fdroidserver 2.0a5-27-gf24eae0f - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: %r is not callable
hi: %r कॉल करने योग्य नहीं है

en: .__call__() not defined
hi: .__call__() परिभाषित नहीं

en: Build a package from source
hi: स्रोत से एक पैकेज बनाएँ

en: Check for updates to applications
hi: अनुप्रयोगों के अपडेट के लिए जाँच करें

en: Command '%s' not recognised.
hi: कमांड '%s' पहचाना नहीं।

en: Options
hi: विकल्प

en: Unknown exception found!
hi: अज्ञात अपवाद मिला!

en: Usage
hi: प्रयोग

en: Usage: %s
hi: प्रयोग: %s

en: Valid commands are:
hi: मान्य कमांड्स हैं:

en: complex
hi: जटिल

en: option -%s not recognized
hi: विकल्प -%s मान्यता प्राप्त नहीं

en: optional arguments
hi: वैकल्पिक तर्क

en: show this help message and exit
hi: यह मदद संदेश दिखाएं और बाहर निकलें

en: usage:
hi: प्रयोग:
