fdroidserver 2.3a1-162-gfbb3cc59 - en to ga translation catalogue (609 entries)

en: 
    SSH public key to be used as deploy key:
ga: 
    Eochair phoiblí SSH le húsáid mar eochair imlonnaithe:

en: 
    {path} encoded for the DEBUG_KEYSTORE secret variable:
ga: 
    {path} ionchódaithe don athróg rúnda DEBUG_KEYSTORE:

en: "%s/" has no matching metadata file!
ga: Níl aon chomhad meiteashonraí meaitseála ag "%s/"!

en: "local_copy_dir" {path} does not exist!
ga: Níl "local_copy_dir" {path} ann!

en: "{apkfilename}" is already installed on {dev}.
ga: Tá "{apkfilename}" suiteáilte cheana féin ar {dev}.

en: "{path}" contains outdated {name} ({version})
ga: "{path}" tá {name} as dáta ({version})

en: "{path}" contains recent {name} ({version})
ga: Tá "{path}" le déanaí {name} ({version})

en: "{path}" exists but s3cmd is not installed!
ga: Tá "{path}" ann ach níl s3cmd suiteáilte!

en: "{path}" is not a supported file format (use: metadata/*.yml)
ga: Ní formáid comhaid tacaithe é "{path}" (úsáid: meiteashonraí/*.yml)

en: "{path}" is signed by a key that is not allowed:
ga: Tá "{path}" sínithe ag eochair nach bhfuil ceadaithe:

en: "{url}" is not a valid URL!
ga: Ní URL bailí é "{url}"!

en: %(option)s option requires %(number)d argument | %(option)s option requires %(number)d arguments
ga[0]: Tá argóint %(number)d ag teastáil ó rogha %(option)s
ga[1]: Teastaíonn %(number)d argóint le rogha %(option)s
ga[2]: Teastaíonn %(number)d argóint le rogha %(option)s
ga[3]: Teastaíonn %(number)d argóint le rogha %(option)s
ga[4]: Teastaíonn %(number)d argóint le rogha %(option)s

en: %(prog)s: error: %(message)s
ga: %(prog)s: earráid: %(message)s

en: %d APKs failed to be signed or verified!
ga: Theip ar %d APKs a shíniú nó a fhíorú!

en: %d problems found
ga: Aimsíodh %d fadhbanna

en: %prog [options]
ga: %prog [roghanna]

en: %r is not callable
ga: Níl %r inghlaoite

en: %s did not produce a dict!
ga: Níor tháirg %s deachtú!

en: %s has bad SHA-256: %s
ga: Tá droch-SHA-256 ag %s: %s

en: %s is not an accepted build field
ga: Ní réimse tógála inghlactha é %s

en: %s option does not take a value
ga: Ní ghlacann rogha %s luach

en: 'keypass' not found in config.yml!
ga: Níl 'Keypass' le fáil i config.yml!

en: 'keystore' is NONE and 'smartcardoptions' is blank!
ga: Is é 'keystore' NONE agus tá 'smartcardoptions' bán!

en: 'keystore' not found in config.yml!
ga: Níl 'keystore' le fáil i config.yml!

en: 'keystorepass' not found in config.yml!
ga: Níl 'keystorepass' le fáil i config.yml!

en: 'repo_keyalias' not found in config.yml!
ga: Níl 'repo_keyalias' le fáil sa config.yml!

en: 'required' is an invalid argument for positionals
ga: Is argóint neamhbhailí é 'riachtanach' do shuíomhanna

en: 'sdk_path' not set in config.yml!
ga: Níl 'sdk_path' socraithe sa config.yml!

en: '{aapt}' is too old, fdroid requires build-tools-{version} or newer!
ga: Tá '{aapt}' ró-shean, éilíonn fdroid build-tools-{version} nó níos nuaí!

en: '{field}' will be in random order! Use () or [] brackets if order is important!
ga: Beidh '{field}' in ord randamach! Bain úsáid as lúibíní () nó [] má tá ord tábhachtach!

en: '{path}' failed to execute!
ga: Theip ar '{path}' a rith!

en: '{path}' has invalid format, it should be a dictionary!
ga: Tá formáid neamhbhailí ag '{path}', ba chóir gur foclóir é!

en: '{value}' is not a valid {field} in {appid}. Regex pattern: {pattern}
ga: Ní '{value}' bailí {field} in {appid}. Patrún Regex: {pattern}

en: '{value}' is not a valid {field}, should be {pattern}
ga: Ní '{field} bailí é '{value}', ba chóir go mbeadh {pattern}

en: --merge-request only runs on a single appid!
ga: Ní ritheann --merge-request ach ar aip amháin!

en: ...checkupdate failed for {appid} : {error}
ga: ... theip ar checkupdate le haghaidh {appid} : {error}

en: .__call__() not defined
ga: .__call__() gan sainmhíniú

en: /issues is missing
ga: /tá saincheisteanna ar iarraidh

en: A URL is required as an argument!
ga: Tá URL ag teastáil mar argóint!

en: APK signatures have different certificates in {path}:
ga: Tá teastais éagsúla ag sínithe APK i {path}:

en: Add PGP signatures using GnuPG for packages in repo
ga: Cuir sínithe PGP leis ag baint úsáide as GnuPG le haghaidh pacáistí i repo

en: Add a repo signing key to an unsigned repo
ga: Cuir eochair sínithe repo le repo gan síniú

en: Add skeleton metadata files for APKs that are missing them
ga: Cuir comhaid mheiteashonraí cnámharlaigh le haghaidh APKs atá in easnamh orthu

en: Adding new repo for only {name}
ga: Ag cur repo nua le haghaidh {name} amháin

en: Alias of the repo signing key in the keystore
ga: Ailias an eochair sínithe repo sa siopa eochrach

en: AllowedAPKSigningKeys missing but reference binary supplied
ga: AllowedAPKSigningKeys ar iarraidh ach tagairt dénártha soláthraithe

en: Allows a different revision (or git branch) to be specified for the initial import
ga: Ceadaíonn sé seo athbhreithniú difriúil (nó brainse git) a shonrú le haghaidh na hiompórtála tosaigh

en: Also mirror the full archive section
ga: Chomh maith leis sin scáthánaigh rannóg iomlán na cartlainne

en: Also warn about formatting issues, like rewritemeta -l
ga: Chomh maith leis sin rabhadh faoi shaincheisteanna formáidithe, cosúil le rewritemeta -l

en: Android AAR library
ga: Leabharlann Android AAR

en: Android APK file
ga: Comhad Android APK

en: Android DEX code
ga: Cód Android DEX

en: Android SDK not found at {path}!
ga: Android SDK gan fáil ag {path}!

en: Android SDK path '{path}' does not exist!
ga: Níl cosán SDK Android '{path}' ann!

en: Android SDK path '{path}' is not a directory!
ga: Ní eolaire é cosán SDK Android '{path}'!

en: Android SDK tool {cmd} not found!
ga: Android SDK uirlis {cmd} gan aimsiú!

en: App has Binaries but does not have corresponding AllowedAPKSigningKeys to pin certificate.
ga: Tá Binaries ag app ach níl AllowedAPKSigningKeys comhfhreagrach aige chun deimhniú a phionnáil.

en: App has NoSourceSince or ArchivePolicy "0 versions" but AutoUpdateMode or UpdateCheckMode are not None
ga: Tá NoSourceSince nó ArchivePolicy "leaganacha 0" ag an bhfeidhmchlár ach níl aon cheann ag AutoUpdateMode nó UpdateCheckMode

en: App has NoSourceSince or ArchivePolicy "0 versions" or 0 but AutoUpdateMode or UpdateCheckMode are not None
ga: Tá NoSourceSince nó ArchivePolicy "leaganacha 0" nó 0 ag an bhfeidhmchlár ach níl aon cheann ag AutoUpdateMode nó UpdateCheckMode

en: App is in '{repo}' but has a link to {url}
ga: Tá an feidhmchlár in '{repo}' ach tá nasc aige le {url}

en: App version has binary but does not have corresponding AllowedAPKSigningKeys to pin certificate.
ga: Tá dénártha ag leagan app ach níl AllowedAPKSigningKeys comhfhreagrach aige chun deimhniú a phionnáil.

en: Appending .git is not necessary
ga: Ní gá .git a iarcheangal

en: Archiving {apkfilename} with invalid signature!
ga: Cartlannú {apkfilename} le síniú neamhbhailí!

en: AutoUpdateMode with UpdateCheckMode: HTTP must have a pattern.
ga: AutoUpdateMode le UpdateCheckMode: Caithfidh patrún a bheith ag HTTP.

en: Automatic no to all prompts.
ga: Uimh uathoibríoch do gach leideanna.

en: Automatic yes to all prompts.
ga: Tá go huathoibríoch le gach leideanna.

en: Bad entry type "{mirrortype}" in mirrors config: {mirror}
ga: Drochchineál iontrála "{mirrortype}" i gcumraíocht scátháin: {mirror}

en: Base URL to mirror, can include the index signing key using the query string: ?fingerprint=
ga: Bun-URL le scáthán, is féidir an eochair sínithe innéacs a áireamh ag baint úsáide as teaghrán an iarratais: ?fingerprint=

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: Branch '{branch}' used as commit in build '{versionName}'
ga: Brainse '{branch}' a úsáidtear mar gheall ar thógáil '{versionName}'

en: Branch '{branch}' used as commit in srclib '{srclib}'
ga: Brainse '{branch}' a úsáidtear mar chimire sa srclib '{srclib}'

en: Broken symlink: {path}
ga: Nasc siombalach briste: {path}

en: Build a package from source
ga: Tóg pacáiste ón bhfoinse

en: Build all applications available
ga: Tóg gach iarratas atá ar fáil

en: Build generated by `fdroid import` - remove disable line once ready
ga: Tóg ginte ag 'iompórtáil fdroid' - bain líne dhíchumasaigh nuair atá sé réidh

en: Build metadata git repo has uncommited changes!
ga: Tóg meiteashonraí git repo Tá athruithe neamhchoitianta!

en: Build only the latest version of each package
ga: Ná tóg ach an leagan is déanaí de gach pacáiste

en: Built repo based in "%s" with this config:
ga: Repo tógtha bunaithe i "%s" leis an gcumraíocht seo:

en: Can't auto-update app with no CurrentVersionCode
ga: Ní féidir feidhmchlár a nuashonrú go huathoibríoch gan aon CurrentVersionCode

en: Can't build due to {} error while scanning | Can't build due to {} errors while scanning
ga[0]: Ní féidir tógáil de bharr earráid {} agus scanadh
ga[1]: Ní féidir tógáil de bharr {} earráidí agus an scanadh
ga[2]: Ní féidir tógáil de bharr {} earráidí agus an scanadh
ga[3]: Ní féidir tógáil de bharr {} earráidí agus an scanadh
ga[4]: Ní féidir tógáil de bharr {} earráidí agus an scanadh

en: Cannot rewrite "{path}"
ga: Ní féidir "{path}" a athscríobh

en: Categories '%s' is not valid
ga: Níl catagóirí '%s' bailí

en: Categories are not set
ga: Níl catagóirí socraithe

en: Category "{category}" defined but not used for any apps!
ga: Catagóir "{category}" sainithe ach nach n-úsáidtear le haghaidh aon apps!

en: Check for updates to applications
ga: Seiceáil le haghaidh nuashonruithe ar fheidhmchláir

en: Checking archiving for {appid} - apks:{integer}, keepversions:{keep}, archapks:{arch}
ga: Ag seiceáil cartlannú le haghaidh {appid} - apks:{integer}, keepversions:{keep}, archapks:{arch}

en: Clean update - don't uses caches, reprocess all APKs
ga: Nuashonrú glan - ná húsáid taisce, athphróiseáil gach APKs

en: Color the log output
ga: Dathaigh an t-aschur loga

en: Comma separated list of categories.
ga: Camóga scartha liosta de chatagóirí.

en: Command '%s' not recognised.
ga: Níor aithníodh ordú '%s'.

en: Commit changes
ga: Cuir athruithe i bhfeidhm

en: Commit changes, push, then make a merge request
ga: Déan athruithe, brúigh, ansin déan iarratas cumaisc

en: Conflicting "{field}" definitions between .yml and localized files:
ga: Sainmhínithe contrártha "{field}" idir comhaid .yml agus logánaithe:

en: Conflicting arguments: '--verbose' and '--quiet' can not be specified at the same time.
ga: Argóintí contrártha: ní féidir '--verbose' agus '--quiet' a shonrú ag an am céanna.

en: Conflicting config files! Using {newfile}, ignoring {oldfile}!
ga: Comhaid chumraíochta ag teacht salach ar a chéile! Ag baint úsáide as {newfile}, neamhaird {oldfile}!

en: Could not find '{command}' on your system
ga: Níorbh fhéidir '{command}' a aimsiú ar do chóras

en: Could not find latest version code
ga: Níorbh fhéidir an cód leagain is déanaí a aimsiú

en: Could not find latest version name
ga: Níorbh fhéidir ainm an leagain is déanaí a aimsiú

en: Could not find {path} to remove it
ga: Níorbh fhéidir {path} a aimsiú chun é a bhaint

en: Could not open APK {path} for analysis:
ga: Níorbh fhéidir APK {path} a oscailt le haghaidh anailíse:

en: Could not parse size "{size}", wrong type "{type}"
ga: Níorbh fhéidir méid "{size}" a pharsáil, cineál mícheart "{type}"

en: Couldn't find Application ID
ga: Níorbh fhéidir aitheantas feidhmchláir a aimsiú

en: Couldn't find any version information
ga: Níorbh fhéidir aon eolas faoin leagan a aimsiú

en: Couldn't find package ID
ga: Níorbh fhéidir aitheantas an phacáiste a aimsiú

en: Cowardily refusing to overwrite existing signing key setup!
ga: Cowardily diúltú a overwrite thus eochair síniú atá ann cheana féin!

en: Created new container "{name}"
ga: Cruthaíodh coimeádán nua "{name}"

en: Creating "{path}" for configuring s3cmd.
ga: Ag cruthú "{path}" chun s3cmd a chumrú.

en: Creating log directory
ga: Comhadlann logála á cruthú

en: Creating new S3 bucket: {url}
ga: Buicéad nua S3 á chruthú: {url}

en: Creating output directory
ga: Comhadlann aschurtha á cruthú

en: Creating signed index with this key (SHA256):
ga: Innéacs sínithe a chruthú leis an eochair seo (SHA256):

en: Creating temporary directory
ga: Comhadlann shealadach á cruthú

en: Creating unsigned index in preparation for signing
ga: Innéacs gan síniú a chruthú mar ullmhúchán do shíniú

en: CurrentVersionCode {cv} is less than oldest build entry {versionCode}
ga: Tá CurrentVersionCode {cv} níos lú ná an iontráil tógála is sine {versionCode}

en: DEBUG_KEYSTORE is not set or the value is incomplete
ga: nach bhfuil DEBUG_KEYSTORE socraithe nó go bhfuil an luach neamhiomlán

en: Delete APKs and/or OBBs without metadata from the repo
ga: Scrios APKs agus/nó OBBanna gan meiteashonraí ón repo

en: Deleting archive, repo is too big ({size} max {limit})
ga: Cartlann á scriosadh, tá repo rómhór ({size} max {limit})

en: Deleting git-mirror history, repo is too big ({size} max {limit})
ga: Ag scriosadh stair git-scáthán, tá repo rómhór ({size} max {limit})

en: Deleting unknown file: {path}
ga: Comhad anaithnid á scriosadh: {path}

en: Description '%s' is just the app's summary
ga: Níl sa chur síos ar '%s' ach achoimre an fheidhmchláir

en: Description has a duplicate line
ga: Tá líne dhúbailte ag cur síos

en: Description has a list (%s) but it isn't bulleted (*) nor numbered (#)
ga: Tá liosta (%s) sa chur síos ach níl sé urchair (*) ná uimhrithe (#)

en: Description of length {length} is over the {limit} char limit
ga: Tá cur síos ar fhad {length} os cionn na teorann char {limit}

en: Did you mean config/{name}.yml?
ga: An raibh cumraíocht/{name}i gceist agat.yml?

en: Did you mean {code}?
ga: An raibh {code}i gceist agat?

en: Do not add 'disable:' to the generated build entries
ga: Ná cuir 'díchumasaigh:' leis na hiontrálacha tógála ginte

en: Do not deploy the new files to the repo
ga: Ná húsáid na comhaid nua chuig an repo

en: Do not include "{path}" in URL!
ga: Ná cuir "{path}" san URL!

en: Do not prompt for Android SDK path, just fail
ga: Ná pras le haghaidh cosán SDK Android, ach teip

en: Do not remove the private keys generated from the keystore
ga: Ná bain na heochracha príobháideacha a ghintear ón siopa eochrach

en: Don't create a source tarball, useful when testing a build
ga: Ná chruthú tarball foinse, úsáideach nuair a thástáil a thógáil

en: Don't refresh the repository, useful when testing a build with no internet connection
ga: Ná athnuaigh an stór, úsáideach agus tú ag tástáil tógála gan aon nasc idirlín

en: Don't use rsync checksums
ga: Ná húsáid seiceálacha rsync

en: Download F-Droid.apk using mirrors that leak less to the network
ga: Íoslódáil F-Droid.apk ag baint úsáide as scátháin a sceitheann níos lú don líonra

en: Download complete mirrors of small repos
ga: Íoslódáil scátháin iomlána de repos beag

en: Downloading %s
ga: %s á íosluchtú

en: Downloading the repository already failed once, not trying again.
ga: Theip ar an stór a íoslódáil cheana féin uair amháin, gan iarracht a dhéanamh arís.

en: Downloading {url} failed. {error}
ga: Níorbh fhéidir {url} a íosluchtú. {error}

en: Duplicate Anti-Feature declaration at {path} was ignored!
ga: Rinneadh neamhaird ar dhearbhú Dúblach Frith-Ghné ag {path}!

en: Duplicate entry "%s" in mirrors config!
ga: Dúblach iontráil "%s" i gcumraíocht scátháin!

en: Duplicate link in '{field}': {url}
ga: Nasc dúblach i '{field}': {url}

en: ERROR: %(message)s
ga: EARRÁID: %(message)s

en: ERROR: The "server" subcommand has been removed, use "deploy"!
ga: EARRÁID: Baineadh an fo-ordú "freastalaí", bain úsáid as "imscaradh"!

en: ERROR: this command should never be used to mirror f-droid.org!
    A full mirror of f-droid.org requires more than 200GB.
ga: EARRÁID: níor chóir an t-ordú seo a úsáid riamh chun scáthán a dhéanamh f-droid.org!
    Éilíonn scáthán iomlán f-droid.org níos mó ná 200GB.

en: ERROR: unsupported CI type, patches welcome!
ga: EARRÁID: cineál CI gan tacaíocht, fáilte roimh phaistí!

en: ERROR: unsupported git host "%s", patches welcome!
ga: EARRÁID: Óstríomhaire git gan tacaíocht "%s", fáilte roimh phaistí!

en: ERROR: {key} in {path} is not "archive" or "repo"!
ga: EARRÁID: Níl {key} i {path} "archive" nó "repo"!

en: ERROR: {key}:{subkey} in {path} is not in allowed keys: {allowed_keys}!
ga: EARRÁID: {key}:{subkey} in {path} is not in allowed keys: {allowed_keys}!

en: Encoding is set to '{enc}' fdroid might run into encoding issues. Please set it to 'UTF-8' for best results.
ga: Tá ionchódú socraithe chun '{enc}' d'fhéadfadh fdroid rith i saincheisteanna ionchódú. Socraigh é chuig 'UTF-8' chun na torthaí is fearr a fháil.

en: Enter the path to the Android SDK (%s) here:
    >
ga: Cuir isteach an chonair go dtí an SDK Android (%s) anseo:
    >

en: Environment variable {var} from {configname} is not set!
ga: Níl athróg timpeallachta {var} ó {configname} socraithe!

en: Error deploying 'github_releases', {} not present. (You might need to run `fdroid update` first.)
ga: Earráid agus 'github_releases' á úsáid, {} gan a bheith i láthair. (B'fhéidir go mbeidh ort 'nuashonrú fdroid' a rith ar dtús.)

en: Error while getting repo address
ga: Earráid agus seoladh repo á fháil

en: Exit with a non-zero code if problems were found
ga: Scoir le cód neamh-nialasach má aimsíodh fadhbanna

en: Extract application metadata from a source repository
ga: Bain meiteashonraí feidhmchláir as stór foinseach

en: Extract signatures from APKs
ga: Sleachta sínithe ó APKs

en: F-Droid.apk could not be downloaded from any known source!
ga: Níorbh fhéidir F-Droid.apk a íoslódáil ó fhoinse aitheanta ar bith!

en: Failed copying {path}: {error}
ga: Theip ar chóipeáil {path}: {error}

en: Failed fetching signatures for '{apkfilename}': {error}
ga: Theip ar shínithe a fháil le haghaidh '{apkfilename}': {error}

en: Failed reading {path}: {error}
ga: Theip ar léamh {path}: {error}

en: Failed resizing {path}: {error}
ga: Theip ar athrú {path}: {error}

en: Failed to create S3 bucket: {url}
ga: Theip ar bhuicéad S3 a chruthú: {url}

en: Failed to get APK information, deleting {path}
ga: Theip ar fhaisnéis APK a fháil, ag scriosadh {path}

en: Failed to get APK information, skipping {path}
ga: Theip ar fhaisnéis APK a fháil, gan bacadh le {path}

en: Failed to get APK signing key fingerprint
ga: Níorbh fhéidir méarlorg eochracha sínithe APK a fháil

en: Failed to install '{apkfilename}' on {dev}: {error}
ga: Theip ar shuiteáil '{apkfilename}' ar {dev}: {error}

en: Failed to sign application
ga: Theip ar an bhfeidhmchlár a shíniú

en: Fetched buildserverid from VM: {buildserverid}
ga: Fetched buildserverid ó VM: {buildserverid}

en: Fetched signatures for '{apkfilename}' -> '{sigdir}'
ga: Sínithe faighte le haghaidh '{apkfilename}' -> '{sigdir}'

en: File disappeared while processing it: {path}
ga: D'imigh an comhad agus é á phróiseáil: {path}

en: Finished
ga: Críochnaithe

en: Flattr donation methods belong in the FlattrID: field
ga: Baineann modhanna síntiús Flattr sa FlattrID: réimse

en: Forbidden HTML tags
ga: Clibeanna HTML toirmiscthe

en: Force build of disabled apps, and carries on regardless of scan problems. Only allowed in test mode.
ga: Fórsa tógáil apps faoi mhíchumas, agus déanann sé beag beann ar fhadhbanna scanadh. Ní cheadaítear ach amháin i mód tástála.

en: Force halting build after {0} sec timeout!
ga: Fórsa stopadh a thógáil tar éis {0} timeout sec!

en: Force scan of disabled apps and builds.
ga: Fórsa scanadh apps faoi mhíchumas agus tógann.

en: Found "{path}" graphic without metadata for app "{name}"!
ga: Aimsíodh grafach "{path}" gan meiteashonraí don fheidhmchlár "{name}"!

en: Found bad funding file "{path}" for "{name}":
ga: Aimsíodh drochchomhad maoinithe "{path}" in ionad "{name}":

en: Found invalid appids in arguments
ga: Aimsíodh appids neamhbhailí in argóintí

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: Found invalid versionCodes for some apps
ga: Aimsíodh leagan neamhbhailíCodes for some apps

en: Found multiple JAR Signature Block Files in {path}
ga: Aimsíodh ilchomhaid Bloc Sínithe JAR i {path}

en: Found multiple Signer Certificates!
ga: Aimsíodh il-Theastais Signer!

en: Found multiple metadata files for {appid}
ga: Aimsíodh ilchomhaid mheiteashonraí le haghaidh {appid}

en: Found multiple signing certificates for repository.
ga: Aimsíodh ildeimhnithe sínithe don stór.

en: Found no signing certificates for repository.
ga: Níor aimsíodh aon deimhnithe sínithe don stór.

en: Found non-file at %s
ga: Aimsíodh neamhchomhad ag %s

en: Found {apkfilename} at {url}
ga: Aimsíodh {apkfilename} ag {url}

en: Found {count} problems in {filename}
ga: Aimsíodh fadhbanna {count} i {filename}

en: Found {count} warnings in {filename}
ga: Aimsíodh rabhaidh {count} in {filename}

en: Generated skeleton metadata for {appid}
ga: Meiteashonraí cnámharlaigh ginte le haghaidh {appid}

en: Git checkout of '%s' failed
ga: Theip ar sheiceáil Git de '%s'

en: Git clean failed
ga: Theip ar Git glan

en: Git fetch failed
ga: Theip ar ghabháil Git

en: Git prune failed
ga: Theip ar git prune

en: Git remote set-head failed: "%s"
ga: Theip ar cheann socraithe cianda Git: "%s"

en: Git reset failed
ga: Theip ar athshocrú Git

en: Git submodule deinit failed
ga: Theip ar Git submodule deinit

en: Git submodule sync failed
ga: Theip ar shioncronú submodule Git

en: Git submodule update failed
ga: Theip ar nuashonrú submodule Git

en: HTTPS must be used with Subversion URLs!
ga: Ní mór HTTPS a úsáid le URLanna Subversion!

en: If a git mirror gets to big, allow the archive to be deleted
ga: Má éiríonn scáthán git mór, lig don chartlann a scriosadh

en: If this upload fails, try manually uploading to {url}
ga: Má theipeann ar an uaslódáil seo, déan iarracht uaslódáil de láimh chuig {url}

en: Ignoring '{field}' in '{metapath}' metadata because it is deprecated.
ga: Neamhaird a dhéanamh ar mheiteashonraí '{field}' i meiteashonraí '{metapath}' toisc go bhfuil sé dímheasta.

en: Ignoring FUNDING.yml entry longer than 2048: %s
ga: Gan neamhaird a dhéanamh FUNDING.yml iontráil níos faide ná 2048: %s

en: Ignoring bad element in manifest: %s
ga: Neamhaird á déanamh ar dhrocheilimint sa léiriú: %s

en: Ignoring package without metadata:
ga: Neamhaird a dhéanamh ar phacáiste gan mheiteashonraí:

en: Ignoring stale cache data for {apkfilename}
ga: Neamhaird a dhéanamh ar shonraí taisce stale le haghaidh {apkfilename}

en: Include APKs that are signed with disabled algorithms like MD5
ga: Cuir APKs san áireamh atá sínithe le halgartaim faoi mhíchumas cosúil le MD5

en: Include the PGP signature .asc files in the mirror
ga: Cuir na comhaid sínithe PGP .asc san áireamh sa scáthán

en: Include the build logs in the mirror
ga: Cuir na logaí tógála sa scáthán san áireamh

en: Include the source tarballs in the mirror
ga: Cuir na tarballs foinse sa scáthán

en: Including metadata from %s@%s
ga: Meiteashonraí ó %s@%s san áireamh

en: Including metadata from {path}
ga: Meiteashonraí ó {path} san áireamh

en: Initialising submodules
ga: Fo-mhodúil a thúsú

en: Install all signed applications available
ga: Suiteáil gach feidhmchlár sínithe atá ar fáil

en: Install built packages on devices
ga: Suiteáil pacáistí tógtha ar ghléasanna

en: Installing %s...
ga: %s á shuiteáil...

en: Installing '{apkfilename}' on {dev}...
ga: Ag suiteáil '{apkfilename}' ar {dev}...

en: Interact with the repo HTTP server
ga: Idirghníomhú leis an bhfreastalaí repo HTTP

en: Invalid APK
ga: APK neamhbhailí

en: Invalid AutoUpdateMode: {mode}
ga: AutoUpdateMode neamhbhailí: {mode}

en: Invalid UpdateCheckMode: {mode}
ga: Nuashonrú NeamhbhailíCheckMode: {mode}

en: Invalid VercodeOperation: {field}
ga: VercodeOperation neamhbhailí: {field}

en: Invalid VercodeOperation: {invalid_ops}
ga: VercodeOperation neamhbhailí: {invalid_ops}

en: Invalid application ID {appid}
ga: Aitheantas neamhbhailí feidhmchláir {appid}

en: Invalid boolean '%s'
ga: Boole neamhbhailí '%s'

en: Invalid bulleted list
ga: Liosta neamhbhailí le hurchair

en: Invalid name for published file: %s
ga: Ainm neamhbhailí ar chomhad foilsithe: %s

en: Invalid ndk: entry in build: "{ndk}"
ga: Invalid ndk: iontráil sa tógáil: "{ndk}"

en: Invalid redirect to non-HTTPS: {before} -> {after}
ga: Atreorú neamhbhailí chuig neamh-HTTPS: {before} -> {after}

en: Invalid scrlib metadata: '{file}' does not exist
ga: Meiteashonraí scrlib neamhbhailí: níl '{file}' ann

en: Invalid srclib metadata: could not parse '{file}'
ga: Meiteashonraí neamhbhailí srclib: níorbh fhéidir '{file}' a pharsáil

en: Invalid srclib metadata: unknown key '{key}' in '{file}'
ga: Meiteashonraí neamhbhailí srclic: eochair anaithnid '{key}' in '{file}'

en: JAR signature failed to verify: {path}
ga: Theip ar shíniú JAR a fhíorú: {path}

en: JAR signature verified: {path}
ga: Síniú JAR fíoraithe: {path}

en: Java JAR file
ga: Comhad Java JAR

en: Java JDK not found! Install in standard location or set java_paths!
ga: Níor aimsíodh Java JDK! Suiteáil i suíomh caighdeánach nó socraigh java_paths!

en: Java compiled class
ga: Rang tiomsaithe Java

en: Java jarsigner not found! Install in standard location or set java_paths!
ga: Níor aimsíodh jarsigner Java! Suiteáil i suíomh caighdeánach nó socraigh java_paths!

en: Javascript in HTML src attributes
ga: Javascript i html src tréithe

en: Keeping failed build "{apkfilename}"
ga: Theip ar an tógáil "{apkfilename}" a choinneáil

en: Keystore for signing key:
ga: Keystore le haghaidh eochair sínithe:

en: Known debug key is used in AllowedAPKSigningKeys:
ga: Úsáidtear eochair dífhabhtaithe aitheanta i AllowedAPKSigningKeys:

en: Last used commit '{commit}' looks like a tag, but UpdateCheckMode is '{ucm}'
ga: Breathnaíonn an tiomantas is déanaí a úsáidtear '{commit}' cosúil le clib, ach updateCheckMode is '{ucm}'

en: Liberapay donation methods belong in the Liberapay: field
ga: Baineann modhanna síntiús Liberapay sa Liberapay: réimse

en: List files that would be reformatted (dry run)
ga: Liostaigh comhaid a leasófaí (rith tirim)

en: Locale included in f-droid.org URL
ga: Logchaighdeán san áireamh sa URL f-droid.org

en: Make the build stop on exceptions
ga: Déan an stad tógála ar eisceachtaí

en: Malformed repository mirrors.
ga: Scátháin stór míchumtha.

en: Malformed serverwebroot line:
ga: Líne freastalaí míchumthawebroot:

en: Max recursion depth in ZIP file reached: %s
ga: Sroicheadh uasdoimhneacht athchúrsaithe sa chomhad ZIP: %s

en: Mirror the full repo and archive, all file types.
ga: Scáthánaigh an repo iomlán agus cartlann, gach cineál comhaid.

en: Missing output directory
ga: Comhadlann aschurtha ar iarraidh

en: Moving Anti-Features declarations to localized files:
ga: Dearbhuithe Frith-Gnéithe a bhogadh chuig comhaid logánaithe:

en: Neither "repo_pubkey" nor "keystorepass" set in config.yml
ga: Níl "repo_pubkey" ná "keystorepass" leagtha síos i config.yml

en: No APK for package: %s
ga: Gan APK don phacáiste: %s

en: No Android SDK found!
ga: Níor aimsíodh SDK Android!

en: No attached devices found
ga: Níor aimsíodh aon ghléas ceangailte

en: No devices found for `adb install`! Please plug one in.
ga: Níor aimsíodh aon ghléas le haghaidh `adb install`! Cuir ceann isteach le do thoil.

en: No fingerprint in URL.
ga: Gan méarlorg in URL.

en: No git submodules available
ga: Níl aon submodules git ar fáil

en: No gradle project could be found. Specify --subdir?
ga: Ní raibh aon tionscadal grádaithe le fáil. Sonraigh --subdir?

en: No information found.
ga: Níor aimsíodh aon eolas.

en: No matching tags found
ga: Níor aimsíodh clibeanna meaitseála

en: No minimum SDK version found in {0}, using default (3).
ga: Níor aimsíodh aon leagan SDK íosta i {0}, ag baint úsáide as réamhshocrú (3).

en: No need to specify that the app is Free Software
ga: Ní gá a shonrú go bhfuil an app Bogearraí Saor in Aisce

en: No need to specify that the app is for Android
ga: Ní gá a shonrú go bhfuil an aip le haghaidh Android

en: No option set! Edit your config.yml to set at least one of these:
ga: Níl aon rogha socraithe! Cuir do config.yml in eagar chun ceann amháin díobh seo ar a laghad a shocrú:

en: No packages specified
ga: Níor sonraíodh aon phacáistí

en: No signed APK available for %s
ga: Níl APK sínithe ar fáil le haghaidh %s

en: No signed output directory - nothing to do
ga: Gan chomhadlann aschurtha sínithe - níl aon rud le déanamh

en: No signing certificates found in {path}
ga: Níor aimsíodh aon deimhnithe sínithe i {path}

en: No such package: %s
ga: Gan a leithéid de phacáiste: %s

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: No such versionCode {versionCode} for app {appid}
ga: Níl a leithéid de versionCode {versionCode} for app {appid}

en: No tags found
ga: Níor aimsíodh clibeanna ar bith

en: No unsigned directory - nothing to do
ga: Gan chomhadlann gan síniú - níl aon rud le déanamh

en: No version information could be found.
ga: Níorbh fhéidir aon eolas faoin leagan a aimsiú.

en: Not a valid size definition: "{}"
ga: Ní sainmhíniú bailí méide é: "{}"

en: Nothing to do
ga: Faic le déanamh

en: Nothing to do for {appid}.
ga: Níl aon rud le déanamh le haghaidh {appid}.

en: Now set these in config.yml:
ga: Anois leagtar iad seo i config.yml:

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: OBB file has newer versionCode({integer}) than any APK:
ga: Tá leagan níos nuaíCode({integer}) ag comhad OBB ná aon APK:

en: OBB filename must start with "main." or "patch.":
ga: Ní mór ainm comhaid OBB tosú le "príomh." nó "paiste.":

en: OBB's packagename does not match a supported APK:
ga: Ní mheaitseálann ainm pacáiste OBB APK tacaithe:

en: Offline machine, skipping git mirror generation until `fdroid deploy`
ga: Meaisín as líne, gan bacadh le giniúint scáthán git go dtí 'imscaradh fdroid'

en: One of the 'github_releases' config items is missing the 'packageNames' value. skipping ...
ga: Tá luach 'packageNames' in easnamh ar cheann de na míreanna cumraíochta 'github_releases'. gan bacadh ...

en: One of the 'github_releases' config items is missing the 'projectUrl' value. skipping ...
ga: Tá luach 'projectUrl' in easnamh ar cheann de na míreanna cumraíochta 'github_releases'. gan bacadh ...

en: One of the 'github_releases' config items is missing the 'token' value. skipping ...
ga: Tá an luach 'comhartha' in easnamh ar cheann de na míreanna cumraíochta 'github_releases'. gan bacadh ...

en: Only PNG and JPEG are supported for graphics, found: {path}
ga: Ní thacaítear ach le PNG agus JPEG le haghaidh grafaicí, le fáil: {path}

en: Only print differences with the Play Store
ga: Ná priontáil ach difríochtaí leis an Play Store

en: Only process apps with auto-updates
ga: Ná próiseáil ach feidhmchláir le nuashonruithe uathoibríocha

en: OpenCollective donation methods belong in the OpenCollective: field
ga: Baineann modhanna síntiús OpenCollective sa OpenCollective: réimse

en: Options
ga: Roghanna

en: Output JSON report to file named after APK.
ga: Aschuir tuarascáil JSON le comhad ainmnithe i ndiaidh APK.

en: Output JSON to stdout.
ga: Aschur JSON go dtí an gnáth-roinn.

en: Outputting JSON
ga: Aschur JSON

en: Overall license of the project.
ga: Ceadúnas foriomlán an tionscadail.

en: Overriding blank versionName in {apkfilename} from metadata: {version}
ga: Leagan bán sáraitheachName in {apkfilename} ó mheiteashonraí: {version}

en: Package "{appid}" already exists
ga: Tá pacáiste "{appid}" ann cheana

en: Parsing manifest at '{path}'
ga: Léiriú parsála ag '{path}'

en: Password required with username
ga: Pasfhocal de dhíth le hainm úsáideora

en: Path to main Android project subdirectory, if not in root.
ga: Conair chuig príomhchomhadlann tionscadail Android, más rud é nach bhfuil sé i bhfréamh.

en: Path to the Android SDK (sometimes set in ANDROID_HOME)
ga: Conair chuig an SDK Android (uaireanta a leagtar i ANDROID_HOME)

en: Path to the git repo to use as the log
ga: Conair chuig an repo git le húsáid mar an logáil isteach

en: Path to the keystore for the repo signing key
ga: Conair chuig an siopa eochrach don eochair sínithe repo

en: Print the secret variable to the terminal for easy copy/paste
ga: Priontáil an athróg rúnda chuig an teirminéal le haghaidh cóip / greamaigh éasca

en: Privacy mode was enabled based on your locale ({country_code}).
ga: Cumasaíodh mód príobháideachta bunaithe ar do logán ({country_code}).

en: Problem with ZIP file: %s, error %s
ga: Fadhb le comhad ZIP: %s, earráid %s

en: Problem with xml at '{path}'
ga: Fadhb le xml ag '{path}'

en: Process auto-updates
ga: Próiseas uath-nuashonruithe

en: Processing {apkfilename}
ga: Próiseáil {apkfilename}

en: Processing {appid}
ga: Próiseáil {appid}

en: Produce human-readable XML/JSON for index files
ga: XML / JSON atá inléite ag an duine a tháirgeadh le haghaidh comhaid innéacs

en: Project URL to import from.
ga: URL an tionscadail le hiompórtáil uaidh.

en: Punctuation should be avoided
ga: Ba cheart poncaíocht a sheachaint

en: Push the log to this git remote repository
ga: Brúigh an logáil isteach sa stór cianda git seo

en: Pushing binary transparency log to {url}
ga: Ag brú loga trédhearcachta dénártha chuig {url}

en: Pushing to remote server failed!
ga: Theip ar bhrú chuig freastalaí cianda!

en: Pushing to {url}
ga: Ag brú go {url}

en: Quickly start a new repository
ga: Tosaigh stór nua go tapa

en: Read all the metadata files and exit
ga: Léigh na comhaid mheiteashonraí go léir agus scoir

en: Reading '{config_file}'
ga: Ag léamh '{config_file}'

en: Reading packageName/versionCode/versionName failed, APK invalid: '{apkfilename}'
ga: Pacáiste á léamhName/versionCode/versionName failed, APK invalid: '{apkfilename}'

en: Reading packageName/versionCode/versionName failed,APK invalid: '{apkfilename}'
ga: Pacáiste á léamhName/versionCode/versionName failed,APK invalid: '{apkfilename}'

en: Reading {apkfilename} from cache
ga: {apkfilename} á léamh ón taisce

en: Refresh and cache scanner rules and signatures from the network
ga: Athnuaigh agus cuir rialacha agus sínithe scanóirí taisce ón líonra

en: Removing specified files
ga: Comhaid shonraithe á mbaint

en: Removing {path}"
ga: Ag baint {path}"

en: Rename APK files that do not match package.name_123.apk
ga: Athainmnigh comhaid APK nach bhfuil comhoiriúnach package.name_123.apk

en: RepoTrunk update mode only makes sense in git-svn repositories
ga: Ní dhéanann modh nuashonraithe RepoTrunk ciall ach amháin i stórtha git-svn

en: Reset and create a brand new build server, even if the existing one appears to be ok.
ga: Athshocraigh agus cruthaigh freastalaí tógála branda nua, fiú más cosúil go bhfuil an ceann atá ann cheana ceart go leor.

en: Resigning {apkfilename} with provided debug.keystore
ga: Ag éirí as {apkfilename} le debug.keystore ar fáil

en: Resize all the icons exceeding the max pixel size and exit
ga: Athraigh méid na ndeilbhíní go léir a sháraíonn an t-uasmhéid picteilín agus scoir

en: Restrict output to warnings and errors
ga: Cuir srian le haschur le rabhaidh agus earráidí

en: Retrying failed download: %s
ga: Theip ar íosluchtú arís: %s

en: Rewrite all the metadata files
ga: Athscríobh na comhaid mheiteashonraí go léir

en: Rewriting '{appid}'
ga: Athscríobh '{appid}'

en: Run on git repo that has uncommitted changes
ga: Rith ar repo git go bhfuil athruithe uncommitted

en: Run over {cibase} to find -debug.apk. and skip repo_basedir {repo_basedir}
ga: Rith thar {cibase} chun -debug.apk a aimsiú. agus scipeáil repo_basedir {repo_basedir}

en: Run rewritemeta to fix formatting
ga: Rith rewritemeta chun formáidiú a shocrú

en: Running first pass with MD5 checking disabled
ga: Ag rith an chéad phas le MD5 seiceáil faoi mhíchumas

en: Running wget in {path}
ga: Ag rith wget in {path}

en: SHA-256 of {url} does not match entry!
ga: Ní mheaitseálann SHA-256 de {url} iontráil!

en: Scan the resulting APK(s) for known non-free classes.
ga: Scan an APK (í) mar thoradh air sin le haghaidh ranganna neamh-saor in aisce ar a dtugtar.

en: Scan the source code of a package
ga: Scan cód foinse pacáiste

en: Scanner found {count} problems in {apk}
ga: Fuair scanóir fadhbanna {count} i {apk}

en: Scanner found {count} problems in {appid}:
ga: D'aimsigh scanóir fadhbanna {count} i {appid}:

en: Scanner found {count} problems in {appid}:{versionCode}:
ga: Fuair scanóir fadhbanna {count} in {appid}:{versionCode}:

en: Scanner found {} problem | Scanner found {} problems
ga[0]: Aimsíodh {} fadhb leis an scanóir
ga[1]: Fuair an scanóir {} fadhbanna
ga[2]: Fuair an scanóir {} fadhbanna
ga[3]: Fuair an scanóir {} fadhbanna
ga[4]: Fuair an scanóir {} fadhbanna

en: Scanning APK for extra signing blocks.
ga: Scanadh APK le haghaidh bloic sínithe breise.

en: Scanning APK with dexdump for known non-free classes.
ga: Scanadh APK le dexdump do ranganna neamh-saor in aisce ar a dtugtar.

en: Set NDK {release} ({version}) up
ga: Socraigh NDK {release} ({version}) suas

en: Set clock to that time using:
ga: Socraigh clog go dtí an t-am sin ag baint úsáide as:

en: Set maximum releases in repo before older ones are archived
ga: Socraigh na heisiúintí uasta in repo sula gcuirtear na cinn níos sine i gcartlann

en: Set open file limit to {integer}
ga: Socraigh teorainn oscailte comhaid go {integer}

en: Set up an app build for a nightly build repo
ga: Socraigh tógáil app le haghaidh repo tógála oíche

en: Setting open file limit failed:
ga: Níorbh fhéidir teorainn oscailte comhaid a shocrú:

en: Setting {0} sec timeout for this build
ga: Am istigh soic {0} leagan síos don tógáil seo

en: Sign and place packages in the repo
ga: Sínigh agus cuir pacáistí sa repo

en: Sign indexes created using update --nosign
ga: Sínigh innéacsanna a cruthaíodh le nuashonrú --nosign

en: Skip scanning the source code for binaries and other problems
ga: Scipeáil scanadh an cód foinse do binaries agus fadhbanna eile

en: Skipping '{apkfilename}' with invalid signature!
ga: Scipeáil '{apkfilename}' le síniú neamhbhailí!

en: Skipping GitLab Pages mirror because the repo is too large (>%.2fGB)!
ga: Scáthán Leathanaigh GitLab á scipeáil toisc go bhfuil an repo ró-mhór (>%.2fGB)!

en: Skipping index generation for {appid}
ga: Gan bacadh le giniúint innéacs le haghaidh {appid}

en: Skipping {apkfilename} with invalid signature!
ga: Scipeáil {apkfilename} le síniú neamhbhailí!

en: Skipping {appid}: disabled
ga: Scipeáil {appid}: disabled

en: Specify a local folder to sync the repo to
ga: Sonraigh fillteán logánta chun an t-athshealbhú a shioncronú

en: Specify an identity file to provide to SSH for rsyncing
ga: Sonraigh comhad aitheantais le soláthar do SSH le haghaidh rsyncing

en: Specify which debug keystore file to use.
ga: Sonraigh an comhad siopa eochrach dífhabhtaithe atá le húsáid.

en: Spew out even more information than normal
ga: Spew amach níos mó eolais ná mar is gnách

en: Stripping mystery signature from {apkfilename}
ga: Síniú rúndiamhrach á stialladh ó {apkfilename}

en: Summary '%s' is just the app's name
ga: Achoimre níl i '%s' ach ainm an fheidhmchláir

en: Summary of length {length} is over the {limit} char limit
ga: Tá achoimre ar fhad {length} os cionn na teorann char {limit}

en: System clock is older than date in {path}!
ga: Tá clog an chórais níos sine ná an dáta i {path}!

en: Tags update mode only works for git, hg, bzr and git-svn repositories currently
ga: Ní oibríonn mód nuashonraithe clibeanna ach amháin le haghaidh stórtha git, hg, bzr agus git-svn faoi láthair

en: Tags update mode used in git-svn, but the repo was not set up with tags
ga: Clibeanna cothrom le dáta modh a úsáidtear i git-svn, ach ní raibh an repo ar bun le clibeanna

en: Test mode - put output in the tmp directory only, and always build, even if the output already exists.
ga: Modh tástála - aschur a chur san eolaire tmp amháin, agus a thógáil i gcónaí, fiú má tá an t-aschur ann cheana féin.

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: The OBB version code must come after "{name}.":
ga: Ní mór don chód leagan OBB teacht i ndiaidh "{name}.":

en: The base URL for the repo to log (default: https://f-droid.org)
ga: An URL bonn le haghaidh an repo a logáil (réamhshocrú: https://f-droid.org)

en: The directory to write the mirror to
ga: An chomhadlann chun an scáthán a scríobh chuig

en: The file to be included in the repo (path or glob)
ga: An comhad atá le cur san áireamh sa repo (cosán nó glob)

en: The repository's fingerprint does not match.
ga: Ní mheaitseálann méarlorg an stóir.

en: The root dir for local_copy_dir "{path}" does not exist!
ga: Níl an dir fréimhe do local_copy_dir "{path}" ann!

en: There is a keyalias collision - publishing halted
ga: Tá imbhualadh keyalias ann - cuireadh stop leis an bhfoilsitheoireacht

en: These are the apps that have been archived from the main repo.
ga: Is iad seo na feidhmchláir atá curtha i gcartlann ón bpríomh-repo.

en: This command should never be used to mirror f-droid.org! A full copy requires more than 600GB.
ga: Níor chóir an t-ordú seo a úsáid riamh chun scáthán a dhéanamh ar f-droid.org! Éilíonn cóip iomlán níos mó ná 600GB.

en: This is a repository of apps to be used with F-Droid. Applications in this repository are either official binaries built by the original application developers, or are binaries built from source by the admin of f-droid.org using the tools on https://gitlab.com/fdroid.
ga: Is stór feidhmchlár é seo atá le húsáid le F-Droid. Tá iarratais sa stór ceachtar binaries oifigiúla tógtha ag na forbróirí iarratas bunaidh, nó tá binaries tógtha ó fhoinse ag an admin f-droid.org ag baint úsáide as na huirlisí ar https://gitlab.com/fdroid.

en: This repo already has local metadata: %s
ga: Tá meiteashonraí logánta ag an athiarratas seo cheana: %s

en: To complete the setup, add your APKs to "%s"
    then run "fdroid update -c; fdroid update".  You might also want to edit
    "config.yml" to set the URL, repo name, and more.  You should also set up
    a signing key (a temporary one might have been automatically generated).
    
    For more info: https://f-droid.org/docs/Setup_an_F-Droid_App_Repo
    and https://f-droid.org/docs/Signing_Process
ga: Chun an socrú a chríochnú, cuir do APKs le "%s"
    Ansin rith "Nuashonrú FDROID -C; nuashonrú fdroid".  B'fhéidir gur mhaith leat eagarthóireacht a dhéanamh freisin
    "config.yml" a shocrú ar an URL, ainm repo, agus níos mó.  Chomh maith leis sin, ba cheart duit
    eochair shínithe (d'fhéadfadh ceann sealadach a bheith ginte go huathoibríoch).
    
    Tuilleadh eolais: https://f-droid.org/docs/Setup_an_F-Droid_App_Repo
    agus https://f-droid.org/docs/Signing_Process

en: To use awsbucket, awssecretkey and awsaccesskeyid must also be set in config.yml!
ga: Chun awsbucket a úsáid, ní mór awssecretkey agus awsaccesskeyid a shocrú i config.yml freisin!

en: To use rclone, rclone_config and awsbucket must be set in config.yml!
ga: Chun rclone a úsáid, ní mór rclone_config agus awsbucket a shocrú i config.yml!

en: URL must start with https:// or http://
ga: Ní mór URL tosú le https:// nó http://

en: URL shorteners should not be used
ga: Níor chóir giorraithe URL a úsáid

en: Unexpected license tag "{}"! Only use FSF or OSI approved tags from https://spdx.org/license-list
ga: Clib cheadúnais gan choinne "{}"! Ná húsáid ach clibeanna faofa FSF nó OSI ó https://spdx.org/license-list

en: Unexpected license tag "{}"! Only use license tags configured in your config file
ga: Clib cheadúnais gan choinne "{}"! Ná húsáid ach clibeanna ceadúnais atá cumraithe i do chomhad cumraíochta

en: Unexpected symlink target: {link} -> {target}
ga: Sprioc symlink gan choinne: {link} -> {target}

en: Unknown entry {key} in {configname}
ga: Iontráil anaithnid {key} in {configname}

en: Unknown exception found!
ga: Aimsíodh eisceacht anaithnid!

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: Unknown file '{filename}' in build '{versionName}'
ga: Comhad anaithnid '{filename}' in build '{versionName}'

en: Unknown metadata format: %s
ga: Formáid anaithnid mheiteashonraí: %s

en: Unknown metadata format: {path} (use: *.yml)
ga: Formáid mheiteashonraí anaithnid: {path} (úsáid: *.yml)

en: Unknown version of aapt, might cause problems:
ga: Leagan anaithnid de aapt, d'fhéadfadh fadhbanna a chruthú:

en: Unnecessary leading space
ga: Spás tosaigh gan ghá

en: Unnecessary trailing space
ga: Spás rianaithe gan ghá

en: Unrecognised app field '{fieldname}' in '{path}'
ga: Réimse app neamhaitheanta '{fieldname}' in '{path}'

en: Unrecognised build flag '{build_flag}' in '{path}'
ga: Bratach tógála neamhaitheanta '{build_flag}' in '{path}'

en: Unsupported file type "{extension}" for repo graphic
ga: Cineál comhaid gan tacaíocht "{extension}" le haghaidh grafach repo

en: Unsupported graphics file found: {path}
ga: Aimsíodh comhad grafaicí gan tacaíocht: {path}

en: Unused extlib at %s
ga: Extlib neamhúsáidte ag %s

en: Unused file at %s
ga: Comhad neamhúsáidte ag %s

en: Unused scandelete path: %s
ga: Conair scanta neamhúsáidte: %s

en: Unused scanignore path: %s
ga: Conair scanignore neamhúsáidte: %s

en: Unzipping to %s
ga: Dízipeáil go %s

en: Update repo information for new packages
ga: Nuashonraigh faisnéis maidir le pacáistí nua

en: Update the binary transparency log for a URL
ga: Nuashonraigh an logchomhad trédhearcachta dénártha le haghaidh URL

en: UpdateCheckData has invalid URL: {url}
ga: Tá URL neamhbhailí ag UpdateCheckData: {url}

en: UpdateCheckData must match the version code as integer (\d or [0-9]): {codeex}
ga: Ní mór do UpdateCheckData an cód leagain a mheaitseáil mar slánuimhir (\d nó [0-9]): {codeex}

en: UpdateCheckData must use HTTPS URL: {url}
ga: Ní mór do UpdateCheckData URL HTTPS a úsáid: {url}

en: UpdateCheckData not a valid URL: {url}
ga: UpdateCheckData ní URL bailí é: {url}

en: UpdateCheckMode is set but it looks like checkupdates hasn't been run yet.
ga: Tá UpdateCheckMode socraithe ach tá an chuma air nach bhfuil checkupdates rite fós.

note: Translators: https://developer.android.com/studio/build/application-id
en: UpdateCheckMode is set but it looks likecheckupdates hasn't been run yet
ga: UpdateCheckMode socraithe ach tá an chuma air nár ritheadh nuashonruithe go fóill

en: UpdateCheckName is set to the known application ID, it can be removed
ga: UpdateCheckName is set to the known application ID, is féidir é a bhaint

en: Uploading {apkfilename} to androidobservatory.org
ga: {apkfilename} á uaslódáil chuig androidobservatory.org

en: Uploading {apkfilename} to virustotal
ga: {apkfilename} á uaslódáil chuig virustotal

en: Usage
ga: Úsáid

en: Usage: %s
ga: Úsáid: %s

en: Use /HEAD instead of /master or /main to point at a file in the default branch
ga: Úsáid / HEAD in ionad / máistir nó / príomh go pointe ag comhad sa bhrainse réamhshocraithe

en: Use /HEAD instead of /master to point at a file in the default branch
ga: Úsáid / HEAD in ionad / máistir go pointe ag comhad sa bhrainse réamhshocraithe

en: Use `fdroid update -c` to create it.
ga: Bain úsáid as 'nuashonrú fdroid -c' chun é a chruthú.

en: Use build server
ga: Úsáid freastalaí tógála

en: Use date from APK instead of current time for newly added APKs
ga: Dáta úsáide ó APK in ionad an ama reatha le haghaidh APKs nua-bhreise

en: Using "{path}" for configuring s3cmd.
ga: Ag baint úsáide as "{path}" chun s3cmd a chumrú.

en: Using "{path}" for syncing with remote storage.
ga: Ag baint úsáide as "{path}" chun sioncronú le cianstóráil.

en: Using APK Signature v2
ga: Ag baint úsáide as Síniú APK v2

en: Using APK Signature v3
ga: Ag baint úsáide as Síniú APK v3

en: Using JAR Signature
ga: Ag baint úsáide as Síniú JAR

en: Using Java's jarsigner, not recommended for verifying APKs! Use apksigner
ga: Ag baint úsáide as jarsigner Java, ní mholtar chun APKs a fhíorú! Úsáid apksigner

en: Using androguard from "{path}"
ga: Ag baint úsáide as androguard ó "{path}"

en: Using blank dictionary instead of contents of {path}!
ga: Ag baint úsáide as foclóir bán in ionad ábhar {path}!

en: Using existing keystore "{path}"
ga: Ag baint úsáide as keystore atá ann cheana "{path}"

en: Using rclone to sync with: {url}
ga: Ag baint úsáide as rclone chun sioncronú le: {url}

en: Using s3cmd to sync with: {url}
ga: Ag baint úsáide as s3cmd chun sioncronú le: {url}

en: Valid commands are:
ga: Is iad na horduithe bailí ná:

en: Verify against locally cached copy rather than redownloading.
ga: Fíoraigh i gcoinne cóip atá i dtaisce go háitiúil seachas athluchtú.

en: Verify the integrity of downloaded packages
ga: Fíoraigh sláine na bpacáistí íoslódáilte

en: Verifying index signature:
ga: Síniú an innéacs á fhíorú:

en: Verifying package {path} with apksigner.
ga: Pacáiste {path} á fhíorú le apksigner.

en: VirusTotal API key cannot upload files larger than 32MB, use {url} to upload {path}.
ga: Ní féidir le heochair API VirusTotal comhaid níos mó ná 32MB a uaslódáil, úsáid {url} chun {path} a uaslódáil.

en: Warn about possible metadata errors
ga: Tabhair rabhadh faoi earráidí meiteashonraí a d'fhéadfadh a bheith ann

en: WebAssembly binary file
ga: Comhad dénártha WebAssembly

en: When configured for signed indexes, create only unsigned indexes at this stage
ga: Nuair atá sé cumraithe le haghaidh innéacsanna sínithe, ná cruthaigh ach innéacsanna gan síniú ag an gcéim seo

en: When linting the entire repository yamllint is disabled by default. This option forces yamllint regardless.
ga: Nuair a linting an yamllint stór ar fad faoi mhíchumas de réir réamhshocraithe. Cuireann an rogha seo iallach ar yamllint beag beann.

en: When signing or verifying fails, exit with an error code.
ga: Nuair a theipeann ar shíniú nó ar fhíorú, scoir le cód earráide.

en: Would you like to download and install F-Droid.apk via adb? (YES/no)
ga: Ar mhaith leat F-Droid.apk a íoslódáil agus a shuiteáil trí adb? (TÁ/Níl)

en: Would you like to download the app(s) from f-droid.org? (YES/no)
ga: Ar mhaith leat na haipeanna/na haipeanna a íoslódáil ó f-droid.org? (TÁ/Níl)

en: X.509 'Distinguished Name' used when generating keys
ga: X.509 'Ainm Oirirce' a úsáidtear agus eochracha á nginiúint

en: You can use ANDROID_HOME to set the path to your SDK, i.e.:
ga: Is féidir leat ANDROID_HOME a úsáid chun an cosán a shocrú chuig do SDK, i.e.:

en: ZIP file archive
ga: Cartlann comhad ZIP

en: adb reports {serial} is "{status}"!
ga: tuarascálacha adb {serial} is "{status}"!

en: adding IdentityFile to {path}
ga: IdentityFile á chur le {path}

en: adding to {name}: {path}
ga: ag cur le {name}: {path}

en: ambiguous option: %(option)s could match %(matches)s
ga: Rogha dhébhríoch: D'fhéadfadh %(option)s %(matches)s a mheaitseáil

en: ambiguous option: %s (%s?)
ga: Rogha dhébhríoch: %s (%s?)

en: apksigner not found! Cannot sign or verify modern APKs
ga: apksigner gan aimsiú! Ní féidir APKs nua-aimseartha a shíniú nó a fhíorú

en: apksigner not found, it's required for signing!
ga: apksigner gan aimsiú, tá sé ag teastáil le síniú!

en: application ID of file to operate on
ga: aitheantas feidhmchláir an chomhaid le hoibriú air

en: application ID with optional versionCode in the form APPID[:VERCODE]
ga: ID iarratais le leagan roghnachCode san fhoirm APPID[:VERCODE]

en: archive_url needs to end with /archive
ga: Caithfidh archive_url deireadh a chur le /cartlann

en: argument "-" with mode %r
ga: argóint "-" le mód %r

en: argument %(argument_name)s: %(message)s
ga: argóint %(argument_name)s: %(message)s

en: attempting bare SSH connection to test deploy key:
ga: ag iarraidh nasc SSH lom chun eochair imscaradh tástála:

en: can not parse scrlib spec (not a string): '{}'
ga: ní féidir spec scrlib a pharsáil (ní teaghrán): '{}'

en: can't open '%(filename)s': %(error)s
ga: ní féidir '%(filename)s' a oscailt: %(error)s

en: can't open non-https url: '{};
ga: ní féidir url neamh-https a oscailt: '{};

en: cannot find required srclibs: "{path}"
ga: ní féidir srclibs riachtanacha a aimsiú: "{path}"

en: cannot have multiple subparser arguments
ga: ní féidir argóintí éagsúla subparser a bheith acu

en: cannot merge actions - two groups are named %r
ga: ní féidir gníomhartha a chumasc - ainmnítear %r ar dhá ghrúpa

en: cannot publish update, did you set the deploy key?
ga: Ní féidir nuashonrú a fhoilsiú, ar shocraigh tú an eochair imlonnaithe?

en: cloning {url}
ga: clónáil {url}

en: commands from plugin modules:
ga: orduithe ó mhodúil bhreiseáin:

en: complex
ga: casta

en: conflicting option string: %s | conflicting option strings: %s
ga[0]: teaghrán rogha contrártha: %s
ga[1]: teaghráin roghanna contrártha: %s
ga[2]: teaghráin roghanna contrártha: %s
ga[3]: teaghráin roghanna contrártha: %s
ga[4]: teaghráin roghanna contrártha: %s

en: conflicting subparser alias: %s
ga: ailias fo-pharsála contrártha: %s

en: conflicting subparser: %s
ga: fopharsálaí contrártha: %s

en: could not parse '{path}'
ga: níorbh fhéidir '{path}' a pharsáil

en: could not parse srclib spec (no name specified): '{}'
ga: Níorbh fhéidir srclib spec a pharsáil (níor sonraíodh ainm ar bith): '{}'

en: could not parse srclib spec (no ref specified): '{}'
ga: Níorbh fhéidir srclib spec a pharsáil (níor sonraíodh tag): '{}'

en: could not parse srclib spec (too many '@' signs): '{}'
ga: níorbh fhéidir spec srclib a pharsáil (an iomarca comharthaí '@'): '{}'

en: created {path}
ga: cruthaíodh {path}

en: current version is newer: old vercode={old}, new vercode={new}
ga: Tá an leagan reatha níos nuaí: sean-vercode={old}, vercode nua={new}

en: deleting: repo/{apkfilename}
ga: scriosadh: repo/{apkfilename}

en: dependency file without lock
ga: comhad spleáchais gan ghlas

en: deployed process log {path} to {dest}
ga: loga próiseas imlonnaithe {path} go {dest}

en: dest= is required for options like %r
ga: dest= ag teastáil le haghaidh roghanna cosúil le %r

en: downloading '{}'
ga: '{}' á íosluchtú

en: downloading scanner signatures from '{}' failed
ga: Theip ar shínithe scanóirí a íosluchtú ó '{}'

en: executable binary, possibly code
ga: dénártha inrite, cód b'fhéidir

en: expected %s argument | expected %s arguments
ga[0]: bhíothas ag súil le argóint %s
ga[1]: bhíothas ag súil le %s argóint
ga[2]: bhíothas ag súil le %s argóint
ga[3]: bhíothas ag súil le %s argóint
ga[4]: bhíothas ag súil le %s argóint

en: expected at least one argument
ga: bhíothas ag súil le hargóint amháin ar a laghad

en: expected at most one argument
ga: bhíothas ag súil le hargóint amháin ar a mhéad

en: expected one argument
ga: bhíothas ag súil le hargóint amháin

en: fdroid [<command>] [-h|--help|--version|<args>]
ga: fdroid [<command>] [-h|--help|--leagan|<args>]

en: fetch the latest version of signatures from the web
ga: Faigh an leagan is déanaí de shínithe ón ngréasán

en: floating-point
ga: snámhphointe

en: force metadata errors (default) to be warnings, or to be ignored.
ga: bhfeidhm earráidí meiteashonraí (réamhshocrú) a bheith ina rabhaidh, nó le neamhaird a dhéanamh orthu.

en: git svn clone failed
ga: theip ar chlón git svn

en: gzip file archive
ga: Cartlann Comhad Gzip

en: ignored explicit argument %r
ga: neamhaird ar argóint fhollasach %r

en: index-v1 must have a signature, use `fdroid signindex` to create it!
ga: Ní mór síniú a bheith ag Innéacs-V1, bain úsáid as 'FDROID Signindex' chun é a chruthú!

en: index-v2 must have a signature, use `fdroid signindex` to create it!
ga: Ní mór síniú a bheith ag Innéacs-V2, bain úsáid as 'FDROID Signindex' chun é a chruthú!

en: integer
ga: slánuimhir

en: invalid %(type)s value: %(value)r
ga: luach neamhbhailí %(type)s: %(value)r

en: invalid choice: %(value)r (choose from %(choices)s)
ga: rogha neamhbhailí: %(value)r (roghnaigh ó %(choices)s)

en: invalid conflict_resolution value: %r
ga: Luach conflict_resolution neamhbhailí:%r

en: invalid option string %(option)r: must start with a character %(prefix_chars)r
ga: teaghrán neamhbhailí roghanna %(option)r: ní mór tosú le carachtar %(prefix_chars)r

en: ipfs_cid not found, skipping CIDv1 generation
ga: ipfs_cid gan aimsiú, gan bacadh le giniúint CIDv1

en: latest build recipe is newer: old vercode={old}, new vercode={new}
ga: Tá an t-oideas tógála is déanaí níos nuaí: sean-vercode={old}, vercode nua={new}

en: local_copy_dir does not end with "fdroid", perhaps you meant: "{path}"
ga: Ní chríochnaíonn local_copy_dir le "fdroid", b'fhéidir gur chiallaigh tú: "{path}"

en: local_copy_dir must be an absolute path!
ga: Caithfidh local_copy_dir a bheith ina cosán iomlán!

en: local_copy_dir must be directory, not a file!
ga: Ní mór local_copy_dir a bheith eolaire, ní comhad!

en: mirror '%s' does not end with 'fdroid'!
ga: ní chríochnaíonn scáthán '%s' le 'fdroid'!

en: mirrors set twice, in config.yml and {path}!
ga: scátháin leagtha faoi dhó, i config.yml agus {path}!

en: mutually exclusive arguments must be optional
ga: ní mór argóintí comheisiacha a bheith roghnach

en: next {name} cache update due in {time}
ga: an chéad nuashonrú taisce {name} eile dlite i {time}

en: no "icon" in {appid}
ga: níl "icon" in {appid}

en: no APK supplied
ga: níor soláthraíodh aon APK

en: no such option: %s
ga: Níl a leithéid de rogha ann: %s

en: no version info found!
ga: Níor aimsíodh aon eolas leagain!

en: no version information found
ga: Níor aimsíodh aon eolas leagain

en: not allowed with argument %s
ga: ní cheadaítear le hargóint %s

en: one of the arguments %s is required
ga: tá ceann de na hargóintí %s ag teastáil

en: only accepts strings, lists, and tuples
ga: ní ghlacann ach teaghráin, liostaí, agus tuples

en: option %s: If you really want to install all the signed apps, use --all
ga: rogha %s: Más mian leat na feidhmchláir shínithe go léir a shuiteáil, úsáid --all

en: option %s: invalid %s value: %r
ga: Rogha %s: luach neamhbhailí %s:%r

en: option %s: invalid choice: %r (choose from %s)
ga: rogha %s: rogha neamhbhailí:%r (roghnaigh ó %s)

en: option -%s not recognized
ga: rogha -%s gan aithint

en: option -%s requires argument
ga: rogha -%s éilíonn argóint

en: option --%s must not have an argument
ga: rogha --%s ní mór argóint a bheith aige

en: option --%s not a unique prefix
ga: rogha --%s ní réimír uathúil é

en: option --%s not recognized
ga: rogha --%s gan aithint

en: option --%s requires argument
ga: rogha --%s éilíonn argóint

en: optional arguments
ga: argóintí roghnacha

en: options
ga: roghanna

en: overwriting existing {path}
ga: overwriting atá ann cheana {path}

en: positional arguments
ga: argóintí suímh

en: process log deploy {path} to {dest} failed!
ga: Theip ar logchomhad an phróisis {path} go {dest}!

en: reference binary missing signature
ga: tagairt dénártha síniú ar iarraidh

en: refuse downloading via insecure HTTP connection (use HTTPS or specify --no-https-check): {apkfilename}
ga: diúltú íoslódáil trí nasc HTTP neamhchinnte (úsáid HTTPS nó sonraigh --no-https-check): {apkfilename}

en: repo_icon "repo/icons/%s" does not exist, generating placeholder.
ga: repo_icon níl "repo/icons/%s" ann, rud a ghineann sealbhóir áite.

en: repo_url needs to end with /repo
ga: Caithfidh repo_url deireadh a chur le / repo

en: rsync is missing or broken: {error}
ga: rsync ar iarraidh nó briste: {error}

en: ruamel.yaml not installed, can not write metadata.
ga: ruamel.yaml nach bhfuil suiteáilte, ní féidir meiteashonraí a scríobh.

en: s3cmd sync indexes {path} to {url} and delete
ga: innéacsanna sioncronaithe s3cmd {path} go {url} agus scrios

en: s3cmd syncs indexes from {path} to {url} and deletes removed
ga: sioncrónaíonn s3cmd innéacsanna ó {path} go {url} agus scriosann sé bainte

en: scanner cache is malformed! You can clear it with: '{clear}'
ga: tá taisce scanóir míchumtha! Is féidir leat é a ghlanadh le: '{clear}'

en: serverwebroot: path does not end with "fdroid", perhaps you meant one of these:
ga: serverwebroot: ní chríochnaíonn cosán le "fdroid", b'fhéidir gur chiallaigh tú ceann acu seo:

en: shared library
ga: leabharlann chomhroinnte

en: show program's version number and exit
ga: Taispeáin uimhir leagain agus scoir an ríomhchláir

en: show this help message and exit
ga: Taispeáin an teachtaireacht chabhrach seo agus scoir

en: signed APK, either a file-path or HTTPS URL.
ga: APK sínithe, cosán comhaid nó URL HTTPS.

en: skip deploying full build logs: log content is empty
ga: Ná bac le logaí tógála iomlána a úsáid: tá an t-ábhar logála folamh

en: skip deploying full build logs: not enabled in config
ga: Ná bac le logaí iomlána tógála a úsáid: níl sé cumasaithe sa chumraíocht

en: skipping source tarball: {path}
ga: tarball foinse scipeála: {path}

en: srclibs missing name and/or @
ga: srclibs ainm ar iarraidh agus / nó @

en: static library
ga: Leabharlann statach

en: supplied reference binary has allowed signer {signer}
ga: tá dénártha tagartha soláthraithe ceadaithe signer {signer}

en: the following arguments are required: %s
ga: Tá na hargóintí seo a leanas ag teastáil: %s

en: true
ga: fíor

en: unexpected option string: %s
ga: teaghrán rogha gan choinne: %s

en: unknown parser %(parser_name)r (choices: %(choices)s)
ga: parsálaí anaithnid %(parser_name)r (roghanna: %(choices)s)

en: unrecognized arguments: %s
ga: argóintí neamhaitheanta: %s

en: unsafe permissions on '{config_file}' (should be 0600)!
ga: ceadanna neamhshábháilte ar '{config_file}' (ba chóir go mbeadh 0600)!

en: usage:
ga: úsáid:

en: using Apache libcloud to sync with {url}
ga: ag baint úsáide as Apache libcloud chun sioncronú le {url}

en: virustotal.com is rate limiting, waiting to retry...
ga: Tá virustotal.com ag teorannú ráta, ag fanacht le triail a bhaint as ...

en: yes
ga: tá

en: {0} app, {1} key aliases | {0} apps, {1} key aliases
ga[0]: {0} aip, {1} ailiasanna eochrach
ga[1]: {0} aippeanna, {1} ailiasanna eochrach
ga[2]: {0} aippeanna, {1} ailiasanna eochrach
ga[3]: {0} aippeanna, {1} ailiasanna eochrach
ga[4]: {0} aippeanna, {1} ailiasanna eochrach

en: {apkfilename} ({appid}) has no metadata!
ga: {apkfilename} ({appid}) níl aon mheiteashonraí aige!

en: {apkfilename} has multiple {name} files, looks like Master Key exploit!
ga: {apkfilename} Tá comhaid {name} iolracha, tá sé cosúil le leas a bhaint as Master Key!

en: {apkfilename}'s AndroidManifest.xml has a bad date:
ga: Tá drochdháta ag AndroidManifest.xml {apkfilename}:

en: {appid} does not have a name! Using application ID instead.
ga: Níl ainm ar {appid}! Ag baint úsáide as ID iarratais ina ionad.

en: {appid} from {path} is not a valid Android application ID!
ga: Ní ID feidhmchlár Android bailí é {appid} ó {path}!

en: {appid} from {path} is not a valid Java Package Name!
ga: Ní Ainm Pacáiste Java bailí é {appid} ó {path}!

en: {appid} has both APKs and files: {files}
ga: Tá APKs agus comhaid araon ag {appid}: {files}

en: {appid} is missing {name}
ga: Tá {appid} ar iarraidh {name}

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: {appid}: Unknown extlib {path} in build '{versionName}'
ga: {appid}: Extlib {path} anaithnid i dtógáil '{versionName}'

en: {appid}: no builds specified, running on current source state
ga: {appid}: níl aon tógáil sonraithe, ag rith ar staid na foinse reatha

en: {appid}: {field} must be a '{type}', but it is a '{fieldtype}!'
ga: {appid}: Caithfidh {field} a bheith ina '{type}', ach is '{fieldtype}' é!'

en: {appid}: {field} must be a '{type}', but it is a '{fieldtype}'!
ga: {appid}: Caithfidh {field} a bheith ina '{type}', ach is '{fieldtype}' é!

en: {build_flag} must be an integer, found: {value}
ga: Ní mór {build_flag} a bheith ina slánuimhir, le fáil: {value}

en: {build_flag} must be list or string, found: {value}
ga: Ní mór {build_flag} a bheith liosta nó teaghrán, le fáil: {value}

en: {file} is blank or corrupt!
ga: Tá {file} bán nó truaillithe!

en: {name} "{section}/icons/{path}" does not exist! Check "config.yml".
ga: {name} Níl "{section}/icons/{path}" ann! Seiceáil "config.yml".

en: {oldfile} is deprecated, use {newfile}
ga: Tá {oldfile} imithe i léig, úsáid {newfile}

en: {path} already exists, ignoring import results!
ga: Tá {path} ann cheana féin, gan aird ar thorthaí iompórtála!

en: {path} does not exist!  Create it by running:
ga: Níl {path} ann!  Cruthaigh é trí rith:

en: {path} has bad file signature "{pattern}", possible Janus exploit!
ga: {path} Tá síniú comhad dona "{pattern}", is féidir Janus leas a bhaint as!

en: {path} has been flagged by virustotal {count} times:
ga: {path} curtha faoi bhratach ag virustotal {count} times:

en: {path} has the wrong fingerprint ({fingerprint})!
ga: Tá an méarloirg mícheart ag {path} ({fingerprint})!

en: {path} is not "key: value" dict, but a {datatype}!
ga: Níl {path} "eochair: luach" dict, ach {datatype}!

en: {path} is not a standard config file!
ga: Ní comhad cumraíochta caighdeánach é {path}!

en: {path} is not list, but a {datatype}!
ga: Níl {path} liosta, ach {datatype}!

en: {path} is not {expected_type}, but a {datatype}!
ga: Níl {path} {expected_type}, ach {datatype}!

en: {path} is zero size!
ga: Is é {path} méid nialasach!

en: {path} more than 200MB, manually upload: {url}
ga: {path} níos mó ná 200MB, uaslódáil de láimh: {url}

en: {path}: "{code}" is not a valid ISO_3166-1 alpha-2 country code!
ga: {path}: Ní cód tíre bailí ISO_3166-1 alfa-2 é "{code}"!

en: {url} does not end with "fdroid", check the URL path!
ga: Ní chríochnaíonn {url} le "fdroid", seiceáil an cosán URL!

en: {url} does not start with "http"!
ga: Ní thosaíonn {url} le "http"!

en: {} build failed | {} builds failed
ga[0]: Theip ar {} tógáil
ga[1]: Theip ar {} tógálacha
ga[2]: Theip ar {} tógálacha
ga[3]: Theip ar {} tógálacha
ga[4]: Theip ar {} tógálacha

en: {} build succeeded | {} builds succeeded
ga[0]: D'éirigh le {} tógáil
ga[1]: D'éirigh le {} tógálacha
ga[2]: D'éirigh le {} tógálacha
ga[3]: D'éirigh le {} tógálacha
ga[4]: D'éirigh le {} tógálacha
