fdroidserver 1.0.6-349-g907c04ea - en to sq translation catalogue (573 entries)

en: 
    SSH public key to be used as deploy key:
sq: 
    Kyç SSH Publik për t’u përdorur si kyç sendërtimesh:

en: 
    {path} encoded for the DEBUG_KEYSTORE secret variable:
sq: 
    {path} i koduar për ndryshoren e fshehtë DEBUG_KEYSTORE:

en: "%s/" has no matching metadata file!
sq: “%s/”" s’ka kartelë tejtëdhënash me përputhje!

en: "local_copy_dir" {path} does not exist!
sq: “local_copy_dir” {path} s’ekziston!

en: "{apkfilename}" is already installed on {dev}.
sq: '{apkfilename}' është tashmë e instaluar në {dev}.

en: "{path}" contains outdated {name} ({version})
sq: “{path}” përmban {name} të vjetruar ({version})

en: "{path}" contains recent {name} ({version})
sq: “{path}” përmban {name} të freskët ({version})

en: "{path}" exists but s3cmd is not installed!
sq: “{path}” ekziston, por s3cmd s’është e instaluar!

en: "{path}" is not a supported file format (use: metadata/*.yml)
sq: “{path}” s’është format kartelash i mbuluar (përdorni: metadata/*.yml)

en: "{path}" is signed by a key that is not allowed:
sq: “{path}” është nënshkruar me një kyç që s’lejohet:

en: "{url}" is not a valid URL!
sq: “{url}” s’është URL e vlefshme!

en: %(option)s option requires %(number)d argument | %(option)s option requires %(number)d arguments
sq[0]: Mundësi %(option)s lyp %(number)d argument
sq[1]: Mundësi %(option)s lyp %(number)d argumente

en: %(prog)s: error: %(message)s
sq: %(prog)s: gabim: %(message)s

en: %d APKs failed to be signed or verified!
sq: S’u arrit të nënshkruhen ose verifikohen %d APK!

en: %d problems found
sq: U gjetën %d probleme

en: %prog [options]
sq: %prog [mundësi]

en: %r is not callable
sq: %r s’mund të thirret

en: %s did not produce a dict!
sq: %s s’prodhoi një “dict”!

en: %s has bad SHA-256: %s
sq: %s ka SHA-256 të gabuar: %s

en: %s is not an accepted build field
sq: %s s’është fushë e pranuar montimi

en: %s option does not take a value
sq: Mundësia %s s’merr ndonjë vlerë

en: 'keypass' not found in config.yml!
sq: S’u gjet 'keypass' në config.yml!

en: 'keystore' is NONE and 'smartcardoptions' is blank!
sq: 'keystore' është NONE dhe 'smartcardoptions' është e zbrazët!

en: 'keystore' not found in config.yml!
sq: S’u gjet 'keystore' në config.yml!

en: 'keystorepass' not found in config.yml!
sq: S’u gjet 'keystorepass' te config.yml!

en: 'repo_keyalias' not found in config.yml!
sq: S’u gjet 'repo_keyalias' te config.yml!

en: 'required' is an invalid argument for positionals
sq: 'required' është argument i pavlefshëm për pozicionalë

en: 'sdk_path' not set in config.yml!
sq: 'sdk_path' te 'config.yml' s’është ujdisur!

en: '{aapt}' is too old, fdroid requires build-tools-{version} or newer!
sq: '{aapt}' është shumë i vjetër, fdroid lyp build-tools-{version} ose më të ri!

en: '{field}' will be in random order! Use () or [] brackets if order is important!
sq: '{field}' do të jetë sipas një rendi kuturu! Nëse rendi është i rëndësishëm, përdorni kllapa () ose []!

en: '{path}' failed to execute!
sq: S’u arrit të përmbushet '{path}'!

en: '{path}' has invalid format, it should be a dictionary!
sq: '{path}' ka format të pavlefshëm, duhet të jetë një fjalor!

en: '{value}' is not a valid {field} in {appid}. Regex pattern: {pattern}
sq: '{value}' s’është një {field} e vlefshme te {appid}. Rregullsi shprehjeje të rregullt: {pattern}

en: '{value}' is not a valid {field}, should be {pattern}
sq: '{value}' s’është një {field} e vlefshme, duhet të jetë {pattern}

en: ...checkupdate failed for {appid} : {error}
sq: …checkupdate dështoi për {appid} : {error}

en: .__call__() not defined
sq: .__call__() e pacaktuar

en: /issues is missing
sq: /issues mungon

en: A URL is required as an argument!
sq: Lypset një URL si argument!

en: APK signatures have different certificates in {path}:
sq: Nënshkrimet APK kanë dëshmi të ndryshme te {path}:

en: Add PGP signatures using GnuPG for packages in repo
sq: Shtoni për paketa në depo nënshkrime PGP duke përdorur GnuPG-në

en: Add a repo signing key to an unsigned repo
sq: Shtoni te një depo e panënshkruar një kyç nënshkrimi depoje

en: Add skeleton metadata files for APKs that are missing them
sq: Shtoni kartela tejtëdhënash skeleton për APK ku mungojnë të tilla

en: Adding new repo for only {name}
sq: Po shtohet depo e re për vetëm {name}

en: Alias of the repo signing key in the keystore
sq: Alias i kyçit të nënshkrimeve të depos te depo kyçesh

en: Allows a different revision (or git branch) to be specified for the initial import
sq: Lejon të specifikohet një rishikim tjetër (ose kryeni “git branch”) për importimin fillestar

en: Also mirror the full archive section
sq: Pasqyro gjithashtu pjesën e arkivit të plotë

en: Also warn about formatting issues, like rewritemeta -l
sq: Sinjalizo gjithashtu mbi probleme formatimi, bie fjala, rewritemeta -l

en: Android AAR library
sq: Librari Android AAR

en: Android APK file
sq: Kartelë APK Android

en: Android DEX code
sq: Kod DEX Android

en: Android SDK not found at {path}!
sq: S’u gjet SDK Android-i në {path}!

en: Android SDK path '{path}' does not exist!
sq: Shtegu Android SDK '{path}' s’ekziston!

en: Android SDK path '{path}' is not a directory!
sq: Shtegu Android SDK '{path}' s’është drejtori!

en: Android SDK tool {cmd} not found!
sq: S’u gjet {cmd} mjeti SDK-je Android!

en: App has Binaries but does not have corresponding AllowedAPKSigningKeys to pin certificate.
sq: Aplikacioni ka Dyorë, por s’ka AllowedAPKSigningKeys përkatës për të fiksuar dëshmi.

en: App has NoSourceSince or ArchivePolicy "0 versions" but AutoUpdateMode or UpdateCheckMode are not None
sq: Aplikacioni ka NoSourceSince ose ArchivePolicy “0 versione”, por AutoUpdateMode ose UpdateCheckMode janë vënë si “Asnjë”

en: App has NoSourceSince or ArchivePolicy "0 versions" or 0 but AutoUpdateMode or UpdateCheckMode are not None
sq: Aplikacioni ka NoSourceSince ose ArchivePolicy “0 versione”, ose 0, por AutoUpdateMode ose UpdateCheckMode janë vënë si “Asnjë”

en: App is in '{repo}' but has a link to {url}
sq: Aplikacioni gjendet në '{repo}' por ka një lidhje te {url}

en: App version has binary but does not have corresponding AllowedAPKSigningKeys to pin certificate.
sq: Aplikacioni ka dyor, por s’ka AllowedAPKSigningKeys përkatës për të fiksuar dëshmi.

en: Appending .git is not necessary
sq: S’është i nevojshëm shtimi i .git nga pas

en: Archiving {apkfilename} with invalid signature!
sq: Po arkivohet {apkfilename} me nënshkrim të pavlefshëm!

en: AutoUpdateMode with UpdateCheckMode: HTTP must have a pattern.
sq: AutoUpdateMode me UpdateCheckMode: HTTP duhet të ketë një rregullsi.

en: Bad entry type "{mirrortype}" in mirrors config: {mirror}
sq: Lloj i gabuar zëri “{mirrortype}” në formësim pasqyrash: {mirror}

en: Base URL to mirror, can include the index signing key using the query string: ?fingerprint=
sq: URL bazë për t’u pasqyruar, mund të përfshijë kyçin e nënshkrimit të treguesit që përdor vargun e kërkimi: ?fingerprint=

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: Branch '{branch}' used as commit in build '{versionName}'
sq: Dega '{branch}' u përdor si “commit” në montimin '{versionName}'

en: Branch '{branch}' used as commit in srclib '{srclib}'
sq: Dega '{branch}' u përdorur si “commit” në srclib '{srclib}'

en: Broken symlink: {path}
sq: Simlidhje e dëmtuar: {path}

en: Build a package from source
sq: Montoni një paketë nga burimi

en: Build all applications available
sq: Monto krejt aplikacionet e mundshme

en: Build generated by `fdroid import` - remove disable line once ready
sq: Montim i prodhuar nga `fdroid import` - hiqni rreshtin e çaktivizimit, pasi të jetë gati

en: Build metadata git repo has uncommited changes!
sq: Depoja git e tejtëdhënave të montimit ka ndryshime të paparashtruara!

en: Build only the latest version of each package
sq: Monto vetëm versionin më të ri të çdo pakete

en: Built repo based in "%s" with this config:
sq: Depo montimesh e bazua në “%s” me këtë formësim:

en: Can't auto-update app with no CurrentVersionCode
sq: S’kryhet dot “auto-update app” pa CurrentVersionCode

en: Can't build due to {} error while scanning | Can't build due to {} errors while scanning
sq[0]: S’montohet dot, për shkak të {} gabimi teksa skanohej
sq[1]: S’montohet dot, për shkak të {} gabimeve teksa skanohej

en: Cannot rewrite "{path}"
sq: S’rishkruhet dot “{path}”

en: Categories '%s' is not valid
sq: Kategoritë '%s' s’janë të vlefshme

en: Categories are not set
sq: S’janë ujdisur kategori

en: Category "{category}" defined but not used for any apps!
sq: Kategori “{category}” e përkufizuar, por jo e përdorur për ndonjë aplikacion!

en: Check for updates to applications
sq: Kontrollo për përditësime aplikacionesh

en: Checking archiving for {appid} - apks:{integer}, keepversions:{keep}, archapks:{arch}
sq: Po kontrollohet arkivimi për {appid} - apks:{integer}, keepversions:{keep}, archapks:{arch}

en: Clean update - don't uses caches, reprocess all APKs
sq: Përditësim nha e para - mos përdor fshehtina, ripërpuno krejt APK-të

en: Comma separated list of categories.
sq: Listë kategorish ndarë me presje.

en: Command '%s' not recognised.
sq: Urdhër '%s' jo i pranuar.

en: Commit changes
sq: Depozito ndryshimet

en: Conflicting "{field}" definitions between .yml and localized files:
sq: Përkufizime “{field}” me përplasje, mes kartelash .yml dhe të përkthyerash:

en: Conflicting arguments: '--verbose' and '--quiet' can not be specified at the same time.
sq: Argumente që përplasen: '--verbose' dhe '--quiet' s’mund të përdoren në të njëjtën kohë.

en: Conflicting config files! Using {newfile}, ignoring {oldfile}!
sq: Kartela formësimi me përplasje! Po përdoret {newfile}, po shpërfillet {oldfile}!

en: Could not find '{command}' on your system
sq: Në sistemin tuaj s’u gjet '{command}'

en: Could not find latest version code
sq: S’u gjet dot kod i versionit më të ri

en: Could not find latest version name
sq: S’u gjet dot emër i versionit më të ri

en: Could not find {path} to remove it
sq: S’u gjet dot {path} për ta hequr

en: Could not open APK {path} for analysis:
sq: S’u hap dot kartela APK {path} për analizim :

en: Could not parse size "{size}", wrong type "{type}"
sq: S’u përtyp dot madhësia “{size}”, lloj i gabuar “{type}”

en: Couldn't find Application ID
sq: S’u gjet dot ID Aplikacione

en: Couldn't find any version information
sq: S’u gjet dot ndonjë hollësi versioni

en: Couldn't find package ID
sq: S’u gjet dot ID pakete

en: Cowardily refusing to overwrite existing signing key setup!
sq: Po refuzohet me burracakëri të mbishkruhet ujdisje ekzistuese kyçesh nënshkrimi!

en: Created new container "{name}"
sq: U krijua kontejner i ri “{name}”

en: Creating "{path}" for configuring s3cmd.
sq: Po krijohet “{path}” për formësim të s3cmd.

en: Creating log directory
sq: Po krijohet drejtori regjistrash

en: Creating new S3 bucket: {url}
sq: Po krijohet S3 bucket i ri: {url}

en: Creating output directory
sq: Po krijohet drejtori përfundimesh

en: Creating signed index with this key (SHA256):
sq: Po krijohet tregues i nënshkruar me këtë kyç (SHA256):

en: Creating temporary directory
sq: Po krijohet drejtori e përkohshme

en: Creating unsigned index in preparation for signing
sq: Po krijohet tregues i panënshkruar, si përgatitje për nënshkrim

en: CurrentVersionCode {cv} is less than oldest build entry {versionCode}
sq: CurrentVersionCode {cv} është më i vogël sesa zëri {versionCode} i montimit më të vjetër

en: DEBUG_KEYSTORE is not set or the value is incomplete
sq: DEBUG_KEYSTORE s’është ujdisur ose vlera është e paplotë

en: Delete APKs and/or OBBs without metadata from the repo
sq: Fshi APK-ra dhe/ose OBB-ra pa tejtëdhëna prej depos

en: Deleting archive, repo is too big ({size} max {limit})
sq: Po fshihet arkivi, depoja është shumë e madhe ({size} maks. {limit})

en: Deleting git-mirror history, repo is too big ({size} max {limit})
sq: Po fshihet historik git-mirror, depoja është shumë e madhe ({size} maks. {limit})

en: Deleting unknown file: {path}
sq: Po fshihet kartelë e panjohur: {path}

en: Description '%s' is just the app's summary
sq: Përmbledhja '%s' është thjesht përmbledhja e aplikacionit

en: Description has a duplicate line
sq: Përshkrimi ka një rresht të përsëdytur

en: Description has a list (%s) but it isn't bulleted (*) nor numbered (#)
sq: Përshkrimi ka një listë (%s), por kjo s’është as me toptha (*), as e numërtuar (#)

en: Description of length {length} is over the {limit} char limit
sq: Përshkrimi me gjatësi {length} është mbi kufirin prej {limit} shenjash

en: Did you mean config/{name}.yml?
sq: Mos kishit në mendje config/{name}.yml?

en: Did you mean {code}?
sq: Mos kishit në mendje {code}?

en: Do not add 'disable:' to the generated build entries
sq: Mos shtoni 'disable:' te zëra të prodhuar të montimit

en: Do not deploy the new files to the repo
sq: Mos i vendos kartelat e reja te depoja

en: Do not include "{path}" in URL!
sq: Mos përfshi “{path}” në URL!

en: Do not prompt for Android SDK path, just fail
sq: Mos kërko shteg SDK-je Android, thjesht dështo

en: Do not remove the private keys generated from the keystore
sq: Mos i hiq kyçet private të prodhuar nga depo kyçesh

en: Don't create a source tarball, useful when testing a build
sq: Mos krijo një paketë tar burimi, e dobishme kur testohet një montim

en: Don't refresh the repository, useful when testing a build with no internet connection
sq: Mos rifresko depon, e dobishme kur testohet një montim pa lidhje internet

en: Don't use rsync checksums
sq: Mos përdorni checksum-e rsync-u

en: Download complete mirrors of small repos
sq: Shkarko pasqyra të plota deposh të vogla

en: Downloading %s
sq: Po shkarkohet %s

en: Downloading the repository already failed once, not trying again.
sq: Shkarkimi i depos dështoi një herë, s’po riprovohet.

en: Downloading {url} failed. {error}
sq: Shkarkimi i {url} dështoi. {error}

en: Duplicate Anti-Feature declaration at {path} was ignored!
sq: U shpërfill deklarim i përsëdytur Anti-Veçorie te {path}!

en: Duplicate entry "%s" in mirrors config!
sq: Zë i përsëdytur “%s” në formësim pasqyrash!

en: Duplicate link in '{field}': {url}
sq: Lidhje e përsëdytur te '{field}': {url}

en: ERROR: %(message)s
sq: GABIM: %(message)s

en: ERROR: The "server" subcommand has been removed, use "deploy"!
sq: GABIM: Nënurdhri “server” është hequr, përdorni “deploy”!

en: ERROR: this command should never be used to mirror f-droid.org!
    A full mirror of f-droid.org requires more than 200GB.
sq: GABIM: ky urdhër s’duhet përdorur kurrë për krijimin e një pasqyre të f-droid.org!
    Një pasqyrë e plotë e f-droid.org lyp më tepër se 200GB.

en: ERROR: unsupported CI type, patches welcome!
sq: GABIM: lloj CI i pambuluar, arnimet janë të mirëpritura!

en: ERROR: unsupported git host "%s", patches welcome!
sq: GABIM: strehë git “%s” që nuk mbulohet, arnimet janë të mirëpritura!

en: ERROR: {key} in {path} is not "archive" or "repo"!
sq: GABIM: {key} te {path} s’është “archive” apo “repo”!

en: ERROR: {key}:{subkey} in {path} is not in allowed keys: {allowed_keys}!
sq: GABIM: {key}:{subkey} te {path} s’është te kyçet e lejuar: {allowed_keys}!

en: Encoding is set to '{enc}' fdroid might run into encoding issues. Please set it to 'UTF-8' for best results.
sq: Si kodim është caktuar '{enc}'. Fdroid mund të hasë probleme kodimi. Për përfundimet më të mira, caktojeni si 'UTF-8'.

en: Enter the path to the Android SDK (%s) here:
    >
sq: Jepni shtegun për te Android SDK (%s) këtu:
    >

en: Environment variable {var} from {configname} is not set!
sq: S’është ujdisur ndryshore {var} nga {configname}!

en: Error deploying 'github_releases', {} not present. (You might need to run `fdroid update` first.)
sq: Gabim në sendërtim të 'github_releases', {} s’është e pranishme. (Mund t’ju duhet të xhironi `fdroid update` së pari.)

en: Error while getting repo address
sq: Gabim teksa merrej adresë depoje

en: Exit with a non-zero code if problems were found
sq: Dil me një kod jozero, nëse gjenden probleme

en: Extract application metadata from a source repository
sq: Përftoji tejtëdhënat e aplikacionit prej një depoje burim

en: Extract signatures from APKs
sq: Përfto nënshkrime prej APK-sh

en: Failed copying {path}: {error}
sq: S’u arrit të kopjohej {path}: {error}

en: Failed fetching signatures for '{apkfilename}': {error}
sq: S’u arrit të sillen nënshkrime për '{apkfilename}': {error}

en: Failed reading {path}: {error}
sq: S’u arrit të lexohej {path}: {error}

en: Failed resizing {path}: {error}
sq: S’u arrit të ripërmasohej {path}: {error}

en: Failed to create S3 bucket: {url}
sq: S’u arrit të krijohej bucket S3: {url}

en: Failed to get APK information, deleting {path}
sq: S’u arrit të merren të dhëna APK-je, po fshihet {path}

en: Failed to get APK information, skipping {path}
sq: S’u arrit të merren të dhëna APK-je, po anashkalohet {path}

en: Failed to get APK signing key fingerprint
sq: S’u arrit të merren shenja gishtash kyçi nënshkrimi APK-je

en: Failed to install '{apkfilename}' on {dev}: {error}
sq: S’u arrit të instalohej '{apkfilename}' në {dev}: {error}

en: Failed to sign application
sq: S’u arrit të nënshkruhej aplikacioni

en: Fetched buildserverid from VM: {buildserverid}
sq: U soll buildserverid prej VM-je: {buildserverid}

en: Fetched signatures for '{apkfilename}' -> '{sigdir}'
sq: U sollën nënshkrime për '{apkfilename}' -> '{sigdir}'

en: File disappeared while processing it: {path}
sq: Kartela u zhduk teksa përpunohej: {path}

en: Finished
sq: Përfundoi

en: Flattr donation methods belong in the FlattrID: field
sq: Metodat e dhurimit përmes Flattr-i i takojnë fushës FlattrID:

en: Forbidden HTML tags
sq: Etiketa HTML të ndaluara

en: Force build of disabled apps, and carries on regardless of scan problems. Only allowed in test mode.
sq: Detyro montim aplikacionesh të çaktivizuara, dhe vazhdon pavarësisht problemesh skanimi. E lejuar vetëm nën mënyrën testim.

en: Force halting build after {0} sec timeout!
sq: Detyro ndaljen e montimit pas {0} sek. mbarimi kohe!

en: Force scan of disabled apps and builds.
sq: Detyro skanim aplikacionesh dhe montimesh të çaktivizuara.

en: Found "{path}" graphic without metadata for app "{name}"!
sq: U gjet grafik “{path}” pa tejtëdhëna për aplikacionin “{name}”!

en: Found bad funding file "{path}" for "{name}":
sq: U gjet kartelë e dëmtuar themeli “{path}” për “{name}”:

en: Found invalid appids in arguments
sq: U gjetën appid-e të pavlefshëm te argumente

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: Found invalid versionCodes for some apps
sq: U gjetën versionCodes të pavlefshëm për disa aplikacione

en: Found multiple JAR Signature Block Files in {path}
sq: Te {path} u gjetën Kartela të shumta JAR Blloqesh Nënshkrimi

en: Found multiple Signer Certificates!
sq: U gjetën Dëshmi të shumta Nënshkruesi!

en: Found multiple metadata files for {appid}
sq: U gjetën kartela të shumta tejtëdhënash për {appid}

en: Found multiple signing certificates for repository.
sq: U gjetën dëshmi të shumta nënshkrimi për depon.

en: Found no signing certificates for repository.
sq: S’u gjetën dëshmi nënshkrimi për depon.

en: Found non-file at %s
sq: U gjet jo-kartelë te %s

en: Found {apkfilename} at {url}
sq: U gjet {apkfilename} te {url}

en: Found {count} problems in {filename}
sq: U gjetën {count} probleme te {filename}

en: Found {count} warnings in {filename}
sq: U gjetën {count} sinjalizime te {filename}

en: Generated skeleton metadata for {appid}
sq: U prodhuan tejtëdhëna skeleton për {appid}

en: Git checkout of '%s' failed
sq: Veprimi “git checkout” për '%s' dështoi

en: Git clean failed
sq: Veprimi “git clean” dështoi

en: Git fetch failed
sq: Veprimi “git fetch” dështoi

en: Git prune failed
sq: Veprimi “git prune” dështoi

en: Git remote set-head failed: "%s"
sq: Veprimi “git remote set-head” dështoi: “%s”

en: Git reset failed
sq: Veprimi “git reset” dështoi

en: Git submodule deinit failed
sq: Veprimi “git submodule deinit” dështoi

en: Git submodule sync failed
sq: Veprimi “git submodule sync” dështoi

en: Git submodule update failed
sq: Veprimi “git submodule update” dështoi

en: HTTPS must be used with Subversion URLs!
sq: Me URL Subversion duhet përdorur HTTPS!

en: If a git mirror gets to big, allow the archive to be deleted
sq: Nëse një pasqyrë git bëhet shumë e madhe, lejoje arkivin të fshihet

en: If this upload fails, try manually uploading to {url}
sq: Nëse ky ngarkim dështon, provoni ta ngarkoni dorazi te {url}

en: Ignoring '{field}' in '{metapath}' metadata because it is deprecated.
sq: Po shpërfillet '{field}' te tejtëdhëna '{metapath}', ngaqë është nxjerrë nga përdorimi.

en: Ignoring FUNDING.yml entry longer than 2048: %s
sq: Po shpërfillen zëra FUNDING.yml më të gjatë se 2048: %s

en: Ignoring bad element in manifest: %s
sq: Po shpërfillet element i gabuar në manifest: %s

en: Ignoring package without metadata:
sq: Po shpërfillet paketë pa tejtëdhëna:

en: Ignoring stale cache data for {apkfilename}
sq: Po shpërfillen të dhëna të ndenjura fshehtine për {apkfilename}

en: Include APKs that are signed with disabled algorithms like MD5
sq: Përfshi APKra që janë nënshkruar me algoritme të çaktivizuar, bie fjala, me MD5

en: Include the PGP signature .asc files in the mirror
sq: Përfshi te pasqyra kartela .asc nënshkrimi PGP

en: Include the build logs in the mirror
sq: Përfshi te pasqyra regjistrat e montimeve

en: Include the source tarballs in the mirror
sq: Përfshi te pasqyra paketa tarball

en: Including metadata from %s@%s
sq: Me përfshirje tejtëdhënash nga %s@%s

en: Including metadata from {path}
sq: Me përfshirje tejtëdhënash nga {path}

en: Initialising submodules
sq: Po gatiten nënmodule

en: Install all signed applications available
sq: Instalo krejt aplikacionet e nënshkruara që mundet

en: Install built packages on devices
sq: Instalo në pajisje paketat montuara

en: Installing %s...
sq: Po instalohet %s…

en: Installing '{apkfilename}' on {dev}...
sq: Po instalohet '{apkfilename}' në {dev}…

en: Interact with the repo HTTP server
sq: Ndërveproni me shërbyesin HTTP të depos

en: Invalid APK
sq: APK e pavlefshme

en: Invalid AutoUpdateMode: {mode}
sq: AutoUpdateMode e Pavlefshme: {mode}

en: Invalid UpdateCheckMode: {mode}
sq: UpdateCheckMode i pavlefshëm: {mode}

en: Invalid VercodeOperation: {field}
sq: VercodeOperationi pavlefshëm: {field}

en: Invalid VercodeOperation: {invalid_ops}
sq: VercodeOperation i pavlefshëm: {invalid_ops}

en: Invalid application ID {appid}
sq: ID e pavlefshme aplikacioni {appid}

en: Invalid boolean '%s'
sq: Bulean i pavlefshëm '%s'

en: Invalid bulleted list
sq: Listë me toptha e pavlefshme

en: Invalid name for published file: %s
sq: Emër i pavlefshëm për kartelë të botuar: %s

en: Invalid ndk: entry in build: "{ndk}"
sq: Zë ndk: i pavlefshëm në montim: "{ndk}"

en: Invalid redirect to non-HTTPS: {before} -> {after}
sq: Ridrejtim i pavlefshëm te non-HTTPS: {before} -> {after}

en: Invalid scrlib metadata: '{file}' does not exist
sq: Tejtëdhëna scrlib të pavlefshme: '{file}' s’ekziston

en: Invalid srclib metadata: could not parse '{file}'
sq: Tejtëdhëna srclib të pavlefshme: s’u përtyp dot '{file}'

en: Invalid srclib metadata: unknown key '{key}' in '{file}'
sq: Tejtëdhëna srclib të pavlefshme: kyçi panjohur '{key}' te kartela '{file}'

en: JAR signature failed to verify: {path}
sq: Dështoi verifikimi i nënshkrimit JAR: {path}

en: JAR signature verified: {path}
sq: Nënshkrimi JAR u verifikua: {path}

en: Java JAR file
sq: Kartelë JAR Java

en: Java JDK not found! Install in standard location or set java_paths!
sq: S’u gjet Java JDK! Instalojeni në vendndodhje standarde ose caktoni java_paths!

en: Java compiled class
sq: Klasë Java e përpiluar

en: Java jarsigner not found! Install in standard location or set java_paths!
sq: S’u gjet Java jarsigner! Instalojeni në vendndodhje standarde ose caktoni java_paths!

en: Javascript in HTML src attributes
sq: Javascript në atribute src HTML

en: Keeping failed build "{apkfilename}"
sq: Po mbahet montim i dështuar “{apkfilename}”

en: Keystore for signing key:
sq: Depo kyçesh për kyç nënshkrimi:

en: Known debug key is used in AllowedAPKSigningKeys:
sq: Te AllowedAPKSigningKeys është përdorur kyç i ditur diagnostikimi:

en: Last used commit '{commit}' looks like a tag, but UpdateCheckMode is '{ucm}'
sq: Parashtrimi '{commit}' i përdorur së fundi duket si etiketë, por si UpdateCheckMode është '{ucm}'

en: Liberapay donation methods belong in the Liberapay: field
sq: Metodat e dhurimit përmes Liberapay i takojnë fushës Liberapay:

en: List files that would be reformatted (dry run)
sq: Paraqit kartela që do të duhej të riformatoheshin (dry run)

en: Locale included in f-droid.org URL
sq: Vendore e përfshirë te URL f-droid.org

en: Make the build stop on exceptions
sq: Bëje montimin të ndalet kur has përjashtime

en: Malformed repository mirrors.
sq: Pasqyra depoje të keqformuara.

en: Malformed serverwebroot line:
sq: Rresht serverwebroot i keqformuar:

en: Max recursion depth in ZIP file reached: %s
sq: U mbërrit në thellësi maksimum rekursive te kartelë ZIP: %s

en: Mirror the full repo and archive, all file types.
sq: Pasqyro depon e plotë dhe arkivin, krejt llojet e kartelave.

en: Missing output directory
sq: Mungon drejtori përfundimesh

en: Moving Anti-Features declarations to localized files:
sq: Po kalohen pohime Anti-Features te kartela të përkthyera:

en: Neither "repo_pubkey" nor "keystorepass" set in config.yml
sq: Te config.yml s’është ujdisur as “repo_pubkey”, as “keystorepass”

en: No APK for package: %s
sq: S’ka APK për paketën: %s

en: No Android SDK found!
sq: S’u gjet SDK Android!

en: No attached devices found
sq: S’u gjetën pajisje të bashkëngjitura

en: No fingerprint in URL.
sq: S’ka shenja gishtash te URL-ja.

en: No git submodules available
sq: S’ka “git submodules”

en: No gradle project could be found. Specify --subdir?
sq: S’u gjet dot projekt gradle. Të specifikohet --subdir?

en: No information found.
sq: S’u gjetën të dhëna.

en: No matching tags found
sq: S’u gjetën etiketa me përputhje

en: No minimum SDK version found in {0}, using default (3).
sq: Te {0} s’u gjet version minimum SDK-je, po përdoret parazgjedhja (3).

en: No need to specify that the app is Free Software
sq: S’ka nevojë të specifikohet që aplikacioni është Software i Lirë

en: No need to specify that the app is for Android
sq: S’ka nevojë të specifikohet që aplikacioni është për Android

en: No option set! Edit your config.yml to set at least one of these:
sq: S’ka mundësi të ujdisur! Përpunoni config.yml tuaj që të ujdisni të paktën një prej:

en: No packages specified
sq: S’u specifikuan paketa

en: No signed APK available for %s
sq: S’ka të gatshme APK të nënshkruara për %s

en: No signed output directory - nothing to do
sq: S’ka drejtori output-i të nënshkruar - s’ka ç’bëhet

en: No signing certificates found in {path}
sq: S’u gjetën dëshmi nënshkrimi te {path}

en: No such package: %s
sq: S’ka paketë të tillë: %s

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: No such versionCode {versionCode} for app {appid}
sq: S’ka versionCode {versionCode} për aplikacionin {appid}

en: No tags found
sq: S’u gjetën etiketa

en: No unsigned directory - nothing to do
sq: S’ka drejtori të panënshkruar - s’ka ç’bëhet

en: No version information could be found.
sq: S’u gjetën hollësi versioni.

en: Not a valid size definition: "{}"
sq: Përkufizim jo i vlefshëm për madhësinë: “{}”

en: Nothing to do
sq: S’ka ç’bëhet

en: Nothing to do for {appid}.
sq: S’ka ç’bëhet për {appid}.

en: Now set these in config.yml:
sq: Tani, ujdisini këto te config.yml:

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: OBB file has newer versionCode({integer}) than any APK:
sq: Kartela OBB ka versionCode({integer}) më të ri se sa cilado APK:

en: OBB filename must start with "main." or "patch.":
sq: Emri i kartelës OBB duhet të fillojë me “main.” ose “patch.”:

en: OBB's packagename does not match a supported APK:
sq: packagename i OBB-së nuk përputhet me ndonjë APK të mbuluar:

en: Offline machine, skipping git mirror generation until `fdroid deploy`
sq: Makinë jo në linjë, po anashkalohet prodhim pasqyre git, deri sa `fdroid deploy`

en: One of the 'github_releases' config items is missing the 'projectUrl' value. skipping ...
sq: Njërit prej zërave të formësimit të 'github_releases' i mungon vlera 'projectUrl'. Po anashkalohet…

en: One of the 'github_releases' config items is missing the 'packageNames' value. skipping ...
sq: Një nga zërat e formësimit të 'github_releases'mungon te vlera 'packageNames' value. Po anashkalohet…

en: One of the 'github_releases' config items is missing the 'token' value. skipping ...
sq: Një nga zërat e formësimit të 'github_releases' mungon te vlera 'token' value. Po anashkalohet…

en: Only PNG and JPEG are supported for graphics, found: {path}
sq: Si formate grafike mbulohen vetëm PNG dhe JPEG, u gjet: {path}

en: Only print differences with the Play Store
sq: Shtyp vetëm dallimet me Play Store-in

en: Only process apps with auto-updates
sq: Kryeje vetëm për aplikacione me vetëpërditësime

en: OpenCollective donation methods belong in the OpenCollective: field
sq: Metodat e dhurimit përmes OpenCollective i takojnë fushës OpenCollective:

en: Options
sq: Mundësi

en: Output JSON report to file named after APK.
sq: Hidhe raportin JSON te kartelë e emërtuar sipas APK-sh.

en: Overall license of the project.
sq: Licenca e përgjithshme e projektit.

en: Overriding blank versionName in {apkfilename} from metadata: {version}
sq: Po anashkalohet versionName i zbrazët te {apkfilename} prej tejtëdhënash: {version}

en: Package "{appid}" already exists
sq: Paketa “{appid}” ekziston tashmë

en: Parsing manifest at '{path}'
sq: Po përtypet manifest te '{path}'

en: Password required with username
sq: Me emrin e përdoruesit lypset fjalëkalim

en: Path to main Android project subdirectory, if not in root.
sq: Shteg për te nëndrejtoria e projektit kryesor Android, në mos qoftë rrënja.

en: Path to the Android SDK (sometimes set in ANDROID_HOME)
sq: Shteg për te SDK Android-i (ndonjëherë caktuar te ANDROID_HOME)

en: Path to the git repo to use as the log
sq: Shteg për te depo git për t’u përdorur si regjistri

en: Path to the keystore for the repo signing key
sq: Shteg për te depo kyçesh për kyçin e nënshkrimit të depos

en: Print the secret variable to the terminal for easy copy/paste
sq: Shtype ndryshoren e fshehtë te terminali, për kopjim/ngjitje të kollajtë

en: Problem with ZIP file: %s, error %s
sq: Problem me kartelën ZIP: %s, gabim %s

en: Problem with xml at '{path}'
sq: Problem me xml-në te '{path}'

en: Process auto-updates
sq: Kryeji vetëpërditësimet

en: Processing {apkfilename}
sq: Po përpunohet {apkfilename}

en: Processing {appid}
sq: Po përpunohet {appid}

en: Produce human-readable XML/JSON for index files
sq: Për kartela treguesish, prodho XML/JSON të lexueshëm nga syri njerëzor

en: Project URL to import from.
sq: URL prej nga të importohet projekt.

en: Punctuation should be avoided
sq: Pikësimi duhet shmangur

en: Push the log to this git remote repository
sq: Kryej <em>push</em> të regjistrit te kjo depo e largët git

en: Pushing to remote server failed!
sq: Depozitimi te shërbyesi i largët dështoi!

en: Quickly start a new repository
sq: Filloni shpejt e shpejt një depo të re

en: Read all the metadata files and exit
sq: Lexo krejt kartelat e tejtëdhënave dhe dil

en: Reading '{config_file}'
sq: Po lexohet '{config_file}'

en: Reading packageName/versionCode/versionName failed, APK invalid: '{apkfilename}'
sq: Leximi i packageName/versionCode/versionName dështoi, APK e pavlefshme: '{apkfilename}'

en: Reading packageName/versionCode/versionName failed,APK invalid: '{apkfilename}'
sq: Leximi i packageName/versionCode/versionName dështoi, APK e pavlefshme: '{apkfilename}'

en: Reading {apkfilename} from cache
sq: Po lexohet {apkfilename} prej fshehtine

en: Refresh and cache scanner rules and signatures from the network
sq: Rifresko dhe ruaj në fshehtinë rregulla skaneri nga rrjeti

en: Removing specified files
sq: Po hiqen kartelat e treguara

en: Removing {path}"
sq: Po hiqet {path}"

en: Rename APK files that do not match package.name_123.apk
sq: Riemërtoni kartelat APK që nuk përputhen me package.name_123.apk

en: RepoTrunk update mode only makes sense in git-svn repositories
sq: Mënyra “RepoTrunk” ka kuptim vetën në depo git-svn

en: Reset and create a brand new build server, even if the existing one appears to be ok.
sq: Zeroje dhe krijo një shërbyes montimesh të ri fringo, edhe nëse ai ekzistuesi duket të jetë në rregull.

en: Resigning {apkfilename} with provided debug.keystore
sq: Po rinënshkruhet {apkfilename} me debug.keystore e furnizuar

en: Resize all the icons exceeding the max pixel size and exit
sq: Ripërmaso krejt ikonat që tejkalojnë madhësinë maksimum në piksel dhe dil

en: Restrict output to warnings and errors
sq: Kufizoje output-in në sinjalizime dhe gabime

en: Rewrite all the metadata files
sq: Rishkruaj krejt kartelat e tejtëdhënave

en: Rewriting '{appid}'
sq: Po rishkruhet '{appid}'

en: Run on git repo that has uncommitted changes
sq: Xhirojeni në depo git që ka ndryshime të padepozituara te dega vendore

en: Run rewritemeta to fix formatting
sq: Që të ndreqet formatimi, xhironi rewritemeta

en: Running first pass with MD5 checking disabled
sq: Po xhirohet kalimi i parë me kontrollin MD5 të çaktivizuar

en: Running wget in {path}
sq: Po xhirohet wget te {path}

en: SHA-256 of {url} does not match entry!
sq: SHA-256 e {url} nuk përkon me zërin!

en: Scan the resulting APK(s) for known non-free classes.
sq: Kontrollo për klasa jo të lira të ditura APK-në(të) e prodhuara.

en: Scan the source code of a package
sq: Skanoni kodin burim të një pakete

en: Scanner found {count} problems in {apk}
sq: Kontrolli gjeti {count} probleme te {apk}

en: Scanner found {count} problems in {appid}:
sq: Kontrolli gjeti {count} probleme te {appid}:

en: Scanner found {count} problems in {appid}:{versionCode}:
sq: Kontrolli gjeti {count} probleme te {appid}:{versionCode}:

en: Scanner found {} problem | Scanner found {} problems
sq[0]: Kontrolli gjeti {} problem
sq[1]: Kontrolli gjeti {} probleme

en: Scanning APK with dexdump for known non-free classes.
sq: Po kontrollohet APK me “dexdump” për klasa të ditura jo të lira.

en: Set clock to that time using:
sq: Vëre sahatin në atë kohë duke përdorur:

en: Set maximum releases in repo before older ones are archived
sq: Caktoni numër maksimum hedhjesh në qarkullim, përpara se të arkivohen të vjetrat

en: Set open file limit to {integer}
sq: Si kufi hapjeje kartele cakto {integer}

en: Set up an app build for a nightly build repo
sq: Ujdisni një montim aplikacioni për një depo montimesh të përnatshme

en: Setting open file limit failed:
sq: Dështoi ujdisje kufiri hapjesh kartelash:

en: Setting {0} sec timeout for this build
sq: Po ujdiset mbarim kohe {0} sekonda për këtë montim

en: Sign and place packages in the repo
sq: Nënshkruani dhe vendosni paketa te depoja

en: Sign indexes created using update --nosign
sq: Tregues nënshkrimi të krijuar duke përdorur “update --nosign”

en: Skip scanning the source code for binaries and other problems
sq: Anashkalo skanimin e kodit burim për dyorë dhe probleme të tjera

en: Skipping '{apkfilename}' with invalid signature!
sq: Po anashkalohet '{apkfilename}' me nënshkrim i pavlefshëm!

en: Skipping GitLab Pages mirror because the repo is too large (>%.2fGB)!
sq: Po anashkalohet pasqyrë GitLab Pages, ngaqë depoja është shumë e madhe (>%.2fGB)!

en: Skipping index generation for {appid}
sq: Po anashkalohet prodhim treguesi për {appid}

en: Skipping {apkfilename} with invalid signature!
sq: Po anashkalohet {apkfilename} me nënshkrim të pavlefshëm!

en: Skipping {appid}: disabled
sq: Po anashkalohet {appid}: e çaktivizuar

en: Specify a local folder to sync the repo to
sq: Specifikoni një dosje vendore te e cila të njëkohësohet depoja

en: Specify an identity file to provide to SSH for rsyncing
sq: Specifikoni një kartelë identiteti për t’ia furnizuar SSH-s për njëkohësim me rsync-un

en: Specify which debug keystore file to use.
sq: Specifikoni cila kartelë depoje kyçesh diagnostikimesh të përdoret.

en: Spew out even more information than normal
sq: U la të rrjedhë edhe më tepër informacion se sa normalisht

en: Stripping mystery signature from {apkfilename}
sq: Po hiqet nënshkrim i mistershëm prej {apkfilename}

en: Summary '%s' is just the app's name
sq: Përmbledhja '%s' është thjesht emri i aplikacionit

en: Summary of length {length} is over the {limit} char limit
sq: Përmbledhja me gjatësi {length} është mbi kufirin prej {limit} shenjash

en: System clock is older than date in {path}!
sq: Ora e sistemit është më herët se sa data në {path}!

en: Tags update mode only works for git, hg, bzr and git-svn repositories currently
sq: Aktualisht, mënyra “tags update” funksionon vetëm për depo git, hg, bzr dhe git-svn

en: Tags update mode used in git-svn, but the repo was not set up with tags
sq: U përdor mënyra “tags update” në git-svn, por depoja s’qe ujdisur me etiketa

en: Test mode - put output in the tmp directory only, and always build, even if the output already exists.
sq: Mënyra testim - hidhe output-in vetëm te drejtoria tmp, dhe monto përherë, edhe nëse output-i ekziston tashmë.

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: The OBB version code must come after "{name}.":
sq: Kodi për versionin OBB duhet të vijë pas “{name}.”:

en: The base URL for the repo to log (default: https://f-droid.org)
sq: URL bazë për depon për regjistrim (parazgjedhje: https://f-droid.org)

en: The directory to write the mirror to
sq: Drejtoria ku të shkruhet pasqyra

en: The file to be included in the repo (path or glob)
sq: Kartela që duhet përfshirë te depoja (shteg ose shenjë e gjithëpushtetshme)

en: The repository's fingerprint does not match.
sq: Shenjat e gishtave të depos nuk përputhen.

en: The root dir for local_copy_dir "{path}" does not exist!
sq: Drejtoria rrënjë për local_copy_dir “{path}” s’ekziston!

en: There is a keyalias collision - publishing halted
sq: Ka një përplasje keyalias-i - botimi u ndal

en: These are the apps that have been archived from the main repo.
sq: Këto janë aplikacionet që janë arkivuar nga depoja kryesore.

en: This command should never be used to mirror f-droid.org! A full copy requires more than 600GB.
sq: Ky urdhër s’duhet përdorur kurrë për krijimin e një pasqyre të f-droid.org! Një kopje e plotë lyp më tepër se 600GB.

en: This is a repository of apps to be used with F-Droid. Applications in this repository are either official binaries built by the original application developers, or are binaries built from source by the admin of f-droid.org using the tools on https://gitlab.com/fdroid.
sq: Kjo është një depo aplikacionesh për t’u përdorur me F-Droid. Aplikacionet në këtë depo ose janë dyorë zyrtarë të montuar nga zhvilluesit e aplikacionit origjinal, ose janë dyorë të montuar nga burimi prej f-droid.org duke përdorur mjetet në https://gitlab.com/fdroid.

en: This repo already has local metadata: %s
sq: Kjo depo ka tashmë tejtëdhëna vendore: %s

en: To complete the setup, add your APKs to "%s"
    then run "fdroid update -c; fdroid update".  You might also want to edit
    "config.yml" to set the URL, repo name, and more.  You should also set up
    a signing key (a temporary one might have been automatically generated).
    
    For more info: https://f-droid.org/docs/Setup_an_F-Droid_App_Repo
    and https://f-droid.org/docs/Signing_Process
sq: Që të plotësoni ujdisjen, shtojini APK-të tuaja te “%s”,
    mandej kryeni “fdroid update -c; fdroid update”.  Mund të doni edhe
    të përpunoni “config.yml”, për të caktuar URL-në, emrin e depos, etj.
    Duhet të ujdisni edhe një kyç nënshkrimesh (një i tillë i përkohshëm
    mund të jetë prodhuar automatikisht).
    
    Për më tepër hollësi: https://f-droid.org/docs/Setup_an_F-Droid_App_Repo
    dhe https://f-droid.org/docs/Signing_Process

en: To use awsbucket, awssecretkey and awsaccesskeyid must also be set in config.yml!
sq: Për të përdorur awsbucket, te config.yml duhen ujdisur edhe awssecretkey dhe awsaccesskey!

en: To use rclone, rclone_config and awsbucket must be set in config.yml!
sq: Që të përdorni rclone, rclone_config dhe awsbucket duhen ujdisur te config.yml!

en: URL must start with https:// or http://
sq: URL-ja duhet të fillojë me https:// ose http://

en: URL shorteners should not be used
sq: S’duhen përdorur shkurtues URL-sh

en: URL {url} in Description: {error}
sq: URL {url} te Përshkrim: {error}

en: Unexpected license tag "{}"! Only use FSF or OSI approved tags from https://spdx.org/license-list
sq: Etiketë licence “{}” e papritur! Përdorni vetëm etiketa të miratuara nga FSF ose OSI, prej https://spdx.org/license-list

en: Unexpected license tag "{}"! Only use license tags configured in your config file
sq: Etiketë e papritur licence “{}”! Përdorni vetëm etiketa licencash të formësuara te kartela e formësimit tuaj

en: Unexpected symlink target: {link} -> {target}
sq: Vendmbërritje e papritur lidhjeje simbolike: {link} -> {target}

en: Unknown entry {key} in {configname}
sq: Zë i panjohur {key} në {configname}

en: Unknown exception found!
sq: U gjet përjashtim i panjohur!

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: Unknown file '{filename}' in build '{versionName}'
sq: Kartelë e panjohur '{filename}' te montimi '{versionName}'

en: Unknown metadata format: %s
sq: Format i panjohur tejtëdhënash: %s

en: Unknown metadata format: {path} (use: *.yml)
sq: Format i panjohur tejtëdhënash: {path} (përdorni: *.yml)

en: Unknown version of aapt, might cause problems:
sq: Version i panjohur i aapt-së, mund të sjellë probleme:

en: Unnecessary leading space
sq: Hapësirë e panevojshme në fillim

en: Unnecessary trailing space
sq: Hapësirë e panevojshme në fund

en: Unrecognised app field '{fieldname}' in '{path}'
sq: Fushë aplikacioni jo e pranuar '{fieldname}' te '{path}'

en: Unrecognised build flag '{build_flag}' in '{path}'
sq: Flamurkë e jo e pranuar montimi '{build_flag}' te '{path}'

en: Unsupported file type "{extension}" for repo graphic
sq: Lloj i pambuluar kartele “{extension}” për grafik depoje

en: Unsupported graphics file found: {path}
sq: U gjet kartelë e pambuluar grafike: {path}

en: Unused extlib at %s
sq: extlib i papërdorur te %s

en: Unused file at %s
sq: Kartelë e papërdorur te %s

en: Unused scandelete path: %s
sq: Shteg scandelete i papërdorur: %s

en: Unused scanignore path: %s
sq: Shteg scanignore i papërdorur: %s

en: Unzipping to %s
sq: Po përftohet te %s

en: Update repo information for new packages
sq: Përditësoni të dhëna depoje për paketa të reja

en: Update the binary transparency log for a URL
sq: Përditësoni regjistrin e transparencës së dyorit për një URL

en: UpdateCheckData has invalid URL: {url}
sq: UpdateCheckData ka URL të pavlefshme: {url}

en: UpdateCheckData must match the version code as integer (\d or [0-9]): {codeex}
sq: UpdateCheckData duhet të përputhet me kodin e versionit si numër i plotë (\d, ose [0-9]): {codeex}

en: UpdateCheckData must use HTTPS URL: {url}
sq: UpdateCheckData duhet të përdorë URL HTTPS: {url}

en: UpdateCheckData not a valid URL: {url}
sq: UpdateCheckData s’është URL e vlefshme: {url}

en: UpdateCheckMode is set but it looks like checkupdates hasn't been run yet.
sq: UpdateCheckMode është ujdisur, por duket sikur checkupdates s’është xhiruar ende.

note: Translators: https://developer.android.com/studio/build/application-id
en: UpdateCheckMode is set but it looks likecheckupdates hasn't been run yet
sq: UpdateCheckMode është ujdisur, por duket sikur checkupdates s’është xhiruar ende

en: UpdateCheckName is set to the known application ID, it can be removed
sq: Si UpdateCheckName është caktuar ID aplikacioni të njohur - s’mund të hiqet

en: Uploading {apkfilename} to androidobservatory.org
sq: Po ngarkohet {apkfilename} te androidobservatory.org

en: Uploading {apkfilename} to virustotal
sq: Po ngarkohet {apkfilename} to virustotal

en: Usage
sq: Përdorim

en: Usage: %s
sq: Përdorim: %s

en: Use /HEAD instead of /master or /main to point at a file in the default branch
sq: Për të treguar një kartelë te dega parazgjedhje, përdorni /HEAD, në vend se /master apo /main

en: Use /HEAD instead of /master to point at a file in the default branch
sq: Për të treguar një kartelë te dega parazgjedhje, përdorni /HEAD, në vend se /master

en: Use `fdroid update -c` to create it.
sq: Përdor `fdroid update -c` për ta krijuar.

en: Use build server
sq: Përdor shërbyes montimesh

en: Use date from APK instead of current time for newly added APKs
sq: Për APK-ra të shtuara rishtazi, përdor datë prej APK-je, në vend se kohën e tanishme

en: Using "{path}" for configuring s3cmd.
sq: Po përdoret “{path}” për formësim të s3cmd.

en: Using "{path}" for syncing with remote storage.
sq: Po përdoret “{path}” për njëkohësim me depozitë të largët.

en: Using APK Signature v2
sq: Po përdoret Nënshkrimi APK-je v2

en: Using APK Signature v3
sq: Po përdoret Nënshkrimi APK-je v3

en: Using JAR Signature
sq: Po përdoret Nënshkrim JAR

en: Using Java's jarsigner, not recommended for verifying APKs! Use apksigner
sq: Po përdoret jarsigner Java, s’rekomandohet për verifikim APK-sh! Përdorni apksigner

en: Using androguard from "{path}"
sq: Po përdoret androguard prej “{path}”

en: Using blank dictionary instead of contents of {path}!
sq: Po përdoret fjalor i zbrazët, në vend se lënda e {path}!

en: Using existing keystore "{path}"
sq: Po përdoret depo ekzistuese kyçesh “{path}”

en: Using rclone to sync with: {url}
sq: Po përdoret rclone për njëkohësim me: {url}

en: Using s3cmd to sync with: {url}
sq: Po përdoret s3cmd për njëkohësim me: {url}

en: Valid commands are:
sq: Urdhrat e vlefshëm janë:

en: Verify against locally cached copy rather than redownloading.
sq: Verifikoje ndaj një kopjeje të ruajtur lokalisht në fshehtinë, në vend se ta rishkarkosh.

en: Verify the integrity of downloaded packages
sq: Verifikoni integritetin e paketave të shkarkuara

en: Verifying index signature:
sq: Po verifikohet nënshkrim treguesi:

en: VirusTotal API key cannot upload files larger than 32MB, use {url} to upload {path}.
sq: Kyçi API VirusTotal s’mund të ngarkojë kartela më të mëdha se 2MB, përdorni {url} që të ngarkoni {path}.

en: Warn about possible metadata errors
sq: Sinjalizo rreth gabimesh të mundshëm tejtëdhënash

en: When configured for signed indexes, create only unsigned indexes at this stage
sq: Kur është formësuar për tregues të nënshkruar, në këtë fazë krijo vetëm tregues të panënshkruar

en: When signing or verifying fails, exit with an error code.
sq: Kur nënshkrimi, ose verifikimi dështon, dil me një kod gabimi.

en: X.509 'Distinguished Name' used when generating keys
sq: X.509 'Distinguished Name' i përdorur teksa prodhoheshin kyçe

en: You can use ANDROID_HOME to set the path to your SDK, i.e.:
sq: Mund të përdorni ANDROID_HOME që të caktoni shtegun për te SDK-ja juaj, domethënë:

en: ZIP file archive
sq: Arkiv kartelash ZIP

en: adding IdentityFile to {path}
sq: po shtohet IdentityFile te {path}

en: adding to {name}: {path}
sq: po shtohet te {name}: {path}

en: ambiguous option: %(option)s could match %(matches)s
sq: mundësi e dykuptimtë: %(option)s mund të përputhej me %(matches)s

en: ambiguous option: %s (%s?)
sq: mundësi e dykuptimtë: %s (%s?)

en: apksigner not found! Cannot sign or verify modern APKs
sq: S’u gjet apksigner! S’nënshkruhen ose verifikohen dot APK-ra moderne

en: apksigner not found, it's required for signing!
sq: S’u gjet apksigner, është i domosdoshëm për nënshkrim!

en: application ID of file to operate on
sq: ID aplikacioni e kartelës mbi të cilën të veprohet

en: application ID with optional versionCode in the form APPID[:VERCODE]
sq: ID aplikacioni me versionCode opsional në formën APPID[:VERCODE]

en: archive_url needs to end with /archive
sq: archive_url lypset të përfundojë me /archive

en: argument "-" with mode %r
sq: argument “-” me mënyrën %r

en: attempting bare SSH connection to test deploy key:
sq: po tentohet lidhje SSH e zhveshur, për të testuar kyç sendërtimesh:

en: can not parse scrlib spec (not a string): '{}'
sq: s’përtyp dot specifikim scrlib (s’është një varg): '{}'

en: can't open '%(filename)s': %(error)s
sq: s’hapet dot '%(filename)s': %(error)s

en: can't open non-https url: '{};
sq: s’mund të hapet url jo https: '{};

en: cannot find required srclibs: "{path}"
sq: s’gjenden dot srclibs të domosdoshme: “{path}”

en: cannot have multiple subparser arguments
sq: s’mund të kihen argumente të shumtë për subparser

en: cannot merge actions - two groups are named %r
sq: s’mund të përzihen veprimet - ka dy grupe të quajtur %r

en: cannot publish update, did you set the deploy key?
sq: s’mund të botohet përditësim, e ujdisët kyçin e sendërtimit?

en: cloning {url}
sq: po klonohet {url}

en: commands from plugin modules:
sq: urdhra prej modulesh shtojce:

en: complex
sq: kompleks

en: conflicting option string: %s | conflicting option strings: %s
sq[0]: varg mundësie me përplasje: %s
sq[1]: vargje mundësish me përplasje: %s

en: could not parse '{path}'
sq: s’u përtyp dot '{path}'

en: could not parse srclib spec (no name specified): '{}'
sq: s’u përtyp dot specifikim scrlib (s’u dha emër): '{}'

en: could not parse srclib spec (no ref specified): '{}'
sq: s’u përtyp dot specifikim scrlib (s’u dha referencë): '{}'

en: could not parse srclib spec (too many '@' signs): '{}'
sq: s’u përtyp dot specifikim scrlib (shumë shenja '@'): '{}'

en: created {path}
sq: u krijua {path}

en: current version is newer: old vercode={old}, new vercode={new}
sq: versioni i tanishëm është më i ri: kod versioni të vjetër={old}, kod versioni të ri={new}

en: deleting: repo/{apkfilename}
sq: po fshihet: repo/{apkfilename}

en: dependency file without lock
sq: kartelë varësie pa kyç

en: dest= is required for options like %r
sq: dest= është e domosdoshme për mundësi si %r

en: downloading '{}'
sq: po shkarkohet “{}”

en: downloading scanner signatures from '{}' failed
sq: dështoi shkarkimi i nënshkrimeve të kontrollorit prej “{}”

en: executable binary, possibly code
sq: dyor i ekzekutueshëm, ka gjasa të jetë kod

en: expected %s argument | expected %s arguments
sq[0]: pritej %s argument
sq[1]: priteshin %s argumente

en: expected at least one argument
sq: pritej e pakta një argument

en: expected at most one argument
sq: pritej e shumta një argument

en: expected one argument
sq: pritej një argument

en: fdroid [<command>] [-h|--help|--version|<args>]
sq: fdroid [<urdhër>] [-h|--help|--version|<argumente>]

en: fetch the latest version of signatures from the web
sq: sill nga interneti versionin më të ri të nënshkrimeve

en: force metadata errors (default) to be warnings, or to be ignored.
sq: bëji gabimet e tejtëdhënave (parazgjedhje) të jenë sinjalizime, ose të shpërfillen.

en: git svn clone failed
sq: veprimi “git svn clone” dështoi

en: gzip file archive
sq: Arkiv gzip kartelash

en: ignored explicit argument %r
sq: u shpërfill argumenti eksplicit %r

en: index-v1 must have a signature, use `fdroid signindex` to create it!
sq: index-v1 duhet të ketë një nënshkrim, përdorni `fdroid signindex` për ta krijuar!

en: index-v2 must have a signature, use `fdroid signindex` to create it!
sq: index-v2 duhet të ketë një nënshkrim, përdorni `fdroid signindex` për ta krijuar!

en: integer
sq: numër i plotë

en: invalid %(type)s value: %(value)r
sq: vlerë %(type)s e pavlefshme: %(value)r

en: invalid choice: %(value)r (choose from %(choices)s)
sq: zgjedhje e pavlefshme: %(value)r (zgjidhni nga %(choices)s)

en: invalid conflict_resolution value: %r
sq: vlerë e pavlefshme conflict_resolution: %r

en: invalid option string %(option)r: must start with a character %(prefix_chars)r
sq: varg i pavlefshëm mundësie %(option)r: duhet të fillojë me një shenjë %(prefix_chars)r

en: ipfs_cid not found, skipping CIDv1 generation
sq: S’u gjet ipfs_cid, po anashkalohet prodhimi i CIDv1

en: latest build recipe is newer: old vercode={old}, new vercode={new}
sq: udhëzimet e fundit për montimin janë më të reja: kod versioni të vjetër={old}, kod versioni të ri={new}

en: local_copy_dir does not end with "fdroid", perhaps you meant: "{path}"
sq: local_copy_dir does s’mbaron me “fdroid”, ndoshta kishit në mendje: “{path}”

en: local_copy_dir must be an absolute path!
sq: local_copy_dir duhet të jetë një shteg absolut!

en: local_copy_dir must be directory, not a file!
sq: local_copy_dir duhet të jetë një drejtori, jo një kartelë!

en: mirror '%s' does not end with 'fdroid'!
sq: pasqyra '%s' s’përfundon me 'fdroid'!

en: mirrors set twice, in config.yml and {path}!
sq: pasqyra të ujdisura dy herë, te config.yml dhe {path}!

en: mutually exclusive arguments must be optional
sq: argumentet që përjashtojnë njëri-tjetrin duhet të jenë opsionalë

en: next {name} cache update due in {time}
sq: përditësim pasues i fshehtinës {name} për {time}

en: no "icon" in {appid}
sq: s’ka “icon” te {appid}

en: no APK supplied
sq: s’u dha APK

en: no such option: %s
sq: s’ka mundësi të tillë: %s

en: no version info found!
sq: s’u gjetën të dhëna versioni!

en: no version information found
sq: s’u gjetën hollësi versioni

en: not allowed with argument %s
sq: e palejuar me argumentin %s

en: one of the arguments %s is required
sq: një nga argumentet %s është i domosdoshëm

en: only accepts strings, lists, and tuples
sq: prano vetëm vargje, lista dhe dyshe

en: option %s: If you really want to install all the signed apps, use --all
sq: mundësi %s: Nëse doni vërtet të instaloni krejt aplikacionet e nënshkruar, përdorni --all

en: option %s: invalid %s value: %r
sq: mundësi %s: vlerë %s e pavlefshme: %r

en: option %s: invalid choice: %r (choose from %s)
sq: mundësia %s: zgjedhje e pavlefshme: %r (zgjidhni nga %s)

en: option -%s not recognized
sq: mundësi -%s jo e pranuar

en: option -%s requires argument
sq: mundësia -%s lyp argument

en: option --%s must not have an argument
sq: mundësia --%s s’duhet të ketë një argument

en: option --%s not a unique prefix
sq: mundësia --%s s’është parashtesë unike

en: option --%s not recognized
sq: mundësi --%s e papranuar

en: option --%s requires argument
sq: mundësia --%s lyp argument

en: optional arguments
sq: argumente opsionalë

en: options
sq: mundësi

en: overwriting existing {path}
sq: po mbishkruhet {path} ekzistues

en: positional arguments
sq: argumente pozicionalë

en: refuse downloading via insecure HTTP connection (use HTTPS or specify --no-https-check): {apkfilename}
sq: refuzo shkarkim përmes lidhjeje HTTP të pasigurt (përdorni HTTPS ose specifikoni --no-https-check): {apkfilename}

en: repo_icon "repo/icons/%s" does not exist, generating placeholder.
sq: repo_icon “repo/icons/%s” s’ekziston, po prodhohet vendmbajtëse.

en: repo_url needs to end with /repo
sq: repo_url lypset të përfundojë me /repo

en: rsync is missing or broken: {error}
sq: rsync-u mungon, ose është i dëmtuar: {error}

en: ruamel.yaml not installed, can not write metadata.
sq: ruamel.yaml s’është i instaluar, s’mund të shkruhen tejtëdhëna.

en: scanner cache is malformed! You can clear it with: '{clear}'
sq: fshehtina e kontrollorit është e keqformuar! Mund ta spastroni me: “{clear}”

en: serverwebroot: path does not end with "fdroid", perhaps you meant one of these:
sq: serverwebroot: shtegu nuk mbaron me “fdroid”, ndoshta kishit në mendje një nga këto:

en: shared library
sq: librari e përbashkët

en: show program's version number and exit
sq: shfaq numër versioni programi dhe dil

en: show this help message and exit
sq: shfaq këtë mesazh ndihme dhe dil

en: signed APK, either a file-path or HTTPS URL.
sq: APK e nënshkruar, ose një shteg-kartele, ose URL HTTPS.

en: skip deploying full build logs: log content is empty
sq: anashkalo sendërtim regjistrash të plotë montimesh: lëndë e regjistrit është e zbrazët

en: skip deploying full build logs: not enabled in config
sq: anashkalo krijim regjistrash të plotë montimi: e paaktivizuar te formësimi

en: skipping source tarball: {path}
sq: po anashkalohet paketë tar burimi: {path}

en: srclibs missing name and/or @
sq: srclibs-it i mungon emër dhe/ose @

en: static library
sq: librari statike

en: the following arguments are required: %s
sq: argumentet vijuese janë të domosdoshëm: %s

en: unexpected option string: %s
sq: varg i papritur mundësie: %s

en: unknown parser %(parser_name)r (choices: %(choices)s)
sq: përtypës i panjohur %(parser_name)r (choices: %(choices)s)

en: unrecognized arguments: %s
sq: argumente të papranuar: %s

en: unsafe permissions on '{config_file}' (should be 0600)!
sq: leje jo të parrezikshme mbi '{config_file}' (duhet të ishin 0600)!

en: usage:
sq: përdorimi:

en: using Apache libcloud to sync with {url}
sq: po përdoret Apache libcloud për njëkohësim me {url}

en: virustotal.com is rate limiting, waiting to retry...
sq: virustotal.com i kufizon shpejtësitë, po pritet për riprovim…

en: {0} app, {1} key aliases | {0} apps, {1} key aliases
sq[0]: {0} aplikacion, {1} aliase kyçi
sq[1]: {0} aplikacione, {1} aliase kyçi

en: {apkfilename} ({appid}) has no metadata!
sq: {apkfilename} ({appid}) s’ka tejtëdhëna!

en: {apkfilename} has multiple {name} files, looks like Master Key exploit!
sq: {apkfilename} ka shumë kartela {name}, duket si rreng me Kyçin e Përgjithshëm!

en: {apkfilename}'s AndroidManifest.xml has a bad date:
sq: AndroidManifest.xml e {apkfilename} ka një datë të gabuar:

en: {appid} does not have a name! Using application ID instead.
sq: {appid} s’ka emër! Në vend të tij po përdoret ID aplikacioni.

en: {appid} from {path} is not a valid Android application ID!
sq: {appid} prej {path} s’është ID e vlefshme aplikacioni Android!

en: {appid} from {path} is not a valid Java Package Name!
sq: {appid} prej {path} s;është Emër i vlefshëm Pakete Java!

en: {appid} has both APKs and files: {files}
sq: {appid} ka nga të dyja, APK-ra dhe kartela: {files}

en: {appid} is missing {name}
sq: {appid} i mungon {name}

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: {appid}: Unknown extlib {path} in build '{versionName}'
sq: {appid}: extlib i panjohur {path} te montimi '{versionName}'

en: {appid}: no builds specified, running on current source state
sq: {appid}: s’u specifikuan montime, po xhirohet me gjendjen e tanishme të burimit

en: {appid}: {field} must be a '{type}', but it is a '{fieldtype}!'
sq: {appid}: {field} duhet të jetë një '{type}', por është një '{fieldtype}!'

en: {appid}: {field} must be a '{type}', but it is a '{fieldtype}'!
sq: {appid}: {field} duhet të jetë një '{type}', por është një '{fieldtype}'!

en: {build_flag} must be an integer, found: {value}
sq: {build_flag} duhet të jetë numër i plotë, u gjet: {value}

en: {build_flag} must be list or string, found: {value}
sq: {build_flag} duhet të jetë listë, ose varg, u gjet: {value}

en: {file} is blank or corrupt!
sq: {file} është e zbrazët ose e dëmtuar!

en: {name} "{section}/icons/{path}" does not exist! Check "config.yml".
sq: {name} “{section}/icons/{path}” s’ekziston! Kontrolloni “config.yml”.

en: {oldfile} is deprecated, use {newfile}
sq: {oldfile} është nxjerrë nga përdorimi, përdorni {newfile}

en: {path} already exists, ignoring import results!
sq: {path} ekziston tashmë, po shpërfillen përfundimet e importimit!

en: {path} does not exist!  Create it by running:
sq: {path} s’ekziston!  Krijojeni duke xhiruar:

en: {path} has bad file signature "{pattern}", possible Janus exploit!
sq: {path} ka “{pattern}” të gabuar nënshkrimi kartele, ka gjasa të jetë rreng Janus!

en: {path} has been flagged by virustotal {count} times:
sq: për {path} ka {count} herë sinjalizime nga virustotal:

en: {path} is not "key: value" dict, but a {datatype}!
sq: {path} s’është “key: value”, por një {datatype}!

en: {path} is not a standard config file!
sq: {path} s’është kartelë standarde formësimi!

en: {path} is not list, but a {datatype}!
sq: {path} s’është listë, por një {datatype}!

en: {path} is not {expected_type}, but a {datatype}!
sq: {path} s’është {expected_type}, por një {datatype}!

en: {path} is zero size!
sq: {path} është me madhësi zero!

en: {path} more than 200MB, manually upload: {url}
sq: {path} më tepër se 200MB, ngarkojeni dorazi: {url}

en: {path}: "{code}" is not a valid ISO_3166-1 alpha-2 country code!
sq: {path}: “{code}” s’është kod i vlefshëm vendi ISO_3166-1 alpha-2!

en: {url} does not end with "fdroid", check the URL path!
sq: {url} s’përfundon me “fdroid”, kontrolloni shtegun e URL-së!

en: {url} does not start with "http"!
sq: {url} s’fillon me “http”!

en: {} build failed | {} builds failed
sq[0]: Dështoi {} montim
sq[1]: Dështuan {} montime

en: {} build succeeded | {} builds succeeded
sq[0]: {} doli me sukses
sq[1]: {} dolën me sukses
