fdroidserver 2.0a5-27-gf24eae0f - en to ro translation catalogue (550 entries)

en: 
    SSH public key to be used as deploy key:
ro: 
    Cheia publică SSH care urmează să fie utilizată ca cheie de implementare:

en: 
    {path} encoded for the DEBUG_KEYSTORE secret variable:
ro: 
    {path} codificată pentru variabila secretă DEBUG_KEYSTORE:

en: "%s/" has no matching metadata file!
ro: "%s/" nu are un fișier de metadate corespunzător!

en: "local_copy_dir" {path} does not exist!
ro: "local_copy_dir" {path} nu există!

en: "{apkfilename}" is already installed on {dev}.
ro: "{apkfilename}" este deja instalat pe {dev}.

en: "{path}" contains outdated {name} ({version})
ro: "{path}" conține {name} ({version}) depășite

en: "{path}" contains recent {name} ({version})
ro: "{path}" conține {name} recente ({version})

en: "{path}" exists but s3cmd is not installed!
ro: "{path}" există, dar s3cmd nu este instalat!

en: "{path}" is not a supported file format (use: metadata/*.yml)
ro: "{path}" nu este un format de fișier acceptat (utilizați: metadata/*.yml)

en: "{path}" is signed by a key that is not allowed:
ro: "{path}" este semnat de o cheie care nu este permisă:

en: "{url}" is not a valid URL!
ro: "{url}" nu este un URL valid!

en: %(option)s option requires %(number)d argument | %(option)s option requires %(number)d arguments
ro[0]: Opțiunea %(option)s necesită %(number)d argument
ro[1]: Opțiunea %(option)s necesită %(number)d argumente
ro[2]: Opțiunea %(option)s necesită %(number)d argumente

en: %(prog)s: error: %(message)s
ro: %(prog)s: eroare: %(message)s

en: %d problems found
ro: %d probleme găsite

en: %prog [options]
ro: %prog [opțiuni]

en: %r is not callable
ro: %r nu este apelabil

en: %s did not produce a dict!
ro: %s nu a produs un text!

en: %s has bad SHA-256: %s
ro: %s are un SHA-256 greșit: %s

en: %s is not an accepted build field
ro: %s nu este un câmp de construcție acceptat

en: %s option does not take a value
ro: Opțiunea %s nu acceptă o valoare

en: 'keypass' not found in config.yml!
ro: 'keypass' nu a fost găsit în config.yml!

en: 'keystore' is NONE and 'smartcardoptions' is blank!
ro: 'keystore' este NONE și 'smartcardoptions' este gol!

en: 'keystore' not found in config.yml!
ro: 'keystore' nu a fost găsit în config.yml!

en: 'keystorepass' not found in config.yml!
ro: 'keystorepass' nu se găsește în config.yml!

en: 'repo_keyalias' not found in config.yml!
ro: 'repo_keyalias' nu se găsește în config.yml!

en: 'required' is an invalid argument for positionals
ro: 'required' este un argument invalid pentru poziționale

en: 'sdk_path' not set in config.yml!
ro: 'sdk_path' nu este setat în 'config.yml'!

en: '{aapt}' is too old, fdroid requires build-tools-{version} or newer!
ro: '{aapt}' este prea vechi, fdroid necesită build-tools-{version} sau mai nou!

en: '{field}' will be in random order! Use () or [] brackets if order is important!
ro: '{field}' va fi în ordine aleatorie! Folosiți paranteze () sau [] dacă ordinea este importantă!

en: '{path}' failed to execute!
ro: '{path}' nu a reușit să se execute!

en: '{path}' has invalid format, it should be a dictionary!
ro: '{path}' are un format invalid, ar trebui să fie un dicționar!

en: '{value}' is not a valid {field} in {appid}. Regex pattern: {pattern}
ro: '{value}' nu este valid {field} în {appid}. Regex model: {pattern}

en: '{value}' is not a valid {field}, should be {pattern}
ro: '{value}' nu este un {field} valid, ar trebui să fie {pattern}

en: ...checkupdate failed for {appid} : {error}
ro: ...checkupdate a eșuat pentru {appid} : {error}

en: .__call__() not defined
ro: .__call__() nu este definit

en: /issues is missing
ro: /problemele lipsesc

en: A URL is required as an argument!
ro: Un URL este necesar ca argument!

en: Add PGP signatures using GnuPG for packages in repo
ro: Adăugați semnături PGP folosind GnuPG pentru pachetele din depozit

en: Add a repo signing key to an unsigned repo
ro: Adăugați o cheie de semnare repo la un depozit nesemnat

en: Add skeleton metadata files for APKs that are missing them
ro: Adăugați fișiere de metadate schelet pentru APK-urile care le lipsesc

en: Adding new repo for only {name}
ro: Adăugarea unui nou depozit doar pentru {name}

en: Alias of the repo signing key in the keystore
ro: Alias al cheii de semnare repo din magazinul de chei

en: AllowedAPKSigningKeys missing but reference binary supplied
ro: AllowedAPKSigningKeys lipsește, dar este furnizat un binar de referință

en: Allows a different revision (or git branch) to be specified for the initial import
ro: Permite specificarea unei revizuiri diferite (sau a unei ramuri git) pentru importul inițial

en: Also mirror the full archive section
ro: De asemenea, oglindește secțiunea arhivă completă

en: Also warn about formatting issues, like rewritemeta -l
ro: De asemenea, avertizează asupra problemelor de formatare, cum ar fi rewritemeta -l

en: Android AAR library
ro: Biblioteca Android AAR

en: Android APK file
ro: Android APK fișier

en: Android DEX code
ro: Android DEX cod

en: Android SDK not found at {path}!
ro: Android SDK nu a fost găsit la {path}!

en: Android SDK path '{path}' does not exist!
ro: Calea Android SDK '{path}' nu există!

en: Android SDK path '{path}' is not a directory!
ro: Calea Android SDK '{path}' nu este un director!

en: Android SDK tool {cmd} not found!
ro: Instrumentul Android SDK {cmd} nu a fost găsit!

en: App has Binaries but does not have corresponding AllowedAPKSigningKeys to pin certificate.
ro: Aplicația are binare, dar nu are AllowedAPKSigningKeys corespunzătoare pentru a fixa certificatul.

en: App has NoSourceSince or ArchivePolicy "0 versions" but AutoUpdateMode or UpdateCheckMode are not None
ro: App are NoSourceSince sau ArchivePolicy "0 versions" dar AutoUpdateMode sau UpdateCheckMode nu sunt None

en: App is in '{repo}' but has a link to {url}
ro: Aplicația se află în '{repo}', dar are un link către {url}

en: App version has binary but does not have corresponding AllowedAPKSigningKeys to pin certificate.
ro: Versiunea aplicației are o versiune binară, dar nu are AllowedAPKSigningKeys corespunzătoare pentru a fixa certificatul.

en: Appending .git is not necessary
ro: Adăugarea .git nu este necesară

en: Archiving {apkfilename} with invalid signature!
ro: Arhivare {apkfilename} cu semnătură invalidă!

en: AutoUpdateMode with UpdateCheckMode: HTTP must have a pattern.
ro: AutoUpdateMode cu UpdateCheckMode: HTTP trebuie să aivă un format.

en: Bad entry type "{mirrortype}" in mirrors config: {mirror}
ro: Intrare de tip "{mirrortype}" greșită în configurația oglinzilor: {mirror}

en: Base URL to mirror, can include the index signing key using the query string: ?fingerprint=
ro: URL de bază pentru oglindire, poate include cheia de semnare a indexului folosind șirul de interogare: ?fingerprint=

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: Branch '{branch}' used as commit in build '{versionName}'
ro: Ramificația '{branch}' utilizată ca și confirmare în construcția '{versionName}'

en: Branch '{branch}' used as commit in srclib '{srclib}'
ro: Ramificația '{branch}' utilizată ca și commit în srclib '{srclib}'

en: Broken symlink: {path}
ro: Legătură sym ruptă: {path}

en: Build a package from source
ro: Construiți un pachet din sursă

en: Build all applications available
ro: Construiți toate aplicațiile disponibile

en: Build generated by `fdroid import` - remove disable line once ready
ro: Construire generată de `fdroid import` - eliminați linia de dezactivare odată ce este gata

en: Build metadata git repo has uncommited changes!
ro: Depozitul git al metadatelor de construire are modificări necomandate!

en: Build only the latest version of each package
ro: Construiți doar cea mai recentă versiune a fiecărui pachet

en: Built repo based in "%s" with this config:
ro: Construit depozit bazat în "%s" cu această configurație:

en: Can't auto-update app with no CurrentVersionCode
ro: Nu se poate actualiza automat aplicația fără CurrentVersionCode

en: Can't build due to {} error while scanning | Can't build due to {} errors while scanning
ro[0]: Nu se poate construi din cauza unei erori {} în timpul scanării
ro[1]: Nu se poate construi din cauza erorilor {} în timpul scanării
ro[2]: Nu se poate construi din cauza erorilor {} în timpul scanării

en: Cannot rewrite "{path}"
ro: Nu se poate rescrie "{path}"

en: Categories '%s' is not valid
ro: Categoriile "%s" nu sunt valabile

en: Categories are not set
ro: Categoriile nu sunt setate

en: Check for updates to applications
ro: Verificați dacă există actualizări ale aplicațiilor

en: Checking archiving for {appid} - apks:{integer}, keepversions:{keep}, archapks:{arch}
ro: Verificarea arhivării pentru {appid} - apks:{integer}, keepversions:{keep}, archapks:{arch}

en: Clean update - don't uses caches, reprocess all APKs
ro: Actualizare curată - nu folosește memoria cache, reprocesează toate APK-urile

en: Comma separated list of categories.
ro: Lista de categorii separate prin virgulă.

en: Command '%s' not recognised.
ro: Comanda '%s' nerecunoscută.

en: Commit changes
ro: Efectuați modificări

en: Conflicting "{field}" definitions between .yml and localized files:
ro: Definiții "{field}" contradictorii între fișierele .yml și cele localizate:

en: Conflicting arguments: '--verbose' and '--quiet' can not be specified at the same time.
ro: Argumente contradictorii: '--verbose' și '--quiet' nu pot fi specificate în același timp.

en: Conflicting config files! Using {newfile}, ignoring {oldfile}!
ro: Fișiere de configurare conflictuale! Folosind {newfile}, ignorând {oldfile}!

en: Could not find '{command}' on your system
ro: Nu a putut găsi '{command}' pe sistemul dvs

en: Could not find latest version code
ro: Nu a putut găsi codul ultimei versiuni

en: Could not find latest version name
ro: Nu a putut găsi numele celei mai recente versiuni

en: Could not find {path} to remove it
ro: Nu a putut găsi {path} pentru a-l elimina

en: Could not open APK {path} for analysis:
ro: Nu s-a putut deschide APK {path} pentru analiză:

en: Could not parse size "{size}", wrong type "{type}"
ro: Nu a putut analiza dimensiunea "{size}", tip greșit "{type}"

en: Couldn't find Application ID
ro: Nu s-a putut găsi ID-ul aplicației

en: Couldn't find any version information
ro: Nu am putut găsi nicio informație despre versiune

en: Couldn't find package ID
ro: Nu a putut găsi ID-ul pachetului

en: Cowardily refusing to overwrite existing signing key setup!
ro: Refuzând cu lașitate să suprascrieți configurarea cheilor de semnare existente!

en: Created new container "{name}"
ro: Creat un nou container "{name}"

en: Creating "{path}" for configuring s3cmd.
ro: Crearea "{path}" pentru configurarea s3cmd.

en: Creating log directory
ro: Crearea directorului de jurnal

en: Creating new S3 bucket: {url}
ro: Crearea unui nou recipient S3: {url}

en: Creating output directory
ro: Crearea directorului de ieșire

en: Creating signed index with this key (SHA256):
ro: Crearea unui index semnat cu această cheie (SHA256):

en: Creating temporary directory
ro: Crearea unui director temporar

en: Creating unsigned index in preparation for signing
ro: Crearea unui index nesemnat în vederea pregătirii pentru semnare

en: CurrentVersionCode {cv} is less than oldest build entry {versionCode}
ro: CurrentVersionCode {cv} este mai mic decât cea mai veche intrare de construcție {versionCode}

en: DEBUG_KEYSTORE is not set or the value is incomplete
ro: DEBUG_KEYSTORE nu este setat sau valoarea este incompletă

en: Delete APKs and/or OBBs without metadata from the repo
ro: Ștergeți APK-urile și/sau OBB-urile fără metadate din repo

en: Deleting archive, repo is too big ({size} max {limit})
ro: Ștergerea arhivei, repo este prea mare ({size} max {limit})

en: Deleting git-mirror history, repo is too big ({size} max {limit})
ro: Ștergerea istoricului git-mirror, repo este prea mare ({size} max {limit})

en: Deleting unknown file: {path}
ro: Ștergerea unui fișier necunoscut: {path}

en: Description '%s' is just the app's summary
ro: Descrierea "%s" este doar un rezumat al aplicației

en: Description has a duplicate line
ro: Descrierea are o linie duplicată

en: Description has a list (%s) but it isn't bulleted (*) nor numbered (#)
ro: Descrierea are o listă (%s), dar nu este punctată (*) și nici numerotată (#)

en: Description of length {length} is over the {limit} char limit
ro: Descrierea lungimii {length} este peste limita {limit} limitei de caractere

en: Do not add 'disable:' to the generated build entries
ro: Nu adăugați "disable:" la intrările de construcție generate

en: Do not deploy the new files to the repo
ro: Nu distribuiți noile fișiere în repo

en: Do not include "{path}" in URL!
ro: Nu includeți "{path}" în URL!

en: Do not prompt for Android SDK path, just fail
ro: Nu solicitați calea Android SDK, doar eșuați

en: Do not remove the private keys generated from the keystore
ro: Nu eliminați cheile private generate din keystore

en: Don't create a source tarball, useful when testing a build
ro: Nu creați un tarball sursă, util atunci când testați o construcție

en: Don't refresh the repository, useful when testing a build with no internet connection
ro: Nu reîmprospătați depozitul, util atunci când testați o construcție fără conexiune la internet

en: Don't use rsync checksums
ro: Nu folosiți sumele de verificare rsync

en: Download complete mirrors of small repos
ro: Descărcați oglinzi complete ale depozitelor mici

en: Downloading %s
ro: Descărcare %s

en: Downloading the repository already failed once, not trying again.
ro: Descărcarea depozitului a eșuat deja o dată, nu mai încerc din nou.

en: Downloading {url} failed. {error}
ro: Descărcarea {url} a eșuat. {error}

en: Duplicate Anti-Feature declaration at {path} was ignored!
ro: Declarația duplicată Anti-Feature la {path} a fost ignorată!

en: Duplicate entry "%s" in mirrors config!
ro: Intrare duplicată "%s" în oglinzile config!

en: Duplicate link in '{field}': {url}
ro: Legătură duplicată în "{field}": {url}

en: ERROR: The "server" subcommand has been removed, use "deploy"!
ro: ERROR: Subcomanda "server" a fost eliminată, utilizați "deploy"!

en: ERROR: this command should never be used to mirror f-droid.org!
    A full mirror of f-droid.org requires more than 200GB.
ro: ERROR: această comandă nu ar trebui să fie folosită niciodată pentru a oglindi f-droid.org!
    O oglindă completă a f-droid.org necesită mai mult de 200GB.

en: ERROR: unsupported CI type, patches welcome!
ro: ERROR: tip CI neacceptat, patch-uri binevenite!

en: ERROR: unsupported git host "%s", patches welcome!
ro: EROARE: gazdă git neacceptată „%s”, corecții binevenite!

en: Encoding is set to '{enc}' fdroid might run into encoding issues. Please set it to 'UTF-8' for best results.
ro: Encoding este setat la '{enc}' fdroid ar putea întâmpina probleme de codificare. Vă rugăm să o setați la 'UTF-8' pentru cele mai bune rezultate.

en: Enter the path to the Android SDK (%s) here:
    >
ro: Introduceți aici calea către Android SDK (%s):
    >

en: Environment variable {var} from {configname} is not set!
ro: Variabila de mediu {var} din {configname} nu este setată!

en: Error while getting repo address
ro: Eroare la obținerea adresei repo

en: Exit with a non-zero code if problems were found
ro: Ieșiți cu un cod diferit de zero dacă au fost găsite probleme

en: Extract application metadata from a source repository
ro: Extrageți metadatele aplicației dintr-un depozit sursă

en: Extract signatures from APKs
ro: Extrageți semnăturile din APK-uri

en: Failed copying {path}: {error}
ro: A eșuat copierea {path}: {error}

en: Failed fetching signatures for '{apkfilename}': {error}
ro: A eșuat preluarea semnăturilor pentru '{apkfilename}': {error}

en: Failed reading {path}: {error}
ro: A eșuat citirea {path}: {error}

en: Failed resizing {path}: {error}
ro: A eșuat redimensionarea {path}: {error}

en: Failed to create S3 bucket: {url}
ro: Nu s-a reușit crearea unui recipient S3: {url}

en: Failed to get APK information, deleting {path}
ro: Nu a reușit să obțină informații despre APK, ștergând {path}

en: Failed to get APK information, skipping {path}
ro: Nu a reușit să obțină informații despre APK, sărind peste {path}

en: Failed to get APK signing key fingerprint
ro: Nu a reușit să obțină amprenta digitală a cheii de semnare APK

en: Failed to install '{apkfilename}' on {dev}: {error}
ro: Nu s-a reușit instalarea '{apkfilename}' pe {dev}: {error}

en: Failed to sign application
ro: Nu a reușit să semneze aplicația

en: Fetched buildserverid from VM: {buildserverid}
ro: A preluat buildserverid de la VM: {buildserverid}

en: Fetched signatures for '{apkfilename}' -> '{sigdir}'
ro: A preluat semnăturile pentru '{apkfilename}' -> '{sigdir}'

en: File disappeared while processing it: {path}
ro: Fișierul a dispărut în timpul procesării acestuia: {path}

en: Finished
ro: Finalizat

en: Flattr donation methods belong in the FlattrID: field
ro: Metodele de donație Flattr fac parte din FlattrID: câmp

en: Forbidden HTML tags
ro: Etichete HTML interzise

en: Force build of disabled apps, and carries on regardless of scan problems. Only allowed in test mode.
ro: Forțează compilarea forțată a aplicațiilor dezactivate și continuă indiferent de problemele de scanare. Este permisă numai în modul de testare.

en: Force halting build after {0} sec timeout!
ro: Forțați oprirea construcției după {0} sec timeout!

en: Force scan of disabled apps and builds.
ro: Forțați scanarea aplicațiilor și construcțiilor dezactivate.

en: Found "{path}" graphic without metadata for app "{name}"!
ro: Am găsit graficul "{path}" fără metadate pentru aplicația "{name}"!

en: Found bad funding file "{path}" for "{name}":
ro: Am găsit un fișier de finanțare necorespunzător "{path}" pentru "{name}":

en: Found invalid appids in arguments
ro: Găsit appids invalid în argumente

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: Found invalid versionCodes for some apps
ro: Am găsit coduri de versiune invalide pentru unele aplicații

en: Found multiple JAR Signature Block Files in {path}
ro: Am găsit mai multe fișiere JAR Signature Block în {path}

en: Found multiple metadata files for {appid}
ro: Am găsit mai multe fișiere de metadate pentru {appid}

en: Found multiple signing certificates for repository.
ro: S-au găsit mai multe certificate de semnare pentru depozit.

en: Found no signing certificates for repository.
ro: Nu s-au găsit certificate de semnare pentru depozit.

en: Found non-file at %s
ro: Găsit non-file la %s

en: Found {apkfilename} at {url}
ro: Am găsit {apkfilename} la {url}

en: Found {count} problems in {filename}
ro: Am găsit {count} probleme în {filename}

en: Found {count} warnings in {filename}
ro: Am găsit {count} avertismente în {filename}

en: Generated skeleton metadata for {appid}
ro: Generarea metadatelor schelet pentru {appid}

en: Git checkout of '%s' failed
ro: Verificarea Git a '%s' a eșuat

en: Git clean failed
ro: Curățarea Git a eșuat

en: Git fetch failed
ro: Git fetch a eșuat

en: Git prune failed
ro: Git plum a eșuat

en: Git remote set-head failed: "%s"
ro: Git remote set-head a eșuat: "%s"

en: Git reset failed
ro: Resetarea Git a eșuat

en: Git submodule sync failed
ro: Sincronizarea submodulelor Git a eșuat

en: Git submodule update failed
ro: Actualizarea submodulelor Git a eșuat

en: HTTPS must be used with Subversion URLs!
ro: HTTPS trebuie folosit cu URL-urile Subversion!

en: If a git mirror gets to big, allow the archive to be deleted
ro: Dacă o oglindă git devine prea mare, permite ca arhiva să fie ștearsă

en: If this upload fails, try manually uploading to {url}
ro: Dacă această încărcare eșuează, încercați să încărcați manual la {url}

en: Ignoring '{field}' in '{metapath}' metadata because it is deprecated.
ro: Ignorarea lui '{field}' în metadatele '{metapath}', deoarece este depășită.

en: Ignoring FUNDING.yml entry longer than 2048: %s
ro: Ignorarea intrării FUNDING.yml mai lungă de 2048: %s

en: Ignoring bad element in manifest: %s
ro: Ignorarea elementului greșit din manifest: %s

en: Ignoring package without metadata:
ro: Ignorarea pachetului fără metadate:

en: Ignoring stale cache data for {apkfilename}
ro: Ignorarea datelor vechi din memoria cache pentru {apkfilename}

en: Include APKs that are signed with disabled algorithms like MD5
ro: Includeți APK-uri care sunt semnate cu algoritmi dezactivați, cum ar fi MD5

en: Include the PGP signature .asc files in the mirror
ro: Includeți fișierele .asc cu semnătura PGP în oglindă

en: Include the build logs in the mirror
ro: Includeți jurnalele de construcție în oglindă

en: Include the source tarballs in the mirror
ro: Includeți tarball-urile sursă în oglindă

en: Including metadata from %s@%s
ro: Includerea metadatelor din %s@%s

en: Including metadata from {path}
ro: Includerea metadatelor din {path}

en: Initialising submodules
ro: Inițializarea submodulelor

en: Install all signed applications available
ro: Instalați toate aplicațiile semnate disponibile

en: Install built packages on devices
ro: Instalarea pachetelor construite pe dispozitive

en: Installing %s...
ro: Se instalează %s...

en: Installing '{apkfilename}' on {dev}...
ro: Instalarea '{apkfilename}' pe {dev}...

en: Interact with the repo HTTP server
ro: Interacționați cu serverul HTTP repo

en: Invalid APK
ro: APK invalid

en: Invalid AutoUpdateMode: {mode}
ro: AutoUpdateMode invalid: {mode}

en: Invalid UpdateCheckMode: {mode}
ro: UpdateCheckMode invalid: {mode}

en: Invalid VercodeOperation: {field}
ro: VercodeOperation invalid: {field}

en: Invalid VercodeOperation: {invalid_ops}
ro: VercodeOperation invalidă: {invalid_ops}

en: Invalid application ID {appid}
ro: ID-ul aplicației nevalabil {appid}

en: Invalid boolean '%s'
ro: Boolean invalid "%s

en: Invalid bulleted list
ro: Listă cu puncte invalidă

en: Invalid name for published file: %s
ro: Nume nevalabil pentru fișierul publicat: %s

en: Invalid ndk: entry in build: "{ndk}"
ro: Ndk invalid: intrare în build: "{ndk}"

en: Invalid redirect to non-HTTPS: {before} -> {after}
ro: Redirecționare nevalabilă către non-HTTPS: {before} -> {after}

en: Invalid scrlib metadata: '{file}' does not exist
ro: Metadate scrlib nevalabile: '{file}' nu există

en: Invalid srclib metadata: could not parse '{file}'
ro: Metadate srclib nevalabile: nu s-a putut analiza '{file}'

en: Invalid srclib metadata: unknown key '{key}' in '{file}'
ro: Metadate srclib invalide: cheie necunoscută '{key}' în '{file}'

en: JAR signature failed to verify: {path}
ro: Nu s-a reușit verificarea semnăturii JAR: {path}

en: JAR signature verified: {path}
ro: Semnătura JAR verificată: {path}

en: Java JAR file
ro: Fișier Java JAR

en: Java JDK not found! Install in standard location or set java_paths!
ro: Java JDK nu a fost găsit! Instalați în locația standard sau setați java_paths!

en: Java compiled class
ro: Clasa compilată Java

en: Java jarsigner not found! Install in standard location or set java_paths!
ro: Java jarsigner nu a fost găsit! Instalați în locația standard sau setați java_paths!

en: Javascript in HTML src attributes
ro: Javascript în atributele src HTML

en: Keeping failed build "{apkfilename}"
ro: Nu a reușit să construiască "{apkfilename}"

en: Keystore for signing key:
ro: Keystore pentru cheia de semnare:

en: Last used commit '{commit}' looks like a tag, but UpdateCheckMode is '{ucm}'
ro: Ultima confirmare utilizată '{commit}' arată ca o etichetă, dar UpdateCheckMode este '{ucm}'

en: Liberapay donation methods belong in the Liberapay: field
ro: Metodele de donație Liberapay se află în Liberapay: câmp

en: List files that would be reformatted (dry run)
ro: Lista fișierelor care ar urma să fie reformatate (execuție în regim de probă)

en: Locale included in f-droid.org URL
ro: Locale incluse în URL-ul f-droid.org

en: Make the build stop on exceptions
ro: Opriți construcția la excepții

en: Malformed repository mirrors.
ro: Oglinzi de depozit malformate.

en: Malformed serverwebroot line:
ro: Linie de root a serverului web deformată:

en: Max recursion depth in ZIP file reached: %s
ro: A fost atinsă adâncimea maximă de recursivitate în fișierul ZIP: %s

en: Mirror the full repo and archive, all file types.
ro: Oglindește întregul repo și arhiva, toate tipurile de fișiere.

en: Missing output directory
ro: Lipsește directorul de ieșire

en: Moving Anti-Features declarations to localized files:
ro: Mutarea declarațiilor Anti-Features în fișierele localizate:

en: Neither "repo_pubkey" nor "keystorepass" set in config.yml
ro: Nici "repo_pubkey" și nici "keystorepass" nu sunt setate în config.yml

en: No APK for package: %s
ro: Nu există APK pentru pachetul: %s

en: No Android SDK found!
ro: Nu s-a găsit niciun SDK Android!

en: No attached devices found
ro: Nu s-au găsit dispozitive atașate

en: No fingerprint in URL.
ro: Nu există amprente în URL.

en: No git submodules available
ro: Nu există submodule git disponibile

en: No gradle project could be found. Specify --subdir?
ro: Nu a putut fi găsit niciun proiect gradle. Specificați --subdir?

en: No information found.
ro: Nu s-au găsit informații.

en: No matching tags found
ro: Nu s-au găsit etichete corespunzătoare

en: No minimum SDK version found in {0}, using default (3).
ro: Nu a fost găsită nicio versiune minimă a SDK în {0}, se utilizează versiunea implicită (3).

en: No need to specify that the app is Free Software
ro: Nu este nevoie să specificați că aplicația este Free Software

en: No need to specify that the app is for Android
ro: Nu este nevoie să specificați că aplicația este pentru Android

en: No option set! Edit your config.yml to set at least one of these:
ro: Nu există set de opțiuni! Modificați fișierul config.yml pentru a seta cel puțin una dintre acestea:

en: No packages specified
ro: Nu sunt specificate pachete

en: No signed APK available for %s
ro: Nu există niciun APK semnat disponibil pentru %s

en: No signed output directory - nothing to do
ro: Nici un director de ieșire semnat - nimic de făcut

en: No signing certificates found in {path}
ro: Nu s-au găsit certificate de semnare în {path}

en: No such package: %s
ro: Nu există un astfel de pachet: %s

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: No such versionCode {versionCode} for app {appid}
ro: Nu există un astfel de versionCode {versionCode} pentru aplicația {appid}

en: No tags found
ro: Nu s-au găsit etichete

en: No unsigned directory - nothing to do
ro: Niciun director nesemnat - nimic de făcut

en: Not a valid size definition: "{}"
ro: Nu este o definiție valabilă a dimensiunii: "{}"

en: Nothing to do
ro: Nimic de făcut

en: Nothing to do for {appid}.
ro: Nimic de făcut pentru {appid}.

en: Now set these in config.yml:
ro: Acum setați-le în config.yml:

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: OBB file has newer versionCode({integer}) than any APK:
ro: Fișierul OBB are un versionCode({integer}) mai nou decât orice APK:

en: OBB filename must start with "main." or "patch.":
ro: Numele fișierului OBB trebuie să înceapă cu "main." sau "patch.":

en: OBB's packagename does not match a supported APK:
ro: OBB's packagename nu se potrivește cu un APK acceptat:

en: Offline machine, skipping git mirror generation until `fdroid deploy`
ro: Mașină offline, sărind peste generarea oglinzii git până la `fdroid deploy`

en: Only PNG and JPEG are supported for graphics, found: {path}
ro: Doar PNG și JPEG sunt acceptate pentru grafică, găsite: {path}

en: Only print differences with the Play Store
ro: Imprimă doar diferențele cu Play Store

en: Only process apps with auto-updates
ro: Procesați numai aplicațiile cu actualizări automate

en: OpenCollective donation methods belong in the OpenCollective: field
ro: Metodele de donație OpenCollective aparțin OpenCollective: câmp

en: Options
ro: Opțiuni

en: Output JSON report to file named after APK.
ro: Emite raportul JSON în fișierul numit după APK.

en: Output JSON to stdout.
ro: Emite JSON către stdout.

en: Outputting JSON
ro: Ieșirea JSON

en: Overall license of the project.
ro: Licența generală a proiectului.

en: Overriding blank versionName in {apkfilename} from metadata: {version}
ro: Suprascrierea versiunii goale VersionName în {apkfilename} din metadate: {version}

en: Package "{appid}" already exists
ro: Pachetul "{appid}" există deja

en: Parsing manifest at '{path}'
ro: Analiza manifestului la '{path}'

en: Password required with username
ro: Parola este necesară cu numele de utilizator

en: Path to main Android project subdirectory, if not in root.
ro: Calea de acces la subdirectorul principal al proiectului Android, dacă nu se află în root.

en: Path to the Android SDK (sometimes set in ANDROID_HOME)
ro: Calea către Android SDK (uneori setată în ANDROID_HOME)

en: Path to the git repo to use as the log
ro: Calea către repo-ul git care urmează să fie utilizat ca jurnal

en: Path to the keystore for the repo signing key
ro: Calea către depozitul de chei pentru cheia de semnare a repo-ului

en: Print the secret variable to the terminal for easy copy/paste
ro: Tipărește variabila secretă în terminal pentru un ușor copy/paste

en: Problem with ZIP file: %s, error %s
ro: Problema cu fișierul ZIP: %s, eroare %s

en: Problem with xml at '{path}'
ro: Problemă cu xml la '{path}'

en: Process auto-updates
ro: Procesul de autoactualizare

en: Processing {apkfilename}
ro: Procesarea {apkfilename}

en: Processing {appid}
ro: Prelucrare {appid}

en: Produce human-readable XML/JSON for index files
ro: Producerea de fișiere XML/JSON lizibile de către om pentru fișierele de indexare

en: Project URL to import from.
ro: URL-ul proiectului din care se importă.

en: Punctuation should be avoided
ro: Punctuația trebuie evitată

en: Push the log to this git remote repository
ro: Împingeți jurnalul în acest depozit de la distanță git

en: Pushing binary transparency log to {url}
ro: Trimiterea jurnalului de transparență binară la {url}

en: Pushing to {url}
ro: Împingerea către {url}

en: Quickly start a new repository
ro: Începeți rapid un nou depozit

en: Read all the metadata files and exit
ro: Citiți toate fișierele de metadate și ieșiți

en: Reading '{config_file}'
ro: Citirea '{config_file}'

en: Reading packageName/versionCode/versionName failed, APK invalid: '{apkfilename}'
ro: Citirea packageName/versionCode/versionName a eșuat, APK invalid: '{apkfilename}'

en: Reading packageName/versionCode/versionName failed,APK invalid: '{apkfilename}'
ro: Citirea packageName/versionCode/versionName a eșuat, APK invalid: '{apkfilename}'

en: Reading {apkfilename} from cache
ro: Citirea {apkfilename} din memoria cache

en: Removing specified files
ro: Eliminarea fișierelor specificate

en: Removing {path}"
ro: Eliminarea lui {path}"

en: Rename APK files that do not match package.name_123.apk
ro: Redenumiți fișierele APK care nu se potrivesc cu package.name_123.apk

en: RepoTrunk update mode only makes sense in git-svn repositories
ro: Modul de actualizare RepoTrunk are sens doar în depozitele git-svn

en: Reset and create a brand new build server, even if the existing one appears to be ok.
ro: Resetați și creați un nou server de construcție, chiar dacă cel existent pare să fie în regulă.

en: Resigning {apkfilename} with provided debug.keystore
ro: Renunțarea la {apkfilename} cu debug.keystore furnizat

en: Resize all the icons exceeding the max pixel size and exit
ro: Redimensionați toate pictogramele care depășesc dimensiunea maximă a pixelilor și ieșiți

en: Restrict output to warnings and errors
ro: Limitarea ieșirii la avertismente și erori

en: Rewrite all the metadata files
ro: Rescrieți toate fișierele de metadate

en: Rewriting '{appid}'
ro: Rescrierea '{appid}'

en: Run on git repo that has uncommitted changes
ro: Rulați pe un depozit git care are modificări necomandate

en: Run rewritemeta to fix formatting
ro: Rulați rewritemeta pentru a repara formatarea

en: Running first pass with MD5 checking disabled
ro: Rularea primei treceri cu verificarea MD5 dezactivată

en: Running wget in {path}
ro: Rularea wget în {path}

en: SHA-256 of {url} does not match entry!
ro: SHA-256 din {url} nu se potrivește cu intrarea!

en: Scan the resulting APK(s) for known non-free classes.
ro: Scanați APK-ul (APK-urile) rezultat(e) pentru clasele cunoscute care nu sunt libere.

en: Scan the source code of a package
ro: Scanarea codului sursă al unui pachet

en: Scanner found {count} problems in {apk}
ro: Scanerul a găsit {count} probleme în {apk}

en: Scanner found {count} problems in {appid}:
ro: Scanerul a găsit {count} probleme în {appid}:

en: Scanner found {count} problems in {appid}:{versionCode}:
ro: Scanerul a găsit {count} probleme în {appid}:{versionCode}:

en: Scanner found {} problem | Scanner found {} problems
ro[0]: Scannerul a găsit o problemă {}
ro[1]: Scannerul a găsit {} probleme
ro[2]: Scannerul a găsit {} probleme

en: Scanning APK with dexdump for known non-free classes.
ro: Scanarea APK cu dexdump pentru clasele cunoscute ca fiind non-libere.

en: Set NDK {release} ({version}) up
ro: Setați NDK {release} ({version}) sus

en: Set clock to that time using:
ro: Setați ceasul la ora respectivă folosind:

en: Set maximum releases in repo before older ones are archived
ro: Setați numărul maxim de versiuni în depozit înainte ca cele mai vechi să fie arhivate

en: Set open file limit to {integer}
ro: Setați limita fișierelor deschise la {integer}

en: Set up an app build for a nightly build repo
ro: Configurați o compilare de aplicații pentru un depozit de compilare nocturnă

en: Setting open file limit failed:
ro: Setarea limitei fișierelor deschise a eșuat:

en: Setting {0} sec timeout for this build
ro: Setarea {0} sec timeout pentru această construcție

en: Sign and place packages in the repo
ro: Semnați și plasați pachetele în repo

en: Sign indexes created using update --nosign
ro: Semnează indexurile create folosind update --nosign

en: Skip scanning the source code for binaries and other problems
ro: Treceți peste scanarea codului sursă pentru binare și alte probleme

en: Skipping '{apkfilename}' with invalid signature!
ro: Ignorarea '{apkfilename}' cu semnătură invalidă!

en: Skipping GitLab Pages mirror because the repo is too large (>%.2fGB)!
ro: Omiterea oglinzii GitLab Pages pentru că repo-ul este prea mare (>%.2fGB)!

en: Skipping index generation for {appid}
ro: Ignorarea generării indexului pentru {appid}

en: Skipping {apkfilename} with invalid signature!
ro: Săritură {apkfilename} cu semnătură invalidă!

en: Skipping {appid}: disabled
ro: Salt peste {appid}: dezactivat

en: Specify a local folder to sync the repo to
ro: Specificați un dosar local în care să sincronizați depozitul

en: Specify an identity file to provide to SSH for rsyncing
ro: Specificați un fișier de identitate pe care să îl furnizați la SSH pentru rsyncing

en: Specify which debug keystore file to use.
ro: Specificați fișierul keystore de depanare care trebuie utilizat.

en: Spew out even more information than normal
ro: Aruncă și mai multe informații decât în mod normal

en: Stripping mystery signature from {apkfilename}
ro: Eliminarea semnăturii misterioase din {apkfilename}

en: Summary '%s' is just the app's name
ro: Rezumat "%s" este doar numele aplicației

en: Summary of length {length} is over the {limit} char limit
ro: Rezumat al lungimii {length} depășește limita de caractere {limit} char limit

en: System clock is older than date in {path}!
ro: Ceasul sistemului este mai vechi decât data din {path}!

en: Tags update mode only works for git, hg, bzr and git-svn repositories currently
ro: Modul de actualizare a etichetelor funcționează doar pentru depozitele git, hg, bzr și git-svn în prezent

en: Tags update mode used in git-svn, but the repo was not set up with tags
ro: Modul de actualizare a etichetelor folosit în git-svn, dar repo-ul nu a fost configurat cu etichete

en: Test mode - put output in the tmp directory only, and always build, even if the output already exists.
ro: Modul test - puneți ieșirea numai în directorul tmp și construiți întotdeauna, chiar dacă ieșirea există deja.

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: The OBB version code must come after "{name}.":
ro: Codul versiunii OBB trebuie să apară după "{name}.":

en: The base URL for the repo to log (default: https://f-droid.org)
ro: URL-ul de bază pentru repo-ul de logat (implicit: https://f-droid.org)

en: The directory to write the mirror to
ro: Directorul în care se va scrie oglinda

en: The file to be included in the repo (path or glob)
ro: Fișierul care urmează să fie inclus în repo (cale sau glob)

en: The repository's fingerprint does not match.
ro: Amprenta digitală a depozitului nu se potrivește.

en: The root dir for local_copy_dir "{path}" does not exist!
ro: Directorul root pentru local_copy_dir "{path}" nu există!

en: There is a keyalias collision - publishing halted
ro: Există o coliziune keyalias - publicarea a fost oprită

en: These are the apps that have been archived from the main repo.
ro: Acestea sunt aplicațiile care au fost arhivate din depozitul principal.

en: This is a repository of apps to be used with F-Droid. Applications in this repository are either official binaries built by the original application developers, or are binaries built from source by the admin of f-droid.org using the tools on https://gitlab.com/fdroid.
ro: Acesta este un depozit de aplicații care pot fi utilizate cu F-Droid. Aplicațiile din acest depozit sunt fie binare oficiale construite de către dezvoltatorii aplicațiilor originale, fie binare construite din sursă de către administratorul f-droid.org folosind instrumentele de pe https://gitlab.com/fdroid.

en: This repo already has local metadata: %s
ro: Acest depozit are deja metadate locale: %s

en: To complete the setup, add your APKs to "%s"
    then run "fdroid update -c; fdroid update".  You might also want to edit
    "config.yml" to set the URL, repo name, and more.  You should also set up
    a signing key (a temporary one might have been automatically generated).
    
    For more info: https://f-droid.org/docs/Setup_an_F-Droid_App_Repo
    and https://f-droid.org/docs/Signing_Process
ro: Pentru a finaliza configurarea, adăugați APK-urile la "%s"
    apoi rulați "fdroid update -c; fdroid update".  De asemenea, este posibil să doriți să editați
    "config.yml" pentru a seta URL-ul, numele repo și altele.  De asemenea, ar trebui să configurați
    o cheie de semnare (este posibil ca una temporară să fi fost generată automat).
    
    Pentru mai multe informații: https://f-droid.org/docs/Setup_an_F-Droid_App_Repo
    și https://f-droid.org/docs/Signing_Process

en: To use awsbucket, awssecretkey and awsaccesskeyid must also be set in config.yml!
ro: Pentru a utiliza awsbucket, awssecretkey și awsaccesskeyid trebuie să fie de asemenea setate în config.yml!

en: URL must start with https:// or http://
ro: URL-ul trebuie să înceapă cu https:// sau http://

en: URL shorteners should not be used
ro: Scurtătoarele de URL-uri nu trebuie utilizate

en: URL {url} in Description: {error}
ro: URL {url} în Descriere: {error}

en: Unexpected license tag "{}"! Only use FSF or OSI approved tags from https://spdx.org/license-list
ro: Etichetă de licență neașteptată "{}"! Folosiți numai etichete aprobate de FSF sau OSI de pe https://spdx.org/license-list

en: Unexpected license tag "{}"! Only use license tags configured in your config file
ro: Etichetă de licență neașteptată "{}"! Utilizați numai etichetele de licență configurate în fișierul de configurare

en: Unexpected symlink target: {link} -> {target}
ro: Neașteptată țintă symlink: {link} -> {target}

en: Unknown entry {key} in {configname}
ro: Intrare necunoscută {key} în {configname}

en: Unknown exception found!
ro: S-a găsit o excepție necunoscută!

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: Unknown file '{filename}' in build '{versionName}'
ro: Fișier necunoscut '{filename}' în build '{versionName}'

en: Unknown metadata format: %s
ro: Format de metadate necunoscut: %s

en: Unknown metadata format: {path} (use: *.yml)
ro: Format de metadate necunoscut: {path} (use: *.yml)

en: Unknown version of aapt, might cause problems:
ro: Versiune necunoscută de aapt, ar putea cauza probleme:

en: Unnecessary leading space
ro: Spațiu de conducere inutil

en: Unnecessary trailing space
ro: Spațiu de urmărire nejustificat

en: Unrecognised app field '{fieldname}' in '{path}'
ro: Câmp de aplicație nerecunoscut '{fieldname}' în '{path}'

en: Unrecognised build flag '{build_flag}' in '{path}'
ro: Indicator de construcție nerecunoscut '{build_flag}' în '{path}'

en: Unsupported file type "{extension}" for repo graphic
ro: Tip de fișier "{extension}" neacceptat pentru graficul repo

en: Unsupported graphics file found: {path}
ro: A fost găsit un fișier grafic neacceptat: {path}

en: Unused extlib at %s
ro: Extlib nefolosit la %s

en: Unused file at %s
ro: Fișier nefolosit la %s

en: Unused scandelete path: %s
ro: Calea de scanare a ștergerii neutilizată: %s

en: Unused scanignore path: %s
ro: Cale de scanare neutilizată: %s

en: Unzipping to %s
ro: Decomprimarea la %s

en: Update repo information for new packages
ro: Actualizarea informațiilor repo pentru noile pachete

en: Update the binary transparency log for a URL
ro: Actualizarea jurnalului de transparență binară pentru o adresă URL

en: UpdateCheckData has invalid URL: {url}
ro: UpdateCheckData are un URL invalid: {url}

en: UpdateCheckData must match the version code as integer (\d or [0-9]): {codeex}
ro: UpdateCheckData trebuie să corespundă codului versiunii ca număr întreg (\d sau [0-9]): {codeex}

en: UpdateCheckData must use HTTPS URL: {url}
ro: UpdateCheckData trebuie să utilizeze un URL HTTPS: {url}

en: UpdateCheckData not a valid URL: {url}
ro: UpdateCheckData nu este un URL valid: {url}

note: Translators: https://developer.android.com/studio/build/application-id
en: UpdateCheckMode is set but it looks like checkupdates hasn't been run yet.
ro: UpdateCheckMode este setat, dar se pare că checkupdates nu a fost încă rulat.

en: UpdateCheckName is set to the known application ID, it can be removed
ro: UpdateCheckName este setat la ID-ul cunoscut al aplicației, acesta poate fi eliminat

en: Uploading {apkfilename} to androidobservatory.org
ro: Încărcarea {apkfilename} pe androidobservatory.org

en: Uploading {apkfilename} to virustotal
ro: Încărcarea {apkfilename} la virustotal

en: Usage
ro: Utilizare

en: Usage: %s
ro: Utilizare: %s

en: Use /HEAD instead of /master to point at a file in the default branch
ro: Folosiți /HEAD în loc de /master pentru a indica un fișier din ramura implicită

en: Use `fdroid update -c` to create it.
ro: Utilizați `fdroid update -c` pentru a-l crea.

en: Use build server
ro: Utilizați serverul de construcție

en: Use date from APK instead of current time for newly added APKs
ro: Utilizați data din APK în loc de ora curentă pentru APK-urile nou adăugate

en: Using "{path}" for configuring s3cmd.
ro: Utilizarea "{path}" pentru configurarea s3cmd.

en: Using APK Signature v2
ro: Folosind APK Signature v2

en: Using APK Signature v3
ro: Folosind APK Signature v3

en: Using Java's jarsigner, not recommended for verifying APKs! Use apksigner
ro: Folosind jarsigner de la Java, nu este recomandat pentru verificarea APK-urilor! Utilizați apksigner

en: Using androguard from "{path}"
ro: Folosind androguard din "{path}"

en: Using blank dictionary instead of contents of {path}!
ro: Utilizarea dicționarului gol în loc de conținutul lui {path}!

en: Using existing keystore "{path}"
ro: Utilizarea keystore-ului existent "{path}"

en: Using s3cmd to sync with: {url}
ro: Folosind s3cmd pentru a sincroniza cu: {url}

en: Valid commands are:
ro: Comenzile valide sunt:

en: Verify against locally cached copy rather than redownloading.
ro: Verificați în funcție de copia memorată în memoria cache locală, mai degrabă decât să reîncărcați.

en: Verify the integrity of downloaded packages
ro: Verificarea integrității pachetelor descărcate

en: Verifying index signature:
ro: Verificarea semnăturii indexului:

en: VirusTotal API key cannot upload files larger than 32MB, use {url} to upload {path}.
ro: VirusTotal API key nu poate încărca fișiere mai mari de 32MB, utilizați {url} pentru a încărca {path}.

en: Warn about possible metadata errors
ro: Avertizează cu privire la posibile erori de metadate

en: When configured for signed indexes, create only unsigned indexes at this stage
ro: Atunci când este configurat pentru indici cu semnătură, creați numai indici fără semnătură în această etapă

en: When linting the entire repository yamllint is disabled by default. This option forces yamllint regardless.
ro: Atunci când se face linting pentru întregul depozit, yamllint este dezactivat în mod implicit. Această opțiune forțează yamllint indiferent de aceasta.

en: X.509 'Distinguished Name' used when generating keys
ro: X.509 "Distinguished Name" utilizat la generarea cheilor

en: You can use ANDROID_HOME to set the path to your SDK, i.e.:
ro: Puteți utiliza ANDROID_HOME pentru a seta calea către SDK-ul dvs., adică:

en: ZIP file archive
ro: Arhiva de fișiere ZIP

en: adding IdentityFile to {path}
ro: adăugând IdentityFile la {path}

en: adding to {name}: {path}
ro: adăugând la {name}: {path}

en: ambiguous option: %(option)s could match %(matches)s
ro: opțiune ambiguă: %(option)s ar putea corespunde cu %(matches)s

en: ambiguous option: %s (%s?)
ro: opțiune ambiguă: %s (%s?)

en: apksigner not found! Cannot sign or verify modern APKs
ro: apksigner nu a fost găsit! Nu se poate semna sau verifica APK-urile moderne

en: apksigner not found, it's required for signing!
ro: apksigner nu a fost găsit, este necesar pentru a semna!

en: application ID of file to operate on
ro: ID-ul de aplicație al fișierului pe care se operează

en: application ID with optional versionCode in the form APPID[:VERCODE]
ro: ID-ul aplicației cu versionCode opțional sub forma APPID[:VERCODE]

en: archive_url needs to end with /archive
ro: archive_url trebuie să se termine cu /archive

en: argument "-" with mode %r
ro: argumentul "-" cu modul %r

en: attempting bare SSH connection to test deploy key:
ro: încercând o conexiune SSH goală pentru a testa cheia de implementare:

en: can not parse scrlib spec (not a string): '{}'
ro: nu poate analiza specificația scrlib (not a string): '{}'

en: can't open '%(filename)s': %(error)s
ro: nu se poate deschide '%(filename)s': %(error)s

en: can't open non-https url: '{};
ro: nu se poate deschide un URL non-https: '{};

en: cannot find required srclibs: "{path}"
ro: nu poate găsi srclibs necesare: "{path}"

en: cannot have multiple subparser arguments
ro: nu poate avea mai multe argumente subparser

en: cannot merge actions - two groups are named %r
ro: nu poate fuziona acțiuni - două grupuri se numesc %r

en: cannot publish update, did you set the deploy key?
ro: nu poate publica actualizarea, ați setat cheia de implementare?

en: cloning {url}
ro: clonarea {url}

en: commands from plugin modules:
ro: comenzi din modulele plugin:

en: complex
ro: complexă

en: conflicting option string: %s | conflicting option strings: %s
ro[0]: șir de opțiuni conflictuale: %s
ro[1]: șiruri de opțiuni conflictuale: %s
ro[2]: șiruri de opțiuni conflictuale: %s

en: conflicting subparser alias: %s
ro: șir de alias conflictual: %s

en: conflicting subparser: %s
ro: șir de opțiuni conflictuale: %s

en: could not parse '{path}'
ro: nu s-a putut analiza '{path}'

en: could not parse srclib spec (no ref specified): '{}'
ro: nu a putut analiza specificația srclib (nu a fost specificat niciun ref): '{}'

en: could not parse srclib spec (too many '@' signs): '{}'
ro: could not parse srclib spec (prea multe semne '@'): '{}'

en: created {path}
ro: a creat {path}

en: current version is newer: old vercode={old}, new vercode={new}
ro: versiunea curentă este mai nouă: old vercode={old}, new vercode={new}

en: deleting: repo/{apkfilename}
ro: ștergere: repo/{apkfilename}

en: deployed process log {path} to {dest}
ro: a implementat jurnalul de proces {path} la {dest}

en: dest= is required for options like %r
ro: dest= este necesar pentru opțiuni precum %r

en: downloading '{}'
ro: descărcare '{}'

en: downloading scanner signatures from '{}' failed
ro: descărcarea semnăturilor de scaner de la '{}' a eșuat

en: executable binary, possibly code
ro: binar executabil, eventual cod

en: expected %s argument | expected %s arguments
ro[0]: argument %s așteptat
ro[1]: argumente %s așteptate
ro[2]: argumente %s așteptate

en: expected at least one argument
ro: se așteaptă cel puțin un argument

en: expected at most one argument
ro: se așteaptă cel mult un argument

en: expected one argument
ro: se așteaptă un singur argument

en: fdroid [<command>] [-h|--help|--version|<args>]
ro: fdroid [<comandă>] [-h|--help|--version|<args>]

en: fetch the latest version of signatures from the web
ro: extrage cea mai recentă versiune de semnături de pe web

en: floating-point
ro: punct flotant

en: force metadata errors (default) to be warnings, or to be ignored.
ro: forțează erorile de metadate (implicit) să fie avertismente sau să fie ignorate.

en: git svn clone failed
ro: git svn clone a eșuat

en: gzip file archive
ro: Arhiva de fișiere gzip

en: ignored explicit argument %r
ro: a ignorat argumentul explicit %r

en: index-v1 must have a signature, use `fdroid signindex` to create it!
ro: index-v1 trebuie să aibă o semnătură, folosiți `fdroid signindex` pentru a o crea!

en: index-v2 must have a signature, use `fdroid signindex` to create it!
ro: index-v2 trebuie să aibă o semnătură, folosiți `fdroid signindex` pentru a o crea!

en: integer
ro: întreg

en: invalid %(type)s value: %(value)r
ro: invalid %(type)s valoare: %(value)r

en: invalid choice: %(value)r (choose from %(choices)s)
ro: alegere invalidă: %(value)r (alege din %(choices)s)

en: invalid conflict_resolution value: %r
ro: valoare invalidă a rezoluției_conflictului: %r

en: invalid option string %(option)r: must start with a character %(prefix_chars)r
ro: șir de opțiuni invalid %(option)r: trebuie să înceapă cu un caracter %(prefix_chars)r

en: ipfs_cid not found, skipping CIDv1 generation
ro: ipfs_cid nu a fost găsit, sărind peste generarea CIDv1

en: latest build recipe is newer: old vercode={old}, new vercode={new}
ro: ultima rețetă de construcție este mai nouă: old vercode={old}, new vercode={new}

en: local_copy_dir does not end with "fdroid", perhaps you meant: "{path}"
ro: local_copy_dir nu se termină cu "fdroid", poate ai vrut să spui: "{path}"

en: local_copy_dir must be an absolute path!
ro: local_copy_dir trebuie să fie o rută de acces absolută!

en: local_copy_dir must be directory, not a file!
ro: local_copy_dir trebuie să fie un director, nu un fișier!

en: mirror '%s' does not end with 'fdroid'!
ro: oglinda '%s' nu se termină cu 'fdroid'!

en: mutually exclusive arguments must be optional
ro: argumentele care se exclud reciproc trebuie să fie opționale

en: next {name} cache update due in {time}
ro: următoarea actualizare a memoriei cache {name} va fi efectuată în {time}

en: no "icon" in {appid}
ro: nu există " pictogramă " în {appid}

en: no APK supplied
ro: nici un APK furnizat

en: no such option: %s
ro: nu există o astfel de opțiune: %s

en: no version info found!
ro: nu s-au găsit informații despre versiune!

en: no version information found
ro: nu s-au găsit informații despre versiune

en: not allowed with argument %s
ro: nu este permis cu argumentul %s

en: one of the arguments %s is required
ro: unul dintre argumentele %s este necesar

en: only accepts strings, lists, and tuples
ro: acceptă doar șiruri de caractere, liste și tupluri

en: option %s: If you really want to install all the signed apps, use --all
ro: opțiunea %s: Dacă doriți cu adevărat să instalați toate aplicațiile semnate, utilizați --all

en: option %s: invalid %s value: %r
ro: opțiunea %s: valoare %s invalidă: %r

en: option %s: invalid choice: %r (choose from %s)
ro: opțiunea %s: alegere invalidă: %r (alege din %s)

en: option -%s not recognized
ro: opțiunea -%s nerecunoscută

en: option -%s requires argument
ro: opțiunea -%s necesită argument

en: option --%s must not have an argument
ro: opțiunea --%s nu trebuie să aibă un argument

en: option --%s not a unique prefix
ro: opțiunea --%s nu este un prefix unic

en: option --%s not recognized
ro: opțiunea --%s nerecunoscută

en: option --%s requires argument
ro: opțiunea --%s necesită un argument

en: optional arguments
ro: argumente opționale

en: options
ro: opțiuni

en: overwriting existing {path}
ro: suprascriere {path} existent

en: positional arguments
ro: argumente poziționale

en: process log deploy {path} to {dest} failed!
ro: jurnalul procesului deploy {path} la {dest} a eșuat!

en: reference binary missing signature
ro: referință binară semnătură lipsă

en: refuse downloading via insecure HTTP connection (use HTTPS or specify --no-https-check): {apkfilename}
ro: refuză descărcarea prin conexiune HTTP nesigură (utilizați HTTPS sau specificați --no-https-check): {apkfilename}

en: repo_icon "repo/icons/%s" does not exist, generating placeholder.
ro: repo_icon "repo/icons/%s" nu există, se generează un înlocuitor.

en: repo_url needs to end with /repo
ro: repo_url trebuie să se termine cu /repo

en: ruamel.yaml not installed, can not write metadata.
ro: ruamel.yaml nu este instalat, nu poate scrie metadatele.

en: s3cmd sync indexes {path} to {url} and delete
ro: s3cmd sincronizează indexurile {path} cu {url} și șterge

en: scanner cache is malformed! You can clear it with: '{clear}'
ro: cache-ul scanerului este deformat! Puteți să o ștergeți cu: '{clear}'

en: shared library
ro: bibliotecă partajată

en: show program's version number and exit
ro: arată numărul versiunii programului și iese

en: show this help message and exit
ro: arată acest mesaj de ajutor și iese

en: signed APK, either a file-path or HTTPS URL.
ro: APK semnat, fie un file-path, fie un URL HTTPS.

en: skip deploying full build logs: log content is empty
ro: săriți distribuirea jurnalelor complete de construcție: conținutul jurnalului este gol

en: skip deploying full build logs: not enabled in config
ro: săriți distribuirea jurnalelor complete de construcție: nu este activată în configurare

en: skipping source tarball: {path}
ro: săriți de la pachetul sursă: {path}

en: srclibs missing name and/or @
ro: srclibs lipsește numele și/sau @

en: static library
ro: bibliotecă statică

en: supplied reference binary has allowed signer {signer}
ro: binare de referință furnizate au permis semnatarului {signer}

en: the following arguments are required: %s
ro: sunt necesare următoarele argumente: %s

en: unexpected option string: %s
ro: șir de opțiuni neașteptate: %s

en: unknown parser %(parser_name)r (choices: %(choices)s)
ro: parser necunoscut %(parser_name)r (choices: %(choices)s)

en: unrecognized arguments: %s
ro: argumente nerecunoscute: %s

en: unsafe permissions on '{config_file}' (should be 0600)!
ro: permisiuni nesigure pe '{config_file}' (ar trebui să fie 0600)!

en: usage:
ro: utilizare:

en: using Apache libcloud to sync with {url}
ro: folosind Apache libcloud pentru a se sincroniza cu {url}

en: virustotal.com is rate limiting, waiting to retry...
ro: virustotal.com limitează rata, așteptând o nouă încercare...

en: {0} app, {1} key aliases | {0} apps, {1} key aliases
ro[0]: {0} aplicație, {1} aliasuri de chei
ro[1]: {0} aplicații, {1} aliasuri de chei
ro[2]: {0} aplicații, {1} aliasuri de chei

en: {apkfilename} ({appid}) has no metadata!
ro: {apkfilename} ({appid}) nu are metadate!

en: {apkfilename} has multiple {name} files, looks like Master Key exploit!
ro: {apkfilename} are mai multe fișiere {name}, pare a fi un exploit Master Key!

en: {apkfilename}'s AndroidManifest.xml has a bad date:
ro: AndroidManifest.xml al lui {apkfilename} are o dată greșită:

en: {appid} does not have a name! Using application ID instead.
ro: {appid} nu are un nume! În schimb, utilizați ID-ul aplicației.

en: {appid} from {path} is not a valid Android application ID!
ro: {appid} din {path} nu este un ID de aplicație Android valid!

en: {appid} from {path} is not a valid Java Package Name!
ro: {appid} din {path} nu este un nume de pachet Java valid!

en: {appid} has both APKs and files: {files}
ro: {appid} are atât APK-uri, cât și fișiere: {files}

en: {appid} is missing {name}
ro: {appid} lipsește {name}

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: {appid}: Unknown extlib {path} in build '{versionName}'
ro: {appid}: Extlib necunoscut {path} în build '{versionName}'

en: {appid}: no builds specified, running on current source state
ro: {appid}: nu este specificată nicio construcție, rulează pe starea curentă a sursei

en: {appid}: {field} must be a '{type}', but it is a '{fieldtype}!'
ro: {appid}: {field} trebuie să fie un "{type}", dar este un "{fieldtype}!"

en: {appid}: {field} must be a '{type}', but it is a '{fieldtype}'!
ro: {appid}: {field} trebuie să fie un '{type}', dar este un '{fieldtype}'!

en: {build_flag} must be an integer, found: {value}
ro: {build_flag} trebuie să fie un număr întreg, găsit: {value}

en: {build_flag} must be list or string, found: {value}
ro: {build_flag} trebuie să fie un număr întreg, găsit: {value}

en: {file} is blank or corrupt!
ro: {file} este gol sau corupt!

en: {name} "{section}/icons/{path}" does not exist! Check "config.yml".
ro: {name} "{section}/icons/{path}" nu există! Verificați "config.yml".

en: {oldfile} is deprecated, use {newfile}
ro: {oldfile} este depreciat, folosiți {newfile}

en: {path} already exists, ignoring import results!
ro: {path} există deja, ignorând rezultatele importului!

en: {path} does not exist!  Create it by running:
ro: {path} nu există!   Creați-l prin rularea:

en: {path} has bad file signature "{pattern}", possible Janus exploit!
ro: {path} are o semnătură proastă a fișierului "{pattern}", posibil exploit Janus!

en: {path} is zero size!
ro: {path} este de dimensiune zero!

en: {path} more than 200MB, manually upload: {url}
ro: {path} mai mult de 200MB, încărcați manual: {url}

en: {url} does not end with "fdroid", check the URL path!
ro: {url} nu se termină cu "fdroid", verificați calea URL!

en: {url} does not start with "http"!
ro: {url} nu începe cu "http"!

en: {} build failed | {} builds failed
ro[0]: {} construcția a eșuat
ro[1]: {} a eșuat
ro[2]: {} a eșuat

en: {} build succeeded | {} builds succeeded
ro[0]: {} a reușit să construiască
ro[1]: {} construite cu succes
ro[2]: {} construite cu succes
