fdroidserver 2.1b0 - en to sr translation catalogue (579 entries)

en: 
    SSH public key to be used as deploy key:
sr: 
    SSH јавни кључ који ће се користити као кључ за распоређивање:

en: 
    {path} encoded for the DEBUG_KEYSTORE secret variable:
sr: 
    {path} енкодовано за DEBUG_KEYSTORE тајну променљиву:

en: "%s/" has no matching metadata file!
sr: Датотека метаподатака за „%s/“ не постоји!

en: "local_copy_dir" {path} does not exist!
sr: "local_copy_dir" {path} не постоји!

en: "{apkfilename}" is already installed on {dev}.
sr: "{apkfilename}" је већ инсталиран на {dev}.

en: "{path}" contains outdated {name} ({version})
sr: "{path}" садржи застарели {name} ({version})

en: "{path}" contains recent {name} ({version})
sr: "{path}" садржи недавни {name} ({version})

en: "{path}" exists but s3cmd is not installed!
sr: "{path}" постоји, али s3cmd није инсталиран!

en: "{path}" is not a supported file format (use: metadata/*.yml)
sr: „{path}“ није подржани формат фајла (користи: metadata/*.yml)

en: "{path}" is signed by a key that is not allowed:
sr: „{path}” је потписан кључем који није дозвољен:

en: "{url}" is not a valid URL!
sr: "{url}" није валидан URL!

en: %(option)s option requires %(number)d argument | %(option)s option requires %(number)d arguments
sr[0]: %(option)s опција захтева %(number)d аргумент
sr[1]: %(option)s опција захтева %(number)d аргументa
sr[2]: %(option)s опција захтева %(number)d аргуменaтa

en: %(prog)s: error: %(message)s
sr: %(prog)s: грешка: %(message)s

en: %d APKs failed to be signed or verified!
sr: %d АПК-ова није успело да се потпише или верификује!

en: %d problems found
sr: %d проблема пронађено

en: %prog [options]
sr: %prog [опције]

en: %r is not callable
sr: %r није могуће позвати

en: %s did not produce a dict!
sr: %s није произвео речник!

en: %s has bad SHA-256: %s
sr: %s има лош SHA-256: %s

en: %s is not an accepted build field
sr: %s није прихваћено поље за градњу

en: %s option does not take a value
sr: Опција %s не прихвата вредност

en: 'keypass' not found in config.yml!
sr: 'keypass' није пронађен у config.yml!

en: 'keystore' is NONE and 'smartcardoptions' is blank!
sr: 'keystore' је НИШТА и 'smartcardoptions' је празно!

en: 'keystore' not found in config.yml!
sr: 'keystore' није пронађен у config.yml!

en: 'keystorepass' not found in config.yml!
sr: 'keystorepass' није пронађен у config.yml!

en: 'repo_keyalias' not found in config.yml!
sr: 'repo_keyalias' није пронађен у config.yml!

en: 'required' is an invalid argument for positionals
sr: 'захтевано' је неважећи аргумент за позиционе параметре

en: 'sdk_path' not set in config.yml!
sr: 'путања_до_сдк' није постављена у config.yml!

en: '{aapt}' is too old, fdroid requires build-tools-{version} or newer!
sr: '{aapt}' је превише стар, fdroid захтева build-tools-{version} или новији!

en: '{field}' will be in random order! Use () or [] brackets if order is important!
sr: '{field}' ће бити у насумичном редоследу! Користите () или [] заграде ако је редослед важан!

en: '{path}' failed to execute!
sr: '{path}' није успео да се изврши!

en: '{path}' has invalid format, it should be a dictionary!
sr: '{path}' има неважећи формат, треба да буде речник!

en: '{value}' is not a valid {field} in {appid}. Regex pattern: {pattern}
sr: '{value}' није валидан {field} у {appid}. Регекспатерн: {pattern}

en: '{value}' is not a valid {field}, should be {pattern}
sr: '{value}' није важећи {field}, треба да буде {pattern}

en: ...checkupdate failed for {appid} : {error}
sr: ...провера ажурирања није успела за {appid} : {error}

en: .__call__() not defined
sr: .__call__() није дефинисано

en: /issues is missing
sr: /issues недостаје

en: A URL is required as an argument!
sr: Потребан је URL као аргумент!

en: APK signatures have different certificates in {path}:
sr: Потписи АПК-ова имају различите сертификате у {path}:

en: Add PGP signatures using GnuPG for packages in repo
sr: Додај PGP потписе користећи GnuPG за пакете у репоу

en: Add a repo signing key to an unsigned repo
sr: Додајте кључ за потписивање репо-а у непотписани репо

en: Add skeleton metadata files for APKs that are missing them
sr: Додај метафајлове скелета за APK-ове који их немају

en: Adding new repo for only {name}
sr: Додавање новог репозиторијума само за {name}

en: Alias of the repo signing key in the keystore
sr: Алијас репо кључа за потписивање у кејстору

en: AllowedAPKSigningKeys missing but reference binary supplied
sr: AllowedAPKSigningKeys недостаје али је референтни бинарни фајл обезбеђен

en: Allows a different revision (or git branch) to be specified for the initial import
sr: Омогућава да се друга ревизија (или git грана) одреди за почетни увоз

en: Also mirror the full archive section
sr: Такође огледало целог архива секције

en: Also warn about formatting issues, like rewritemeta -l
sr: Такође упозори на проблеме са форматирањем, на пример rewritemeta -l

en: Android AAR library
sr: Андроид AAR библиотека

en: Android APK file
sr: Андроид АПК фајл

en: Android DEX code
sr: Андроид DEX код

en: Android SDK not found at {path}!
sr: Андроид SDK није пронађен на {path}!

en: Android SDK path '{path}' does not exist!
sr: Андроид СДК пут '{path}' не постоји!

en: Android SDK path '{path}' is not a directory!
sr: Путања Android SDK-а '{path}' није директоријум!

en: Android SDK tool {cmd} not found!
sr: Андроид СДК алат {cmd} није пронађен!

en: App has Binaries but does not have corresponding AllowedAPKSigningKeys to pin certificate.
sr: Апликација има бинарне фајлове али нема одговарајуће AllowedAPKSigningKeys за пиновање сертификата.

en: App has NoSourceSince or ArchivePolicy "0 versions" but AutoUpdateMode or UpdateCheckMode are not None
sr: Апликација има NoSourceSince или ArchivePolicy "0 верзија" али AutoUpdateMode или UpdateCheckMode нису None

en: App has NoSourceSince or ArchivePolicy "0 versions" or 0 but AutoUpdateMode or UpdateCheckMode are not None
sr: Апликација има NoSourceSince или ArchivePolicy "0 верзија" или 0, али AutoUpdateMode или UpdateCheckMode нису None

en: App is in '{repo}' but has a link to {url}
sr: Апликација је у '{repo}' али има линк ка {url}

en: App version has binary but does not have corresponding AllowedAPKSigningKeys to pin certificate.
sr: Апликација има бинарни фајл, али нема одговарајуће AllowedAPKSigningKeys за пин сертификат.

en: Appending .git is not necessary
sr: Додавање .git није потребно

en: Archiving {apkfilename} with invalid signature!
sr: Архивирање {apkfilename} са неважећим потписом!

en: AutoUpdateMode with UpdateCheckMode: HTTP must have a pattern.
sr: AutoUpdateMode са UpdateCheckMode: HTTP мора имати образац.

en: Bad entry type "{mirrortype}" in mirrors config: {mirror}
sr: Лош тип уноса "{mirrortype}" у конфигурацији огледала: {mirror}

en: Base URL to mirror, can include the index signing key using the query string: ?fingerprint=
sr: Основни URL за огледало, може укључивати кључ за потписивање индекса користећи упит низ: ?fingerprint=

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: Branch '{branch}' used as commit in build '{versionName}'
sr: Грана '⸮ {branch}⸮' коришћена као commit у изради '⸮ {versionName}⸮'

en: Branch '{branch}' used as commit in srclib '{srclib}'
sr: Грана '{branch}' коришћена као commit у srclib '{srclib}'

en: Broken symlink: {path}
sr: Прекинута симболичка веза: {path}

en: Build a package from source
sr: Изградите пакет из извора

en: Build all applications available
sr: Израдите све доступне апликације

en: Build generated by `fdroid import` - remove disable line once ready
sr: Градња генерисана помоћу `fdroid import` - уклоните линију за онемогућавање када буде спремно

en: Build metadata git repo has uncommited changes!
sr: Мета подаци грађења git репозиторијума имају непослате промене!

en: Build only the latest version of each package
sr: Градите само најновију верзију сваког пакета

en: Built repo based in "%s" with this config:
sr: Изграђен репозиторијум заснован на "%s" са овом конфигурацијом:

en: Can't auto-update app with no CurrentVersionCode
sr: Не могу да аутоматски ажурирам апликацију без тренутног кода верзије

en: Can't build due to {} error while scanning | Can't build due to {} errors while scanning
sr[0]: Не може се изградити због {} грешке приликом скенирања
sr[1]: Не може се изградити због {} грешке приликом скенирања
sr[2]: Не може се изградити због {} грешака приликом скенирања

en: Cannot rewrite "{path}"
sr: Не могу да препишем "{path}"

en: Categories '%s' is not valid
sr: Категорије '%s' нису важеће

en: Categories are not set
sr: Категорије нису подешене

en: Category "{category}" defined but not used for any apps!
sr: Категорија "{category}" је дефинисана, али није коришћена за ниједну апликацију!

en: Check for updates to applications
sr: Проверите да ли постоје ажурирања за апликације

en: Checking archiving for {appid} - apks:{integer}, keepversions:{keep}, archapks:{arch}
sr: Провера архивирања за {appid} - апк-и:{integer}, чувајверзије:{keep}, архапк-и:{arch}

en: Clean update - don't uses caches, reprocess all APKs
sr: Чисто ажурирање – не користите кешеве, поново обрађујте све АПК-ове

en: Comma separated list of categories.
sr: Запета раздвојена листа категорија.

en: Command '%s' not recognised.
sr: Наредба „%s” није препозната.

en: Commit changes
sr: Потврди измене

en: Conflicting "{field}" definitions between .yml and localized files:
sr: Конфликтне дефиниције "{field}" између .yml и локализованих фајлова:

en: Conflicting arguments: '--verbose' and '--quiet' can not be specified at the same time.
sr: Контрадикторни аргументи: '--verbose' и '--quiet' не могу бити наведени у исто време.

en: Conflicting config files! Using {newfile}, ignoring {oldfile}!
sr: Конфликтни конфигурациони фајлови! Користи се {newfile}, игнорише се {oldfile}!

en: Could not find '{command}' on your system
sr: Није могуће пронаћи '{command}' на вашем систему

en: Could not find latest version code
sr: Није могуће пронаћи најновији верзијски код

en: Could not find latest version name
sr: Није могуће пронаћи назив најновије верзије

en: Could not find {path} to remove it
sr: Није могуће пронаћи {path} да би се уклонио

en: Could not open APK {path} for analysis:
sr: Није могуће отворити APK {path} за анализу:

en: Could not parse size "{size}", wrong type "{type}"
sr: Није могуће парсовање величине "{size}", погрешан тип "{type}"

en: Couldn't find Application ID
sr: Није пронађен ИД апликације

en: Couldn't find any version information
sr: Није могуће пронаћи информације о верзији

en: Couldn't find package ID
sr: Није могуће пронаћи ID пакета

en: Cowardily refusing to overwrite existing signing key setup!
sr: Кукавички одбија да препише постојећу конфигурацију кључа за потписивање!

en: Created new container "{name}"
sr: Креиран нови контејнер "{name}"

en: Creating "{path}" for configuring s3cmd.
sr: Креирање "{path}" за конфигурацију s3cmd.

en: Creating log directory
sr: Креирање директоријума за записе

en: Creating new S3 bucket: {url}
sr: Прављење новог S3 кофера: {url}

en: Creating output directory
sr: Креирање директоријума за излаз

en: Creating signed index with this key (SHA256):
sr: Креирање потписаног индекса са овим кључем (SHA256):

en: Creating temporary directory
sr: Прављење привременог директоријума

en: Creating unsigned index in preparation for signing
sr: Креирање непотписаног индекса у припреми за потписивање

en: CurrentVersionCode {cv} is less than oldest build entry {versionCode}
sr: ТренутниКодВерзије {cv} је мањи од најстарије верзије {versionCode}

en: DEBUG_KEYSTORE is not set or the value is incomplete
sr: DEBUG_KEYSTORE није подешен или је вредност непотпуна

en: Delete APKs and/or OBBs without metadata from the repo
sr: Обришите APKs и/или OBBs без метаподатака из репозиторијума

en: Deleting archive, repo is too big ({size} max {limit})
sr: Брисање архива, репозиторијум је превелик ({size} макс {limit})

en: Deleting git-mirror history, repo is too big ({size} max {limit})
sr: Брисање историје git-mirror, репозиторијум је превелик ({size} максимално {limit})

en: Deleting unknown file: {path}
sr: Брисање непознате датотеке: {path}

en: Description '%s' is just the app's summary
sr: Опис '%s' је само сажетак апликације

en: Description has a duplicate line
sr: Опис има дупликатну линију

en: Description has a list (%s) but it isn't bulleted (*) nor numbered (#)
sr: Опис има листу (%s) али није тачкаст (*) нити нумерисан (#)

en: Description of length {length} is over the {limit} char limit
sr: Опис дужине {length} је преко ограничења од {limit} карактера

en: Did you mean config/{name}.yml?
sr: Да ли сте мислили config/{name}.yml?

en: Did you mean {code}?
sr: Да ли сте мислили {code}?

en: Do not add 'disable:' to the generated build entries
sr: Не додавај 'disable:' у генерисане уносе за изградњу

en: Do not deploy the new files to the repo
sr: Не постављајте нове фајлове у репозиторијум

en: Do not include "{path}" in URL!
sr: Не укључуј "{path}" у URL!

en: Do not prompt for Android SDK path, just fail
sr: Не тражите путању за Android SDK, само неуспешно наставите

en: Do not remove the private keys generated from the keystore
sr: Не уклањајте приватне кључеве генерисане из кејстора

en: Don't create a source tarball, useful when testing a build
sr: Не правите изворну tar.gz архиву, корисно када тестирате изградњу

en: Don't refresh the repository, useful when testing a build with no internet connection
sr: Не освежавајте репозиторијум, корисно када тестирате билд без интернет конекције

en: Don't use rsync checksums
sr: Не користите rsync чексуме

en: Download complete mirrors of small repos
sr: Преузмите комплетне огледале малих репоа

en: Downloading %s
sr: Преузимање %s

en: Downloading the repository already failed once, not trying again.
sr: Преузимање складишта је већ једном неуспело, не покушавам поново.

en: Downloading {url} failed. {error}
sr: Преузимање {url} није успело. {error}

en: Duplicate Anti-Feature declaration at {path} was ignored!
sr: Дуплирана декларација Анти-Функције на {path} је игнорисана!

en: Duplicate entry "%s" in mirrors config!
sr: Дуплирани унос "%s" у конфигурацији огледала!

en: Duplicate link in '{field}': {url}
sr: Дуплирани линк у '{field}': {url}

en: ERROR: %(message)s
sr: ГРЕШКА: %(message)s

en: ERROR: The "server" subcommand has been removed, use "deploy"!
sr: ГРЕШКА: Подкоманда „server“ је уклоњена, користите „deploy“!

en: ERROR: this command should never be used to mirror f-droid.org!
    A full mirror of f-droid.org requires more than 200GB.
sr: ГРЕШКА: ову команду никада не треба користити за пресликавање f-droid.org!
    Потпуно пресликавање f-droid.org захтева више од 200ГБ.

en: ERROR: unsupported CI type, patches welcome!
sr: ГРЕШКА: неподржани тип CI, закрпе добродошле!

en: ERROR: unsupported git host "%s", patches welcome!
sr: ГРЕШКА: неподржан git домаћин "%s", закрпе су добродошле!

en: Encoding is set to '{enc}' fdroid might run into encoding issues. Please set it to 'UTF-8' for best results.
sr: Кодирање је подешено на „{enc}“ fdroid може наићи на проблеме са кодирањем. Молимо вас да га подесите на „UTF-8“ за најбоље резултате.

en: Enter the path to the Android SDK (%s) here:
    >
sr: Унесите путању до Android SDK (%s) овде:
    >

en: Environment variable {var} from {configname} is not set!
sr: Еколошка променљива {var} из {configname} није подешена!

en: Error while getting repo address
sr: Грешка при добијању адресе репозиторијума

en: Exit with a non-zero code if problems were found
sr: Излаз са ненултим кодом ако су пронађени проблеми

en: Extract application metadata from a source repository
sr: Извлачење метаподатака апликације из изворног репозиторијума

en: Extract signatures from APKs
sr: Извуците потписе из АПК-ова

en: Failed copying {path}: {error}
sr: Неуспело копирање {path}: {error}

en: Failed fetching signatures for '{apkfilename}': {error}
sr: Неуспешно преузимање потписа за '{apkfilename}': {error}

en: Failed reading {path}: {error}
sr: Није успело читање {path}: {error}

en: Failed resizing {path}: {error}
sr: Неуспешно мењање величине {path}: {error}

en: Failed to create S3 bucket: {url}
sr: Неуспело креирање S3 кофера: {url}

en: Failed to get APK information, deleting {path}
sr: Неуспешно добијање информација о APK, брисање {path}

en: Failed to get APK information, skipping {path}
sr: Није успело преузимање информација о APK, прескакање {path}

en: Failed to get APK signing key fingerprint
sr: Није успело добијање отиска кључа за потписивање APK

en: Failed to install '{apkfilename}' on {dev}: {error}
sr: Инсталација '{apkfilename}' на {dev} није успела: {error}

en: Failed to sign application
sr: Неуспешно потписивање апликације

en: Fetched buildserverid from VM: {buildserverid}
sr: Пронађен id сервера за изградњу из VM-а: {buildserverid}

en: Fetched signatures for '{apkfilename}' -> '{sigdir}'
sr: Преузети потписи за '{apkfilename}' -> '{sigdir}'

en: File disappeared while processing it: {path}
sr: Фајл је нестао током обраде: {path}

en: Finished
sr: Завршено

en: Flattr donation methods belong in the FlattrID: field
sr: Методе донације путем Flattr-а спадају у поље FlattrID:

en: Forbidden HTML tags
sr: Забрањене HTML ознаке

en: Force build of disabled apps, and carries on regardless of scan problems. Only allowed in test mode.
sr: Присилна изградња онемогућених апликација и наставак без обзира на проблеме са скенирањем. Дозвољено само у тест режиму.

en: Force halting build after {0} sec timeout!
sr: Прекид изградње након {0} сек временског ограничења!

en: Force scan of disabled apps and builds.
sr: Присилно скенирање онемогућених апликација и градњи.

en: Found "{path}" graphic without metadata for app "{name}"!
sr: Пронађена је "{path}" графика без метаподатака за апликацију "{name}"!

en: Found bad funding file "{path}" for "{name}":
sr: Пронађена лоша датотека за финансирање "{path}" за "{name}":

en: Found invalid appids in arguments
sr: Пронађени неважећи ID-еви апликација у аргументима

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: Found invalid versionCodes for some apps
sr: Пронађени неважећи верзијски кодови за неке апликације

en: Found multiple JAR Signature Block Files in {path}
sr: Пронађено више JAR датотека са блоковима потписа у {path}

en: Found multiple Signer Certificates!
sr: Пронађено више потписних сертификата!

en: Found multiple metadata files for {appid}
sr: Пронађено више метаподатотека за {appid}

en: Found multiple signing certificates for repository.
sr: Пронађено је више сертификата за потписивање за репозиторијум.

en: Found no signing certificates for repository.
sr: Нису пронађени сертификати за потписивање за депо.

en: Found non-file at %s
sr: Није пронађена датотека на %s

en: Found {apkfilename} at {url}
sr: Пронађен {apkfilename} на {url}

en: Found {count} problems in {filename}
sr: Пронађено {count} проблема у {filename}

en: Found {count} warnings in {filename}
sr: Пронађено {count} упозорења у {filename}

en: Generated skeleton metadata for {appid}
sr: Генерисани метаподаци скелета за {appid}

en: Git checkout of '%s' failed
sr: Провера стања Git-а за '%s' није успела

en: Git clean failed
sr: Гит чишћење није успело

en: Git fetch failed
sr: Преузимање из Гит-а није успело

en: Git prune failed
sr: Git prune није успео

en: Git remote set-head failed: "%s"
sr: Git remote set-head неуспешан: "%s"

en: Git reset failed
sr: Гит ресет није успео

en: Git submodule deinit failed
sr: Git submodule deinit није успео

en: Git submodule sync failed
sr: Гит подмодул синхронизовање није успело

en: Git submodule update failed
sr: Ажурирање гит подмодула није успело

en: HTTPS must be used with Subversion URLs!
sr: HTTPS мора да се користи са Subversion URL-овима!

en: If a git mirror gets to big, allow the archive to be deleted
sr: Ако git огледало постане превелико, дозволите да архиву обришемо

en: If this upload fails, try manually uploading to {url}
sr: Ако овај пренос не успе, покушајте ручно да отпремите на {url}

en: Ignoring '{field}' in '{metapath}' metadata because it is deprecated.
sr: Игнорисање '{field}' у '{metapath}' метаподацима јер је застарело.

en: Ignoring FUNDING.yml entry longer than 2048: %s
sr: Игнорисање FUNDING.yml уноса дужег од 2048: %s

en: Ignoring bad element in manifest: %s
sr: Игнорисање лошег елемента у манифесту: %s

en: Ignoring package without metadata:
sr: Игнорисање пакета без метаподатака:

en: Ignoring stale cache data for {apkfilename}
sr: Игнорисање застарелих кеш података за {apkfilename}

en: Include APKs that are signed with disabled algorithms like MD5
sr: Укључи АПК-ове који су потписани алгоритмима који су искључени, као што је MD5

en: Include the PGP signature .asc files in the mirror
sr: Укључите ПГП серификат .асц фајлове у огледало

en: Include the build logs in the mirror
sr: Укључи логове грађења у огледало

en: Include the source tarballs in the mirror
sr: Укључите изворне тарболове у огледало

en: Including metadata from %s@%s
sr: Укључујући метаподатке из %s@%s

en: Including metadata from {path}
sr: Укључујући метаподатке из {path}

en: Initialising submodules
sr: Иницијализација подмодула

en: Install all signed applications available
sr: Инсталирајте све доступне потписане апликације

en: Install built packages on devices
sr: Инсталирајте изграђене пакете на уређајима

en: Installing %s...
sr: Инсталирање %s...

en: Installing '{apkfilename}' on {dev}...
sr: Инсталирање '{apkfilename}' на {dev}...

en: Interact with the repo HTTP server
sr: Интеракција са HTTP сервером репозиторијума

en: Invalid APK
sr: Неважећи APK

en: Invalid AutoUpdateMode: {mode}
sr: Неважећи AutoUpdateMode: {mode}

en: Invalid UpdateCheckMode: {mode}
sr: Неважећи UpdateCheckMode: {mode}

en: Invalid VercodeOperation: {field}
sr: Неважећа VercodeOperation: {field}

en: Invalid VercodeOperation: {invalid_ops}
sr: Неважећа VercodeOperation: {invalid_ops}

en: Invalid application ID {appid}
sr: Неважећи идентификациони број апликације {appid}

en: Invalid boolean '%s'
sr: Неважећи буловски '%s'

en: Invalid bulleted list
sr: Неисправна наменска листа

en: Invalid name for published file: %s
sr: Неважеће име за објављени фајл: %s

en: Invalid ndk: entry in build: "{ndk}"
sr: Невалидан ndk: унос у изградњи: "{ndk}"

en: Invalid redirect to non-HTTPS: {before} -> {after}
sr: Неважећи преусмеравање на не-HTTPS: {before} -> {after}

en: Invalid scrlib metadata: '{file}' does not exist
sr: Неважећи scrlib метаподаци: '{file}' не постоји

en: Invalid srclib metadata: could not parse '{file}'
sr: Неправилна srclib мета подаци: није могуће анализирати '{file}'

en: Invalid srclib metadata: unknown key '{key}' in '{file}'
sr: Неправилна srclib мета подаци: непознати кључ '{key}' у '{file}'

en: JAR signature failed to verify: {path}
sr: Потпис JAR-а није успео да се верификује: {path}

en: JAR signature verified: {path}
sr: Потпис JAR-а верификован: {path}

en: Java JAR file
sr: Java JAR файл

en: Java JDK not found! Install in standard location or set java_paths!
sr: Java JDK није пронађен! Инсталирајте у стандардној локацији или поставите java_paths!

en: Java compiled class
sr: Java компилирана класа

en: Java jarsigner not found! Install in standard location or set java_paths!
sr: Java jarsigner није пронађен! Инсталирајте на стандардној локацији или поставите java_paths!

en: Javascript in HTML src attributes
sr: Javascript у HTML src атрибутима

en: Keeping failed build "{apkfilename}"
sr: Чување неуспеле градње "{apkfilename}"

en: Keystore for signing key:
sr: Кејстр за потписивање кључа:

en: Known debug key is used in AllowedAPKSigningKeys:
sr: Познати дебаг кључ се користи у AllowedAPKSigningKeys:

en: Last used commit '{commit}' looks like a tag, but UpdateCheckMode is '{ucm}'
sr: Последњи коришћени комит '{commit}' изгледа као ознака, али је UpdateCheckMode '{ucm}'

en: Liberapay donation methods belong in the Liberapay: field
sr: Методе донација на Liberapay спадају у поље: Liberapay

en: List files that would be reformatted (dry run)
sr: Наведите датотеке које ће бити реформиране (суви тренутак)

en: Locale included in f-droid.org URL
sr: Локација укључена у f-droid.org УРЛ

en: Make the build stop on exceptions
sr: Зауставите изградњу на изузетцима

en: Malformed repository mirrors.
sr: Неправилно обликовани огледи репозиторијума.

en: Malformed serverwebroot line:
sr: Неисправна линија серверског корена веба:

en: Max recursion depth in ZIP file reached: %s
sr: Достигнута максимална дубина рекурзије у ZIP датотеци: %s

en: Mirror the full repo and archive, all file types.
sr: Зерклите потпуну репозиторyју и архиву, све типове фајлова.

en: Missing output directory
sr: Недостаје директоријум за излаз

en: Moving Anti-Features declarations to localized files:
sr: Премештање декларација Анти-Функција у локализоване фајлове:

en: Neither "repo_pubkey" nor "keystorepass" set in config.yml
sr: Ни "repo_pubkey" ни "keystorepass" нису постављени у config.yml

en: No APK for package: %s
sr: Нема APK-а за пакет: %s

en: No Android SDK found!
sr: Нема пронађеног Android SDK!

en: No attached devices found
sr: Није пронађен ниједан прикључени уређај

en: No fingerprint in URL.
sr: Нема отиска прста у УРЛ-у.

en: No git submodules available
sr: Нема git подмодула доступних

en: No gradle project could be found. Specify --subdir?
sr: Није могуће пронаћи gradle пројекат. Укажите --subdir?

en: No information found.
sr: Нема информација.

en: No matching tags found
sr: Нема одговарајућих ознака.

en: No minimum SDK version found in {0}, using default (3).
sr: Није пронађена минимална верзија SDK у {0}, користи се подразумевана (3).

en: No need to specify that the app is Free Software
sr: Нема потребе да се наводи да је апликација Слободан Софтвер

en: No need to specify that the app is for Android
sr: Нема потребе да се наводи да је апликација за Андроид

en: No option set! Edit your config.yml to set at least one of these:
sr: Нема подешавања! Измените ваш config.yml да поставите барем једну од ових:

en: No packages specified
sr: Нема наведених пакета

en: No signed APK available for %s
sr: Нема потписаног APK-а доступног за %s

en: No signed output directory - nothing to do
sr: Нема потписаног излазаног директоријума - ништа за рад

en: No signing certificates found in {path}
sr: Нема сертификата за потпис у {path}

en: No such package: %s
sr: Нема пакета: %s

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: No such versionCode {versionCode} for app {appid}
sr: Нема таквог versionCode {versionCode} за апликацију {appid}

en: No tags found
sr: Није пронађена ниједна ознака

en: No unsigned directory - nothing to do
sr: Нема непотписаног каталога - ништа не треба да се ради

en: No version information could be found.
sr: Није пронађена информација о верзији.

en: Not a valid size definition: "{}"
sr: Није важећа дефиниција величине: "{}"

en: Nothing to do
sr: Ништа за raditi

en: Nothing to do for {appid}.
sr: Ништа за радити за {appid}.

en: Now set these in config.yml:
sr: Сада поставите ове у config.yml:

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: OBB file has newer versionCode({integer}) than any APK:
sr: OBB фајл има новији versionCode({integer}) од било ког APK:

en: OBB filename must start with "main." or "patch.":
sr: ОББ име фајла мора почети са "main." или "patch.":

en: OBB's packagename does not match a supported APK:
sr: Име пакета OBB не одговара подржаном APK-у:

en: Offline machine, skipping git mirror generation until `fdroid deploy`
sr: Оффлайн машина, прескочено генерисање git огледала до `fdroid deploy`

en: Only PNG and JPEG are supported for graphics, found: {path}
sr: Само PNG и JPEG су подржани за графику, нађено: {path}

en: Only print differences with the Play Store
sr: Само штампај разлике са Плеј продавницом

en: Only process apps with auto-updates
sr: Само процесирај апликације са автоматским ажурирањима

en: OpenCollective donation methods belong in the OpenCollective: field
sr: Методе донација OpenCollective припадају OpenCollective: пољу

en: Options
sr: Опције

en: Output JSON report to file named after APK.
sr: Извештај у JSON формату сачувај у датотеку именовану по APK.

en: Output JSON to stdout.
sr: Излаз JSON на стандардни излаз.

en: Outputting JSON
sr: Излаз у JSON

en: Overall license of the project.
sr: Општа Lizenzа пројекта.

en: Overriding blank versionName in {apkfilename} from metadata: {version}
sr: Превазилажење пусте верзије име у {apkfilename} из метаподатака: {version}

en: Package "{appid}" already exists
sr: Пакет "{appid}" већ постоји

en: Parsing manifest at '{path}'
sr: Парсирање манифеста на '{path}'

en: Password required with username
sr: Потребна лозинка са корисничким именом

en: Path to main Android project subdirectory, if not in root.
sr: Пут до главне подкатегорије Android пројекта, ако није у корену.

en: Path to the Android SDK (sometimes set in ANDROID_HOME)
sr: Пут до Android SDK (понекад подешен у ANDROID_HOME)

en: Path to the git repo to use as the log
sr: Пут до git репозиторијума који ће се користити као лог

en: Path to the keystore for the repo signing key
sr: Путања до хранионице за кључ потписивања репозиторијума

en: Print the secret variable to the terminal for easy copy/paste
sr: Штампај тајну променљиву на терминал за лако копирање/налепљивање

en: Problem with ZIP file: %s, error %s
sr: Проблем са ZIP датотеком: %s, грешка %s

en: Problem with xml at '{path}'
sr: Проблем са xml на '{path}'

en: Process auto-updates
sr: Процес аутоматских ажурирања

en: Processing {apkfilename}
sr: Обрада {apkfilename}

en: Processing {appid}
sr: Обрада {appid}

en: Produce human-readable XML/JSON for index files
sr: Произвести људски читљив XML/JSON за индексе датотека

en: Project URL to import from.
sr: Пројектна УРЛ адреса за импортовање.

en: Punctuation should be avoided
sr: Знакови интерпункције треба да се избегавају

en: Push the log to this git remote repository
sr: Пошаљи лог у ову гит даљинску репозиторијум

en: Pushing binary transparency log to {url}
sr: Притискање логова бинарне транспарентности на {url}

en: Pushing to remote server failed!
sr: Слање на удаљени сервер није успело!

en: Pushing to {url}
sr: Турење на {url}

en: Quickly start a new repository
sr: Брзо покрените нови репозиторијум

en: Read all the metadata files and exit
sr: Прочитајте све метаподаатке и изађите

en: Reading '{config_file}'
sr: Читање '{config_file}'

en: Reading packageName/versionCode/versionName failed, APK invalid: '{apkfilename}'
sr: Читање packageName/versionCode/versionName није успело, APK неважећи: '{apkfilename}'

en: Reading packageName/versionCode/versionName failed,APK invalid: '{apkfilename}'
sr: Читање packageName/versionCode/versionName није успело, APK је неважећи: '{apkfilename}'

en: Reading {apkfilename} from cache
sr: Читање {apkfilename} из кеша→

en: Refresh and cache scanner rules and signatures from the network
sr: Освежите и кеширајте правила и потписе скенера са мреже

en: Removing specified files
sr: Уклањање наведених датотека

en: Removing {path}"
sr: Уклањање {path}

en: Rename APK files that do not match package.name_123.apk
sr: Преименујте APK фајлове који не одговарају package.name_123.apk

en: RepoTrunk update mode only makes sense in git-svn repositories
sr: RepoTrunk режим ажурирања има смисла само у git-svn репозиторјима

en: Reset and create a brand new build server, even if the existing one appears to be ok.
sr: Ресетујте и креирајте потпуно нови билд сервер, чак и ако се постојећи чини у реду.

en: Resigning {apkfilename} with provided debug.keystore
sr: Резање {apkfilename} са обезбеђеним debug.keystore

en: Resize all the icons exceeding the max pixel size and exit
sr: Промени величину свих икона које прелазе максималну величину у пикселима и изађи

en: Restrict output to warnings and errors
sr: Ограничите излаз на упозорења и грешке

en: Rewrite all the metadata files
sr: Преупишите све метаподатке

en: Rewriting '{appid}'
sr: Преиспитивање '{appid}'

en: Run on git repo that has uncommitted changes
sr: Покрени на git репозиторијуму који има неконтролисане промене

en: Run rewritemeta to fix formatting
sr: Покрените rewritemeta да исправите форматирање

en: Running first pass with MD5 checking disabled
sr: Ручно извршавање првог пролаза са MD5 проверама онемогућеним

en: Running wget in {path}
sr: Покретање wget у {path}

en: SHA-256 of {url} does not match entry!
sr: SHA-256 од {url} не одговара уносу!

en: Scan the resulting APK(s) for known non-free classes.
sr: Скенирајте добијене APK-ове за познате небесплатне класe.

en: Scan the source code of a package
sr: Скенирајте изворни код пакета

en: Scanner found {count} problems in {apk}
sr: Скенирање је пронашло {count} проблема у {apk}

en: Scanner found {count} problems in {appid}:
sr: Скенер је пронашао {count} проблема у {appid}:

en: Scanner found {count} problems in {appid}:{versionCode}:
sr: Скенирање је пронашло {count} проблема у {appid}:{versionCode}:

en: Scanner found {} problem | Scanner found {} problems
sr[0]: Скенирање је пронашло {} проблем
sr[1]: Скенирање је пронашло {} проблема
sr[2]: Скенирање је пронашло {} проблема

en: Scanning APK with dexdump for known non-free classes.
sr: Скенирање APK са dexdump за познате неслободне класе.

en: Set NDK {release} ({version}) up
sr: Поставите NDK {release} ({version}) нагоре

en: Set clock to that time using:
sr: Поставите сат на то време користећи:

en: Set maximum releases in repo before older ones are archived
sr: Поставите максимални број издања у репозиторијуму пре него што старија буду архивирана

en: Set open file limit to {integer}
sr: Поставите лимит за отворене фајлове на {integer}

en: Set up an app build for a nightly build repo
sr: Подесите апликацију за изградњу за репозиториј ноћних изградњи

en: Setting open file limit failed:
sr: Постављање лимита за отворене фајлове је неуспело:

en: Setting {0} sec timeout for this build
sr: Постављање таймаута од {0} секунди за овај билд

en: Sign and place packages in the repo
sr: Потпишите и положите пакете у репо

en: Sign indexes created using update --nosign
sr: Индекс потписа креиран користећи update --nosign

en: Skip scanning the source code for binaries and other problems
sr: Прескочи скенирање изворног кода за бинарне датотеке и друге проблеме

en: Skipping '{apkfilename}' with invalid signature!
sr: Пропуштање '{apkfilename}' са неважећим потписом!

en: Skipping GitLab Pages mirror because the repo is too large (>%.2fGB)!
sr: Прескакање GitLab Pages огледала јер је репозиторијум превелики (>%.2fGB)!

en: Skipping index generation for {appid}
sr: Пређите преко генерисања индекса за {appid}

en: Skipping {apkfilename} with invalid signature!
sr: Прескакам {apkfilename} са неважећим потписом!

en: Skipping {appid}: disabled
sr: Прескочи {appid}: онемогућено

en: Specify a local folder to sync the repo to
sr: Одредите локалну фасциклу за синхронизацију репозиторијума

en: Specify an identity file to provide to SSH for rsyncing
sr: Наведите датотеку идентитета коју ћете употредити за SSH приликом rsync-а

en: Specify which debug keystore file to use.
sr: Наведи који debug keystore фајл да се користи.

en: Spew out even more information than normal
sr: Испљунути још више информација него обично

en: Stripping mystery signature from {apkfilename}
sr: Скидање мистериозног потписа са {apkfilename}

en: Summary '%s' is just the app's name
sr: Сажетак '%s' је само име апликације

en: Summary of length {length} is over the {limit} char limit
sr: Резиме дужине {length} премашује {limit} знакова

en: System clock is older than date in {path}!
sr: Системски сат је старији од датума у {path}!

en: Tags update mode only works for git, hg, bzr and git-svn repositories currently
sr: Режим ажурирања етикета тренутно ради само за git, hg, bzr и git-svn репозиторијуме

en: Tags update mode used in git-svn, but the repo was not set up with tags
sr: Режим ажурирања ознака коришћен у git-svn, али репо није подешен са ознакама

en: Test mode - put output in the tmp directory only, and always build, even if the output already exists.
sr: Тест режим - стави излаз у tmp директоријум само, и увек компајлирај, чак и ако излаз већ постоји.

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: The OBB version code must come after "{name}.":
sr: Код верзије OBB мора бити након "{name}.":

en: The base URL for the repo to log (default: https://f-droid.org)
sr: Основни URL за репо за логовање (подразумевано: https://f-droid.org)

en: The directory to write the mirror to
sr: Директоријум у који ће се написати огледало

en: The file to be included in the repo (path or glob)
sr: Фајл који треба да буде укључен у репо (путања или глоб)

en: The repository's fingerprint does not match.
sr: Отисак репозиторијума се не поклапа.

en: The root dir for local_copy_dir "{path}" does not exist!
sr: Коренски директоријум за local_copy_dir "{path}" не постоји!

en: There is a keyalias collision - publishing halted
sr: Дошло је до колизије кључа - објављивање је обустављено

en: These are the apps that have been archived from the main repo.
sr: Ово су апликације које су архивиране из главног репозиторијума.

en: This command should never be used to mirror f-droid.org! A full copy requires more than 600GB.
sr: Ова команда никада не би требало да се користи за огледало f-droid.org! Пуна копија захтева више од 600GB.

en: This is a repository of apps to be used with F-Droid. Applications in this repository are either official binaries built by the original application developers, or are binaries built from source by the admin of f-droid.org using the tools on https://gitlab.com/fdroid.
sr: Ово је репозиторијум апликација које се користе са F-Droid. Апликације у овом репозиторијуму су или званичне бинарне верзије које су развили оригинални програмери апликација, или су бинарне верзије састављене из извора од стране администратора f-droid.org коришћењем алата на https://gitlab.com/fdroid.

en: This repo already has local metadata: %s
sr: Овај репо већ има локалне метаподатке: %s

en: To complete the setup, add your APKs to "%s"
    then run "fdroid update -c; fdroid update".  You might also want to edit
    "config.yml" to set the URL, repo name, and more.  You should also set up
    a signing key (a temporary one might have been automatically generated).
    
    For more info: https://f-droid.org/docs/Setup_an_F-Droid_App_Repo
    and https://f-droid.org/docs/Signing_Process
sr: Да бисте завршили подешавање, додајте своје АПК-ове у "%s"  
    затим покрените "fdroid update -c; fdroid update".  Такође можете желети да измените  
    "config.yml" да поставите УРЛ, име репозиторију и још много тога.  Такође бисте требали  
    наподесити кључ за потписивање (можда је привремени већ аутоматски генерисан).  
      
    За више информација: https://f-droid.org/docs/Setup_an_F-Droid_App_Repo  
    и https://f-droid.org/docs/Signing_Process

en: To use awsbucket, awssecretkey and awsaccesskeyid must also be set in config.yml!
sr: Да бисте користили awsbucket, awssecretkey и awsaccesskeyid морају бити подешени у config.yml!

en: URL must start with https:// or http://
sr: URL мора почети са https:// или http://

en: URL shorteners should not be used
sr: URL скраћивачи не би требало да се користе

en: URL {url} in Description: {error}
sr: URL {url} у Опису: {error}

en: Unexpected license tag "{}"! Only use FSF or OSI approved tags from https://spdx.org/license-list
sr: Неочекивана ознака лиценце "{}"! Користите само ознаке одобрене од стране FSF или OSI са https://spdx.org/license-list

en: Unexpected license tag "{}"! Only use license tags configured in your config file
sr: Неочекивана ознака лиценце "{}"! Користите само ознаке лиценце конфигурисане у вашем конфигурационом фајлу

en: Unexpected symlink target: {link} -> {target}
sr: Неочекивани симболички линк циљ: {link} -> {target}

en: Unknown entry {key} in {configname}
sr: Непознати унос {key} у {configname}

en: Unknown exception found!
sr: Непозната изузетна ситуација пронађена!

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: Unknown file '{filename}' in build '{versionName}'
sr: Непозната датотека '{filename}' у изградњи '{versionName}'

en: Unknown metadata format: %s
sr: Непознати формат метаподатака: %s

en: Unknown metadata format: {path} (use: *.yml)
sr: Непознат формат метаподатака: {path} (користи: *.yml)

en: Unknown version of aapt, might cause problems:
sr: Непозната верзија aapt, може изазвати проблеме:

en: Unnecessary leading space
sr: Непотребан водећи размак

en: Unnecessary trailing space
sr: Непотребан завршни размак

en: Unrecognised app field '{fieldname}' in '{path}'
sr: Непознато поље апликације '{fieldname}' у '{path}'

en: Unrecognised build flag '{build_flag}' in '{path}'
sr: Непозната застава изградње '{build_flag}' у '{path}'

en: Unsupported file type "{extension}" for repo graphic
sr: Неподржани тип датотеке "{extension}" за графику репозиторијума

en: Unsupported graphics file found: {path}
sr: Пронађена неподржана графичка датотека: {path}

en: Unused extlib at %s
sr: Некоришћена екстерна библиотека на %s

en: Unused file at %s
sr: Некоришћена датотека на %s

en: Unused scandelete path: %s
sr: Некоришћена путања за брисање скенирања: %s

en: Unused scanignore path: %s
sr: Некоришћена путања за игнорисање скенирања: %s

en: Unzipping to %s
sr: Распакујем у %s

en: Update repo information for new packages
sr: Ажурирање информација о репозиторијуму за нове пакете

en: Update the binary transparency log for a URL
sr: Ажурирање дневника транспарентности бинарних датотека за URL

en: UpdateCheckData has invalid URL: {url}
sr: UpdateCheckData има неважећи URL: {url}

en: UpdateCheckData must match the version code as integer (\d or [0-9]): {codeex}
sr: UpdateCheckData мора одговарати верзионом коду као цео број (\d или [0-9]): {codeex}

en: UpdateCheckData must use HTTPS URL: {url}
sr: UpdateCheckData мора користити HTTPS URL: {url}

en: UpdateCheckData not a valid URL: {url}
sr: UpdateCheckData није важећи URL: {url}

en: UpdateCheckMode is set but it looks like checkupdates hasn't been run yet.
sr: UpdateCheckMode је подешен, али изгледа да checkupdates још није покренут.

note: Translators: https://developer.android.com/studio/build/application-id
en: UpdateCheckMode is set but it looks likecheckupdates hasn't been run yet
sr: UpdateCheckMode је подешен, али изгледа да checkupdates још није покренут

en: UpdateCheckName is set to the known application ID, it can be removed
sr: UpdateCheckName је постављен на познати ID апликације, може се уклонити

en: Uploading {apkfilename} to androidobservatory.org
sr: Отпремање {apkfilename} на androidobservatory.org

en: Uploading {apkfilename} to virustotal
sr: Отпремање {apkfilename} на virustotal

en: Usage
sr: Употреба

en: Usage: %s
sr: Употреба: %s

en: Use /HEAD instead of /master or /main to point at a file in the default branch
sr: Користите /HEAD уместо /master или /main да покажете на фајл у подразумеваној грани

en: Use /HEAD instead of /master to point at a file in the default branch
sr: Користи /HEAD уместо /master за указивање на датотеку у подразумеваној грани

en: Use `fdroid update -c` to create it.
sr: Користи `fdroid update -c` да је креираш.

en: Use build server
sr: Користи сервер за изградњу

en: Use date from APK instead of current time for newly added APKs
sr: Користи датум из APK уместо тренутног времена за ново додате APK-ове

en: Using "{path}" for configuring s3cmd.
sr: Користим "{path}" за конфигурисање s3cmd.

en: Using APK Signature v2
sr: Користим APK Signature v2

en: Using APK Signature v3
sr: Користим APK Signature v3

en: Using JAR Signature
sr: Коришћење JAR потписа

en: Using Java's jarsigner, not recommended for verifying APKs! Use apksigner
sr: Користим Java's jarsigner, не препоручује се за верификацију APK-ова! Користи apksigner

en: Using androguard from "{path}"
sr: Користим androguard из "{path}"

en: Using blank dictionary instead of contents of {path}!
sr: Коришћење празног речника уместо садржаја {path}!

en: Using existing keystore "{path}"
sr: Користим постојећи keystore "{path}"

en: Using s3cmd to sync with: {url}
sr: Користим s3cmd за синхронизацију са: {url}

en: Valid commands are:
sr: Важеће команде су:

en: Verify against locally cached copy rather than redownloading.
sr: Верификуј против локално кеширане копије уместо поновног преузимања.

en: Verify the integrity of downloaded packages
sr: Верификуј интегритет преузетих пакета

en: Verifying index signature:
sr: Верификација потписа индекса:

en: VirusTotal API key cannot upload files larger than 32MB, use {url} to upload {path}.
sr: VirusTotal API кључ не може отпремити датотеке веће од 32MB, користи {url} за отпремање {path}.

en: Warn about possible metadata errors
sr: Упозорење о могућим грешкама у метаподацима

en: When configured for signed indexes, create only unsigned indexes at this stage
sr: Када је конфигурисано за потписане индексе, креирај само непотписане индексе у овој фази

en: When linting the entire repository yamllint is disabled by default. This option forces yamllint regardless.
sr: Када се врши провера целог репозиторијума, yamllint је подразумевано онемогућен. Ова опција приморава yamllint без обзира на то.

en: When signing or verifying fails, exit with an error code.
sr: Када потписивање или верификација не успеју, излазите са кодом грешке.

en: X.509 'Distinguished Name' used when generating keys
sr: X.509 'Distinguished Name' коришћен приликом генерисања кључева

en: You can use ANDROID_HOME to set the path to your SDK, i.e.:
sr: Можеш користити ANDROID_HOME да подесиш путању до свог SDK, тј.:

en: ZIP file archive
sr: ZIP архивска датотека

en: adding IdentityFile to {path}
sr: додавање IdentityFile у {path}

en: adding to {name}: {path}
sr: додавање у {name}: {path}

en: ambiguous option: %(option)s could match %(matches)s
sr: нејасна опција: %(option)s може одговарати %(matches)s

en: ambiguous option: %s (%s?)
sr: двосмислена опција: %s (%s?)

en: apksigner not found! Cannot sign or verify modern APKs
sr: apksigner није пронађен! Не могу да потпишем или проверим модерне APK-ове

en: apksigner not found, it's required for signing!
sr: apksigner није пронађен, потребан је за потписивање!

en: application ID of file to operate on
sr: ID апликације датотеке за рад

en: application ID with optional versionCode in the form APPID[:VERCODE]
sr: ID апликације са опционим versionCode у облику APPID[:VERCODE]

en: archive_url needs to end with /archive
sr: archive_url мора да се завршава са /archive

en: argument "-" with mode %r
sr: аргумент "-" са модом %r

en: argument %(argument_name)s: %(message)s
sr: аргумент %(argument_name)s: %(message)s

en: attempting bare SSH connection to test deploy key:
sr: покушавам SSH везу без кључа да тестирам deploy кључ:

en: can not parse scrlib spec (not a string): '{}'
sr: не могу да парсирам scrlib спецификацију (није стринг): '{}'

en: can't open '%(filename)s': %(error)s
sr: не могу да отворим '%(filename)s': %(error)s

en: can't open non-https url: '{};
sr: не могу да отворим non-https url: '{};

en: cannot find required srclibs: "{path}"
sr: не могу да пронађем потребне srclibs: "{path}"

en: cannot have multiple subparser arguments
sr: не могу имати више аргумената подпарсера

en: cannot merge actions - two groups are named %r
sr: не могу спојити акције - две групе се зову %r

en: cannot publish update, did you set the deploy key?
sr: не могу објавити ажурирање, да ли сте поставили deploy кључ?

en: cloning {url}
sr: клонирам {url}

en: commands from plugin modules:
sr: команде из plugin модула:

en: complex
sr: комплекс

en: conflicting option string: %s | conflicting option strings: %s
sr[0]: конфликтна опција стринг: %s
sr[1]: конфликтна опција стринга: %s
sr[2]: конфликтна опција стрингова: %s

en: conflicting subparser alias: %s
sr: конфликтни алиас подпарсера: %s

en: conflicting subparser: %s
sr: конфликтни подпарсер: %s

en: could not parse '{path}'
sr: не могу да парсирам '{path}'

en: could not parse srclib spec (no name specified): '{}'
sr: није могуће парсирати srclib спецификацију (није наведено име): '{}'

en: could not parse srclib spec (no ref specified): '{}'
sr: не могу да парсирам srclib спецификацију (није наведена референца): '{}'

en: could not parse srclib spec (too many '@' signs): '{}'
sr: не могу да парсирам srclib спецификацију (превише '@' знакова): '{}'

en: created {path}
sr: креирано {path}

en: current version is newer: old vercode={old}, new vercode={new}
sr: тренутна верзија је новија: стара верзија={old}, нова верзија={new}

en: deleting: repo/{apkfilename}
sr: бришем: repo/{apkfilename}

en: deployed process log {path} to {dest}
sr: постављен лог процеса {path} на {dest}

en: dest= is required for options like %r
sr: dest= је потребан за опције као што је %r

en: downloading '{}'
sr: преузимање '{}'

en: downloading scanner signatures from '{}' failed
sr: преузимање потписа скенера са '{}' није успело

en: executable binary, possibly code
sr: извршни бинарни фајл, могуће код

en: expected %s argument | expected %s arguments
sr[0]: очекиван %s аргумент
sr[1]: очекивана %s аргумента
sr[2]: очекивано %s аргумената

en: expected at least one argument
sr: очекиван бар један аргумент

en: expected at most one argument
sr: очекиван највише један аргумент

en: expected one argument
sr: очекиван један аргумент

en: fdroid [<command>] [-h|--help|--version|<args>]
sr: fdroid [<команда>] [-h|--help|--version|<args>]

en: fetch the latest version of signatures from the web
sr: преузмите најновију верзију потписа са веба

en: floating-point
sr: број са покретним зарезом

en: force metadata errors (default) to be warnings, or to be ignored.
sr: форсирај грешке метаподатака (подразумевано) да буду упозорења, или да буду игнорисане.

en: git svn clone failed
sr: git svn clone није успео

en: gzip file archive
sr: gzip архива датотека

en: ignored explicit argument %r
sr: игнорисан експлицитан аргумент %r

en: index-v1 must have a signature, use `fdroid signindex` to create it!
sr: index-v1 мора имати потпис, користите `fdroid signindex` да га креирате!

en: index-v2 must have a signature, use `fdroid signindex` to create it!
sr: index-v2 мора имати потпис, користите `fdroid signindex` да га направите!

en: integer
sr: цео број

en: invalid %(type)s value: %(value)r
sr: неважећа %(type)s вредност: %(value)r

en: invalid choice: %(value)r (choose from %(choices)s)
sr: неважећи избор: %(value)r (изаберите из %(choices)s)

en: invalid conflict_resolution value: %r
sr: неважећа conflict_resolution вредност: %r

en: invalid option string %(option)r: must start with a character %(prefix_chars)r
sr: неважећа опција стринг %(option)r: мора почети са карактером %(prefix_chars)r

en: ipfs_cid not found, skipping CIDv1 generation
sr: ipfs_cid није пронађен, прескачем генерисање CIDv1

en: latest build recipe is newer: old vercode={old}, new vercode={new}
sr: најновији рецепт за изградњу је новији: стара верзија={old}, нова верзија={new}

en: local_copy_dir does not end with "fdroid", perhaps you meant: "{path}"
sr: local_copy_dir не завршава се са "fdroid", можда сте мислили: "{path}"

en: local_copy_dir must be an absolute path!
sr: local_copy_dir мора бити апсолутна путања!

en: local_copy_dir must be directory, not a file!
sr: local_copy_dir мора бити директоријум, а не датотека!

en: mirror '%s' does not end with 'fdroid'!
sr: огледало '%s' се не завршава са 'fdroid'!

en: mirrors set twice, in config.yml and {path}!
sr: огледала су постављена два пута, у config.yml и {path}!

en: mutually exclusive arguments must be optional
sr: међусобно искључиви аргументи морају бити опционални

en: next {name} cache update due in {time}
sr: следеће ажурирање кеша {name} је за {time}

en: no "icon" in {appid}
sr: нема "иконе" у {appid}

en: no APK supplied
sr: нема достављеног APK-а

en: no such option: %s
sr: нема такве опције: %s

en: no version info found!
sr: нема пронађених информација о верзији!

en: no version information found
sr: није пронађена информација о верзијама

en: not allowed with argument %s
sr: није дозвољено са аргументом %s

en: one of the arguments %s is required
sr: један од аргумената %s је обавезан

en: only accepts strings, lists, and tuples
sr: прихвата само стрингове, листе и тапл

en: option %s: If you really want to install all the signed apps, use --all
sr: опција %s: Ако заиста желите да инсталирате све потписане апликације, користите --all

en: option %s: invalid %s value: %r
sr: опција %s: неважећа %s вредност: %r

en: option %s: invalid choice: %r (choose from %s)
sr: опција %s: неважећи избор: %r (изаберите из %s)

en: option -%s not recognized
sr: опција -%s није препозната

en: option -%s requires argument
sr: опција -%s захтева аргумент

en: option --%s must not have an argument
sr: опција --%s не сме имати аргумент

en: option --%s not a unique prefix
sr: опција --%s није јединствени префикс

en: option --%s not recognized
sr: опција --%s није препозната

en: option --%s requires argument
sr: опција --%s захтева аргумент

en: optional arguments
sr: опциони аргументи

en: options
sr: опције

en: overwriting existing {path}
sr: преписивање постојећег {path}

en: positional arguments
sr: позициони аргументи

en: process log deploy {path} to {dest} failed!
sr: процес лог распоређивање {path} у {dest} није успело!

en: reference binary missing signature
sr: референтни бинарни фајл недостаје потпис

en: refuse downloading via insecure HTTP connection (use HTTPS or specify --no-https-check): {apkfilename}
sr: одбијам преузимање преко несигурне HTTP везе (користите HTTPS или наведите --no-https-check): {apkfilename}

en: repo_icon "repo/icons/%s" does not exist, generating placeholder.
sr: repo_icon "repo/icons/%s" не постоји, генерише се привремена икона.

en: repo_url needs to end with /repo
sr: repo_url мора да се завршава са /repo

en: rsync is missing or broken: {error}
sr: rsync недостаје или је покварен: {error}

en: ruamel.yaml not installed, can not write metadata.
sr: ruamel.yaml није инсталиран, не могу да пишем метаподатке.

en: s3cmd sync indexes {path} to {url} and delete
sr: s3cmd синхронизује индексе {path} са {url} и брише

en: scanner cache is malformed! You can clear it with: '{clear}'
sr: кеш скенера је неисправан! Можете га обрисати са: '{clear}'

en: serverwebroot: path does not end with "fdroid", perhaps you meant one of these:
sr: serverwebroot: путања се не завршава са "fdroid", можда сте мислили на једну од ових:

en: shared library
sr: дељена библиотека

en: show program's version number and exit
sr: прикажи верзију програма и изађи

en: show this help message and exit
sr: прикажи ову поруку помоћи и изађи

en: signed APK, either a file-path or HTTPS URL.
sr: потписан APK, или путања до фајла или HTTPS URL.

en: skip deploying full build logs: log content is empty
sr: прескакање распоређивања комплетних логова изградње: садржај лога је празан

en: skip deploying full build logs: not enabled in config
sr: прескакање распоређивања комплетних логова изградње: није омогућено у конфигурацији

en: skipping source tarball: {path}
sr: прескакање изворног тарбала: {path}

en: srclibs missing name and/or @
sr: srclibs недостаје име и/или @

en: static library
sr: статичка библиотека

en: supplied reference binary has allowed signer {signer}
sr: достављени референтни бинарни фајл има дозвољеног потписника {signer}

en: the following arguments are required: %s
sr: следећи аргументи су обавезни: %s

en: unexpected option string: %s
sr: неочекивана опција стринг: %s

en: unknown parser %(parser_name)r (choices: %(choices)s)
sr: непознат парсер %(parser_name)r (избори: %(choices)s)

en: unrecognized arguments: %s
sr: непрепознати аргументи: %s

en: unsafe permissions on '{config_file}' (should be 0600)!
sr: небезбедне дозволе на '{config_file}' (требало би да буду 0600)!

en: usage:
sr: употреба:

en: using Apache libcloud to sync with {url}
sr: користећи Apache libcloud за синхронизацију са {url}

en: virustotal.com is rate limiting, waiting to retry...
sr: virustotal.com ограничава брзину, чекање на поновни покушај...

en: {0} app, {1} key aliases | {0} apps, {1} key aliases
sr[0]: {0} апликација, {1} кључних алијаса
sr[1]: {0} апликације, {1} кључних алијаса
sr[2]: {0} апликација, {1} кључних алијаса

en: {apkfilename} ({appid}) has no metadata!
sr: {apkfilename} ({appid}) нема метаподатке!

en: {apkfilename} has multiple {name} files, looks like Master Key exploit!
sr: {apkfilename} има више {name} фајлова, изгледа као Master Key експлоат!

en: {apkfilename}'s AndroidManifest.xml has a bad date:
sr: {apkfilename}'s AndroidManifest.xml има лош датум:

en: {appid} does not have a name! Using application ID instead.
sr: {appid} нема име! Користи се ID апликације уместо тога.

en: {appid} from {path} is not a valid Android application ID!
sr: {appid} из {path} није важећи Android ID апликације!

en: {appid} from {path} is not a valid Java Package Name!
sr: {appid} из {path} није важеће име Java пакета!

en: {appid} has both APKs and files: {files}
sr: {appid} има и APK-ове и фајлове: {files}

en: {appid} is missing {name}
sr: {appid} недостаје {name}

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: {appid}: Unknown extlib {path} in build '{versionName}'
sr: {appid}: Непознати extlib {path} у изградњи '{versionName}'

en: {appid}: no builds specified, running on current source state
sr: {appid}: нису наведене изградње, ради се на тренутном изворном стању

en: {appid}: {field} must be a '{type}', but it is a '{fieldtype}!'
sr: {appid}: {field} мора бити '{type}', али је '{fieldtype}!'

en: {appid}: {field} must be a '{type}', but it is a '{fieldtype}'!
sr: {appid}: {field} мора бити '{type}', али је '{fieldtype}'!

en: {build_flag} must be an integer, found: {value}
sr: {build_flag} мора бити цео број, пронађено: {value}

en: {build_flag} must be list or string, found: {value}
sr: {build_flag} мора бити листа или стринг, пронађено: {value}

en: {file} is blank or corrupt!
sr: {file} је празан или оштећен!

en: {name} "{section}/icons/{path}" does not exist! Check "config.yml".
sr: {name} "{section}/icons/{path}" не постоји! Проверите "config.yml".

en: {oldfile} is deprecated, use {newfile}
sr: {oldfile} је застарео, користите {newfile}

en: {path} already exists, ignoring import results!
sr: {path} већ постоји, игноришем резултате увоза!

en: {path} does not exist!  Create it by running:
sr: {path} не постоји! Направите га покретањем:

en: {path} has bad file signature "{pattern}", possible Janus exploit!
sr: {path} има лош потпис датотеке "{pattern}", могући Janus експлоат!

en: {path} has been flagged by virustotal {count} times:
sr: {path} је означен од стране virustotal {count} пута:

en: {path} is not "key: value" dict, but a {datatype}!
sr: {path} није "кључ: вредност" речник, већ {datatype}!

en: {path} is not a standard config file!
sr: {path} није стандардни конфигурациони фајл!

en: {path} is not list, but a {datatype}!
sr: {path} није листа, већ {datatype}!

en: {path} is not {expected_type}, but a {datatype}!
sr: {path} није {expected_type}, већ {datatype}!

en: {path} is zero size!
sr: {path} је нулте величине!

en: {path} more than 200MB, manually upload: {url}
sr: {path} је већи од 200MB, ручно отпремите: {url}

en: {path}: "{code}" is not a valid ISO_3166-1 alpha-2 country code!
sr: {path}: "{code}" није важећи ISO_3166-1 alpha-2 код државе!

en: {url} does not end with "fdroid", check the URL path!
sr: {url} се не завршава са "fdroid", проверите URL путању!

en: {url} does not start with "http"!
sr: {url} не почиње са "http"!

en: {} build failed | {} builds failed
sr[0]: {} изградња није успела
sr[1]: {} изградње нису успеле
sr[2]: {} изградњи није успело

en: {} build succeeded | {} builds succeeded
sr[0]: {} изградња је успела
sr[1]: {} изградње су успеле
sr[2]: {} изградњи је успело
