
ca: Estableix el límit de fitxer obert a {integer}

en: Set up an app build for a nightly build repo
ca: Configura una construcció d'aplicació per a un dipòsit de construcció nocturn

en: Setting open file limit failed:
ca: Ha fallat l'establiment del límit de fitxer obert:

en: Setting {0} sec timeout for this build
ca: S'està establint el temps d'espera de {0} segons per a aquesta construcció

en: Sign and place packages in the repo
ca: Signa i publica els paquets al dipòsit

en: Sign indexes created using update --nosign
ca: Signa els índexs creats amb update --nosign

en: Skip scanning the source code for binaries and other problems
ca: Omet l'escaneig del codi font pels binaris i altres problemes

en: Skipping '{apkfilename}' with invalid signature!
ca: S'està saltant "{apkfilename}" amb una signatura no vàlida!

en: Skipping GitLab Pages mirror because the repo is too large (>%.2fGB)!
ca: S'ometrà la rèplica de les pàgines del GitLab perquè el dipòsit és massa gran (>%.2fGB)!

en: Skipping index generation for {appid}
ca: S'està ometent la generació de l'índex per a {appid}

en: Skipping {apkfilename} with invalid signature!
ca: S'està ometent {apkfilename} amb una signatura no vàlida!

en: Skipping {appid}: disabled
ca: Omet {appid}: desactivat

en: Specify a local folder to sync the repo to
ca: Especifiqueu una carpeta local a la qual sincronitzar el dipòsit

en: Specify an identity file to provide to SSH for rsyncing
ca: Especifiqueu un fitxer d'identitat que s'ha de proporcionar a SSH per a la sincronització

en: Specify which debug keystore file to use.
ca: Especifiqueu quin fitxer de depuració del magatzem de claus s'ha d'utilitzar.

en: Spew out even more information than normal
ca: Escampa encara més informació de la normal

en: Stripping mystery signature from {apkfilename}
ca: S'està suprimint la signatura de misteri de {apkfilename}

en: Summary '%s' is just the app's name
ca: El resum '%s' només és el nom de l'aplicació

en: Summary of length {length} is over the {limit} char limit
ca: El resum de la longitud {length} és superior al límit de {limit} caràcters

en: System clock is older than date in {path}!
ca: El rellotge del sistema és més antic que la data a {path}!

en: Tags update mode only works for git, hg, bzr and git-svn repositories currently
ca: El mode d'actualització de les etiquetes només funciona per als dipòsits git, hg, bzr i git-svn actualment

en: Tags update mode used in git-svn, but the repo was not set up with tags
ca: Mode d'actualització de les etiquetes utilitzat a git-svn, però el repositori no s'ha configurat amb etiquetes

en: Test mode - put output in the tmp directory only, and always build, even if the output already exists.
ca: Mode de prova: posa la sortida només al directori tmp, i sempre construeix, fins i tot si la sortida ja existeix.

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: The OBB version code must come after "{name}.":
ca: El codi de la versió de l'OBB ha de venir després de "{name}.":

en: The base URL for the repo to log (default: https://f-droid.org)
ca: L'URL base pel registre del dipòsit (predeterminat: https://f-droid.org)

en: The directory to write the mirror to
ca: El directori on escriure la rèplica

en: The file to be included in the repo (path or glob)
ca: El fitxer que s'inclourà al dipòsit (camí o glob)

en: The repository's fingerprint does not match.
ca: L'empremta digital del repositori no coincideix.

en: The root dir for local_copy_dir "{path}" does not exist!
ca: El directori arrel per a local_copy_dir "{path}" no existeix!

en: There is a keyalias collision - publishing halted
ca: Hi ha una col·lisió de keyalias - s'ha aturat la publicació

en: These are the apps that have been archived from the main repo.
ca: Aquestes són les aplicacions que s'han arxivat del dipòsit principal.

en: This command should never be used to mirror f-droid.org! A full copy requires more than 600GB.
ca: Aquesta ordre no s'ha d'utilitzar mai per a reflectir f-droid.org! Una còpia completa requereix més de 600 GB.

en: This is a repository of apps to be used with F-Droid. Applications in this repository are either official binaries built by the original application developers, or are binaries built from source by the admin of f-droid.org using the tools on https://gitlab.com/fdroid.
ca: Aquest és un dipòsit d'aplicacions que s'utilitzaran amb l'F-Droid. Les aplicacions d'aquest dipòsit són o bé binaris oficials construïts pels desenvolupadors originals de l'aplicació, o bé binaris construïts a partir del codi font per l'administrador de f-droid.org utilitzant les eines a https://gitlab.com/fdroid.

en: This repo already has local metadata: %s
ca: Aquest dipòsit ja té metadades locals: %s

en: To complete the setup, add your APKs to "%s"
    then run "fdroid update -c; fdroid update".  You might also want to edit
    "config.yml" to set the URL, repo name, and more.  You should also set up
    a signing key (a temporary one might have been automatically generated).
    
    For more info: https://f-droid.org/docs/Setup_an_F-Droid_App_Repo
    and https://f-droid.org/docs/Signing_Process
ca: Per completar la configuració, afegiu els APKs a "%s"
    i executeu "fdroid update -c; fdroid update".  Potser també voleu editar
    "config.yml" per a definir l'URL, el nom del dipòsit i més.  També hauries de configurar
    una clau de signatura (pot ser que s'hagi generat automàticament una clau temporal).
    
    Per a més informació:  https://f-droid.org/docs/Setup_an_F-Droid_App_Repo
    i https://f-droid.org/docs/Signing_Process

en: To use awsbucket, awssecretkey and awsaccesskeyid must also be set in config.yml!
ca: Per utilitzar awsbucket, awssecretkey i awsaccesskeyid també s'han d'establir a config.yml!

en: To use rclone, rclone_config and awsbucket must be set in config.yml!
ca: Per utilitzar rclone, rclone_config i awsbucket s'han d'establir a config.yml!

en: URL must start with https:// or http://
ca: L'URL ha de començar per https:// o http://

en: URL shorteners should not be used
ca: No s'han d'utilitzar els escurçadors d'URL

en: URL {url} in Description: {error}
ca: URL {url} a la descripció: {error}

en: Unexpected license tag "{}"! Only use FSF or OSI approved tags from https://spdx.org/license-list
ca: Etiqueta de llicència inesperada "{}"! Utilitza només les etiquetes aprovades per FSF o OSI de https://spdx.org/license-list

en: Unexpected license tag "{}"! Only use license tags configured in your config file
ca: Etiqueta de llicència inesperada "{}"! Utilitza només les etiquetes de llicència configurades al fitxer de configuració

en: Unexpected symlink target: {link} -> {target}
ca: Destinació inesperada de l'enllaç simbòlic: {link} -> {target}

en: Unknown entry {key} in {configname}
ca: Entrada desconeguda {key} a {configname}

en: Unknown exception found!
ca: S'ha trobat una excepció desconeguda!

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: Unknown file '{filename}' in build '{versionName}'
ca: Fitxer desconegut '{filename}' a la construcció '{versionName}'

en: Unknown metadata format: %s
ca: Format de metadades desconegut: %s

en: Unknown metadata format: {path} (use: *.yml)
ca: Format de metadades desconegut: {path} (utilitzeu: *.yml)

en: Unknown version of aapt, might cause problems:
ca: Versió desconeguda de l'aapt, pot causar problemes:

en: Unnecessary leading space
ca: Espai inicial innecessari

en: Unnecessary trailing space
ca: Espai final innecessari

en: Unrecognised app field '{fieldname}' in '{path}'
ca: Camp d'aplicació no reconegut '{fieldname}' a '{path}'

en: Unrecognised build flag '{build_flag}' in '{path}'
ca: Indicador de construcció no reconegut '{build_flag}' a '{path}'

en: Unsupported file type "{extension}" for repo graphic
ca: Tipus de fitxer "{extension}" no admès per al gràfic del dipòsit

en: Unsupported graphics file found: {path}
ca: S'ha trobat un fitxer de gràfics no admès: {path}

en: Unused extlib at %s
ca: Extlib no utilitzada a %s

en: Unused file at %s
ca: Fitxer no utilitzat a %s

en: Unused scandelete path: %s
ca: Camí de l'escandelete no utilitzat: %s

en: Unused scanignore path: %s
ca: Camí de scanignore no utilitzat: %s

en: Unzipping to %s
ca: S'està descomprimint a %s

en: Update repo information for new packages
ca: Actualitza la informació del dipòsit amb paquets nous

en: Update the binary transparency log for a URL
ca: Actualitza l'informe de transparència binari amb un nou URL

en: UpdateCheckData has invalid URL: {url}
ca: UpdateCheckData té un URL no vàlid: {url}

en: UpdateCheckData must match the version code as integer (\d or [0-9]): {codeex}
ca: UpdateCheckData ha de coincidir amb el codi de versió com a enter (\d o [0-9]): {codeex}

en: UpdateCheckData must use HTTPS URL: {url}
ca: UpdateCheckData ha d'utilitzar l'URL HTTPS: {url}

en: UpdateCheckData not a valid URL: {url}
ca: UpdateCheckData no és un URL vàlid: {url}

en: UpdateCheckMode is set but it looks like checkupdates hasn't been run yet.
ca: UpdateCheckMode està establert però sembla que encara no s'han executat les revisions.

note: Translators: https://developer.android.com/studio/build/application-id
en: UpdateCheckMode is set but it looks likecheckupdates hasn't been run yet
ca: UpdateCheckMode està definit però sembla que encara no s'ha executat checkupdates

en: UpdateCheckName is set to the known application ID, it can be removed
ca: UpdateCheckName està establert a l'identificador d'aplicació conegut, es pot eliminar

en: Uploading {apkfilename} to androidobservatory.org
ca: S'està pujant {apkfilename} a androidobservatory.org

en: Uploading {apkfilename} to virustotal
ca: S'està pujant {apkfilename} a virustotal

en: Usage
ca: Utilització

en: Usage: %s
ca: Utilització: %s

en: Use /HEAD instead of /master or /main to point at a file in the default branch
ca: Usa /HEAD en lloc de /master o /main per apuntar a un fitxer a la branca predeterminada

en: Use /HEAD instead of /master to point at a file in the default branch
ca: Usa /HEAD en lloc de /master per a apuntar a un fitxer a la branca predeterminada

en: Use `fdroid update -c` to create it.
ca: Utilitzeu `fdroid update -c`per a crear-lo.

en: Use build server
ca: Utilitza el servidor de construcció

en: Use date from APK instead of current time for newly added APKs
ca: Usa la data de l'APK en lloc de l'hora actual per als APKs nous afegits

en: Using "{path}" for configuring s3cmd.
ca: S'està utilitzant "{path}" per configurar s3cmd.

en: Using "{path}" for syncing with remote storage.
ca: S'està utilitzant "{path}" per a sincronitzar amb l'emmagatzematge remot.

en: Using APK Signature v2
ca: Ús de la signatura APK v2

en: Using APK Signature v3
ca: Ús de la signatura APK v3

en: Using JAR Signature
ca: Ús de la signatura JAR

en: Using Java's jarsigner, not recommended for verifying APKs! Use apksigner
ca: Utilitzant el jarsigner de Java, no es recomana verificar APKs! Useu l'apksigner

en: Using androguard from "{path}"
ca: Ús d'androguard de "{path}"

en: Using blank dictionary instead of contents of {path}!
ca: S'està utilitzant un diccionari en blanc en lloc del contingut de {path}!

en: Using existing keystore "{path}"
ca: S'està utilitzant l'espai de claus existent "{path}"

en: Using rclone to sync with: {url}
ca: S'està utilitzant el rclone per a sincronitzar-lo: {url}

en: Using s3cmd to sync with: {url}
ca: S'està utilitzant s3cmd per sincronitzar amb: {url}

en: Valid commands are:
ca: Les ordres vàlides són:

en: Verify against locally cached copy rather than redownloading.
ca: Verifiqueu contra la còpia local a la memòria cau en lloc de tornar a baixar.

en: Verify the integrity of downloaded packages
ca: Verifica la integritat dels paquets descarregats

en: Verifying index signature:
ca: Verificació de la signatura de l'índex:

en: Verifying package {path} with apksigner.
ca: S'està verificant el paquet {path} l'apksigner.

en: VirusTotal API key cannot upload files larger than 32MB, use {url} to upload {path}.
ca: La clau de l'API VirusTotal no pot pujar fitxers més grans de 32 MB, utilitzeu {url} per pujar {path}.

en: Warn about possible metadata errors
ca: Avisa de possibles errors a les metadades

en: WebAssembly binary file
ca: Fitxer binari WebAssembly

en: When configured for signed indexes, create only unsigned indexes at this stage
ca: Quan es configura per als índexs signats, només es creen els índexs no signats en aquesta fase

en: When linting the entire repository yamllint is disabled by default. This option forces yamllint regardless.
ca: Quan es mostra tot el «yamllint» del repositori està desactivat de manera predeterminada. Aquesta opció força la «yamllint» independentment.

en: When signing or verifying fails, exit with an error code.
ca: Quan signar o verificar falla, sortiu amb un codi d'error.

en: Would you like to download and install F-Droid.apk via adb? (YES/no)
ca: Voleu baixar i instal·lar l'F-Droid.apk mitjançant adb? (SÍ/no)

en: Would you like to download the app(s) from f-droid.org? (YES/no)
ca: Voleu baixar les aplicacions des de f-droid.org? (SÍ/no)

en: X.509 'Distinguished Name' used when generating keys
ca: X.509 'Nom distint' utilitzat en generar claus

en: You can use ANDROID_HOME to set the path to your SDK, i.e.:
ca: Podeu utilitzar ANDROID_HOME per establir el camí al vostre SDK, és a dir:

en: ZIP file archive
ca: arxiu de fitxers ZIP

en: adb reports {serial} is "{status}"!
ca: adb informa que {serial} és: «{status}»!

en: adding IdentityFile to {path}
ca: s'està afegint el fitxer d'identitat a {path}

en: adding to {name}: {path}
ca: s'està afegint a {name}: {path}

en: ambiguous option: %(option)s could match %(matches)s
ca: opció ambigua: %(option)s podria correspondre amb %(matches)s

en: ambiguous option: %s (%s?)
ca: opció ambigua: %s (%s?)

en: apksigner not found! Cannot sign or verify modern APKs
ca: No s'ha trobat l'apksigner! No es poden signar o verificar els APK moderns

en: apksigner not found, it's required for signing!
ca: No s'ha trobat l'apksigner, és necessari per signar!

en: application ID of file to operate on
ca: ID de l'aplicació del fitxer en què s'ha d'operar

en: application ID with optional versionCode in the form APPID[:VERCODE]
ca: ID de l'aplicació amb versió opcionalCode en el formulari APPID[:VERCODE]

en: archive_url needs to end with /archive
ca: archive_url necessita acabar amb /archive

en: argument "-" with mode %r
ca: argument "-" amb mode %r

en: attempting bare SSH connection to test deploy key:
ca: s'està provant la connexió SSH per comprovar la clau de desplegament:

en: can not parse scrlib spec (not a string): '{}'
ca: no es pot analitzar l'especificació de la «scrlib» (no és una cadena): '{}'

en: can't open '%(filename)s': %(error)s
ca: no es pot obrir '%(filename)s': %(error)s

en: can't open non-https url: '{};
ca: no es pot obrir l'URL no-https: '{};

en: cannot find required srclibs: "{path}"
ca: no s'han pogut trobar els srclibs requerits: "{path}"

en: cannot have multiple subparser arguments
ca: no es poden tenir múltiples arguments de subanalitzador

en: cannot merge actions - two groups are named %r
ca: no es poden fusionar les accions - dos grups s'anomenen %r

en: cannot publish update, did you set the deploy key?
ca: no es pot publicar l'actualització. Heu establert la clau de desplegament?

en: cloning {url}
ca: s'està clonant {url}

en: commands from plugin modules:
ca: ordres dels mòduls del connector:

en: conflicting option string: %s | conflicting option strings: %s
ca[0]: cadena d'opció conflictiva: %s
ca[1]: cadenes d'opció conflictiva: %s

en: conflicting subparser alias: %s
ca: àlies de subanalitzador conflictiu: %s

en: conflicting subparser: %s
ca: subanalitzador conflictiu: %s

en: could not parse '{path}'
ca: no s'ha pogut analitzar '{path}'

en: could not parse srclib spec (no name specified): '{}'
ca: no s'ha pogut analitzar l'especificació «srclib» (no s'ha especificat cap nom): '{}'

en: could not parse srclib spec (no ref specified): '{}'
ca: no s'ha pogut analitzar l'especificació «srclib» (no s'ha especificat cap referència): '{}'

en: could not parse srclib spec (too many '@' signs): '{}'
ca: no s'ha pogut analitzar l'especificació de l'srclib (massa signes '@'): '{}'

en: created {path}
ca: s'ha creat {path}

en: current version is newer: old vercode={old}, new vercode={new}
ca: la versió actual és més nova: antic vercode={old}, nou vercode={new}

en: deleting: repo/{apkfilename}
ca: s'està suprimint: dipòsit/{apkfilename}

en: dependency file without lock
ca: fitxer de dependència sense blocatge

en: deployed process log {path} to {dest}
ca: s'ha desplegat el registre de procés {path} a {dest}

en: dest= is required for options like %r
ca: dest= és obligatori per opcions com %r

en: downloading '{}'
ca: s'està baixant '{}'

en: downloading scanner signatures from '{}' failed
ca: ha fallat la baixada de signatures de l'escàner des de '{}'

en: executable binary, possibly code
ca: binari executable, possiblement codi

en: expected %s argument | expected %s arguments
ca[0]: s'esperava l'argument %s
ca[1]: s'esperaven els arguments %s

en: expected at least one argument
ca: s'esperava almenys un argument

en: expected at most one argument
ca: s'esperava com a màxim un argument

en: expected one argument
ca: s'esperava un argument

en: fetch the latest version of signatures from the web
ca: recupera l'última versió de les signatures del web

en: floating-point
ca: coma flotant

en: force metadata errors (default) to be warnings, or to be ignored.
ca: força que els errors de metadades (predeterminat) siguin avisos o s'ignorin.

en: git svn clone failed
ca: Ha fallat el clon de «git svn»

en: gzip file archive
ca: arxiu de fitxers gzip

en: ignored explicit argument %r
ca: s'ha ignorat l'argument explícit %r

en: index-v1 must have a signature, use `fdroid signindex` to create it!
ca: index-v1 ha de tenir una signatura, utilitzeu `fdroid signindex` per a crear-la!

en: index-v2 must have a signature, use `fdroid signindex` to create it!
ca: index-v2 ha de tenir una signatura, utilitzeu `fdroid signindex`per a crear-la!

en: integer
ca: enter

en: invalid %(type)s value: %(value)r
ca: valor %(type)s no vàlid: %(value)r

en: invalid choice: %(value)r (choose from %(choices)s)
ca: elecció no vàlida: %(value)r (trieu de %(choices)s)

en: invalid conflict_resolution value: %r
ca: el valor conflict_resolution no és vàlid: %r

en: invalid option string %(option)r: must start with a character %(prefix_chars)r
ca: cadena d'opció no vàlida %(option)r: ha de començar amb un caràcter %(prefix_chars)r

en: ipfs_cid not found, skipping CIDv1 generation
ca: no s'ha trobat l'ipfs_cid, s'ometrà la generació CIDv1

en: latest build recipe is newer: old vercode={old}, new vercode={new}
ca: la darrera recepta de construcció és més nova: antic vercode={old}, nou vercode={new}

en: local_copy_dir does not end with "fdroid", perhaps you meant: "{path}"
ca: local_copy_dir no acaba amb "fdroid", potser voldríeu dir: "{path}"

en: local_copy_dir must be an absolute path!
ca: local_copy_dir ha de ser un camí absolut!

en: local_copy_dir must be directory, not a file!
ca: local_copy_dir ha de ser directori, no un fitxer!

en: mirror '%s' does not end with 'fdroid'!
ca: el mirall '%s' no acaba amb 'fdroid'!

en: mirrors set twice, in config.yml and {path}!
ca: miralls establerts dues vegades, a config.yml i {path}!

en: mutually exclusive arguments must be optional
ca: els arguments mútuament excloents han de ser opcionals

en: next {name} cache update due in {time}
ca: la propera actualització de la memòria cau de {name} vencerà a {time}

en: no "icon" in {appid}
ca: no hi ha cap "icona" a {appid}

en: no APK supplied
ca: no s'ha subministrat cap APK

en: no such option: %s
ca: opció inexistent: %s

en: no version info found!
ca: no s'ha trobat cap informació de versió!

en: no version information found
ca: no s'ha trobat cap informació de versió

en: not allowed with argument %s
ca: no està permès amb l'argument %s

en: one of the arguments %s is required
ca: es requereix un dels arguments %s

en: only accepts strings, lists, and tuples
ca: només accepta cadenes, llistes i tuples

en: option %s: If you really want to install all the signed apps, use --all
ca: opció %s: Si realment voleu instal·lar totes les aplicacions signades, utilitzeu --all

en: option %s: invalid %s value: %r
ca: opció %s: valor %s no vàlid: %r

en: option %s: invalid choice: %r (choose from %s)
ca: opció %s: elecció no vàlida: %r (trieu de %s)

en: option -%s not recognized
ca: opció -%s no reconeguda

en: option -%s requires argument
ca: opció -%s demana un argument

en: option --%s must not have an argument
ca: l'opció --%s no pot tenir arguments

en: option --%s not a unique prefix
ca: l'opció --%s no té un prefix unívoc

en: option --%s not recognized
ca: opció --%s not reconeguda

en: option --%s requires argument
ca: l'opció --%s requereix un argument

en: optional arguments
ca: arguments opcionals

en: options
ca: opcions

en: overwriting existing {path}
ca: s'està sobreescrivint {path}

en: positional arguments
ca: arguments posicionals

en: process log deploy {path} to {dest} failed!
ca: ha fallat el desplegament del registre de processos {path} a {dest}!

en: reference binary missing signature
ca: falta la signatura al binari de referència

en: refuse downloading via insecure HTTP connection (use HTTPS or specify --no-https-check): {apkfilename}
ca: rebutja la baixada via connexió HTTP insegura (utilitzeu HTTPS o especifiqueu --no-https-check): {apkfilename}

en: repo_icon "repo/icons/%s" does not exist, generating placeholder.
ca: repo_icon "repo/icons/%s" no existeix, generant marcador de posició.

en: repo_url needs to end with /repo
ca: repo_url ha d'acabar amb /repo

en: rsync is missing or broken: {error}
ca: falta el rsync o està trencat: {error}

en: ruamel.yaml not installed, can not write metadata.
ca: ruamel.yaml no està instal·lat, no es poden escriure metadades.

en: s3cmd sync indexes {path} to {url} and delete
ca: s3cmd sincronitza els índexs {path} a {url} i suprimeix

en: s3cmd syncs indexes from {path} to {url} and deletes removed
ca: s3cmd sincronitza els índexs de {path} a {url} i esborra els suprimits

en: scanner cache is malformed! You can clear it with: '{clear}'
ca: la memòria cau de l'escàner està mal formada! Podeu netejar-la amb: '{clear}'

en: serverwebroot: path does not end with "fdroid", perhaps you meant one of these:
ca: serverwebroot: el camí no acaba amb "fdroid", potser volíeu dir una d'aquestes:

en: shared library
ca: biblioteca compartida

en: show program's version number and exit
ca: mostra el número de versió del programa i surt

en: show this help message and exit
ca: mostra aquest missatge d'ajuda i surt

en: signed APK, either a file-path or HTTPS URL.
ca: APK signat, ja sigui un camí de fitxer o un URL HTTPS.

en: skip deploying full build logs: log content is empty
ca: s'omet el desplegament de registres de construcció complets: el contingut del registre està buit

en: skip deploying full build logs: not enabled in config
ca: s'omet el desplegament de registres de construcció complets: no està habilitat a la configuració

en: skipping source tarball: {path}
ca: s'està ometent l'arxiu tar d'origen: {path}

en: srclibs missing name and/or @
ca: manca el nom i/o @ de srclibs

en: static library
ca: biblioteca estàtica

en: supplied reference binary has allowed signer {signer}
ca: el binari de referència proporcionat ha permès el signant {signer}

en: the following arguments are required: %s
ca: els arguments següents són obligatoris: %s

en: true
ca: vertader

en: unexpected option string: %s
ca: cadena d'opcions inesperada: %s

en: unknown parser %(parser_name)r (choices: %(choices)s)
ca: analitzador desconegut %(parser_name)r (opcions: %(choices)s)

en: unrecognized arguments: %s
ca: arguments desconeguts: %s

en: unsafe permissions on '{config_file}' (should be 0600)!
ca: permisos a «{config_file}» insegurs (hauria de ser 0600)!

en: usage:
ca: us:

en: using Apache libcloud to sync with {url}
ca: s'està utilitzant libcloud d'Apache per sincronitzar amb {url}

en: virustotal.com is rate limiting, waiting to retry...
ca: virustotal.com és limitant de velocitat, esperant tornar-ho a provar...

en: yes
ca: sí

en: {0} app, {1} key aliases | {0} apps, {1} key aliases
ca[0]: {0} aplicació, {1} àlies de claus
ca[1]: {0} aplicacions, {1} àlies de claus

en: {apkfilename} ({appid}) has no metadata!
ca: {apkfilename} ({appid}) no té metadades!

en: {apkfilename} has multiple {name} files, looks like Master Key exploit!
ca: {apkfilename} té múltiples fitxers {name}, sembla un exploit a la clau mestra!

en: {apkfilename}'s AndroidManifest.xml has a bad date:
ca: L'AndroidManifest.xml de {apkfilename} té una data incorrecta:

en: {appid} does not have a name! Using application ID instead.
ca: {appid} no té nom! S'està utilitzant l'identificador de l'aplicació.

en: {appid} from {path} is not a valid Android application ID!
ca: {appid} de {path} no és un ID d'aplicació Android vàlid!

en: {appid} from {path} is not a valid Java Package Name!
ca: {appid} de {path} no és un nom de paquet Java vàlid!

en: {appid} has both APKs and files: {files}
ca: {appid} té tant APK com fitxers: {files}

en: {appid} is missing {name}
ca: {appid} no té {name}

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: {appid}: Unknown extlib {path} in build '{versionName}'
ca: {appid}: Extlib {path} desconegut a la construcció '{versionName}'

en: {appid}: no builds specified, running on current source state
ca: {appid}: no s'ha especificat cap construcció, s'està executant en l'estat font actual

en: {appid}: {field} must be a '{type}', but it is a '{fieldtype}!'
ca: {appid}: {field} ha de ser un '{type}', però és un '{fieldtype}!'

en: {appid}: {field} must be a '{type}', but it is a '{fieldtype}'!
ca: {appid}: {field} ha de ser un '{type}', però és un '{fieldtype}'!

en: {build_flag} must be an integer, found: {value}
ca: {build_flag} ha de ser un enter, s'ha trobat: {value}

en: {build_flag} must be list or string, found: {value}
ca: {build_flag} ha de ser llista o cadena, s'ha trobat: {value}

en: {file} is blank or corrupt!
ca: {file} està en blanc o corromput!

en: {name} "{section}/icons/{path}" does not exist! Check "config.yml".
ca: {name} "{section}/icons/{path}" no existeix! Comproveu "config.yml".

en: {oldfile} is deprecated, use {newfile}
ca: {oldfile} és obsolet, utilitzeu {newfile}

en: {path} already exists, ignoring import results!
ca: {path} ja existeix, s'ignoraran els resultats d'importació!

en: {path} does not exist!  Create it by running:
ca: {path} no existeix! Crea-ho executant:

en: {path} has bad file signature "{pattern}", possible Janus exploit!
ca: {path} té una signatura de fitxer incorrecta "{pattern}", possible Janus exploit!

en: {path} has been flagged by virustotal {count} times:
ca: {path} ha estat marcat pel virustotal {count} vegades:

en: {path} has the wrong fingerprint ({fingerprint})!
ca: {path} no té l'emprempta correcta ({fingerprint})!

en: {path} is not "key: value" dict, but a {datatype}!
ca: {path} no és "clau: valor" dict, sinó un {datatype}!

en: {path} is not a standard config file!
ca: {path} no és un fitxer de configuració estàndard!

en: {path} is not list, but a {datatype}!
ca: {path} no és una llista, sinó {datatype}!

en: {path} is not {expected_type}, but a {datatype}!
ca: {path} no és {expected_type}, sinó {datatype}!

en: {path} is zero size!
ca: {path} és de mida zero!

en: {path} more than 200MB, manually upload: {url}
ca: {path} més de 200MB, puja manualment: {url}

en: {path}: "{code}" is not a valid ISO_3166-1 alpha-2 country code!
ca: {path}: "{code}" no és un codi de país ISO313166-1 alfa-2 vàlid!

en: {url} does not end with "fdroid", check the URL path!
ca: {url} no acaba amb "fdroid", comproveu el camí de l'URL!

en: {url} does not start with "http"!
ca: {url} no comença amb «http»!

en: {} build failed | {} builds failed
ca[0]: Ha fallat la construcció {}
ca[1]: Han fallat les construccions {}

en: {} build succeeded | {} builds succeeded
ca[0]: {} construcció correcta
ca[1]: {} construccions correctes
